Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 22 ώρες, ο/η Vibet είπε:

Καλησπέρα Λουκία, μετά από τα αρνητικά αποτελέσματα της βιοψίας 2 βλαστοκυστών που είχα έκανα εμβρυομεταφορά 3 ατσεκάριστών εμβρυων τρίτης μέρας (ειχα 4 αλλα το ενα δεν αντεξε την απόψυξη). Το αποτελεσμα ήταν αρνητική χοριακή. Οπότε πανε και αυτά και τώρα ξανα από την αρχή. Έχω αρχίσει να φλερταρω με την ιδεα της δότριας ωαρίου πλεον. 

Ψαχνωντας σχετικά επεσα σε ενα αρθρο που αναφέρεται στην Μεταφορά Μητρικής Ατράκτου. Ξέρεις κάτι σχετικά με αυτό; Πρεπει να δούμε τι ειναι. Ειναι σε πειραματικο σταδια λεει αλλα η ερευνα ειχε γυναικες μέχρι 40 ετων.

https://www.iaso.gr/blog/details/blogs/2017/12/06/metafora-mitrikis-atraktou-215

Για δωρεά ωαρίων μπορεί να σε βοηθήσει η αγαπημένη @condios

σχετικά με την μητρική άτρακτο ξέρω οτι ε΄γινε στο Ιασω πριν κάποια χρόνια αλά δεν συνεχίστηκε

Στην ουσία ήταν πειραματική μέθοδος απο Ισπανούς ερευνητές και επειδή το νομικό πλαίσιο υποβοηθούμενης στην Ισπανία είναι σαφώς πολύ πιο αυστηρό σε σχε΄ση με εδώ ήρθαν να την εφαρμόσουν στην "εύφορη κοιλάδα" την Ελλάδα.

Γνωρίζω εξ ακοής το τονίζω, κοπέλα που την έκανε, πέτυχε και γέννησε γερό μωρό, ξέρω ομως οτι τα μωρά που γεννήθηκαν από την μέθοδο αυτή για κάποια χρόνια θα παρακολουθούνται αυστηρά από Αναπτυξιολόγους. Υπήρχε ρήτρα στην σύμβασή τους γιατί ήταν και είναι πειραματική μέθοδος.

Αν κάποια κοπέλα εχει προσωπική εμπειρία ας μας διαφωτίσει γιατί μπορεί να είναι και απλά φήμες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Λυπάμαι πολύ αλλά σε θέλω μάχιμη όπως είμαστε όλες.

Πέφτουμε πότε πότε αλλά με την μεγάλη αγκαλιά εδώ σηκωνόμαστε να μπούμε στην μάχη❤️

Εχεις δικαιο Black Cat Μου θα παω για κανα περπάτημα γιατί έχω μαραζώσει σπίτι και ο καιρός δεν βοηθάει! Εξάλλου θα κανω νέο κλυκλο διέγερσης μόλις αδιαθετήσω και κάνει καλό το περπάτημα.

Η αληθεια είναι ότι πλεον αρχίζω και χάνω τις ελπίδες να κανω καποιο καλό ωάριο . Με ενα κενό σακο και 2 εξωσωματικές όλα μου βγήκαν με χρωμοσωμικά. Εχω αποφασίσει να κανω αλλη μία τελευταια προσπάθεια, να τα βάλω όλα χωρίς να τα τσεκάρω και τέλος. Μετά θα εξετάσω το ενδεχόμενο να πάω με δότρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

@rouseva εύχομαι να μην είναι εξωμήτριο φυσικά αλλά η @Eva29 μας το ε΄χει ζήσει αν θυμάμαι καλά πριν την τωρινή της εγκυμοσύνη. Αν το δει θα σε συμβουλέψει.

@rousevaκαλημέρα κορίτσι μου ! Εγώ έχω περάσει εξωμητριο πέρυσι όπως σωστά θυμάται η @BlackCat και έκανα λαπαροσκόπηση και αφαίρεση της αριστερής σάλπιγγας. Η αλήθεια είναι πως είναι δύσκολο να διακρίνει ο γιατρός από την αρχή αν είναι εξωμητριο... Γι αυτό το λόγο δεν πρέπει να το αποκλείουμε μέχρι να σιγουρευτούμε ότι δεν είναι... 

Τι συμπτώματα έχεις και οδήγησαν το γιατρό στο να φοβάται μήπως είναι εξωμητριο? Από ότι είδα είχες 13η ημέρα από την εμβρυομεταφορα 20 χοριακη και την 16η ημέρα δηλαδή 3 μέρες μετά 300 χοριακη ? Η αύξηση μου φαίνεται πολύ καλή εμένα ! Η χοριακη σας ανησύχησε η τα καφέ ? Επίσης, νιώθεις πονακια ? Που να μοιάζουν με περιόδου ? Εγώ είχα έντονα πονακια ! Το βράδυ που ξεκίνησε το καφέ ξύπνησα από τον πόνο και λέω μου ήρθε περίοδος! Και πάω στο μπάνιο και ήταν πολύ πολύ σκούρο καφέ ! Που συνεχίστηκε και μέρες ως σταγόνες και μετά έγινε κόκκινο... Δηλαδη ήταν ένα καφέ πολύ περίεργο καμία σχέση με τη αρχή η το τέλος περιόδου... Ήξερα ότι αυτό ήταν κάτι διαφορετικό... 

