Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

❤️❤️❤️

κοριτσι μου χαιρομαι παρα πολυ με τα νεα σου!!!! 😁😁 ευχομαι να συνεχισετε ετσι μεχρι το τελος και σε λιγους μηνες να κρατατε τα μωρακια σας αγκαλια!!!!! 🙏🙏

Σε ευχαριστώ και σε σένα σύντομα ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης χωρίς την ταλαιπωρία που τραβήξαμε εμείς από τις εξωσωματικές .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Θα μάθω την Δευτέρα μάλλον αν θα το πάρουμε η όχι.

Πήγα την Τρίτη και ενώ ο υπέρηχος ήταν οκ οι Ε2 & LH δεν ήταν καλε΄ς, ήταν πολύ χαμηλές οπότε μάλλον είναι κενό. Βέβαια μου το είχε πει ο γιατρός οτι ο κύκλος αυτός επειδή ειναι μετά από διέγερση ίσως δεν είναι καλός ,οπότε δεν απογοητεύτηκα.

Δευτέρα θα ξαναπάω για έλεγχο και βλέπουμε.

Πότε πας για ΕΤ με το καλό?

Αντε να συνεχίσεις το σερί των θετικών να γίνει χαμός.

Τα ίδια και σε εγώ είχα μετά από διέγερση είχα κενό ωοθυλάκιο..... εντάξει θα δεις... δεν πέφτουμε όμως έτσι....σε αυτή την ομάδα δεν επιτρέπεται να πέφτει καμία....

@Eva29 μακάρι αγάπη να παίρνω σειρά και εγώ..... Δευτέρα θα πάω για υπέρηχο και βλέπουμε πως προχωράμε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

 

Μπράβο κορίτσια!!! 💖Συγχαρητήρια!!! Περίμενα πως και πως σήμερα να ακούσω τα ευχάριστα!

@Katerinaki83 γλυκιά διδυμομανούλα, να πάνε όλα τέλεια αποδώ και πέρα και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! 💕

@Apol κορίτσι μου, και εσύ για διδυμομανούλα το πας νομίζω! Με το καλό και ο πρώτος υπέρηχος! 💕

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου γλυκό ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kk88 είπε:

Τα ίδια και σε εγώ είχα μετά από διέγερση είχα κενό ωοθυλάκιο..... εντάξει θα δεις... δεν πέφτουμε όμως έτσι....σε αυτή την ομάδα δεν επιτρέπεται να πέφτει καμία....

@Eva29 μακάρι αγάπη να παίρνω σειρά και εγώ..... Δευτέρα θα πάω για υπέρηχο και βλέπουμε πως προχωράμε.....

Το ενδομήτριο μου τριζωνικό βέβαια 8η μέρα και 8,6 χιλιοστά!! Πήρε τις καλύτερες κριτικές από τον doc.

And the oscar goes to.....ενδομήτριο μαυρόγατου!! 😁 Υπόκλιση!!

Δηλαδή όλα μαζί να συγχρονιστούν και ενδομήτριο και ωάρια και μεταφορά δεν γίνεται!!!

Αλλά δεν βαριέσαι θα συγχρονιστούν κα΄ποιαααααααα στιγμή!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ μόλις γύρισα από ραντεβού με τον Π....

Πήγα με σκοπό να μου δώσει το πρωτόκολλο να ξεκινήσω, αλλά δεν θέλει να μου κάνει εξωσωματικη.  Μου είπε να προσπαθήσω 2, 3 μήνες ακόμα φυσιολογικά γιατί είχα κάνει τη λαπαροσκοπηση για ενδομητριωση και θέλει να αφήσει περιθώριο μήπως συλλάβω φυσιολογικά.  Και εφόσον βλέπει ότι το σπερμα έχει βελτιωθεί αισθητά,  δεν θέλει να μου κάνει. Αλλιώς λέει αν δεν έχω μείνει έγκυος σε 2, 3 μήνες, αν θέλω να κάνω σπερματεγχυση μετά.

