Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ποσό θα είσαι τότε; Στις 11/10;

Θα είμαι 6 εβδομάδων ακριβώς όποτε μήπως μου κλείσουν 6+2 μέρες μήπως δουν καρδιά αν είναι όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Θα είμαι 6 εβδομάδων ακριβώς όποτε μήπως μου κλείσουν 6+2 μέρες μήπως δουν καρδιά αν είναι όλα καλά.

Όλα καλά θα είναι και θα δείτε και θα ακούσετε..❤️❤️🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Έκανα ήταν 1146 .αλλά μου είπαν για υπέρηχο μετά της 11 του μηνός πολύ μακριά μου φαίνεται .Μου είπαν κανε και μια χοριακη την Τετάρτη πολύ ψυχοφθόρο .

Πολύ καλή η χοριακη σου ! Τεράστια ! Κοίτα από τη στιγμή που είδατε ήδη σάκους και είναι στη θέση τους εκεί που πρέπει δηλαδή ίσως γι αυτό σε πάει 6η εβδομάδα πάλι για υπέρηχο. 

Πάντως πραγματικά αυτό το άγχος μόνο θα αυξάνεται μάλλον. Υπομονή ♥️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Massa είπε:

Αχχ αυτό το άγχος..δε θα σταματήσει ποτέ! Εσύ είχες και πόνους μαζί με το καφέ; έχω ήπιους πόνους ιδιαίτερα όταν σηκώνομαι..φοβάμαι ακόμα και να περπατήσω μέσα στο σπίτι!

Ειχα και πόνους κι εγω κοριτσι μου ναι!!! Και με το αγχος μη νομιζεις γίνονται ολα χειρότερα, διογκώνονται! Πες μας τα νεα σου απο τον γιατρο… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Massa είπε:

Ευακι εσύ όταν έπαθες το εξωμητριο που πονουσες; ειχες αιμα;

Θα σας πω μολις έχω νεα...εννοείται..

Κοιτα την ημέρα που ξεκίνησαν τα καφέ ήταν πολύ σκούρα και αρκετά όχι σταγόνες, νομίζα πως θα αδιαθετουσα είχα ξυπνήσει το βράδυ από τον πόνο ! Μετά ηρέμησε και δεν είχα εντονους πόνους είχα ενοχλήσεις και δεν είχα ξεκάθαρα από τη μια πλευρά, είχα σαν περιόδου και τσιμπιματα.  Είχα καφέ όμως κάθε μέρα που γίνανε πολύ βαριά αιμορραγία μέσα σε λίγες ημέρες με πηγματα. Και φυσικά η χοριακη ανέβαινε αργά (200 σε 600 σε μια εβδομάδα) και δεν έπεσε πότε από μόνη της. Έπεσε μετά την επέμβαση .

Τα συμπτώματα σου δεν μου ταιριάζουν καθόλου με την εμπειρία μου αυτή να μην ανησυχείς καθόλου! Περιμένουμε νέα σου ! ♥️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Ειχα και πόνους κι εγω κοριτσι μου ναι!!! Και με το αγχος μη νομιζεις γίνονται ολα χειρότερα, διογκώνονται! Πες μας τα νεα σου απο τον γιατρο… 

Το ξέρω..Εγώ με το άγχος είμαστε πολύ φίλοι...θα σας πω τα νέα μου, ελπιζω να είναι όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Κοιτα την ημέρα που ξεκίνησαν τα καφέ ήταν πολύ σκούρα και αρκετά όχι σταγόνες, νομίζα πως θα αδιαθετουσα είχα ξυπνήσει το βράδυ από τον πόνο ! Μετά ηρέμησε και δεν είχα εντονους πόνους είχα ενοχλήσεις και δεν είχα ξεκάθαρα από τη μια πλευρά, είχα σαν περιόδου και τσιμπιματα.  Είχα καφέ όμως κάθε μέρα που γίνανε πολύ βαριά αιμορραγία μέσα σε λίγες ημέρες με πηγματα. Και φυσικά η χοριακη ανέβαινε αργά (200 σε 600 σε μια εβδομάδα) και δεν έπεσε πότε από μόνη της. Έπεσε μετά την επέμβαση .

