Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Δεν παίρνω και όρκο αλλά έχει να κάνει με το «χέρι» που τον τοποθετεί και ποσό το σφίγγει γιατί κ εγώ δεν έχω την ίδια ενόχληση κάθε φορα

Οταν τοποθετηθεί βιαστικά κ πιο άγαρμπα υπάρχει ένας πόνος αν υπάρχει κ ανατομικό θέμα φαντάζομαι αυτό γίνεται χειρότερο.

Μιλαω πάντα για τις δικές μου εμπειριες

Ναι, μπορεί να είναι και αυτό.  Πάντως τη δεύτερη φορά που έκανα υστεροσαλπιγγογραφια, έκλαψα με τον κολποδιαστολεα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κορίτσια λίγο πολύ έχετε διαβάσει την ιστορία μου...

Όσο περίεργο όσο τρελό χαζο και να ακούγεται θα προτιμούσα να έλεγαν ότι δεν έπιασε πάρα όλο αυτό που τραβάω. 

Δείτε την ιστορία μου και πατήστε στα πόδια σας και πείτε ευτυχως που δεν θα περάσω ότι περνάει αυτό το κορίτσι. @Lucia79 είναι αφιερωμένο σε εσένα αυτό το κείμενο. 

Στις 01.09 γίνεται ωοληψια και 03.09 εμβρυομεταφορα (2 εμβρύων) 

Κάνω χοριακές θετικές τέλεια αύξηση (στην αρχή χαμηλές αλλά αυξάνεται κανονικά) φτάνω 92 χοριακη και πάω στο νοσοκομείο γιατί είχα αίμα..τρελό αίμα βλέπουμε σακο (κρεβατωνενη με προγεστερονη σταματάει το αίμα )

Έχω κάτι πονακια ξαναπάω νοσοκομείο δεν βρίσκουμε σάκο (ή χοριακη αυξάνεται τέλεια) φτάνει 1142 και σακος πουθενά... 

Μετά από 2 μέρες η χοριακη 400 ακούς τον γιατρό λυπούμαστε θα πρέπει να κάνετε αποξεση και λαπαροσκοπιση .. μπαίνω κάνω το χειρουργείο (φοβόταν για εξωμητριο -ομως δεν βλέπουν κατι) 

Η χοριακη ξεκινάει να κατεβαίνει 175 , 135 και ξαφνικά... 07.10 = 485χοριακη εκτακτο περιστατικό στο νοσοκομείο δεν βλέπουν τίποτα 08.10 αρνουμε να ξανά μπω στη διαδικασία απόξεση και χοριακη 620. Δεν ξέρω τι μου ξημερώνει..

Μια βαλίτσα έτοιμη με πράγματα τηλέφωνα ποιος μπορεί να κρατήσει το μωρο τι ώρα και εγώ να παρατηρώ αμα μου έρθει αίμα, πόνος, πυρετό καλώ ασθενοφόρο.   Κανένας δεν ξέρει τι είναι αυτό που έχω..  

Μακάρι να μην είχα πιάσει 😭

Παρασκευαιδου μου αποφάσισα να απαντήσω κατευθείαν ίσως και να έχεις απαντήσει στα κορίτσια την εξής απορία μου ... Κάνεις τις χοριακεςς στο ίδιο μικροβιολογικο εργαστήριο;;;;

 

Κορίτσι μου ειλικρινά εάν είναι εφικτό γυρνά Ελλάδα και πήγαινε σε έναν γιατρό...πραγματικά είμαι τόσο λυπημένη και τόσο τσαντισμενη ταυτόχρονα που περνάς όλο αυτό και κανείς δεν ξέρει να σου πει τι γίνεται.... Μήπως έστω να μιλήσεις τηλεφωνικά με κάποιον γιατρό στην Ελλάδα;;; Δεν έχεις κάποιον γνωστό σου εδώ να σου βρει ένα γιατρό????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Διόνη είπε:

Παρασκευαιδου μου αποφάσισα να απαντήσω κατευθείαν ίσως και να έχεις απαντήσει στα κορίτσια την εξής απορία μου ... Κάνεις τις χοριακεςς στο ίδιο μικροβιολογικο εργαστήριο;;;;

