Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Κοριτσάκια καλημέρα! Ευχαριστώ παρα πολύ! Πήγα το πρωί και είχε πολύ κόσμο στο μικροβιολογικό. Μου είπαν αργά το απόγευμα θα μου τα στείλουν. Με έχει φάει η αγωνία! Εντωμεταξύ απο το πρωί σήμερα έχω στο σκούπισμα καφέ...ελπίζω να ειναι για καλό 🙏

@Παρασκευαιδου κορίτσι μου, αφού είναι τόσο λίγο αίμα, μάλλον της εμφύτευσης θα είναι! Επειδή ομως παίρνεις και αντιπηκτικές, πάτε καλύτερα και ένα τηλ στο κέντρο σου για να είσαι πιο ήρεμη. 

Καλημερα, καλα αποτελεσματα ελεος κ αυτοι δεν βαζουν μια προταιρεοτητα στις αγωνιες για τις χοριακες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια μου,τις μαχητριες.οσες περιμένουν αποτελέσματα να ναι τέλεια!

Θέλω να κάνω μια ερώτηση, γιατί πλέον ψάχνω τα πάντα,αν θέλω να προχωρήσω με picsi η κάποια άλλη ανάλογη μέθοδο,τι διαφορά έχει στο κόστος κ αν υπάρχουν  καλύτερα αποτελέσματα.θεωρητικα ρωταω.

Εγώ έκανα picsi 300 ευρώ πήγε παραπάνω απλά μου είπαν πως δεν πετυχαίνει πάντα .Εμάς μας είπαν πως πέτυχε .Όταν έδωσε ο συζηγος το σπερμα το επεξεργάστηκαν επι τόπου και είδαν πως ειχαμε αυξημένο οξειδωτικό το οξειδωτικό μπορεί να χαλάσει το dna του εμβρύου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Karmeliet είπε:

Αν δεν έκανες κολπικό υπέρηχο, τότε λογικό να μην ακουστεί καρδούλα. Κι εγώ την 7η εβδομάδα είχα πάει πρώτη φορά για υπέρηχο ( είναι Ολλανδία κι εδώ δεν κάνουν χοριακές, είναι της άποψης πως αν δε πάει κάτι καλά, έτσι κι αλλιώς δεν μπορούν να κάνουν κάτι οπότε μόνο άγχος προκαλεί-και δεν είχα ιδέα τι μπορεί να υπάρχει. Και όντως, είδαμε καρδούλα, αλλα δεν ακουγόταν, και μου είπε αν θέλω να προσπαθήσουμε με κολπικό αλλά δεν ήθελα. Την ακούσαμε στην επόμενη επίσκεψη. Είδεε καρδούλα να πάλλεται, που είναι πολύ καλό σημάδι! Μείνε αισιόδοξη, να ενυδατώνεσαι, να κρατάς την κοιλίτσα σου και τα πόδια σου ζεστά, και έχει πίστη πως όλα θα πάνε καλά!

καθε φορά κολπικό υπέρηχο κάνουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Καλημέρα κι από μένα σε όλα τα κορίτσια, μακάρι να έχουμε μόνο θετικά νέα και να πάμε όλες καλά. 


Ειναι σημαντικό ότι είδατε την καρδιά, λογικά θα την ακούσετε την επόμενη εβδομάδα! 


Θρίλερ πιστεύω ζούμε όλες, η καθεμιά για τον δικό της λόγο, μόνο αυτές που κρατάνε το/ τα μωράκι/α τους αγκαλιά έχουν κάπως ηρεμήσει. 

Κι εγώ σήμερα που πήγα για υπέρηχο δεν ήταν καθόλου ενθαρρυντικός γιατί πιστεύει λόγω ηλικίας είναι 50% οι πιθανότητες να πάει καλά. Παρόλο που ήταν πολύ νωρίς για υπέρηχο και μου είπε στην αρχή τι πήγα να κάνω… ενώ η μαία του μου τηλ και μου είπε να πάω… είδαμε έναν μικρό σάκο αλλά ως εκεί, 5+3 ειμαι. Μου είπε να πάω 6+4 την Μ. Τρίτη και ότι θα πρέπει να ακούσουμε καρδιά. Δεν μου άρεσε που ήταν απαισιόδοξος, μου χάλασε τελείως την θετική στάση που είχα έως τώρα. 

Πολύ καλή επιτυχία στα κορίτσια που περιμένουν τις χοριακές τους και σε αυτές που περιμένουν να εξελιχθεί καλά!  

 


 

Ελα βρε παιδι μου μην ακους τιποτα ολα θα πανε καλα ξυπνησε στραβα φαινεται σημερα ετσι θα λες κ τιποτα αλλο το μωρακι σου ειναι εκει✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Το παλεύει ακόμα το μωράκι σου κορίτσι σου. Μακάρι την επόμενη να την ακούσετε κι όλας! Θα προσευχηθώ για σένα κορίτσι μου να πάνε όλα καλά.. ελπιζω το θριλερ που ζεις τωρα , στο τέλος να είναι ενα κακο ονειρο και να ακουσεις την πιο δυνατη καρδουλα..

