Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Τελειωσα με την εμβρυομεταφορα. Κ επιστρεφω στο σπιτάκι μου.  Χοριακη 23/10🥰🥰

Με το καλο να εχεις την πιο μεγαλη χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Ευχαριστώ πολύ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ 

Ηρθε η ωρα να σου στειλω μπεμπεδοσκονη φοοοοοοοουλ!!! Καλη επιτυχια για αυριο!!!! 🍀🙂🍀🍀🙂🙂❤️❤️❤️❤️❤️🙏🙏🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μ καλησπερα....μετα την σφαλιαρα του αρνητικου προσπαθω να συνελθω και να οργανωθω...ηταν η πρωτη μας προσπαθεια...το προβλημμα μας ειναι η αζωοσπερμια! τι εξετασεις θεωρειται οτι πρεπει να κανω πριν προχωρησω σε επομενη προσπαθεια? η αληθεια ειναι οτι το περιμενα πιο ευκολο ολο λογω ηλικιας...ειμαι 28..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή📅

@rouseva ?

Ωοληψία ✌️

@Maroulita! 12/10

@Vibet 15/10

@Παρασκευαιδου ?

@Margitc ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@elena0212 14/10

@angel35 ?

@kk88

@BlackCat ?

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@tina21 13/10 

@Apol15/10

@Lucia79 22/10

@elena0212 23/10

 


Κοριτσάρες! Τι γίνεται θα πνιγούμε από το πολύ νερό! 🤪

@tina21 πώς είσαι; Έκανες χοριακή κορίτσι μου;

@Apol αγαπημένο μου παιδί, αύριο η μεγάλη ημέρα! Τεράστιο να είναι το νούμερο που θα μας πεις ε! Στο εύχομαι από καρδιάς! 💚

@elena0212 καλή μου! Καλώς τα υποδέχτηκες τα ζουζούνια σου! Να κάτσουν εκεί στα ζεστά και στις 23/10 να σου στείλουν χαιρετίσματα! 
 

@Lucia79 Έχω χαράξει τον δρόμο… Σε περιμένω! 😉
@Zoupaki Καλώς μας ήρθες κ πάλι κοριτσάρα!

Θερμή παράκληση στις εγκυούλες των πρώτων εβδομάδων καθώς και στα κορίτσια που έκαναν ετ και περιμένουν να περάσουν αυτές οι μέρες που περνούν τόσο βασανιστικά αργά, παλουκωθείτε και κάντε τον Βούδα! Μια χαμηλή δραστηριότητα μέσα στο σπίτι ίσα ίσα να αιματώνεται η μήτρα… Μην ξεσηκωθείτε να φτιάξετε ντουλάπες κακομοίρες μου! Σας έφαγα!

 

Θεαρα μια χαρα τους τα ειπες. Ολες τις βλεπω ξεσαλομενες ρε κοριτσια βροχη εξω ωραια θα ειναι η ξαπλα😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Ηρθε η ωρα να σου στειλω μπεμπεδοσκονη φοοοοοοοουλ!!! Καλη επιτυχια για αυριο!!!! 🍀🙂🍀🍀🙂🙂❤️❤️❤️❤️❤️🙏🙏🥰🥰

Ναιι μωρεεεε, στειλτη εδώ να φτάσει και να περισσέψει!!!! Ευχαριστώ!!! ❤️ 😘😘😘🎊🎊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Δεν θα πω δεν πειράζει … Φυσικά και πειράζει! Αυτό όμως θα σου δώσει δύναμη και θα σε πεισμώσει στην συνέχεια… Θα πάρεις τον χρόνο σου και θα μπεις και πάλι στον αγώνα. Όπως κάναμε/κάνουν όλες! Και όταν έρθει η ώρα θα έρθει και αυτό που λαχταράς! 💚

Λυπαμαι κοριτσι μου παρε το χρονο σου κ η επομενη να ειναι κ η τυχερη σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η blueocean είπε:

