Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σε γνωστή μου πληρωσε με δόσεις το κέντρο στην Ελλάδα.  

Καλημέρα κορίτσι μου λογικά με πιστωτική θα πλήρωσε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/11/2021 at 3:33 ΜΜ, ο/η Vicky84 είπε:

Γεια σας κορίτσια εγώ είμουν και παλιά στο φόρουμ 18-19 ευτυχώς οι περισσότερες τα είχαν καταφέρει εγώ ακόμα παλεύω Είμαι 37 και έχουμε θέμα με το σπέρμα είχαμε 5 βλαστοκυστες αλλά όχι όλες κακές βάλαμε την πρώτη φορά δύο ΑΑ δεν έγινε κάτι είπα να βάλω μετά ένα και να αφήσω δύο  είχα  μια  1ΑΒ πάλι τίποτα χθές πήρα το αρνητικό  και τώρα μου μένει μια 1ΒΑ αξίζει πιστεύετε η τζάμπα την ταλαιπωρία

Νομίζω πως κατάλαβα ποια είσαι, έχουμε μιλήσει στο παρελθόν. 

Είμαστε πολλές ακόμα που παλεύουμε, άλλες φυσιολογικά άλλες με εξωσωματικη.

Η εξωσωματικη συγκεκριμένα είναι μαραθώνιος, οπότε θέλει υπομονή κι επιμονή, σθένος, πίστη κι αντοχές. Το θέμα είναι πως αν θες να τερματίσεις, θα το καταφέρεις ό,τι αναποδιά κι αν βγει στο δρόμο.. 

Για το ερώτημά σου δεν έχω απάντηση καθώς δεν έχω μεγάλη εμπειρία από έμβρυα, μεταφορές κτλ, αλλά σου στέλνω θετική ενέργεια να συνεχίσεις αυτό που άρχισες. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Λυπάμαι πολύ κοπέλα μου. 

Εύχομαι το 4 να είναι το τυχαίο σου και να σου φέρει μια υγιής εγκυμοσύνη.  

Σευχαριστω πολύ 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Νομίζω πως κατάλαβα ποια είσαι, έχουμε μιλήσει στο παρελθόν. 

Είμαστε πολλές ακόμα που παλεύουμε, άλλες φυσιολογικά άλλες με εξωσωματικη.

Η εξωσωματικη συγκεκριμένα είναι μαραθώνιος, οπότε θέλει υπομονή κι επιμονή, σθένος, πίστη κι αντοχές. Το θέμα είναι πως αν θες να τερματίσεις, θα το καταφέρεις ό,τι αναποδιά κι αν βγει στο δρόμο.. 

Για το ερώτημά σου δεν έχω απάντηση καθώς δεν έχω μεγάλη εμπειρία από έμβρυα, μεταφορές κτλ, αλλά σου στέλνω θετική ενέργεια να συνεχίσεις αυτό που άρχισες. ❤️

Ναι!!!Με κατάλαβες!!!!έχουμε μιλήσει!!!!! Έχεις δίκιο το θέμα είναι πόσα αποθέματα έχεις!!!! Εμείς τελικά είπανε ακομα λίγο!! Ήδη έχω κάνει δύο διεγέρσεις λέω να κάνω άλλη μια και μετά να σταματήσω!!!Εσύ τι κάνεις; Πώς έχεις προχωρήσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/11/2021 at 9:43 ΠΜ, ο/η kk88 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Εγώ και ο σύζυγος περνάμε της Lambert's, μου φάνηκαν πολύ καλές.Αν το κάθε χάπι είναι 200 φυσικά μπορείς να πάρεις και δεύτερο για να φτάσεις την σωστή δοσολογία....