ευχαριστώ πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Luna777περιμενω τα ευχάριστα και εγώ είχα αίμα την προηγούμενη από την χοριακη !!!!!!!!!τα μπεμπακια μας είναι το παλεύουν !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία (ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ) 🌻

το νεο μας θεματακι😀

σας ε΄κανα Tag, όποια ξέχασα να με συγχωρέσει. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία (ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ) 🌻

το νεο μας θεματακι😀

σας ε΄κανα Tag, όποια ξέχασα να με συγχωρέσει. 

 

 

Πως θα μπω κοριτσι μ ;; Γτ δεν ξερω .. θα με κανεις κ μενα ενα tag αν δεν σ ειναι κοπος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Καλημέρα κι από μένα σε όλα τα κορίτσια, μακάρι να έχουμε μόνο θετικά νέα και να πάμε όλες καλά. 


Ειναι σημαντικό ότι είδατε την καρδιά, λογικά θα την ακούσετε την επόμενη εβδομάδα! 


Θρίλερ πιστεύω ζούμε όλες, η καθεμιά για τον δικό της λόγο, μόνο αυτές που κρατάνε το/ τα μωράκι/α τους αγκαλιά έχουν κάπως ηρεμήσει. 

Κι εγώ σήμερα που πήγα για υπέρηχο δεν ήταν καθόλου ενθαρρυντικός γιατί πιστεύει λόγω ηλικίας είναι 50% οι πιθανότητες να πάει καλά. Παρόλο που ήταν πολύ νωρίς για υπέρηχο και μου είπε στην αρχή τι πήγα να κάνω… ενώ η μαία του μου τηλ και μου είπε να πάω… είδαμε έναν μικρό σάκο αλλά ως εκεί, 5+3 ειμαι. Μου είπε να πάω 6+4 την Μ. Τρίτη και ότι θα πρέπει να ακούσουμε καρδιά. Δεν μου άρεσε που ήταν απαισιόδοξος, μου χάλασε τελείως την θετική στάση που είχα έως τώρα. 

Πολύ καλή επιτυχία στα κορίτσια που περιμένουν τις χοριακές τους και σε αυτές που περιμένουν να εξελιχθεί καλά!  

 


 

Συγγνώμη αλλά έχω εκνευριστεί πολύ με τον γιατρό σου. Τι είναι αυτά που σου λέει? Δεν είδατε σάκο? Τι θέλει τώρα? Τώρα θυμηθηκε την ηλικία σου? Όταν σου έκανε την εξωσωματική και ήθελε να πάρει τα λεφτά σου δεν το θυμόταν? Μα σε παρακαλώ δηλαδή τώρα.  Δεν καταλαβαίνω αφού όλα είναι φυσιολογικά γιατί να θέλει να σε στεναχωρησει και σε αγχώσει. Τι θεωρούν δηλαδή? Ότι είμαστε ηλιθιες και ότι δεν γνωρίζουμε τους κινδύνους που ενέχει η εγκυμοσύνη σε αυτή την ηλικία? Αντε τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Natassou85 είπε:

Πως θα μπω κοριτσι μ ;; Γτ δεν ξερω .. θα με κανεις κ μενα ενα tag αν δεν σ ειναι κοπος; 

https://mammyland.com/topic/33671-mellontikes-manoules-eksosomatikis-2023-sia-oeepeae/?tab=comments#comment-1301498

σε έκανα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η noutelitsa είπε:

@Katerinaki83 Μου εξηγείς τι πρεπει να ειναι κατω από 50? Η οιστροδιολη πριν την διεγερση?
Δηλαδή πριν ξεκινησουμε νεα σειρα φαρμακων μετραμε την οιστροδιολη? Ποτε??
φφφ!!! Ολο καινουργια πραγματα μαθαινω εδω....

Μηπως μπορειτε να μου πειτε λίγο τη σειρα πριν ξεκινησω?
1. Αδιαθετω....μετα?😕😕😕🤔

Ναι οπωσδήποτε ε2 κάτω από 50 .Αδιαθετείς την επόμενη μέρα πας να σε δει ο γιατρός και κανείς και τις αίματος βλέπει πόσες καταβολές υπάρχουν στις ωοθήκες .Τώρα αν γενικά σε κάθε κύκλο πχ έχεις 10 καταβολές και δει πως σε αυτόν έχεις 2 δεν αξίζει να προχωρήσεις καλύτερα να ακυρώσεις τον κύκλο.Εμένα  δεν μεγάλωναν και ομοιόμορφα δηλαδή είχα μερικά έφταναν γρήγορα 20 χιλ και παραπάνω και τα αλλά πιο σιγά το είπα στον γιατρό και μου ειπε πριν την διέγερση 7 μέρες σικλακουρ και μεγάλωσαν όλα μαζί .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Συγγνώμη αλλά έχω εκνευριστεί πολύ με τον γιατρό σου. Τι είναι αυτά που σου λέει? Δεν είδατε σάκο? Τι θέλει τώρα? Τώρα θυμηθηκε την ηλικία σου? Όταν σου έκανε την εξωσωματική και ήθελε να πάρει τα λεφτά σου δεν το θυμόταν? Μα σε παρακαλώ δηλαδή τώρα.  Δεν καταλαβαίνω αφού όλα είναι φυσιολογικά γιατί να θέλει να σε στεναχωρησει και σε αγχώσει. Τι θεωρούν δηλαδή? Ότι είμαστε ηλιθιες και ότι δεν γνωρίζουμε τους κινδύνους που ενέχει η εγκυμοσύνη σε αυτή την ηλικία? Αντε τώρα...

