Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η geo2222 είπε:

Καλήμερα κορίτσι μου!!!ευχομαι τεράστια χοριακη!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!!! Έχω δώσει αίμα και αναμένω αποτελέσματα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!!! Έχω δώσει αίμα και αναμένω αποτελέσματα.....

Να μας πειςςςςςςςςςςςςςςςςςςς❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kk88 Πολύ πολύ καλή επιτυχία με το καλό θετική και τριψήφια χοριακή.

@JNtina Ολα καλά θα πάνε, επικοινωνήσε με τον γιατρό σου για να σε ηρεμήσει και να σε χαλαρώσει.

@Zoupaki αγαπημένο εύχομαι σήμερα να πάρεις τα καλύτερα αποτελέσματα της ζωής σου.

Και στα υπόλοιπα κορίτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!πως ειστε;

εγω εκανα υπερηχο σημερα κ εχω 2 ωοθυλακια δεξια κ αριστερα...ειναι λιγα;υπαρχει περιπτωση να χω παραπανω μεχρι την τεταρτη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Δεν ξέρω ακριβώς αλλά νομίζω αυτή η θεραπεία βοηθάει το ενδομήτριο να αποκτήσει το πάχος που χρειάζεται για να υποστηρίξει την εμφύτευση. Θεωρητικά αν μέναμε έγκυοι με φυσικό τρόπο, θα ξεκινούσε ήδη ο οργανισμός μας να παράγει προγεστερονη και οιστραδιολη που είναι αυτα τα δυο φάρμακα. Οποτε τώρα που δε γίνεται φυσικά η διαδικασία, οι γιατροί μας τα δίνουν για να μας προετοιμάσουν για την εμβρυομεταφορα για να έχει καλύτερες συνθήκες εμφύτευσης το έμβρυο. Αυτό έχω καταλαβει. 

Πολύ σωστά τα έχεις καταλάβει! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή📅

@angel35-->22/7

@Margitc--> 23/9

Ωοληψία ✌️

@Διόνη -- 8/7

@Παρασκευαιδου--> ?

@Jesabell --> ?

@Eva29--> ?

@Lucia79--?

Εμβρυομεταφορά 🙏

 

 Χοριακή 

@kk88-->5/7

@Ιωάννα28iwantababy--> 8/7

@Vasilique--> 16/7

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

@carpe

@Dimi1981

@Nansi

@JNtina

@Sabinaret

@Sylia

@mia2020

@geo2222

Καλημέρα κ καλή μας εβδομάδα! Πώς είστε κοριτσάκια μου; Περιμένουμε εναγωνίως τα νέα της @kk88! Ας της στείλουμε όλες μας την θετική μας ενέργεια! 🥰

@Maroulita!και @Lucia79καλώς μας ήρθατε! Εδώ θα είμαστε κ θα τα λέμε παρεούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η dep14 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!πως ειστε;

ήα;υπαρχει περιπτωση να χω παραπανω μεχρι την τεταρτη;

Έκανες ήπια διέγερση κορίτσι ή πας με φυσικό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η FAITH_ είπε:

@Vasilique τι Όμορφη εικόνα ήταν αυτή ! Σου εύχομαι κοπέλα μου να πανε όλα τέλεια !! Επειδή δεν κατάλαβα , σου βάλαν και τα 4 ?? Γιατί δεν βάζατε 2 και 2 στην κατάψυξη .. Sorry αλλά δεν σε παρακολούθησα γιατί δεν μπαίνω καθημερινά λόγω φόρτου εργασίας .. 

@zoupaki είναι εκπληκτικό που έγινε από μόνο του ακόμα και αν δεν προχωρήσει .. Γίνονται θαύματα κορίτσι μου και εύχομαι αυτό το θαύμα να κρατήσει 9 ολόκληρους μήνες μέχρι να το πάρεις στην αγκαλιά σου ! Πίστη να έχεις γιατί κανένας δεν ξέρει το σχέδιο του Θεού για τον καθένα μας !