και γω αυτό πιστεύω οτι θα έπρεπε να τις έχω ήδη κάνει. Απλά βασίστηκε στο οτι είχα μια φυσική εγκυμοσύνη και δεν το ψάξαμε περισσότερο. Ελα ομως που δεν εχω πετύχει θετικό μέχρι τώρα. Ουτε βιοψια μπορουσαμε να κάνουμε με ενα μονο εμβρυο (στην δευτερη διέγερση).  Λαπαροσκόπηση ομως ειναι αναγκαία??? Ίσως εννοουσε μετα την υστεροσκοπηση αλλα οπως μου το ειπε ηταν σαμπως και πρεπει να γινει. Θα δουμε τι θα γινει με την επεμαβαση αν μπορει να επιδιορθωθει το θεμα μας και μετα αν δουμε οτι δεν γινεται τιποτε τοτε θα τις κανω.

Λαπαροσκόπηση μόνο εάν βρεθεί κάτι στην υστεροσκόπηση κ που δεν μπορεί να διορθωθεί επί τόπου εξού κ η επεμβατική υστεροσκόπηση…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Νομίζω ισχύει αυτό που σου είπε η γιατρός σου, δε θυμάμαι ποσο μας είχες πει ότι είναι η αμη σου, ούτε και ξέρω ακριβώς τη συσχέτιση μεταξύ τους, όμως αν το ψάξεις και μόνη σου θα δεις ότι όταν η fsh ξεπερνάει το 10 σημαίνει ότι τα αποθέματα ωαρίων μειώνονται. Αυτό βέβαια δεν πρέπει να σε πτοήσει διότι έχουμε πολλά παραδείγματα εγκύων εδώ μέσα με μεγάλες fsh και πολύ μικρές αμη. Αυτό που βασικά σημαίνουν κυρίως αυτα τα δυο είναι ότι μπορεί να μην ανταποκρίνεσαι τόσο καλά στην ορμονική διέγερση και να είναι προτιμότερο να ακολουθήσεις φυσικό ή τροποποιημένο φυσικό κύκλο. Γνωρίζεις εάν ήταν και τα 4 ωάρια σου ώριμα όπως λενε? Δηλαδή, οι εμβρυολογοι δοκίμασαν και γονιμοποιήσουν και τα 4? Να ξέρεις, μπορεί κάποια να είναι βγουν ανωριμα. 

Ναι γονιμοποιηθηκαν τα 3 μέχρι την 3η μέρα το ένα ήταν μικρό και δεν προχώρησε καθόλου,εντωμεταξύ τροποποιημένο φυσικό πρέπει να έκανα λέω πρέπει γιατί δεν την ρώτησα,είχα περισσότερο άγχος για τις ενέσεις και τις εξετάσεις. Όπως και να χει ένα έχουμε στην κατάψυξη 5ης μέρας και πάμε για άλλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, είναι η πρώτη φορά που γράφω. Εύχομαι ό,τι καλύτερο σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν και με το καλό να κρατήσουν στην αγκαλιά, τα μωράκια τους, εκείνες που περιμένουν το θαυματάκι τους. Έχω αμέτρητες απορίες και άγχη για τη διαδικασία της εξωσωματικής, και σας διαβάζω όσο καιρό προσπαθώ. Έπειτα από διέγερση είχαμε ως αποτέλεσμα 13 ώριμα ωάρια εκ των οποίων 11 γονιμοποίηθηκαν, 8 κρατήθηκαν για κρυοσυντήρηση και 3 χρησιμοποιήθηκαν για εμβρυομεταφορά. Όλα 3ης μέρας. Ως άπειρη στην όλη διαδικασία και βρισκόμενη σε πανικό, ως συνήθως, δεν ρώτησα το γιατρό γιατί δεν τα άφησαν να γίνουν βλαστοκύστες έστω κάποια από αυτά, όπως διαβάζω τα έμβρυα που φτάνουν 5η μέρα έχουν αποδεδειγμένα καλύτερη ποιότητα και μεγαλύτερες πιθανότητες εμφύτευσης. Πιστεύετε από την εμπειρία σας, ότι έκριναν ότι δεν θα άντεχαν λόγω κακής ποιότητας να φτάσουν στο στάδιο της βλαστοκύστης και δεν ήθελαν να το διακινδυνεύσουν? Η εμβρυολόγος μας είπε ότι πήγαμε καλά και ότι είναι όπως θα έπρεπε να είναι για 3η μέρα, 8 κυττάρων, αν θυμάμαι καλά, πάνω στον πανικό μου. Ζητώ συγγνώμη αν η ερώτησή μου είναι ''παράλογη'' αλλά προσπαθώ να εντοπίσω αίτια αποτυχίας, για διορθωτικές ενέργειες, σε επόμενη προσπάθεια εμβρυομεταφοράς. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Κοριτσια δυστυχως εμείς είμαστε πάλι στο 0…Δεν προχώρησε τελικά ούτε το δεύτερο. 😔