Mα τι λέει ρε? Κι εγώ τώρα το πρόσεξα ρε συ που απάντησες στο κορίτσι . Τι της λέει της κοπέλας είναι καθόλου σοβαρός? Δεν ντρέπεται... Θα συμφωνήσω απόλυτα ως προς το πρώτο σκέλος ότι τώρα δηλαδή του κακοφαίνεται η ηλίκία της και όχι όταν της τα πήρε για την εξωσωματική!!! Κατά δεύτερον 5+3 τι περίμενε να δει δλδ. Και που ειδε τον σακο πολύ ήταν! Εγώ είχα πάει τότε και δεν είχαμε δει κάτι και πάω 6+4 και ακόυω καρδιά κατευθείαν όλα δλδ. Μα τι είναι αυτά τα πράγμτα! Δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι γιατροί δεν έχουν καθόλου μα καθόλου ενσυναίσθηση και λένε και αρλούμπες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Συγγνώμη αλλά έχω εκνευριστεί πολύ με τον γιατρό σου. Τι είναι αυτά που σου λέει? Δεν είδατε σάκο? Τι θέλει τώρα? Τώρα θυμηθηκε την ηλικία σου? Όταν σου έκανε την εξωσωματική και ήθελε να πάρει τα λεφτά σου δεν το θυμόταν? Μα σε παρακαλώ δηλαδή τώρα.  Δεν καταλαβαίνω αφού όλα είναι φυσιολογικά γιατί να θέλει να σε στεναχωρησει και σε αγχώσει. Τι θεωρούν δηλαδή? Ότι είμαστε ηλιθιες και ότι δεν γνωρίζουμε τους κινδύνους που ενέχει η εγκυμοσύνη σε αυτή την ηλικία? Αντε τώρα...

Έχεις δίκιο και ο άντρας μου ήθελε να τον πάρει τηλ να τον βρίσει. Με το ζόρι τον κράτησα.
Αλλά αυτός έτσι είναι μάλλον, προδικάζει επειδή έχει δει πολλά ή προετοιμάζει; Τι να πω; Λες και εγώ δεν ξέρω τι γίνεται αφού έχω κάνει τόσες προσπάθειες, και εφόσον προς το παρόν τουλάχιστον δεν βλέπει κάτι ανησυχητικό γιατί να μου χαλάει την ψυχολογία; Μου είπε κιόλας ότι θα είμαι case study έτσι και πάω καλά και γεννήσω. 
Θα προσπαθήσω να φτιάξω πάλι την ψυχολογία μου, γιατί τώρα είναι στα πατώματα. Γι’ αυτό σας λέω η καθεμία κουβαλάει το δικό της σταυρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η TRigirl είπε:

Έχεις δίκιο και ο άντρας μου ήθελε να τον πάρει τηλ να τον βρίσει. Με το ζόρι τον κράτησα.
Αλλά αυτός έτσι είναι μάλλον, προδικάζει επειδή έχει δει πολλά ή προετοιμάζει; Τι να πω; Λες και εγώ δεν ξέρω τι γίνεται αφού έχω κάνει τόσες προσπάθειες, και εφόσον προς το παρόν τουλάχιστον δεν βλέπει κάτι ανησυχητικό γιατί να μου χαλάει την ψυχολογία; Μου είπε κιόλας ότι θα είμαι case study έτσι και πάω καλά και γεννήσω. 
Θα προσπαθήσω να φτιάξω πάλι την ψυχολογία μου, γιατί τώρα είναι στα πατώματα. Γι’ αυτό σας λέω η καθεμία κουβαλάει το δικό της σταυρό. 

Αααα καλαααα... μα δεν ντρέπεται καθόλου πια. Έλεος! Πες του :" και εσύ πρέπει να γίνεις case study για το πόσο μα.....ας είσαι!"

Αν θυμάμαι καλά, είσαι 44 σωστά? Σιγά το πράγμα! Ποσες και πόσες γυναίκες γίνονται πλέον μανούλες και στα 44 και στα 45 και στα 50 μη σου πω.