Συγνώμη την Q10 γιατί τι δινουν; Σε τι βοηθάει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Vicky84 είπε:

Ναι!!!Με κατάλαβες!!!!έχουμε μιλήσει!!!!! Έχεις δίκιο το θέμα είναι πόσα αποθέματα έχεις!!!! Εμείς τελικά είπανε ακομα λίγο!! Ήδη έχω κάνει δύο διεγέρσεις λέω να κάνω άλλη μια και μετά να σταματήσω!!!Εσύ τι κάνεις; Πώς έχεις προχωρήσει;

Αχ αυτά τα αποθέματα!!! 

Έκανα σχεδόν δύο διεγερσεις κι εγώ, δεν είχα καλή ανταπόκριση στα φάρμακα, έκανα μια ανεπιτυχή μεταφορά και τώρα ετοιμάζομαι να αρχίσω τον αγώνα του μσζεματος ξανά.. 

Θεσσαλονίκη δεν είσαι κι εσύ? Καλά δεν θυμάμαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Αχ αυτά τα αποθέματα!!! 

Έκανα σχεδόν δύο διεγερσεις κι εγώ, δεν είχα καλή ανταπόκριση στα φάρμακα, έκανα μια ανεπιτυχή μεταφορά και τώρα ετοιμάζομαι να αρχίσω τον αγώνα του μσζεματος ξανά.. 

Θεσσαλονίκη δεν είσαι κι εσύ? Καλά δεν θυμάμαι? 

Ναι ναι στο εμβρυολαμπ ήμουν αλλά ο γιατρός μου έφυγε τώρα βέβαια εκεινεκανα εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένο!!!Να σου πω δεν θέλει πολλά το θέμα είναι  να είναι καλά!!! Εγώ λέω τώρα να αρχίσουμε και δύο βιταμίνες να βελτιώσουμε την ποιότητα του γενετικού υλικού και να ξανακάνουμε!! Εσύ ποιον γιατρό έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή📅

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 ?

@Lucia79?

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@BlackCat ?

@twinkletwinlkle ?

@renata1986 ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

 

@Παρασκευαιδου 02/12

 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Έχει πέσει ησυχία στην ομάδα εύχομαι να ανακτήσουμε δυνάμεις , να περάσουμε όμορφες γιορτές με τους αγαπημένους μας και η νέα χρονιά να φέρει το όνειρο σε κάθε κορίτσι που παλεύει. Και στις νέες και παλιές εγκυούλες ,όλα με το καλό, να κρατήσουν τα μωράκια τους γερά στα χέρια τους.

@Παρασκευαιδου σε περιμένω..🤠

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 ?

@Lucia79?

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@BlackCat ?

@twinkletwinlkle ?

@renata1986 ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

 

@Παρασκευαιδου 02/12

 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Έχει πέσει ησυχία στην ομάδα εύχομαι να ανακτήσουμε δυνάμεις , να περάσουμε όμορφες γιορτές με τους αγαπημένους μας και η νέα χρονιά να φέρει το όνειρο σε κάθε κορίτσι που παλεύει. Και στις νέες και παλιές εγκυούλες ,όλα με το καλό, να κρατήσουν τα μωράκια τους γερά στα χέρια τους.

@Παρασκευαιδου σε περιμένω..🤠

Καλημέρα σας κορίτσια! Δεν ξέρω αν στέλνω καλά εδώ ή αν πρέπει να ανοίξω καινούργιο θέμα δεν έχω προσαρμοστεί κ πολύ με τον τρόπο που λειτουργεί το φόρουμ, δεν θέλω να μπαίνω εμβόλιμη σε συζητήσεις που ήδη έχετε ανοίξει και να πετάγομαι σαν το ..... με κάτι άσχετο. Συγχωρέστε με αν το έχω κάνει ήδη. Αυτό που ήθελα να πω κ να μοιραστώ μαζί σας είναι πως βγήκε η β'χοριακη κ το νούμερο δεν είναι ικανοποιητικό 14,2 . Ο γιατρός μου είπε ότι κάτι πήγε να γίνει αλλά το νούμερο δεν είναι κ πολύ καλό. Θα χρειαστεί να την επαναλάβω αύριο κ δεν ξέρω αν πρέπει να πιστέψω στο θαύμα κ να γίνει η ανατροπή... έχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ και ήταν η 3η εμβρυομεραφορα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Vicky84 είπε:

Ναι ναι στο εμβρυολαμπ ήμουν αλλά ο γιατρός μου έφυγε τώρα βέβαια εκεινεκανα εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένο!!!Να σου πω δεν θέλει πολλά το θέμα είναι  να είναι καλά!!! Εγώ λέω τώρα να αρχίσουμε και δύο βιταμίνες να βελτιώσουμε την ποιότητα του γενετικού υλικού και να ξανακάνουμε!! Εσύ ποιον γιατρό έχεις;

Τον Χριστοφοριδη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε  εγώ περιμένω την εμβρυομεταφορα και ξεκίνησα τις βιταμίνες πήρα ανανά,χυμό ρόδι,αβοκάντο έτρωγα και πριν δεν πίνω γάλα και τον καφέ τον άλλαξα σε ντεκαφεινε. Ίσως σε κάποιες να φανούν κουλά αυτά αλλά έχω αλλάξει τρόπο ζωής εδώ και πολλά χρόνια αρχικά βάζοντας το μαύρο αλεύρι και τα προϊόντα ολικής στην καθημερινότητα μου.Σκεφτομαι να πάρω και συμπληρωματικά βιταμίνη D έχετε κάνει εσείς κάποια προετοιμασια πριν την μεγάλη στιγμή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Γιάννα 36 Εύχομαι τα καλύτερα!!!!! Κορίτσι μου!!!! @Litsadi εγώ κορίτσι μου πιστεύω ότι όλα βοηθάνε!!! Εμείς με λίγη γύρη και τριβόλι είδαμε τεράστια διαφορά στο σπέρμα.Εγωτωρα θα αρχίσω  βιταμίνες γιατί θα ξανά αρχίσω από την καινούργια χρονιά!!! Και η βιταμίνη d κάνει πολύ καλό εγώ να φανταστείς είχα 14 και παίρνω συμπληρώμα!!φυσικά δεν είναι ότι μόνο αυτά μετράνε αλλά σίγουρα είναι καλύτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ditimama είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια! Δεν ξέρω αν στέλνω καλά εδώ ή αν πρέπει να ανοίξω καινούργιο θέμα δεν έχω προσαρμοστεί κ πολύ με τον τρόπο που λειτουργεί το φόρουμ, δεν θέλω να μπαίνω εμβόλιμη σε συζητήσεις που ήδη έχετε ανοίξει και να πετάγομαι σαν το ..... με κάτι άσχετο. Συγχωρέστε με αν το έχω κάνει ήδη. Αυτό που ήθελα να πω κ να μοιραστώ μαζί σας είναι πως βγήκε η β'χοριακη κ το νούμερο δεν είναι ικανοποιητικό 14,2 . Ο γιατρός μου είπε ότι κάτι πήγε να γίνει αλλά το νούμερο δεν είναι κ πολύ καλό. Θα χρειαστεί να την επαναλάβω αύριο κ δεν ξέρω αν πρέπει να πιστέψω στο θαύμα κ να γίνει η ανατροπή... έχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ και ήταν η 3η εμβρυομεραφορα 

Δείχνει εμφύτευση αλλά όντως είναι χαμηλη η τιμή.

Αύριο θα ξεκαθαρίσει το τοπίο, ας ελπίσουμε να έχει εκτοξευτεί και να πάρει μπρος.