Αφηνουμε έναν κύκλο να περάσει και ξεκινάμε απ την αρχή…Ο γιατρός θέλει να πιστεύει σε τυχαίο γεγονός και όχι σε χαμηλή ποιότητα ωαρίων..Μου είπε ωστόσο να ξεκινήσω βιταμίνες, φυλλικό και βιταμίνη d..Ελπίζω και ευχομαι η επόμενη φορά μας να είναι καλύτερη..

Όλα θα πάνε καλύτερα την επόμενη φορά αλλά φροντισε να προετοιμαστείς κατάλληλα, και τι εννοώ με αυτό: Έχεις τσεκάρει τις βιταμίνες σου και το φυλλικό με εξέταση αίματος για να δεις σε τι επίπεδα βρίσκονται τώρα? Κανονικά θα έπρεπε, γιατί αν έχεις σημαντική ελλειψη χρειάζεται αρκετά μεγάλη δόση σε κάποιες, μην ξεκινήσεις με κάτι πολύ λαητ που τελικά δεν αποδώσει. Για να σου δώσω ένα παράδειγμα, εγώ που είχα βιταμίνη d 20, που είναι χαμηλό γι εξωσωματική, μου είχε δώσει ο γιατρός αρχικά 2000 μονάδες που τις έπαιρνα για 6 μήνες και όταν επανέλαβα την εξέταση είχα ακόμα 20! Μετά μου διπλασίασε τη δόση σε 4000 μονάδες και για δυο μήνες την πήρα όπως μου την έδωσε , για τον 3ο μήνα τη διπλασίασα εγώ από μόνη μου και έπαιρνα 8000 μονάδες. Μετά και από αυτό το 3μηνο ξέρεις που έφτασε η d μου? Μόλις στο 27! Εξακολουθεί να είναι χαμηλή και τώρα συνεχίζω στάνταρ με 8000 μονάδες μέχρι να καταφέρω να τη φέρω καπου σε αποδεκτά επίπεδα (πάνω από 40-50) και μόνο τότε θα μειώσω τη δόση. Οπότε για να μην χάνεις χρόνο τσέκαρε που βρίσκεσαι και προσαρμόσετε  τις δόσεις. Κανονικά θα έπρεπε να μη χρειάζεται να τα λέμε αυτα αλλά δυστυχώς συμβαίνουν και οι μήνες περνάνε…

Επίσης για να ξέρεις, η επίδραση των βιταμινών στην ποιότητα των ωαρίων (ειδικά εάν έχεις καπου έλλειψη και δεν τις παίρνεις απλά για συντήρηση) χρειάζεται κοντά ένα τρίμηνο για να φανεί

(https://www.eurocareivf.com/fertility-blog/how-to-improve-your-egg-quality-for-ivf-success/)

Οπότε και επειδή κάποιες βιταμίνες παίζουν μεγάλο ρόλο, εάν έχεις σημαντική έλλειψη καπου και σε παίρνει χρονικά, μήπως να περιμένεις ακόμα ένα μήνα παίρνοντας βιταμίνες για να έχεις καλύτερη απόδοση στη διέγερση? 
 

