Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Παίρνει προμήθεια αγαπη αλλιώς δεν θα επέμενε!

Απο το απλό φαρμακείο δεν θα πάρει 😉

 

Έχεις δίκαιο ναι.. με έκανε να αμφιβάλω στο αν μπορώ να βρω το προφερτιλ και οχι κατι γεννοσημο,  γιατί δεν εχω ιδέα με βιταμίνες για τόν άντρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Έχεις δίκαιο ναι.. με έκανε να αμφιβάλω στο αν μπορώ να βρω το προφερτιλ και οχι κατι γεννοσημο,  γιατί δεν εχω ιδέα με βιταμίνες για τόν άντρα 

Γενική συμβουλή :ότι αφορά το σπερμα θα ακούτε τον ουρολόγο αν είναι εξειδικευμένος.

Τώρα το αν θα πάρει βιταμίνες ή όχι εγώ μετά από την ταλαιπωρία μου θα σου πω να τις πάρει για να κυκλώσετε το θέμα από παντού. Δεν είναι πανάκεια οι βιταμίνες ούτε κάνουν θαύματα κ μετά το τρίμηνο θέλουν διακοπή κάνα μήνα.
Τώρα  αν θα τις πάρετε από την κυρία ή από άλλου μικρή σημασία έχει. 

Κρατά το θετικό ότι έχετε ένα πολύ καλό σπερμα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Και οι 4 προσπάθειες ήταν με μια διέγερση;

ναι ητανε με 1 διεργεση και καταψυξαμε 9 εμβρυα..πριν παμε στη τελευταια εμβρυομεταφορα καναμε και προεμφυτευκο που ητανε καλος..και μεταφεραμε 2 αριστα εμβρυα ..στις 2 πρωτες αποβολες καναμε και καρυοτυπο που δεν εδειξε χρωμοσωμικες ανωμαλιες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Γενική συμβουλή :ότι αφορά το σπερμα θα ακούτε τον ουρολόγο αν είναι εξειδικευμένος.

Τώρα το αν θα πάρει βιταμίνες ή όχι εγώ μετά από την ταλαιπωρία μου θα σου πω να τις πάρει για να κυκλώσετε το θέμα από παντού. Δεν είναι πανάκεια οι βιταμίνες ούτε κάνουν θαύματα κ μετά το τρίμηνο θέλουν διακοπή κάνα μήνα.
Τώρα  αν θα τις πάρετε από την κυρία ή από άλλου μικρή σημασία έχει. 

Κρατά το θετικό ότι έχετε ένα πολύ καλό σπερμα ❤️

Σε ευχαριστώ για τα φώτά σου!!! Οσό σκέφτομαι οτι εγώ τό πρότεινα.. συγκεκριμένα είπα "γιατρέ αν χρειάζεταί κατι να κάνουμε ώστε να πάμε με τις καλύτερες προδιαγραφές για εξωσωματική" ε και εκείνος μου είπε για τις βιταμίνες επέμενε να πάρω την κυρία να αναφέρω το όνομα του κσι νσ μην τις παρω απο φαρμακείο γτ θα μου δώσουν γεννοσημο και αυτό θα κάνει κακό στο σπέρμα... με φόβισε κιόλας ☹ 

 

Ξέρει κάποια κοπέλα ποιές είναι οι κάθε αυτόύ προφερτιλ? Ώστε να αποφύγω τα έξτρα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Σε ευχαριστώ για τα φώτά σου!!! Οσό σκέφτομαι οτι εγώ τό πρότεινα.. συγκεκριμένα είπα "γιατρέ αν χρειάζεταί κατι να κάνουμε ώστε να πάμε με τις καλύτερες προδιαγραφές για εξωσωματική" ε και εκείνος μου είπε για τις βιταμίνες επέμενε να πάρω την κυρία να αναφέρω το όνομα του κσι νσ μην τις παρω απο φαρμακείο γτ θα μου δώσουν γεννοσημο και αυτό θα κάνει κακό στο σπέρμα... με φόβισε κιόλας ☹ 

 

Ξέρει κάποια κοπέλα ποιές είναι οι κάθε αυτόύ προφερτιλ? Ώστε να αποφύγω τα έξτρα? 

