Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Αύριο έχω την δεύτερη χοριακη και έχω άγχος να δω αν ανεβαίνει σωστα!!οποτε φαντάζομαι τι άγχος θα έχω μετά και με τους υπερήχους νομίζω ότι θα πηγαίνω κι εγώ δυο φορές την εβδομάδα να βλέπω πτι όλα είναι καλά!χαχαχαχα

Κορίτσι περιμένουμε νέα!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Σαν κάτι σιγά σιγά να ξεκινάει να έρχεται από την καταραμένη. Βέβαια ο γιατρός μου είπε αν δεν έχω κανονική ροή να μην κόψω τα duphaston οπότε απλά περιμένω σιγά σιγά να εμφανιστεί!! Τώρα όμως έρχεται το άλλο ζητημα:πρέπει να βρω τα αντίστοιχα cyclacur γιατί το σκ θα είμαι εκτός Αθηνών κ θα πρέπει να τα έχω μαζί μου αν χρειαστεί να τα ξεκινήσω. Μου είπε ο γιατρός 2 3 επωνυμίες ή τα φτιαχτα, γνωρίζει καμία σας πόσο περίπου κοστίζουν τα φτιαχτα γιατί από τα άλλα πολύ δύσκολο να βρω!! 

Καλημέρα κορίτσι μου!!και εγώ δεν είχα βρει τίποτα από τις γνωστές επωνυμιες και αγόρασα φτιαχτά..πήρα 66ευρω τα 200 χάπια..βέβαια ίσως δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις μήπως έχει κυκλοφορήσει τίποτα στο μεταξύ στα φαρμακεία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Σαν κάτι σιγά σιγά να ξεκινάει να έρχεται από την καταραμένη. Βέβαια ο γιατρός μου είπε αν δεν έχω κανονική ροή να μην κόψω τα duphaston οπότε απλά περιμένω σιγά σιγά να εμφανιστεί!! Τώρα όμως έρχεται το άλλο ζητημα:πρέπει να βρω τα αντίστοιχα cyclacur γιατί το σκ θα είμαι εκτός Αθηνών κ θα πρέπει να τα έχω μαζί μου αν χρειαστεί να τα ξεκινήσω. Μου είπε ο γιατρός 2 3 επωνυμίες ή τα φτιαχτα, γνωρίζει καμία σας πόσο περίπου κοστίζουν τα φτιαχτα γιατί από τα άλλα πολύ δύσκολο να βρω!! 

Εμένα σαν εναλλακτική ο γιατρός μου πρότεινε και πήρα τα:

NPLABS estradiol valerate 2mg
14,00 ευρώ τα 60 χάπια.
 
Cyclacur, Divina δεν βρήκα πουθενά ούτε Ελλάδα ούτε Κύπρο. Τα έψαχνα Μαιο ομως ίσως έχει αλλάξει κάτι.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Ναι γεια σας εγώ είμαι πάλι, 😂😂

Η αγχωμένη της παρέας, το παιδί της απορίας, το ένα παιδί μετράει τ'αστρα. 

Υπάρχουν περιπτώσεις που σε κόβουν από την επιτροπή; η είναι δύσκολο; 

Πολύ δύσκολο να κοπείς ειδικά με αντρικό παράγοντα.

Μάζεψε τα χαρτιά σου σωστά και όλα θα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Καλημέρα!! Το απόγευμα μετά την ένεση έχω κάτι σαν φούσκωμα.. Το πρωί επανέρχομαι.για να δούμε σήμερα που θα κάνω και την πρωινή πρώτα ο Θεός ...θα πάω για υπέρηχο και θα τα δω.. Γι αυτό έχω ξυπνήσει και τόσο νωρίς 😂 ανυπομονώ!! 

Ότι σου είπε ο γιατρός κορίτσι μου!!! Αυτός σίγουρα ξέρει!! Καλά  κάνεις που τον εμπιστεύεσαι!!! Σου είπε το λόγο; από άποψη γνώσεων ρωτάω για να το έχω στο μυαλό μου!!! 

