Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

Επιτροπή📅

@Kateriniwk 04/04

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 25/02 🤞

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@Παρασκευαιδου ?

@Luna777 ?

@Γιάννα 36?

@Joann ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

@Natassou85 ?

@Hope19 ?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

@Κατεριναπαπ 51 🥰

 

@ΧΑΡΜΑ ?

 

@Kateriniwk καλή επιτυχία στην επιτροπή και καλή αρχή. Εύχομαι το 2022 όλες να κατέβουμε στον τελευταίο πίνακα.

@nikol88 πάμε όλες παρέα για Μάρτιο δεν είσαι μόνη δεν είσαι η μόνη 😘  @Joann με το καλό η ωοληψία σου μόλις έχεις ημερομηνία μου λες αν θέλεις.

@skorpina78 μου τι έγινε τελικά με τον covid , πως είσαι? Ακυρώθηκες ο κύκλος?

 

και αφήνω τελευταία τα 3 @ΧΑΡΜΑκια , αν θέλεις μας δίνεις ημερομηνία χοριακής ή μας λες κατευθείαν το καταπληκτικό σου νούμερο χοριακής, ότι θέλεις 😁

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ειχα καλεσει στο ιατρειο του εξωσωματιστη μου και ειχα μιλησει με τη μαια του ειχα ρητησει ποτε να κλεισω ραντεβου να τα συζητησουμε και αν ξερει το κοστος της εμβρυομεταφορας γιατι μου ειχε παρει καλυτερη τιμη απο το γενεσις αθηνας ο γιατρος μου που συνεργαζεται. Μου ειχε πει θα μιλησει με τον γιατρο. Τελικα με πηραν χθες βραδυ κοιμομουν και θα τον καλεσω σημερα να μιλησουμε.

Ετσι οπως υπολογιζω τους κυκλους μου 26-30 στον κυκλο του Μαϊου που θελω να καν την εμβρυομεταφορα θα ειναι καπου 10-15 Μαιου η πρωτη μερα περιοδου.

Λογικα σημερα θα μου πει κοστος που ειχα ρωτησει και ποτε να κλεισουμε ραντεβου να τα πουμε. Τι θα πρεπει να τον ρωτησω λετε? Εχω σκεφτει ποτε θα πρεπει να ξεκινησουμε την προετοιμασια και τι πρωτοκολλο θα ακολουθησουμε. Τι αλλο νομιζετε εσεις? Δεν ξερω καθολου την διαδικασια αν κανεις μονο εμβρυομεταφορα.

Eπίσης με προβληματιζει κατι αλλο. Οταν εκανα την εξωσωματικη πετυχε με την πρωτη προσπαθεια. Ειχα κανει Ιουνιο την προσπαθεια και τον Μαρτιο ειχα κανει υστεροσκοπηση διερευνητικη οπου τελικα βρηκα δυο παρα πολυ μικρα πολυποδακια και μου εκανε και scratcing. Δεν σκεφτομαι να ξανα κανω τωρα. Αλλα λετε τοτε αυτο να συνεβαλλε και να τα καταφερα με την πρώτη? Λετε ειναι απαραίτητο πάλι πριν τη μεταφορα?

Για την ιστορια ειμαι 30 χρονών. Το προβλημα μου ειναι οτι εχω μια λειτουργικη σαλπιγγα και μια λειτουργικη οωθηκη . Ειχα κανει εξωσωματικη με μακρυ πρωτοκολλο εβγαλα 32 ωαρια κατεληξα με 12 βλαστοκυστης και εχω καταψυξει 10 εμβρυα  στο κεντρο. 

Εχει κανει κάποια κοπέλα εμβρυομεταφορα με κατεψυγμενα  στο Γενεσις αθηνας να μου πει το οτιδήποτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

@Kateriniwk 04/04

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 25/02 🤞

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@Παρασκευαιδου ?

@Luna777 ?

@Γιάννα 36?

@Joann ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

@Natassou85 ?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

@Κατεριναπαπ 51 🥰

 

@ΧΑΡΜΑ ?

 

@Kateriniwk καλή επιτυχία στην επιτροπή και καλή αρχή. Εύχομαι το 2022 όλες να κατέβουμε στον τελευταίο πίνακα.

@nikol88 πάμε όλες παρέα για Μάρτιο δεν είσαι μόνη δεν είσαι η μόνη 😘  @Joann με το καλό η ωοληψία σου μόλις έχεις ημερομηνία μου λες αν θέλεις.

@skorpina78 μου τι έγινε τελικά με τον covid , πως είσαι? Ακυρώθηκες ο κύκλος?

 

και αφήνω τελευταία τα 3 @ΧΑΡΜΑκια , αν θέλεις μας δίνεις ημερομηνία χοριακής ή μας λες κατευθείαν το καταπληκτικό σου νούμερο χοριακής, ότι θέλεις 😁

 

Κορίτσι μου βάλε και μένα γενικα εμβρυομεταφορά Μάιο και όταν ξέρω ημερομηνία σε λίγους μήνες θα σας πω. Ετσι να το βλέπω να έχω κάτι να περιμένω!Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλημερουδια... Καλή Τσικνοπέμπτη....πως είσαι;;;;;;;;; 

Αχα... Οκ... Κατάλαβα....!!! Για να δούμε... Ρίγος οχι, δεν παίρνω ουτρο απο το στόμα, αλλα μια κρυώνω μια ζεστενομαι και λιγο η μέση αλλα μάλλον απο την ξάπλα 🤣

Καλημέρα κορίτσια Μου,  μια όμορφη μέρα να έχουμε!! 