Τώρα δεν θυμάμαι για να σε βοηθήσω αλλά αν είχα καλό σπερμα κ στην ουσία αυτοπροταθηκα να χρεωθώ 😂 θα έπαιρνα τις πιο οικονομικές profertil..

Όλες την ίδια δουλειά κάνουν πάνω κάτω να χαλάσουν ένα καλό σπερμα αποκλείεται

Αλλωστε αν υπήρχε θέμα θα σου έλεγε συγκεκριμένο σκεύασμα να πεις στην καλή κυρία 😉😉😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Τώρα δεν θυμάμαι για να σε βοηθήσω αλλά αν είχα καλό σπερμα κ στην ουσία αυτοπροταθηκα να χρεωθώ 😂 θα έπαιρνα τις πιο οικονομικές profertil..

Όλες την ίδια δουλειά κάνουν πάνω κάτω να χαλάσουν ένα καλό σπερμα αποκλείεται

Αλλωστε αν υπήρχε θέμα θα σου έλεγε συγκεκριμένο σκεύασμα να πεις στην καλή κυρία 😉😉😉😉

Που να φανταστώ οτι θα μου πει κάτι τέτοιο, με απογοητεύεσαι σαν γιατρος γιατί πραγματικά ειναι άξιος θαυμασμού και ευγνωμοσύνης για πολύ κόσμο... και δεν περίμενα κατι τέτοιο.. εφόσον μας είπε οτι πρώτη φορά ασχολείται περισσότερο με την γυναίκα και οχί με τον άντρα εφόσον δεν υπάρχει πρόβλημα,  θεώρησα πως θα μου πει δεν χρειάζεται να πάρει κάτι 😂... 🖐στα μούτρα μου.. αχχ Ερμή και εγω που πάω με το σταυρό στο χέρι

Σε ευχαριστώ πολύ 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

@kk88 @Margitc είχα πει Πέμπτη Παρασκευή θα ξανά ρωτήσω 

Πως είμαστε;;

Ηθικο ακμαίο;;;

Το τελειώσατε το καλαμάρι / παλαμαρι; 
Πατε κ μια βολτούλα έχει ωραία μέρα..

Να ξεφύγει λίγο το κεφάλι!🥰

Χαχχαχαχ που είσαι φιλενάδα μου!!!! Εγώ προς το παρόν λόγω του ότι έχω πνίγει στη δουλειά και στο γράψιμο από το κρεβάτι φυσικά δεν έχω προλάβει να το σκεφτώ....την Κυριακή ρωταμε ξανά τότε θα δυσκολευτω πιστεύω....

Πήγα μια ωραιότατη βόλτα μέχρι το γραφείο σήμερα να κάνω ένα γρήγορο ραντεβού και γύρισα σπίτι....

Το καλαμάρι ακόμα δεν το έχω τελειώσει.......😜😜😜😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι έχω κ εγώ Χασιμότο, το οποίο το εμφάνισα μετά τη γέννηση του γιου μου. Απευθύνθηκα σε ενδοκρινολόγο, μου έδωσε χάπι κ έπεσε απο 4,7 σε 0,8 σε λιγότερο απο μήνα. Εσύ παίρνεις χάπι κ δεν πέφτει; Μπορεί να χρειάζεσαι μεγαλύτερη δόση. Επίσης για να κάνεις εξωσωματική, αλλά κ για να συλλάβεις φυσιολογικά θα πρέπει ιδανικά να είναι κάτω από 2,5 γιατί είναι αιτία αποβολής. Για την επιτροπή δεν γνωρίζω αν θα είναι πρόβλημα, αλλά το σίγουρο είναι ότι πρέπει να ρυθμιστεί κ μετά να προχωρήσεις.

Πέφτει αλλά όχι αρκετά γρήγορα για να προλάβω την επιτροπή που είναι σε μια εβδομάδα περίπου. Για την εξωσωματική πιστεύω θα έχει ρυθμιστεί. Ελπίζω να πάει καλά και με την επιτροπή και να μην έχω απρόοπτα :( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια μου ! Σας ευχαριστώ πολύ!♥️

