Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η mmk είπε:

Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας!!

Οι αρχικές εγιναν στο διαγνωστικό που πηγαινουμε πάντα αλλα αυτοί τις έστειλαν σε εξειδικευμενο μικροβιολογικό που έκανε κυστική ίνωση.....εκει κάναμε μόνο τη ΔF508 όπου ο σύζυγος βγήκε θετικός και εγώ αρνητική και μετά ο Παρτσι με έστειλε εμένα στο Ιασω για το σύνολο των μεταλλάξεων όπου βρέθηκα θετική σε μια πιο σπάνια εγώ ( δεν θυμαμαι την ονομασια της τωρα και δεν εχω το χαρτι μαζι).

Γράφεται αυτη η ΔF508 που ειναι η πιο κοινη μετάλλαξη.... Οι υπολοιπες που εκανα εγω ηταν αρκετα ακριβες της τάξεως των 500 Ευρω.........Στο Λαικό όμως ξέρω ότι σου κάνουν το 90% των μεταλλάξεων νομίζω και εντελώς δωρεάν με παραπεμπτικό αλλα ειναι πολύ δυσκολο να βρεις ραντεβου και εγω δεν μπορούσα/ήθελα/άντεχα να περιμένω τοσο.

Του τα έχω πει και αυτος ακριβως αυτό που λες μου λεει.....πριν αποφασισουμε για την εξωσωματικη μας είπε αν θελουμε να παμε και σε γενετιστη για να μας βοηθησει στην αποφαση....αλλα αφου το πήραμε απόφαση  δεν ξανα αναφερθηκε το θεμα.

Εχεις δίκιο σε αυτό που λες για τις μεταλλάξεις και ισχυει οτι πολλες φορες αν ειναι διαφορετική δεν υπάρχει καν θεμα.....εμεις δυστυχως ειμαστε στο 2 % του πληθυσμου όπου ο συνδιασμός των δυο μεταλλάξεων έχει άσχημα αποτελέσματα με τα ποσοστά που σας ανέφερα πριν.

Τότε κορίτσι μου μην το σκέφτεσαι καν... Εγώ φαντάσου έκανα έλεγχο στα έμβρυα μόνο κ μόνο για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο για τρισωμιες κλπ. Με πιθανότητα κυστικής ούτε κ να το συζητάς, τη σωστή απόφαση πήρατε! Παρόλα αυτά αν νιώθεις ότι θα σε ανακουφίσει ψυχολογικά μιλά κ με γενετιστή δε θα χάσεις κάτι! 

Επίσης για το χωραιμιο που αναφέρθηκε παραπάνω έχω ακούσει ότι είναι το καλύτερο, δες μήπως βρεις κάποιον κ εκεί! 

Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήρθε και μένα η στιγμή μου να φύγει αυτό το ερωτηματικό που κυνηγάει χαχαχαχαχαχαχαχα 

Αρχηγοπουλο @Vasilique αναμένω να κάνεις τα κουμάντα σου!

Κορίτσια μου, μια πολύ σημαντική ημέρα για μένα για πολλούς λόγους, την Δευτέρα 8/11, έχω την εμβρυομεταφορα μου!!!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Ήρθε και μένα η στιγμή μου να φύγει αυτό το ερωτηματικό που κυνηγάει χαχαχαχαχαχαχαχα 

Αρχηγοπουλο @Vasilique αναμένω να κάνεις τα κουμάντα σου!

Κορίτσια μου, μια πολύ σημαντική ημέρα για μένα για πολλούς λόγους, την Δευτέρα 8/11, έχω την εμβρυομεταφορα μου!!!!!!!!!!! 

Ηρθε η μέρα τελικά Γλυκουλα μου Ε;;;πως περνάει ο καιρός!!! Εύχομαι να είναι η τυχερή σου 🙏🙏🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Ήρθε και μένα η στιγμή μου να φύγει αυτό το ερωτηματικό που κυνηγάει χαχαχαχαχαχαχαχα 

Αρχηγοπουλο @Vasilique αναμένω να κάνεις τα κουμάντα σου!

Κορίτσια μου, μια πολύ σημαντική ημέρα για μένα για πολλούς λόγους, την Δευτέρα 8/11, έχω την εμβρυομεταφορα μου!!!!!!!!!!! 