Άλλη μια μερουλα έμεινε!! Το πιστεύεις;;; 😍😍

 

Δοκίμασε να κοψεις το αλάτι για λίγο θα δεις διαφορά

Εγώ τουλάχιστον είδα μεγάλη διαφορά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Καλημεραααααααα

Να μια σοβαρή ερώτηση που πρέπει να κάνω! 

Στα χαρτιά που πρέπει να μαζέψουμε λέει έναν υπέρηχο εδώ οργανων

Αυτό είναι υπέρηχος από τον γυναικολόγο;;; 

Η υπέρηχος κάτω κοιλιας; 

Αν εννοείς αυτό "Υπερηχογράφημα τελευταίου εξαμήνου με έκθεση υπογεγραμμένη από γυναικολόγο ή ακτινολόγο" είναι υπέρηχος από γυναικολόγο.

Ρώτησε ομως το κέντρο / γιατρό σου να σε κατευθύνει γιατί οταν πέρασα εγώ το 2018 ήθελε από γυναικολόγο με ειδική άδεια (δεν θυμάμαι ακριβώς πως το έγραφε) και μου το ετοίμασε ο γιατρός.

Μπορεί να έχει αλλάξει αυτό και να κάνει ένας απλός υπέρηχος μαζί με έκθεση όμως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η BlackCat είπε:

Αν εννοείς αυτό "Υπερηχογράφημα τελευταίου εξαμήνου με έκθεση υπογεγραμμένη από γυναικολόγο ή ακτινολόγο" είναι υπέρηχος από γυναικολόγο.

Ρώτησε ομως το κέντρο / γιατρό σου να σε κατευθύνει γιατί οταν πέρασα εγώ το 2018 ήθελε από γυναικολόγο με ειδική άδεια (δεν θυμάμαι ακριβώς πως το έγραφε) και μου το ετοίμασε ο γιατρός.

Μπορεί να έχει αλλάξει αυτό και να κάνει ένας απλός υπέρηχος μαζί με έκθεση όμως.

Ναι μπράβο λέει άδεια από το κεσυ

Αυτό δεν ήξερα τι είναι! 

Οπότε κομπλέ θα μου το κάνει ο γυναικολόγος, γτ να ξαναμπώ πάλι στην διαδικασία να θέλω πιπί μου και να μην μπορώ ήταν εφιαλτικό!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η angel35 είπε:

Ναι μπράβο λέει άδεια από το κεσυ

Αυτό δεν ήξερα τι είναι! 

Οπότε κομπλέ θα μου το κάνει ο γυναικολόγος, γτ να ξαναμπώ πάλι στην διαδικασία να θέλω πιπί μου και να μην μπορώ ήταν εφιαλτικό!!!!! 

Μπράβο ναι ειδική άδεια από ΚΕΣΥ

Ο τότε γιατρός μου δεν είχε αλλά μου έφτιαξε έκθεση που την υπέγραψε κάποιος με ειδική άδεια.

"γτ να ξαναμπώ πάλι στην διαδικασία να θέλω πιπί μου και να μην μπορώ ήταν εφιαλτικό!!!!! "

Οταν με το καλό φτάσεις στην εμβρυομεταφορά να ξέρεις οτι ακριβώς αυτη την αίσθηση θα έχεις.

Θα πρέπει να έχεις πιει αρκετό νεράκι, να είναι γεμάτη η κύστη για να τα τοποθετήσουν.

Οπότε κάνε πρόβα για να υποδεχτείς τα μωράκια σου 😄😄

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Μπράβο ναι ειδική άδεια από ΚΕΣΥ

Ο τότε γιατρός μου δεν είχε αλλά μου έφτιαξε έκθεση που την υπέγραψε κάποιος με ειδική άδεια.

"γτ να ξαναμπώ πάλι στην διαδικασία να θέλω πιπί μου και να μην μπορώ ήταν εφιαλτικό!!!!! "

Οταν με το καλό φτάσεις στην εμβρυομεταφορά να ξέρεις οτι ακριβώς αυτη την αίσθηση θα έχεις.

Θα πρέπει να έχεις πιει αρκετό νεράκι, να είναι γεμάτη η κύστη για να τα τοποθετήσουν.