επίσης πολύ σημαντικό είναι η χοριακη. Για να καταλάβεις πόσο αργή είναι η αύξηση, εμένα ήταν 200 η πρώτη χοριακη και ήταν πάνω από 25η ημέρα μετά την ωορρηξία πιστεύω... Δεν έχω σταθερό κύκλο αλλά έτσι το υπολογίζω.. μετά ξαναέκανα χοριακη σε 7 μέρες γιατί ήμουν σε νησί και δεν είχε στα Κύθηρα που να κάνω χοριακη λόγω διακοπών και ήταν 600 μετά από 7 μέρες !! 

εκεί καταλάβαμε ότι κάτι δεν πάει καλά... Είχα καφέ στο ενδιάμεσο και έγινε κόκκινο.... Μετά έκανα πάλι από μια εβδομάδα και ήταν 900! 

οπότε μιλαμε για πολύ αργή αύξηση καμία σχέση με τη δική σου χοριακη ! 

Έχω δει πρόσωπικα εδώ στο φόρουμ περιπτώσεις που ξεκίνησαν χοριακες με 20 και κατέληξαν μια χαρά εγκυμοσυνες τελειομηνες.... Η χοριακη δεν λέει κάτι αρκεί να έχει αύξηση.... Το καφέ επίσης δεν λέει κάτι πολλές έχουν καφέ έτσι ξεκινάνε πολλές εγκυμοσύνες... Κάνε άλλη μια χοριακη σε 2-3 μέρες λέω εγώ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου. ❤️ Ταυτίστηκα με την περίπτωση σου, έχουμε και ίδια ηλικία και όσο να πεις δεν έχουμε καιρό για χάσιμο και για άσκοπες ενέργειες. Πρέπει να πάρουμε τις καλύτερες αποφάσεις. 

Στο Έλενα μια φορά έχω πάει οπότε δεν είμαι 100% σίγουρη ότι η Οικονομοπούλου είναι κάθε μέρα εκεί, αλλά λίγο πριν και λίγο μετά από μένα πήγαν και οι @hope501 και @Luna777και την βρήκαν εκεί. Θεωρώ πως είναι εκεί πάντα. 

Σε τι τομέα εργάζεσαι ρε κορίτσι μου και είναι τόσο απάνθρωπες οι συνθήκες??? Εννοείται κανένας εργοδότης δεν χαίρεται αν του ανακοίνωσεις εγκυμοσύνη αλλά να σε ρωτάνε και αν σκοπεύεις να μείνεις έγκυος αλλιώς δεν θα παρεις αύξηση είναι παράνομο. 
Κι εγώ βέβαια στη δουλειά μου που είμαι με σύμβαση έργου, όταν ξεκίνησα πριν 3 χρόνια, ο προϊστάμενος πέταγε συνέχεια ατάκες «και τώρα κορίτσια ξέρετε, για 3 χρόνια αντισύλληψη» και κάτι τέτοια….αντε μετά να μείνεις έγκυος με τέτοιες συνθήκες. 

Ειμαι γραφιστρια και οι συνθήκες στη δουλειά μου είναι αρκετά πιεστικές και αγχωτικες! Μου αρέσει η δουλειά μου γτ είναι αρκετά δημιουργική αλλά μερικές φορές το άγχος εδώ κ το πιεστικό πρόγραμμα μαζί με τις υπερωρίες δεν αντέχεται! Τελοσπαντων όλα καλά! Ταυτίστηκε κορίτσι μου ε? Εσύ δεν μου έχεις πει σε τι φάση είσαι? Αν μπορώ να σε βοηθήσω κι εγώ κάπου θα χαρώ πολύ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Κορίτσια, μόλις τελείωσα από το Ελενα. Πήγα για αιμοληψία και μετα για καλλιέργεια κολπικού υγρού. Εκεί που καθόμουν και μου μίλησαν δυο κοπέλες και λέγαμε τις ιστορίες μας, ήταν η μια κοπέλα που δάκρυζε και με αγκάλιασε τόσο σφιχτά. Έκλαιγε για μένα που προσπαθώ΄ κτλ και έμεινα. Μια κοπέλα άσχετη, μια κοπέλα που και εκείνη έχει τα δικά της θέματα μια άγνωστη. Και πραγματικά για άλλη μια φορά έρχομαι και λεω πως κάποιος άσχετος σε πονάει δηλ. σε νοιάζεται πιο πολυ απο τον δικό σου κύκλο. Είχε να με αγκαλιάσει έτσι άνθρωπος (εκτος τον άντρα μου) πολύ καιρό. Την χάρηκα την αγκαλιά. Σκέφτηκα πως η κοπέλα δεν σκέφτηκε ιούς και πανδημίες αλλά σκέφτηκε συμπαράσταση και αγάπη. Να είναι καλά και να σκεφτόμαστε πως όλες έχουμε τα δικά μας.

@Kiddo πουρνο πουρνο... όπως έλεγα και στη @kk88 κότες ταΐζουμε 😂😂 αχαχαχαχα 😂 

Μίλησα με την Οικονομοπούλου και είπαμε πως να κλε΄σιω το ραντεβού και να το έχω. Να παίρνω για τυχον ακύρωση και να κοιτάξω αν έχει και στο Αλεξάνδρας ραντεβού, γιατι στο 1535 δεν δείχνει να έχει τέτοιο τμήμα. Εκτός αν το έχει ως γενικό υπερηχογράφημα. Και βλέπουμε....