Επισης συζήτησε με το γιατρο σου για άλλες πιθανές αιτίες, πχ μήπως χρειάζεται να ελέγξεις και το ζάχαρο σου αν δεν το έχεις κάνει ήδη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Όλα θα πάνε καλύτερα την επόμενη φορά αλλά φροντισε να προετοιμαστείς κατάλληλα, και τι εννοώ με αυτό: Έχεις τσεκάρει τις βιταμίνες σου και το φυλλικό με εξέταση αίματος για να δεις σε τι επίπεδα βρίσκονται τώρα? Κανονικά θα έπρεπε, γιατί αν έχεις σημαντική ελλειψη χρειάζεται αρκετά μεγάλη δόση σε κάποιες, μην ξεκινήσεις με κάτι πολύ λαητ που τελικά δεν αποδώσει. Για να σου δώσω ένα παράδειγμα, εγώ που είχα βιταμίνη d 20, που είναι χαμηλό γι εξωσωματική, μου είχε δώσει ο γιατρός αρχικά 2000 μονάδες που τις έπαιρνα για 6 μήνες και όταν επανέλαβα την εξέταση είχα ακόμα 20! Μετά μου διπλασίασε τη δόση σε 4000 μονάδες και για δυο μήνες την πήρα όπως μου την έδωσε , για τον 3ο μήνα τη διπλασίασα εγώ από μόνη μου και έπαιρνα 8000 μονάδες. Μετά και από αυτό το 3μηνο ξέρεις που έφτασε η d μου? Μόλις στο 27! Εξακολουθεί να είναι χαμηλή και τώρα συνεχίζω στάνταρ με 8000 μονάδες μέχρι να καταφέρω να τη φέρω καπου σε αποδεκτά επίπεδα (πάνω από 40-50) και μόνο τότε θα μειώσω τη δόση. Οπότε για να μην χάνεις χρόνο τσέκαρε που βρίσκεσαι και προσαρμόσετε  τις δόσεις. Κανονικά θα έπρεπε να μη χρειάζεται να τα λέμε αυτα αλλά δυστυχώς συμβαίνουν και οι μήνες περνάνε…

Επίσης για να ξέρεις, η επίδραση των βιταμινών στην ποιότητα των ωαρίων (ειδικά εάν έχεις καπου έλλειψη και δεν τις παίρνεις απλά για συντήρηση) χρειάζεται κοντά ένα τρίμηνο για να φανεί

(https://www.eurocareivf.com/fertility-blog/how-to-improve-your-egg-quality-for-ivf-success/)

Οπότε και επειδή κάποιες βιταμίνες παίζουν μεγάλο ρόλο, εάν έχεις σημαντική έλλειψη καπου και σε παίρνει χρονικά, μήπως να περιμένεις ακόμα ένα μήνα παίρνοντας βιταμίνες για να έχεις καλύτερη απόδοση στη διέγερση? 
 

Επισης συζήτησε με το γιατρο σου για άλλες πιθανές αιτίες, πχ μήπως χρειάζεται να ελέγξεις και το ζάχαρο σου αν δεν το έχεις κάνει ήδη. 

Κορίτσι μου σ ευχαριστώ παρα πολύ!! 
Η d μου ήταν χαμηλή πριν κανα 2 χρονια (τα έψαχνα τότε κυριως λόγω αρθρίτιδας) και έπαιρνα 4000 μονάδες αλλά ο Ρευματολογος το καλοκαίρι μου το διέκοπτε! Είχα δει αποτελέσματα! Έκτοτε κάθε χειμώνα παίρνω, για περίπου ενα 2μηνο! Τα φυλλικο και η Β12 θυμάμαι ήταν καλές αλλά κι πάλι έχω καιρό να τα ελέγξω! 
θα πάρω τώρα κιόλας τηλέφωνο να του ζητήσω να μου γράψει εξετάσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι  σε όλες  σας  να πετύχετε  αυτό  που θέλετε  και γρήγορα  με τα μωράκια  σας αγκαλιά... είμαι καινούρια  στη συζήτηση  σας αλλά παααααρα πολύ  παλιά στο φόρουμ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Apol είπε:

Ναιι μωρεεεε, στειλτη εδώ να φτάσει και να περισσέψει!!!! Ευχαριστώ!!! ❤️ 😘😘😘🎊🎊

Καλημερα σε όλες !! @Apol κορίτσι μου έδωσες αίμα ?? Πότε θα μάθεις ?? Άντε με το καλό μια τεράστια χοριακη !!! Στέλνω μπόλικη μπεμπεδοσκονη 🥰🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita! είπε:

Κορίτσι μου σ ευχαριστώ παρα πολύ!! 
Η d μου ήταν χαμηλή πριν κανα 2 χρονια (τα έψαχνα τότε κυριως λόγω αρθρίτιδας) και έπαιρνα 4000 μονάδες αλλά ο Ρευματολογος το καλοκαίρι μου το διέκοπτε! Είχα δει αποτελέσματα! Έκτοτε κάθε χειμώνα παίρνω, για περίπου ενα 2μηνο! Τα φυλλικο και η Β12 θυμάμαι ήταν καλές αλλά κι πάλι έχω καιρό να τα ελέγξω! 
θα πάρω τώρα κιόλας τηλέφωνο να του ζητήσω να μου γράψει εξετάσεις!!

Αν πας πάλι με διέγερση άσε ένα τρίμηνο να περάσει και εκμεταλλεύσου για να ελέγξεις βιταμίνες , να πάρεις συμπληρώματα κλπ. Την D & το φυλικό μην τα διακόπτεις αν χρειάζεσαι συμπλήρωμα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μου!!!!! Σας γράφω και τα δακρυα μου τρέχουν, μόλις πήρα τη χοριακή μου 662.80 είμαι έγκυος δε το πιστεύω!! ❤️ 

Μπρααααααααααβο ρε κοριτσακι μου!!!! Δάκρυα χαράς να εχεις μονο απο δω και πέρα!!! Καλούς διπλασιασμούς και καλη συνεχεια!!!! 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μου!!!!! Σας γράφω και τα δακρυα μου τρέχουν, μόλις πήρα τη χοριακή μου 662.80 είμαι έγκυος δε το πιστεύω!! ❤️ 

Τελειααααααα!!! Ήμουν σίγουρη... Συγχαρητήρια κορίτσι μου.. όλα να πάνε κατευχην!! Και τέλειο το νούμερο χοριακης σου.. ❤️✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μου!!!!! Σας γράφω και τα δακρυα μου τρέχουν, μόλις πήρα τη χοριακή μου 662.80 είμαι έγκυος δε το πιστεύω!! ❤️ 

Συγχαρητήρια, τι μεγάλο νούμερο είναι αυτο? Πάμε για διπλή χαρά μάλλον… καλά ποσο γουρλίδικη η ομάδα πια? Μόνο χαρές από δω και πέρα εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Μπρααααααααααβο ρε κοριτσακι μου!!!! Δάκρυα χαράς να εχεις μονο απο δω και πέρα!!! Καλούς διπλασιασμούς και καλη συνεχεια!!!! 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

Ευχαριστώ πολύ αγάπη μού ❤️ ❤️ ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μου!!!!! Σας γράφω και τα δακρυα μου τρέχουν, μόλις πήρα τη χοριακή μου 662.80 είμαι έγκυος δε το πιστεύω!! ❤️ 

Ωωωωωωω πάρτι να κάνεις 💃 💃 Τέλεια, εύχομαι ολα τα καλά που υπάρχουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Τελειααααααα!!! Ήμουν σίγουρη... Συγχαρητήρια κορίτσι μου.. όλα να πάνε κατευχην!! Και τέλειο το νούμερο χοριακης σου.. ❤️✌️

Αχ μονο είχα αμφιβολίες!! Ευχαριστώ αγαπημένη μου ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μου!!!!! Σας γράφω και τα δακρυα μου τρέχουν, μόλις πήρα τη χοριακή μου 662.80 είμαι έγκυος δε το πιστεύω!! ❤️ 

Μπήκα να δω τα νέα σου. Τι χαρά είναι αυτή 🥰🥰🥰 μπράβο κορίτσι μου. Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου ευχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...