Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Σε ευχαριστώ παρα πολύ να σε πάντα καλα. Ναι, γτ αν κατάλαβα  καλά δεν είμαι και πολύ συγουρη, τα κατεψηξαν  ημερών και αύριο θα ναι για 5 ημερών. Και μου πε από 4 μπορεί να μείνουν κ 2  μπορεί κ 1. δεν ξέρω καθόλου. Είμαι πολύ αγχωμένη

Σε ευχαριστώ πολύ ❤️

Ηρέμησε και όλα θα πάνε καλά!! Κανείς κακό σε σένα με το να αγχώνεσαι να κλαις και να είσαι χάλια, καμία μας δε θα μένει με άδεια αγκαλιά!! Αργά ή γρήγορα θα τα καταφερουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;; μόλις με πήρε η εμβρυολογος, από τα 15 μείνανε πίσω μόνο 2!!!!Τα υπόλοιπα 13 πηγαίνουν πολύ καλά 3η μέρα σήμερα, μου είπε ότι τα 2 ίσως τα βγάλουν γιατί δε νομίζει να συνεχίσουν, τώρα θα με ενημερώσει ξανά την Τετάρτη για το τελικό αποτέλεσμα, θέλω να πιστεύω ότι θα  προχωρήσουν τα μισά έστω...ειχα πολλή αγωνία αλλά δόξα τω Θεώ όλα καλά!!! Θα μπούνε όλα κατάψυξη βέβαια και έμβρυομεταφορά θα κάνω τον Σεπτέμβρη (δική μου επιλογή) 

Τελειαααα νέα μπράβο κορίτσι μου και μέσα σε αυτα είναι το δικό σου παιδάκι ή παιδάκια!!! Να συνεχίσουν όλα τέλεια :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Αμήν, Σε ευχαριστώ πολύ. Πάντα με τον καλό σου λόγο. Πάντα κοντά σε όλες. Να σε πάντα καλά....ποσο με καταλαβαίνεις προσπαθώ να είμαι ήρεμη αλλά όσο περνάει η ώρα για αύριο... Τρελενομαι....

Μακάρι να έχει φτάσει η στιγμή. 5 + χρόνια την περίμενα... 

Αυτο που λες τωρα να σκεφτεσαι... οτι αυτη τη στιγμη την περίμενες τοσα χρονια!!! Να σκεφτεσαι οτι η στιγμη ηρθε, η αναμονή ειναι το χειρότερο κομμάτι, οποτε τωρα που ηρθε να τη δεχτείς οπως πρεπει! Προσπάθησε να απασχολήσεις το μυαλο σου ώστε να μη σε κυριεύσει το αγχος! Και μετα την εμβρυομεταφορα πρεπει να εισαι ήρεμη για να βοηθήσεις και το η τα εμβρυακια σου!!! Ο,τι ειναι να γινει θα γινει έγραψε μια κοπελα εδω ( η @Apol αν δεν κανω λαθος) και εχει απόλυτο δικιο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Χαρμακι ειναι απολυτως λογικο να νιωθεις ετσι, ιδίως οταν ειναι και η πρώτη σου!!! Και εμενα ο αντρας μου στην πρώτη ελειπε και ημουν κι εγω με τα μυαλά στα κάγκελα!!! Υπομονη, δε μπορουμε να κανουμε κατι αλλο... 
Ειπα ηδη την προσευχή μου για σενα και σου στελνω οοοοοολη μου τη θετική ενέργεια για αυριο για να τα πας χάρμα!!!! 
Καλη επιτυχια κοριτσι μου!!! Με το καλο να φωλιάσουν τα ωαριακια σου!!! 

Γι'αυτό το λόγο αποφάσισα να κάνω έμβρυομεταφορά το Σεπτέμβρη, γιατί ο άντρας μου θα λείπει και εγώ θα πάω μαζί του αν έκανα θα έπεφτε Ιούλιο και θα ήμουν στο πήγαινε έλα δεν με ενοχλεί αυτό όσο το να περάσω όλη τη διαδικασία μόνη μου είτε είχε θετικό αποτέλεσμα είτε αρνητικο το άγχος θα είναι δεκαπλάσιο φαντάζομαι , γι αυτό αποφασίσαμε να γίνει Σεπτέμβρη να είμαστε μαζί

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα σε όλες....βλέπω τα νέα σας καθημερινά... ❤️

Μπορεί να με θυμάστε είχα πάθει υπερδιέγερση τον προηγούμενο μήνα μετα την ωοληψια...