Α τι ωραία ημερομηνία! Του Μιχαήλ Αρχαγγέλου! Είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε τέλεια αυτή τη φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Ήρθε και μένα η στιγμή μου να φύγει αυτό το ερωτηματικό που κυνηγάει χαχαχαχαχαχαχαχα 

Αρχηγοπουλο @Vasilique αναμένω να κάνεις τα κουμάντα σου!

Κορίτσια μου, μια πολύ σημαντική ημέρα για μένα για πολλούς λόγους, την Δευτέρα 8/11, έχω την εμβρυομεταφορα μου!!!!!!!!!!! 

Με το καλό ρε αγγελακι..

Εύχομαι να την θυμάσαι για πάντα αυτή τη μερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Ηρθε η μέρα τελικά Γλυκουλα μου Ε;;;πως περνάει ο καιρός!!! Εύχομαι να είναι η τυχερή σου 🙏🙏🥰🥰

Νόμιζα στην αρχή ότι πάει με ρυθμούς χελώνας.... Και τώρα λέω έφτασε η μέρα!!!!! 

 

στις πριν 11 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Α τι ωραία ημερομηνία! Του Μιχαήλ Αρχαγγέλου! Είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε τέλεια αυτή τη φορά!

Πολυ σημαντική ναι!!!!! Σε ευχαριστώ πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Με το καλό ρε αγγελακι..

Εύχομαι να την θυμάσαι για πάντα αυτή τη μερα!!

Δεν θα το ξεχάσω ποτέ..... 

Το angel είναι από το όνομα του μπαμπά μου, που τον έχω χάσει.. 

Επίλεξε αυτή την μέρα να μου δείξει ότι είναι ακόμα μαζί μου... 

Πόσο σημαδιακό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Να σαι καλά μανούλα! Τι κάνει η μπεμπούλα σου; 

Καλα ειναι κλωτσάει!!! Προχωράμε βήμα βήμα προς το στόχο… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Και για σένα θα είσαι γουρλού! Μην ξεχνάς το μωράκι που σε περιμένει ( και έχω και feeling ότι θα είναι αγόρι).

Δεν είμαι τρελή να ξέρεις. Απλά κάποιες φορές για ανεξήγητο λόγο έχω πολύ έντονη διαίσθηση. Την ίδια διαίσθηση είχα για τη @JNtina ότι αυτή η φορά θα ήταν η τυχερή της και ότι θα πάνε όλα καλά, την ίδια διαίσθηση έχω και για σε΄να!  

Γεγονος!!! Μου το ειχες πει απο την αρχη!!! Για αυτο κι εγω ειμαι εδω και περιμενω τις χαρές σου γιατι μου ειχες δωσει μεγάλο θάρρος!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Σ Ευχαριστω πολύ 🥰🥰🥰 ανυπομονώ. Τα ξέρεις…τα εχεις περάσει 😘

Τα ξερω!!! Μεγαλη ανυπομονησία περνάμε σε οοολη τη φαση!!!
Με το καλο να πανε οοοολα!!! Με το καλο ο υπέρηχος!!! 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η mmk είπε:

Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας!!

Οι αρχικές εγιναν στο διαγνωστικό που πηγαινουμε πάντα αλλα αυτοί τις έστειλαν σε εξειδικευμενο μικροβιολογικό που έκανε κυστική ίνωση.....εκει κάναμε μόνο τη ΔF508 όπου ο σύζυγος βγήκε θετικός και εγώ αρνητική και μετά ο Παρτσι με έστειλε εμένα στο Ιασω για το σύνολο των μεταλλάξεων όπου βρέθηκα θετική σε μια πιο σπάνια εγώ ( δεν θυμαμαι την ονομασια της τωρα και δεν εχω το χαρτι μαζι).

Γράφεται αυτη η ΔF508 που ειναι η πιο κοινη μετάλλαξη.... Οι υπολοιπες που εκανα εγω ηταν αρκετα ακριβες της τάξεως των 500 Ευρω.........Στο Λαικό όμως ξέρω ότι σου κάνουν το 90% των μεταλλάξεων νομίζω και εντελώς δωρεάν με παραπεμπτικό αλλα ειναι πολύ δυσκολο να βρεις ραντεβου και εγω δεν μπορούσα/ήθελα/άντεχα να περιμένω τοσο.