 

Κορίτσι μου ειλικρινά εάν είναι εφικτό γυρνά Ελλάδα και πήγαινε σε έναν γιατρό...πραγματικά είμαι τόσο λυπημένη και τόσο τσαντισμενη ταυτόχρονα που περνάς όλο αυτό και κανείς δεν ξέρει να σου πει τι γίνεται.... Μήπως έστω να μιλήσεις τηλεφωνικά με κάποιον γιατρό στην Ελλάδα;;; Δεν έχεις κάποιον γνωστό σου εδώ να σου βρει ένα γιατρό????

Στα ίδια εργαστήρια  γίνονται  είναι δύο εργαστήρια και την ίδια μέρα κάνω χοριακες έχουν μια μικρή απόκλιση πχ το ένα έβγαλε 600 το άλλο 620 

Το ένα 465 το άλλο 485 αλλά αυτά είναι φυσιολογικά να έχουν απόκλιση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Καλημερα, ευχομαι να ειναι αυτα που θα χαρισουν το μωρακι σου. Με το καλο

Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου. Μακάρι όλες μας συντομα και χωρίς πολύ κόπο ακόμα να πετύχουμε το στόχο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Υπερηχο δεν βλέπουν τίποτα το περίεργο συγκεκριμένα σε λίγες μέρες θα έχω και ωορρηξία.  

Μαγνητική δεν κανανε , υστεροσκοπιση δεν κανανε .. το μόνο ελα να κάνουμε αποξεση .. 😰 δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.  Θα δω μέχρι το άλλο σκ αλλιώς θα έρθω Ελλάδα. 

Βρε αγαπη υστεροσκοπιση δεν κανανε γιατι ειχες κανει λαπαροσκοπιση αλλα τωρα αυτο ειναι τρελο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι, μπορεί να είναι και αυτό.  Πάντως τη δεύτερη φορά που έκανα υστεροσαλπιγγογραφια, έκλαψα με τον κολποδιαστολεα.

Ως προς το διαστολέα υπάρχουν διαφορα είδη, υπάρχει ο μεταλλικός που είναι ο χειρότερος και ένας λιγότερο φρικαλέος πλαστικός. Στις μεταφορές και τη σαλπιγγογραφια και σε κάτι παππούδες γυναικολόγους που είχα επισκεφτεί παλιά πριν την εξωσωματική, χρησιμοποιούσαν το μεταλλικό. Ο τωρινός γιατρός στις εγχυσεις αντιβίωσης χρησιμοποιεί τον πλαστικό που είναι πολύ πιο ήπιος και έχει και μικρότερο μήκος. Υποθέτω έχει να κάνει και με το ποσο βαθιά θέλουν να φτάσουν, στο παπ το δείγμα λαμβάνεται από τον τράχηλο οπότε δεν είναι απαραίτητο να βάλουν το φρικαλέο μεταλλικό εξάρτημα βασανιστηρίων….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εδώ μια εντύπωση ότι δεν είναι ίδιος. Εμένα στο τεστ παπ δεν με ενοχλεί ο κολποδιαστολεας, με ενοχλεί όμως πάρα πολύ στην σαλπιγγογραφια, στην ωοληψια και στην ετ. Οπότε υποψιάζομαι ότι είναι διαφορετικός.

Αχα στο test pap κ εμενα δεν με ενοχλει στην σαλποιγγογραφια ομως δεν θα το κρυψω μεγαλη ενοχλιση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Ως προς το διαστολέα υπάρχουν διαφορα είδη, υπάρχει ο μεταλλικός που είναι ο χειρότερος και ένας λιγότερο φρικαλέος πλαστικός. Στις μεταφορές και τη σαλπιγγογραφια και σε κάτι παππούδες γυναικολόγους που είχα επισκεφτεί παλιά πριν την εξωσωματική, χρησιμοποιούσαν το μεταλλικό. Ο τωρινός γιατρός στις εγχυσεις αντιβίωσης χρησιμοποιεί τον πλαστικό που είναι πολύ πιο ήπιος και έχει και μικρότερο μήκος. Υποθέτω έχει να κάνει και με το ποσο βαθιά θέλουν να φτάσουν, στο παπ το δείγμα λαμβάνεται από τον τράχηλο οπότε δεν είναι απαραίτητο να βάλουν το φρικαλέο μεταλλικό εξάρτημα βασανιστηρίων….