Αυριο πάω για εμβριομεταφορα...!!! 

Ειχαμε 4 που πήγαιναν για βλαστοκυστες αλλά αύριο θα μας ενημερώσει ο εμβριολογος πόσα συνέχισαν και πόσα θα βάλουμε. Είμαι πολύ  περίεργα ψυχολογικά μια κλαίω μια είμαι καλά δεν έχω υπομονή νευριάζω συνέχεια. Περνω 6 συκλακουρ και 3 ουτροτζεσταν και χάπι θυρεοειδή. Το ενδομητριο είναι στο 12, θυρεοειδής 1,66.

Αν θέλετε κάντε μια προσευχή και στειλετε μου θετική ενέργεια για να έχω υπομονή και να πάνε όλα καλά έχω πολύ άγχος είναι η πρώτη μου ετ. Είμαι μόνη μου, ο άντρας μου είναι επαρχία δεν με χωράει το σπίτι...😩

Ευχαριστώ πολύ 

Αχχχ κορίτσι μου οι ορμόνες μας κάνουν πολλά άλλα εμείς ορίζουμε τον εαυτό μας και τις αντοχές μας και σίγουρα θα τα καταφέρεις και θα πάνε όλα υπέροχα !! Είχα περάσει και εγώ υπερδιέγερση στην πρώτη ετ !!! Να πάνε όλα κατευχην και να προσπαθείς να ηρεμείς το σώμα και το μυαλό σου όσο μπορείς 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα σε όλες....βλέπω τα νέα σας καθημερινά... ❤️

Μπορεί να με θυμάστε είχα πάθει υπερδιέγερση τον προηγούμενο μήνα μετα την ωοληψια...

Αυριο πάω για εμβριομεταφορα...!!! 

Ειχαμε 4 που πήγαιναν για βλαστοκυστες αλλά αύριο θα μας ενημερώσει ο εμβριολογος πόσα συνέχισαν και πόσα θα βάλουμε. Είμαι πολύ  περίεργα ψυχολογικά μια κλαίω μια είμαι καλά δεν έχω υπομονή νευριάζω συνέχεια. Περνω 6 συκλακουρ και 3 ουτροτζεσταν και χάπι θυρεοειδή. Το ενδομητριο είναι στο 12, θυρεοειδής 1,66.

Αν θέλετε κάντε μια προσευχή και στειλετε μου θετική ενέργεια για να έχω υπομονή και να πάνε όλα καλά έχω πολύ άγχος είναι η πρώτη μου ετ. Είμαι μόνη μου, ο άντρας μου είναι επαρχία δεν με χωράει το σπίτι...😩

Ευχαριστώ πολύ 

Ειναι πολύ φυσιολογικά όσα νιωθεις. Απλά προσπάθησε Να σκεφτεσαι θετικά. Σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε ολα καλα, κ όσα βαλεισ Να φωλιάσουν εκει για 9 μηνες. Η σκέψη όλων μας είναι μαζί σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Γι'αυτό το λόγο αποφάσισα να κάνω έμβρυομεταφορά το Σεπτέμβρη, γιατί ο άντρας μου θα λείπει και εγώ θα πάω μαζί του αν έκανα θα έπεφτε Ιούλιο και θα ήμουν στο πήγαινε έλα δεν με ενοχλεί αυτό όσο το να περάσω όλη τη διαδικασία μόνη μου είτε είχε θετικό αποτέλεσμα είτε αρνητικο το άγχος θα είναι δεκαπλάσιο φαντάζομαι , γι αυτό αποφασίσαμε να γίνει Σεπτέμβρη να είμαστε μαζί

 

