Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bonbon είπε:

Κοριτσια καλησπερα!! Μολις καναμε την πρωτη μου ετ με εμβρυα 3ης ημερας και ειμαι πολυ χαρουμενη!! Ευχομαι να πανε ολα καλα και να ειναι καλοστεριωτα!!🙏 Το μονο που αγχωνομαι γιατι ζοριστηκα πολυ την ωρα του υπερηχου απο την κυστη που ηταν φουσκωμενη, ενω δεν ειχα πιει πολυ νερο. Οταν με πιεζε η μαια νομισα οτι θα λιγοθυμισω και σκεφτομουν να κανουμε οσο το δυνατον πιο γρηγορα για να παω τουαλετα. Μετα εκατσα περιπου 7 λεπτα ξαπλωτη και αναγκαστηκα και σηκωθηκα για ουρηση και ξαναξαπλωσα για αλλα 10 λεπτα. Ελπιζω να μην εκανα καμια ζημια ρε γμτ...εχει τυχει σε καμια?

@Bonbon σου εύχομαι καλή επιτυχία!! Αντε να γεμίσει η κοιλίτσα!! 🙏🙏🙏😍😍 Εγώ δεν έχω ιδέα ακόμα από αυτά! Αλλα στέλνω τη θετική μου ενέργεια! Να μην αγχώνεσαι καθόλου! Χαλάρωσε και όλα θα πάνε τέλεια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bonbon είπε:

Κοριτσια καλησπερα!! Μολις καναμε την πρωτη μου ετ με εμβρυα 3ης ημερας και ειμαι πολυ χαρουμενη!! Ευχομαι να πανε ολα καλα και να ειναι καλοστεριωτα!!🙏 Το μονο που αγχωνομαι γιατι ζοριστηκα πολυ την ωρα του υπερηχου απο την κυστη που ηταν φουσκωμενη, ενω δεν ειχα πιει πολυ νερο. Οταν με πιεζε η μαια νομισα οτι θα λιγοθυμισω και σκεφτομουν να κανουμε οσο το δυνατον πιο γρηγορα για να παω τουαλετα. Μετα εκατσα περιπου 7 λεπτα ξαπλωτη και αναγκαστηκα και σηκωθηκα για ουρηση και ξαναξαπλωσα για αλλα 10 λεπτα. Ελπιζω να μην εκανα καμια ζημια ρε γμτ...εχει τυχει σε καμια?

Με το καλο κοριτσι μου να φωλιασουν μεσα στην κοιλιτσα σου!! Να μην ανησυχεις εγω πηγα αμεσως μολις μου εκαναν την ετ κ μαλιστα μου ειπαν απο το κεντρο οτι δεν θελουμε να σφιγγομαστε, θελουμε χαλαρη την μητρα, να σου πω πως εμεινα εγκυος ασχετα με την εξελιξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Καταρχάς σε ευχαριστώ πάρα πολύ που μου απάντησες και μου έδωσες όλες αυτές τις πληροφορίες. Δεν με κούρασες καθόλου εννοείται. 

Ο άντρας μου μικρός είχε κάνει χειρουργείο βουβοκηλης. Του έκανε υπέρηχο ο ουρολόγο και του είπε ότι όλα είναι καλά και ίσως φταίει που είναι τόσο χαμηλό γιατί στο μικρόβιο λογικό κέντρο άργησαν πολύ να ελέγξουν το πρώτο δείγμα. 

Του είπε να το επαναλάβει που έτσι κι αλλιώς χρειαζόταν για την επιτροπή. Στο δεύτερο λοιπόν υπήρχε όντως μια αύξηση και στην κινητικότητα και στον αριθμό. Όμως παρέμεινε χαμηλό. Φαντάσου έκανε το δεύτερο πριν μια εβδομάδα. Οπότε δεν έχουμε χρονικό περιθώριο. 

Ο ουρολόγος μας μας φαίνεται πολύ καλός και γνωστής όσον αφορά τις εξωσωματικές σα διαδικασία. 