Τι να πω, δεν ξέρω. Δεν ξέρω αν είναι για καλό ή χάνω πάλι τον καιρό μου άσκοπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερώτηση κορίτσια μου,  μόλις μου ήρθε περίοδος και θα πάω για αιματολογικές και αν είναι καλές θα με δει το πρωΐ,άν όχι δεν θα πάω,αυτό σημαίνει ότι μπορεί να μην ξεκινήσω τις ενέσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerinaki83 είπε:

Εγώ τίποτα μόνο ότι είδα αίμα 6η μέρα  και είπα πάει .Αλλά ήταν τα μωράκια .

Κουκλα μ να σου ζησουν τα πλασματακια σου κ σε μερικους μηνες να τα χεις αγκαλια σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Το ενδομήτριο μου τριζωνικό βέβαια 8η μέρα και 8,6 χιλιοστά!! Πήρε τις καλύτερες κριτικές από τον doc.

And the oscar goes to.....ενδομήτριο μαυρόγατου!! 😁 Υπόκλιση!!

Δηλαδή όλα μαζί να συγχρονιστούν και ενδομήτριο και ωάρια και μεταφορά δεν γίνεται!!!

Αλλά δεν βαριέσαι θα συγχρονιστούν κα΄ποιαααααααα στιγμή!!

 

Χαχαχχαχαχ θα συγχρονιστούν δεν είναι στο χέρι τους φίλη μου!!!!!!!! ενημέρωσε μας αν θα κάνεις ωοληψια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Ερώτηση κορίτσια μου,  μόλις μου ήρθε περίοδος και θα πάω για αιματολογικές και αν είναι καλές θα με δει το πρωΐ,άν όχι δεν θα πάω,αυτό σημαίνει ότι μπορεί να μην ξεκινήσω τις ενέσεις;

Αν οι αιματολογικές δεν είναι καλές δεν θα σε ξεκινήσει διέγερση......σου εύχομαι να είναι τέλειες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Ερώτηση κορίτσια μου,  μόλις μου ήρθε περίοδος και θα πάω για αιματολογικές και αν είναι καλές θα με δει το πρωΐ,άν όχι δεν θα πάω,αυτό σημαίνει ότι μπορεί να μην ξεκινήσω τις ενέσεις;

Αν οι αιματολογικές δεν είναι καλές δεν θα σε ξεκινήσει διέγερση και δίκιο θα έχει.

Γιατί να φορτωθείς τα φάρμακα και να μην έχεις ανταπόκριση ή να είναι ανώριμα κλπ

Μακάρι να είναι τέλειες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ μόλις γύρισα από ραντεβού με τον Π....

Πήγα με σκοπό να μου δώσει το πρωτόκολλο να ξεκινήσω, αλλά δεν θέλει να μου κάνει εξωσωματικη.  Μου είπε να προσπαθήσω 2, 3 μήνες ακόμα φυσιολογικά γιατί είχα κάνει τη λαπαροσκοπηση για ενδομητριωση και θέλει να αφήσει περιθώριο μήπως συλλάβω φυσιολογικά.  Και εφόσον βλέπει ότι το σπερμα έχει βελτιωθεί αισθητά,  δεν θέλει να μου κάνει. Αλλιώς λέει αν δεν έχω μείνει έγκυος σε 2, 3 μήνες, αν θέλω να κάνω σπερματεγχυση μετά.

Τι να πω, δεν ξέρω. Δεν ξέρω αν είναι για καλό ή χάνω πάλι τον καιρό μου άσκοπα.

Εμένα μου ακούγονται πάρα πολύ καλά νέα αυτά που μας λες.......για να στο λέει ο γιατρός έχεις πολλές πιθανότητες για φυσική σύλληψη οπότε βουρ στον πατσά.....

Εγώ βέβαια σαν αγχωτικό άτομο ίσως έδινα δύο μήνες περιθώριο και όχι 3.....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ μόλις γύρισα από ραντεβού με τον Π....