Και εγώ απο κόλπο παίρνω τα ουτρο, Την δεύτερη ή την Τρίτη μέρα που ξύπνησα (δεν θυμάμαι ακριβώς) η μέση μου και κυρίως οχι κέντρο,  αλλά πλάγια με πονούσε απίστευτα, νόμιζα οτι σε εκείνο το σημείο δεν σκέπαστηκα το βράδυ και πιάστηκα.. Τώρα τα σκέφτομαι ενα ένα... 

Κοριτσάκι μου ξάπλα, ζεστουλα και απόλαυσε την ξεκούραση σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

@Kateriniwk 04/04

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 25/02 🤞

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@Παρασκευαιδου ?

@Luna777 ?

@Γιάννα 36?

@Joann ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

@Natassou85 ?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

@Κατεριναπαπ 51 🥰

 

@ΧΑΡΜΑ ?

 

@Kateriniwk καλή επιτυχία στην επιτροπή και καλή αρχή. Εύχομαι το 2022 όλες να κατέβουμε στον τελευταίο πίνακα.

@nikol88 πάμε όλες παρέα για Μάρτιο δεν είσαι μόνη δεν είσαι η μόνη 😘  @Joann με το καλό η ωοληψία σου μόλις έχεις ημερομηνία μου λες αν θέλεις.

@skorpina78 μου τι έγινε τελικά με τον covid , πως είσαι? Ακυρώθηκες ο κύκλος?

 

και αφήνω τελευταία τα 3 @ΧΑΡΜΑκια , αν θέλεις μας δίνεις ημερομηνία χοριακής ή μας λες κατευθείαν το καταπληκτικό σου νούμερο χοριακής, ότι θέλεις 😁

 

Πω πωωω η τελευταία των μο'ι'κανων (αν το γράφω και σωστά) είμαι με τέτοιο νούμερο 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

@Kateriniwk 04/04

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 25/02 🤞

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@Παρασκευαιδου ?

@Luna777 ?

@Γιάννα 36?

@Joann ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

@Natassou85 ?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

@Κατεριναπαπ 51 🥰

 

@ΧΑΡΜΑ ?

 

@Kateriniwk καλή επιτυχία στην επιτροπή και καλή αρχή. Εύχομαι το 2022 όλες να κατέβουμε στον τελευταίο πίνακα.

@nikol88 πάμε όλες παρέα για Μάρτιο δεν είσαι μόνη δεν είσαι η μόνη 😘  @Joann με το καλό η ωοληψία σου μόλις έχεις ημερομηνία μου λες αν θέλεις.

@skorpina78 μου τι έγινε τελικά με τον covid , πως είσαι? Ακυρώθηκες ο κύκλος?

 

και αφήνω τελευταία τα 3 @ΧΑΡΜΑκια , αν θέλεις μας δίνεις ημερομηνία χοριακής ή μας λες κατευθείαν το καταπληκτικό σου νούμερο χοριακής, ότι θέλεις 😁

 

@BlackCat αχ! Ευχαριστω ρε κοριτσι... Οταν με αφησει να στελνω αμεσα τα μηνυματα χωρις να περιμενω τα ροζ ..θα σας πω και εγω την ιστορια μου.... Γιατι δεν εχω μονο ιδιο ονομα και ηλικια με την αλλη κατερινα ...εχω και αγχος...🙄🙄🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

ΤΕΛΟΣ αλλάζω επάγγελμα..

Θα γίνω μετεωρολόγο-γυναικολόγος  😁😁😁 ξέρεις ότι έχω πει για καιρό βγαίνει..  τωρα άκουσες και αυτο με το 70% που σου είπα  θα δείτε σακο ίσως και λεκιθιο ασκο  λογικά 😁 

50€ για τις υπηρεσίες μου 😂😂😂😂🥼🥼🥼🥼

Για διπλη ειδικοτητα μετεωρολογου - γυναικολογου τα 50 ειναι λιγα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσι μου βάλε και μένα γενικα εμβρυομεταφορά Μάιο και όταν ξέρω ημερομηνία σε λίγους μήνες θα σας πω. Ετσι να το βλέπω να έχω κάτι να περιμένω!Χαχαχα

Επιτροπή📅

@Kateriniwk 04/04

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 25/02 🤞

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@Παρασκευαιδου ?

@Luna777 ?

@Γιάννα 36?

@Joann ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

@Natassou85 ?

@Hope19 ?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

@Κατεριναπαπ 51 🥰

 

@ΧΑΡΜΑ ?

 

@Hope19 Πολύ ευχαρίστως, καταχωρήθηκες τάχιστα 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα!

Μόλις γύρισα από τον γιατρό! 