Οπότε κάνε πρόβα για να υποδεχτείς τα μωράκια σου 😄😄

 

Ρε συ ένα ένα μου τα λέτε 😂😂😂😂😂😂

Τι θα κάνω εγώ με εσάς;;;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Καλημεραααααααα

Να μια σοβαρή ερώτηση που πρέπει να κάνω! 

Στα χαρτιά που πρέπει να μαζέψουμε λέει έναν υπέρηχο εδώ οργανων

Αυτό είναι υπέρηχος από τον γυναικολόγο;;; 

Η υπέρηχος κάτω κοιλιας; 

Γυναικολογικός υπέρηχος πρέπει να είναι, αλλά νομίζω ότι σου τον κάνουν πιστοποιημένοι γιατροί μόνο. Δηλ. θέλει μια σφραγίδα. Ρώτα τον εξωσωματιστή σου αν μπορεί να σου τον κάνει εκείνος ή επειδή ενδέχεται αν σου τον κάνει εκείνος να χρειαστεί να τον πληρώσεις, πες του να σου τον γράψει και πήγαινε κάνε τον σε κάποιο διαγνωστικό  κέντρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Ναι μπράβο λέει άδεια από το κεσυ

Αυτό δεν ήξερα τι είναι! 

Οπότε κομπλέ θα μου το κάνει ο γυναικολόγος, γτ να ξαναμπώ πάλι στην διαδικασία να θέλω πιπί μου και να μην μπορώ ήταν εφιαλτικό!!!!! 

Κορίτσι μου ρωτα τον γυναικολόγο σου αν έχει άδεια ΚΕΣΥ, δεν έχουν όλοι αυτή την άδεια....αν την έχει σου βγάζει έναν υπέροχο που αποτυπώνονται τα όργανα και μια γνωμάτευση και είσαι έτοιμη...αν δεν έχει αυτός μπορεί να έχει ο εξωσωματικος σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Μπράβο ναι ειδική άδεια από ΚΕΣΥ

Ο τότε γιατρός μου δεν είχε αλλά μου έφτιαξε έκθεση που την υπέγραψε κάποιος με ειδική άδεια.

"γτ να ξαναμπώ πάλι στην διαδικασία να θέλω πιπί μου και να μην μπορώ ήταν εφιαλτικό!!!!! "

Οταν με το καλό φτάσεις στην εμβρυομεταφορά να ξέρεις οτι ακριβώς αυτη την αίσθηση θα έχεις.

Θα πρέπει να έχεις πιει αρκετό νεράκι, να είναι γεμάτη η κύστη για να τα τοποθετήσουν.

Οπότε κάνε πρόβα για να υποδεχτείς τα μωράκια σου 😄😄

 

Μία διόρθωση εδώ: θα πρέπει να έχεις πιει τόσο νερό, όσο να πιέζεσαι για ούρηση, αλλά όχι τόσο που να κοντεύεις να σκάσεις και αυτό να είναι δυσάρεστο. Θα πρέπει να νιώθεις άνετα και χαλαρή. Η οδηγία που είχα πάρει εγώ ήταν να πιω 2 με 3 ποτήρια και να μην έχω ουρήσει την τελευταία ώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η troia είπε:

Μία διόρθωση εδώ: θα πρέπει να έχεις πιει τόσο νερό, όσο να πιέζεσαι για ούρηση, αλλά όχι τόσο που να κοντεύεις να σκάσεις και αυτό να είναι δυσάρεστο. Θα πρέπει να νιώθεις άνετα και χαλαρή. Η οδηγία που είχα πάρει εγώ ήταν να πιω 2 με 3 ποτήρια και να μην έχω ουρήσει την τελευταία ώρα. 

Αυτό μάλιστα!!!!

Γτ εγώ είχα πιει 1.5 λίτρο νηστικη και περίμενα 1μιση ακόμα ώρα σε σημείο να πονάω!!!!! Η χειρότερη μου εμπειρία!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η troia είπε:

Μία διόρθωση εδώ: θα πρέπει να έχεις πιει τόσο νερό, όσο να πιέζεσαι για ούρηση, αλλά όχι τόσο που να κοντεύεις να σκάσεις και αυτό να είναι δυσάρεστο. Θα πρέπει να νιώθεις άνετα και χαλαρή. Η οδηγία που είχα πάρει εγώ ήταν να πιω 2 με 3 ποτήρια και να μην έχω ουρήσει την τελευταία ώρα. 