Υπομονή και κρατάμε το θετικό οτι εμφύτευση έγινε.🥰

Στην τελευταία παλίνδρομη που είχα με πρώτη χοριακή 27 μου είχαν πει οτι ειναι χαμηλή αλλά είχαν τελειόμηνη εγκυμοσύνη στο παρελθον που ξεκίνησε με χοριακή 9, δεν ξέρω βέβαια ποια μέρα ήταν η μέτρηση και με τι έμβρυο αλλά όλα μπορεί να συμβούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Litsadi είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε  εγώ περιμένω την εμβρυομεταφορα και ξεκίνησα τις βιταμίνες πήρα ανανά,χυμό ρόδι,αβοκάντο έτρωγα και πριν δεν πίνω γάλα και τον καφέ τον άλλαξα σε ντεκαφεινε. Ίσως σε κάποιες να φανούν κουλά αυτά αλλά έχω αλλάξει τρόπο ζωής εδώ και πολλά χρόνια αρχικά βάζοντας το μαύρο αλεύρι και τα προϊόντα ολικής στην καθημερινότητα μου.Σκεφτομαι να πάρω και συμπληρωματικά βιταμίνη D έχετε κάνει εσείς κάποια προετοιμασια πριν την μεγάλη στιγμή;

Πότε θα κάνεις την ΕΤ σου?

Καλά κάνεις και προσέχεις την διατροφή σου καλή επιτυχία να έχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Δείχνει εμφύτευση αλλά όντως είναι χαμηλη η τιμή.

Αύριο θα ξεκαθαρίσει το τοπίο, ας ελπίσουμε να έχει εκτοξευτεί και να πάρει μπρος.

Υπομονή και κρατάμε το θετικό οτι εμφύτευση έγινε.🥰

Στην τελευταία παλίνδρομη που είχα με πρώτη χοριακή 27 μου είχαν πει οτι ειναι χαμηλή αλλά είχαν τελειόμηνη εγκυμοσύνη στο παρελθον που ξεκίνησε με χοριακή 9, δεν ξέρω βέβαια ποια μέρα ήταν η μέτρηση και με τι έμβρυο αλλά όλα μπορεί να συμβούν.

Μακάρι μακάρι έχω ταλαιπωρηθεί πάρα πολύ!!! Κ μόνο εσείς με καταλαβαίνετε.... η ψυχολογία μου είναι στα τάρταρα από χθες .... σήμερα στη δουλειά δεν μιλιεμαι. Τα μάτια μου έχουν γίνει σαν της Γιαπωνέζας από το πρήξιμο (φουλ κλάμα χτες) είχα ποντάρει πολύ.  Σε ευχαριστώ για την απάντηση καλή μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Πότε θα κάνεις την ΕΤ σου?

Καλά κάνεις και προσέχεις την διατροφή σου καλή επιτυχία να έχεις.

Άν προλάβω τον Δεκέμβριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε  εγώ περιμένω την εμβρυομεταφορα και ξεκίνησα τις βιταμίνες πήρα ανανά,χυμό ρόδι,αβοκάντο έτρωγα και πριν δεν πίνω γάλα και τον καφέ τον άλλαξα σε ντεκαφεινε. Ίσως σε κάποιες να φανούν κουλά αυτά αλλά έχω αλλάξει τρόπο ζωής εδώ και πολλά χρόνια αρχικά βάζοντας το μαύρο αλεύρι και τα προϊόντα ολικής στην καθημερινότητα μου.Σκεφτομαι να πάρω και συμπληρωματικά βιταμίνη D έχετε κάνει εσείς κάποια προετοιμασια πριν την μεγάλη στιγμή;

Καλησπέρα κορίτσια μου! 