Φρικαλέο δεν έχω δοκιμάσει μάλλον και έτσι όπως το περιγράφεις δεν θα ήθελα 😂😂
Ευχαριστώ δεν θα πάρω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Στα ίδια εργαστήρια  γίνονται  είναι δύο εργαστήρια και την ίδια μέρα κάνω χοριακες έχουν μια μικρή απόκλιση πχ το ένα έβγαλε 600 το άλλο 620 

Το ένα 465 το άλλο 485 αλλά αυτά είναι φυσιολογικά να έχουν απόκλιση. 

Ρε αυτες ειναι φυσιολογικες αποκλισεις το θεμα ειναι γιατι ; Εγω θα ελεγα αφου εχει το cd της λαπαροσκοπισης πηγαινε κ σε ενα αλλο γιατρο βρε αγαπη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Οι χορικες είναι σωστές γιατί τις μετράμε σε 2 εργαστήρια. 

Υποψιάζομαι τώρα δεν έγινε σωστά η αποξεση το πήραν γραμμή απ το ενδομήτριο  8mm τόσο νωρίς δεν παίζει και σιγά μη το παραδεχτούν για αυτο θελαν να με ξαναχωσουν.  Θα μιλήσω τη Δευτέρα με τη γυναικολόγο για αυτά τα χαπια τα ξέρουν είναι γερμανικά δεν γίνεται να μη τα ξέρουν. 

Η φαρμακοποιός μου 5 αποβολες με φυσική σύλληψη τα έχανε στις 7 εβδομάδες ούτε μια φορά δεν έκανε απόξεση πάντα έπαιρνε το χάπι .Μέχρι 7 εβδομάδων είναι εντάξει μετά θέλει και απόξεση .Αποβολή αίμα μου λέει ο γυναικολογος απόξεση του λέω δεν μπορώ ας πάρω χάπι .Το πήρα δυο μέρες είχα λίγα πονάκια αίμα αλλά καθάρισα εντελώς  και τις δυο φορές .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Ρε αυτες ειναι φυσιολογικες αποκλισεις το θεμα ειναι γιατι ; Εγω θα ελεγα αφου εχει το cd της λαπαροσκοπισης πηγαινε κ σε ενα αλλο γιατρο βρε αγαπη 

 

στις Just now, ο/η Katerinaki83 είπε:

Η φαρμακοποιός μου 5 αποβολες με φυσική σύλληψη τα έχανε στις 7 εβδομάδες ούτε μια φορά δεν έκανε απόξεση πάντα έπαιρνε το χάπι .Μέχρι 7 εβδομάδων είναι εντάξει μετά θέλει και απόξεση .Αποβολή αίμα μου λέει ο γυναικολογος απόξεση του λέω δεν μπορώ ας πάρω χάπι .Το πήρα δυο μέρες είχα λίγα πονάκια αίμα αλλά καθάρισα εντελώς  και τις δυο φορές .

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ  για το ενδιαφέρον.  

Έχω ανοίξει καινούριο θέμα αποξεση και αύξηση χοριακης ώστε να μη γεμίζω εδω αυτό το θέμα.  Θα χαιρόμουν να ακούσω τις εμπειρίες σας και την ενημέρωση σας ώστε να βγάλω μια άκρη σιγα σιγα. 

Ψάχνω για γιατρό με online οποία γνωρίζει ότι ο γιατρος της είναι διαθέσιμος να με εξυπηρετήσει (με πληρωμή φυσικά) θα ήθελα να ενημερωθώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Συμβουλή επειδή παλεύω με το σπερμα χρονια

Σε όλες τις προσπάθειες μας η ανάλυση σπέρματος στο κέντρο εξωσωματικής που ήμασταν  ήταν σούπερ τόσο που δεν το πιστεύαμε κ ήταν κ οι τιμές ίδιες καθε μα καθε φορά γεγονός που μας προβλημάτισε γιατί μωρό δεν είχαμε στο τέλος.