Ναι ευτυχώς το αιμάτωμα μικρυνε... Καλά πάει δηλαδή λιγο προσοχή ακόμα μέχρι την επόμενη φορά που θα πάμε σε 11 μέρες. Τι να πω τα έχω παίξει πως γίνεται να μη σκέφτομαι όλα τα σενάρια... Αυτή την ένεση αντί d, για να μην αναπτύξω αντισώματα την είχα κάνει με το εξωμητριο αλλά μάλλον δεν με κάλυψε η δεν πρόλαβε να με καλύψει γιατί είχα καιρό αίμα με το εξωμητριο... Τώρα ο γυναικολόγος μου είπε πως όταν υπάρχει αίμα κάτω από 7 εβδομάδες (εγώ ήμουν 6) δεν κάνουμε κάτι... Γι'αυτό δεν την κάναμε τώρα. Με τη λογική ότι δεν κινδυνεύουμε κάτω από 7 εβδομάδες από ότι κατάλαβα. Στίγμα θυμάμαι είχαμε κάνει πριν ξεκινήσουμε να προσπαθούμε για παιδί. Αλλά δεν είμαι σίγουρη αν έχει κάνει και ο σύζυγος. Είχαμε πάει στο μικροβιολογικό της γειτονιάς βέβαια κ είχαν βγει όλα οκ θυμάμαι ο παθολόγος μου είχε πει καλούς απογόνους. Απλά στο χαρτί το διαγνωστικό μου έγραφε σε περίπτωση κύησης συνιστάται επανέλεγχος. Τώρα βγήκαν οι τιμές ανεβασμένες αν είναι δυνατόν.... Δεν ξέρω από πού να τα προλάβω... 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά ♥️

Καλησπερα ειδες παει καλυτερα θα φυγει τελειως το αιματωμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

@kk88 @Margitc είχα πει Πέμπτη Παρασκευή θα ξανά ρωτήσω 

Πως είμαστε;;

Ηθικο ακμαίο;;;

Το τελειώσατε το καλαμάρι / παλαμαρι; 
Πατε κ μια βολτούλα έχει ωραία μέρα..

Να ξεφύγει λίγο το κεφάλι!🥰

Καλησπερα, εγω σημερα την βολτα την πηγα αν εξαιρεσεις οτι κοιμαμαι κ φτιαχνω επιδερμιδα συμπτωμα κανενα ουτε καν πρισμενο στηθος. Αντεχω ακομα βεβαια εγω τωρα απο Δευτερα δεν ξερω εχω φαει κ τα νυχια μου στην ωοληψια δεν εχω τι αλλο να φαω🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Margitc είπε:

Καλησπερα, εγω σημερα την βολτα την πηγα αν εξαιρεσεις οτι κοιμαμαι κ φτιαχνω επιδερμιδα συμπτωμα κανενα ουτε καν πρισμενο στηθος. Αντεχω ακομα βεβαια εγω τωρα απο Δευτερα δεν ξερω εχω φαει κ τα νυχια μου στην ωοληψια δεν εχω τι αλλο να φαω🤪

Καλά και εγώ κανένα σύμπτωμα δεν έχω να ξέρεις....μόνο η μέση λίγο που με τραβάει...αλλά τώρα λίγο τα φάρμακα λίγο η ιδέα μου δεν ξέρω τι να πω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Σε ευχαριστώ για τα φώτά σου!!! Οσό σκέφτομαι οτι εγώ τό πρότεινα.. συγκεκριμένα είπα "γιατρέ αν χρειάζεταί κατι να κάνουμε ώστε να πάμε με τις καλύτερες προδιαγραφές για εξωσωματική" ε και εκείνος μου είπε για τις βιταμίνες επέμενε να πάρω την κυρία να αναφέρω το όνομα του κσι νσ μην τις παρω απο φαρμακείο γτ θα μου δώσουν γεννοσημο και αυτό θα κάνει κακό στο σπέρμα... με φόβισε κιόλας ☹ 

 

Ξέρει κάποια κοπέλα ποιές είναι οι κάθε αυτόύ προφερτιλ? Ώστε να αποφύγω τα έξτρα? 

Κοριτσι μου θα σου πω απλα οτι οι βιταμινες δεν εχουν γενοσημα κ αν ζητησεις αυτες στο κουτι θα πρεπει να  γραφει το ονομα της βιταμινης που ζητησες. Τωρα αν το φαρμακειο σου δεν τις εχει μπορει να σου προτεινει αλλη εταιρεια αλλα δεν θα λεγεται προφεκτιλ θα λεγεται αλλιως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Καλά και εγώ κανένα σύμπτωμα δεν έχω να ξέρεις....μόνο η μέση λίγο που με τραβάει...αλλά τώρα λίγο τα φάρμακα λίγο η ιδέα μου δεν ξέρω τι να πω....

