Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις On 18/9/2021 at 11:28 ΠΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αχχαχαχαχ γέλασα στο τέλος  χαχαχα αυτούς καλύτερους ύπνους..  είδες κοριτσάκι μου 13 τελικά.. :-) πολύ καλύτερα να πας μετά γτ εγω από ωοληψια μέχρι και σήμερα έχω πονους. 

Τα μωράκια σου θα σε περιμένουν να τα υποδεχτείς με το καλύτερο ενδομήτριο.  :-) 😀

 

Τελεια!!! Μια χαρα!
Σου κανανε εξετασεις δηλαδη για να δουν τις ορμόνες σου αμεσως μετα την ωοληψία?? Φοβερο!!! Μπραβο στο κεντρο...Σε ποιο είσαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/9/2021 at 8:56 ΠΜ, ο/η kk88 είπε:

ανταγωνιστές

????? Τι εννοεις???  "ανταγωνιστές ???
Συγνωμη που ρωτάω αλλά προσπαθώ να μαθω από εσας κορίτσια όσα περισσότερα μπορώ για να παω διαβασμένη για την επομενη εξωσωματικη....γιατι η πρώτη ηταν μεγαλη κοροϊδία τελικά απο τον γιατρο που εμπλεξα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vasilique καλημέρα γλυκιά μου βασιλικουλα μου!!! Αααχ τι να πω για εσένα...ένα στέλνεις κάθε φορά από αυτά τα κατεβατα σου και η συγκίνηση δεν περιγράφεται με αυτά που λες! Εγώ μόνο υπομονή κάνω! δεν έμεινε πολύ γιατί πραγματικά θέλω να το συνειδητοποιήσω και να νιώσω αυτό που μου λες ότι πραγματικά είμαι έγκυος γιατί ακόμα ο φόβος και η αγωνία δεν με αφήνει!!!

Εσένα βρε κορίτσι μου σε ταλαιπωρούν οι ναυτίες ε;; τσάι με τζίντζερ μου είπε η γιατρός κάνε μια προσπάθεια και με αυτό...φάε και κάνα κριτσινακι ναι και κάνα κρακερακι αλλά πιστεύω το τζίντζερ θα σε βοηθήσει πολύ! Υπομονή άλλωστε αυτά είναι ομορφα συμπτώματα πιστεύω πια νιώθοντάς τα εμείς που είμαστε από αυτή την ομαδα λέμε και ευχαριστώ 😉😉❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδουτι έπαθες κορίτσι μου 😔 με τρόμαξε η αιμορραγία! Παλουκωσου κάτω πάρε προγεστερόνη και μην σηκώνεσαι καθόλου!!!!!!!!!! Πάρε άδεια από τη δουλειά!!!!!!!!!!!! Πρόσεχε βρε κορίτσι μου!!!!!!πάντως χάρηκα για τον σάκο...με όλα αυτά έφυγε και ένα άγχος!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eva29 ευακι μου....μπορεί να είναι και από την προγεστερόνη ναι...αλλά μπορεί να είναι και θετικά....κάτσε ξάπλα αυτές τις μέρες! Μόνο καλό θα σου κάνει!!!!! ❤️❤️❤️❤️ Και συνεχίζουμε να περιμένουμε......αχ δύσκολο το ξέρω θα περάσουν όμως οι ατιμες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kk88 κορίτσι μου γλυκό εύχομαι να είναι όλα καλά! Σε ποιον υπέρηχο είσαι;;; Τον πρώτο;;; Μη σκέφτεσαι τι έγινε στο παρελθόν! Πάει πέρασε αυτό! Πάμε για άλλα σήμερα! Περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

@Παρασκευαιδουτι έπαθες κορίτσι μου 😔 με τρόμαξε η αιμορραγία! Παλουκωσου κάτω πάρε προγεστερόνη και μην σηκώνεσαι καθόλου!!!!!!!!!! Πάρε άδεια από τη δουλειά!!!!!!!!!!!! Πρόσεχε βρε κορίτσι μου!!!!!!πάντως χάρηκα για τον σάκο...με όλα αυτά έφυγε και ένα άγχος!!!!!