Δηλαδή κάπου ντροπή.  Να μην ακούς τίποτα κοπέλα μου και στεναχωριεσαι άδικα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η TRigirl είπε:

Έχεις δίκιο και ο άντρας μου ήθελε να τον πάρει τηλ να τον βρίσει. Με το ζόρι τον κράτησα.
Αλλά αυτός έτσι είναι μάλλον, προδικάζει επειδή έχει δει πολλά ή προετοιμάζει; Τι να πω; Λες και εγώ δεν ξέρω τι γίνεται αφού έχω κάνει τόσες προσπάθειες, και εφόσον προς το παρόν τουλάχιστον δεν βλέπει κάτι ανησυχητικό γιατί να μου χαλάει την ψυχολογία; Μου είπε κιόλας ότι θα είμαι case study έτσι και πάω καλά και γεννήσω. 
Θα προσπαθήσω να φτιάξω πάλι την ψυχολογία μου, γιατί τώρα είναι στα πατώματα. Γι’ αυτό σας λέω η καθεμία κουβαλάει το δικό της σταυρό. 

Ελα σε παρακαλ΄ώ κοπέλα μου σήκω πάλι και ξεκινα να χαίρεσαι.. Μα τι σου λεει είναι δυνατόν! Ειναι δυνατον να χαλας ετσι την ψυχολογια μιας εγκυου και μαλιστα που τα πηγαινει περιφημα? Για ποιο λογο να προδικαζει και να λεει μπορει να μην παει καλα.. Να κατσει στα αβγα του και να μην πει τιποτα εκτος κι αν δει κατι ανησυχητικο.. Ο γρουσούζης, ε μα πχια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Έχεις δίκιο και ο άντρας μου ήθελε να τον πάρει τηλ να τον βρίσει. Με το ζόρι τον κράτησα.
Αλλά αυτός έτσι είναι μάλλον, προδικάζει επειδή έχει δει πολλά ή προετοιμάζει; Τι να πω; Λες και εγώ δεν ξέρω τι γίνεται αφού έχω κάνει τόσες προσπάθειες, και εφόσον προς το παρόν τουλάχιστον δεν βλέπει κάτι ανησυχητικό γιατί να μου χαλάει την ψυχολογία; Μου είπε κιόλας ότι θα είμαι case study έτσι και πάω καλά και γεννήσω. 
Θα προσπαθήσω να φτιάξω πάλι την ψυχολογία μου, γιατί τώρα είναι στα πατώματα. Γι’ αυτό σας λέω η καθεμία κουβαλάει το δικό της σταυρό. 

Α οχι τωρα τα λες αυτα τι θα πει μωρε case study επειδη δεν εκατσαν τα δανεικα; Τωρα εγω θα σου πω γραψτον κανονικα στα .. του νευριασμενου αντρουλι σου ολα θα πανε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Καλημερα κοριτσια μ .. εγω παλι σημερα ειμαι μα σκασω .. οπως ξερετε ειχα κανει την πρωτη μ ετ αρχες Μαρτιου με μηδενικη χοριακη .. εχω αλλα 2 εμβρυα κ μου λεει ο γιατρος με το που αδιαθετησεις ξεκιναμε .. αδιαθετω ξεκιναω κ 4 μερες πριν την ετ κολλαω κορονοιο.. μ λεει ακυρωνεται η ετ παιρνεις 5 μερες σκετη προγεστερονη κ ξεκιναμε παλι μη χανουμε χρονο .. αδιαθετω κυριακη κ ξεκιναω παιρνω σημερα τηλ να ενημερωσω οτι ξεκινησα κ μου λενε δε γινεται γτ ειναι επιφοβο να συμπεσετε στις αργιες του Πασχα .. κ με ακυρωνει παλι .. μ λεει Μαιο .. δλδ ελεος τοτε τι με εβαλε να παρω προγεστερονη ;; Επισης ετ θα μ πεφτε Τριτη τ Πασχα με Τεταρτη .. κλειστα θα ναι;; Οπως κ να χει απογοητευτηκα μια ο κορονοιος μια αυτο νιωθω οτι δε με θελει με τπτ.. εχω σκασει .. συγγνωμη για το σεντονι

@Natassou85 Καλά θα μας τρελανουν??? Τι εννοεί πως θα πεσουν οι αργίες του Πασχα?? Δηλαδή εαν ησουν εγκυος δεν θα γεννούσες γιατι ειναι αργία?? Σε ποιο κέντρο πας εαν επιτρέπεται?

 

 

στις πριν 34 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Καλημέρα κι από μένα σε όλα τα κορίτσια, μακάρι να έχουμε μόνο θετικά νέα και να πάμε όλες καλά. 


Ειναι σημαντικό ότι είδατε την καρδιά, λογικά θα την ακούσετε την επόμενη εβδομάδα! 


Θρίλερ πιστεύω ζούμε όλες, η καθεμιά για τον δικό της λόγο, μόνο αυτές που κρατάνε το/ τα μωράκι/α τους αγκαλιά έχουν κάπως ηρεμήσει. 

Κι εγώ σήμερα που πήγα για υπέρηχο δεν ήταν καθόλου ενθαρρυντικός γιατί πιστεύει λόγω ηλικίας είναι 50% οι πιθανότητες να πάει καλά. Παρόλο που ήταν πολύ νωρίς για υπέρηχο και μου είπε στην αρχή τι πήγα να κάνω… ενώ η μαία του μου τηλ και μου είπε να πάω… είδαμε έναν μικρό σάκο αλλά ως εκεί, 5+3 ειμαι. Μου είπε να πάω 6+4 την Μ. Τρίτη και ότι θα πρέπει να ακούσουμε καρδιά. Δεν μου άρεσε που ήταν απαισιόδοξος, μου χάλασε τελείως την θετική στάση που είχα έως τώρα. 