Μου κάνει τον υπέρηχο,  λέει μόνος του ωραια και συνεχιζει, συνεχίζει, συνεχίζει...

Του λέω:" τι γίνεται γιατρέ δεν το βλέπεις?"

Μου λέει:" πώς... το βλέπω, αλλά δεν βλέπω μόνο 1, βλέπω 3"

Παθαίνω ένα σοκ...

Εν ολίγοις...

Το 3ο είναι τελειωμένο. Το 2ο προσπαθεί, αλλά δεν νομίζει ότι θα τα καταφέρει και ουσιαστικά το σίγουρο είναι 1.

Μου είπε στατιστικά και με βάση τις χοριακες θα είναι 1 και θα το επιβεβαιώσουμε την άλλη εβδομάδα. Για αυτό μου είπε ότι μάλλον  και οι τιμές της χοριακης δεν είναι πολύ υψηλές. Γιατί υποχωρεί ο δεύτερος σάκος. Θα κάνω αύριο μια τελευταία χοριακή,  προγεστερονη και οιστραδιολη και από βδομάδα θα κάνουμε υπερηχογραφημα για να δουμε λεκιθικο ασκό. Μου είπε ότι ήταν πολύ νωρίς σήμερα για να δουμε. 

Γενικά ήταν πολύ ευχαριστημένος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια Μου,  μια όμορφη μέρα να έχουμε!! 

Και εγώ απο κόλπο παίρνω τα ουτρο, Την δεύτερη ή την Τρίτη μέρα που ξύπνησα (δεν θυμάμαι ακριβώς) η μέση μου και κυρίως οχι κέντρο,  αλλά πλάγια με πονούσε απίστευτα, νόμιζα οτι σε εκείνο το σημείο δεν σκέπαστηκα το βράδυ και πιάστηκα.. Τώρα τα σκέφτομαι ενα ένα... 

Κοριτσάκι μου ξάπλα, ζεστουλα και απόλαυσε την ξεκούραση σου!! 

Καλημέρα όμορφη μανούλα!!! Σε ευχαριστώ πολύ πολύ... 

Ναι ναι!!!! λες και κοιμήθηκα ξεσκεπαστη ένιωθα...χιχιχι... Αχ, ένεση προγεστερονης κανω....θα δούμε ας ελπίσουμε θετικά αυτή την φορά...κανω ότι μπορώ. 

@BlackCatγλυκούλα μου σε ευχαριστώ...😘😘😘 Αστο μην βάλουμε μέρα θα σας κανω έκπληξη 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

@Kateriniwk 04/04

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 25/02 🤞

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@Παρασκευαιδου ?

@Luna777 ?

@Γιάννα 36?

@Joann ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

@Natassou85 ?

@Hope19 ?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

@Κατεριναπαπ 51 🥰

 

@ΧΑΡΜΑ ?

 

@Hope19 Πολύ ευχαρίστως, καταχωρήθηκες τάχιστα 😁

Ευχαριστώ! Νοιώθω ότι είναι τυχερό αυτό το πινακάκι!! Εύχομαι όλα τα κορίτσια να περάσουν από κάτω και να ζήσουν αυτό το μαγικό ταξίδι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!

Μόλις γύρισα από τον γιατρό! 

Μου κάνει τον υπέρηχο,  λέει μόνος του ωραια και συνεχιζει, συνεχίζει, συνεχίζει...

Του λέω:" τι γίνεται γιατρέ δεν το βλέπεις?"

Μου λέει:" πώς... το βλέπω, αλλά δεν βλέπω μόνο 1, βλέπω 3"

Παθαίνω ένα σοκ...

Εν ολίγοις...

Το 3ο είναι τελειωμένο. Το 2ο προσπαθεί, αλλά δεν νομίζει ότι θα τα καταφέρει και ουσιαστικά το σίγουρο είναι 1.

Μου είπε στατιστικά και με βάση τις χοριακες θα είναι 1 και θα το επιβεβαιώσουμε την άλλη εβδομάδα. Για αυτό μου είπε ότι μάλλον  και οι τιμές της χοριακης δεν είναι πολύ υψηλές. Γιατί υποχωρεί ο δεύτερος σάκος. Θα κάνω αύριο μια τελευταία χοριακή,  προγεστερονη και οιστραδιολη και από βδομάδα θα κάνουμε υπερηχογραφημα για να δουμε λεκιθικο ασκό. Μου είπε ότι ήταν πολύ νωρίς σήμερα για να δουμε. 

Γενικά ήταν πολύ ευχαριστημένος!

Κορίτσι μου εχω παρόμοια εμπειρία. Στην πρώτη εξωσωματική είχα και εγώ δύο σάκους. Οι χοριακές διπλασιαζονταν οριακα. Εκανα μονο 2 χοριακες βεβαια μετα πηγα για υπερηχο. Τελικα και μενα προχωρησε το 1. Εχω τωρα το αγορακι μου αγκαλια. Ολα θα πανε καλα! Ειναι πολυ πιθανο ομως και το δευτερο να παρει τα πανω του και στον αλλο υπερηχο να μεγαλωσει. Εμεις περιμεναμε 1 υπερηχο ακόμα για να επιβεβαιιώσουμε αλλά σε μένα μίκρυνε ο σάκος καθ΄ώς μεγάλωνε ο πρώτος. Ευχομαι τα καλύτερα και θα πανε ολα καλα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!