Τρέμω διονη μου τρέμω.. ακόμα έχω αίμα

:-( θα πάρω τώρα στη γυναικολόγο μου μωρε και εγώ στα αυγά μου δεν κάθομαι το ξέρω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα !! Ήρθε κατά λάθος !! Ίσως επειδή κάποια στιγμή πήρες κορτιζόνη θεωρείσαι ανοσοκατασταλμένη Κανονικά δεν θα βρίσκεσαι στην πλατφόρμα . Καλή τύχη με την εγκυμοσύνη σου !!

 

Κορίτσια διάβασα αυτό από έναν γιατρό για το εμβόλιο 3 δόσεις που ρωτούσατε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

@Eva29 ευακι μου....μπορεί να είναι και από την προγεστερόνη ναι...αλλά μπορεί να είναι και θετικά....κάτσε ξάπλα αυτές τις μέρες! Μόνο καλό θα σου κάνει!!!!! ❤️❤️❤️❤️ Και συνεχίζουμε να περιμένουμε......αχ δύσκολο το ξέρω θα περάσουν όμως οι ατιμες! 

Καλημέρα Διονη μου !! Δεν έχω καρδούλες άλλες σου στέλνω εδώ ♥️😘♥️😘♥️😘♥️😘 αυτό κάνω ξάπλα όσο γίνεται και αναμονή ελπίζοντας για το καλύτερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τρέμω διονη μου τρέμω.. ακόμα έχω αίμα

:-( θα πάρω τώρα στη γυναικολόγο μου μωρε και εγώ στα αυγά μου δεν κάθομαι το ξέρω. 

Ωχ ακόμα έχεις ε ?? Πάρε και πες μας τι σου είπε.... Κάτσε ξάπλα σε παρακαλώ μη πας στη δουλειά αυτές τις ημέρες.... Πρέπει να ξεκουραστείς !!! ♥️♥️♥️😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vasilique μου σε ευχαριστώ που με πρόσθεσες στο γουρλίδικο πινακάκι. Υπάρχει τόση θετικότητα στην ομάδα και δίνει τόσο μεγάλη δύναμη που κάνει αυτό τον δρόμο λιγότερο μοναχικό.

@kk88 συναγωνίστρια καλή επιτυχία για σήμερα. Δεν είσαι μόνη δεν είσαι η μόνη. Τα ίδια άγχη έχουμε όλες, εμείς οι παλιές καραβάνες ένα τσακ περισσότερο γιατί το έργο το έχουμε ξαναδει δυστυχώς, μας λείπει ο ενθουσιασμός της πρώτης φοράς 😁

@Eva29 δεν έχω συμβουλή για το διάστημα της αναμονής, έχω ξαναπεί οτι για μένα όσες φορές το έχω περάσει ήταν το χειρότερό μου. Δεν ξεφεύγει το ρημάδι το μυαλό με τίποτα. Αλλά πρέπει να το παλέψουμε. Με μια τεράστια χοριακή σου εύχομαι.

@Παρασκευαιδουεπειδή είσαι τρελλή θα στο πω απλά λαικά..Παλουκώσου κάτω 😁😁😁 Μη σκέφτεσαι ασιδέρωτα ,δουλειές ,καθαριότητες κλπ. Πάρε οση βοήθεια μπορείς και ακολούθα τις οδηγίες του γιατρού σου και όλα θα πάνε καλά. Το σπόρι σου είναι εκεί και μεγαλώνει.

Και σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια καλή επιτυχία στην προσπάθεία τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

@Vasilique μου σε ευχαριστώ που με πρόσθεσες στο γουρλίδικο πινακάκι. Υπάρχει τόση θετικότητα στην ομάδα και δίνει τόσο μεγάλη δύναμη που κάνει αυτό τον δρόμο λιγότερο μοναχικό.

@kk88 συναγωνίστρια καλή επιτυχία για σήμερα. Δεν είσαι μόνη δεν είσαι η μόνη. Τα ίδια άγχη έχουμε όλες, εμείς οι παλιές καραβάνες ένα τσακ περισσότερο γιατί το έργο το έχουμε ξαναδει δυστυχώς, μας λείπει ο ενθουσιασμός της πρώτης φοράς 😁

@Eva29 δεν έχω συμβουλή για το διάστημα της αναμονής, έχω ξαναπεί οτι για μένα όσες φορές το έχω περάσει ήταν το χειρότερό μου. Δεν ξεφεύγει το ρημάδι το μυαλό με τίποτα. Αλλά πρέπει να το παλέψουμε. Με μια τεράστια χοριακή σου εύχομαι.