Πήγα με σκοπό να μου δώσει το πρωτόκολλο να ξεκινήσω, αλλά δεν θέλει να μου κάνει εξωσωματικη.  Μου είπε να προσπαθήσω 2, 3 μήνες ακόμα φυσιολογικά γιατί είχα κάνει τη λαπαροσκοπηση για ενδομητριωση και θέλει να αφήσει περιθώριο μήπως συλλάβω φυσιολογικά.  Και εφόσον βλέπει ότι το σπερμα έχει βελτιωθεί αισθητά,  δεν θέλει να μου κάνει. Αλλιώς λέει αν δεν έχω μείνει έγκυος σε 2, 3 μήνες, αν θέλω να κάνω σπερματεγχυση μετά.

Τι να πω, δεν ξέρω. Δεν ξέρω αν είναι για καλό ή χάνω πάλι τον καιρό μου άσκοπα.

Τώρα με κούφανες..

Δυο ΕΤ δεν έχεις κάνει? Αποτυχημένες?

Και σου λέει για σπερματέγχυση? Οκ καταλαβαίνω την λαπαροσκόπηση, καταλαβαίνω και την βελτίωση στο σπέρμα.

Δεν ξέρω τώρα τι να σου πω και εγώ προβληματισμενη θα έφευγα..

Θα άφηνα ένα διάστημα χαλαρό 2-3 μηνών σίγουρα και μετά θα το ξανα έβλεπα μαλλον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Τώρα με κούφανες..

Δυο ΕΤ δεν έχεις κάνει? Αποτυχημένες?

Και σου λέει για σπερματέγχυση? Οκ καταλαβαίνω την λαπαροσκόπηση, καταλαβαίνω και την βελτίωση στο σπέρμα.

Δεν ξέρω τώρα τι να σου πω και εγώ προβληματισμενη θα έφευγα..

Θα άφηνα ένα διάστημα χαλαρό 2-3 μηνών σίγουρα και μετά θα το ξανα έβλεπα μαλλον..

2 ετ έχω κάνει. 1 μια κατέληξε σε βιοχημική και η άλλη σε μηδενική χοριακη. Υποτίθεται ότι το σπερμα ήταν κακό, ενώ τώρα είναι καλό. Όπως είπε και η @kk88

Σιγά μην αφήσω 3 μήνες. Μόλις αδιαθετησω θα παρακολουθώ ωορηξια.  Θα έχουμε επαφές και αν δεν... τότε τον Νοέμβρη πάω για εξωσωματικη.  Και εγώ ρώτησα γιατί σπερματέγχυση και όχι εξωσωματικη? Πειστική απάντησα δεν πήρα. Μου είπε ότι επειδή με βλέπει ότι αγχώνομαι να πάρω κάτι ορμόνες που θα κάνω 3, 4 ωάρια μήπως πιάσει ένα από αυτά με φυσιολογική σύλληψη.  Το μόνο σίγουρο είναι ότι μπερδεύτηκα.  Ο γυναικολόγος μου που ήταν παρών,  μου είπε ότι αν αδιαθετησω να τον πάρω την πρώτη μέρα τηλέφωνο.  Να μην πάρω καμιά ορμόνη αν δεν κάνω ξανά ορμονικες εξετάσεις.  Ρε κορίτσια επειδή ποτέ δεν έχω κάνει σπερματέγχυση γιατί επιμένει σε αυτή τη διαδικασία και όχι στην εξωσωματικη? Είναι πιο φτηνή και καλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης @BlackCat

Επιμένει τόσο πολύ γιατί δίνει παρα πολύ μεγάλη βάση στη λαπαροσκοπηση.  Θεωρεί ότι τώρα το πρόβλημα διορθώθηκε,  βελτιώθηκε και πολύ το σπερμα, οπότε δεν βλέπει τον λόγο γιατί να κάνω εξωσωματικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

2 ετ έχω κάνει. 1 μια κατέληξε σε βιοχημική και η άλλη σε μηδενική χοριακη. Υποτίθεται ότι το σπερμα ήταν κακό, ενώ τώρα είναι καλό. Όπως είπε και η @kk88