Μόλις γύρισα από τον γιατρό! 

Μου κάνει τον υπέρηχο,  λέει μόνος του ωραια και συνεχιζει, συνεχίζει, συνεχίζει...

Του λέω:" τι γίνεται γιατρέ δεν το βλέπεις?"

Μου λέει:" πώς... το βλέπω, αλλά δεν βλέπω μόνο 1, βλέπω 3"

Παθαίνω ένα σοκ...

Εν ολίγοις...

Το 3ο είναι τελειωμένο. Το 2ο προσπαθεί, αλλά δεν νομίζει ότι θα τα καταφέρει και ουσιαστικά το σίγουρο είναι 1.

Μου είπε στατιστικά και με βάση τις χοριακες θα είναι 1 και θα το επιβεβαιώσουμε την άλλη εβδομάδα. Για αυτό μου είπε ότι μάλλον  και οι τιμές της χοριακης δεν είναι πολύ υψηλές. Γιατί υποχωρεί ο δεύτερος σάκος. Θα κάνω αύριο μια τελευταία χοριακή,  προγεστερονη και οιστραδιολη και από βδομάδα θα κάνουμε υπερηχογραφημα για να δουμε λεκιθικο ασκό. Μου είπε ότι ήταν πολύ νωρίς σήμερα για να δουμε. 

Γενικά ήταν πολύ ευχαριστημένος!

Εεεεεεεελα ρε κοριτσακι μου!!!! Ο,τι θελει και όσα θελει ο Θεός!!! Την επόμενη βδομαδα θα ξερεις με σιγουριά ποσα θα ειναι!!! Συνεχιζεις ετσι σουπερ!!!! Οοοολα καλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!

Μόλις γύρισα από τον γιατρό! 

Μου κάνει τον υπέρηχο,  λέει μόνος του ωραια και συνεχιζει, συνεχίζει, συνεχίζει...

Του λέω:" τι γίνεται γιατρέ δεν το βλέπεις?"

Μου λέει:" πώς... το βλέπω, αλλά δεν βλέπω μόνο 1, βλέπω 3"

Παθαίνω ένα σοκ...

Εν ολίγοις...

Το 3ο είναι τελειωμένο. Το 2ο προσπαθεί, αλλά δεν νομίζει ότι θα τα καταφέρει και ουσιαστικά το σίγουρο είναι 1.

Μου είπε στατιστικά και με βάση τις χοριακες θα είναι 1 και θα το επιβεβαιώσουμε την άλλη εβδομάδα. Για αυτό μου είπε ότι μάλλον  και οι τιμές της χοριακης δεν είναι πολύ υψηλές. Γιατί υποχωρεί ο δεύτερος σάκος. Θα κάνω αύριο μια τελευταία χοριακή,  προγεστερονη και οιστραδιολη και από βδομάδα θα κάνουμε υπερηχογραφημα για να δουμε λεκιθικο ασκό. Μου είπε ότι ήταν πολύ νωρίς σήμερα για να δουμε. 

Γενικά ήταν πολύ ευχαριστημένος!

ενταξει πλακα κανεις?!? μπραβο κοριτσι μου!! οτι θελει ο Θεος! εαν κ εγω σε θελω για παρεα χιχιχι ❤️❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!

Μόλις γύρισα από τον γιατρό! 

Μου κάνει τον υπέρηχο,  λέει μόνος του ωραια και συνεχιζει, συνεχίζει, συνεχίζει...

Του λέω:" τι γίνεται γιατρέ δεν το βλέπεις?"

Μου λέει:" πώς... το βλέπω, αλλά δεν βλέπω μόνο 1, βλέπω 3"

Παθαίνω ένα σοκ...

Εν ολίγοις...

Το 3ο είναι τελειωμένο. Το 2ο προσπαθεί, αλλά δεν νομίζει ότι θα τα καταφέρει και ουσιαστικά το σίγουρο είναι 1.

Μου είπε στατιστικά και με βάση τις χοριακες θα είναι 1 και θα το επιβεβαιώσουμε την άλλη εβδομάδα. Για αυτό μου είπε ότι μάλλον  και οι τιμές της χοριακης δεν είναι πολύ υψηλές. Γιατί υποχωρεί ο δεύτερος σάκος. Θα κάνω αύριο μια τελευταία χοριακή,  προγεστερονη και οιστραδιολη και από βδομάδα θα κάνουμε υπερηχογραφημα για να δουμε λεκιθικο ασκό. Μου είπε ότι ήταν πολύ νωρίς σήμερα για να δουμε. 

Γενικά ήταν πολύ ευχαριστημένος!

Ρε τι είπες μόλις??????????

χαχαχαχα αυτά είναι!!!!

Όσα είναι αρκεί να είναι γερά!!

Μπράβοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλημέρα όμορφη μανούλα!!! Σε ευχαριστώ πολύ πολύ... 

