Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Διακοπές;;; Τι είναι αυτό; Χαχαχα! Όχι, εδώ Αθήνα κ όλη την ημέρα αραχτή στο σπίτι…Ναι, χθες πήγαμε κ ακούσαμε καρδούλες! ❤️❤️ Η αλήθεια είναι πως ησυχάζεις μόλις ακούσεις αλλά για λίγο… Κάτι πάντα θα μας αγχώνει… Σήμερα μετά από κάποιες γενικές εξετάσεις βρέθηκε στα ούρα ένα μικρόβιο. Για την ώρα μου είπαν πολύ νερό κ να μην υπάρχει στάση ούρων. Την Παρασκευή το βράδυ είχα αίμα. Πήγα κατευθείαν για ένεση. Με είχε προετοιμάσει η μαία αλλά όσο προετοιμασμένη κ να είσαι παθαίνεις ένα σοκ… Άρχισαν τα όργανα! Οι δίδυμες κυήσεις είναι πιο επίφοβες για αιμορραγίες…

Ηρεμούμε λιγακι και μετα παντα βρίσκουμε κατι για να αγχωνόμαστε!! 
Χαιρομαι πολυ που εισαι καλα κι εσυ και τα μπεμπεδακια σου!!! Κατσε ξαπλαααααααα!!! 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Διακοπές;;; Τι είναι αυτό; Χαχαχα! Όχι, εδώ Αθήνα κ όλη την ημέρα αραχτή στο σπίτι…Ναι, χθες πήγαμε κ ακούσαμε καρδούλες! ❤️❤️ Η αλήθεια είναι πως ησυχάζεις μόλις ακούσεις αλλά για λίγο… Κάτι πάντα θα μας αγχώνει… Σήμερα μετά από κάποιες γενικές εξετάσεις βρέθηκε στα ούρα ένα μικρόβιο. Για την ώρα μου είπαν πολύ νερό κ να μην υπάρχει στάση ούρων. Την Παρασκευή το βράδυ είχα αίμα. Πήγα κατευθείαν για ένεση. Με είχε προετοιμάσει η μαία αλλά όσο προετοιμασμένη κ να είσαι παθαίνεις ένα σοκ… Άρχισαν τα όργανα! Οι δίδυμες κυήσεις είναι πιο επίφοβες για αιμορραγίες…

Τι ωραία νέα! Άκουσες τα μωράκια σου!! Ένα βήμα τη φορά! Ήρθε κ η σειρά σου να γίνεις μανούλα! Ότι βρεθεί στο δρόμο σας το αντιμετωπίζετε γιατί το θαύμα είναι πιο κοντά από ποτέ!! Σε λίγους μήνες θα τα έχεις αγκαλιά!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tvz είπε:

Έτσι όπως τα λες είναι. Κάθε βήμα έχει το άγχος του, μετά ηρεμείς λιγο κ ξανά πάλι από την αρχή. Εγώ σχεδόν σε κάθε πόνο τρέμω μη δω κ αίμα γιατί έχω αρκετά πονάκια είναι η αλήθεια. Ευτυχώς το δοσολογικο σχημα προγεστερονης δε μου το άλλαξε καθόλου αλλά μου έκοψε το ένα χαπάκι cyclacur μέχρι την Κυριακή που θα το σταματήσω τελείως. Κ όσο να ναι με αγχώνει κ αυτό κάπως. Τι ένεση έκανες; προγεστερονης; 

Ναι την lentogest

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Ηρεμούμε λιγακι και μετα παντα βρίσκουμε κατι για να αγχωνόμαστε!! 
Χαιρομαι πολυ που εισαι καλα κι εσυ και τα μπεμπεδακια σου!!! Κατσε ξαπλαααααααα!!! 🥰🥰

Πιο ξάπλα πεθαίνεις! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tvz είπε:

Έτσι όπως τα λες είναι. Κάθε βήμα έχει το άγχος του, μετά ηρεμείς λιγο κ ξανά πάλι από την αρχή. Εγώ σχεδόν σε κάθε πόνο τρέμω μη δω κ αίμα γιατί έχω αρκετά πονάκια είναι η αλήθεια. Ευτυχώς το δοσολογικο σχημα προγεστερονης δε μου το άλλαξε καθόλου αλλά μου έκοψε το ένα χαπάκι cyclacur μέχρι την Κυριακή που θα το σταματήσω τελείως. Κ όσο να ναι με αγχώνει κ αυτό κάπως. Τι ένεση έκανες; προγεστερονης; 

Κι εγω ειχα αρκετα πονάκια κοριτσι μου!!! Και μερικές φορες ηταν και αντανακλαστικά απο τις ενέσεις. Πονούσα γυρω απο το σημείο που τις εκανα!! Τι να κανουμε!!! Υπομονη!!! Και απο αγχος να δώσουμε και στους διπλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Μην απογοητεύεσαι, είναι πολύ νωρίς ακόμα για συμπτώματα. Να ξεκουραζεσαι κ να μην κάνεις πολλά βαριά πράγματα.. Τα πάνω πανω που λένε..αλλωστε τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης μοιάζουν πολύ με της περιόδου κ μέχρι να δεις θετική χοριακη έτσι κ αλλιώς θα έχεις άγχος ότι συμπτώματα κ αν έχεις.. 

Κορίτσια πραγματικά σας ευχαριστώ πολύ για το θάρρος που μου δίνετε.την Κυριακή πάω για χοριακη 15/8

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Θα μας μάθεις σιγά σιγά!! Κ εγώ ακόμα μπερδεύομαι καμία φορά με την πορεία της καθεμιάς! Νομίζω όλες το παθαίνουμε γιατί είμαστε και πολλές! 🤷🏻‍♀️ Όπως και να χει στηρίζουμε η μια την άλλη, την καθησυχάζουμε και δίνουμε θάρρος, όποτε είσαι στο σωστό μέρος! 😁 Ότι ανησυχία έχεις να μας λες!! 😘😘

Χαίρομαι πολύ που σας βρήκα έστω και κάτω από αυτές τις πιο δύσκολες και αγχωτικές συνθήκες.απ'οτι κατάλαβα έχεις θετική χοριακη?εύχομαι τα καλύτερα και σε όλα τα κορίτσια εδώ μέσα.θες να μου πεις αν εσύ είχες κάποιο σύμπτωμα η είμαι μόνο εγώ χωρίς συμπτώματα.χαχαχαχ το ξέρω τώρα θα πεις αυτή είναι τρελή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Γεια σας κορίτσια... Για μένα το ταξίδι της εξωσωματικής έφτασε στο τέλος τουλάχιστον για τα επόμενα δύο χρόνια ... Δυστυχώς παλλινδρομισε και αύριο θα με καθαρίσουν... Καλή δύναμη σε όλες ..καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη σε όσες είναι και καλή δύναμη στα υπόλοιπα κορίτσια!

Λυπάμαι ειλικρινά πάρα πολύ...δεν έχω να πω κάτι άλλο πέρα από το να πάρεις τον χρόνο σου να θρηνησεις για την απώλεια σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ιωάννα28iwantababy λυπάμαι πολύ... Να είσαι δυνατή κορίτσι μου, να πάρετε τον χρόνο σας με τον αντρούλη σου και μην αποθαρρυνθείς από το να πραγματοποιήσεις το όνειρό σου. Για κάποιες το ταξίδι είναι λίγο πιο δύσκολο, αλλά στο τέλος θα φτάσουμε στον προορισμό μας. Σου εύχομαι το rainbow μωράκι σας να έρθει και να φέρει το ουράνιο τόξο στον ουρανο σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Summer123 είπε:

Χαίρομαι πολύ που σας βρήκα έστω και κάτω από αυτές τις πιο δύσκολες και αγχωτικές συνθήκες.απ'οτι κατάλαβα έχεις θετική χοριακη?εύχομαι τα καλύτερα και σε όλα τα κορίτσια εδώ μέσα.θες να μου πεις αν εσύ είχες κάποιο σύμπτωμα η είμαι μόνο εγώ χωρίς συμπτώματα.χαχαχαχ το ξέρω τώρα θα πεις αυτή είναι τρελή

