Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Τελειωσα με την εμβρυομεταφορα. Κ επιστρεφω στο σπιτάκι μου.  Χοριακη 23/10🥰🥰

Α μπράβο! Με το καλο να πάρεις μια τεράστια χοριακή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Τελειωσα με την εμβρυομεταφορα. Κ επιστρεφω στο σπιτάκι μου.  Χοριακη 23/10🥰🥰

Μπραβο κοριτσι μου!! Καλη ξεκουραση και θετικό αποτέλεσμα τωρα!!!!! 🙏🥰❤️❤️🍀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Τελειωσα με την εμβρυομεταφορα. Κ επιστρεφω στο σπιτάκι μου.  Χοριακη 23/10🥰🥰

Τέλεια τα καλοδέχτηκες ξεκούραση τώρα .Θα σου κάνουμε παρέα μέχρι την χοριακη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elena0212 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Τελειωσα με την εμβρυομεταφορα. Κ επιστρεφω στο σπιτάκι μου.  Χοριακη 23/10🥰🥰

Μπράβο κοριτσάκι! Με το καλό μια τεράστια χοριακη λοιπόν. Υπομονή και ξεκούραση τώρα. Σκέψου πως ότι καλύτερο μπορούσες να κανεις το έχεις ήδη κάνει. Τώρα απόλαυσε τους κόπους σου. 
εμενα ο δικός μου γιατρός μου έχει βάλει χοριακη στις 22 παρότι έχω κάνει μεταφορά από την Παρασκευη. Δεν ξέρω τι να πω με τις μέρες που λέει ο καθένας…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Μπράβο κοριτσάκι! Με το καλό μια τεράστια χοριακη λοιπόν. Υπομονή και ξεκούραση τώρα. Σκέψου πως ότι καλύτερο μπορούσες να κανεις το έχεις ήδη κάνει. Τώρα απόλαυσε τους κόπους σου. 
εμενα ο δικός μου γιατρός μου έχει βάλει χοριακη στις 22 παρότι έχω κάνει μεταφορά από την Παρασκευη. Δεν ξέρω τι να πω με τις μέρες που λέει ο καθένας…

Ναι το έχει χούι και λέει στις 12ημ. από εμβρυομεταφορά για να είναι μεγάλη και χορταστική αλλά δεν είναι στην αναμονή αυτός ο άτιμος.

Ολες τις άλλες φορές ε΄κανα χοριακή στην 9η μέρα και μια χαρά έδειχνε με βλαστοκύστες.

Τώρα , όταν με το καλό φτάσω σε ΕΤ γιατί αργώ ακόμα, δεν ξέρω πως θα το διαχειριστώ. Μαλλον θα φάω και τα ντουβα΄ρια. Δεν μου αρκούν τα νύχια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Τέλεια τα καλοδέχτηκες ξεκούραση τώρα .Θα σου κάνουμε παρέα μέχρι την χοριακη .

Κατερινιώ είσαι έτοιμη για αύριο?????? Αύριο δεν έχεις υπέρηχο??🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η BlackCat είπε:

Κατερινιώ είσαι έτοιμη για αύριο?????? Αύριο δεν έχεις υπέρηχο??🥰

Αύριο έχω .Όχι δεν είμαι καθολου έτοιμη πολύ ανχος .Προσπαθώ να λέω στον εαυτό μου αν δεν ήταν καλά τα πραγματα θα είχα δει κάτι και δεν θα είχα ούτε συμπτώματα .Το κακό είναι πως τον άντρα μου δεν τον αφηνουν να μπει μεσα πάλι μόνη μου θα είμαι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ναι το έχει χούι και λέει στις 12ημ. από εμβρυομεταφορά για να είναι μεγάλη και χορταστική αλλά δεν είναι στην αναμονή αυτός ο άτιμος.

Ολες τις άλλες φορές ε΄κανα χοριακή στην 9η μέρα και μια χαρά έδειχνε με βλαστοκύστες.