Α η μεση κ εμενα αλλα υποθετω οτι ειναι απο την πολυ ξαπλα δεν με ειχα μαθει ετσι εγω🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Χαχχαχαχ που είσαι φιλενάδα μου!!!! Εγώ προς το παρόν λόγω του ότι έχω πνίγει στη δουλειά και στο γράψιμο από το κρεβάτι φυσικά δεν έχω προλάβει να το σκεφτώ....την Κυριακή ρωταμε ξανά τότε θα δυσκολευτω πιστεύω....

Πήγα μια ωραιότατη βόλτα μέχρι το γραφείο σήμερα να κάνω ένα γρήγορο ραντεβού και γύρισα σπίτι....

Το καλαμάρι ακόμα δεν το έχω τελειώσει.......😜😜😜😜

 

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Καλησπερα, εγω σημερα την βολτα την πηγα αν εξαιρεσεις οτι κοιμαμαι κ φτιαχνω επιδερμιδα συμπτωμα κανενα ουτε καν πρισμενο στηθος. Αντεχω ακομα βεβαια εγω τωρα απο Δευτερα δεν ξερω εχω φαει κ τα νυχια μου στην ωοληψια δεν εχω τι αλλο να φαω🤪

Μια χαρά σας βρισκω και τις δυο!!

Μπραβο έτσι να συνεχίσετε!!

❤️❤️❤️❤️

Ωραία επόμενη ερώτηση Κυριακή It’s a date 😉😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Ενα μηνα δηλαδη.. οι αβερκαπ τι κανουν; Πως και δεν μεταφερετε 2 εμβρυα ; Εγω σου στελνω απειρη θετικη ενεργεια απο μενα κ τα μωρα μου και να γαντζωθεί γερα το εμβρυακι σου ,να ησυχασεις επιτελους απο το ψυχοφθορο ολο θεμα ! Οτι καλυτερο μεσα απο τη καρδια μου κοπελα μου !να πανε ολα τελεια!!

Οι arvekap κάνουν καταστολή! Λόγω αρνητικών χοριακών να δεχτεί η μήτρα μου πιο εύκολα το εμβρυάκι μου! 5 είχα! Τα 4 πήγαν 2 2 στις προηγούμενες προσπάθειες φλεβαρη κ ιουνη κ τωρα εχω ενα παγωτινακι μονο! Μακάρι να ναι το τυχερό μου! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Κοριτσι μου θα σου πω απλα οτι οι βιταμινες δεν εχουν γενοσημα κ αν ζητησεις αυτες στο κουτι θα πρεπει να  γραφει το ονομα της βιταμινης που ζητησες. Τωρα αν το φαρμακειο σου δεν τις εχει μπορει να σου προτεινει αλλη εταιρεια αλλα δεν θα λεγεται προφεκτιλ θα λεγεται αλλιως

Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία, δεν το γνώριζα αυτό! 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kater88 είπε:

ναι ητανε με 1 διεργεση και καταψυξαμε 9 εμβρυα..πριν παμε στη τελευταια εμβρυομεταφορα καναμε και προεμφυτευκο που ητανε καλος..και μεταφεραμε 2 αριστα εμβρυα ..στις 2 πρωτες αποβολες καναμε και καρυοτυπο που δεν εδειξε χρωμοσωμικες ανωμαλιες..

Μήτρα ,αιματολογικά και ανοσολογικά πρέπει να ψάξεις τότε.
Ο λόγος που πήγατε με εξωσωματική ποιος ήταν αν επιτρέπεται;