@Παρασκευαιδουεπειδή είσαι τρελλή θα στο πω απλά λαικά..Παλουκώσου κάτω 😁😁😁 Μη σκέφτεσαι ασιδέρωτα ,δουλειές ,καθαριότητες κλπ. Πάρε οση βοήθεια μπορείς και ακολούθα τις οδηγίες του γιατρού σου και όλα θα πάνε καλά. Το σπόρι σου είναι εκεί και μεγαλώνει.

Και σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια καλή επιτυχία στην προσπάθεία τους.

Καλημέρα Κοριτσι μου !! 🥰🥰🥰 Σε ευχαριστώ πολύ και εγώ σου εύχομαι με το καλό να μεταφέρεις τα σπορακια σου και να πάνε όλα κατεύχην αυτή τη φορά !! 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλημέρα !! Ήρθε κατά λάθος !! Ίσως επειδή κάποια στιγμή πήρες κορτιζόνη θεωρείσαι ανοσοκατασταλμένη Κανονικά δεν θα βρίσκεσαι στην πλατφόρμα . Καλή τύχη με την εγκυμοσύνη σου !!

 

Κορίτσια διάβασα αυτό από έναν γιατρό για το εμβόλιο 3 δόσεις που ρωτούσατε 

Πολλές φορές όσο η μήτρα μεγαλώνει σπάει αγγεία δίπλα όποτε από εκεί είναι το κόκκινο αίμα .Βέβαια εγώ θα πήγαινα στην θέση να κάνω μια χοριακη σήμερα από εκεί ξεκαθαρίζουν όλα.Να σου φύγει και το ανχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Frid είπε:

Καλημερα κοριτσια ,καλη δύναμη σε όλες μας 😊

@Fridτο στήθος σου είναι πολύ πρησμένο ;είσαι 6 μέρα από την εμβρυομεταφορα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

@Fridτο στήθος σου είναι πολύ πρησμένο ;είσαι 6 μέρα από την εμβρυομεταφορα ;

Καλημερα κορίτσι μου ,όχι δεν είναι πολύ πρησμένο ,βασικά μια είναι μια δεν είναι 😱,εσυ πως εισαι βλέπεις κάτι διαφορετικό ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! σας διαβάζω τον τελευταίο καιρό! Και εγω από Νοεμβριο θα μπω στην διαδικασία και ελπίζω σε καλα αποτελέσματα! Πολυκυστικές ωοθήκες εδώ και ελπίζω να τα καταφέρω με την πρώτη. Έχω φυσικά αγχωθεί αλλά λογικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Frid είπε:

Καλημερα κορίτσι μου ,όχι δεν είναι πολύ πρησμένο ,βασικά μια είναι μια δεν είναι 😱,εσυ πως εισαι βλέπεις κάτι διαφορετικό ;

Το στήθος βλέπω κάπως πρησμένο και έχω και λίγο το στομάχι μου .λες να είναι από τα ουτροτζεσταν ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Το στήθος βλέπω κάπως πρησμένο και έχω και λίγο το στομάχι μου .λες να είναι από τα ουτροτζεσταν ;

Θα μπορούσε να είναι από τα ουτρο αλλά θα μπορούσε να είναι και σημάδι ότι κάτι πάει καλά 😊,πραγματικα δεν ξέρω αλλά θα σου πω μόνο ότι σε μια συζήτηση πριν 2 εβδομάδες με μια φίλη μου που τώρα είναι στην 12η εβδομάδα με εξωσωματικη το μόνο που μου είπε ότι παρατήρησε διαφορετικό ήταν το πολύ πρησμένο στήθος και τα υγρά,όποτε εγω το στήθος θα το έπαιρνα για καλο!Σε τι μέρα εισαι θύμισε μου ,εγω 7η σήμερα αλλά δεν νιώθω πολύ αισιόδοξη σήμερα  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Γιατί φοβάμαι πάλι τι θα δω.....την προηγούμενη φορά η διέγερση μου ήταν απογοήτευση μόνο 3 ωάρια...ελπίζω αυτή την φορά να τα έχω πάει έστω λίγο καλύτερα......