Ναι ναι!!!! λες και κοιμήθηκα ξεσκεπαστη ένιωθα...χιχιχι... Αχ, ένεση προγεστερονης κανω....θα δούμε ας ελπίσουμε θετικά αυτή την φορά...κανω ότι μπορώ. 

@BlackCatγλυκούλα μου σε ευχαριστώ...😘😘😘 Αστο μην βάλουμε μέρα θα σας κανω έκπληξη 🤣🤣

Όποτε θέλεις κορίτσι μου εσύ κλώσσισε τα όμορφα χαρμάκια σου και εμείς εδώ θα είμαστε 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια εγω εχω ξεκινησει διαδικασια ετ ..ειμαι 7η μερα και το Σαββατο εχω πρωτο υπερηχο και αιματολογικες ..αλλα κ παλι αγχωνομαι γιατι τα βλαστοκυστακια μ δεν ειναι αριστα ..ειναι ενα μετριο (3ββ) και ενα καλο (4βα) ..εχει πετυχει καποια με οχι αριστα εμβρυα ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Ευχαριστώ! Νοιώθω ότι είναι τυχερό αυτό το πινακάκι!! Εύχομαι όλα τα κορίτσια να περάσουν από κάτω και να ζήσουν αυτό το μαγικό ταξίδι!

Μα τι είναι αυτό μια εχω reactions μια δεν έχω..Το μαρτύριο της σταγόνας είναι αυτό.

Για αυτό καρδούλωμα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Lavender είπε:

Άμα σου πω πως αντιθέτως, δεν πίνω πολύ νερο; Μα και εγω το εχω επιβεβαιώσει, για δυο μερες περίπου εχω αυτα τα πολυ νερουλά και την επομενη που καπως εχουν σταματήσει, βγαινει θετικο το τεστ. Αλλα σε αυτη τη φάση, τιποτα σε ασπράδι αυγού δε βλεπω. Λες να φταίει αυτο που εναμισι χρονο δεν; 😝 Πλέον το καθετί νομιζω πως φταίει, με κυρίαρχο το άγχος! Μεχρι πως και η ΑΜΙ μου βγηκε λάθος στην εξέταση εχω σκεφτει, οτι δηλαδη  ειναι χειρότερη απο αυτη που μου είπαν! Καπως με παρηγορεί πως και μια φιλη μου στα 39 δε μπορούσε να μείνει έγκυος ενα χρονο, ΑΜΙ 20χρόνης της έλεγαν πως ειχε και παρολα αυτα, δεν! Τι να πω….

σε κάθε περίπτωση ξέρεις ποτε είσαι σε γόνιμες ημέρες.. μπορεί να μην βρίσκεις ακριβώς την ημέρα.. αλλά είσαι στο γόνιμο παράθυρο κι αυτό βοηθάει πολύ..  

απ' ότι έχω διαβάσει εδώ η ΑΜΗ δεν λέει και τόσο πολλά για τη βραχυπρόθεσμη γονιμότητα, αλλά κυρίως για μακροπρόθεσμα... νομίζω πως δεν πρέπει να αγχώνεσαι γι αυτο, από τη στιγμη΄ που είσαι στις προσπάθειες, έχεις τον άνθρωπό σου κτλ..  πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!

Μόλις γύρισα από τον γιατρό! 

Μου κάνει τον υπέρηχο,  λέει μόνος του ωραια και συνεχιζει, συνεχίζει, συνεχίζει...

Του λέω:" τι γίνεται γιατρέ δεν το βλέπεις?"

Μου λέει:" πώς... το βλέπω, αλλά δεν βλέπω μόνο 1, βλέπω 3"

Παθαίνω ένα σοκ...

Εν ολίγοις...

Το 3ο είναι τελειωμένο. Το 2ο προσπαθεί, αλλά δεν νομίζει ότι θα τα καταφέρει και ουσιαστικά το σίγουρο είναι 1.

Μου είπε στατιστικά και με βάση τις χοριακες θα είναι 1 και θα το επιβεβαιώσουμε την άλλη εβδομάδα. Για αυτό μου είπε ότι μάλλον  και οι τιμές της χοριακης δεν είναι πολύ υψηλές. Γιατί υποχωρεί ο δεύτερος σάκος. Θα κάνω αύριο μια τελευταία χοριακή,  προγεστερονη και οιστραδιολη και από βδομάδα θα κάνουμε υπερηχογραφημα για να δουμε λεκιθικο ασκό. Μου είπε ότι ήταν πολύ νωρίς σήμερα για να δουμε. 

Γενικά ήταν πολύ ευχαριστημένος!

Τέλεια νεααα!!!! Το σίγουρο είναι ότι το ένα γατζωθηκε καλά και που ξέρεις ίσως και το 2ο και πάθεις πλάκα με την επόμενη χοριακη σου,  αφού παλεύει ακόμα το γλυκούλη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες κορίτσια μου! Το προσπάθησαν και τα 3 και αυτό με συγκινεί. Αλήθεια... Όσα θελει όμως ο Θεός.  Και με ένα θα είμαι υπέρ ευχαριστημένη! Δεν θέλω να είμαι πλεονεκτης,  έστω και ένα μωράκι να τα καταφέρει και να γεννηθεί υγιές, δεν θέλω τίποτα άλλο! 