Καλημερα! Ναι θετική χοριακη έχω, εγώ βέβαια τη θεωρώ χαμηλή και τώρα περιμενω το αποτέλεσμα της επαναληπτικής! Ακόμα δεν έχω αφήσει τον εαυτό μου να χαρεί! Κρατάω μια πισινή! Από συμπτώματα τίποτα!! Κανένα τσιμπηματάκι που και που και το μόνο που μπορώ να πω ότι είναι διαφορετικό είναι ότι έχω παρα πολλά υγρά! Τίποτα άλλο! Σου ευχομαι τα καλύτερα με μια τεράστια χοριακη!!  ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Καλημερα! Ναι θετική χοριακη έχω, εγώ βέβαια τη θεωρώ χαμηλή και τώρα περιμενω το αποτέλεσμα της επαναληπτικής! Ακόμα δεν έχω αφήσει τον εαυτό μου να χαρεί! Κρατάω μια πισινή! Από συμπτώματα τίποτα!! Κανένα τσιμπηματάκι που και που και το μόνο που μπορώ να πω ότι είναι διαφορετικό είναι ότι έχω παρα πολλά υγρά! Τίποτα άλλο! Σου ευχομαι τα καλύτερα με μια τεράστια χοριακη!!  ❤️

Καλημέρα.ευχομαι σήμερα να πάρεις έναν ωραίο αριθμό που να σταματήσεις να αγχωνεσαι.!!! και να αρχίσεις να το συνειδητοποιείς σιγά σιγά!!!σε ευχαριστώ πολύ εγώ βέβαια έχω ακόμη για χοριακη!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Summer123 είπε:

Κορίτσια πραγματικά σας ευχαριστώ πολύ για το θάρρος που μου δίνετε.την Κυριακή πάω για χοριακη 15/8

Καλη επιτυχια κοριτσι μου!!! Ευχομαι να μας πεις θετικά νεα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Καλημερα! Ναι θετική χοριακη έχω, εγώ βέβαια τη θεωρώ χαμηλή και τώρα περιμενω το αποτέλεσμα της επαναληπτικής! Ακόμα δεν έχω αφήσει τον εαυτό μου να χαρεί! Κρατάω μια πισινή! Από συμπτώματα τίποτα!! Κανένα τσιμπηματάκι που και που και το μόνο που μπορώ να πω ότι είναι διαφορετικό είναι ότι έχω παρα πολλά υγρά! Τίποτα άλλο! Σου ευχομαι τα καλύτερα με μια τεράστια χοριακη!!  ❤️

Κοριτσι μου εκανες επαναληπτική χοριακη;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Κοριτσι μου εκανες επαναληπτική χοριακη;; 

Έκανα και περιμένω!! Χειρότερα από την πρώτη είμαι! Η αγωνία όχι στα ύψη, κοντεύει μα σπάσει η καρδιά μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα!!!!!! σημερα ειχα υπερηχο!!!ακουσαμε μια τελεια καρδουλα εναν πανεμορφο ηχο!!!!!! ειναι ενα τελικα μαλλον μας ξεγελασε γιατι ηταν μεγαλωμενο!!! ειμαι πολυ χαρουμενηηηη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

κοριτσια μου καλημερα!!!!!! σημερα ειχα υπερηχο!!!ακουσαμε μια τελεια καρδουλα εναν πανεμορφο ηχο!!!!!! ειναι ενα τελικα μαλλον μας ξεγελασε γιατι ηταν μεγαλωμενο!!! ειμαι πολυ χαρουμενηηηη!!!