Ναι συμφωνώ όχι να πονάς αλλά η αίσθηση θα είναι οτι θες να ουρήσεις.

Εμένα μου είχαν πει, επειδή ειχαν καθυστερήσει μια από τις φορές να τα τοποθετήσουν, αν θέλω να ουρήσω μπορώ και να πιω πάλι νεράκι μέχρι να με πάρουν.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η angel35 είπε:

Αυτό μάλιστα!!!!

Γτ εγώ είχα πιει 1.5 λίτρο νηστικη και περίμενα 1μιση ακόμα ώρα σε σημείο να πονάω!!!!! Η χειρότερη μου εμπειρία!!!!! 

Ρε κορίτσι οχι και έτσι.. χαχαχαχαχα

Οι οδηγίες είναι να μην είναι δυσάρεστο ούτε να πονας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου η εμβρυομεταφορα κου ακυρώθηκε. Χθες είχα αρκετο αίμα. Όποτε μάλλον έπεσε το ενδομήτριο κ είπαμε να μην ρισκάρουμε το μοναδικό εμβρυακι μας. @Vasilique μου θα είμαι νοητά μαζί σου και θα προσεύχομαι για σένα κ δα εμβρυακια σου 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η elena0212 είπε:

Κοριτσάκια μου η εμβρυομεταφορα κου ακυρώθηκε. Χθες είχα αρκετο αίμα. Όποτε μάλλον έπεσε το ενδομήτριο κ είπαμε να μην ρισκάρουμε το μοναδικό εμβρυακι μας. @Vasilique μου θα είμαι νοητά μαζί σου και θα προσεύχομαι για σένα κ δα εμβρυακια σου 😍

Καταλαβαίνω την απογοήτευση αλλά καλά κάνατε και δεν ρισκάρατε.

Πάμε δυνατά για επόμενο κύκλο και που ξέρεις μπορεί τελικά να βάλεις δυο να κάνουν παρεούλα.

😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Εμένα σαν εναλλακτική ο γιατρός μου πρότεινε και πήρα τα:

NPLABS estradiol valerate 2mg
14,00 ευρώ τα 60 χάπια.
 
Cyclacur, Divina δεν βρήκα πουθενά ούτε Ελλάδα ούτε Κύπρο. Τα έψαχνα Μαιο ομως ίσως έχει αλλάξει κάτι.

Έψαξα κ εγώ σε διάφορα φαρμακεια γιατι ο σύζυγος λόγω δουλειάς έχει πρόσβαση σε πολλά φαρμακεία στην Αθήνα αλλά τίποτα. Εμένα μου πρότεινε ο γιατρός κ τα progynova κ μου είπε ότι θα ψάξει να μου πει πού πουλάνε, διαφορετικά τα φτιαχτα. Ακριβώς αυτή είναι η δραστική ουσία που έγραψες χωρίς το nplabs. Η αλήθεια είναι πως μου έδωσε κάποια φαρμακεία στην Αθήνα που τα φτιάχνουν απλώς ήθελα να ξέρω την τιμή έτσι ενημερωτικά μη τυχόν κ είναι σαν τις puregon από τιμή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Καταλαβαίνω την απογοήτευση αλλά καλά κάνατε και δεν ρισκάρατε.

Πάμε δυνατά για επόμενο κύκλο και που ξέρεις μπορεί τελικά να βάλεις δυο να κάνουν παρεούλα.