Κρατώ την άποψή σου που προτείνεις να εμπιστευτώ τον ουρολόγο. Αυτό θα κάνουμε...

Αυτο με την αποχή κι εμένα με μπερδεύε... Επειδή δεν βρίσκαμε ραντεβού για το δεύτερο σπερμοδιαγραμμα πήρα σε δύο τρία εξεταστική κέντρα κι ο καθένας πρότεινε το δικό του χρονικό όριο αποχής. 

Ευχαριστώ για τις ευχές σου.. Μακάρι να βάλει κι ο Θεός το χέρι του κι όλα να πάνε καλά...

 

Νανσυ μου ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου.... Θα ρωτήσω παραπάνω λεπτομέρειες για την μικρογονιμοποιηση. Όπως φαίνεται με όλα αυτά τα αποτελέσματα κι εμάς κάτι αντίστοιχο θα γίνει. Αλλά μιας και γνωρίζω από εσάς. Θα ρωτήσω κατευθείαν και θα το τονίσω στον εξωσωματικο. Νανσυ επειδή σε είδα και σε άλλο θέμα πρέπει να έχουμε τον ίδιο. Στα Γιάννενα. Οπότε είμαστε πάνω κάτω στα ίδια. 

Να σε ρωτήσω 2 πράγματα;;; πόσο καιρό μετά την επιτροπή ξεκίνησες διαδικασίες; κι επίσης η επιτροπή σου απάντησε κατευθείαν; 

Αν είσαι στα Γιάννενα τότε δεν θα σε ρωτήσουν καν θα κάνουν από μόνοι τους μικρογονιμοποιηση, καταπληκτικοί γιατροί και ο εξωσωματικος και ο εμβρυολογος. Εγώ πέρασα επιτροπή 1απριλιου και 5 μαϊου άρχισα διέγερση ήμουν και νωρίτερα έτοιμη απλά τότε μου ήρθε περίοδος. Η επιτροπή μου απάντησε την ίδια μέρα με πήρε τηλέφωνο η γραμματέας, στα Ιωάννινα η επιτροπή συνεδριάζει 2 φορές τον μήνα να ξέρεις άρα από την στιγμή που θα στείλεις φάκελο μέσα σε λίγες μέρες θα έχεις απάντηση.

Μετά την επιτροπή παίρνεις τηλέφωνο τον Ζηκ πας από εκεί σου γράφει ότι φάρμακα και βιταμίνες θα χρειαστείς τα παίρνεις ναι μετά περιμένεις να αδιαθετησεις για να αρχίσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Αν είσαι στα Γιάννενα τότε δεν θα σε ρωτήσουν καν θα κάνουν από μόνοι τους μικρογονιμοποιηση, καταπληκτικοί γιατροί και ο εξωσωματικος και ο εμβρυολογος. Εγώ πέρασα επιτροπή 1απριλιου και 5 μαϊου άρχισα διέγερση ήμουν και νωρίτερα έτοιμη απλά τότε μου ήρθε περίοδος. Η επιτροπή μου απάντησε την ίδια μέρα με πήρε τηλέφωνο η γραμματέας, στα Ιωάννινα η επιτροπή συνεδριάζει 2 φορές τον μήνα να ξέρεις άρα από την στιγμή που θα στείλεις φάκελο μέσα σε λίγες μέρες θα έχεις απάντηση.

Μετά την επιτροπή παίρνεις τηλέφωνο τον Ζηκ πας από εκεί σου γράφει ότι φάρμακα και βιταμίνες θα χρειαστείς τα παίρνεις ναι μετά περιμένεις να αδιαθετησεις για να αρχίσεις.