Και πολυ καλα θα κανεις!!! Εγω την πρώτη την εκανα μονη μου οπως έγραψα πριν και ειχα αγχος φουλλλλλλλ!!!! Ηταν και η πρώτη, ήμουν και μονη ασε!!! Να πας παρεουλα με τον αντρουλη σου καλυτερα θα εισαι, σου το λεω εμπειρικά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Τελειαααα νέα μπράβο κορίτσι μου και μέσα σε αυτα είναι το δικό σου παιδάκι ή παιδάκια!!! Να συνεχίσουν όλα τέλεια :-)

Ευχαριστώ!!! Αυτό ελεγα χθες στον άντρα μου, συνειδητοποιεις του λέω ότι μας περνούν να μας ενημερώσουν για το πως προχωράνε τα εμβρυακια μας και ότι κάποια από αυτά θα είναι τα μωράκια μας;; Α ρε κορίτσια που έχει φτάσει η επιστήμη τι γίνεται μέσα στο σώμα μας με την διεγερση, τι γίνεται έξω από το σώμα μας για να δημιουργηθει ζωή κ να μεγαλώσει μέσα μας...Είναι εκπληκτικό όλο αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Και πολυ καλα θα κανεις!!! Εγω την πρώτη την εκανα μονη μου οπως έγραψα πριν και ειχα αγχος φουλλλλλλλ!!!! Ηταν και η πρώτη, ήμουν και μονη ασε!!! Να πας παρεουλα με τον αντρουλη σου καλυτερα θα εισαι, σου το λεω εμπειρικά!! 

Φιλενάδα ήμουν σε μεγάλο δίλημμα, σκεφτόμουν γιατί να το αναβάλλουμε αφού ήρθε τωρα ας γίνει και όλα αυτά μετά άρχισα να αγχώνομαι για το τότε ότι θα είμαι μόνη οπότε το συζητήσαμε με τη γιατρό ή όποια μας είπε ότι για 2 μήνες δε Θα γινει και τίποτα, όλα θα πάνε καλά έτσι κ κλείσαμε να γίνει Σεπτέμβρη, τώρα με αυτά που λες ότι το πέρασες σιγουρευτηκα ότι πήρα τη σωστή απόφαση!!!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα σε όλες....βλέπω τα νέα σας καθημερινά... ❤️

Μπορεί να με θυμάστε είχα πάθει υπερδιέγερση τον προηγούμενο μήνα μετα την ωοληψια...

Αυριο πάω για εμβριομεταφορα...!!! 

Ειχαμε 4 που πήγαιναν για βλαστοκυστες αλλά αύριο θα μας ενημερώσει ο εμβριολογος πόσα συνέχισαν και πόσα θα βάλουμε. Είμαι πολύ  περίεργα ψυχολογικά μια κλαίω μια είμαι καλά δεν έχω υπομονή νευριάζω συνέχεια. Περνω 6 συκλακουρ και 3 ουτροτζεσταν και χάπι θυρεοειδή. Το ενδομητριο είναι στο 12, θυρεοειδής 1,66.

Αν θέλετε κάντε μια προσευχή και στειλετε μου θετική ενέργεια για να έχω υπομονή και να πάνε όλα καλά έχω πολύ άγχος είναι η πρώτη μου ετ. Είμαι μόνη μου, ο άντρας μου είναι επαρχία δεν με χωράει το σπίτι...😩

Ευχαριστώ πολύ 

 κοριτσάκι μου, όλα καλα θα πάνε, θα δεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bonbon είπε:

Καλη επιτυχια και σε εσενα κοριτσι μου! 🤞 Ποσες θα βαλεις τελικα? Θα αφησεις και καταψυξη?

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Με το καλοοοο!!! Να πάνε όλα σούπερ και να γαντζωθουν γερά τα έμβρυακια σου :-)

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

 

Με το καλό κ γρήγορα να μας πεις τα ευχάριστα Νάνσυ μου! Σου στέλνουμε όλες μας εδώ την θετική μας ενέργεια! Πίστη κ όλα θα έρθουν στην ώρα τους! Σε περνάω κ στο πινακάκι μας! Για γούρι! ✌️💚

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Τέλεια!!!! Με το καλό κορίτσι μου.. Ήρθε και η σειρά σου!!!!! 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!! Δεν ξέρω ακόμα πόσα θα βάλω και τι θα μείνει, θα τα συζητήσω όλα την Πέμπτη με τον γιατρό!!