ελπίζω να πάνε όλα καλά! Καλώς σας βρήκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Frid είπε:

Καλημερα κορίτσι μου ,όχι δεν είναι πολύ πρησμένο ,βασικά μια είναι μια δεν είναι 😱,εσυ πως εισαι βλέπεις κάτι διαφορετικό ;

Δεν νιώθω και δεν ένιωσα τίποτα.  Άρα μην ψάχνεις κοπέλα μου στήθος κτλ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerinaki83 είπε:

Πολλές φορές όσο η μήτρα μεγαλώνει σπάει αγγεία δίπλα όποτε από εκεί είναι το κόκκινο αίμα .Βέβαια εγώ θα πήγαινα στην θέση να κάνω μια χοριακη σήμερα από εκεί ξεκαθαρίζουν όλα.Να σου φύγει και το ανχος.

Αχ πόσο θέλω να πιστέψω ότι είναι απο αυτό. Μακάρι.  

Έκανα χθες χοριακη μια χαρά είναι μου είπε η γιατρό, είδαμε και σακο αρα αυξήθηκε κι άλλο απλά την αγχωσε λιγακι το αίμα και ήθελε να με παρακολουθήσει.  Το απόγευμα έχω ραντεβού με την γυναικολόγο  μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες,

Σας διάβασα τυχαία και πήρα το θάρρος να γράψω.

Συζητάμε με τον σύζυγο να κάνουμε μια προσπάθεια εξωσωματικής αν και δεν έχουμε πολλές ελπίδες λόγω ηλικίας. Είμαι 44 ετών βλέπετε. Είπαμε ότι θα κάνουμε ταυτόχρονα και τα χαρτιά μας για υιοθεσία για να μη χάνουμε χρόνο. 

Πριν 2 χρόνια που αποφασίσαμε οτι θα θέλαμε ενα παιδάκι στη ζωή μας, επισκέφτηκα το γυναικολόγο μου που μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και ότι θα μπορούσα να μείνω έγκυος φυσιολογικά. Δεν μου έδωσε εξετάσεις πάρα μου είπε να πάρω φολικο. Μετα απο 5 μήνες και επειδή μου φαινόταν λίγο περίεργο αυτό του μίλησα και μετα από επιμονή δική μου μου έδωσε να κάνω εξετάσεις Fsh και AMh οι οποίες ήταν πολύ κακές και τότε μου είπε ότι πρέπει να δω για εξωσωματική. Λόγω οικονομικού πήγα στο  Έλενα. Μου είπαν μόνο για φυσικό κύκλο και πως έπρεπε κάθε μήνα να κάνω Fsh και όταν πέσει μέσα στο φυσιολογικό όριο να πάω να κάνουμε υπέρηχο. Αλλά μετα από 6 + μήνες η τιμή δεν έπεφτε. Λόγω κάποιων σοβαρών προβλημάτων υγείας στην οικογένεια μου και λόγω του ότι έβλεπα μια ματαιότητα στο όλο σκηνικό τα παράτησα και είπα οτι αν είναι τυχερό θα γίνει από μόνο του. Έπαιρνα πολλές βιταμίνες και δοκίμασα σχεδόν οτι διάβαζα πως μπορεί να βοηθήσει. Τον Απρίλιο χρησιμοποίησα το κύπελο ferti-lily και τον Μάιο είχα θετικό τεστ την ημέρα που περίμενα περίοδο, αλλά δυστυχώς μετα από δυο μέρες αδιαθέτησα. Τον Αύγουστο ξαναείδα θετικό τεστ το πρωί αλλά το ίδιο βράδυ πάλι αίμα. Το είπα στο γιατρό μου που πήγα για εξέταση και Παπ και δε μου είπε τίποτα. Του είπα οτι αποφασίσαμε να μη κάνουμε εξωσωματική αλλά η υιοθεσία και ήταν σα να νεύριασε. Ισως ήταν και η ιδέα μου δε ξέρω τι να πώ. Πάντως δε μου είπε τίποτα. Εντωμεταξύ τη δεύτερη φορά που είχα θετικό τεστ έιχα σταγόνες αίμα μερικές μέρες μετα την ωορρηξία και επειδή είχα και άλλες δυο φορές τον ρώτησα αν ήταν σημάδι εμφύτευσης και πως αν αυτό σημαίνει ότι και τις άλλες φορές είχα βιοχημική και απλά δε το κατάλαβα. Και μου απάντησε που να ξέρω εγώ τι έγινε.