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ @Nansiμου...! Ουφ! Είμαι πολύ χαρούμενη τώρα πραγματικά ❤️❤️😊😊 έχω ακούσει ότι ρολλαρει γρήγορα το θέμα εκεί...αρα λογικά Ιούνιο θα ξεκινήσω κι εγώ! Τι καλά! Έχω ακούσει κι εγώ τα καλύτερα και για τον έμβρυο λόγο! Θα τα πω τώρα στον άντρα μου αυτά που μου είπες να χαρεί κι αυτός! Αν σκεφτώ άλλη απορία θα σε ρωτήσω! Αντε να πάνε όλα καλά κι με εσένα κορίτσι μου!! Μέσα από την καρδιά μου στο εύχομαι!! ❤️❤️🙏🙏🙏🙏

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η carpe είπε:

Και σε εμάς μια μέρα αποχής συνέστησε. 

ναι κρίνουν ανάλογα από ότι κατάλαβα το ιδανικό είναι 2-3 μέρες αποχής που λένε συνήθως εμάς όμως κάνανε πειράματα και κατεψυχαν ότι δείγμα ήταν οκ για καιρό πριν την ωοληψια και έτσι έβγαλαν το συμπέρασμα ότι καλύτερο θα ήταν μια μέρα αποχής για το φρεσκο. Συγκεκριμένα μου είπαν ότι είναι μεν λιγότερα τα σπερματοζωάρια με μια μέρα αποχή αλλά έχουν καλύτερη ποιότητα και καλύτερο DNA ο κατακερματισμος που λένε. Γιατί ήθελαν βλαστοκυστες και μετά την 3η μέρα αναλαμβάνει σημαντικό ρόλο το σπέρμα για το πόσα θα φτάσουν ως εκεί και ήταν επιφοβα τα πράγματα όπως καταλαβαινεις. Και εσάς για τον ίδιο λόγο σας το είπαν? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Bonbon είπε:

Κοριτσια καλησπερα!! Μολις καναμε την πρωτη μου ετ με εμβρυα 3ης ημερας και ειμαι πολυ χαρουμενη!! Ευχομαι να πανε ολα καλα και να ειναι καλοστεριωτα!!🙏 Το μονο που αγχωνομαι γιατι ζοριστηκα πολυ την ωρα του υπερηχου απο την κυστη που ηταν φουσκωμενη, ενω δεν ειχα πιει πολυ νερο. Οταν με πιεζε η μαια νομισα οτι θα λιγοθυμισω και σκεφτομουν να κανουμε οσο το δυνατον πιο γρηγορα για να παω τουαλετα. Μετα εκατσα περιπου 7 λεπτα ξαπλωτη και αναγκαστηκα και σηκωθηκα για ουρηση και ξαναξαπλωσα για αλλα 10 λεπτα. Ελπιζω να μην εκανα καμια ζημια ρε γμτ...εχει τυχει σε καμια?

καλή επιτυχία κορίτσι μου!! Μην αγχώνεσαι γι αυτό εμένα μετά από κάνα 5λεπτο μου είπαν να σηκωθώ και πήγα τουαλέτα κανονικά και ξάπλωσα ακόμα λίγο μετα..μου είπαν δεν επηρεάζεται τίποτα από αυτό και όντως γιατί γαντζωθηκε μια χαρουλα το ενα εμβρυακι μου.. Δεν έχεις θέμα..ολα καλά να σου πάνε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Δεν υπαρχει περίπτωση να εχεις κανει καμια ζημιά! Κι εγω ειχα ρωτησει αν μπορω να κανω πιπί άφοβα οσο ημουν στην κλινική. Και μου ειπαν εννοειται! Οποτε τωρα να σκεφτεσαι και να εύχεσαι μονο να γαντζωθούν και να φυτρώσουν! Καλη επιτυχια να εχεις κοριτσι μου! Ποτε θα πας για πρώτη χοριακη;; 

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου!! Τρομαξα πολυ το πρωι, λεω παει εκανα βλακεια... Να εισαι καλα και σε εσενα οτι επιθυμεις ευχομαι και συντομα!! 27/5 μου ειπαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Καμμία ζημιά μην ανησυχείς... έχει συμβεί σε όλες μας. Καλά αποτελέσματα. Καλοστεριωτα

Ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου!😊🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η N.Angel είπε:

Με το καλο κοριτσι μου να φωλιασουν μεσα στην κοιλιτσα σου!! Να μην ανησυχεις εγω πηγα αμεσως μολις μου εκαναν την ετ κ μαλιστα μου ειπαν απο το κεντρο οτι δεν θελουμε να σφιγγομαστε, θελουμε χαλαρη την μητρα, να σου πω πως εμεινα εγκυος ασχετα με την εξελιξη!