Πολύ καλή επιτυχία στα κορίτσια που περιμένουν τις χοριακές τους και σε αυτές που περιμένουν να εξελιχθεί καλά!  

 


 

@TRigirlΟλα καλά θα πάνε!!! Εσύ το χαβά σου...θετική διάθεση!!!
 

στις πριν 23 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία (ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ) 🌻

το νεο μας θεματακι😀

σας ε΄κανα Tag, όποια ξέχασα να με συγχωρέσει. 

 

 

@hope501 Μπορείς να με κανεις και μενα tag???

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Ναι οπωσδήποτε ε2 κάτω από 50 .Αδιαθετείς την επόμενη μέρα πας να σε δει ο γιατρός και κανείς και τις αίματος βλέπει πόσες καταβολές υπάρχουν στις ωοθήκες .Τώρα αν γενικά σε κάθε κύκλο πχ έχεις 10 καταβολές και δει πως σε αυτόν έχεις 2 δεν αξίζει να προχωρήσεις καλύτερα να ακυρώσεις τον κύκλο.Εμένα  δεν μεγάλωναν και ομοιόμορφα δηλαδή είχα μερικά έφταναν γρήγορα 20 χιλ και παραπάνω και τα αλλά πιο σιγά το είπα στον γιατρό και μου ειπε πριν την διέγερση 7 μέρες σικλακουρ και μεγάλωσαν όλα μαζί .

Αυτο γινεται και σε διαδικασία με φυσικό τροποποιημένο???? Να παω για υπερηχο δηλαδή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Mα τι λέει ρε? Κι εγώ τώρα το πρόσεξα ρε συ που απάντησες στο κορίτσι . Τι της λέει της κοπέλας είναι καθόλου σοβαρός? Δεν ντρέπεται... Θα συμφωνήσω απόλυτα ως προς το πρώτο σκέλος ότι τώρα δηλαδή του κακοφαίνεται η ηλίκία της και όχι όταν της τα πήρε για την εξωσωματική!!! Κατά δεύτερον 5+3 τι περίμενε να δει δλδ. Και που ειδε τον σακο πολύ ήταν! Εγώ είχα πάει τότε και δεν είχαμε δει κάτι και πάω 6+4 και ακόυω καρδιά κατευθείαν όλα δλδ. Μα τι είναι αυτά τα πράγμτα! Δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι γιατροί δεν έχουν καθόλου μα καθόλου ενσυναίσθηση και λένε και αρλούμπες!

Σας εχω και καλυτερο.... Μετα την αποβολη η πρωτη γιατρος που ειχα... ( Το μονο καλο που προσφερε ηταν που με εστειλε στη λευκου) γινεται η αποβολη παω να ελεγξει εγω σοκαρισμενη αγχωμενη στεναχωρημενη , βλεπει ..της κανω μια ερωτηση γυναικολογικη απο φοβο..η απαντηση ηταν " γινατε και γιατροι τωρα ολοι...μηπως θες να σηκωθεις να ελεγχθεις μονη ?" Λεω δεν θα μιλησω αστην ... Δεν το ξεχασα ομως ... Περναει ενας χρονος μωρο τιποτα.. παμε με τον αντρα μαζι καθομαστε , ειχα αγχος οντως αλλα δεν εσπαζα @@ , εκανα τη βασικη ερωτηση , μηπως να κανουμε ενα σπερμοδιαγραμμα, 2 χρονια δεν εμενα , ηρθε μια ασχετη αποβολη και περναει ενας χρονοε και τιποτα... Ο καημενος ο αντρας μου ελεγε γιατρε να κανουμε οτι χρειαστει... Η απαντηση...

" Οχι αγορι μου αφου εμεινε μια φορα εγκυος θα ξαναμεινει , τετοιες ειναι με αγχος και σας ζαλιζουν και εσας και μετα τις χωριζετε ( αυτο το ειπε τυπου αστειο και καλα) , μην κανεις τιποτα αυτη με αυτο ρο αγχς που εχει δεν θα κανει παιδι αν δεν χαλαρωσει και στη τελικη κατι τετοιες καλυτερα να μην κανουν γιατι βγαζουν αγχωμεναα παιδια.. πας στο σχολειο και βλεπεις το 5 χρονο με αγχος.." 