Μπράβο κοριτσι!! Με το καλό να το υποδεχτείς!! Μια τελειομηνη και χαρούμενη εγκυμοσύνη σου ευχομαι!!  ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βγήκε η δευτερη! Τρεις μέρες μετά από 108,2 πήγε 194,1! Δεν διπλασιάστηκε! Ακόμα περιμένω να μιλήσω με το γιατρό. Θα βάλω τα κλάματα νομίζω! Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Βγήκε η δευτερη! Τρεις μέρες μετά από 108,2 πήγε 194,1! Δεν διπλασιάστηκε! Ακόμα περιμένω να μιλήσω με το γιατρό. Θα βάλω τα κλάματα νομίζω! Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει! 

Περιμενε να μιλησεις με το γιατρο σου… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

κοριτσια μου καλημερα!!!!!! σημερα ειχα υπερηχο!!!ακουσαμε μια τελεια καρδουλα εναν πανεμορφο ηχο!!!!!! ειναι ενα τελικα μαλλον μας ξεγελασε γιατι ηταν μεγαλωμενο!!! ειμαι πολυ χαρουμενηηηη!!!

Με το καλο κοριτσι μου!!! Να συναντηθείτε και να αγκαλιαστείτε με το καλο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Καλη επιτυχια κοριτσι μου!!! Ευχομαι να μας πεις θετικά νεα!!! 

Ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!!! ευχαριστώ πολύ που μου δίνετε όλη σας την θετική ενέργεια!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Βγήκε η δευτερη! Τρεις μέρες μετά από 108,2 πήγε 194,1! Δεν διπλασιάστηκε! Ακόμα περιμένω να μιλήσω με το γιατρό. Θα βάλω τα κλάματα νομίζω! Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει! 

Μην προδικαζεις τίποτα ακόμη!περίμενε να μιλήσεις και με τον γιατρό σου.μηπως ήταν πολύ νωρίς που έκανες την πρώτη χοριακη?μήπως εμφυτευτηκαν δύο εμβρυακια και συνέχισε μόνο το ένα?δεν ξέρω μπορεί να λέω και βλακειες,συγνώμη δεν θέλω να σε επηρεάζω αρνητικά.ευχομαι να πάνε όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Βγήκε η δευτερη! Τρεις μέρες μετά από 108,2 πήγε 194,1! Δεν διπλασιάστηκε! Ακόμα περιμένω να μιλήσω με το γιατρό. Θα βάλω τα κλάματα νομίζω! Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει! 

Δεν είναι απαραίτητο να διπλασιαστεί.  Το θέμα είναι να αυξάνεται τουλάχιστον κατά 60 με 70 %.

Κάποια μωράκια θέλουν παραπάνω χρόνο για να πάρουν μπρος. Μην απογοητευεσαι. Εξάλλου οι τιμές της χοριακης διαφέρουν από γυναίκα σε γυναίκα για αυτό και είναι τόσο μεγάλο το εύρος των τιμών

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

κοριτσια μου καλημερα!!!!!! σημερα ειχα υπερηχο!!!ακουσαμε μια τελεια καρδουλα εναν πανεμορφο ηχο!!!!!! ειναι ενα τελικα μαλλον μας ξεγελασε γιατι ηταν μεγαλωμενο!!! ειμαι πολυ χαρουμενηηηη!!!

Μπραβο κοριτσάκι!! Με το καλό να το πάρεις αγκαλίτσα το μωράκι σου🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikol88 είπε:

Βγήκε η δευτερη! Τρεις μέρες μετά από 108,2 πήγε 194,1! Δεν διπλασιάστηκε! Ακόμα περιμένω να μιλήσω με το γιατρό. Θα βάλω τα κλάματα νομίζω! Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει! 

Τίποτα δεν έχει τελειώσει ακόμα αλλά καταλαβαίνω την απογοήτευση σου και τον φόβο σου.

Μίλα με τον γιατρό σου και όσο μπορείς θετική σκέψη. Ξέρω οτι είναι δύσκολο αλλά δεν έχεις άλλη επιλογή.

Λογικά θα σου πει να επαναλάβεις την Παρασκευή ας ευχηθούμε να πάρει μπρος και να τριπλασιαστεί.🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...