Ακούω τόσο θετικά πράγματα από τους γιατρούς, γενικά δεν έχει προκύψει κανένα πρόβλημα ως τώρα και αναρωτιέμαι αν όλα πάνε τόσο καλά τι μπορεί να συμβεί και να στραβωσει το πράγμα?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!! Δεν ξέρω ακόμα πόσα θα βάλω και τι θα μείνει, θα τα συζητήσω όλα την Πέμπτη με τον γιατρό!!

Ακούω τόσο θετικά πράγματα από τους γιατρούς, γενικά δεν έχει προκύψει κανένα πρόβλημα ως τώρα και αναρωτιέμαι αν όλα πάνε τόσο καλά τι μπορεί να συμβεί και να στραβωσει το πράγμα?? 

Το ίδιο αναρωτιέμαι και εγώ συχνά.. Τίποτα δε θα στραβώσει όλα θα πάνε καλά αλλά και κάτι να γίνει, δεν πτοουμαστε, δεν το βάζουμε κάτω, συνεχίζουμε δυναμικά!!! Μην το σκέφτεσαι όμως τίποτα δε θα πάει λάθος!!! 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα σε όλες....βλέπω τα νέα σας καθημερινά... ❤️

Μπορεί να με θυμάστε είχα πάθει υπερδιέγερση τον προηγούμενο μήνα μετα την ωοληψια...

Αυριο πάω για εμβριομεταφορα...!!! 

Ειχαμε 4 που πήγαιναν για βλαστοκυστες αλλά αύριο θα μας ενημερώσει ο εμβριολογος πόσα συνέχισαν και πόσα θα βάλουμε. Είμαι πολύ  περίεργα ψυχολογικά μια κλαίω μια είμαι καλά δεν έχω υπομονή νευριάζω συνέχεια. Περνω 6 συκλακουρ και 3 ουτροτζεσταν και χάπι θυρεοειδή. Το ενδομητριο είναι στο 12, θυρεοειδής 1,66.

Αν θέλετε κάντε μια προσευχή και στειλετε μου θετική ενέργεια για να έχω υπομονή και να πάνε όλα καλά έχω πολύ άγχος είναι η πρώτη μου ετ. Είμαι μόνη μου, ο άντρας μου είναι επαρχία δεν με χωράει το σπίτι...😩

Ευχαριστώ πολύ 

Ειναι λογικο να εχεις αγωνια κοριτσι μου! Κι εγω τα ιδια ημουν πριν 2 μερες. Κανουμε μεγαλο αγωνα για να φτασουμε στο πολυποθητο αποτελεσμα, αλλα μη χαλας την ηρεμια σου τωρα. Ο,τι ειναι να γινει θα γινει. Και θα δεις ολα θα πανε καλα! Ηρεμησε και απασχολησε το μυαλο σου με αλλα πραγματα. Απο εμενα εχεις ολη τη θετικη ενεργεια και τις ευχες μου να βαλετε τα πιο γερα εμβρυακια!🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα. Σας διαβάζω εδώ και αρκετές μέρες κι είπα να μοιραστώ κι εγώ την εμπειρία μου.

Έκανα πρώτη εξωσωματική τον περασμένο μήνα (με gonal). Πήραμε στην ωοληψία 13 ωάρια, γονιμοποιήθηκαν τα 8 και προχώρησαν σε βλαστοκύστες τα 4. Βάλαμε στην πρώτη ΕΤ 2 βλαστοκύστες 4ΑΒ και 4ΒΒ αλλά δυστυχώς η χοριακή έδειξε 0. Θα προχωρήσω σε νέα ΕΤ με τις άλλες 2 βλαστοκύστες 4ΒΒ και 2ΒΒ την Παρασκευή 21/5. Προβληματίζομαι αρκετά λόγω της ποιότητας των βλαστοκύστεων που έχουμε αλλά εύχομαι να έχουμε θετικό αποτέλεσμα αυτή τη φορά 🙂

εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες! 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Καλημέρα τσούπρες και καλή εβδομάδα! Τι νέα;

Καλησπέρα!! Καλή εβδομάδα πόσο χαίρομαι που μπήκα στο πινακάκι! Αντε να φτάσω κι εγώ ως το τέλος του!! 