Μακαρι να παει καλα κοπελα μου!! Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες και ευχομαι καλη επιτυχια και σε εσενα!! Να πανε ολα καλα! 🤞😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

καλή επιτυχία κορίτσι μου!! Μην αγχώνεσαι γι αυτό εμένα μετά από κάνα 5λεπτο μου είπαν να σηκωθώ και πήγα τουαλέτα κανονικά και ξάπλωσα ακόμα λίγο μετα..μου είπαν δεν επηρεάζεται τίποτα από αυτό και όντως γιατί γαντζωθηκε μια χαρουλα το ενα εμβρυακι μου.. Δεν έχεις θέμα..ολα καλά να σου πάνε!!

Ευχαριστω για την απαντηση κοπελα μου! Ειναι η πρωτη μου μεταφορα και επειδη δεν ειχα ιδεα με επιασε λιγο φοβος... να εισαι καλα για τις ευχες, μακαρι για ολα τα κοριτσια που προσπαθουμε ο Θεος να μας βοηθησει να πανε ολα καλα!!

Αληθεια κι αλλη ερωτηση κοριτσια, σορρυ αν σας πρηζω.... με το ντους και το πλυσιμο δεν υπαρχει θεμα να φανταστω τις πρωτες ημερες ετσι? Τι σας ειχαν πει οι γιατροι σας? Εμενα μου ειπε να αποφυγω μπανια στη θαλασσα και μεσα στην μπανιερα καθιστη , αλλα ορθια δεν πιστευω να υπαρχει θεμα ετσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Bonbon είπε:

Κοριτσια καλησπερα!! Μολις καναμε την πρωτη μου ετ με εμβρυα 3ης ημερας και ειμαι πολυ χαρουμενη!! Ευχομαι να πανε ολα καλα και να ειναι καλοστεριωτα!!🙏 Το μονο που αγχωνομαι γιατι ζοριστηκα πολυ την ωρα του υπερηχου απο την κυστη που ηταν φουσκωμενη, ενω δεν ειχα πιει πολυ νερο. Οταν με πιεζε η μαια νομισα οτι θα λιγοθυμισω και σκεφτομουν να κανουμε οσο το δυνατον πιο γρηγορα για να παω τουαλετα. Μετα εκατσα περιπου 7 λεπτα ξαπλωτη και αναγκαστηκα και σηκωθηκα για ουρηση και ξαναξαπλωσα για αλλα 10 λεπτα. Ελπιζω να μην εκανα καμια ζημια ρε γμτ...εχει τυχει σε καμια?

Καλή επιτυχία!!! Εύχομαι σε λίγες μέρες να μας ανακοινώσεις τα νέα τα ευχαριστα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bonbon είπε:

Ευχαριστω για την απαντηση κοπελα μου! Ειναι η πρωτη μου μεταφορα και επειδη δεν ειχα ιδεα με επιασε λιγο φοβος... να εισαι καλα για τις ευχες, μακαρι για ολα τα κοριτσια που προσπαθουμε ο Θεος να μας βοηθησει να πανε ολα καλα!!

Αληθεια κι αλλη ερωτηση κοριτσια, σορρυ αν σας πρηζω.... με το ντους και το πλυσιμο δεν υπαρχει θεμα να φανταστω τις πρωτες ημερες ετσι? Τι σας ειχαν πει οι γιατροι σας? Εμενα μου ειπε να αποφυγω μπανια στη θαλασσα και μεσα στην μπανιερα καθιστη , αλλα ορθια δεν πιστευω να υπαρχει θεμα ετσι?

