Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Χωρις να γινει παρεξηγηση κ χωρις να θελω να το παιξω ειδικη προσεξε ταιζω τα γατακια της γειτονιας κ εχω σκυλακι. Το τοξοπλασμα δεν ειναι αστειο κ ουτε δυσκολο να συμβει κ δεν ειναι θεωρεια της γιαγιας. Απλα θελει πολυ προσοχη. Στα 34 εχασα μωρακι απο τοξοπλασμα κοριτσι μου. Κ δεν ειναι τυχαιο που οι εξωσωματικοι ζητουν εξεταση για αυτο, πριν αρχισεις την διαδικασια, για να δωσουν αντιβιωση ειναι πολυ ευκολο να κολλησεις στην εγκυμοσυνη να ξερεις. Εμενα τοτε η γυναικολογος μου δεν μου ειχε απαγορευσει τα ζωακια απλα ειχε πει να μαζευει τις ακαθαρισιες καποιος αλλος.

Ναι κορίτσι μου, φυσικά και δεν είναι καθόλου αστείο! Γι'αυτό το λόγο χρειάζεται πάρα μα πάρα πολύ καλό πλύσιμο των λαχανικών γιατί το τοξόπλασμα βρίσκεται στο χώμα. Προσοχή επίσης και με το ψήσιμο του κρέατος. Όσον αφορά τη μετάδοση από τις γάτες είναι εξαιρετικά δύσκολο να συμβεί. Πρέπει καταρχάς να έχει μολυνθεί πρώτα η γάτα, να το αποβάλει με τα κόπρανα, να μείνουν τα κόπρανα κάποιες μέρες, να είναι οι συγκεκριμένες μέρες στη ζωή του τοξοπλάσματος που μπορεί να μεταδοθεί και μετά να μπουν τα κόπρανα στο στόμα σου. Δεν είναι απίθανο βεβαίως, γι'αυτό πλένουμε πολύ καλά τα χέρια μας μετά από επαφή με αδέσποτες γάτες και φυσικά καθαρίζουμε καθημερινά τις ακαθαρσίες από την άμμο των δικών μας και πάλι πλένουμε τα χέρια πάρα πολύ καλά. Σου τα γράφω και ως επιστήμονας σε παρεμφερή κλάδο. Την εξέταση στη ζητούν διότι αν έχεις ήδη αντισώματα δεν κινδυνεύεις. Είναι κρίμα από άγνοια ή αδιαφορία γιατρών να ενοχοποιούνται τα κατοικίδια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Χαχαχαχαχααχ γελαωωω  χαχαχαχαχαχαχαχαχα πωπω απ τα γέλια εκλαψα χαχαχαχαχ 

Εγώ σας πέρασα όλες πήγα στην δουλειά μου (δουλεύω σε διαγνωστικό κέντρο) τους λέω ηρθα να κάνω υπέρηχο μου λέει ο γιατρός τι να δω καλε ;του λέω το ενδομήτριο αν είναι παχύ μου λέει παχύ είναι Ε μετά πήρα και 4 τεστακια τα τσάμπα είναι τα πιο ωραία .Μου είπαν βέβαια πως μπορείς να ρίξεις και αίμα αλλά δεν είχα όρεξη για αιμοληψία .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Η πιο ομορφη φωτο 🥰🥰 πολύ χάρηκα κορίτσι μου

Σε ευχαριστώ Ελενακι μου μακάρι να μας πάνε όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Μούφα τεστ παιδί μου !! 😂😂😂 

Μόνο τα ακριβά ! 

μήπως να πανα παρω και γω κανενα φθηνο???? 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η blueocean είπε:

μήπως να πανα παρω και γω κανενα φθηνο???? 😆

Λες ;ξέρεις μην δείχνουν ότι να ναι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Λες ;ξέρεις μην δείχνουν ότι να ναι .