😄

Περισσότερο απογοητεύτηκα που πήραμε μόνο 1 κ δεν τα καταφερε. Θεωρω κάθε εμποδιο για καλό. Τώρα θα πάω για μπανακι το σκ να χαλαρωσω. αν δεν έχω αίμα.  Σ Ευχαριστω κοριτσάκι 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Κοριτσάκια μου η εμβρυομεταφορα κου ακυρώθηκε. Χθες είχα αρκετο αίμα. Όποτε μάλλον έπεσε το ενδομήτριο κ είπαμε να μην ρισκάρουμε το μοναδικό εμβρυακι μας. @Vasilique μου θα είμαι νοητά μαζί σου και θα προσεύχομαι για σένα κ δα εμβρυακια σου 😍

Κρίμα μωρέ κορίτσι αλλά εννοείται δεν ρισκάρουμε εμβρυακια..είναι πολύτιμα τα γλυκουλια..ότι είναι να γίνει για καλό και όταν όλα θα είναι ιδανικα!!όμως πως το έπαθες αυτό?από τι συμβαίνει να έχεις αίμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sandyb είπε:

Κρίμα μωρέ κορίτσι αλλά εννοείται δεν ρισκάρουμε εμβρυακια..είναι πολύτιμα τα γλυκουλια..ότι είναι να γίνει για καλό και όταν όλα θα είναι ιδανικα!!όμως πως το έπαθες αυτό?από τι συμβαίνει να έχεις αίμα?

Είχα μετά την ωοληψια λιγο. Συνέχισε με καφε. Κ είχα πονάκια. Καμία σχεση με την πρώτη ωοληψια. Κ χθες είχα και αίμα. Ο γιατρός λέει πιθανον χάσαμε το παράθυρο εμφύτευσης κ έπεσε το ενδομήτριο. Θα τον πάρω τη Δευτέρα πάλι να του πω πως πήγε η αιμορραγία. Σταματαω κ τα φάρμακα σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Κοριτσάκια μου η εμβρυομεταφορα κου ακυρώθηκε. Χθες είχα αρκετο αίμα. Όποτε μάλλον έπεσε το ενδομήτριο κ είπαμε να μην ρισκάρουμε το μοναδικό εμβρυακι μας. @Vasilique μου θα είμαι νοητά μαζί σου και θα προσεύχομαι για σένα κ δα εμβρυακια σου 😍

Κοριτσάκι μου να σκέφτεσαι ότι κάθε εμπόδιο είναι για το καλύτερο!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Περισσότερο απογοητεύτηκα που πήραμε μόνο 1 κ δεν τα καταφερε. Θεωρω κάθε εμποδιο για καλό. Τώρα θα πάω για μπανακι το σκ να χαλαρωσω. αν δεν έχω αίμα.  Σ Ευχαριστω κοριτσάκι 🥰

Είναι λίγο ξενέρωμα η αλήθεια ή όλη φάση της αναμονής αλλά αν δεν είναι όλα όπως πρέπει καλύτερα να μην προχωράμε γιατί το θετικό αποτέλεσμα είναι αυτό που ζητάμε έστω κ αν αργήσει κ ένας μήνας. Η μαμά μου, μου είπε προχθές:"το καλό πράγμα αργεί να γίνει". Η απάντηση μου φυσικά είναι πως όποιος σκέφτηκε αυτή τη ρήση κάποιο πρόβλημα θα είχε στο μυαλό του!!! Αλλά τελικά υπάρχει κ ένα δίκιο!! 🤣🤣. Χαλάρωσε, ξεκουρασου κ όλα θα πάνε καλά ακόμη κ αν αργήσουν κ ένα μήνα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Έψαξα κ εγώ σε διάφορα φαρμακεια γιατι ο σύζυγος λόγω δουλειάς έχει πρόσβαση σε πολλά φαρμακεία στην Αθήνα αλλά τίποτα. Εμένα μου πρότεινε ο γιατρός κ τα progynova κ μου είπε ότι θα ψάξει να μου πει πού πουλάνε, διαφορετικά τα φτιαχτα. Ακριβώς αυτή είναι η δραστική ουσία που έγραψες χωρίς το nplabs. Η αλήθεια είναι πως μου έδωσε κάποια φαρμακεία στην Αθήνα που τα φτιάχνουν απλώς ήθελα να ξέρω την τιμή έτσι ενημερωτικά μη τυχόν κ είναι σαν τις puregon από τιμή!! 

Άμα έκαναν οσο οι puregon θα βαράγαμε το κεφάλι μας στον τοίχο.