Τι να μας πρήζεις καλέ? Απορίες και εμπειρίες λέμε.. Εμένα μου είχαν πει το ντουζ επιτρέπεται εννοειται αλλά όχι να γεμίζουμε μπανιέρα και να μουλιάζουμε.. Εμένα Ήταν χειμώνας αλλά φαντάζομαι τα μπάνια στη θάλασσα δεν τα θέλουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Bonbon είπε:

Ευχαριστω για την απαντηση κοπελα μου! Ειναι η πρωτη μου μεταφορα και επειδη δεν ειχα ιδεα με επιασε λιγο φοβος... να εισαι καλα για τις ευχες, μακαρι για ολα τα κοριτσια που προσπαθουμε ο Θεος να μας βοηθησει να πανε ολα καλα!!

Αληθεια κι αλλη ερωτηση κοριτσια, σορρυ αν σας πρηζω.... με το ντους και το πλυσιμο δεν υπαρχει θεμα να φανταστω τις πρωτες ημερες ετσι? Τι σας ειχαν πει οι γιατροι σας? Εμενα μου ειπε να αποφυγω μπανια στη θαλασσα και μεσα στην μπανιερα καθιστη , αλλα ορθια δεν πιστευω να υπαρχει θεμα ετσι?

Με το καλό να εμφυτευτουν τα εμβρυακια σου κορίτσι μου!!!!! Καλό είναι να μην κάνεις καυτά μπάνια ,,και καλό είναι να μην κάνεις σήμερα .... Γρήγορα ντουζακια χλιαρά ναι. Επίσης απαγορεύεται σεξ και αυτοικανοποιηση. 🙏❤️👶 

Εύχομαι σύντομα τα ευχάριστα σας νέα!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Σε άλλα νέα κοπέλες μου όμορφες εγώ πήρα σήμερα τον εμβριολογο και μου είπε ότι από τα 13 γονιμοποιηθηκαν τα 10 είμαι πολύ χαρούμενη!! Αύριο θα μιλήσουμε ξανά να μου πει πότε θα μου τα δώσει πίσω 🤣🤞

@Διόνη μου διάβασα τα μυνήματα σου παραπάνω, δεν έχω άποψη για το πρόβλημα σου απλά το μονο που θα σου πω είναι, ο σύζυγος μου έχει ολιγοασθενισπερμια χάλια κοινότητα και αριθμό από κιρσοκήλη ...δύο χρόνια προσπαθούσαμε αλλά μάταια, είμαι μια μέρα μετά την ωοληψια και όπως διάβασες παραπάνω από τα 13 γονιμοποιηθηκαν τα 10 και αυτό έγινε με μικρογονιμοποιηση είναι πολύ σημαντική αυτή η μέθοδος όταν δεν είναι καλό το σπέρμα, γιατί στην ουσία με μια λεπτή βελονιτσα παίρνουν ένα ένα ωάριο και το ρίχνουν μέσα το σπερματοζωάριο, μην αγχώνεσαι στα εργαστήρια επεξεργάζονται το σπέρμα του ρίχνουν και δυναμωτικα και διαλέγουν τα καλύτερα για γονιμοποίηση, ένα σπερματοζωάριο αρκεί!!!

Τέλεια!!!!!! Έλα και τα χαρμόσυνα νέα αυξάνονται... Πάμε καλά με σταθερά βήματα 😘😘😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Bonbon είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου!! Τρομαξα πολυ το πρωι, λεω παει εκανα βλακεια... Να εισαι καλα και σε εσενα οτι επιθυμεις ευχομαι και συντομα!! 27/5 μου ειπαν.

Κοντεύει η πρώτη σου χοριακη!! Με το καλο!!! 

Σε ευχαριστω!! κι εγω αυριο παω για υπέρηχο παλι και να δουμε ποτε θα ειναι η ωοληψια μου!!