εγω κοκκαλο δεν εβγαλα αχνα γιατι λεω αν μιλησω τωρα σηκωτη θα τη βγαλω εξω ... Το μονο που ειπα ηταν ευχαριστω για την εκτιμηση , αλλα ειστε σκληρη με ανθρωππυ δεν ξερετε καν γιατι εχει αγχος ...  Σηκωθηκα εφυγα αλλα δεν θα την ξεχασω ποτε την μαλακο! Αν κανω παιδι θα θελα να της το παω μεσα στα μουτρα και να την πω σκισε τα πτυχια σου μανταμ... Αν εμενα σεσενα ακομα ουτε σπερμοδιαγραμμα δεννθα κανει. 🪳🪳🪳🪳🪳🪳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Έχεις δίκιο και ο άντρας μου ήθελε να τον πάρει τηλ να τον βρίσει. Με το ζόρι τον κράτησα.
Αλλά αυτός έτσι είναι μάλλον, προδικάζει επειδή έχει δει πολλά ή προετοιμάζει; Τι να πω; Λες και εγώ δεν ξέρω τι γίνεται αφού έχω κάνει τόσες προσπάθειες, και εφόσον προς το παρόν τουλάχιστον δεν βλέπει κάτι ανησυχητικό γιατί να μου χαλάει την ψυχολογία; Μου είπε κιόλας ότι θα είμαι case study έτσι και πάω καλά και γεννήσω. 
Θα προσπαθήσω να φτιάξω πάλι την ψυχολογία μου, γιατί τώρα είναι στα πατώματα. Γι’ αυτό σας λέω η καθεμία κουβαλάει το δικό της σταυρό. 

Έκανα παιδί στα 40, με φυσική σύλληψη, ενώ πάσχω από βαριά ενδομητρίωση, Χασιμότο, και καρκίνο του θυροειδη( αυτό το ανακάλυψα μετα τη γέννα). Εννοείται και στατιστικά όλα ήταν εναντίον μου, αλλά αν ήταν έτσι, κανείς δεν θα έπρεπε να ρισκάρει για τπτ και πότε βάσει στατιστικών. Μείνε αισιόδοξη, στην φάση που είσαι θέλατε να δείτε εμβρυϊκά στοιχεία, τα οποία και είδατε! Ένα βήμα τη φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αααα καλαααα... μα δεν ντρέπεται καθόλου πια. Έλεος! Πες του :" και εσύ πρέπει να γίνεις case study για το πόσο μα.....ας είσαι!"

Αν θυμάμαι καλά, είσαι 44 σωστά? Σιγά το πράγμα! Ποσες και πόσες γυναίκες γίνονται πλέον μανούλες και στα 44 και στα 45 και στα 50 μη σου πω.

Δηλαδή κάπου ντροπή.  Να μην ακούς τίποτα κοπέλα μου και στεναχωριεσαι άδικα .

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Ελα σε παρακαλ΄ώ κοπέλα μου σήκω πάλι και ξεκινα να χαίρεσαι.. Μα τι σου λεει είναι δυνατόν! Ειναι δυνατον να χαλας ετσι την ψυχολογια μιας εγκυου και μαλιστα που τα πηγαινει περιφημα? Για ποιο λογο να προδικαζει και να λεει μπορει να μην παει καλα.. Να κατσει στα αβγα του και να μην πει τιποτα εκτος κι αν δει κατι ανησυχητικο.. Ο γρουσούζης, ε μα πχια!!

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Α οχι τωρα τα λες αυτα τι θα πει μωρε case study επειδη δεν εκατσαν τα δανεικα; Τωρα εγω θα σου πω γραψτον κανονικα στα .. του νευριασμενου αντρουλι σου ολα θα πανε καλα

Αχ, ρε κορίτσια ευτυχώς που έχω κι εσάς, σας ευχαριστώ τόοοσο πολύ με κάνατε και γέλασα λίγο!

Γιατί γύρισα στο σπίτι και κλαίω, ενώ είχα άλλο πρόγραμμα, τα ακύρωσα όλα  και δεν απαντάω και σε κανένα τηλ που με παίρνουν για διάφορα θέματα. 
 Θα δείξει, ας κρατάω μικρό καλάθι και βλέπουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Σας εχω και καλυτερο.... Μετα την αποβολη η πρωτη γιατρος που ειχα... ( Το μονο καλο που προσφερε ηταν που με εστειλε στη λευκου) γινεται η αποβολη παω να ελεγξει εγω σοκαρισμενη αγχωμενη στεναχωρημενη , βλεπει ..της κανω μια ερωτηση γυναικολογικη απο φοβο..η απαντηση ηταν " γινατε και γιατροι τωρα ολοι...μηπως θες να σηκωθεις να ελεγχθεις μονη ?" Λεω δεν θα μιλησω αστην ... Δεν το ξεχασα ομως ... Περναει ενας χρονος μωρο τιποτα.. παμε με τον αντρα μαζι καθομαστε , ειχα αγχος οντως αλλα δεν εσπαζα @@ , εκανα τη βασικη ερωτηση , μηπως να κανουμε ενα σπερμοδιαγραμμα, 2 χρονια δεν εμενα , ηρθε μια ασχετη αποβολη και περναει ενας χρονοε και τιποτα... Ο καημενος ο αντρας μου ελεγε γιατρε να κανουμε οτι χρειαστει... Η απαντηση...