 

@Ditimama και ε΄γω δεν δουλεύω στο καλύτερο περιβάλλον, αλλά δεν θα κάνω αυτό που θέλουν αυτοί. Κοίτα να κοιτάξεις εσένα και μάθε να απαντάς ανάλογα. Δεν υπάρχει με τον τρόπο τους, διότι αυτό ειναι Bullying και ποινικό αδίκημα. Επίσης η @condios μου έδωσε τις προάλλες φοβερή απάντηση. Να σου πει και σένα μια για τους δικούς σου εκεί ή να χρησιμοποιησεις αυτή που έδωσε και σε με΄να. Πάντα με χαμόγελο βέβαια. Πρώτα στόχος να κάνουμε ένα παιδάκι, μετά η δουλειά.  

 

@hope501εννοείται πως δεν θα κάνω ότι θέλουν αυτοί αν το έκανα δεν θα ήμουν εδώ στην προσπάθεια! Εγώ τους αφήνω να νομίζουν ότι θέλουν, κρατάω όμως πολύ φιλική στάση και ποτέ ειρωνική... τους δίνω να ακούσουν αυτό που θέλουν και κάνω τον αγώνα μόνη μου. Άλλωστε έχω τους δικούς μου ανθρώπους να με στηρίζουν... 

Απλά χρειάζονται στον αγώνα μου αυτόν και αυτοί γιατί αλλοιως πως θα πλήρωνα τους γιατρούς κ τις εξετάσεις?

Όσων αφορά την αγκαλιά πού πήρες σήμερα την χρειαζόσουν πολύ φαίνεται και κάποια ανώτερη δύναμη το είδε κ σου έστειλε αυτή την άγνωστη κοπέλα! Κι εγώ θα σου έδινα μια πολυ σφιχτη αγκαλίτσα  τώρα που το σκέφτομαι 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/12/2021 at 6:30 ΜΜ, ο/η Lucia79 είπε:

Δε σνιφάρεις ντετολ?? Δεν ξέρεις τι χάνεις….

περα απ την πλάκα Κι εμένα μου έδωσε δυο φυλλάδια με τα αντιοξειδωτικά αλλά εγώ επειδή εχω και προβληματική καμπυλη σακχάρου έκλεισα ραντεβού και στο ενδοκρινολογικο μήπως και μου δώσουν πολύ συγκεκριμένες οδηγίες για την περίπτωση μου. Παρεπιπτόντως αν έχει πάει καμία στα πρωινά ιατρεία του Ενδοκρινολογικού ας μου πει μια άποψη. Μήπως θα πρεπε να κλείσω απογευματινό για να με προσέξουν περισσότερο?
Οσο για μαλλιά, νύχια, δε ρώτησα είναι η αλήθεια ούτε μου είπε κάτι η ίδια η Οικονομόπουλου. Και μεταξύ μας, ναι  εννοείται ότι πιστεύω πως είναι χημικά και βλάπτουν και εχω πάρει απόφαση ότι δε θα βάψω μαλλί τους επόμενους μήνες αλλά ειλικρινά δεν πιστεύω ότι δε μένω έγκυος απ αυτό. Μακάρι να ήταν τόσο απλό αλλά εχω δει ότι τα έμβρυα μας έχουν χρωμοσωμικες σε πολύ μεγάλο ποσοστό και αυτό δυστυχώς δεν θα βελτιωθεί ακόμα κι αν αύριο τα κόψω όλα μαχαίρι. Γενικα αυτή η προσέγγιση του να μην γινόμαστε και υστερικοί με τον υγιεινό τρόπο ζωής με καλύπτει. Εδώ κάνουν παιδιά αλκοολικοί και ναρκομανεις, κι εμείς ξεψειριζουμε τη μαϊμού, μετράμε θερμίδες, τα χούμε κόψει όλα, μέχρι και πάλι δε μας κάθεται!

Κορίτσια, μπορείτε να βάφετε τα μαλλιά σας με non toxic βαφή του Κορρέ. Για τα μαλλιά η Τσεκούρα έλεγε ότι να τα βάφεις δεν είναι τόσο τραγικό όσο το ημιμόνιμο μανικιούρ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Θα πάω νηστική… δεν μου είπε τίποτα αλλά καλού κακού θα πάω νηστική…

Στο τηλ για το υπερηχογράφημα δεν μου είπαν πως λείπει μια από τις δυο. Ζήτησα και τις δυο. Αλλά μου απευθείας, πως έχει αναμονή και να πάω στα πρωινά ραντεβού κάτω κοιλιάς. Η αλλου. Έψαξα στο 1535 κάτω κοιλιάς στο Έλενα και δεν βρηκα να εχει. Επίσης τη θέμα είναι πως τον Φλεβάρη είπαμε να ξεκινήσουμε την διέγερση… πως να κάνω υπερηχογράφημα τότε; Και το άλλο που μου είπε είναι πως πρεπει να την κάνω 8η-12η μέρα. Δεν μου βγαίνει ο κύκλος μου. 
Θα ρωτήσω μετά μήπως υπάρχει κάποια ακύρωση. 

