Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Αναστασία31 είπε:

Τελευταία περίοδο είχα 28-6 οπότε διανύω την έκτη. Επαφή όμως είχα 9-7 οπότε τι να πω δε ξέρω. 

Μη φοβάσαι..είναι νωρίς ακόμα μωρε...στην 6η εβδομάδα μόνο σακουλάκι μπορείς να δεις..απο 7η και μετα συνήθως ακούμε καρδούλα..αν δεν ανησυχεί ο γιατρός σου χαλάρωσε όσο μπορείς και θα πάνε όλα καλά!! Σου το εύχομαι ολόψυχα!!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αναστασία31 είπε:

Τελευταία περίοδο είχα 28-6 οπότε διανύω την έκτη. Επαφή όμως είχα 9-7 οπότε τι να πω δε ξέρω. 

Σου ευχομαι κοριτσι μου να πανε οοοοολα υπεροχα!!!! Με το καλο να ακούσεις και καρδουλα για να εισαι πιο ήρεμη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου, το ότι έγινε μια φορά δεν σημαίνει ότι θα ξαναγίνει.  Καταλαβαίνω πως νιώθεις, μπορείς να κρατάς μικρο καλάθι αλλά η χαρά είναι όλη δική σου :-*

Σ ευχαριστώ πολύ!! Μακαρι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά!! Τώρα θα περιμένουμε τα δικά σου τα οποία ευχομαι να είναι 100 φορές καλύτερα!! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Nektaria82 είπε:

Εγω είμαι σχεδόν σίγουρη πως το αποτέλεσμα της χοριακής μου θα είναι αρνητικό. Εσυ χαμογέλα!!!!! Όλα καλά θα πάνε!

Γιατί καλέ;; Έπεσα εγώ ψυχολογικά αλλά εσυ το τερμάτισες! Μια χαρά θα είναι! Είχες κάποιο σημάδι για να το λες αυτό;; Μη σκέφτεσαι έτσι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

Κορίτσια μου θα σας πω την ιστοριουλα μου κ ελπίζω να δωσω κουράγιο. Έκανα διέγερση πριν 3 μήνες κ βάλαμε 4 εμβρυακια στην κατάψυξη. Την εμβρυομεραφορα είπα να τη κάνω από Σεπτέμβρη κ τη Τρίτη έμαθα ότι ΕΊΜΑΙ ΈΓΚΥΟΣ!!! εγώ με ενδομητροιωση κ ο άντρας μου με 240000 σπερπατοζωαρια. Πάντα υπάρχει ελπίδα. 

Τώρα το θέμα που έχω είναι ότι η χοριακη μου η πρώτη ήταν 657, η δεύτερη 1093 κ η τρίτη 4 μέρες μέτα απ τη δεύτερη είναι 4477 νομίζω είναι χαμηλή κ φοβάμαι γτ είναι κάτι που δε περίμενα τώρα. Συγνώμη για το σεντόνι κορίτσια μου. 

Τελικά οντως αν το βγάλουμε από το μυαλό μας μπορεί να γίνει το θαύμα!! Συγχαρητήρια!! Γλίτωσες το χειρότερο! Την αναμονή των 14 ημερών! Χαχαχα 
Ολα καλά θα πάνε!! Και νομίζω ότι είναι μια χαρά οι χοριακες σου! Με το καλό ν ακούσεις και καρδούλα να ηρεμήσεις!! Μια υγιή, τελειομηνη και χαρούμενη εγκυμοσύνη σου ευχομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Γιατί καλέ;; Έπεσα εγώ ψυχολογικά αλλά εσυ το τερμάτισες! Μια χαρά θα είναι! Είχες κάποιο σημάδι για να το λες αυτό;; Μη σκέφτεσαι έτσι!! 

Δεν έπεσα απλά, σε κρίση!!!!! Δεν άντεξα μέχρι αύριο κι έκανα σήμερα χοριακή. Σημάδια.. δεν υπάρχουν τα σημάδια που θα έπρεπε. Όπως και να' χει, θα δείξει σήμερα ελπίζω, γιατί κάτι τρελά μου έλεγαν για αποτέλεσμα αύριο. Έλεοοοος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

@Vasilique καλα μου εισαι;;;; πηγες για υπερηχο;;;;;

Διονη μου εσύ πως είσαι? Όλα καλά? Κοντεύεις και στον υπέρηχο ε? Μεθαύριο δεν είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Διονη μου εσύ πως είσαι? Όλα καλά? Κοντεύεις και στον υπέρηχο ε? Μεθαύριο δεν είναι?