Να υποθέσω προεμφυτευτικο κάνατε σε βλαστοκυστες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα έκλεισα μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορα.. Γενικά δεν έχω κάποιο συμπτωμα, εκτός από συχνοουρια που είναι θεωρώ από τα φάρμακα. Και από το απόγευμα αισθάνομαι ένα βάρος χαμηλά.. Αχ δε ξέρω.. Τώρα ξεκινάει να εμφανίζεται ο φόβος και το αγχος.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι συμπτώματα έχετε από ovitrelle, μόλις την έκανα και θυμάμαι την πρώτη φορά είχα περίεργο πόνο στην πλάτη και βάρος στο στήθος, δεν θυμάμαι στην διάθεση άν άλλαξε κάτι μόνο που δεν μπορούσα να κοιμηθώ. Το είπα στην γιατρό χθες και μου είπε ότι είναι από το άγχος 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Κορίτσια τι συμπτώματα έχετε από ovitrelle, μόλις την έκανα και θυμάμαι την πρώτη φορά είχα περίεργο πόνο στην πλάτη και βάρος στο στήθος, δεν θυμάμαι στην διάθεση άν άλλαξε κάτι μόνο που δεν μπορούσα να κοιμηθώ. Το είπα στην γιατρό χθες και μου είπε ότι είναι από το άγχος 🤔

Εγώ  είχα κάνει Δευτέρα βράδυ, τρίτη και Τετάρτη ήθελα να ξαπλώσω στο γραφείο και να κοιμηθώ, δεν έβλεπα μπροστά μου σπο την νύστα.. 2 φορές τσιμπήματακια απο τη πλευρά του ωάριου.. Αυτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η kater88 είπε:

κοριτσια καλησπερα!ειμαι καινουργια πρωτη φορα γραφω...μετα απο 4 προσπαθειες εξωσωματικης οι 2 ητανε ανεμβρυικες η τριτη δεν πετυχε και η τεταρτη ενω ειχαμε ακουσει καρδια δυστυχως απεβαλα στην 6η βδομαδα...εχω κανει ολες τις εξετασεις που υπαρχουν και το αποδιδουν οι γιατροι σε τυχαιο γεγονος και γω δεν μπορω να το πιστεψω με τιποτα...εχει καποια αντιστοιχη εμπειρια??

 

Καλησπέρα ειχαμε ακριβώς την ίδια πορεία με άλλη σειρά άλλαξα γιατρό και εργαστήριο και τα κατάφερα .Βέβαια ο καινούργιος γιατρός μου είπε πως είναι δυνατόν να είχες ανεμβρυικη κύηση με εξωσωματική δεν είδαν πως έλειπε ο ένας πυρηνας που είναι του εμβρύου ;Τι να πω είναι δυνατόν να με έβαλαν σε τέτοια ταλαιπωρεια απλά για τα χρήματα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Εγώ ξεκινούσα με μενοπουρ, λίγες μερες μετα βάζαμε τις orgalutran και 2 βραδια πριν την ωοληψια έκανα μόνο ovitrelle. Την παραμονή της ωοληψιας δεν έκανα καμία. Όπως Εσυ τώρα δλδ… 

@elena0212τι κανείς ξανά έκανες χοριακη ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Καλησπέρα ειχαμε ακριβώς την ίδια πορεία με άλλη σειρά άλλαξα γιατρό και εργαστήριο και τα κατάφερα .Βέβαια ο καινούργιος γιατρός μου είπε πως είναι δυνατόν να είχες ανεμβρυικη κύηση με εξωσωματική δεν είδαν πως έλειπε ο ένας πυρηνας που είναι του εμβρύου ;Τι να πω είναι δυνατόν να με έβαλαν σε τέτοια ταλαιπωρεια απλά για τα χρήματα .

Δεν κατάλαβα τι είχες; Δεν θυμάμαι την πορεία σου αν θέλεις πες μου τον γιατρό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια μου ! Σας ευχαριστώ πολύ!♥️