Σε μένα όταν πήρα είπαν όντως ότι η μια απ τις δυο έχει φύγει και το πρώτο ελεύθερο  ραντεβού ήταν 2 Φλεβάρη. Κατά πάσα πιθανότητα θα είμαι μέσα σε ενέσεις διέγερσης τότε οπότε θα ακυρωθεί αλλά εγώ το έκλεισα να βρίσκεται. Επίσης της το είπα ότι πως είναι δυνατόν να προβλέψω αν στις 2 Φλεβάρη θα είμαι στις κατάλληλες μέρες του κύκλου? Όταν τα ραντεβού είναι τόσο μακρινά και η περίοδος άστατη λόγω διεγέρσεων παίζει και να μην κάτσει το ραντεβού την επιθυμητή μέρα. Άλλη επιλογή πάντως δεν είχα, στις αιματολογικές είπα στην Οικονομόπουλου για το ραντεβού και ότι πήγε τόσο μακριά και ότι έκανα υπέρηχο για την επιτροπή στο κέντρο εξωσωματικής αλλά μου είπε ότι θα ήθελε να πάω και στο ραντεβού μου αν τα καταφέρω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ditimama είπε:

@hope501εννοείται πως δεν θα κάνω ότι θέλουν αυτοί αν το έκανα δεν θα ήμουν εδώ στην προσπάθεια! Εγώ τους αφήνω να νομίζουν ότι θέλουν, κρατάω όμως πολύ φιλική στάση και ποτέ ειρωνική... τους δίνω να ακούσουν αυτό που θέλουν και κάνω τον αγώνα μόνη μου. Άλλωστε έχω τους δικούς μου ανθρώπους να με στηρίζουν... 

Απλά χρειάζονται στον αγώνα μου αυτόν και αυτοί γιατί αλλοιως πως θα πλήρωνα τους γιατρούς κ τις εξετάσεις?

Όσων αφορά την αγκαλιά πού πήρες σήμερα την χρειαζόσουν πολύ φαίνεται και κάποια ανώτερη δύναμη το είδε κ σου έστειλε αυτή την άγνωστη κοπέλα! Κι εγώ θα σου έδινα μια πολυ σφιχτη αγκαλίτσα  τώρα που το σκέφτομαι 🤗

Ναι δυστυχώς τους χρειαζόμαστε για να πληρώνουμε τις εξετάσεις...ξέρω....

Και η αγκαλιά ήρθε από εκεί που δεν το περίμενα. Πόσο έκλαιγε η κοπέλα, πόσο της έλεγα να μην στεναχωριέται για μένα κτλ κτλ , ποσο κοκκίνησα και εγώ και βούρκωσα όταν έφυγε... με τον κ@@λ@@, γ@μη@@νο κορονοιο ΄΄εχουμε ξεχάσει να αγκαλιαζόμαστε, να είμαστε αυθόρμητη και να την δεχόμαστε την αγκαλιά. Ελα να αγκαλιαστούμε 🤗❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Σε μένα όταν πήρα είπαν όντως ότι η μια απ τις δυο έχει φύγει και το πρώτο ελεύθερο  ραντεβού ήταν 2 Φλεβάρη. Κατά πάσα πιθανότητα θα είμαι μέσα σε ενέσεις διέγερσης τότε οπότε θα ακυρωθεί αλλά εγώ το έκλεισα να βρίσκεται. Επίσης της το είπα ότι πως είναι δυνατόν να προβλέψω αν στις 2 Φλεβάρη θα είμαι στις κατάλληλες μέρες του κύκλου? Όταν τα ραντεβού είναι τόσο μακρινά και η περίοδος άστατη λόγω διεγέρσεων παίζει και να μην κάτσει το ραντεβού την επιθυμητή μέρα. Άλλη επιλογή πάντως δεν είχα, στις αιματολογικές είπα στην Οικονομόπουλου για το ραντεβού και ότι πήγε τόσο μακριά και ότι έκανα υπέρηχο για την επιτροπή στο κέντρο εξωσωματικής αλλά μου είπε ότι θα ήθελε να πάω και στο ραντεβού μου αν τα καταφέρω. 

αχ σε παρακαλώ μην το ακυρώσεις ή μην το αφήσεις έτσι. Να το πάρω εγώ εαν δεν το κάνεις εσυ για τους χ ψ λόγους. Εγώ το έκλεισα τώρα για τέλος Φλεβάρη. Να βρίσκεται. Δεν ξέρω όμως εαν διάβασες τι έγραψε η @Kiddo, μπορεί να πας και να σου κλείσουν χωρίς ραντεβού να πας στις κατάλληλες μέρες. Επίσης μπορείς να ξαναπάρεις να δεις εαν υπάρχει ακύρωση νωρίτερα. Και εμένα μου ειπαν πως έφυγε η μια γυναίκα και πως είναι πλεον μόνο η Σπάθη. Γι'αυτό γίνεται αυτός ο χαμός. Τι να πω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

αχ σε παρακαλώ μην το ακυρώσεις ή μην το αφήσεις έτσι. Να το πάρω εγώ εαν δεν το κάνεις εσυ για τους χ ψ λόγους. Εγώ το έκλεισα τώρα για τέλος Φλεβάρη. Να βρίσκεται. Δεν ξέρω όμως εαν διάβασες τι έγραψε η @Kiddo, μπορεί να πας και να σου κλείσουν χωρίς ραντεβού να πας στις κατάλληλες μέρες. Επίσης μπορείς να ξαναπάρεις να δεις εαν υπάρχει ακύρωση νωρίτερα. Και εμένα μου ειπαν πως έφυγε η μια γυναίκα και πως είναι πλεον μόνο η Σπάθη. Γι'αυτό γίνεται αυτός ο χαμός. Τι να πω.. 