Θυμάμαι όταν βλέπαμε τη φώτο με τα έμβρυα και τα βλέπαμε και στην οθόνη έλεγα στον άντρα μου :" Αυτό θα είναι το μωρό μας, αυτό θα τα καταφέρει" 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/2/2022 at 7:50 ΜΜ, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κοπέλα μου, εγώ ή αλήθεια είναι πως δεν ξέρω και τόσο πολλά. Άλλες κοπέλες εδώ μέσα όπως η @troia,

@Kiddo , @BlackCat και αλλες πολλές σίγουρα ξέρουν πολύ περισσότερα από εμένα. Όσον αφορά στο σπερμα και στο dfi η @Kiddo είναι ειδική να σου απαντήσει. Εχω την εντύπωση ότι το dfi ευθύνεται για κακά έμβρυα, κακές γονιμοποιησεις και αρα οδηγεί σε αποβολες.  Γνώμη μου είναι ότι δεν χάνετε κατι να το εξετάσετε. (Γύρω στα 100 με 150 ευρώ κοστιζει). 

Τωρα όσον αφορά στις εξετάσεις τις δικές σου αυτές που έχεις κάνει ορμονικες και αμη είναι πολύ βασικές. Αν θέλεις να ψαχτείς περεταιρω μπορείς να πας σε αιματολογο,  ρευματολόγο,  ενδοκρινολογο να δεις αν έχεις κάποιο αυτοάνοσο που εμποδίζει τη συλληψη. Εγω φαντάσου ομως ότι ψαχτηκα μετά τη δεύτερη παλινδρομη.  Γενικότερα αυτές είναι εξειδικευμενες εξετάσεις που τις κάνεις συνήθως αφού μπεις στον χορό. Τα κορίτσια εδώ προτείνουν το νοσοκομείο Έλενα που έχει τμήμα αποβολων και τα ξεψαχνιζουν όλα. Αν μένεις Αθήνα,  θα ήταν καλό να πας μια βόλτα από εκεί.

Τωρα όσον αφορά στη γυναικολόγο σου που λες. Μπορεί να είναι η καλύτερη των καλύτερων,  μπορεί να σε προσέχει, αλλά να μην είναι εξειδικευμενη στην υπογονιμοτητα. Έτσι την πάτησα εγω με τον πρώτο γιατρό μου. Τέλειος άνθρωπος, από τους καλύτερους γιατρούς στην πόλη μου, χαμός από κόσμο, με προσεχε, όλα καλά. Δεν ήταν όμως εξειδικευμενος στην υπογονιμοτητα και έχασα 2 χρόνια μαζί του. Φαντάσου ότι μετά τη δεύτερη παλινδρομη ο ίδιος μου είπε ότι δεν μπορεί να κάνει πλέον τίποτα παραπάνω και καλύτερα να αλλάξω γιατρό, να αλλάξει και η τύχη μου. 

Φαντάζομαι καρυοτυπο ζεύγους,  κυστικη ίνωση,  στίγμα μεσογειακής αναιμίας έχετε κάνει, σωστά?

@Lavender

Λοιπόν, θα σου τα γράψω συνοπτικά και ό,τι θέλεις μου λες να το διευκρινίσω.

Αρχικά να πω ότι οι περισσότεροι εξωσωματιστές δεν θα σου ζητήσουν σχεδόν τίποτα για να σε προχωρήσουν. Κάποιοι δεν θα σου ζητήσουν ούτε καν σαλπιγγογραφία αν δεν περάσεις επιτροπή, κάτι το οποίο σίγουρα είναι λάθος. Από εκεί και πέρα υπάρχουν 2 επιλογές: α) να πας συντηρητικά, δηλαδή να αρχίσεις να το ψάχνεις σταδιακά, δηλ. πρώτα τα πιο βασικά και αν δεν βρείτε κάτι να πας στα πιο εξεζητημένα και β) πιο σφαιρικά, δηλαδή να ψάξετε τα πάντα εξ' αρχής. Αν επιλέξετε το δεύτερο θα σου έλεγα να πας στο τμ. αποβολών του Έλενα να σε ξεψαχνίσουν κι εσένα και το σύζυγο. Αν επιλέξεις το πρώτο προτείνω να ξεκινήσεις με τις εξετάσεις που ζητάνε για την επιτροπή και αναλόγως προχωράτε και σε πιο εξειδικευμένα αν δεν σας καλύψουν. Συμφωνώ που σου είπαν να αποχωριστείς τη γυναικολόγο σου αν δεν είναι εξειδικευμένη σε θέματα γονιμότητας, κοινώς αν δεν κάνει η ίδια εξωσωματικές. Όμως αν βρεις εξωσωματιστή και πας εκεί για τη διερεύνηση θα πρέπει αφενός να λάβεις υπόψη αυτό που σου έγραψα παραπάνω, αφετέρου να γνωρίζεις ότι αυτοί είναι κυρίως έμποροι και θα σου πουν ότι δε χρειάζονται πολλές εξετάσεις παρά μόνο ίσως κάποιες από τις οποίες έχουν κέρδος οι ίδιοι π.χ. υστεροσκόπηση με scratching, ngs, era, ema κτλ. Οι απόψεις διίστανται για όλα αυτά...