Τώρα , όταν με το καλό φτάσω σε ΕΤ γιατί αργώ ακόμα, δεν ξέρω πως θα το διαχειριστώ. Μαλλον θα φάω και τα ντουβα΄ρια. Δεν μου αρκούν τα νύχια.

Δεν έβαλα βλαστοκυστες όμως, έβαλα 4ης μέρας, αυτό φαντάζομαι σημαίνει ότι θέλει μια μέρα παραπάνω σίγουρα. Αλλά ναι έχεις δίκιο, και το ΜΑΗ που είχα βάλει βλαστοκυστες παλι σε 14 μέρες μου την έβαλε. Δεν πάω νωρίτερα, δε θέλω να απογοητευτώ. Ας παρω την απογοήτευση μια και καλή στο τέλος αν δεν έχουν εμφυτευτεί…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Αύριο έχω .Όχι δεν είμαι καθολου έτοιμη πολύ ανχος .Προσπαθώ να λέω στον εαυτό μου αν δεν ήταν καλά τα πραγματα θα είχα δει κάτι και δεν θα είχα ούτε συμπτώματα .Το κακό είναι πως τον άντρα μου δεν τον αφηνουν να μπει μεσα πάλι μόνη μου θα είμαι .

Πακέτο που δεν μπορεί να είναι μαζί σου ο άντρας σου ρε γαμώτο. Έιναι στήριγμα..

Εγώ σκέψου στον πρώτο υπέρηχο της 2ης εγκυμοσύνης -μετά την 1η αποβολή- πήγα και είχα πίεση 16 χωρίς να με έχει δει ακόμα. Αφού με μέτρησαν και μου λένε άστο δεν το λαμβάνουμε υπόψη, είναι από το άγχος.

Οπότε καταλαβαίνω.

Οτι και να σου πω χαλαρή δεν θα πας οπότε υπομονή και όλα θα πάνε καλά.🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@twinkletwinlkle @JNtina @Katerinaki83 @Lucia79 Σας Ευχαριστω κορίτσια μου. 🥰 οι εγκυουλες στείλτε μπεμπεδοσκονη 

@Katerinaki83 Ολα καλά θα πάνε. Να μην έχεις άγχος. Ανυπομονούμε μαζί σου για τα ευχαριστα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Δεν έβαλα βλαστοκυστες όμως, έβαλα 4ης μέρας, αυτό φαντάζομαι σημαίνει ότι θέλει μια μέρα παραπάνω σίγουρα. Αλλά ναι έχεις δίκιο, και το ΜΑΗ που είχα βάλει βλαστοκυστες παλι σε 14 μέρες μου την έβαλε. Δεν πάω νωρίτερα, δε θέλω να απογοητευτώ. Ας παρω την απογοήτευση μια και καλή στο τέλος αν δεν έχουν εμφυτευτεί…

Νομίζω οτι και να βάλεις τόσες μέρες λέει.

Καμία απογοήτευση δεν θα πάρεις , θα ακολουθησεις την αρχηγάρα @Vasiliqueμας, θα δεις.🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Πακέτο που δεν μπορεί να είναι μαζί σου ο άντρας σου ρε γαμώτο. Έιναι στήριγμα..

Εγώ σκέψου στον πρώτο υπέρηχο της 2ης εγκυμοσύνης -μετά την 1η αποβολή- πήγα και είχα πίεση 16 χωρίς να με έχει δει ακόμα. Αφού με μέτρησαν και μου λένε άστο δεν το λαμβάνουμε υπόψη, είναι από το άγχος.

Οπότε καταλαβαίνω.