Πλεον δεν δίνω σημασία στην ανάλυση του σπέρματος στα κεντρα παρά μόνο στην αξιολόγηση των εμβρύων μετά την γονιμοποίηση. Και εμπιστευόμαστε πλέον εξετάσεις σπέρματος είτε από δημόσιο είτε από τον Λυμπεροπουλο πχ.

Σε εμάς οι τιμές δεν ήταν πάντα ίδιες. Υπήρξε σημαντική βελτίωση. Έχουμε κάνει εξετάσεις και στον Λυμπερόπουλο και στο Λητώ και στο Γέννημα. Θα πάμε και σε δημόσιο τώρα γιατί άρχισα να το ψάχνω να περάσουμε και επιτροπή, καθώς φαίνεται πως ίσως έχουμε ακόμα δρόμο μπροστά μας. Πάντως εγώ πιστεύω πως το πρόβλημα μάλλον ήταν τα έμβρυα. Οπότε θα ήθελα να το ψάξω περισσότερο αυτό. Απο 10 ώριμα ωάρια που είχα τελικά καταλήξαμε μόνο σε 2 βλαστοκύστες. Κάπου εκεί χωλαίνει η υπόθεση. Περιμένω βέβαια να ακούσω και τι θα μας πουν από το κέντρο στο επόμενο ραντεβού. Θα πάρω όμως κι άλλες γνώμες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Σε εμάς οι τιμές δεν ήταν πάντα ίδιες. Υπήρξε σημαντική βελτίωση. Έχουμε κάνει εξετάσεις και στον Λυμπερόπουλο και στο Λητώ και στο Γέννημα. Θα πάμε και σε δημόσιο τώρα γιατί άρχισα να το ψάχνω να περάσουμε και επιτροπή, καθώς φαίνεται πως ίσως έχουμε ακόμα δρόμο μπροστά μας. Πάντως εγώ πιστεύω πως το πρόβλημα μάλλον ήταν τα έμβρυα. Οπότε θα ήθελα να το ψάξω περισσότερο αυτό. Απο 10 ώριμα ωάρια που είχα τελικά καταλήξαμε μόνο σε 2 βλαστοκύστες. Κάπου εκεί χωλαίνει η υπόθεση. Περιμένω βέβαια να ακούσω και τι θα μας πουν από το κέντρο στο επόμενο ραντεβού. Θα πάρω όμως κι άλλες γνώμες. 

Είχατε dfi?εμας μας έκανε μέθοδο picsi δεν ξέρω αν κάνατε και εσείς και με πήγε με χαμηλές μονάδες δεν με ένοιαζε η ποσότητα ήθελα να πάρω πιο ποιοτικά ωάρια .Ήμουνα ξεκάθαρη από την αρχή πως δεν θα έπαιρνα πολλές ορμόνες και συμφώνησε .Εσυ φαντάζομαι είσαι και πιο μικρή από εμένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Η φαρμακοποιός μου 5 αποβολες με φυσική σύλληψη τα έχανε στις 7 εβδομάδες ούτε μια φορά δεν έκανε απόξεση πάντα έπαιρνε το χάπι .Μέχρι 7 εβδομάδων είναι εντάξει μετά θέλει και απόξεση .Αποβολή αίμα μου λέει ο γυναικολογος απόξεση του λέω δεν μπορώ ας πάρω χάπι .Το πήρα δυο μέρες είχα λίγα πονάκια αίμα αλλά καθάρισα εντελώς  και τις δυο φορές .