ναι σαντουλι μου!!!! μεθαυριο παω κι εχω πολλη αγωνια! δε νιωθω ιδιατερα συμπτωματα εκτος απο καποιους πονους χαμηλα γι αυτο θελω πολυ να δω τι θα γινει στον υπερηχο!!!!κατα τ αλλα ξεκουραζομαι!!εσυ ;;; πως εισαι;;;; περιμενεις την παρασκευη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

ναι σαντουλι μου!!!! μεθαυριο παω κι εχω πολλη αγωνια! δε νιωθω ιδιατερα συμπτωματα εκτος απο καποιους πονους χαμηλα γι αυτο θελω πολυ να δω τι θα γινει στον υπερηχο!!!!κατα τ αλλα ξεκουραζομαι!!εσυ ;;; πως εισαι;;;; περιμενεις την παρασκευη;;

Ε νωρίς είναι για πολλά πολλα συμπτώματα..θα τα δεις τα εμβρυακια σου και θα χαλαρώσεις από μεθαύριο..εγώ ναι περιμένω την παρασκευή πως και πως..προς το παρόν κάνω καμιά δουλειά στο σπίτι γιατί μετά έχει ξάπλα και ξεκούραση..Α ρίχνω και κάτι ωραίους υπνους από οταν άρχισα προγεστερόνη.. εν τω μεταξύ αυτή τη φορά μου έχει δώσει prolutex και η καημένη η κοιλίτσα μου όλο πονάει..να δω που θα βάζω την αντιπηκτική σε λίγες μέρες..εσένα τι σου έχει δώσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Ε νωρίς είναι για πολλά πολλα συμπτώματα..θα τα δεις τα εμβρυακια σου και θα χαλαρώσεις από μεθαύριο..εγώ ναι περιμένω την παρασκευή πως και πως..προς το παρόν κάνω καμιά δουλειά στο σπίτι γιατί μετά έχει ξάπλα και ξεκούραση..Α ρίχνω και κάτι ωραίους υπνους από οταν άρχισα προγεστερόνη.. εν τω μεταξύ αυτή τη φορά μου έχει δώσει prolutex και η καημένη η κοιλίτσα μου όλο πονάει..να δω που θα βάζω την αντιπηκτική σε λίγες μέρες..εσένα τι σου έχει δώσει?

Για να μην πονάς από την prolutex βάζε την βελόνα όχι κάθετα στο δέρμα αλλά ελαφρώς προς τα κάτω η κλίση της βελόνας και πάτα πολύ αργά το έμβολο. Εγώ μετρούσα μέχει το 30 περίπου οσο την άδειαζα.Αφού αδειάσει η ένεση περίμενε ένα δυο δευτερολεπτα για να την αφαιρέσεις και οχι πίεση με βαμβάκι μετά.

Το ίδιο έκανα και με τις  innohep και δεν πονούσα ουτε μελάνιαζα.

Καλή επιτυχία για την Παρασκευή με το καλό.🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Για να μην πονάς από την prolutex βάζε την βελόνα όχι κάθετα στο δέρμα αλλά ελαφρώς προς τα κάτω η κλίση της βελόνας και πάτα πολύ αργά το έμβολο. Εγώ μετρούσα μέχει το 30 περίπου οσο την άδειαζα.Αφού αδειάσει η ένεση περίμενε ένα δυο δευτερολεπτα για να την αφαιρέσεις και οχι πίεση με βαμβάκι μετά.

Το ίδιο έκανα και με τις  innohep και δεν πονούσα ουτε μελάνιαζα.

Καλή επιτυχία για την Παρασκευή με το καλό.🥰

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!! Θα το δοκιμάσω αυτό με την κλίση..βασικά την ώρα που κάνω την ένεση δεν πονάω μετά με πονάει ούτε το παντελόνι μου δεν αντέχω, αντίθετα η innohep με πονούσε λίγο εκείνη την ώρα που την εκανα και μετά από λίγο όλα καλά..Παρ όλα αυτά το κάνω με βαμβάκι μετά και μπορεί να το πιέζω λίγο δεν ξέρω θα δοκιμάσω όμως όπως λες μήπως με βολεψει..💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nektaria82 είπε:

Δεν έπεσα απλά, σε κρίση!!!!! Δεν άντεξα μέχρι αύριο κι έκανα σήμερα χοριακή. Σημάδια.. δεν υπάρχουν τα σημάδια που θα έπρεπε. Όπως και να' χει, θα δείξει σήμερα ελπίζω, γιατί κάτι τρελά μου έλεγαν για αποτέλεσμα αύριο. Έλεοοοος