Οτι και να σου πω χαλαρή δεν θα πας οπότε υπομονή και όλα θα πάνε καλά.🥰

Είμαι όλο κρεβάτι και καναπέ δουλειά δεν πάω λέω άσε να μην ανχωνομαι .Αυριο θα είμαι 6+4 ακόμα είναι νωρίς είναι επικίνδυνη εβδομάδα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Δεν έβαλα βλαστοκυστες όμως, έβαλα 4ης μέρας, αυτό φαντάζομαι σημαίνει ότι θέλει μια μέρα παραπάνω σίγουρα. Αλλά ναι έχεις δίκιο, και το ΜΑΗ που είχα βάλει βλαστοκυστες παλι σε 14 μέρες μου την έβαλε. Δεν πάω νωρίτερα, δε θέλω να απογοητευτώ. Ας παρω την απογοήτευση μια και καλή στο τέλος αν δεν έχουν εμφυτευτεί…

Ελα μη λες χαζομαρες ολα καλα θα πανε θα το δεις!!!!!Αντε με το καλο!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

@twinkletwinlkle @JNtina @Katerinaki83 @Lucia79 Σας Ευχαριστω κορίτσια μου. 🥰 οι εγκυουλες στείλτε μπεμπεδοσκονη 

@Katerinaki83 Ολα καλά θα πάνε. Να μην έχεις άγχος. Ανυπομονούμε μαζί σου για τα ευχαριστα 🥰

Με το καλο και σε σενα κοριτσι μου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Zoupaki είπε:

Ελα μη λες χαζομαρες ολα καλα θα πανε θα το δεις!!!!!Αντε με το καλο!!!

 

Μακάρι κορίτσια μου, μου φαίνεται βουνό να τα ξανακάνω όλα από την αρχή! Να δούμε αν θα σταθώ τυχερή αυτή τη φορά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elena0212 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Τελειωσα με την εμβρυομεταφορα. Κ επιστρεφω στο σπιτάκι μου.  Χοριακη 23/10🥰🥰

Καταπληκτικά 😀 Καλή ξεκούραση και εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Είμαι όλο κρεβάτι και καναπέ δουλειά δεν πάω λέω άσε να μην ανχωνομαι .Αυριο θα είμαι 6+4 ακόμα είναι νωρίς είναι επικίνδυνη εβδομάδα .

@Katerinaki83Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά δεν νομίζω να έχει σχέση αν κάθεσαι σπίτι ή αν πας δουλειά τελικά. Εγώ είχα πάρει άδεια την προηγούμενη φορά, δεν έκανα τίποτα βαρύ κτλ. Άραζα, έβλεπα νετφλιξ κτλ κτλ και τελικά δεν μου έκατσε. Τώρα όταν θα ξανακάνω θα δουλεύω κανονικά... δυστυχώς. Βέβαια μου είπαν στο ινστιτούτο πως με την εμβρυομεταφορά δεν σημαίνει πως οι γυναίκες ειναι κλινήρες. Βέβαια εξαρτάται και απο την δουλειά που κάνεις, εννοώ αν είσαι γραφείο ή αν κάνεις κάτι βαρύ. 

Κορίτσια, όλες κάθεστε μετα την εμβρυομεταφορά? Μήπως κάνω λάθος που θα παω για δουλειά μετά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μιας και περιμένω περίοδο σήμερα-αύριο, οι τιμές των ορμονολογικων της πρώτης μέρας περιόδου του προηγούμενου μήνα ήταν   fsh 10,70    lh 12,95    E2 8,8 εγώ είχα 4 ωοθυλάκια στην ωοληψία και τελικά μόνο ένα κατάφερε να φτάσει 5η μέρα. Από την εμπειρία σας πες τε μου έχει κάποια σχετική εμπειρία να μου πει άν είναι καλές ή όχι; Η γιατρός μου είχε πει ότι ήταν το αναμενόμενο λόγω ηλικίας και χαμηλής ΑΜΗ...

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Τελειωσα με την εμβρυομεταφορα. Κ επιστρεφω στο σπιτάκι μου.  Χοριακη 23/10🥰🥰

Τέλεια κορίτσι μου ! Σε 9 μερουλες θα μάθεις τα πιο ωραία νέα !! Υπομονή και θετικές σκέψεις τώρα 🥰😘 

Εύχομαι μια τεράστια χοριακη ! 