ε ναι τι ψηφιακο τεστ και βλακείες 😂 κραταωωω ακομαααα ετσι εχω μια ελπιδα για αυριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πφφφφ εγώ κοντεύω να σκασω. Μου είπαν θα αδιαθετησω 5-10 μερες μετά την ωοληψια. Σήμερα έκλεισα 10 μερες. Το βραδυ ξυπνησα με πόνους περιόδου και μέσα στη χαρά. Πάω τουαλετα…τίποτα. Τώρα πού με ξεσηκώσατε με τα θετικά σας και  θέλω να έρθει να ξεκινησω προετοιμασια για ετ…αυτή πουθενα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η elena0212 είπε:

Πφφφφ εγώ κοντεύω να σκασω. Μου είπαν θα αδιαθετησω 5-10 μερες μετά την ωοληψια. Σήμερα έκλεισα 10 μερες. Το βραδυ ξυπνησα με πόνους περιόδου και μέσα στη χαρά. Πάω τουαλετα…τίποτα. Τώρα πού με ξεσηκώσατε με τα θετικά σας και  θέλω να έρθει να ξεκινησω προετοιμασια για ετ…αυτή πουθενα. 

Αν έχεις πονάκια αύριο θα σου έρθει .5ημερων θα τα βάλεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Αν έχεις πονάκια αύριο θα σου έρθει .5ημερων θα τα βάλεις ;

5 ημερών μπήκαΝ Στην κατάψυξη. Το Σάββατο που κάνατε εσείς ετ. Δεν ξέρω πως γίνεται η διαδικασια με τα παγωτινια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

5 ημερών μπήκαΝ Στην κατάψυξη. Το Σάββατο που κάνατε εσείς ετ. Δεν ξέρω πως γίνεται η διαδικασια με τα παγωτινια 

Γύρω στην 19 μέρα θα κανείς εμβρυομεταφορα .θα παίρνεις σικλακουρ και θα σου μετράει το ενδομήτριο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Γύρω στην 19 μέρα θα κανείς εμβρυομεταφορα .θα παίρνεις σικλακουρ και θα σου μετράει το ενδομήτριο .

Ανυπομονω!!! Εγώ έχω πολλες κράμπες όταν αδιαθετώ. Συνήθως παίρνω feldene. Ξέρεις αν επιτρέπεται;η να πάρω ντεπόν καλύτερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Ανυπομονω!!! Εγώ έχω πολλες κράμπες όταν αδιαθετώ. Συνήθως παίρνω feldene. Ξέρεις αν επιτρέπεται;η να πάρω ντεπόν καλύτερα;

Ντεπόν πάρε καλύτερα στα σίγουρα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Πφφφφ εγώ κοντεύω να σκασω. Μου είπαν θα αδιαθετησω 5-10 μερες μετά την ωοληψια. Σήμερα έκλεισα 10 μερες. Το βραδυ ξυπνησα με πόνους περιόδου και μέσα στη χαρά. Πάω τουαλετα…τίποτα. Τώρα πού με ξεσηκώσατε με τα θετικά σας και  θέλω να έρθει να ξεκινησω προετοιμασια για ετ…αυτή πουθενα. 

Εγω κοριτσι μ αδιαθετησα 12 μερα μετα την ωοληψια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου εγω με δυο βλαστοκυστες η μια 3ββ κ η αλλη 4βα που εχω για μεταφορα εχω ελπιδες η οχι κ πολλες λογω ποιοτητας ; ☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Natassou85 είπε:

Κοριτσια μου εγω με δυο βλαστοκυστες η μια 3ββ κ η αλλη 4βα που εχω για μεταφορα εχω ελπιδες η οχι κ πολλες λογω ποιοτητας ; ☹️

Προφανώς και έχεις ελπίδες...τι είναι αυτά που λες!!!!! Αισιοδοξία είπαμε......τα νούμερα από ότι βλέπουμε μικρή σημασία έχουν.....ποτέ κανείς την μεταφορά σου????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kk88 είπε:

Προφανώς και έχεις ελπίδες...τι είναι αυτά που λες!!!!! Αισιοδοξία είπαμε......τα νούμερα από ότι βλέπουμε μικρή σημασία έχουν.....ποτέ κανείς την μεταφορά σου????