Θα πουλούσαμε ένα νεφρό, δεν ξέρω τι θα κάναναμε 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Κοριτσάκια μου η εμβρυομεταφορα κου ακυρώθηκε. Χθες είχα αρκετο αίμα. Όποτε μάλλον έπεσε το ενδομήτριο κ είπαμε να μην ρισκάρουμε το μοναδικό εμβρυακι μας. @Vasilique μου θα είμαι νοητά μαζί σου και θα προσεύχομαι για σένα κ δα εμβρυακια σου 😍

Καλημερα κοριτσακι μου ευτυχως που δεν ρισκαρεις δεν πειραζει ολα για καλο γινονται στον επομενο κυκλο που θα ειναι κ ο τυχερος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ειλικρινά που τα καταφέρνεις μόνη σου τόσες πολλές ώρες σερί. Είσαι μάχιμη και αγωνίστρια. Δεν είναι εύκολο ούτε ψυχολογικά, ούτε σωματικά, ειδικά τώρα που έχουν μειωθεί οι ημερήσιοι ύπνοι - εμένα πχ κοιμάται το πολύ 2-3 ώρες κατά τη διάρκεια της ημέρας, που σημαίνει ότι είναι δύσκολο να προλάβω να κάνω τα πάντα σε αυτό το μικρό χρονικό παράθυρο.  Ο δικός μου άντρας λείπει από τις 9.00 και επιστρέφει στις 17.30. Δεν είναι το καλύτερό μου να μένω σπίτι τόσο πολύ και έτσι κάνω τουλάχιστον 2 βόλτες με το καρότσι στη γειτονιά και μάλιστα τη μία επιλέγω να πηγαίνω σε φούρνο ή καφετέρια, γιατί εκεί συνήθως ξοδεύουμε λίγο περισσότερο χρόνο~ @Eliza Kats @peacock Ρε παιδιά, σήμερα ξεμύτισε και το έβδομο (7ο) δοντάκι.... Επειδή με δαγκώνει αρκετά πλέον (έχει βαρεθεί όλα τα μασητικά του), σε σημείο τέτοιο που πονάω ΠΟΛΥ, θα ξεκινήσω άμεσα τα πατημένα, μήπως πάμε και σε κομματάκια πριν κλείσουμε το έτος.. Το έτος.. πόσο απίστευτο, πόσο ονειρεμένο.  Ακόμα συνέρχομαι ψυχικά, νοητικά, σωματικά από την κύηση, τον τοκετό, το νεογέννητο. Πόσο πανδύσκολο ήταν και είναι, μα και π΄όσο ανταμειφτικό. Ένας παραμυθένιος, συγκλονιστικός χρόνος... ❤️❤️❤️❤️❤️               
    • Με το καλό κορίτσι μου!! Η γλυκουλα πλέον συνήθισε ❤️❤️ ο ύπνος γιατί; Ο βραδινός; Εμείς καλά! Αρχίσαμε εδώ κ μια βδομάδα λαχανικά κ σιγά σιγά κάτι τρώει η μπουμπου μου. Είχε κ παλινδρόμηση με το γάλα κ ελπίζουμε τώρα με τις τροφές να στρώσει. Γενικά το θέμα γάλα, δεν μας πάει καλά απ την αρχή 😂 κατα τα αλλά καλά…εγώ αρχίσει κ κουράζομαι λίγο παραπάνω πλέον, γιατί βαριέται εύκολα κ θέλει συνέχεια ενασχόληση, ενώ ήταν αρκετά ανεξάρτητη. Την μέρα κάνει 3 μισαωρους ύπνους κ δεν προλαβαίνω καθόλου να ξεκουραστώ…
    • Νομίζω ότι αυξάνονται και οι ανάγκες τώρα όσο προχωράει η εγκυμοσύνη οπότε αν είχες χαμηλό κι από πριν λογικό τώρα να κατεβαίνει κι άλλο  Εμένα ο γιατρός μου είχε πει ότι λογικά κάποια στιγμή θα χρειαστεί να αυξήσουμε τον σίδηρο, οπότε ίσως και σένα να παίρνεις παραπάνω. Τώρα που θα πάω κι εγώ θα μου γράψει εξετάσεις να δούμε πού είμαστε 
    • Μπορεί! Τι να πω ..πάντα είχα χαμηλή αιμοσφαιρίνη.. για να δούμε και την τιμή..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...