Πως νιώθεις ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

@Katerinaki83Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά δεν νομίζω να έχει σχέση αν κάθεσαι σπίτι ή αν πας δουλειά τελικά. Εγώ είχα πάρει άδεια την προηγούμενη φορά, δεν έκανα τίποτα βαρύ κτλ. Άραζα, έβλεπα νετφλιξ κτλ κτλ και τελικά δεν μου έκατσε. Τώρα όταν θα ξανακάνω θα δουλεύω κανονικά... δυστυχώς. Βέβαια μου είπαν στο ινστιτούτο πως με την εμβρυομεταφορά δεν σημαίνει πως οι γυναίκες ειναι κλινήρες. Βέβαια εξαρτάται και απο την δουλειά που κάνεις, εννοώ αν είσαι γραφείο ή αν κάνεις κάτι βαρύ. 

Κορίτσια, όλες κάθεστε μετα την εμβρυομεταφορά? Μήπως κάνω λάθος που θα παω για δουλειά μετά?

Εμένα ο γιατρός μου μου είπε ότι θέλει για 3 μέρες να μην βγω απ το σπίτι. Μετά μπορώ να πάω για δουλειά εφόσον πρόκειται για δουλειά γραφείου χωρίς βάρη, σκάλες, κλπ. Παρόλα αυτα σκοπεύω να κάνω 10 μέρες τηλεργασια, δηλαδή δουλεύω κανονικά αλλά από το σπίτι μόνο και μόνο για να μην οδηγήσω (τραντάγματα, λακούβες ή οτιδήποτε που μπορεί να προκύψει στο δρόμο).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

@Katerinaki83Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά δεν νομίζω να έχει σχέση αν κάθεσαι σπίτι ή αν πας δουλειά τελικά. Εγώ είχα πάρει άδεια την προηγούμενη φορά, δεν έκανα τίποτα βαρύ κτλ. Άραζα, έβλεπα νετφλιξ κτλ κτλ και τελικά δεν μου έκατσε. Τώρα όταν θα ξανακάνω θα δουλεύω κανονικά... δυστυχώς. Βέβαια μου είπαν στο ινστιτούτο πως με την εμβρυομεταφορά δεν σημαίνει πως οι γυναίκες ειναι κλινήρες. Βέβαια εξαρτάται και απο την δουλειά που κάνεις, εννοώ αν είσαι γραφείο ή αν κάνεις κάτι βαρύ. 

Κορίτσια, όλες κάθεστε μετα την εμβρυομεταφορά? Μήπως κάνω λάθος που θα παω για δουλειά μετά?

Εμένα δεν μου είπε πει ο γιατρός μου κάτι. Έκατσα κλινήρης από μόνη μου μέχρι την χοριακη και τελικά ήταν θετικό το αποτέλεσμα... Δεν ξέρω αν επηρεάζει περισσότερο για ψυχολογικούς λόγους έκατσα σπίτι... Κάτσε τουλάχιστον 2-3 μέρες και μετά βγες από το σπίτι αυτό θα σε συμβούλευα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Κορίτσια μιας και περιμένω περίοδο σήμερα-αύριο, οι τιμές των ορμονολογικων της πρώτης μέρας περιόδου του προηγούμενου μήνα ήταν   fsh 10,70    lh 12,95    E2 8,8 εγώ είχα 4 ωοθυλάκια στην ωοληψία και τελικά μόνο ένα κατάφερε να φτάσει 5η μέρα. Από την εμπειρία σας πες τε μου έχει κάποια σχετική εμπειρία να μου πει άν είναι καλές ή όχι; Η γιατρός μου είχε πει ότι ήταν το αναμενόμενο λόγω ηλικίας και χαμηλής ΑΜΗ...