Από εκεί και πέρα θα πρέπει να σου πω ότι στο θέμα της γονιμότητας δυστυχώς ο ρόλος του γυναικολόγου είναι πολύ περιορισμένος, αλλα΄ κανένας δεν το παραδέχεται. Δηλαδή σχετικές είναι και οι ειδικότητες της ενδοκρινολογίας (αναπαραγωγής), της αιματολογίας και της ουρολογίας. Και αν έχεις αυτοάνοσο και της ρευματολογίας. Αν πας στο Έλενα θα σου μιλήσουν χωρίς ίδιο όφελος και θα ελέγξουν τα πάντα από όλες αυτές τις ειδικότητες. Και θα σε παραπέμψουν σε αυτές μόνο αν υπάρχει θέμα.

Επιπλέον θα πρέπει να γνωρίζεις ότι πολλές από τις εξετάσεις θα πρέπει να γίνονται σε εξειδικευμένα εργαστήρια, γι' αυτό είναι καλό να πηγαίνουμε σε εξειδικευμένους γιατρούς που θα μας κατευθύνουν και ως προς αυτό. Επιπλέον, κάποιες είναι πολύ ακριβές και ορισμένες από αυτές στο Έλενα γίνονται εντελώς δωρεάν. 

Τέλος, όσον αφορά στο στίγμα και στην κυστική ίνωση, να πω ότι αυτές οι 2 εξετάσεις πρέπει οπωσδήποτε να γίνουν στο α' τρίμηνο της εγκυμοσύνης, αλλά δεν επηρεάζουν σε κάτι το αποτέλεσμα της εξωσωματικής, ούτε χρειάζονται από πριν. Βέβαια σε ένα πολύ κακό σπέρμα μπορεί ο ουρολόγος να παραπέμψει για κυστική ίνωση τον άντρα, διότι στους άντρες η μετάλλαξη προκαλεί σοβαρή υπογονιμότητα. Αυτές οι 2 εξετάσεις θα πρέπει να γίνονται για να βεβαιωθούμε ότι δεν θα γεννήσουμε παιδί που νοσεί, αλλά εμείς εδώ στο φόρουμ προτείνουμε να γίνονται στο λαικό και ειδικά της κυστικής ίνωσης είναι δυσκολο να βρεις ραντεβού, οπότε καλό είναι να το προγραμματίσεις όταν ανοίξουν. Της μεσογειακής αναιμίας πολλοί γυναικολόγοι τη δέχονται μόνο από το λαικό, αλλά ραντεβού βρίσκεις πανεύκολα.

Καρυότυπο ζεύγους μπορείτε να κάνετε δωρεάν στο Ινστ. Υγείας Παιδιού του Παίδων Αγ. Σοφία και τον γράφει γυναικολόγος.

Μάλλον τα έγραψα κάπως συνοπτικά και μπορεί να σου δημιούργησα απορίες. Επίσης τα έγραψα σαν να ξεκινάς τώρα, δεν ξέρω σε τι φάση είσαι. Αν χρει΄άζεσαι διευκρινίσεις, πες μου, αλλά σε κάθε περίπτωση το καλύτερο είναι να πας στο Έλενα.

Υ.Γ. Νομίζω ανέφερες ότι έχετε κάνει τις εξετάσεις για τα μολυσματικά (AIDS, ηπατίτιδα κτλ.) Αυτές τις ζητάνε τα κέντρα και η επιτροπή εκ του νόμου για να μην κάνουν παιδί φορείς αυτών των ασθενειών και δεν επηρεάζουν σε κάτι το αποτέλεσμα. Δεν έχουν καμία σχέση με τη διερεύνηση της υπογονιμότητας που γράφουμε εδώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Άντε να φύγει και τελείως. 

Ποιος τρώει κάθε μέρα απ εξω; πωπω λεφτά θα έχουν🤣 θα έρθω να τους κάνω παρέα χαχαχαχχα 

Να πω την αλήθεια εμείς ημαστε 1φορα τον μήνα και αυτο σε εστιατόριο.  

Πιτογυρο και Μπέργκερ σαν τα δικά μου δεν έχει λέει ο άντρας μου  😉 για αυτό με παντρεύτηκε είπε τις προάλλες 🤣🤣🤣

Δεν ξερω ποσο "καθαρός " είναι ο γύρος αν σκεφτείς και πως ψήνεται. 

Ασε εγω είχα πάθει πλάκα πόσο πολύ παραγγέλνουν. Ενώ΄ μαγειρεύει η κοπέλα δεν τρώγανε το ίδιο φαγητο την ίδια μέρα. Φυσικά και δεν είναι καθαρός ο γύρος. Αλλά τι να κάνουμε... και εγώ που και που θέλω πιτόγυρο ή ακόμα καλύτερα σκεπαστή. αχχχχχ και Τσικοπέμπτη σημερα, μου τρέχουν ήδη τα σάλια.🤣🤣

Του έλεγα του αγοριού τις προάλλες για τα φαγητα και καλύτερα να τρώμε πχ φιλετο κοτόπουλο και μου λέει "δεν ήσουν τις προάλλες στην συζήτηση με την τάδε που μας έλεγε πως εδω βάζουν χημικά στα κοτόπουλα και τα φτιάχνουν έτσι να δημιουργούνται μόνο κοτόπουλα χωρίς πόδια, κεφάλια κτλ αλλά μόνο μπούτια και στήθος."  Περιττό να σου πως πως η κοπέλα τα ήξερε λόγω δουλειάς. Υγιεινά μόνο στο χωριό απο το κοτέτσι και λαχανικά απο το μπαχτσέ🤪

στις πριν 52 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!