Ναι ευτυχώς το αιμάτωμα μικρυνε... Καλά πάει δηλαδή λιγο προσοχή ακόμα μέχρι την επόμενη φορά που θα πάμε σε 11 μέρες. Τι να πω τα έχω παίξει πως γίνεται να μη σκέφτομαι όλα τα σενάρια... Αυτή την ένεση αντί d, για να μην αναπτύξω αντισώματα την είχα κάνει με το εξωμητριο αλλά μάλλον δεν με κάλυψε η δεν πρόλαβε να με καλύψει γιατί είχα καιρό αίμα με το εξωμητριο... Τώρα ο γυναικολόγος μου είπε πως όταν υπάρχει αίμα κάτω από 7 εβδομάδες (εγώ ήμουν 6) δεν κάνουμε κάτι... Γι'αυτό δεν την κάναμε τώρα. Με τη λογική ότι δεν κινδυνεύουμε κάτω από 7 εβδομάδες από ότι κατάλαβα. Στίγμα θυμάμαι είχαμε κάνει πριν ξεκινήσουμε να προσπαθούμε για παιδί. Αλλά δεν είμαι σίγουρη αν έχει κάνει και ο σύζυγος. Είχαμε πάει στο μικροβιολογικό της γειτονιάς βέβαια κ είχαν βγει όλα οκ θυμάμαι ο παθολόγος μου είχε πει καλούς απογόνους. Απλά στο χαρτί το διαγνωστικό μου έγραφε σε περίπτωση κύησης συνιστάται επανέλεγχος. Τώρα βγήκαν οι τιμές ανεβασμένες αν είναι δυνατόν.... Δεν ξέρω από πού να τα προλάβω... 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά ♥️