Κ εγώ έτσι κοπέλα μου ο τότε γυναικολόγος μου ήταν κάθετος στο να μην κάνω αποξεση... Ευτυχώς!!!! Με χάπια...πόνο κ αίμα και καθάρισα εντελώς....(φυσική σύλληψη περίπου 7ε) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Δεν το έβρισκαν με υπερηχο εννοείς Ευακι;

Μπορεί δηλαδή κ στην @Παρασκευαιδουνα μην το εντοπίζουν ακόμα και με λαπαροσκόπηση;;

Καμερα δεν μπαίνει;

Ρε μήπως εξ αρχής νομίζανε ότι είναι ένα; Και δεν έδωσαν βάση σε δεύτερο σάκο;

Με υπέρυχο δεν το έβρισκαν ναι... Ενώ ο τελευταίος γιατρός μου το βρήκε αλλά και πάλι δεν ήταν 100% σίγουρος οπότε με πήγε νοσοκομείο και με άνοιξε να το δει και εκεί το εντόπισε το εξωμητριο και το αφαίρεσε.... Απλά σκέφτομαι ότι όταν έγιναν αυτά σε εμένα η χοριακη ήταν 900 επομένως ήταν πιο μεγάλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Είχατε dfi?εμας μας έκανε μέθοδο picsi δεν ξέρω αν κάνατε και εσείς και με πήγε με χαμηλές μονάδες δεν με ένοιαζε η ποσότητα ήθελα να πάρω πιο ποιοτικά ωάρια .Ήμουνα ξεκάθαρη από την αρχή πως δεν θα έπαιρνα πολλές ορμόνες και συμφώνησε .Εσυ φαντάζομαι είσαι και πιο μικρή από εμένα.

Εγώ ειμαι 36. Οι ορμονικές μου μια χαρά. Μου έδωσε πολύ μικρή δόση. 150 μονάδες puregon και είχα 15 ωοθηλάκια, εκ των οποίων 10 ωάρια ήταν ώριμα.

Έχουμε κάνει και dfi και ήταν καλό 16%. Το οξειδωτικό στες ήταν ανεβασμένο πάρα πολύ. Βελτιώθηκε όμως με την αγωγή. Το περίεργο βέβαια είναι πως την ημέρα της ωοληψίας το οξ.στρες ήταν αναγωγικό! Δηλ κάτω του φυσιολογικού. Άλλο και τούτο! Δεν το καταλαβαίνω πως έγινε αυτό. Περιμένω να δω πως θα μου το εξηγήσουν στο ραντεβού μας. Αρχικά ήταν να κάνουμε picsi, αλλά είπαν πως δεν χρειάστηκε τελικά και κάναμε μόνο μικρογονιμοποιήση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Εγώ ειμαι 36. Οι ορμονικές μου μια χαρά. Μου έδωσε πολύ μικρή δόση. 150 μονάδες puregon και είχα 15 ωοθηλάκια, εκ των οποίων 10 ωάρια ήταν ώριμα.

Έχουμε κάνει και dfi και ήταν καλό 16%. Το οξειδωτικό στες ήταν ανεβασμένο πάρα πολύ. Βελτιώθηκε όμως με την αγωγή. Το περίεργο βέβαια είναι πως την ημέρα της ωοληψίας το οξ.στρες ήταν αναγωγικό! Δηλ κάτω του φυσιολογικού. Άλλο και τούτο! Δεν το καταλαβαίνω πως έγινε αυτό. Περιμένω να δω πως θα μου το εξηγήσουν στο ραντεβού μας. Αρχικά ήταν να κάνουμε picsi, αλλά είπαν πως δεν χρειάστηκε τελικά και κάναμε μόνο μικρογονιμοποιήση.

ΔΥστηχως καμία φορά συμβαίνει ο κύκλος να μην δίνει εγκυμοσύνη .Μια χαρά σε πήγε εμένα την ημέρα που κάναμε κατάψυξη σπέρματος δεν ειχαμε dfi αλλά οξειδωτικό ειχαμε όποτε κάναμε picsi .Εμείς γενικά ειχαμε και χαμηλή μορφολογία 3 .Για καλή μου τύχη έφυγε ταξίδι ο συζηγος και έπρεπε να κάνει καραντίνα 21 μέρες και στο δωμάτιο δεν είχε ζάχαρη έβαζε 3 κουταλιές ζαχαρη στον καφέ όποτε την έκοψε και έτρωγε  και αρκετά φρούτα και αν θες το πιστεύεις από 3 η μορφολογία μέσα σε 3 μήνες πήγε 11 δεν το πίστευα λέω λάθος θα είναι η εξέταση .βέβαια την ημέρα που έγινε απόψυξη ήταν 5 τουλάχιστον ήταν φυσιολογική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Εγώ ειμαι 36. Οι ορμονικές μου μια χαρά. Μου έδωσε πολύ μικρή δόση. 150 μονάδες puregon και είχα 15 ωοθηλάκια, εκ των οποίων 10 ωάρια ήταν ώριμα.