Ουτε με το ντους μην αγχωνεσαι! Κι αυτο το ρωτησα και μου ειπαν ολα κουλ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Bonbon είπε:

Ευχαριστω για την απαντηση κοπελα μου! Ειναι η πρωτη μου μεταφορα και επειδη δεν ειχα ιδεα με επιασε λιγο φοβος... να εισαι καλα για τις ευχες, μακαρι για ολα τα κοριτσια που προσπαθουμε ο Θεος να μας βοηθησει να πανε ολα καλα!!

Αληθεια κι αλλη ερωτηση κοριτσια, σορρυ αν σας πρηζω.... με το ντους και το πλυσιμο δεν υπαρχει θεμα να φανταστω τις πρωτες ημερες ετσι? Τι σας ειχαν πει οι γιατροι σας? Εμενα μου ειπε να αποφυγω μπανια στη θαλασσα και μεσα στην μπανιερα καθιστη , αλλα ορθια δεν πιστευω να υπαρχει θεμα ετσι?

Κορίτσι μου και εμένα μου είχαν πει χλιαρά ντουζ όχι μπανιέρα δλδ καθιστή!! Μακάρι να κρατηθούν γερά τα έμβρυακια σου !! Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω όσα κορίτσια έχουν κάνει ήδη μια εξωσωματική τι οδηγίες είχαν για μετά, ξάπλα;; Ή κανονική ζωή;; Και τι έκαναν στο περίπου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η condios είπε:

Με το καλό να εμφυτευτουν τα εμβρυακια σου κορίτσι μου!!!!! Καλό είναι να μην κάνεις καυτά μπάνια ,,και καλό είναι να μην κάνεις σήμερα .... Γρήγορα ντουζακια χλιαρά ναι. Επίσης απαγορεύεται σεξ και αυτοικανοποιηση. 🙏❤️👶 

Εύχομαι σύντομα τα ευχάριστα σας νέα!!!!! 

Ευτυχως  για τα ντουζακια γιατι βλεπω να μπιχλιαζουμε!  🤣 Απο μεθαυριο κ βλεπουμε! Καλα οσο για το σεξ εχουμε ακομα....Χεχε ευχαριστω πολυ κοπελα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Κοντεύει η πρώτη σου χοριακη!! Με το καλο!!! 

Σε ευχαριστω!! κι εγω αυριο παω για υπέρηχο παλι και να δουμε ποτε θα ειναι η ωοληψια μου!!

Ουτε με το ντους μην αγχωνεσαι! Κι αυτο το ρωτησα και μου ειπαν ολα κουλ! 

Καλη επιτυχια αυριο στον υπερηχο σου και να μαζεψετε μπολικα και γερα ωαριακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Bonbon είπε:

Ευτυχως  για τα ντουζακια γιατι βλεπω να μπιχλιαζουμε!  🤣 Απο μεθαυριο κ βλεπουμε! Καλα οσο για το σεξ εχουμε ακομα....Χεχε ευχαριστω πολυ κοπελα μου!

Πολύ σωστά το σκέφτεσαι,,,από μεθαύριο....!!! Μια υπέροχη χοριακη σύντομα!!!!!! 😘🥰🙏❤️👶❤️👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσι μου και εμένα μου είχαν πει χλιαρά ντουζ όχι μπανιέρα δλδ καθιστή!! Μακάρι να κρατηθούν γερά τα έμβρυακια σου !! Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω όσα κορίτσια έχουν κάνει ήδη μια εξωσωματική τι οδηγίες είχαν για μετά, ξάπλα;; Ή κανονική ζωή;; Και τι έκαναν στο περίπου!! 

Ευχαριστω πολυ! Ναι κι εμενα με ενδιαφερει αυτο. Ποσες ημερες περιπου κανει για εμφυτευση το εμβρυακι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Bonbon είπε:

Ευχαριστω πολυ! Ναι κι εμενα με ενδιαφερει αυτο. Ποσες ημερες περιπου κανει για εμφυτευση το εμβρυακι? 