Είναι αυτές οι τελευταίες μέρες σκότωμα! Δεν περνάνε με τίποτα!! Ελπίζω να στο βγάλουν σήμερα γιατί αλλιώς είναι αναίσθητοι μιλάμε!! Συμπτώματα εδώ που τα λέμε πάντως πολύ λίγες είχαν! Και τα μισά απ αυτά που νιώθουμε είναι από τα φάρμακα! Τέλος πάντων ευχομαι να έχεις τέλεια αποτελέσματα και σύντομα να πετάς από τη χαρά σου!! 🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Αναστασία31 συγχαρητήρια! Αν θυμάμαι καλά ήμασταν στον ίδιο γιατρό ή τα έχω μπλέξει;

Οι χοριακες είναι καλές. Όντως από την 1η στη 2η δεν είχες τέλειο διπλασιασμό όμως η 3η είναι σούπερ. Δλδ 1093*2=2200 περίπου *2=4400 κ εσύ έχεις παραπάνω! Πήρε μπροστά το μωρό κανονικά! Κ γω από την 1η στη 2η δεν είχα ακριβώς διπλασιασμό αλλά μετά όπως εσύ είχα παραπάνω κ τώρα έχω μια μπέμπα 6 μηνών! Με το καλό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!! Θα το δοκιμάσω αυτό με την κλίση..βασικά την ώρα που κάνω την ένεση δεν πονάω μετά με πονάει ούτε το παντελόνι μου δεν αντέχω, αντίθετα η innohep με πονούσε λίγο εκείνη την ώρα που την εκανα και μετά από λίγο όλα καλά..Παρ όλα αυτά το κάνω με βαμβάκι μετά και μπορεί να το πιέζω λίγο δεν ξέρω θα δοκιμάσω όμως όπως λες μήπως με βολεψει..💖

Κ εγω το ίδιο έχω με τις prolutex,δεν αντέχω να με ακουμπάει τίποτα μετά. Βέβαια εμένα πάει κ ανάλογα τη μεριά δλδ που θα το κάνω αριστερά ή δεξιά κ ίσως καμία φορά κ το πως τη βάζω γιατί η αλήθεια είναι πως μετά από τόσες ενέσεις εκεί που τις φοβόμουν τώρα έχω γίνει κ λίγο αναίσθητη!! Με το καλό να υποδεχτείς τα εμβρυάκια σου, σου εύχομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

ναι σαντουλι μου!!!! μεθαυριο παω κι εχω πολλη αγωνια! δε νιωθω ιδιατερα συμπτωματα εκτος απο καποιους πονους χαμηλα γι αυτο θελω πολυ να δω τι θα γινει στον υπερηχο!!!!κατα τ αλλα ξεκουραζομαι!!εσυ ;;; πως εισαι;;;; περιμενεις την παρασκευη;;

Μία χαρά σε βρίσκω, εγώ σήμερα είχα κ την πρώτη μου ανακατωσουρα κ από πόνους άσε, μερικές φορές αν δεν ξαπλώσω με πιάνει μέχρι κ η μέση μου.. Εγώ είχα φοβηθεί γιατί πονουσα κ κεντρικά κ αριστερά κ δεξιά κ φοβόμουν μήπως δεν ήταν εκεί που πρέπει. Αλλά χθες ησύχασα κ ο γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικά όλα αυτά γιατί είναι 2..ελπιζω να μη με πιάσουν από τώρα οι εμετοι, ο γιατρός μου έχει δώσει ακόμα 10 μέρες μέχρι να ξεκινήσουν!! Με το καλό να τα δεις, θα τρελαθείς από τη χαρά σου!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Κ εγω το ίδιο έχω με τις prolutex,δεν αντέχω να με ακουμπάει τίποτα μετά. Βέβαια εμένα πάει κ ανάλογα τη μεριά δλδ που θα το κάνω αριστερά ή δεξιά κ ίσως καμία φορά κ το πως τη βάζω γιατί η αλήθεια είναι πως μετά από τόσες ενέσεις εκεί που τις φοβόμουν τώρα έχω γίνει κ λίγο αναίσθητη!! Με το καλό να υποδεχτείς τα εμβρυάκια σου, σου εύχομαι!! 