Τα συμπτώματα σου δεν μου ταιριάζουν καθόλου με την εμπειρία μου αυτή να μην ανησυχείς καθόλου! Περιμένουμε νέα σου ! ♥️🙏

Με παρηγορεις Ευακι..Ευχαριστώ! Μακάρι να είναι όλα εντάξει, αυτό προσεύχομαι μόνο! Και ας πονάω μετά δε με νοιάζει!

Ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου... ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@BlackCat
πάντως έχω ακούσει τα καλύτερα από όσες έχουν πάει στον Σφακ..

Πίνουν νερό στο όνομά του. Τόσα καλά έχω ακούσει που μου πέρασε η σκέψη να πάω και εγώ, αλλά μιας και ξεκίνησα στον Π, λέω να συνεχίσω μαζί του, μιας και ξέρει το ιστορικό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Πολύ καλή η χοριακη σου ! Τεράστια ! Κοίτα από τη στιγμή που είδατε ήδη σάκους και είναι στη θέση τους εκεί που πρέπει δηλαδή ίσως γι αυτό σε πάει 6η εβδομάδα πάλι για υπέρηχο. 

Πάντως πραγματικά αυτό το άγχος μόνο θα αυξάνεται μάλλον. Υπομονή ♥️

 

Τους σάκους και καλά τους ειδε ο ακτινολόγος στην δουλειά με κοιλιακό υπέρηχο .Το είπα στο κέντρο και μου είπαν πως αποκλείεται αυτά που είδαμε να ήταν σάκοι ήταν πολύ νωρίς .Όποτε δεν ξέρω γιατί με πάνε τόσο μακριά .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerinaki83 είπε:

Τους σάκους και καλά τους ειδε ο ακτινολόγος στην δουλειά με κοιλιακό υπέρηχο .Το είπα στο κέντρο και μου είπαν πως αποκλείεται αυτά που είδαμε να ήταν σάκοι ήταν πολύ νωρίς .Όποτε δεν ξέρω γιατί με πάνε τόσο μακριά .

Πάρε τηλέφωνο να πας νωρίτερα.  Κάνε ο, τι πρέπει για να είσαι ήρεμη. Δεν είναι ανάγκη να πας στο κέντρο που έκανες την εξωσωματικη.
 Μπορείς να πας στον γυναικολόγο σου αν δεν θέλουν να πας νωρίτερα. Εσύ θα αποφασίσεις πότε θα πας. Επιμένω σε αυτό γιατί είναι πολύ σημαντικό να είμαστε όσο το δυνατόν πιο ήρεμες και με λιγότερο άγχος. Εγω πήγαινα 2 φορές την εβδομάδα και τις μέρες που δεν πήγαινα,  πήγαινα για χοριακη για να είμαι σίγουρη ότι όλα πάνε καλά. Δεν σου λέω να είσαι ψυχωτικη σαν και εμένα, αλλά αν θέλεις να πας νωρίτερα,
 απλά πήγαινε νωρίτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Massa είπε:

Το ξέρω..Εγώ με το άγχος είμαστε πολύ φίλοι...θα σας πω τα νέα μου, ελπιζω να είναι όλα καλά!

Μην ανησυχείς η χοριακη σου είναι τέλεια .αγγεία θα σπανε που μετακινείται η μήτρα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Πάρε τηλέφωνο να πας νωρίτερα.  Κάνε ο, τι πρέπει για να είσαι ήρεμη. Δεν είναι ανάγκη να πας στο κέντρο που έκανες την εξωσωματικη.
 Μπορείς να πας στον γυναικολόγο σου αν δεν θέλουν να πας νωρίτερα. Εσύ θα αποφασίσεις πότε θα πας. Επιμένω σε αυτό γιατί είναι πολύ σημαντικό να είμαστε όσο το δυνατόν πιο ήρεμες και με λιγότερο άγχος. Εγω πήγαινα 2 φορές την εβδομάδα και τις μέρες που δεν πήγαινα,  πήγαινα για χοριακη για να είμαι σίγουρη ότι όλα πάνε καλά. Δεν σου λέω να είσαι ψυχωτικη σαν και εμένα, αλλά αν θέλεις να πας νωρίτερα,
 απλά πήγαινε νωρίτερα.