" Οχι αγορι μου αφου εμεινε μια φορα εγκυος θα ξαναμεινει , τετοιες ειναι με αγχος και σας ζαλιζουν και εσας και μετα τις χωριζετε ( αυτο το ειπε τυπου αστειο και καλα) , μην κανεις τιποτα αυτη με αυτο ρο αγχς που εχει δεν θα κανει παιδι αν δεν χαλαρωσει και στη τελικη κατι τετοιες καλυτερα να μην κανουν γιατι βγαζουν αγχωμεναα παιδια.. πας στο σχολειο και βλεπεις το 5 χρονο με αγχος.." 

εγω κοκκαλο δεν εβγαλα αχνα γιατι λεω αν μιλησω τωρα σηκωτη θα τη βγαλω εξω ... Το μονο που ειπα ηταν ευχαριστω για την εκτιμηση , αλλα ειστε σκληρη με ανθρωππυ δεν ξερετε καν γιατι εχει αγχος ...  Σηκωθηκα εφυγα αλλα δεν θα την ξεχασω ποτε την μαλακο! Αν κανω παιδι θα θελα να της το παω μεσα στα μουτρα και να την πω σκισε τα πτυχια σου μανταμ... Αν εμενα σεσενα ακομα ουτε σπερμοδιαγραμμα δεννθα κανει. 🪳🪳🪳🪳🪳🪳

Τι να πρωτοσχολιάσω ; Το ότι μια μανούλα μόλις έχει αποβάλει και εσύ της μιλάς με τέτοιο τρόπο? Σιγά μαντάμ δεν θα σου πάρουμε και τη θέση! Από το γεγονος ότι δεν ήθελε να κάνετε μια πολύ βασική εξέταση και κορόιδευε κι όλας? Ή από το ότι τόλμησε να κρίνει μια κοπέλα για το αν πρέπει να γίνει μάνα και για το τι μανα θα γίνει? Αν είναι ετσι επρεπε να της πεις κι εσυ δεν επρεπε να γινεις γιατρος γιατι δεν εισαι Ανθρωπος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Καλημέρα κι από μένα σε όλα τα κορίτσια, μακάρι να έχουμε μόνο θετικά νέα και να πάμε όλες καλά. 


Ειναι σημαντικό ότι είδατε την καρδιά, λογικά θα την ακούσετε την επόμενη εβδομάδα! 


Θρίλερ πιστεύω ζούμε όλες, η καθεμιά για τον δικό της λόγο, μόνο αυτές που κρατάνε το/ τα μωράκι/α τους αγκαλιά έχουν κάπως ηρεμήσει. 

Κι εγώ σήμερα που πήγα για υπέρηχο δεν ήταν καθόλου ενθαρρυντικός γιατί πιστεύει λόγω ηλικίας είναι 50% οι πιθανότητες να πάει καλά. Παρόλο που ήταν πολύ νωρίς για υπέρηχο και μου είπε στην αρχή τι πήγα να κάνω… ενώ η μαία του μου τηλ και μου είπε να πάω… είδαμε έναν μικρό σάκο αλλά ως εκεί, 5+3 ειμαι. Μου είπε να πάω 6+4 την Μ. Τρίτη και ότι θα πρέπει να ακούσουμε καρδιά. Δεν μου άρεσε που ήταν απαισιόδοξος, μου χάλασε τελείως την θετική στάση που είχα έως τώρα. 

Πολύ καλή επιτυχία στα κορίτσια που περιμένουν τις χοριακές τους και σε αυτές που περιμένουν να εξελιχθεί καλά!  

 


 

περιμενε ρε συ 

οτι ειναι συγκρατημενοσ δε σημαινει κατι

 δε σου ειπε οτι δε πασ καλα το 50% ειναι ενα πολυ καλο ποσοστο πιστευω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Σας εχω και καλυτερο.... Μετα την αποβολη η πρωτη γιατρος που ειχα... ( Το μονο καλο που προσφερε ηταν που με εστειλε στη λευκου) γινεται η αποβολη παω να ελεγξει εγω σοκαρισμενη αγχωμενη στεναχωρημενη , βλεπει ..της κανω μια ερωτηση γυναικολογικη απο φοβο..η απαντηση ηταν " γινατε και γιατροι τωρα ολοι...μηπως θες να σηκωθεις να ελεγχθεις μονη ?" Λεω δεν θα μιλησω αστην ... Δεν το ξεχασα ομως ... Περναει ενας χρονος μωρο τιποτα.. παμε με τον αντρα μαζι καθομαστε , ειχα αγχος οντως αλλα δεν εσπαζα @@ , εκανα τη βασικη ερωτηση , μηπως να κανουμε ενα σπερμοδιαγραμμα, 2 χρονια δεν εμενα , ηρθε μια ασχετη αποβολη και περναει ενας χρονοε και τιποτα... Ο καημενος ο αντρας μου ελεγε γιατρε να κανουμε οτι χρειαστει... Η απαντηση...