Μια απο τα ιδια!!! Κι εγω δεν άντεχα τιποτα στην περιοχή της κοιλια απο τις ενέσεις!! Μου εχει γινει μαύρη η κοιλια. Πηρα απο το φαρμακείο arnica κρεμα, ειναι φυτική, για τις μελανιες και οντως εμενα με ανακουφίζει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Μία χαρά σε βρίσκω, εγώ σήμερα είχα κ την πρώτη μου ανακατωσουρα κ από πόνους άσε, μερικές φορές αν δεν ξαπλώσω με πιάνει μέχρι κ η μέση μου.. Εγώ είχα φοβηθεί γιατί πονουσα κ κεντρικά κ αριστερά κ δεξιά κ φοβόμουν μήπως δεν ήταν εκεί που πρέπει. Αλλά χθες ησύχασα κ ο γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικά όλα αυτά γιατί είναι 2..ελπιζω να μη με πιάσουν από τώρα οι εμετοι, ο γιατρός μου έχει δώσει ακόμα 10 μέρες μέχρι να ξεκινήσουν!! Με το καλό να τα δεις, θα τρελαθείς από τη χαρά σου!! ❤️❤️

Άρχισες ανακατωσούρες!!! Ελπιζω να μη σε ταλαιπωρήσουν πολυ… 🤮🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JNtina είπε:

Μια απο τα ιδια!!! Κι εγω δεν άντεχα τιποτα στην περιοχή της κοιλια απο τις ενέσεις!! Μου εχει γινει μαύρη η κοιλια. Πηρα απο το φαρμακείο arnica κρεμα, ειναι φυτική, για τις μελανιες και οντως εμενα με ανακουφίζει!! 

Αχ μακάρι να ανακουφίζει αυτή η κρεμα, μου την έχει δώσει ο γιατρός και μένα γιατί μελανιαζα πάρα πολύ εύκολα από τις innohep την προηγούμενη φορά αλλά δεν πολύ είχα βάλει..τώρα θα τη χρησιμοποιήσω όμως σίγουρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tvz είπε:

Κ εγω το ίδιο έχω με τις prolutex,δεν αντέχω να με ακουμπάει τίποτα μετά. Βέβαια εμένα πάει κ ανάλογα τη μεριά δλδ που θα το κάνω αριστερά ή δεξιά κ ίσως καμία φορά κ το πως τη βάζω γιατί η αλήθεια είναι πως μετά από τόσες ενέσεις εκεί που τις φοβόμουν τώρα έχω γίνει κ λίγο αναίσθητη!! Με το καλό να υποδεχτείς τα εμβρυάκια σου, σου εύχομαι!! 

Ε ναι αυτό είναι μέχρι να περάσει η μία μεριά πονάει η άλλη και πάει λέγοντας..κάνεις και innohep? Και εγώ δεν είμαι πολύ προσεκτική ίσως φταίει και αυτό δεν ξέρω..μελανιαζω γενικά πάρα πολύ εύκολα δεν πειράζει χαλάλι στα μωράκια!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Είναι αυτές οι τελευταίες μέρες σκότωμα! Δεν περνάνε με τίποτα!! Ελπίζω να στο βγάλουν σήμερα γιατί αλλιώς είναι αναίσθητοι μιλάμε!! Συμπτώματα εδώ που τα λέμε πάντως πολύ λίγες είχαν! Και τα μισά απ αυτά που νιώθουμε είναι από τα φάρμακα! Τέλος πάντων ευχομαι να έχεις τέλεια αποτελέσματα και σύντομα να πετάς από τη χαρά σου!! 🤞🤞🤞

Δε μου έχουν στείλει τίποτα, οπότε πήρα σπο το φαρμακείο τεστ. Αρνητικότατο... Να σου πάνε όλα καλά! Σε όλες σας μέσα απο την καρδιά μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Ε νωρίς είναι για πολλά πολλα συμπτώματα..θα τα δεις τα εμβρυακια σου και θα χαλαρώσεις από μεθαύριο..εγώ ναι περιμένω την παρασκευή πως και πως..προς το παρόν κάνω καμιά δουλειά στο σπίτι γιατί μετά έχει ξάπλα και ξεκούραση..Α ρίχνω και κάτι ωραίους υπνους από οταν άρχισα προγεστερόνη.. εν τω μεταξύ αυτή τη φορά μου έχει δώσει prolutex και η καημένη η κοιλίτσα μου όλο πονάει..να δω που θα βάζω την αντιπηκτική σε λίγες μέρες..εσένα τι σου έχει δώσει?