Μου είπαν Τετάρτη να κάνω μια χοριακη επειδή είναι πολλές οι μέρες.Θα δω πως θα είμαι από Δευτέρα να δω και την χοριακη αν είναι καλή .Έχω και μεγάλο φόβο με τον κολπικο υπέρηχο γιατί στην προηγούμενη αποβολή είχαν ξεκινήσει συσπάσεις μετά και απέβαλα .Όχι ότι έφταιγε ο υπέρηχος δεν ήταν καλή η χοριακη από εξαρχής .ΔΥστηχως η πρώτη χοριακη όταν είναι μικρή δύσκολα εξελίσσεται σε φυσιολογική κύηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Μου είπαν Τετάρτη να κάνω μια χοριακη επειδή είναι πολλές οι μέρες.Θα δω πως θα είμαι από Δευτέρα να δω και την χοριακη αν είναι καλή .Έχω και μεγάλο φόβο με τον κολπικο υπέρηχο γιατί στην προηγούμενη αποβολή είχαν ξεκινήσει συσπάσεις μετά και απέβαλα .Όχι ότι έφταιγε ο υπέρηχος δεν ήταν καλή η χοριακη από εξαρχής .ΔΥστηχως η πρώτη χοριακη όταν είναι μικρή δύσκολα εξελίσσεται σε φυσιολογική κύηση.

Πόσο ήταν η πρώτη χοριακη σου αν επιτρέπεται την προηγούμενη φορά που δεν εξελίχθηκε καλά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerinaki83 είπε:

Μου είπαν Τετάρτη να κάνω μια χοριακη επειδή είναι πολλές οι μέρες.Θα δω πως θα είμαι από Δευτέρα να δω και την χοριακη αν είναι καλή .Έχω και μεγάλο φόβο με τον κολπικο υπέρηχο γιατί στην προηγούμενη αποβολή είχαν ξεκινήσει συσπάσεις μετά και απέβαλα .Όχι ότι έφταιγε ο υπέρηχος δεν ήταν καλή η χοριακη από εξαρχής .ΔΥστηχως η πρώτη χοριακη όταν είναι μικρή δύσκολα εξελίσσεται σε φυσιολογική κύηση.

Θα κρατήσω γυναικολο τον έξωσωματιστη εντάξει είναι λίγο παραπάνω τα χρήματα αλλα επειδη ειδικεύεται σε εγκυμοσύνες με επιπλοκές θέλω να είμαι σίγουρη .Κοπέλα στην δουλειά μου έμεινε έγκυος από εξωσωματική και μετά πήγε στον γυναικολόγο της και παραλίγο να έχανε το μωράκι και ξαναγύρισε στον εξωσωματιστη και μου είπε να μην σκεφτώ τα χρήματα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Eva29 είπε:

Πόσο ήταν η πρώτη χοριακη σου αν επιτρέπεται την προηγούμενη φορά που δεν εξελίχθηκε καλά? 

39 χάλια αφού έλεγα να κόψω τα φάρμακα και ο γιατρός έλεγε όχι διπλασιαζοταν αργά έφτασε μέχρι 2.900 είδαμε το μωρό δεν άκουσα ποτέ καρδιά .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Massa είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα..

Είμαι λίγο αγχωμένη σήμερα..είδα λίγο ροζ καφέ το μεσημέρι και έχω κάποιες ενοχλήσεις χαμηλά..

Η χοριακη μου πήγε 1820 σήμερα, αλλά δεν πρόλαβα να το χαρώ!

Ανησυχώ πάρα πολύ και σκέφτομαι τα χειρότερα..μήπως είναι εξωμητριο..μήπως συμβαίνει κάτι άλλο...φοβάμαι.

Εσείς τι λέτε; να αγχωθω με όλα αυτά;;

Αν είδες ροζ βλέννες, είναι φυσιολογικό στην αρχή της εγκυμοσύνης, γιατί η μήτρα τεντώνεται και σπάνε μικρά αγγειάκια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

39 χάλια αφού έλεγα να κόψω τα φάρμακα και ο γιατρός έλεγε όχι διπλασιαζοταν αργά έφτασε μέχρι 2.900 είδαμε το μωρό δεν άκουσα ποτέ καρδιά .