Έχουμε κάνει και dfi και ήταν καλό 16%. Το οξειδωτικό στες ήταν ανεβασμένο πάρα πολύ. Βελτιώθηκε όμως με την αγωγή. Το περίεργο βέβαια είναι πως την ημέρα της ωοληψίας το οξ.στρες ήταν αναγωγικό! Δηλ κάτω του φυσιολογικού. Άλλο και τούτο! Δεν το καταλαβαίνω πως έγινε αυτό. Περιμένω να δω πως θα μου το εξηγήσουν στο ραντεβού μας. Αρχικά ήταν να κάνουμε picsi, αλλά είπαν πως δεν χρειάστηκε τελικά και κάναμε μόνο μικρογονιμοποιήση.

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για το αποτέλεσμα! Δυστυχώς κάποιες από εμάς το έχουμε ζήσει και σε καταλαβαίνουμε απόλυτα......με αυτά που διάβασα άρα δεν έχεις αλλά στην κατάψυξη σωστά???? Δεν σου δώσανε εξήγηση γιατί ενώ ήταν τόσο ωάρια ώριμα δεν είχατε γονιμοποιησεις??? Τι βαθμολογία είχαν οι βλαστοκυστες σου σου είπαν????

Μάζεψε δυνάμεις και πάμε για την επόμενη φορά που θα είναι και η τυχερή σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

ΔΥστηχως καμία φορά συμβαίνει ο κύκλος να μην δίνει εγκυμοσύνη .Μια χαρά σε πήγε εμένα την ημέρα που κάναμε κατάψυξη σπέρματος δεν ειχαμε dfi αλλά οξειδωτικό ειχαμε όποτε κάναμε picsi .Εμείς γενικά ειχαμε και χαμηλή μορφολογία 3 .Για καλή μου τύχη έφυγε ταξίδι ο συζηγος και έπρεπε να κάνει καραντίνα 21 μέρες και στο δωμάτιο δεν είχε ζάχαρη έβαζε 3 κουταλιές ζαχαρη στον καφέ όποτε την έκοψε και έτρωγε  και αρκετά φρούτα και αν θες το πιστεύεις από 3 η μορφολογία μέσα σε 3 μήνες πήγε 11 δεν το πίστευα λέω λάθος θα είναι η εξέταση .βέβαια την ημέρα που έγινε απόψυξη ήταν 5 τουλάχιστον ήταν φυσιολογική.

Ναι η πρόσληψη ζάχαρης παίζει σίγουρα ρόλο. Εμάς από μορφολογία 1% οταν ξεκινήσαμε πριν 3 χρόνια πήγε τώρα 10%! Τι να πω, όντως δεν πετυχαίνουν ολοι οι κύκλοι. Θα το παλέψουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για το αποτέλεσμα! Δυστυχώς κάποιες από εμάς το έχουμε ζήσει και σε καταλαβαίνουμε απόλυτα......με αυτά που διάβασα άρα δεν έχεις αλλά στην κατάψυξη σωστά???? Δεν σου δώσανε εξήγηση γιατί ενώ ήταν τόσο ωάρια ώριμα δεν είχατε γονιμοποιησεις??? Τι βαθμολογία είχαν οι βλαστοκυστες σου σου είπαν????

Μάζεψε δυνάμεις και πάμε για την επόμενη φορά που θα είναι και η τυχερή σου!!!!!!