Και εμένα το πρώτο ραντεβού ήταν την 20η μέρα του κύκλου πήγα μου είπε οτι η μέρα είναι λάθος, εξήγησα τις καθυστερήσεις, μου έκανε υπέρηχο θυεροειδή γιατί είχα παραπεμπτικό και για αυτό και στο προφορικό κανονίσαμε εκ νέου ραντεβού 10η με΄ρα του επόμενου κύκλου. Μάλιστα στην είσοδο μου είπε να πω οτι πάω να παραλάβω αποτελέσματα και καλά. Μου έδωσε και το κινητό της για άμεση εξυπηρέτηση.

Πήγα έκανα τον υπέρηχο και επειδή ήταν και απογευματινή ώρα πέτυχα και την Τσεκούρα στο τέλος της ημέρας της και τα είδε αμέσως, τα έβγαλε φωτοτυπία και τα κράτησε στον φάκελό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/12/2021 at 1:34 ΜΜ, ο/η Maroulita! είπε:

Ναι..!! Μου είπε θα μιλήσουμε τοτε για να δούμε πως προχωράνε και ποτέ θα τα κρύο συντηρήσουμε!!!

Πώς πήγαν τα εμβρυάκια σας, είχες νέα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

@rousevaκαλημέρα κορίτσι μου ! Εγώ έχω περάσει εξωμητριο πέρυσι όπως σωστά θυμάται η @BlackCat και έκανα λαπαροσκόπηση και αφαίρεση της αριστερής σάλπιγγας. Η αλήθεια είναι πως είναι δύσκολο να διακρίνει ο γιατρός από την αρχή αν είναι εξωμητριο... Γι αυτό το λόγο δεν πρέπει να το αποκλείουμε μέχρι να σιγουρευτούμε ότι δεν είναι... 

Τι συμπτώματα έχεις και οδήγησαν το γιατρό στο να φοβάται μήπως είναι εξωμητριο? Από ότι είδα είχες 13η ημέρα από την εμβρυομεταφορα 20 χοριακη και την 16η ημέρα δηλαδή 3 μέρες μετά 300 χοριακη ? Η αύξηση μου φαίνεται πολύ καλή εμένα ! Η χοριακη σας ανησύχησε η τα καφέ ? Επίσης, νιώθεις πονακια ? Που να μοιάζουν με περιόδου ? Εγώ είχα έντονα πονακια ! Το βράδυ που ξεκίνησε το καφέ ξύπνησα από τον πόνο και λέω μου ήρθε περίοδος! Και πάω στο μπάνιο και ήταν πολύ πολύ σκούρο καφέ ! Που συνεχίστηκε και μέρες ως σταγόνες και μετά έγινε κόκκινο... Δηλαδη ήταν ένα καφέ πολύ περίεργο καμία σχέση με τη αρχή η το τέλος περιόδου... Ήξερα ότι αυτό ήταν κάτι διαφορετικό... 

επίσης πολύ σημαντικό είναι η χοριακη. Για να καταλάβεις πόσο αργή είναι η αύξηση, εμένα ήταν 200 η πρώτη χοριακη και ήταν πάνω από 25η ημέρα μετά την ωορρηξία πιστεύω... Δεν έχω σταθερό κύκλο αλλά έτσι το υπολογίζω.. μετά ξαναέκανα χοριακη σε 7 μέρες γιατί ήμουν σε νησί και δεν είχε στα Κύθηρα που να κάνω χοριακη λόγω διακοπών και ήταν 600 μετά από 7 μέρες !! 

εκεί καταλάβαμε ότι κάτι δεν πάει καλά... Είχα καφέ στο ενδιάμεσο και έγινε κόκκινο.... Μετά έκανα πάλι από μια εβδομάδα και ήταν 900! 

οπότε μιλαμε για πολύ αργή αύξηση καμία σχέση με τη δική σου χοριακη ! 

Έχω δει πρόσωπικα εδώ στο φόρουμ περιπτώσεις που ξεκίνησαν χοριακες με 20 και κατέληξαν μια χαρά εγκυμοσυνες τελειομηνες.... Η χοριακη δεν λέει κάτι αρκεί να έχει αύξηση.... Το καφέ επίσης δεν λέει κάτι πολλές έχουν καφέ έτσι ξεκινάνε πολλές εγκυμοσύνες... Κάνε άλλη μια χοριακη σε 2-3 μέρες λέω εγώ.... 

Σ ευχαριστώ πολύ που μπήκες στον κόπο να μου περιγράψεις την εμπειρία σου.♥️

Την 9η μέρα 20,την 11η 32,την 14η 48 κ την 16η 311 οι χοριακες.