Απογοητεύτηκα πολύ και όταν το συζητήσαμε με τον σύζυγο είπαμε να δοκιμάσουμε ως τελευταία ελπίδα να πάμε σε ένα ιδιωτικό κέντρο για να δούμε τι θα μας πουν εκει.

Τα οικονομικά μας είναι πολύ στενά. Ο άντρας μου έχει μια θεωρητικά καλή δουλειά, αλλά ξεπληρώνουμε κάποια χρέη του πατέρα του. Εγώ δουλεύω κανονικά σε μια εταιρεία οκτάωρο αλλά δουλεύω και άλλες 3 ώρες καθημερινά από το σπίτι έτσι ώστε να μπορέσουμε να βάλουμε κάποια χρήματα στην άκρη.

Δε μας περισσεύουν ούτε τα χρήματα αλλά ούτε και ο χρόνος και φοβάμαι μήπως κάνω και κακή επιλογή κέντρου και μπούμε πάλι σε μια άσκοπη διαδικασία. Γενικά είμαι πολύ απογοητευμένη, κουρασμένη και στεναχωριέμαι πολύ με όλη αυτή την αβεβαιότητα.

Πιστεύετε ότι αξίζει να προσπαθήσουμε σε ένα ιδιωτικό κέντρο. Έχει νόημα όλο αυτό ή μήπως είναι καλύτερα να το πάρουμε απόφαση;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

@Vasilique μου σε ευχαριστώ που με πρόσθεσες στο γουρλίδικο πινακάκι. Υπάρχει τόση θετικότητα στην ομάδα και δίνει τόσο μεγάλη δύναμη που κάνει αυτό τον δρόμο λιγότερο μοναχικό.

@kk88 συναγωνίστρια καλή επιτυχία για σήμερα. Δεν είσαι μόνη δεν είσαι η μόνη. Τα ίδια άγχη έχουμε όλες, εμείς οι παλιές καραβάνες ένα τσακ περισσότερο γιατί το έργο το έχουμε ξαναδει δυστυχώς, μας λείπει ο ενθουσιασμός της πρώτης φοράς 😁

@Eva29 δεν έχω συμβουλή για το διάστημα της αναμονής, έχω ξαναπεί οτι για μένα όσες φορές το έχω περάσει ήταν το χειρότερό μου. Δεν ξεφεύγει το ρημάδι το μυαλό με τίποτα. Αλλά πρέπει να το παλέψουμε. Με μια τεράστια χοριακή σου εύχομαι.

@Παρασκευαιδουεπειδή είσαι τρελλή θα στο πω απλά λαικά..Παλουκώσου κάτω 😁😁😁 Μη σκέφτεσαι ασιδέρωτα ,δουλειές ,καθαριότητες κλπ. Πάρε οση βοήθεια μπορείς και ακολούθα τις οδηγίες του γιατρού σου και όλα θα πάνε καλά. Το σπόρι σου είναι εκεί και μεγαλώνει.

Και σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια καλή επιτυχία στην προσπάθεία τους.

Παλουκωθηκα δεν κουνιέμαι ούτε για δειγμα. Βαριέμαι όμως... πφφφ θα μετρήσω πρόβατα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Δεν νιώθω και δεν ένιωσα τίποτα.  Άρα μην ψάχνεις κοπέλα μου στήθος κτλ 

Ευχαριστούμε κορίτσι που μας το υπενθυμίζεις αυτό ,εμενα προσωπικά με βοηθάει ,απλά ξέρεις περνάνε οι μέρες και λες και δεν περνάνε !!!ουφ !εσυ να προσεχείς το μωράκι σου τώρα και ηρεμία ναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...