" Οχι αγορι μου αφου εμεινε μια φορα εγκυος θα ξαναμεινει , τετοιες ειναι με αγχος και σας ζαλιζουν και εσας και μετα τις χωριζετε ( αυτο το ειπε τυπου αστειο και καλα) , μην κανεις τιποτα αυτη με αυτο ρο αγχς που εχει δεν θα κανει παιδι αν δεν χαλαρωσει και στη τελικη κατι τετοιες καλυτερα να μην κανουν γιατι βγαζουν αγχωμεναα παιδια.. πας στο σχολειο και βλεπεις το 5 χρονο με αγχος.." 

εγω κοκκαλο δεν εβγαλα αχνα γιατι λεω αν μιλησω τωρα σηκωτη θα τη βγαλω εξω ... Το μονο που ειπα ηταν ευχαριστω για την εκτιμηση , αλλα ειστε σκληρη με ανθρωππυ δεν ξερετε καν γιατι εχει αγχος ...  Σηκωθηκα εφυγα αλλα δεν θα την ξεχασω ποτε την μαλακο! Αν κανω παιδι θα θελα να της το παω μεσα στα μουτρα και να την πω σκισε τα πτυχια σου μανταμ... Αν εμενα σεσενα ακομα ουτε σπερμοδιαγραμμα δεννθα κανει. 🪳🪳🪳🪳🪳🪳

WTF!!!🤬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

Τι να πρωτοσχολιάσω ; Το ότι μια μανούλα μόλις έχει αποβάλει και εσύ της μιλάς με τέτοιο τρόπο? Σιγά μαντάμ δεν θα σου πάρουμε και τη θέση! Από το γεγονος ότι δεν ήθελε να κάνετε μια πολύ βασική εξέταση και κορόιδευε κι όλας? Ή από το ότι τόλμησε να κρίνει μια κοπέλα για το αν πρέπει να γίνει μάνα και για το τι μανα θα γίνει? Αν είναι ετσι επρεπε να της πεις κι εσυ δεν επρεπε να γινεις γιατρος γιατι δεν εισαι Ανθρωπος! 

Παω σε δευτερη.... Καλη επιστημονας , δεν μπορω να πω αλλα το μονο που την ενδιεφερε ηταν να παρει λεφτα( ενταξει δεν εχω θεμα , θα στα δωσω αλλα παρτα με τροπο οχι λες και θα αγορασω μωρο) με κανει ενα καρο εξετασεις και μπραβο της , βλεπει οτι καλυτερα να παω για εξωσωματικη καποια στιγμη ( την ευχαριστω γι αυτο γιατι μεχρι σημερα ο εξετασεις ητσν πολυτιμες! Ομως!!!!!!! ...... Καθομαστε στον ελεγχο και της λεω γιατρε καλα αυτα που λετε αλλα εγω αυτο τον καιρο εχω ανισορροπιες με το αλλο θεμα μου δεν μπορω να μπω σε διαδικασιες τετοιες γιατι θα αποτελειωθω... Στο βροντον μιλουσα , τραβαει μια λιστα τομοκαταλογο και το μονο που ελεγε ηταν τιμες εξωσωματικης ( κανει η ιδια)  εγω ευγενεστατη ως συνηθως της εξηγουσα ..." Γιατρε πιο σημαντικο ειναι να μαι εγω καλα και μετα ταυπολιπα λυσε μου λιγες αποριες για τη φυσικη συλληψη και το συζηταμε ξανα αλλη φορα το αλλο γιατι σγχωνομαι ηδη.... Αυτη εκει με ηζοριζε... Φευγουμε και τυχαινει μετα απο 1 μηνα να την παρω τηλ για μια ερωτηση και δεν θυμαται... Βρε απο εδω , βρε απο εκει.. λεω γιατρε η κατερινα ειμαι ππυ ειπατε για εξωσωματικη... Ωωωωωω μεσα στη χαρα με καταλαβε αμεσως.... 

Και λεω συγνωμη ρε φιλε , σε εξηγουσα χιλιες ωρες για τη διπολικη σε ανοιξα τελειως τα χαρτια μου ολα και με θυμηθηκες μολις ειπα εξωσωματικη... 

Η τελευταια μας επικοινωνια ηταν.. μετα βρηκα τον γιατρο μου που ειναι εμπιστοσυνης λογω καποιες σχεσης με τον αντρα μου και εχουν σεβαστει τα παντα μαζι με τον εξωσωματιστη... Κανουμε διεγερση και μολις τσεκαρουμε σε ολα οτι εισαι καλα προχωραμε ... Τιποτα του κεφαλιου μας λεει και τιποτα στον αερα! 

Τι να πω ...μακαρι ν μαι τυχερη!

( Αυτα τα λιγα για μενα και τους γιατρους μου στην υπογονονιμοτητα)

Η πρωτη ευχομαι να βρεθει μια αλλη γυναικα να την ξεφτιλισει 

Η δευτερη καλα να ναι εκει που ειναι και ευχαριστω για τις πολλες εξετασεις αλλα δεν βρηκα την χημεια που ηθελα να εχουμε για να μαι ασφαλης και ωραια!

Και ο τριτος καλη συνεχεια και καλημμας επιτυχια!😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...