Για το στίγμα να πάτε στο Λαικό. Εμένα εκεί με είχε στείλει ο γυναικολόγος μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σ' ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ!!! Ναι μου είπε και εμένα ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό.. αλλά δεν το έχω διαβάσει πουθενά να το αναφέρει κοπέλα και λέω τι φάση;! Είναι τρομακτικό πάντως... Αυτό σκέφτομαι.. αν είναι θα πάω... Δυστυχώς είμαι υπόλοιπο Αττικής.. και με τα οικονομικά μας μόνο για κανά δημόσιο με βλέπω..  Πάντως και λόγο των εξωσωματικών, ΗΚΓ μου κάνανε κάθε φορά πριν την όποια πράξη και ποτέ δεν είχα θέμα.. γύρω στους 60 χτύπους σε ηρεμία και 80 σε έντονη άσκηση.. χθες είχα 90 σε ηρεμία λόγο των ταχυκαρδιων και λέω κάτι γίνεται δεν είναι δυνατόν!! Ούτως ή άλλως οφείλει να στείλει για ιστολογική εξέταση ασχέτως πολύποδα... Σου είχα πει βέβαια και την γνώμη μου τότε για την αφαίρεση του με αποξεση αλλά στην ιστολογική μπορεί να σου δείξει το ίδιο δηλαδή ότι στον ιστό που εξετάστηκε αν υπάρχουν και ίχνη του πολύποδα.. επειδή έχω αφαιρέσει αρκετές φορές γράφει συγκεκριμένα αυτό: "ενδομητρικά  τεμάχια αποτελούμενα από στρώμα και αδένια με μορφολογικούς χαρακτήρες ανώμαλου παραγωγικού  ενδομητρίου και πολυποειδόμορφα τα οποία αφορούν σε τμήματα ενδομητρικού πολύποδα." (Σου στέλνω copy paste τι έγραφαν στη δική μου ιστολογική) Δεν υπάρχει φόβος κακοήθειας είναι πολύ συνηθισμένα και συνήθως δημιουργούνται από ορμονολογικη διαταραχή σε συνδυασμό με μεγάλο όγκο αίματος στην περίοδο.. Όλα καλά είναι μην αγχώνεσαι τσάμπα!
    • Μπορείτε να χορέψετε φυσικά ❤️ μπορείτε να σηκώσετε βάρος που σηκώνατε πριν την κύηση συστηματικά γιατί η μήτρα είναι «μαθημένη» σε αυτό το βάρος . Εγώ σηκώνω το γιο μου 20 κιλά κ δν έχω θέμα γιατί τον σήκωνα κ πριν. Σε άλλη εγκυμοσύνη σήκωνα την κόρη μου τότε 11 κιλά  καποιες γυναίκες σηκώνουν βαράκια κ κάνουν κανονικά γυμναστική κτλ κτλ με ασκήσεις που επιτρέπονται    φυσικά εσείς δεν θα σηκώσετε 20 κιλά όπως εγώ εφόσον πιο πριν δν σηκωνατε συστηματικά αυτό το βαρος πχ μια σακούλα σούπερ Μάρκετ 3-4 κιλά σίγουρα μπορεί να την σηκώσετε  😊 Ωστόσο επειδή η καθεμία έχει το ιστορικό της εννοείται να ρωτάτε τον γιατρό για τα πάντα να μην ντρέπεστε  @ΛΕΥΚΗ όσον αφορά τον τοκετό εγώ είχα βρει εξαρχής ανεξάρτητη μαία που κάνει τοκετούς στο σπίτι κ έκανα μαθήματα αλλά κ ενημέρωση. Είναι λογικό να φοβάσαι γιατί δυστυχώς υπάρχει η τρομοκρατία από τους γιατρούς κ το μαιευτικό σύστημα γενικότερα. Όπως επίσης κ πολλή παραπληροφόρηση που βολεύει αυτό το ίδιο το σύστημα.    εγω ένιωσα δυνατή όταν ενημερώθηκα σωστά. 💪🏽 οπως κ μετέπειτα με τον θηλασμό. Εκεί να δεις παραφιλολογία.    μην το αφήσεις, να βρεις μαία ανεξάρτητη από τον γιατρό σου, να κανεις κ μαθήματα ανώδυνου τοκετού κ δωρεάν σεμινάρια θηλασμού από έγκυρους φορείς πχ Αλκυόνη (αν επιθυμείς να θηλάσεις φυσικά όχι αναγκαστικά) κ θα δεις ότι θα νιώσεις διαφορετικά.    Μπορώ να γράφω για ώρες για τις εμπειριες μου απλά το μόνο που θα πω είναι ότι αν δν ενημερωθείς από μόνη σου δυστυχώς δν μπορείς να ξέρεις από πριν αν όλα αυτά που θα σου πούνε θα είναι αλήθεια ή θα είναι προς βόλεψη του συστήματος.  ό,τι  λεπτομέρειες χρειαστείς μπορείς να με ρωτήσεις είτε για μαίες είτε για τον θηλασμό.    ολα με το καλό θα γίνουν ❤️
    • Καλέ, είσαι καλά;;; Δως του να καταλάβει!!! Κι εγώ αν δεν ταλαιπωριόμουν τόσο με το στομάχι μου, θα κοιμόμουν πολύ περισσότερο!
    • Σε ευχαριστούμε πολύ ☺️ υγεία να έχουν τα παιδάκια μας να τα καμαρώνουμε!  @Ersi85 χρόνια πολλά και στο δικό σου αγοράκι! Γερός να είναι πάντα!  Σε καταλαβαίνω... Κι εγώ στη βάπτιση του μικρού βασανίστηκα, σε μας ο μικρός δε σταματούσε το κλαμμα ούτε στο ντύσιμο... Σταμάτησε όταν τελείωσε η βάπτιση όπου στο τέλος αποκοιμήθηκε πάνω μου... Μεγάλη ταλαιπωρία!  Το Σάββατο θα του κάνουμε πάρτυ γενεθλίων στο μαγαζί του νονου του! Θα είναι οι γονείς, τα αδέρφια μας και καλοί μας φίλοι με τα παιδιά τους. Έχω πάρει υλικά και από Παρασκευή βράδυ θα φτιάξουμε με τη νονά του τη διακόσμηση του πάρτυ.  Ακόμα δε μπορώ να το πιστέψω ότι πέρασε ένας χρόνος..... Δύσκολος χρόνος, απαιτητικός αλλά ταυτόχρονα χαρούμενος. Όλο συγκινουμαι σήμερα... Συνέχεια σκέφτομαι τέτοια ώρα πέρσι έκανα αυτό, τέτοια ώρα πέρσι ήμουν στην ανάνηψη κτλ Σαν όνειρο μοιάζει...   
    • καλησπερα Ελισσαβετ μου!!❤️ η χοριακη της Δευτερας αυξηθηκε κατα 90% και αγχωθηκαμε με τον αντρα μου. ο γιατρος πολυ κουλ και ικανοποιημενος. φσκ εκανα και 3η μετρηση χοριακη την Τεταρτη και ευτυχως 2πλασιαστηκε οποτε μετα ηρεμησαμε.. εχω ενα παραπεμπτικο ακομη αλλα λεω να κατσω στα αυγα μου.. δε χρειαζεται να αγχωθω...  αλλωστε και περυσι οι χοριακες μου ηταν τελειες και 2πλασιαζονταν αλλα δεν υπηρχε εμβρυο... στον υπερηχο θα φανει τι γινεται.... εσυ τι κανεις κοριτσι μου;; εχετε σκεφτει αν θα κανετε αλλη ετ αμεσα; ο γιατρος τι προτεινει;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...