Εγώ έχω κάτι πονάκια περιόδου και περιμένω αύριο μεθαυριο να έρθει για να ξεκινήσω διέγερση . Μακάρι να πάνε και σε μένα όλα καλά . Μακάρι το χειμώνα να συζητάμε πως μεγαλώνουν τα μώρα μας στις κοιλιές μας ! Τι όμορφα που θα ναι ... 🙏🥰🤰

Κοριτσάκι μου έβαλα 4 λόγω ηλικίας (43) κ για να αυξήσουμε τις πιθανότητες ... Κ την προηγούμενη φορά τόσα είχα βάλει με την μόνη διαφορά ότι τότε ήταν όλα βλαστοκύστες ενώ τώρα τα τρία από τα τέσσερα ήταν 4 ημερών κ το ένα μια κατεψυγμένη βλαστοκύστη. Μιλάμε για τρελό κοκτέιλ! 🙃 

Με το καλό να ξεκινήσεις κ εσύ ... 

Μακάρι κ από το στόμα σου κ στου Θεού το αφτί! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η dep14 είπε:

νομιζω ηπια κανω...150 μοναδες μενοπουρ

Πρώτη φορά; Κ είδατε μόνο δύο ή κ άλλα μικρότερα; Ποια ημέρα της διέγερσης είναι η σημερινή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια @kk88 καλή επιτυχία για σήμερα .. έχω τρομερό άγχος... Έχω βάλει δύο βλαστοκύστες 6μερων λόγω βιοψίας και την τρίτη έκανα την εμβρυομεταφορα.. πέρα από κάποιες ενοχλήσεις που έχω σαν περίοδο αλλά ίσως οφείλονται και στα φάρμακα έχω που και πού δέκατα ..τίποτα άλλο...ούτε αίμα εμφύτευσης έχω δει..να ανησυχώ;;;;πως θα περάσουν οι μέρες μέχρι την Πέμπτη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσια @kk88 καλή επιτυχία για σήμερα .. έχω τρομερό άγχος... Έχω βάλει δύο βλαστοκύστες 6μερων λόγω βιοψίας και την τρίτη έκανα την εμβρυομεταφορα.. πέρα από κάποιες ενοχλήσεις που έχω σαν περίοδο αλλά ίσως οφείλονται και στα φάρμακα έχω που και πού δέκατα ..τίποτα άλλο...ούτε αίμα εμφύτευσης έχω δει..να ανησυχώ;;;;πως θα περάσουν οι μέρες μέχρι την Πέμπτη;

Ούτε εγώ είχα δει κορίτσι μου μην σε αγχώνει αυτό!!!σου ευχομαι όλα να πάνε καλά και να έχεις θετικά αποτελέσματα!!!😇😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Ούτε εγώ είχα δει κορίτσι μου μην σε αγχώνει αυτό!!!σου ευχομαι όλα να πάνε καλά και να έχεις θετικά αποτελέσματα!!!😇😇

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου... μου έφυγε ένα αγχος... Εύχομαι να πάνε όλα καλά  για όλες μας !!!!!!!♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

@kk88 Πολύ πολύ καλή επιτυχία με το καλό θετική και τριψήφια χοριακή.

@JNtina Ολα καλά θα πάνε, επικοινωνήσε με τον γιατρό σου για να σε ηρεμήσει και να σε χαλαρώσει.

@Zoupaki αγαπημένο εύχομαι σήμερα να πάρεις τα καλύτερα αποτελέσματα της ζωής σου.