@Litsadi καλά κάνεις και προσέχεις τη διατροφή σου! Καθόλου κουλό λοιπόν, ίσα ίσα! Αλλά..! Ο decaffeine επειδή έχει υποστεί χημική επεξεργασία καλό είναι να αποφεύγεται! Μάλιστα είναι πολύ καλύτερος ο κανονικός καφές γιατί περιέχει και αντιοξειδωτικά! Μπορείς να επιλέξεις ελληνικό καφέ ή espresso οι οποίοι περιέχουν πολύ λιγότερη ποσότητα καφεΐνης από τους άλλους. Μάλιστα στην εγκυμοσύνη ο decaffeine απαγορεύεται ενώ ένα ποτηράκι ελληνικός ή espresso καφές επιτρέπεται! Επίσης για τους χυμούς θέλει πολύ μεγάλη προσοχή γιατί αυξάνουν απότομα το σάκχαρο στο αίμα και στην έμβρυομεταφορά θέλουμε να είναι το ζάχαρο σταθερό καθότι το μη ρυθμισμένο σταθερά ζάχαρο κατηγορείται για αποτυχία εμφύτευσης μέχρι και βιοχημικές/παλινδρομες κυήσεις. Οπότε μεγάλη προσοχή με τους χυμούς και ας είναι ρόδι! Μάλιστα το ρόδι έχει υψηλή περιεκτικότητα σε σάκχαρα οπότε ο χυμός του είναι χειρότερος για το σάκχαρο στο αίμα.. καλύτερα είναι να τρώμε τα φρούτα αυτούσια και θρεπτικά μιλώντας..!

Και για τη D υπάρχει εξέταση που σου δείχνει αν έχεις επάρκεια ή ανεπάρκεια αυτής. Ανάλογα το αποτέλεσμα της εξέτασης θα χρειαστείς διαφορετική δοσολογία σε συμπλήρωμα. Αυτά τα ελέγχει ενδοκρινολόγος και σου ορίζει αν χρειάζεται συμπλήρωμα και πόσο, καλό είναι να μην παίρνουμε τίποτα μόνες μας και χωρίς παρακολούθηση θεράποντος ιατρού αλλά σίγουρα κακό δεν κάνει. 

Κάνε την απαραίτητη προετοιμασία λοιπόν γιατί τα παγωτίνια σου έρχονται και περιμένουν να σε γνωρίσουν! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Litsadi έχει δίκαιο η @Kiddo, θέλει προσοχή και στα υγιεινά τρόφιμα. Καλύτερα το ρόδι να το φας έτσι ή μεσα σε μια σαλάτα. Έκτος αν θέλεις να το κάνεις smoothie με άλλα φρούτα. Αλλά προσοχή στα αγορασμένα. Παίρνεις κάποια συγκεκριμένη εταιρία ή μαζί με άλλα φρούτα που έχει ο Όλυμπος νομίζω. Θέλει όμως προσοχή. Ντεκαφ όντως είναι χειρότερος απο τον κανονικό. Είχα ρωρήση και διατροφολόγο. Εγώ γενικά που πίνω γάλα αμυγδάλου ρώτησα γιατρούς και 2 διατροφολόγους για να είμαι σίγουρη πως μπορώ να συνεχίζω να και σε εγκυμοσύνη. Όσο για την D την ελέγχεις και σου λέει ο γιατρός ποια δόση πρέπει να πάρεις εαν χρειάζεσαι. Εγώ πχ έχω ανεπάρκεια. Νομίζω 14 ή 16.

@Ditimama Καταρ΄χας δεν μπαίνεις εμβόλιμη σε συζητήσεις, ούτε πετάγεσαι σαν.. όπως λες. Εδώ όλες έχουμε το ίδιο θέμα και τα ίδια θέλω. Θέλουμε να γίνουμε μανούλες και να γίνει το όνειρο μας πραγματικότητα. Και εγώ το καλοκαίρι ξεκίνησα με την συγκεκριμένη ομάδα εδώ και δεν αισθάνθηκα στιγμη πως δεν ανήκω εδώ ή πως δεν μπορώ να πω τα προβλήματα μου και τις έννοιες μου. Η @BlackCat και η @Kiddo θα τράβαγαν τα μαλλιά τους με αυτά που ρώταγα και ρωτάω ακόμα. Η @Παρασκευαιδου έριχνε παντόφλες από εκεί που είναι και όλες οι υπόλοιπες κοπέλες όπως η @Lucia79 @Margitc @Libra81 και συγνώμη...!!! που δεν τις αναφέρω όλες αλλά έχω και μια ηλικία, όλες έχουμε τον ίδιο σκοπό. Λοιπόν, εδώ έχουμε δει πολλά. Μπορεί να πάει καλά μια χοριακή, μπορεί και όχι. Το θέμα είναι να πιστεύουμε και να μην μας παίρνει απο κάτω, όσο δύσκολο και αν είναι. Το κλάμα δυστυχώς είναι μες στο πρόγραμμα. Το θέμα επίσης είναι να έχεις ελέγξει ιατρικά τα πάντα. Όπως και να έχει, εδώ είμαστε όλες και για να χαρούμε αλλά και να παρηγορούμε. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/5/2021 at 5:22 ΜΜ, ο/η Taggeris είπε:

Χαίρομαι που άνοιξες καινούριο θεματάκι!! Καλορίζικο και τυχερό για όλα τα κορίτσια που προσπαθούν!! Θα ήθελα να γράψω λοιπόν  εδώ τα καλά νέα που έχω μετά τον σημερινό υπέρηχο. Πήγαμε και είδαμε ένα μικρό σποράκι και μία καρδιά να πάλλεται... Το θαύμα της ζωής ξεκίνησε για μένα... Το ταξίδι μακρύ Οι απογοητεύσεις πολλές μέχρι που κάποια στιγμή δεν είχα άλλα δάκρυα ούτε να το κλάψω δεν μπορούσα... Ποτέ όμως δεν το έβαλα κάτω και πάντα πίστευα ότι θα τα καταφέρω., Πολύ πίστη στον εαυτό μου, ένας γιατρός που έκανε σωστά τη δουλειά του επιτέλους... Και πολλά κορίτσια άγνωστα σε μένα Αλλά πολύ κοντά στην καρδιά μου που με βοήθησαν σε όλο αυτό το διάστημα να σταθώ όρθια.... Ξέρουν αυτές ποιες είναι και να ξέρετε Σας αγαπώ πολύ... Εύχομαι σε αυτές που έχει πραγματοποιηθεί ήδη το όνειρό τους καλή ανατροφή και στις υπόλοιπες που προσπαθούν ακόμα τη συναγωνίστριες καλή τύχη και κουράγιο. Το μόνο όνειρο κορίτσια που δεν μπορεί να κατακτηθεί είναι αυτό που παρατηθηκε.... Για αυτό μην το βάζετε ποτέ κάτω!! 

Τώρα θα μου πεις "νωρίς μου κάνεις παραθεση" χαχα. Αλλά τώρα είδα το συγκεκριμένο και λες για έναν γιατρό που έκανε επιτέλους τη δουλεια του. Ποιός είναι αυτός? Εγώ ψάχνω....

Έχω κλείσει ραντεβού να δω τον Καλ..τζη Παν...τη , τον Δημ....πουλο Κων...νο, και τον Καλ...ρου Ιων. Γνωρίζει κάποια απο εσάς για τους συγκεκριμένους?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

@Litsadi έχει δίκαιο η @Kiddo, θέλει προσοχή και στα υγιεινά τρόφιμα. Καλύτερα το ρόδι να το φας έτσι ή μεσα σε μια σαλάτα. Έκτος αν θέλεις να το κάνεις smoothie με άλλα φρούτα. Αλλά προσοχή στα αγορασμένα. Παίρνεις κάποια συγκεκριμένη εταιρία ή μαζί με άλλα φρούτα που έχει ο Όλυμπος νομίζω. Θέλει όμως προσοχή. Ντεκαφ όντως είναι χειρότερος απο τον κανονικό. Είχα ρωρήση και διατροφολόγο. Εγώ γενικά που πίνω γάλα αμυγδάλου ρώτησα γιατρούς και 2 διατροφολόγους για να είμαι σίγουρη πως μπορώ να συνεχίζω να και σε εγκυμοσύνη. Όσο για την D την ελέγχεις και σου λέει ο γιατρός ποια δόση πρέπει να πάρεις εαν χρειάζεσαι. Εγώ πχ έχω ανεπάρκεια. Νομίζω 14 ή 16.