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα σε όλες....βλέπω τα νέα σας καθημερινά... ❤️

Μπορεί να με θυμάστε είχα πάθει υπερδιέγερση τον προηγούμενο μήνα μετα την ωοληψια...

Αυριο πάω για εμβριομεταφορα...!!! 

Ειχαμε 4 που πήγαιναν για βλαστοκυστες αλλά αύριο θα μας ενημερώσει ο εμβριολογος πόσα συνέχισαν και πόσα θα βάλουμε. Είμαι πολύ  περίεργα ψυχολογικά μια κλαίω μια είμαι καλά δεν έχω υπομονή νευριάζω συνέχεια. Περνω 6 συκλακουρ και 3 ουτροτζεσταν και χάπι θυρεοειδή. Το ενδομητριο είναι στο 12, θυρεοειδής 1,66.

Αν θέλετε κάντε μια προσευχή και στειλετε μου θετική ενέργεια για να έχω υπομονή και να πάνε όλα καλά έχω πολύ άγχος είναι η πρώτη μου ετ. Είμαι μόνη μου, ο άντρας μου είναι επαρχία δεν με χωράει το σπίτι...😩

Ευχαριστώ πολύ 

@ΧΑΡΜΑμου είναι απόλυτα λογικό να έχεις αυτή την διάθεση όμως το άγχος είναι  σίγουρα το μονο που δεν θέλουμε! Προσπάθησε να είσαι ψύχραιμη! Δεν ξέρω γιατί αλλά με κατακλύζει μια απίστευτη αισιοδοξία για όλες οπότε γράφω εδώ!

Ξεχώρισα ενδεικτικα 2 σχόλια κι είπα να απαντήσω κι εγώ με τη σειρά μου! Βλέπω όμως πόσο ωραία πηγαίνουν όλα! Οι περισσότερες κοπέλες έδωσαν πολλά αυγουλακια εδώ και ήδη έχουμε ευχάριστα από κάποιες άλλες κοπέλες!! 

Όλες περάσαμε ήδη και περνάμε ακόμα και ίσως περάσουμε κι άλλα όμως πραγματικά η πίστη μου είναι τόσο μεγάλη! Κανέναν δεν αφήνει ο Θεός έτσι! Οπότε όλα θα πάνε τέλεια! ❤️❤️🙏🙏🙏  Υπομονή κορίτσια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Ευχαριστώ!!! Αυτό ελεγα χθες στον άντρα μου, συνειδητοποιεις του λέω ότι μας περνούν να μας ενημερώσουν για το πως προχωράνε τα εμβρυακια μας και ότι κάποια από αυτά θα είναι τα μωράκια μας;; Α ρε κορίτσια που έχει φτάσει η επιστήμη τι γίνεται μέσα στο σώμα μας με την διεγερση, τι γίνεται έξω από το σώμα μας για να δημιουργηθει ζωή κ να μεγαλώσει μέσα μας...Είναι εκπληκτικό όλο αυτο

Γι'αυτό πολλές φορές λέω στον άντρα μου ότι εμείς είμαστε και γονείς κοιλιάς (αν τα καταφέρουμε) αλλά και γονείς καρδιάς γιατί χρειάζεται πολύ αγάπη και δύναμη για όλα αυτά!! Και είναι προς τιμη μας κορίτσια!! Ελπίζω να ακούγεται όσο ωραίο το φαντάζομαι!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nansi είπε:

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!! Δεν ξέρω ακόμα πόσα θα βάλω και τι θα μείνει, θα τα συζητήσω όλα την Πέμπτη με τον γιατρό!!

Ακούω τόσο θετικά πράγματα από τους γιατρούς, γενικά δεν έχει προκύψει κανένα πρόβλημα ως τώρα και αναρωτιέμαι αν όλα πάνε τόσο καλά τι μπορεί να συμβεί και να στραβωσει το πράγμα?? 