Σιγά μην αφήσω 3 μήνες. Μόλις αδιαθετησω θα παρακολουθώ ωορηξια.  Θα έχουμε επαφές και αν δεν... τότε τον Νοέμβρη πάω για εξωσωματικη.  Και εγώ ρώτησα γιατί σπερματέγχυση και όχι εξωσωματικη? Πειστική απάντησα δεν πήρα. Μου είπε ότι επειδή με βλέπει ότι αγχώνομαι να πάρω κάτι ορμόνες που θα κάνω 3, 4 ωάρια μήπως πιάσει ένα από αυτά με φυσιολογική σύλληψη.  Το μόνο σίγουρο είναι ότι μπερδεύτηκα.  Ο γυναικολόγος μου που ήταν παρών,  μου είπε ότι αν αδιαθετησω να τον πάρω την πρώτη μέρα τηλέφωνο.  Να μην πάρω καμιά ορμόνη αν δεν κάνω ξανά ορμονικες εξετάσεις.  Ρε κορίτσια επειδή ποτέ δεν έχω κάνει σπερματέγχυση γιατί επιμένει σε αυτή τη διαδικασία και όχι στην εξωσωματικη? Είναι πιο φτηνή και καλά?

Ότι είναι είναι, 150 μας είχε βγει το κέντρο κ 350 η γιατρός με την παρακολούθηση μαζί,κάναμε λόγω σπέρματος επειδή δεν ήταν πολύ χάλια μήπως και τα καταφέρουμε.. Μας είχε πει ότι η πιθανότητες με σπερματεγχυση είναι 8-10%. Τέλος πάντων απέτυχε, επειδή όμως την ημέρα εκείνη έδωσε σπερμα πολύ καλό μας έδωσε σαν επιλογή αν θέλουμε να κάνουμε αλλη μια αλλιώς να προχωρήσουμε σε εξωσωματική, αποφασισαμε την εξωσωματική κυρίως για ψυχολογίκους παράγοντες! Ο γιατρός όμως, ξέρεις καλύτερα, πάντα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

2 ετ έχω κάνει. 1 μια κατέληξε σε βιοχημική και η άλλη σε μηδενική χοριακη. Υποτίθεται ότι το σπερμα ήταν κακό, ενώ τώρα είναι καλό. Όπως είπε και η @kk88

Σιγά μην αφήσω 3 μήνες. Μόλις αδιαθετησω θα παρακολουθώ ωορηξια.  Θα έχουμε επαφές και αν δεν... τότε τον Νοέμβρη πάω για εξωσωματικη.  Και εγώ ρώτησα γιατί σπερματέγχυση και όχι εξωσωματικη? Πειστική απάντησα δεν πήρα. Μου είπε ότι επειδή με βλέπει ότι αγχώνομαι να πάρω κάτι ορμόνες που θα κάνω 3, 4 ωάρια μήπως πιάσει ένα από αυτά με φυσιολογική σύλληψη.  Το μόνο σίγουρο είναι ότι μπερδεύτηκα.  Ο γυναικολόγος μου που ήταν παρών,  μου είπε ότι αν αδιαθετησω να τον πάρω την πρώτη μέρα τηλέφωνο.  Να μην πάρω καμιά ορμόνη αν δεν κάνω ξανά ορμονικες εξετάσεις.  Ρε κορίτσια επειδή ποτέ δεν έχω κάνει σπερματέγχυση γιατί επιμένει σε αυτή τη διαδικασία και όχι στην εξωσωματικη? Είναι πιο φτηνή και καλά?

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Επίσης @BlackCat

Επιμένει τόσο πολύ γιατί δίνει παρα πολύ μεγάλη βάση στη λαπαροσκοπηση.  Θεωρεί ότι τώρα το πρόβλημα διορθώθηκε,  βελτιώθηκε και πολύ το σπερμα, οπότε δεν βλέπει τον λόγο γιατί να κάνω εξωσωματικη.

Τι να σου πω τώρα γιατί επιμένει δεν ξέρω, ίσως έχει τους λογους του.