Τον ανησύχησαν οι πρώτες χοριακες που δεν διπλασιάζονταν ακριβώς.

Ξεκίνησαν τα καφέ χθες,σήμερα είναι πιο πολλά κ κοκκινίζουν σιγά σιγά.Κ ναι εχω πονους περιόδου,όχι τόσο έντονους όπως συνήθως αλλά πονάω.Εν το μεταξύ συνεχίζω κ δουλεύω κανονικα.Μηπωςς δεν θα έπρεπε?Δεν μου είπε ο γιατρός κάτι σχετικά.

Με περιμένει την Πέμπτη,αλλά θα πάω αύριο για μια ακόμα χοριακη μόνη μου.

Να απολαμβάνεις την εγκυμοσύνη σου♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

αχ σε παρακαλώ μην το ακυρώσεις ή μην το αφήσεις έτσι. Να το πάρω εγώ εαν δεν το κάνεις εσυ για τους χ ψ λόγους. Εγώ το έκλεισα τώρα για τέλος Φλεβάρη. Να βρίσκεται. Δεν ξέρω όμως εαν διάβασες τι έγραψε η @Kiddo, μπορεί να πας και να σου κλείσουν χωρίς ραντεβού να πας στις κατάλληλες μέρες. Επίσης μπορείς να ξαναπάρεις να δεις εαν υπάρχει ακύρωση νωρίτερα. Και εμένα μου ειπαν πως έφυγε η μια γυναίκα και πως είναι πλεον μόνο η Σπάθη. Γι'αυτό γίνεται αυτός ο χαμός. Τι να πω.. 

Τωρα εκλεισα κ εγω για 23/2 κ εμενα μου ειπαν ειναι μονο η Σπαθη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η rouseva είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ που μπήκες στον κόπο να μου περιγράψεις την εμπειρία σου.♥️

Την 9η μέρα 20,την 11η 32,την 14η 48 κ την 16η 311 οι χοριακες.

Τον ανησύχησαν οι πρώτες χοριακες που δεν διπλασιάζονταν ακριβώς.

Ξεκίνησαν τα καφέ χθες,σήμερα είναι πιο πολλά κ κοκκινίζουν σιγά σιγά.Κ ναι εχω πονους περιόδου,όχι τόσο έντονους όπως συνήθως αλλά πονάω.Εν το μεταξύ συνεχίζω κ δουλεύω κανονικα.Μηπωςς δεν θα έπρεπε?Δεν μου είπε ο γιατρός κάτι σχετικά.

Με περιμένει την Πέμπτη,αλλά θα πάω αύριο για μια ακόμα χοριακη μόνη μου.

Να απολαμβάνεις την εγκυμοσύνη σου♥️♥️♥️

Κορίτσι μου μήπως θα έπρεπε να πάρεις έξτρα προγεστερόνη για περίπτωση που οφείλεται εκεί η αιμοραγία; Οι 2 πρώτες χοριακές δεν είχαν διπλασιασμό, αλλά υπήρξε κάποια αύξηση. Η τελευταία  ήταν πολύ καλή. Εύχομαι να είναι έτσι κ η αυριανή κ όλα να πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Margitc είπε:

Τωρα εκλεισα κ εγω για 23/2 κ εμενα μου ειπαν ειναι μονο η Σπαθη

Αχαχαχαχα θα κοιταζόμαστε και θα λέμε αυτή είναι η margitc αυτή η hope501😂😂😂 άρα το έκλεισες μετά από μένα, επομένως καλύτερη ώρα από μένα😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η rouseva είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ που μπήκες στον κόπο να μου περιγράψεις την εμπειρία σου.♥️

Την 9η μέρα 20,την 11η 32,την 14η 48 κ την 16η 311 οι χοριακες.

Τον ανησύχησαν οι πρώτες χοριακες που δεν διπλασιάζονταν ακριβώς.

Ξεκίνησαν τα καφέ χθες,σήμερα είναι πιο πολλά κ κοκκινίζουν σιγά σιγά.Κ ναι εχω πονους περιόδου,όχι τόσο έντονους όπως συνήθως αλλά πονάω.Εν το μεταξύ συνεχίζω κ δουλεύω κανονικα.Μηπωςς δεν θα έπρεπε?Δεν μου είπε ο γιατρός κάτι σχετικά.

Με περιμένει την Πέμπτη,αλλά θα πάω αύριο για μια ακόμα χοριακη μόνη μου.

Να απολαμβάνεις την εγκυμοσύνη σου♥️♥️♥️

Στην αρχή από ότι ξέρω η χοριακη δεν διπλασιάζεται με μεγάλους ρυθμούς μετά το 100 αρχίζει και παίρνει μπρος... Οπότε μπορεί και να αγχωθηκες τζαμπα και το ελπίζω ! Πήγαινες και έκανες τις χοριακες κάθε δύο μέρες, νομίζω θέλει κάθε 3 οπότε την πρώτη αν την άφηνες και την έκανες από 9η την 12η ημέρα και όχι την 11η θα ήταν  40 και όχι 34 οπότε μιλάμε για διπλασιασμό. 

Τώρα για το αίμα τι να πω δεν ξέρω που οφείλεται... Και δεν θα το μάθουμε μέχρι να αρχίσει να φαίνεται κάτι στον υπέρηχο μάλλον... Κάνε υπομονή και πήγαινε την 19η ημέρα τώρα να δεις διπλασιασμό γνώμη μου... 