Και στα υπόλοιπα κορίτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!! Να εισαι καλα! 
Καλη εβδομάδα σε ολες!!! Καλα αποτελέσματα κοριτσιααααα!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα!Σκεφτομουνα να μην γραψω να μην μαυρισω την ημερα στις κοπελες που προσπαθουνε τωρα και περιμενουν αλλα επεσε η χωριακη στο 1,6 οποτε βιοχημικη.Το καλο ειναι οτι ηταν βιοχημικη και δεν ηταν τιποτα εξωμητριο,τουλαχιστον αυτο.Καλη συνεχεια και καλη επιτυχια σε ολες ευχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Την ίδια απορία είχα και εγώ πριν λίγο καιρο..Θα κάνεις έμβρυομεταφορά στον ίδιο κύκλο με την ωοληψια?εμένα σε αυτή την περίπτωση δεν χρειάστηκε δεν μου έδωσαν τίποτα άλλο εκτός προγεστερόνης..τώρα με τα κατεψυγμένα θα μου δώσουν..μου είπαν ότι θα μπορούσαν να με πάνε και με το φυσικό μου ενδομήτριο που είναι καλο γενικά αλλά πρέπει να παρακολουθήσουν την ωορρηξία μου και μένα για να τη βρουν πρέπει να κάνουμε το σταυρό μας και να είμαι κάθε μέρα για υπέρηχο..για να δούμε τι θα πούνε και σε σένα..

κοριτσι μου οπως ολα δειχνουν παω για ωοληψια την πεμπτη!!!! ωστοσο αν δεν συμβει κατι αναπαντεχο -γιατι ολα γινονται,αυτο εχω καταλαβει!- σε αυτον τον κυκλο θα κανω εμβρυομεταφορα. εσενα το φυσικο σου ενδομητριο ποσο ειναι πανω κατω;;
πρεπει να γινει την μερα της ωοληψιας η εμβρυομεταφορα...;δεν εχω καταλαβει καθολου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Zoupaki είπε:

κοριτσια καλημερα!Σκεφτομουνα να μην γραψω να μην μαυρισω την ημερα στις κοπελες που προσπαθουνε τωρα και περιμενουν αλλα επεσε η χωριακη στο 1,6 οποτε βιοχημικη.Το καλο ειναι οτι ηταν βιοχημικη και δεν ηταν τιποτα εξωμητριο,τουλαχιστον αυτο.Καλη συνεχεια και καλη επιτυχια σε ολες ευχομαι! 

Λυπάμαι Ζουπάκι αλλά μη το βάλετε κάτω.

Συνεχίστε την προσπάθειά σας και μόνοι σας και με βοήθεια και σύντομα θα έρθει το μωράκι σας γερό και δυνατό.

Σου στέλνω αγκαλιά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσια @kk88 καλή επιτυχία για σήμερα .. έχω τρομερό άγχος... Έχω βάλει δύο βλαστοκύστες 6μερων λόγω βιοψίας και την τρίτη έκανα την εμβρυομεταφορα.. πέρα από κάποιες ενοχλήσεις που έχω σαν περίοδο αλλά ίσως οφείλονται και στα φάρμακα έχω που και πού δέκατα ..τίποτα άλλο...ούτε αίμα εμφύτευσης έχω δει..να ανησυχώ;;;;πως θα περάσουν οι μέρες μέχρι την Πέμπτη;

Αχ, κορίτσι μου να ήξερες πόσο σε καταλαβαίνω! Αυτές οι 14 ημέρες είναι το χειρότερο κομμάτι της διαδικασίας. Δεν παλεύεται με τίποτα λέμε! Όμως εσύ τελειώνεις! Τι έμεινε; Τρεις μερούλες μόνο! Να είσαι αισιόδοξη γιατί οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου! Έχεις βάλει ελεγμένες βλαστοκύστες κ αυτό είναι το θετικό. Για το αίμα εμφύτευσης μην τρελαίνεσαι, δεν το βλέπουν όλες οι γυναίκες. Οι ενοχλήσεις άρχισαν από την πρώτη ημέρα ή τώρα προς το τέλος τις αισθάνεσαι; Δέκατα από πότε έχεις; Κάνω έρευνα! Για πες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Πρώτη φορά; Κ είδατε μόνο δύο ή κ άλλα μικρότερα; Ποια ημέρα της διέγερσης είναι η σημερινή;