Οχι δεν έχουμε παγωτίνια δυστυχώς. Αυτό ακριβως περιμένω να συζητήσουμε, να μου που τι θεωρούν πως φταίει. Οι βλαστοκύστες μου ήταν πολύ καλές, η μία είχε αρχίσει εκκόλαψη. Μου είπαν 5ΒΒ και 3ΒΒ και πως τα Α τα βάζουν δύσκολα στο εργαστηριο τους, οπότε μη με αγχωνει η βαθμολογία. Τα υπόλοιπα δεν προχώρησαν καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Φρικαλέο δεν έχω δοκιμάσει μάλλον και έτσι όπως το περιγράφεις δεν θα ήθελα 😂😂
Ευχαριστώ δεν θα πάρω 😂

Νομίζω δεν υπάρχει γυναίκα που δεν έχει δοκιμάσει το μεταλλικό διαστολέα, είναι το πιο στάνταρ απλά οκ δεν είναι και τόσο ντραμα όσο το περιέγραψα. Άλλωστε περνάμε τόσα και τόσα, ο διαστολέας είναι ασήμαντος μπροστά σε άλλα….Πιο πιθανό είναι να μη σου έχει τύχει ποτέ ο αλλος ο πλαστικός ο πιο λαητ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Οχι δεν έχουμε παγωτίνια δυστυχώς. Αυτό ακριβως περιμένω να συζητήσουμε, να μου που τι θεωρούν πως φταίει. Οι βλαστοκύστες μου ήταν πολύ καλές, η μία είχε αρχίσει εκκόλαψη. Μου είπαν 5ΒΒ και 3ΒΒ και πως τα Α τα βάζουν δύσκολα στο εργαστηριο τους, οπότε μη με αγχωνει η βαθμολογία. Τα υπόλοιπα δεν προχώρησαν καλά. 

Τα έμβρυα όντως μορφολογικά φαίνονται πολύ καλά...... μπορεί να ήταν τυχαίο γεγονός ότι δεν εμφυτευτηκαν...... εύχομαι η επόμενη φορά να είναι η τυχερή σας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Οχι δεν έχουμε παγωτίνια δυστυχώς. Αυτό ακριβως περιμένω να συζητήσουμε, να μου που τι θεωρούν πως φταίει. Οι βλαστοκύστες μου ήταν πολύ καλές, η μία είχε αρχίσει εκκόλαψη. Μου είπαν 5ΒΒ και 3ΒΒ και πως τα Α τα βάζουν δύσκολα στο εργαστηριο τους, οπότε μη με αγχωνει η βαθμολογία. Τα υπόλοιπα δεν προχώρησαν καλά. 

Κοπέλα εδώ στο φορουμ μέτα από 10 εξωσωματικές έμεινε με 5ΒΒ στο ίδιο κέντρο ισχύει αυτό .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Οχι δεν έχουμε παγωτίνια δυστυχώς. Αυτό ακριβως περιμένω να συζητήσουμε, να μου που τι θεωρούν πως φταίει. Οι βλαστοκύστες μου ήταν πολύ καλές, η μία είχε αρχίσει εκκόλαψη. Μου είπαν 5ΒΒ και 3ΒΒ και πως τα Α τα βάζουν δύσκολα στο εργαστηριο τους, οπότε μη με αγχωνει η βαθμολογία. Τα υπόλοιπα δεν προχώρησαν καλά. 