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να πάνε καλά και να μας πεις εδώ ευχάριστα νέα ! 

Σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η troia είπε:

Κορίτσια, μπορείτε να βάφετε τα μαλλιά σας με non toxic βαφή του Κορρέ. Για τα μαλλιά η Τσεκούρα έλεγε ότι να τα βάφεις δεν είναι τόσο τραγικό όσο το ημιμόνιμο μανικιούρ.

Εγώ κάνω ανταύγειες με ντεκαπαζ οπότε σίγουρα δεν θα ενέκρινε η Τσεκούρα. Αλλά δεν πειράζει, το σ πάρει απόφαση, θα φτάσει η ρίζα στον αγκώνα…

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Εγώ κάνω ανταύγειες με ντεκαπαζ οπότε σίγουρα δεν θα ενέκρινε η Τσεκούρα. Αλλά δεν πειράζει, το σ πάρει απόφαση, θα φτάσει η ρίζα στον αγκώνα…

 

Τι να σου πω...Δεν βάφω τα μαλλιά μου, οπότε δεν το έχω ψάξει καθόλου...Και ημιμόνιμο έκανα 2 φορές στη ζωή μου όλες κι όλες, μία στο γάμο μου και μία όταν έγινα νονά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Εγώ κάνω ανταύγειες με ντεκαπαζ οπότε σίγουρα δεν θα ενέκρινε η Τσεκούρα. Αλλά δεν πειράζει, το σ πάρει απόφαση, θα φτάσει η ρίζα στον αγκώνα…

 

Τι να σου πω...Δεν βάφω τα μαλλιά μου, οπότε δεν το έχω ψάξει καθόλου...Και ημιμόνιμο έκανα 2 φορές στη ζωή μου όλες κι όλες, μία στο γάμο μου και μία όταν έγινα νονά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ditimama είπε:

Ειμαι γραφιστρια και οι συνθήκες στη δουλειά μου είναι αρκετά πιεστικές και αγχωτικες! Μου αρέσει η δουλειά μου γτ είναι αρκετά δημιουργική αλλά μερικές φορές το άγχος εδώ κ το πιεστικό πρόγραμμα μαζί με τις υπερωρίες δεν αντέχεται! Τελοσπαντων όλα καλά! Ταυτίστηκε κορίτσι μου ε? Εσύ δεν μου έχεις πει σε τι φάση είσαι? Αν μπορώ να σε βοηθήσω κι εγώ κάπου θα χαρώ πολύ!!! 

Εγώ πήρα την αρνητική μου χοριακη 22 Οκτώβρη και μετά αποφασισα να παρω γνώμη από άλλο γιατρο και τελικά άλλαξα. Έκανα υστεροσκοπηση και καλλιεργεια που όλα βρέθηκαν καθαρά και ιδανικά όπως είπε ο καινούριος γιατρός, αναμένω να περάσω επιτροπή στις 14 Γενάρη και τέλος Γενάρη θεωρητικά ξεκινάω νέα διέγερση. Ακόμα δεν ξέρω τι πρωτοκολλο θα μου δώσει ο καινούριος γιατρός αλλά πιστεύω ότι το μενοπουρ με ανταγωνιστή cetrotide που έπαιρνα δούλευε σε εμένα άρα γιατί να αλλάξω? Άσε που έχω κι ένα κουτί περίσσευμα στο ψυγείο. 
Επισης πήγα στο Έλενα στις 2 Δεκέμβρη και στις 14 έκανα εξετάσεις αίματος και θα παρω αποτελέσματα γύρω στις 10 Γενάρη για να δω τα ανοσολογικα-θρομβοφιλικα ζητήματα. (Έχω ενα θέμα με πρησμένα δάχτυλα ένα χρόνο τωρσ, συν θετικά ΑΝΑ και φοβάμαι για αρχή κάποιου αυτοάνοσου-θα δείξει). Τέλος, θα ξαναπάμε και στον ουρολογο αμέσως μετά τις γιορτές γιατί λόγω κακής ψυχολογίας και ποτού, ο άντρας μου εβγαλε το χειροτερο σπερμοδιαγραμμα ever πριν μια βδομάδα. 
Κοινως, όλα αυτα που σου πρότεινα, τα έχω βάλει και στο δικό μου προγραμμα ..

Η βοήθεια σου είναι ο καλός λόγος και τώρα που έχεις μπει στο παρεάκι για τα καλά, θα δίνουμε κουράγιο η μια στην άλλη. ❤️
Αν θες μπορεις να μας πεις δυο λόγια για τους γιατρούς που έχεις αλλάξει και τη γνώμη που έχεις γι αυτούς, μήπως κάποια από εμάς βοηθηθεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/12/2021 at 12:33 ΜΜ, ο/η Ditimama είπε:

Έκλεισα στο Έλενα τη Δευτέρα 10 Ιανουαρίου υπήρχε ένα κενό αλλά τη χειρότερη ώρα.... στις 12 θα πρέπει αναγκαστικά να πάρω άδεια από τη δουλειά μου πάλι!!! Λες να μπορω να το αλλάξω για πιο πρωι μπας κ γλιτωσω την επιπλεον μερα αδειας?.... @troiaαν μας διαβάζεις και γνωριζεις κατι θα βοηθούσε!!