καλα κανεις και τα ετοιμαζεις απο τωρα!!! κοριτσι μου ειχα και εχω κι εγω prolutex και νιωθω τα ιδια...με ειχε προειδοποιησει και η φαρμακοποιος....εκτος απο τον τρομερο πονο εχω πρηστει παρα πολυ και απο τiς ενεσεις της διεγερσης και απο αυτες λες και ειμαι 5 μηνων εγκυος...σε σημειο που ολοι με ρωτανε αν ειμαι εγκυος απο τωρα... χαχαχχα οι αντιπηκτικες εχουν απλα λιγο πιο xoντρη βελονιτσα νιωθω και πονανε στο τσιμπημα....εγω κανω μια εβδομαδα στη μια μερια τη μια και στην αλλη μερια την αλλη απο πανω προς τα κατω και μετα την αλλη εβδομαδα τις κανω εναλλαξ....αλλα δεν ξερω αν βοηθαει καπου...απλα μετακινω τον πονο της prolutex καπως χαχαχαχα....παντως η @BlackCat εχει δικιο στον τροπο βοηθαει...
τωρα για τις innohep μεγαλο θεμα ...κατι θελει για να μη μελανιαζεις να  τιναζεις τη βελονα να κατεβει ο αερας στο εμβολο ..δεν ξερω αν το κανω σωστα παντως δεν εχω μελανιασει μονο κανω σημαδακια κυριως απο τη βελονα.
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Μία χαρά σε βρίσκω, εγώ σήμερα είχα κ την πρώτη μου ανακατωσουρα κ από πόνους άσε, μερικές φορές αν δεν ξαπλώσω με πιάνει μέχρι κ η μέση μου.. Εγώ είχα φοβηθεί γιατί πονουσα κ κεντρικά κ αριστερά κ δεξιά κ φοβόμουν μήπως δεν ήταν εκεί που πρέπει. Αλλά χθες ησύχασα κ ο γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικά όλα αυτά γιατί είναι 2..ελπιζω να μη με πιάσουν από τώρα οι εμετοι, ο γιατρός μου έχει δώσει ακόμα 10 μέρες μέχρι να ξεκινήσουν!! Με το καλό να τα δεις, θα τρελαθείς από τη χαρά σου!! ❤️❤️

ξερεις ολα αυτα που περιγραφεις τα εχω ..καποιες μερες τα ειχα και πιο εντονα απλα επειδη δεν ειναι τακτικα δεν τα βρισκω ως εντονα συμπτωματα κι αγχωνομαι χαχαχαχ να χαμε να λεγαμε να χαμε να πουμε.... ας παω στον υπερηχο γιατι θα τρελαθω!!!
παντως τα συμπτωματακια δεχνουν υγεια οπως και να εχει!! οποτε εισαι μια χαρα!! σε ευχαριστω πολυ ...θα σας πω νεακια!! εχω περιεργεια ....μετα τη δικη σου χοριακη δεν ξερω αν θα ειναι και δυο χαχαχαχ αλλα ολα ειναι καλοδεχουμενα!!💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Ε ναι αυτό είναι μέχρι να περάσει η μία μεριά πονάει η άλλη και πάει λέγοντας..κάνεις και innohep? Και εγώ δεν είμαι πολύ προσεκτική ίσως φταίει και αυτό δεν ξέρω..μελανιαζω γενικά πάρα πολύ εύκολα δεν πειράζει χαλάλι στα μωράκια!! ❤️

Όχι δεν κάνω τέτοιες, δε μου έδωσε ο γιατρός!! Κ εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με τις μελανιες αλλά από αυτές τις ενέσεις ευτυχώς έχω μόνο μια μελάνια, κ πολλές πολλές τρυπιτσες. Της διέγερσης ήταν χειρότερες, είχα μελανιες παντού!! Εννοείται χαλάλι για τα μωράκια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Διόνη είπε:

ξερεις ολα αυτα που περιγραφεις τα εχω ..καποιες μερες τα ειχα και πιο εντονα απλα επειδη δεν ειναι τακτικα δεν τα βρισκω ως εντονα συμπτωματα κι αγχωνομαι χαχαχαχ να χαμε να λεγαμε να χαμε να πουμε.... ας παω στον υπερηχο γιατι θα τρελαθω!!!
παντως τα συμπτωματακια δεχνουν υγεια οπως και να εχει!! οποτε εισαι μια χαρα!! σε ευχαριστω πολυ ...θα σας πω νεακια!! εχω περιεργεια ....μετα τη δικη σου χοριακη δεν ξερω αν θα ειναι και δυο χαχαχαχ αλλα ολα ειναι καλοδεχουμενα!!💓💓

Γιατί βρε συ να μην είναι 2; αφού κ συ είχες τριπλασιασμό στη 2η χοριακη; εμένα απλώς ήταν βλαστοκυστες κ ίσως για αυτό να είναι μεγαλύτερο το νούμερο. Κ εσένα είναι μεγάλο το νούμερο τηρουμένων των αναλογιών εφόσον έβαλες 3 ημερών.. Καλά δε θυμάμαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...