ναι πρωτη φορα κανω...ναι μονο 2...την προηγουμενη τεταρτη ξεκινησα...ειναι λιγα δλδ;κ την τεταρτη ξεκιναω κ ουλτρατζεσταν καπως ετσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Zoupaki είπε:

κοριτσια καλημερα!Σκεφτομουνα να μην γραψω να μην μαυρισω την ημερα στις κοπελες που προσπαθουνε τωρα και περιμενουν αλλα επεσε η χωριακη στο 1,6 οποτε βιοχημικη.Το καλο ειναι οτι ηταν βιοχημικη και δεν ηταν τιποτα εξωμητριο,τουλαχιστον αυτο.Καλη συνεχεια και καλη επιτυχια σε ολες ευχομαι! 

Μία φορά έγκυος, ξανά έγκυος! Αυτό μόνο θα σου πω! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η dep14 είπε:

ναι πρωτη φορα κανω...ναι μονο 2...την προηγουμενη τεταρτη ξεκινησα...ειναι λιγα δλδ;κ την τεταρτη ξεκιναω κ ουλτρατζεσταν καπως ετσι

Είναι λίγα ναι. Να εύχεσαι όμως να είναι καλά ποιοτικά. Ωοληψία πότε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Zoupaki είπε:

κοριτσια καλημερα!Σκεφτομουνα να μην γραψω να μην μαυρισω την ημερα στις κοπελες που προσπαθουνε τωρα και περιμενουν αλλα επεσε η χωριακη στο 1,6 οποτε βιοχημικη.Το καλο ειναι οτι ηταν βιοχημικη και δεν ηταν τιποτα εξωμητριο,τουλαχιστον αυτο.Καλη συνεχεια και καλη επιτυχια σε ολες ευχομαι! 

Λυπάμαι πολυ κοριτσι μου!!! 
Να κρατάς το θετικό, το ξερω οτι ειναι δυσκολο τωρα, αλλα οταν βρεις την ψυχολογία να κρατήσεις το θετικό. Έμεινες έγκυος!!! Οποτε θα ξανασυμβεί σιγουρα κοριτσι μου καλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Μία φορά έγκυος, ξανά έγκυος! Αυτό μόνο θα σου πω! 💚

εγω ειμαι υ[ποψηφια μανουλα εξωσωματικης το ειπαμε!!!!!!Με το καλο το θετικο σου βασιλικ μου!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Zoupaki είπε:

εγω ειμαι υ[ποψηφια μανουλα εξωσωματικης το ειπαμε!!!!!!Με το καλο το θετικο σου βασιλικ μου!!!

 