Μόλις γύρισα από τον γιατρό! 

Μου κάνει τον υπέρηχο,  λέει μόνος του ωραια και συνεχιζει, συνεχίζει, συνεχίζει...

Του λέω:" τι γίνεται γιατρέ δεν το βλέπεις?"

Μου λέει:" πώς... το βλέπω, αλλά δεν βλέπω μόνο 1, βλέπω 3"

Παθαίνω ένα σοκ...

Εν ολίγοις...

Το 3ο είναι τελειωμένο. Το 2ο προσπαθεί, αλλά δεν νομίζει ότι θα τα καταφέρει και ουσιαστικά το σίγουρο είναι 1.

Μου είπε στατιστικά και με βάση τις χοριακες θα είναι 1 και θα το επιβεβαιώσουμε την άλλη εβδομάδα. Για αυτό μου είπε ότι μάλλον  και οι τιμές της χοριακης δεν είναι πολύ υψηλές. Γιατί υποχωρεί ο δεύτερος σάκος. Θα κάνω αύριο μια τελευταία χοριακή,  προγεστερονη και οιστραδιολη και από βδομάδα θα κάνουμε υπερηχογραφημα για να δουμε λεκιθικο ασκό. Μου είπε ότι ήταν πολύ νωρίς σήμερα για να δουμε. 

Γενικά ήταν πολύ ευχαριστημένος!

Τι είναι αυτά που διαβάζουν τα μάτια μου...!!! Τι λες τώρα!!! Να ειναι γερά ότι και να είναι το αποτέλεσμα. 😍 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

@Kateriniwk 04/04

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 25/02 🤞

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@Παρασκευαιδου ?

@Luna777 ?

@Γιάννα 36?

@Joann ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

@Natassou85 ?

@Hope19 ?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

@Κατεριναπαπ 51 🥰

 

@ΧΑΡΜΑ ?

 

@Kateriniwk καλή επιτυχία στην επιτροπή και καλή αρχή. Εύχομαι το 2022 όλες να κατέβουμε στον τελευταίο πίνακα.

@nikol88 πάμε όλες παρέα για Μάρτιο δεν είσαι μόνη δεν είσαι η μόνη 😘  @Joann με το καλό η ωοληψία σου μόλις έχεις ημερομηνία μου λες αν θέλεις.

@skorpina78 μου τι έγινε τελικά με τον covid , πως είσαι? Ακυρώθηκες ο κύκλος?

 

και αφήνω τελευταία τα 3 @ΧΑΡΜΑκια , αν θέλεις μας δίνεις ημερομηνία χοριακής ή μας λες κατευθείαν το καταπληκτικό σου νούμερο χοριακής, ότι θέλεις 😁

 

Εννοείται θα σου πω να με βάλεις και εμένα γτ βλέπω ότι είναι γουρλιδικο σε ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!

Μόλις γύρισα από τον γιατρό! 

Μου κάνει τον υπέρηχο,  λέει μόνος του ωραια και συνεχιζει, συνεχίζει, συνεχίζει...

Του λέω:" τι γίνεται γιατρέ δεν το βλέπεις?"

Μου λέει:" πώς... το βλέπω, αλλά δεν βλέπω μόνο 1, βλέπω 3"

Παθαίνω ένα σοκ...

Εν ολίγοις...

Το 3ο είναι τελειωμένο. Το 2ο προσπαθεί, αλλά δεν νομίζει ότι θα τα καταφέρει και ουσιαστικά το σίγουρο είναι 1.

Μου είπε στατιστικά και με βάση τις χοριακες θα είναι 1 και θα το επιβεβαιώσουμε την άλλη εβδομάδα. Για αυτό μου είπε ότι μάλλον  και οι τιμές της χοριακης δεν είναι πολύ υψηλές. Γιατί υποχωρεί ο δεύτερος σάκος. Θα κάνω αύριο μια τελευταία χοριακή,  προγεστερονη και οιστραδιολη και από βδομάδα θα κάνουμε υπερηχογραφημα για να δουμε λεκιθικο ασκό. Μου είπε ότι ήταν πολύ νωρίς σήμερα για να δουμε. 

Γενικά ήταν πολύ ευχαριστημένος!

Ωωωωωωωωωωω!!! Τι λες τώρα;!!!😯😳 Αχ μπράβο, πολύ χάρηκα!! Όσα θέλει ας είναι..!! Υγιή μωρο/α να πάρεις στην αγκαλιά σου, τίποτα άλλο! Να πάνε όλα κατ'ευχήν μέχρι τέλους κοριτσάκι μου! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...