Να μην σκέφτεσαι τι μπορεί να στραβωσει αλλά πόσο καλά θες να πάνε τα πράγματα και όλα θα κυλήσουν ομαλά και όμορφα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Γι'αυτό πολλές φορές λέω στον άντρα μου ότι εμείς είμαστε και γονείς κοιλιάς (αν τα καταφέρουμε) αλλά και γονείς καρδιάς γιατί χρειάζεται πολύ αγάπη και δύναμη για όλα αυτά!! Και είναι προς τιμη μας κορίτσια!! Ελπίζω να ακούγεται όσο ωραίο το φαντάζομαι!! 

Ακούγεται ακόμα πιο όμορφο ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!! Καλη εβδομάδα σε ολες μας! Εχω νεα εγω! Τετάρτη παω για ωοληψια!!! 

Τελεια νεα! Ολα να πανε καλα!! Με πολλα ωαριακια!

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Στην πέμπτη πάω για εμβριομεταφορα!!🥳🥳🥳🤞🤞🤞🤞

Ο εμβρυολογος με ενημέρωσε ότι όλα πάνε μια χαρά και πάω 5η μέρα που θα είναι βλαστοκυστες

Σου ευχομαι συντομα εγκυουλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;; μόλις με πήρε η εμβρυολογος, από τα 15 μείνανε πίσω μόνο 2!!!!Τα υπόλοιπα 13 πηγαίνουν πολύ καλά 3η μέρα σήμερα, μου είπε ότι τα 2 ίσως τα βγάλουν γιατί δε νομίζει να συνεχίσουν, τώρα θα με ενημερώσει ξανά την Τετάρτη για το τελικό αποτέλεσμα, θέλω να πιστεύω ότι θα  προχωρήσουν τα μισά έστω...ειχα πολλή αγωνία αλλά δόξα τω Θεώ όλα καλά!!! Θα μπούνε όλα κατάψυξη βέβαια και έμβρυομεταφορά θα κάνω τον Σεπτέμβρη (δική μου επιλογή) 

Σουπερρρρρ!!!! Θα πανε τελεια!

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα σε όλες....βλέπω τα νέα σας καθημερινά... ❤️

Μπορεί να με θυμάστε είχα πάθει υπερδιέγερση τον προηγούμενο μήνα μετα την ωοληψια...

Αυριο πάω για εμβριομεταφορα...!!! 

Ειχαμε 4 που πήγαιναν για βλαστοκυστες αλλά αύριο θα μας ενημερώσει ο εμβριολογος πόσα συνέχισαν και πόσα θα βάλουμε. Είμαι πολύ  περίεργα ψυχολογικά μια κλαίω μια είμαι καλά δεν έχω υπομονή νευριάζω συνέχεια. Περνω 6 συκλακουρ και 3 ουτροτζεσταν και χάπι θυρεοειδή. Το ενδομητριο είναι στο 12, θυρεοειδής 1,66.

Αν θέλετε κάντε μια προσευχή και στειλετε μου θετική ενέργεια για να έχω υπομονή και να πάνε όλα καλά έχω πολύ άγχος είναι η πρώτη μου ετ. Είμαι μόνη μου, ο άντρας μου είναι επαρχία δεν με χωράει το σπίτι...😩

Ευχαριστώ πολύ 

Ειναι πολυ καλες οι τιμες που λες, ισως να εισαι ετσι κ λογω ορμονων κ σιγουρα αγχους αλλα δεν θα σε βοηθησει αυτο...ειναι δυσκολη η αναμονη αλλα εφτασε η στιγμη που περιμενες, ολα θα πανε καλα να εχεις πιστη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια πηρα πριν λιγο τα αποτελεσματα κατακερματισμου του αντρα μου λεει οτι το ποσοστο ειναι 3% καλο δεν θεωρειται? Μου φαινεται πολυ μικρο το ποσοστο κ λεω μηπως εχει γινει καποιο λαθος? σημειωτεο δεν υπαρχει προβλημα απλα καναμε για να μαστε σιγουροι λογω της αποβολης..