@Ditimama Καταρ΄χας δεν μπαίνεις εμβόλιμη σε συζητήσεις, ούτε πετάγεσαι σαν.. όπως λες. Εδώ όλες έχουμε το ίδιο θέμα και τα ίδια θέλω. Θέλουμε να γίνουμε μανούλες και να γίνει το όνειρο μας πραγματικότητα. Και εγώ το καλοκαίρι ξεκίνησα με την συγκεκριμένη ομάδα εδώ και δεν αισθάνθηκα στιγμη πως δεν ανήκω εδώ ή πως δεν μπορώ να πω τα προβλήματα μου και τις έννοιες μου. Η @BlackCat και η @Kiddo θα τράβαγαν τα μαλλιά τους με αυτά που ρώταγα και ρωτάω ακόμα. Η @Παρασκευαιδου έριχνε παντόφλες από εκεί που είναι και όλες οι υπόλοιπες κοπέλες όπως η @Lucia79 @Margitc @Libra81 και συγνώμη...!!! που δεν τις αναφέρω όλες αλλά έχω και μια ηλικία, όλες έχουμε τον ίδιο σκοπό. Λοιπόν, εδώ έχουμε δει πολλά. Μπορεί να πάει καλά μια χοριακή, μπορεί και όχι. Το θέμα είναι να πιστεύουμε και να μην μας παίρνει απο κάτω, όσο δύσκολο και αν είναι. Το κλάμα δυστυχώς είναι μες στο πρόγραμμα. Το θέμα επίσης είναι να έχεις ελέγξει ιατρικά τα πάντα. Όπως και να έχει, εδώ είμαστε όλες και για να χαρούμε αλλά και να παρηγορούμε. 

 

Συγνώμη που γελάω, συμφωνώ με το μήνυμα σου και μου αρέσει αλλά το " Η @BlackCat και η @Kiddo τράβαγαν τα μαλλιά τους με αυτά που ρωταγα και ρωτάω ακόμα." με έκανε να ξεραθώ στα γέλια.. 😂😂😂😂😂 

Σ'αγαπάμε κοριτσάκι μας! Ρώτα ελεύθερα λοιπόν..! 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kiddo @hope501κορίτσια μου διάβασα νέες μελέτες και έψαξα για τον ντεκαφεινε πριν πάρω οι οποίες λένε ότι με την μέθοδο του νερού και όχι χημικής επεξεργασίας δεν χάνει τα αντιοξειδωτικά του μόνο καφεΐνη, φυσικά και πίνω ελληνικό γαλλικό και καμιά φορά εσπρέσο αλλά για 2ο  απογευματινό θέλω κάτι ελαφρύ. Μάλιστα πριν μία βδομάδα είχε και έναν ενδοκρινολογο στο "υγεία πάνω από όλα" που τα επισήμανε όλα αυτά. Χυμό ρόδι έχω σπιτικό και δεν πίνω χυμούς γενικά τρώω τα φρούτα μου κανονικά και με την φλούδα.Ελπιζω να είναι σωστά αυτά που κάνω 🤞γιατί το 41 είναι βαρύ και δύσκολο να έχω θετικό με την πρώτη αλλά ποτέ δεν ξέρεις 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Πως είδες την τιμή της D να ψάξω να δω άν έχω κάνει και εγώ εξεταση και το έχω ξεχάσει μετά από τόσους μήνες 

Ειναι λιγο χαμηλη η τιμη εγω θα ελεγα να παρεις βιταμινες κακο δεν σου κανουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Ειναι λιγο χαμηλη η τιμη εγω θα ελεγα να παρεις βιταμινες κακο δεν σου κανουν

Απο βιοατρικη λεει οι φυσιολογικες τιμες ειναι >25. Κοιταξα τις εξτασεις μου. Τωρα ρωτα κ το γιατρο σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...