Βασικά συμφωνώ να μην πάρεις ορμόνες αν δεν ξανακάνεις ορμονικές και εφόσον πρεπει να περιμένεις 1-2 κύκλους κάνε το με παρακολουθηση ωορηξίας και μακάρι να τα καταφέρετε και μόνοι σας. Θα είναι το ιδανικό σενάριο.

Εγώ με τις σπερματεγχύσεις δεν τα πάω καλά, δεν τις συμπαθώ. Με την εμπειρία που έχω τώρα θα έκανα σπερματέγχυση μέχρι τα 35 και με άριστο σπέρμα σούπερ ντούπερ.

Αν υπήρχε δηλαδή θέμα να εντοπίσω την ωορηξία μου πχ θα την δοκίμαζα με ovitrelle και με την λογική οτι μειώνεις στο μισό την διαδρομή του σπέρματος.

Αλλά αυτή είναι η προσωπική μου γνώμη με το δικό μου ιστορικό θεωρώ οτι χάσαμε πολύτιμο χρονο από τα ωάρια μου με το σπέρμα που είχαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ μόλις γύρισα από ραντεβού με τον Π....

Πήγα με σκοπό να μου δώσει το πρωτόκολλο να ξεκινήσω, αλλά δεν θέλει να μου κάνει εξωσωματικη.  Μου είπε να προσπαθήσω 2, 3 μήνες ακόμα φυσιολογικά γιατί είχα κάνει τη λαπαροσκοπηση για ενδομητριωση και θέλει να αφήσει περιθώριο μήπως συλλάβω φυσιολογικά.  Και εφόσον βλέπει ότι το σπερμα έχει βελτιωθεί αισθητά,  δεν θέλει να μου κάνει. Αλλιώς λέει αν δεν έχω μείνει έγκυος σε 2, 3 μήνες, αν θέλω να κάνω σπερματεγχυση μετά.

Τι να πω, δεν ξέρω. Δεν ξέρω αν είναι για καλό ή χάνω πάλι τον καιρό μου άσκοπα.

Εγώ δεν θα άντεχα να περιμένω .είναι στον άνθρωπο βέβαια και φυσικά και στο τι ηλικία έχεις εγώ στα 38 δεν ήθελα ούτε μέρα να χάσω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

2 ετ έχω κάνει. 1 μια κατέληξε σε βιοχημική και η άλλη σε μηδενική χοριακη. Υποτίθεται ότι το σπερμα ήταν κακό, ενώ τώρα είναι καλό. Όπως είπε και η @kk88

Σιγά μην αφήσω 3 μήνες. Μόλις αδιαθετησω θα παρακολουθώ ωορηξια.  Θα έχουμε επαφές και αν δεν... τότε τον Νοέμβρη πάω για εξωσωματικη.  Και εγώ ρώτησα γιατί σπερματέγχυση και όχι εξωσωματικη? Πειστική απάντησα δεν πήρα. Μου είπε ότι επειδή με βλέπει ότι αγχώνομαι να πάρω κάτι ορμόνες που θα κάνω 3, 4 ωάρια μήπως πιάσει ένα από αυτά με φυσιολογική σύλληψη.  Το μόνο σίγουρο είναι ότι μπερδεύτηκα.  Ο γυναικολόγος μου που ήταν παρών,  μου είπε ότι αν αδιαθετησω να τον πάρω την πρώτη μέρα τηλέφωνο.  Να μην πάρω καμιά ορμόνη αν δεν κάνω ξανά ορμονικες εξετάσεις.  Ρε κορίτσια επειδή ποτέ δεν έχω κάνει σπερματέγχυση γιατί επιμένει σε αυτή τη διαδικασία και όχι στην εξωσωματικη? Είναι πιο φτηνή και καλά?

Κοίτα και εγώ έκανα δύο σπερματεγχυσεις με βελτιωμένο σπέρμα αλλά προκοπή δεν είδα...... βέβαια δεν σημαίνει ότι σε εσένα δεν θα πετύχει...αλλά τα ποσοστά επιτυχίας δεν είναι μεγαλα αντικειμενικά....