Σκεφτομαι τωρα εγω αρα για να μην φτανουν πολλα σε βλαστοκυστες μηπως φταιει το ωαριο μου τλκ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Apol είπε:

Φιλενάδα ήμουν σε μεγάλο δίλημμα, σκεφτόμουν γιατί να το αναβάλλουμε αφού ήρθε τωρα ας γίνει και όλα αυτά μετά άρχισα να αγχώνομαι για το τότε ότι θα είμαι μόνη οπότε το συζητήσαμε με τη γιατρό ή όποια μας είπε ότι για 2 μήνες δε Θα γινει και τίποτα, όλα θα πάνε καλά έτσι κ κλείσαμε να γίνει Σεπτέμβρη, τώρα με αυτά που λες ότι το πέρασες σιγουρευτηκα ότι πήρα τη σωστή απόφαση!!!! 🥰🥰🥰

Για μενα ναι!!! Πηρες τη σωστή απόφαση! Εμεις το ψάχναμε και μολις πηγαμε στον εξωσωματικό και έδωσε το πράσινο φως, αντρας μου επρεπε να φυγει οποτε ειπα να ξεκινήσω! Οποτε ειχα να αντιμετωπίσω μονη μου ολο το αγχος της διαδικασίας, το φουλ αγχος της αναμονής και τελικα τη στενοχώρια της αποτυχίας (ειχα εγκυμοσύνη αλλα παλινδρομησε) ολα μονη μου!!! Για αυτο αποφάσισα να γραφω και να διαβαζω στο φόρουμ!!! Μεγαλη βοήθεια τα κορίτσια εδω! Να ειναι ολες καλα και ο Θεός να τους δωσει αργα η γρηγορα το θετικό αποτέλεσμα ❤️
Οποτε και πολυ καλα εκανες!!! Αν ειστε δυο ολα μοιράζονται κατα τη γνώμη μου και δεν αναλώνεσαι και στα τηλέφωνα!!!! Ξεκινάς Σεπτέμβρη δυναμικά!!! Κατσε να απολαύσεις το καλοκαιρι σου και να να τελειωσεις απο θεμα εξετάσεων (εαν εχει αφησει καμια η περιμενεις αποτελέσματα)!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Τελεια νεα! Ολα να πανε καλα!! Με πολλα ωαριακια!

Σου ευχομαι συντομα εγκυουλα!!

Ευχαριστω κοριτσι μου!!! Και για σενα σύντομα... 🥰🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Καλημέρα τσούπρες και καλή εβδομάδα! Τι νέα;

Κορίτσια εγώ θα ξεκινήσω διέγερση στον επόμενο κύκλο τελικά. Αδιαθέτησα την 16 μέρα και δεν το περίμενα. Ούτε καν να προλάβω να πάω Αθήνα μπορούσα όποτε λέω στον επόμενο. Είχα καφέ υγρά όλες τις μέρες αυτές. Η γιατρός μου μου είπε μάλλον κάποια ορμονολογικη διαταραχή είχα . Έκανα αιματολογικές ... για να δούμε. Κύστες και τέτοια δεν είχα από ότι μου είπε . Έκανα και τεστ ΠΑπ καλού κακού . Τώρα πάντως είμαι στην 7 μέρα του επόμενου κύκλου και δεν έχω πλέον καφέ υγρά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η N.Angel είπε:

Κοριτσια πηρα πριν λιγο τα αποτελεσματα κατακερματισμου του αντρα μου λεει οτι το ποσοστο ειναι 3% καλο δεν θεωρειται? Μου φαινεται πολυ μικρο το ποσοστο κ λεω μηπως εχει γινει καποιο λαθος? σημειωτεο δεν υπαρχει προβλημα απλα καναμε για να μαστε σιγουροι λογω της αποβολης..

Σκεφτομαι τωρα εγω αρα για να μην φτανουν πολλα σε βλαστοκυστες μηπως φταιει το ωαριο μου τλκ?

Πολύ καλό είναι ναι! Όσο μικρότερο τόσο καλύτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...