 

Ωχ...Τα σκάσκατε χοντρά...Εγώ είχα κάνει στο Λαϊκό δωρεάν κι επειδή βρέθηκα θετική, στη συνέχεια ο σύζυγος πήγε στο Χωρέμειο, όπου εξετάστηκε το 95% περίπου των μεταλλάξεων και μας στοίχισε 280€ με παραπεμπτικό. Γι' αυτό και συμβουλεύω τις κοπέλες μόλις ανοίξουν τα ραντεβού στο Λαικό να κλείσουν να πάνε να το κάνουν, γλιτώνουν αρκετά χρήματα έτσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Καλα ειναι κλωτσάει!!! Προχωράμε βήμα βήμα προς το στόχο… 

Πω πω τι ωραία! Μπράβο κοριτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Πω πω τι ωραία! Μπράβο κοριτσι μου!

Ευχαριστω κοριτσι μου!!! Με το καλο και σύντομα και για σενα!!! Και για ολα τα κορίτσια εδω οι χαρές να έρθουν πολυ πολυ σύντομα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η mmk είπε:

Εχω διαβάσει την ιστορία σου!! Εϊσαι πολύ δυνατή που το πέρασες όλο αυτό ...Να χαιρεσαι το παιδάκι σου και εύχομαι να τα καταφέρετε εσείς για επόμενο και εμείς για πρώτο!!! Για τον προεμφυτευτικό μας σύστητε ο γιατρός αυτό που συνεργάζεται είναι στο εξωτερικό (Ισπανία) και γίνονται όλα από το Ιασώ από όσο κατάλαβα....και αυτο δίνει 98% ποσοστό σωστού αποτελέσματος.....βεβαια δεν εχουμε φτασει ακομα σε εκεινο το στάδιο είμαστε πολυ αρχή ακόμα.....

Δεν εχουμε ενημερωσει γονεις για την κατασταση οποτε δεν εχουν εξεταστει εκεινοι.......δεν έχουμε και αδέρφια κανενας απο τους δυο μας οπότε δεν υπάρχει άμεσο μέλος αναπαραγωγικής ηλικίας στην οικογένεια....και ο γιατρος είπε ότι εκει που θα γίνει ο προεμφυτευτικός ελέγχουν για το μεγαλύτερο ποσοστό των μεταλλάξεων, οπότε επιλέγουμε να μην το μοιραστούμε ......

Δεν γνωρίζω απόλυτα  αν ζητάνε αιμοληψία κ από τους γονείς για την κυστική. Για την μεσογειακή μας ζητήσανε. Όπως κ να έχει όταν ξεκινήσετε την διαδικασία θα τα συζητήσετε με τον γιατρό σας. Να σας πει κ για το χρονικό διάστημα που θέλει ο προεμφυτευτικός όπως κ για το κόστος που είναι γενικά αρκετά μεγάλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα...πως είστε??? @FAITH_ πως είσαι κορίτσι μου, έκανες χοριακή?? Εγώ κορίτσια μου να σας πως είμαι λίγο τρομοκρατημένη σήμερα...πήγα πάλι τουαλέτα το πρωί και αυτή την φορά είδα περισσότερα κόκκινα στίγματα....εν τωμεταξύ νιώθω λες και έρχεται η ακατανόμαστη όλη την ημέρα...οπότε αντιλαμβάνεστε κάθε μια ώρα πηγαίνω τουαλέτα να δω αν με επισκέφτηκε...μια μέρα έμεινε αύριο πάω για χοριακή....θα κάνω υπομονή....

Κορίτσι, εύχομαι μια τεράστια χοριακη μέσα από την καρδιά μου👶👶👶👶✌✌✌✌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Anna0912 είπε:

Κορίτσι, εύχομαι μια τεράστια χοριακη μέσα από την καρδιά μου👶👶👶👶✌✌✌✌

Μια τεραστια χοριακη περιμενω με αγωνια❤️✌️✌️✌️✌️✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Κορίτσια μου γύρισα. Είδαμε 1 σάκο μικρουλι και μια βουλιτσα λευκή μέσα που μας είπε ότι είναι το Μωρακι μας 🥰🥰🥰 τώρα ραντεβου σε 2 βδομαδες να ακούσουμε καρδούλα. Βέβαια μου είπε να πεταχτώ Για δέκα λεπτα κ την άλλη βδομάδα για έναν γρήγορο υπέρηχο….

Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο και να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna0912 είπε:

Κορίτσι, εύχομαι μια τεράστια χοριακη μέσα από την καρδιά μου👶👶👶👶✌✌✌✌

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Μια τεραστια χοριακη περιμενω με αγωνια❤️✌️✌️✌️✌️✌️

 

Κορίτσια μου καλά σας ευχαριστώ πολύ...έδωσα αίμα από τις 8:30 και λογικά γύρω στις 2 θα έχω νέα.....σας ευχαριστώ πολύ!!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου καλά σας ευχαριστώ πολύ...έδωσα αίμα από τις 8:30 και λογικά γύρω στις 2 θα έχω νέα.....σας ευχαριστώ πολύ!!!!❤️❤️❤️

Πάμε γερά είμαι σίγουρη όλα θα πάνε καλά ! ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Πάμε γερά είμαι σίγουρη όλα θα πάνε καλά ! ♥️♥️♥️

Είπαμε είναι μεγάλη μέρα σήμερα.....πάμε γερά κορίτσι μου!!!καλή μας επιτυχία 🙏🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η FAITH_ είπε:

Να είσαι καλά κορίτσι μου για τα καλά σου λόγια.. Όταν έχεις φάει χαστουκια στη ζωή σου έχεις μάθει να αντιμετωπιζεις το επόμενο.. Θα έρθει η ώρα μας σε όλες.. Δε πρέπει να λιγοψυχουμε, όσο το θέλουμε κι έχουμε δύναμη θα το παλεύουμε! Σου εύχομαι όλα να πάνε τέλεια! Κάθε νίκη οποιασδήποτε κοπέλας εδώ μέσα είναι μια ομαδική νίκη! Group hug σε όλες.. :-)

Όπως τα λες είναι. Όταν τρως χαστούκια μαθαίνεις και τα αντιμετωπίζεις. Και εγώ πιο ήρεμη είμαι τώρα, Παρόλο που φυσικά έκλαψα και άπειρα "γιατί" στο μυαλό μου, τώρα το είδα αλλιώς. Θα κάνω κάποια πράγματα για μένα, θα ξεκινήσω πάλι να γυμνάζομαι λίγο, θέλω να κάνω ενα ταξίδι και μέσα σε όλα θα δω άλλους γιατρούς και θα κάνω και κάποιες άλλες εξετάσεις. Και πιστεύω θα έρθει. Ελπίζω να μην βγω λάθος. Για όλες μας θα έρθει. Δεν χάνουμε την πίστη και την ελπίδα μας. Είμαστε όλες μαζί σε αυτό γι'αυτο και είμαστε σε αυτη την ομάδα. Μαζί και ενωμένοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Είπαμε είναι μεγάλη μέρα σήμερα.....πάμε γερά κορίτσι μου!!!καλή μας επιτυχία 🙏🙏🙏🙏🙏

♥️♥️♥️ Μακάρι κορίτσι μου 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Είπαμε είναι μεγάλη μέρα σήμερα.....πάμε γερά κορίτσι μου!!!καλή μας επιτυχία 🙏🙏🙏🙏🙏

Μια χοριακάρα ΝΑ με το συμπάθιο σου εύχομαι και να παραδώσεις σκυτάλη στην συμμαθήτρια @Margitc

Μη φας τις πέτσες σου μέχρι τις 2 ,please!!!😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Μια χοριακάρα ΝΑ με το συμπάθιο σου εύχομαι και να παραδώσεις σκυτάλη στην συμμαθήτρια @Margitc

Μη φας τις πέτσες σου μέχρι τις 2 ,please!!!😁

Χαχχαχαχαχ ευχαριστώ αγαπημένη....τελείωσα το ένα χέρι.....πάω στο άλλο τώρα...🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου καλά σας ευχαριστώ πολύ...έδωσα αίμα από τις 8:30 και λογικά γύρω στις 2 θα έχω νέα.....σας ευχαριστώ πολύ!!!!❤️❤️❤️

Καλημέρα με το καλό να πάρεις ωραίο νούμερο κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...