Λογικά θέλει να σου δώσει σερπεφαρ η κλομιφαινη και προγραμματισμένες επαφές...αλλά θα φορτωθεις 3 μήνες ορμόνες και μετά θα κάνεις κανονική διέγερση??????μου φαίνονται πολλές οι ορμόνες τόσους μήνες συνεχόμενα.....

Έπιασαν πάρεις κλομιφαινη αδυνατίζει το ενδομήτριο.....δεν ξέρω λίγο με μπέρδεψε και εμένα με αυτά που σου είπε.....αλλά αυτός είναι ο γιατρός όχι εγώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ μόλις γύρισα από ραντεβού με τον Π....

Πήγα με σκοπό να μου δώσει το πρωτόκολλο να ξεκινήσω, αλλά δεν θέλει να μου κάνει εξωσωματικη.  Μου είπε να προσπαθήσω 2, 3 μήνες ακόμα φυσιολογικά γιατί είχα κάνει τη λαπαροσκοπηση για ενδομητριωση και θέλει να αφήσει περιθώριο μήπως συλλάβω φυσιολογικά.  Και εφόσον βλέπει ότι το σπερμα έχει βελτιωθεί αισθητά,  δεν θέλει να μου κάνει. Αλλιώς λέει αν δεν έχω μείνει έγκυος σε 2, 3 μήνες, αν θέλω να κάνω σπερματεγχυση μετά.

Τι να πω, δεν ξέρω. Δεν ξέρω αν είναι για καλό ή χάνω πάλι τον καιρό μου άσκοπα.

Δεν έχεις ξανακάνει λαπαροσκόπηση για ενδομήτριωση  σωστά? Αν ναι, τότε μπορεί να έχετε πολύ καλές προϋποθέσεις τώρα οπότε σε 2-3 μηνακια να είσαι ήδη εγκυουλα φυσιολογικά! Πάρε τεστ ωορρηξίας και ξεκινά γνώμη μου ! Αν δεις ότι δεν τους πήγαινε κατευθείαν για εξωσωματική μην κάνεις σπερματεγχυσεις πιστεύω είναι τζάμπα λεφτά με μικρές πιθανότητες.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μου!!!!! Σας γράφω και τα δακρυα μου τρέχουν, μόλις πήρα τη χοριακή μου 662.80 είμαι έγκυος δε το πιστεύω!! ❤️ 

Συγχαρητήρια ♥️Πόσο χαίρομαι να βλέπω τέτοιες χοριακες!Με το καλό κορίτσι μου♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δεν έχω εμπειρία από σπερματέγχυση αλλά από αυτά που διαβάζω χάσιμο χρόνου μου φαίνεται. Από την αρχή που είχα πάει όμως σε αυτόν τον γιατρο που το σπερμα ήταν πολύ χειρότερο μου έλεγε ότι κακώς είχα κάνει εξωσωματικη και ότι έπρεπε να κάνω λαπαροσκοπηση για ενδομητριωση (πορωση έχει αυτός ο άνθρωπος με την ενδομητρίωση). Το έλεγε αυτό επειδή είχα ήδη στο ενεργητικό μου 2 φυσιολογικές συλλήψεις. Πάντως τώρα που το σκέφτομαι μέσα σε 3 χρόνια είχα 2 εξωσωματικες με μία βιοχημικη και 1 μηδενική χοριακη και 2 φυσιολογικές συλλήψεις που κατέληξαν σε παλινδρομες.  Πάντως και η ανδρολογος είπε ότι βελτιώθηκε κάτι στο σπερμα πέρα από τον όγκο, κάτι που ευθύνεται για τις αλλοιώσεις του  dna του εμβρύου (νομίζω δεν αναφερόταν στο dfi. ) Ας προσπαθήσω φυσιολογικά και Οκτώβρη, Νοέμβρη και μετά Δεκέμβρη πάμε για άλλα...