& @Αννια27 Αν βάζεις βλαστοκυστες 5 ημερών περίπου 4-5 μέρες μάξιμουμ γίνεται η εμφύτευση. Άρα εκείνες τις μέρες προσοχή,,, ξάπλα τόσο όσο και όχι σκυψιματα-βαθια καθίσματα , όχι βάρη,,,ελάχιστη κίνηση μόνο για τα απαραίτητα αν μπορείτε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Bonbon είπε:

Καλη επιτυχια αυριο στον υπερηχο σου και να μαζεψετε μπολικα και γερα ωαριακια!!

Σε ευχαριστω πολυ!!! Μακαρι να πανε ολα κατι ευχήν αυτη τη φορα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

ναι κρίνουν ανάλογα από ότι κατάλαβα το ιδανικό είναι 2-3 μέρες αποχής που λένε συνήθως εμάς όμως κάνανε πειράματα και κατεψυχαν ότι δείγμα ήταν οκ για καιρό πριν την ωοληψια και έτσι έβγαλαν το συμπέρασμα ότι καλύτερο θα ήταν μια μέρα αποχής για το φρεσκο. Συγκεκριμένα μου είπαν ότι είναι μεν λιγότερα τα σπερματοζωάρια με μια μέρα αποχή αλλά έχουν καλύτερη ποιότητα και καλύτερο DNA ο κατακερματισμος που λένε. Γιατί ήθελαν βλαστοκυστες και μετά την 3η μέρα αναλαμβάνει σημαντικό ρόλο το σπέρμα για το πόσα θα φτάσουν ως εκεί και ήταν επιφοβα τα πράγματα όπως καταλαβαινεις. Και εσάς για τον ίδιο λόγο σας το είπαν? 

Δεν μας ανέλυσε τίποτα. Ευχαριστούμε για το επιχείρημα του γιατρού σου. Εξάλλου ένα δυο θέλουν. Η ποσότητα δεν είναι το ζητούμενο αλλά η ποιότητα. Βάλαμε ωστόσο τρίτης μέρας εμβρυάκια και βλέποντας την γενικότερη τάση με τις βλαστοκύστες έχω μια ανησυχία μήπως έπρεπε να περιμένουμε να αναπτυχθούν. Πρώτη φορά τα βάζουμε φρέσκα. Ο γιατρός το θεώρησε κρίσιμο αυτό. Κοντός ψαλμός αλληλούια! Ό,τι έγινε έγινε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου γενικά τα φάρμακα μας κάνουν πολλά, εγώ προσωπικά ανέβαζα δέκατα αλλά είμαι και εύκολη στα δέκατα!! Δεν νομίζω ότι είναι κάτι ανησυχειτικο αλλά για σίγουρα να ρωτήσεις και τον γιατρό ή την μαία του !! Εγώ όταν έχω μικρές απορίες παίρνω τηλέφωνο την μαία του!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Δεν θέλω να ενοχλώ σαν παλιά καραβάνα που είμαι τη μαία για το κάθετι. Αν όμως ξεπεράσει τα δέκατα και φτάσει τον πυρετό, με τη μία θα τους πάρω. Έκανα και τεστ για κορωνοιό μήπως τον έπιασα κάπου, αλλά ευτυχώς αρνητικό. Έχουμε και αυτόν τον μπελά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η condios είπε:

& @Αννια27 Αν βάζεις βλαστοκυστες 5 ημερών περίπου 4-5 μέρες μάξιμουμ γίνεται η εμφύτευση. Άρα εκείνες τις μέρες προσοχή,,, ξάπλα τόσο όσο και όχι σκυψιματα-βαθια καθίσματα , όχι βάρη,,,ελάχιστη κίνηση μόνο για τα απαραίτητα αν μπορείτε. 

Αρα αν ειναι με 3ης ημερας εμβρυα οι μερες εμφυτευσης ειναι ουσιαστικα η 6-7-8η ισως κ 9η, αν καταλαβα. Ευχαριστουμε για τις συμβουλες!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...