Κατάλαβα... Εντάξει αυτή τη φορά όλα θα πάνε καλά να μην ανησυχείς... Υπομονή γιατί έχουμε πολλά στάδια άγχους να περάσουμε μπροστά μας ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Κατάλαβα... Εντάξει αυτή τη φορά όλα θα πάνε καλά να μην ανησυχείς... Υπομονή γιατί έχουμε πολλά στάδια άγχους να περάσουμε μπροστά μας ! 

Μακάρι κορίτσι μου για όλες μας .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Massa είπε:

Με παρηγορεις Ευακι..Ευχαριστώ! Μακάρι να είναι όλα εντάξει, αυτό προσεύχομαι μόνο! Και ας πονάω μετά δε με νοιάζει!

Ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου... ❤

Έχεις κοριτσάκι μου  κάποιο νέο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου!!!

Το είδαμε!! Ειδαμε σάκο και μια φουσκιτσα μέσα!! ❤❤

Το αίμα μου είπε είναι φυσιολογικό, απλά θα ξεκινήσω ενεσουλες αντιπηκτικες απο αύριο.

Είμαι 4 εβδ. + 5 ημ.!

Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Και στα δικά σας εύχομαι με το καλό!!! 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Massa είπε:

Κορίτσια μου!!!

Το είδαμε!! Ειδαμε σάκο και μια φουσκιτσα μέσα!! ❤❤

Το αίμα μου είπε είναι φυσιολογικό, απλά θα ξεκινήσω ενεσουλες αντιπηκτικες απο αύριο.

Είμαι 4 εβδ. + 5 ημ.!

Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Και στα δικά σας εύχομαι με το καλό!!! 💕

Τέλεια άντε σε μια εβδομάδα και καρδούλα .Μια μέρα διαφορά έχουμε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Massa είπε:

Κορίτσια μου!!!

Το είδαμε!! Ειδαμε σάκο και μια φουσκιτσα μέσα!! ❤❤

Το αίμα μου είπε είναι φυσιολογικό, απλά θα ξεκινήσω ενεσουλες αντιπηκτικες απο αύριο.

Είμαι 4 εβδ. + 5 ημ.!

Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Και στα δικά σας εύχομαι με το καλό!!! 💕

Μπράβο κοπέλα μου! Αντε να ηρεμήσεις λίγο.  Και την επόμενη θα ακούσεις και την καρδούλα του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Massa είπε:

Κορίτσια μου!!!

Το είδαμε!! Ειδαμε σάκο και μια φουσκιτσα μέσα!! ❤❤

Το αίμα μου είπε είναι φυσιολογικό, απλά θα ξεκινήσω ενεσουλες αντιπηκτικες απο αύριο.

Είμαι 4 εβδ. + 5 ημ.!

Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Και στα δικά σας εύχομαι με το καλό!!! 💕

Ελα βρε κοριτσι μου μια χαρα ολα!!!! Καλυτερα που πηγες, να ηρεμησεις τωρα και να κοιμηθεις ήρεμα χωρις αγχος!!!! Με το καλο για τον υπέρηχο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια! 🌷

Ξεκινάω και γώ επίσημα!! 🤗 Απο χθες ξεκίνησα με χαπάκια και σήμερα αρχίζω ενεσουλες..τις έχω ένα άγχος αυτές τις ενέσεις αλλά ανυπομονώ κιόλας! Τετάρτη θα πάω για τον πρωτο υπέρηχο και λογικά εκεί γύρω θα ξέρουμε ποτε θα γίνει και η ωοληψια!! 
Θελω πολύ να πάνε όλα καλά! 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Καλημέρα κοριτσια! 🌷

Ξεκινάω και γώ επίσημα!! 🤗 Απο χθες ξεκίνησα με χαπάκια και σήμερα αρχίζω ενεσουλες..τις έχω ένα άγχος αυτές τις ενέσεις αλλά ανυπομονώ κιόλας! Τετάρτη θα πάω για τον πρωτο υπέρηχο και λογικά εκεί γύρω θα ξέρουμε ποτε θα γίνει και η ωοληψια!! 
Θελω πολύ να πάνε όλα καλά! 🙏🙏

Καλη αρχη κοριτσι μου .. ολα θα πανε καλα κ θα αποκτησεις το/α μωρακι/α σου .. ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...