Επειδή πάντως τον ζοριζα και του έλεγα: " μα δεν μπορώ να περιμένω κτλ" στο τέλος μου λέει :" ε αν θέλεις έλα να σου κάνω εξωσωματικη.  Πήραμε και ένα μηχάνημα να το ξεχρεωσουμε κατευθείαν " γελώντας για να μου δείξει ότι και καλά είναι σαν να με κοροϊδεύει αν κάνω τώρα εξωσωματικη,  χωρίς να έχω προσπαθήσει μόνη μου τουλάχιστον 2, 3 κύκλους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Δεν έχεις ξανακάνει λαπαροσκόπηση για ενδομήτριωση  σωστά? Αν ναι, τότε μπορεί να έχετε πολύ καλές προϋποθέσεις τώρα οπότε σε 2-3 μηνακια να είσαι ήδη εγκυουλα φυσιολογικά! Πάρε τεστ ωορρηξίας και ξεκινά γνώμη μου ! Αν δεις ότι δεν τους πήγαινε κατευθείαν για εξωσωματική μην κάνεις σπερματεγχυσεις πιστεύω είναι τζάμπα λεφτά με μικρές πιθανότητες.... 

Ναι πρώτη ήταν και τελευταία ελπίζω! Μωρέ ας έρθει ένα μωράκι και ας έρθει όπως να είναι. Ναι θα παραγγείλω τα τεστ ωορρηξιας γιατί το να με παρακολουθεί ο γιατρός είναι πολύ κουραστικό.  Το έκανα στο παρελθόν για κανένα εξάμηνο. Αξιόπιστα σχετικά δεν είναι αυτά?

Εχω υποψία πολυκυστικων , δεν έχω σταθερό κύκλο, οπότε είναι δύσκολο να την ελέγξω με βάση τον κύκλο μου.

Σας ευχαριστώ κορίτσια όλες για τις απαντήσεις σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι πρώτη ήταν και τελευταία ελπίζω! Μωρέ ας έρθει ένα μωράκι και ας έρθει όπως να είναι. Ναι θα παραγγείλω τα τεστ ωορρηξιας γιατί το να με παρακολουθεί ο γιατρός είναι πολύ κουραστικό.  Το έκανα στο παρελθόν για κανένα εξάμηνο. Αξιόπιστα σχετικά δεν είναι αυτά?

Εχω υποψία πολυκυστικων , δεν έχω σταθερό κύκλο, οπότε είναι δύσκολο να την ελέγξω με βάση τον κύκλο μου.

Σας ευχαριστώ κορίτσια όλες για τις απαντήσεις σας!

Πάρε από αυτά τα φτηνά τα one step και μόλις υποπτευτεις ότι είναι θετικό κάνε και ένα clear blue να το σιγουρέψεις! επειδή κι εγώ έχω πολυκιστικες ωοθήκες με μπερδευαν τα τεστ ωορρηξίας.. δεν ήξερα αν ήταν θετικό καμιά φορά ! 

Ξεκινά από νωρίς στον κύκλο και κάνε 2 τεστ την ημέρα ένα το πρωί ένα το απόγευμα. Μόλις δεις ότι είναι ίδιες οι γραμμές η είναι η ιδέα σου ότι είναι ίδιες κάνε το clearblue.  Όλα καλά θα πάνε ! Καλέ τον άλλο μήνα μπορεί να μας πεις ότι είσαι εγκυουλα!! 🥰 Κάνε υπομονή 1-2 μήνες και βλέπεις μετα τι θα αποφασίσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εγω δεν έχω εμπειρία από σπερματέγχυση αλλά από αυτά που διαβάζω χάσιμο χρόνου μου φαίνεται. Από την αρχή που είχα πάει όμως σε αυτόν τον γιατρο που το σπερμα ήταν πολύ χειρότερο μου έλεγε ότι κακώς είχα κάνει εξωσωματικη και ότι έπρεπε να κάνω λαπαροσκοπηση για ενδομητριωση (πορωση έχει αυτός ο άνθρωπος με την ενδομητρίωση). Το έλεγε αυτό επειδή είχα ήδη στο ενεργητικό μου 2 φυσιολογικές συλλήψεις. Πάντως τώρα που το σκέφτομαι μέσα σε 3 χρόνια είχα 2 εξωσωματικες με μία βιοχημικη και 1 μηδενική χοριακη και 2 φυσιολογικές συλλήψεις που κατέληξαν σε παλινδρομες.  Πάντως και η ανδρολογος είπε ότι βελτιώθηκε κάτι στο σπερμα πέρα από τον όγκο, κάτι που ευθύνεται για τις αλλοιώσεις του  dna του εμβρύου (νομίζω δεν αναφερόταν στο dfi. ) Ας προσπαθήσω φυσιολογικά και Οκτώβρη, Νοέμβρη και μετά Δεκέμβρη πάμε για άλλα...