Έτσι σε θέλω! Ψύχραιμη κ συνειδητοποιημένη! Σ΄ευχαριστώ πολύ! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • 17/3 ήταν η προτελευταία περίοδος (τελικά όπως φαίνεται ήταν η τελευταία). 22η μέρα του κύκλου έκανα ωορρηξία (επιβεβαιωμένο με τεστ) και 1 εβδομάδα μετά είχα αίμα. Το αίμα κράτησε ουσιαστικά 3 μέρες με την πρώτη να μην έχω καθόλου ροή. Οι άλλες δύο όμως είχαν κανονική ροή περιόδου οπότε υπέθεσα ότι είχα απλά μικρή ωχρινικη φάση λόγω θηλασμού. Ξεκίνησα κανονικά τα τεστ ωορρηξίας όπου έφτασα 27η μέρα του "κύκλου" και δεν έβρισκα θετικο. Ανωορρεκτικος  κύκλος σκέφτηκα, αλλά ας συνεχίσω τα τεστ μήπως και την πετύχω.. Και χτες που ήρθε η παραγγελία με τα νέα τεστ της hometest είδα αυτήν την απίστευτα έντονη γραμμη. Επιπλέον να συμπληρώσω ότι σε αυτόν τον υποτιθέμενο κύκλο δεν είχα καμία επαφή, περίμενα να βρω θετικό για να ξεκινήσουμε, μιας και με την μικρούλα και το κυλιόμενο ωράριο του άντρα μου οι επαφές είναι πολύ περιορισμένες.. Από συμπτώματα είχα ναυτιες την τελευταία εβδομάδα και έκανα και εμετό, αλλά το απέδωσα στο ότι από εκεί που έτρωγα σαλάτες και φιλέτο κοτόπουλο λόγω διατροφής, πήγαμε διακοπές και τρώγαμε συνέχεια junk (το ίδιο σκέφτηκα και για τα πονακια στην κοιλιά). Πολύ έντονη υπνηλία που μου φαινόταν φυσιολογικό με ένα μωρό που βγάζει δόντια. Και είχα και πόνο στις θηλές όταν θηλαζα αλλά δεν έδωσα σημασία.  Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Τα one step της ωορρηξίας δεν είχαν σίγουρα δεύτερη γραμμή, θα το πρόσεχαν αν ήταν μόνο η γραμμή του θετικού 100%. Και μάλιστα μου έκανε εντύπωση και έλεγα καλά σε κάθε κύκλο έστω κ αχνη, υπήρχε μια γραμμή, σε αυτόν τον κύκλο δεν υπάρχει καθόλου ορμόνη στο σώμα;; Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να ήταν ελαττωματική παρτίδα...    Μου έχουν τελειώσει οι αντιδράσεις κορίτσια μου. Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι συμβαίνει, θα καλέσω αύριο τον γιατρό μου να μου πει τι να κάνω. Λογικά θα πάω για υπέρηχο, δεν ξέρω αν έχει νόημα η χοριακη στην εβδομάδα που είμαι (από εκείνη την τελευταία ωορρηξία δεν είχα ξανά επαφή, άρα αποκλείεται να είμαι λιγότερο). Ο άντρας μου να σας πω ότι είναι σε μεγαλύτερο σοκ. Μου λέει "ΑΝ είσαι έγκυος.....". Λέω ναι αν είμαι... 😂😂 Αν δεν είχα αλλάξει τεστ ωορρηξίας άραγε ποτέ θα το μάθαινα;; 😂😂 Ο,τι καλύτερο εύχομαι σε όλες σας, εγκυμονούσας και όσες προσπαθούν λ. Βλέπετε, από εκεί που δεν το περιμένουμε έρχεται τελικά 🥳🥳
    • Χρόνια πολλααααα σε όλες τις μανούλες❤️❤️❤️ αλλά και στις μανούλες που έχασαν τα μωράκια τους πριν ακόμη να έρθουν στη ζωή🙏👼🙏 χρόνια πολλα σε όλες μας κοριτσια μουυυυ και εύχομαι του χρονου να γιορτάζουμε με τα μωρά στην αγκαλια μας🥳🥳🥳🌈🥰🥰🥰
    • Κορίτσια μου, μαχητριες της εξωσωματικής χρόνια σας πολλά! Γιορτή της  μητέρας σήμερα και εσείς γιορτάζετε πιο πολύ από όλες όσες έχουμε περάσει απέναντι! Θα γεμίσει η αγκαλιά σας... Αργά ή γρήγορα θα γεμίσει... Το ξέρω και το πιστεύω! ❤️
    • @Elli13 κορίτσι μου σοοοκ!!! Ποσο πολύ χαίρομαι!! Με το καλό το δεύτερο μπεμπακι!! Περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου!! Εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη που φέτος θα την περάσεις με την καλύτερη παρέα!! Φέτος τα Χριστούγεννα θα τα περάσετε όλοι μαζί ❤️❤️❤️
    • Χαχαχα αυτό με το φαγητό ξεκάθαρα έτσι είναι ναι! Και για το στήθος, πρησμένο αλλα μαλακό ταυτόχρονα έτσι fluffy!  Όσο για τον υπέρηχο μετράω αντίστροφα τις μέρες, ιδανικά θα ήθελα κάθε 3 μέρες να πηγαίνω 😅  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...