 

 

Νομίζω ισχύει αυτό που σου είπε η γιατρός σου, δε θυμάμαι ποσο μας είχες πει ότι είναι η αμη σου, ούτε και ξέρω ακριβώς τη συσχέτιση μεταξύ τους, όμως αν το ψάξεις και μόνη σου θα δεις ότι όταν η fsh ξεπερνάει το 10 σημαίνει ότι τα αποθέματα ωαρίων μειώνονται. Αυτό βέβαια δεν πρέπει να σε πτοήσει διότι έχουμε πολλά παραδείγματα εγκύων εδώ μέσα με μεγάλες fsh και πολύ μικρές αμη. Αυτό που βασικά σημαίνουν κυρίως αυτα τα δυο είναι ότι μπορεί να μην ανταποκρίνεσαι τόσο καλά στην ορμονική διέγερση και να είναι προτιμότερο να ακολουθήσεις φυσικό ή τροποποιημένο φυσικό κύκλο. Γνωρίζεις εάν ήταν και τα 4 ωάρια σου ώριμα όπως λενε? Δηλαδή, οι εμβρυολογοι δοκίμασαν και γονιμοποιήσουν και τα 4? Να ξέρεις, μπορεί κάποια να είναι βγουν ανωριμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Πακέτο που δεν μπορεί να είναι μαζί σου ο άντρας σου ρε γαμώτο. Έιναι στήριγμα..

Εγώ σκέψου στον πρώτο υπέρηχο της 2ης εγκυμοσύνης -μετά την 1η αποβολή- πήγα και είχα πίεση 16 χωρίς να με έχει δει ακόμα. Αφού με μέτρησαν και μου λένε άστο δεν το λαμβάνουμε υπόψη, είναι από το άγχος.

Οπότε καταλαβαίνω.

Οτι και να σου πω χαλαρή δεν θα πας οπότε υπομονή και όλα θα πάνε καλά.🥰

Κι εγώ είχα πίεση... Είναι απόλυτα λογικό το άγχος.... Άστα να πάνε... @Katerinaki83 όλα καλά ειναι μην ανησυχείς! Όλα πάνε κατευχην καλή μου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

@Katerinaki83Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά δεν νομίζω να έχει σχέση αν κάθεσαι σπίτι ή αν πας δουλειά τελικά. Εγώ είχα πάρει άδεια την προηγούμενη φορά, δεν έκανα τίποτα βαρύ κτλ. Άραζα, έβλεπα νετφλιξ κτλ κτλ και τελικά δεν μου έκατσε. Τώρα όταν θα ξανακάνω θα δουλεύω κανονικά... δυστυχώς. Βέβαια μου είπαν στο ινστιτούτο πως με την εμβρυομεταφορά δεν σημαίνει πως οι γυναίκες ειναι κλινήρες. Βέβαια εξαρτάται και απο την δουλειά που κάνεις, εννοώ αν είσαι γραφείο ή αν κάνεις κάτι βαρύ. 

Κορίτσια, όλες κάθεστε μετα την εμβρυομεταφορά? Μήπως κάνω λάθος που θα παω για δουλειά μετά?

Κοιτά επειδή όλες τις φορές έβλεπα αίμα δεν θέλω να το διακινδυνέψω .Καλά θα κανείς και θα πας δουλειά στις αρχές και εγώ πήγα σταματησα μετά την δεύτερη χοριακη .Είμαι 50 λεπτά απόσταση από την δουλειά ,θα έτρωγα πάλι απέξω και έχω και αυτό το ανχος που να παρκάρω .Άστο για την δουλειά ούτε άτομα ,πολλά σε αναστολή είπα ας κοιτάξω καλύτερα το μωρό τόσο κόπο έκανα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Τελειωσα με την εμβρυομεταφορα. Κ επιστρεφω στο σπιτάκι μου.  Χοριακη 23/10🥰🥰

Με το καλό κορίτσι μου να έχεις σύντομα μια τεράστια χοριακή! 🌹 Εμένα μου είχαν πει να κάτσω χαλαρά σπίτι 3 μέρες και μετά να συνεχίσω την καθημερινοτητά μου κανονικά αποφεύγοντας σκάλες, βάρη και έντονη άσκηση, και προσέχοντας τη διατροφή μου πχ πολύ καλό πλύσιμο λαχανικών και τα υπόλοιπα γνωστά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...