Επειδή πάντως τον ζοριζα και του έλεγα: " μα δεν μπορώ να περιμένω κτλ" στο τέλος μου λέει :" ε αν θέλεις έλα να σου κάνω εξωσωματικη.  Πήραμε και ένα μηχάνημα να το ξεχρεωσουμε κατευθείαν " γελώντας για να μου δείξει ότι και καλά είναι σαν να με κοροϊδεύει αν κάνω τώρα εξωσωματικη,  χωρίς να έχω προσπαθήσει μόνη μου τουλάχιστον 2, 3 κύκλους.

Και εγώ έκανα δυο και τις θεωρώ χάσιμο χρόνου και τσάμπα τα λεφτά. Αν είναι να βάζει απλά πιο μέσα το σπερμα παίρνουμε και τα τζελ που λένε ότι κολυμπάνε πιο γρήγορα τα σπερματοζωάρια.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα σπίτι και ναι άκουσα δυο καρδούλες !!!!! @Apol μάλλον θα είσαι η επόμενη διδυμομανουλα!!!!

Μπράβο μπράβο. Δυο καρδιές. Τελεια είναι ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τι ωραιααααααααααα🥳🥳🥳🥳μπραβο κοριτσάκι μου πολύ ομορφα νεαααα❤️ απόλαυσε το σκ σου πιες και τα τελευταία κρασακια σου και την Δευτέρα θα γίνει χαμουλης με τα αυγουλακια σου🙏
    • Κορίτσια μου γλυκά! Σας ευχαριστώ τοοοοοσο πολύ για τα θετικά σας μνμ..δε μπορεί μέρα από όλα αυτά σίγουρα θα πιάσω!!!!!Μετά από μια μεγααααλη μέρα επιτέλους ήρθε η ώρα της χαλάρωσης κ να σας πω και τι είδαμε σήμερα στον γιατρό! Είδαμε λοιπόν πως το ένα ωοθηλακιο που είχα την 7η μέρα στα 15 χιλιοστά,σήμερα είναι 25 κ είναι κυστικό...αλλά έχω αλλά 3!!! 17-18-19 χιλιοστά!! Οπότε με το καλό πάμε την Μ.Δευτερα για σπερματεγχυση!!! Χάρηκα και ανακουφιστηκα είναι η αλήθεια!    
    • Κορίτσι μου έτσι σε θέλω να είσαι θετική ! Φίλη μου 34 χρονων όπου θα έμπαινε σε πρόωρη  εμμηνόπαυση στην 2η εξωσωματικη εμεινε έγκυος και έχει μια πανέμορφη μπεμπουλα 9 μηνων🥰 να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες και να ξερεις ότι υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι! Πάντως να ξερεις πως η σπερματεγχυνση είναι πολύ απλή διαδικασία ! Κανεις διεγερση παρακολούθησε με υπερήχους και συγκεκριμένη μέρα που θα ορίσει ο γυναικολόγος κανεις την σπερματεγχυνση ! Εγώ πρώτα ο θεος μάλλον τον Ιούνιο θα κάνω την Τρίτη μου σπερματεγχυνση🙏  ευχομαι κορίτσι μου πολύ συντομα να μας πεις και εσυ τα χαρμοσυνα 🥰
    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...