Σκεφτομαι για Νοεμβριο απλα καναμε προεμφυτευτικο για γονιδιο κ ειχαμε 2 υγιης απο το γονιδιο 3ββ κ 4βα και αλλες 2 90% υγιης με μια μικρη αμφιβολια 4αα κ 4αβ ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Εσένα πότε θα σε μαρκάρω μου λες;;; 💚

Ελπίζω σύντομα!!!!!! Τέλος Ιουνίου κάναμε την πρώτη (αποτυχημένη) διέγερση .... Είπαμε σε ένα τετράμηνο πάλι διέγερση!!!!! Αν δεν γίνει τέλος Οκτωβρίου θα γίνει τέλος Νοεμβρίου!!!!!αναλόγως με την περίοδο!!!! Ωστόσο είμαι εδώ !!!!! Σας βλέπω κ σας χαίρομαι!!!!! Ελπίζω αυτήν την φορά να φτάσουμε μέχρι την ωοληψια και να μπω κ εγώ στο πινακακι το γουρλιδικο!!!!!!! ♥️🌹♥️🌹♥️🌹♥️🌹♥️😘😘😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Σκεφτομαι για Νοεμβριο απλα καναμε προεμφυτευτικο για γονιδιο κ ειχαμε 2 υγιης απο το γονιδιο 3ββ κ 4βα και αλλες 2 90% υγιης με μια μικρη αμφιβολια 4αα κ 4αβ ..

Τέλεια μην έχεις καθόλου άγχος βάλε τις ελεγμένες και όλα θα πάνε καλά.......πολύ καλές είναι οι βλαστοκυστες σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kk88 είπε:

Τέλεια μην έχεις καθόλου άγχος βάλε τις ελεγμένες και όλα θα πάνε καλά.......πολύ καλές είναι οι βλαστοκυστες σου!!!!!

Σκεφτομαι να βαλω τις 2 πρωτες κ αν δε τα καταφερω κ τις αλλες 2 .. επειδη ειναι 90% υγιης ειναι μικρη η αποκλιση κ λεω να χρησιμοποησω κ αυτες .. ευχομαι βεβαια να τα καταφερω με τις πρωτες .. εσυ ποτε με το καλο;; Δευτερη προσπαθεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ τι κάνατε πάρτυ? Διαβάζω πόσες σελίδες!! Αγαπημένες @Eva29 και @Katerinaki83 πολλά πολλά συγχαρητήρια για τα θετικά σας τεστακια!! Με το καλό να επισημοποιησετε τα αποτελέσματα με τις τέλειες χοριακες σας και να προχωράμε σιγά σιγά!! 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Σκεφτομαι να βαλω τις 2 πρωτες κ αν δε τα καταφερω κ τις αλλες 2 .. επειδη ειναι 90% υγιης ειναι μικρη η αποκλιση κ λεω να χρησιμοποησω κ αυτες .. ευχομαι βεβαια να τα καταφερω με τις πρωτες .. εσυ ποτε με το καλο;; Δευτερη προσπαθεια;

Πολύ σωστά αν και σου εύχομαι να μην χρειαστεί δεύτερη προσπάθεια!!!! Εγώ πάω για την 3 ετ...... ευελπιστώ σε λίγες μέρες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Πολύ σωστά αν και σου εύχομαι να μην χρειαστεί δεύτερη προσπάθεια!!!! Εγώ πάω για την 3 ετ...... ευελπιστώ σε λίγες μέρες!!!!!!

Θα τα καταφερεις τωρα στο λεει μια Σαββατογεννημενη .. το προβλημα σας αν επιτρεπεται φυσικα ποιο ειναι κ η ηλικια σας;; Εγω παω στα 36

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα σε μια βδομάδα θα πάω για ωοληψία και μου είπε να πάω για καρδιογραφημα είναι κάτι που το έχετε κάνει όλες;μου έκανε λίγο εντύπωση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...