Για μένα την επόμενη φορά θα τους πεις θα καταψύξουμε σπερμα και την ημέρα της ωοληψιας θα ξαναδώσει και θα χρησιμοποιήσουν οποίο είναι καλύτερο δεν μπορεί τόσος κόπος τόσα λεφτά γιατί ήταν πολλά τα λεφτά να πηγαίνουν έτσι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν από τα 4 που βγάλαμε τα 3 είχαν ανάπτυξη μέχρι προχθές και σήμερα ΜΌΝΟ 1 μπορεί να μπει κατάψυξη, εντάξει δεν είναι ότι περίμενα να ακούσω είμαι εκνευρισμένη είμαι θυμωμένη. Η γυναικολόγος μου είχε πει καλύτερα να πήγαινα εξαρχής με δοτρια αλλά δεν μου καθόταν καθόλου καλά, τέλος πάντων έχω άλλες 2 προσπάθειες αλλά δεν νιώθω σιγουριά. Πρώτη φορά μιλάω έτσι ήμουν αισιόδοξη αλλά τώρα φλιπαρα μπορεί να φταίει ότι περιμένω περίοδο μην μου δίνετε σημασία... @Παρασκευαιδου λυπάμαι πολύ και σε νιώθω κορίτσι μου, ειναι τρελό αυτό που σου συμβαίνει X-Files ,σε ιδιωτική κλινική είσαι ή σε νοσοκομείο; εγώ δύο αποτυχίες που είχα μια εξωμήτριο και μία διακοπή κύησης στις 11 εβδομάδες σε  δημόσιο νοσοκομείο πήγα και με πρόσεξαν πάρα πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Χριστός Ανέστη!  Κι εγώ χθες έφαγα πολύ! Ευτυχώς δεν έχουμε άλλα τραπεζωματα αυτές τις μέρες!! Εγώ έκανα καμπύλη ζαχάρου νωρίς στην εγκυμοσύνη οπότε ευτυχώς δεν έχω τέτοιες μέρες να κάνω εξετάσεις!  Το σίγουρο είναι ότι αυτή τη βδομάδα θα τρώω παραπάνω. Ειδικά γλυκά!  Καλή επιτυχία με την καμπύλη όσες κάνετε αυτές τις μέρες! Εγώ είχα και νεράκι μαζί μου για να πίνω και να αποφύγω την αναγουλα από τη γλυκόζη.Κι ένα βιβλίο για το δίωρο που περίμενα να περάσει κάπως η ώρα!
    • Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου! Μόνο εχθές έφαγα πολύ φαγητό μπορώ να πω. Ευτυχώς εκτός απο το πρωινό μου, που γενικά τρώω μπισκότα, κουλουράκια και τσουρέκι γενικά... δεν έχω φάει άλλα γλυκά θα έλεγα. Αν σκεφτείς ότι ουσιαστικά πάντα κάνω 2 καλά γεύματα και πριν την εγκυμοσύνη και κατά τη διάρκεια... μια χαρά νομίζω είμαι. Απλά το μεσημεριανό μου είναι περισσότερο απ' ότι προ εγκυμοσύνης. Αν δεν είχα θυρεοει΄δή, πιστεύω θα ήταν και λιγότερα τα κιλά... αλλά και πάλι καλά είμαι νομίζω.
    • Χαχα νομίζω οι περισσότεροι το παρακάναμε λίγο αυτές τις μέρες! Κι εγώ που έχω θέμα με το σάκχαρο τρώω κάθε μέρα γλυκό! ( Ευτυχώς εμένα με πειράζουν περισσότερο τα φρούτα απ' τα γλυκά.) Απλά την προηγούμενη της καμπύλης και ιδίως το βράδυ να φας κανονικά κι όχι πολύ αργά! Όπως κάνεις δλδ στην δίαιτά σου! Καλά να περάσετε στη βάφτιση! 🤗 Εμείς σε Γιώργηδες θα πάμε σμρ, άλλο φαΐ πάλι 😀
    • Καλημέρα!  Άστα να πάνε πολύ φαγητό αυτές τις μέρες κ έχουμε κι άλλες 2 σιγουρα🤣🤣 Κ εγώ που υποτίθεται απάνω διατροφή αυτές τις μέρες άστα, να δω πως θα ζυγιστω την Τετάρτη που θα πάω στην διατροφολογο😭 Ποτε έχεις καμπύλη? Εγώ λογικά αφού την Πέμπτη έχω γιατρό μάλλον θα μου πει για την επόμενη εβδομάδα!
    • Κορίτσια καλημέρα πως είστε ; μμμ κορίτσι μου ακόμα με μπερδεύει λίγο το τεστ σου δεν μπορω να καταλάβω  🤔 όντως φαίνεται κάτι αλλά το βλέπω σαν γκρι χρώμα.. μπορεί ακόμα να είναι νωρίς 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...