Πάντως από ανοσολογικα θέματα έχω κάποια.... θυροειδη (Hasimoto) ψωρίαση δεν ξέρω αν το τελευταιο επηρεάζει...? 

Και έκλεισα κ στην Επιτροπή 9 Φεβρουαρίου 

Χάρη σε εσενα που με κινητοποίησες! 

Δε μπαίνω συχνά και δεν ξέρω πόσο παλιό είναι το ποστ. Αύριο έχει ραντεβού η νύφη μου εκεί και της είπα να ρωτήσει πότε ξανανοίγουν τα ραντεβού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Αχαχαχαχα θα κοιταζόμαστε και θα λέμε αυτή είναι η margitc αυτή η hope501😂😂😂 άρα το έκλεισες μετά από μένα, επομένως καλύτερη ώρα από μένα😂😂

Δεν ξερω εμενα με εβαλαν 23/2 15:30 . Να κραταω τιποτα ως αναγνωριση;🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Πώς πήγαν τα εμβρυάκια σας, είχες νέα?

Καλημέρα!! Περιμένω τηλ τους! 🥰 Χτυπαει το τηλ και τρέχω σαν τρελη! 😂  Χθες συμπληρώσαμε την 5η μέρα! Μου είπαν ότι θα μιλήσουμε σήμερα! Μέχρι και την τελευταία ενημέρωση που είχα και τα 3 ήταν καλά και προχωρούσαν!! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Δεν ξερω εμενα με εβαλαν 23/2 15:30 . Να κραταω τιποτα ως αναγνωριση;🤣

ένα τριαντάφυλλο και να φορας και καπέλο🌹🎩😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Εγώ πήρα την αρνητική μου χοριακη 22 Οκτώβρη και μετά αποφασισα να παρω γνώμη από άλλο γιατρο και τελικά άλλαξα. Έκανα υστεροσκοπηση και καλλιεργεια που όλα βρέθηκαν καθαρά και ιδανικά όπως είπε ο καινούριος γιατρός, αναμένω να περάσω επιτροπή στις 14 Γενάρη και τέλος Γενάρη θεωρητικά ξεκινάω νέα διέγερση. Ακόμα δεν ξέρω τι πρωτοκολλο θα μου δώσει ο καινούριος γιατρός αλλά πιστεύω ότι το μενοπουρ με ανταγωνιστή cetrotide που έπαιρνα δούλευε σε εμένα άρα γιατί να αλλάξω? Άσε που έχω κι ένα κουτί περίσσευμα στο ψυγείο. 
Επισης πήγα στο Έλενα στις 2 Δεκέμβρη και στις 14 έκανα εξετάσεις αίματος και θα παρω αποτελέσματα γύρω στις 10 Γενάρη για να δω τα ανοσολογικα-θρομβοφιλικα ζητήματα. (Έχω ενα θέμα με πρησμένα δάχτυλα ένα χρόνο τωρσ, συν θετικά ΑΝΑ και φοβάμαι για αρχή κάποιου αυτοάνοσου-θα δείξει). Τέλος, θα ξαναπάμε και στον ουρολογο αμέσως μετά τις γιορτές γιατί λόγω κακής ψυχολογίας και ποτού, ο άντρας μου εβγαλε το χειροτερο σπερμοδιαγραμμα ever πριν μια βδομάδα. 
Κοινως, όλα αυτα που σου πρότεινα, τα έχω βάλει και στο δικό μου προγραμμα ..

Η βοήθεια σου είναι ο καλός λόγος και τώρα που έχεις μπει στο παρεάκι για τα καλά, θα δίνουμε κουράγιο η μια στην άλλη. ❤️
Αν θες μπορεις να μας πεις δυο λόγια για τους γιατρούς που έχεις αλλάξει και τη γνώμη που έχεις γι αυτούς, μήπως κάποια από εμάς βοηθηθεί. 

Καλημέρα κορίτσι μου, ναι'μεν η ψυχολογία παίει ρόλο στο σπερμοδιάγραμμα, αλλά να σου πω αυτά που ξέρω εγώ. Όσο δεν ειναι αλκοολικός ο σύζυγος και πίνει ποτό υπο κοινωνικές συνθήκες ή ένα ποτήρι, δεν παίζει τόσο ρόλο. Ρωτήσαμε τα πάντα όλα για το θέμα αυτό και στον περσινό και στον φετινό ανδρολόγο. Μας είπε πως η κατάχρηση είναι το θέμα. Ο δικός μου πίνει που και που energy drink και εγώ ήμουν κάθετη πως δεν κάνουν καλο κτλ κτλ , μας είπαν όμως πως δεν έχει σχέση εαν πίνεις που και που. Η δική μου άποψη είναι ότι το μεγαλύτερο κομμάτι που παίζει ρόλο είναι η ψυχολογία. Γιατί όταν πήγε να δώσει ο δικός μου σπέρμα και είχε πολλά νεύρα κτλ κτλ βγήκε πιο χάλια δεν γίνεται. Όταν πήγε με καλή ψυχολογία και ίδια συμπεριφορά ποτου κτλ βγήκε καλύτερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...