Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Το κατάλαβα κοριτσάκι μου!!!! 

Μαζί λες να είμαστε;;;;;;; θα έχω παρεουλα;;;;;; 

Εσύ Αθήνα είσαι;;; 

Μπορεί αφού 23. 07 θα έχεις το ναι 😉 όχι Γερμανία μένω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

εντωμεταξυ η D δεν ειναι του ηλιου;;;; ειμαστε η πιο φωτεινη χωρα κι υπαρχουν πολλοι που εχουν ελλειψη σε αυτην την βιταμινη!!! εγω να σας πω δεν εχω μετρηθει ποτε!!

Ναι είναι απ τον ήλιο, εγω επειδή είχα γεννήσει χειμώνα και μένω Γερμανία ο παιδίατρος μας είχε δώσει συμπλήρωμα. 

Βασικα ειπα για την D επειδή γράψατε λιώνετε απ την ζέστη.  Τουλάχιστον μάθαμε και κάτι μέσα στην πλάκα. Δεν το ήξερα αν είναι παραπάνω ότι γίνεται τοξική;-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μπορεί αφού 23. 07 θα έχεις το ναι 😉 όχι Γερμανία μένω. 

Ωραία Έλα προλαβαίνεις να έρθεις Ελλάδα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

 

  κοριτσακι μου ναι....ετυχε που πηγα χτες γιατι εγινε μια αλλαγη πλανου...ξεκινησα πιο αργα ενεσεις κι οχι τη δευτερη μερα του κυκλου μου γιατι επαιρνα αντισυλληπτικα.και καναμε προληπτικα και καλα υπερηχο την ημερα που θα εκανα στο αρχικο πλανο. αυριο κανονικα ειναι να παω καθω ειναι η πεμπτη μερα του κυκλου μου!!!
  ωραια!! βαζω νερο αρχικα να πιω γιατι παρολο που κανει ζεστη δεν πινω και μου το εχουν ξαναπει.....!!!!!!!! ευχαριστω για τα tips!!!

  α ναι ε;;;θελει και συγκεκριμενα σημεια του σωματος;;;;αυτο δεν το ηξερα καθολου!!! ναι σιγουρα με την καραντινα θα χασαμε αρκετο ηλιο! αλλα και πιο πριν θυμαμαι μια ξαδερφη μου που της ελειπε αυτη η βιταμινη μου ειχε πει οτι ο γιατρος της αυτο της ελεγε.. οτι στην ελλαδα ειναι πολλοι που εχουν ελλειψη!!ποιος ξερει ισως δεν καθομαστε σωστα κατω απο τον ηλιο ή ισως και να εχουμε παθει κι ανοσια με τοσο ηλιο χαχαχχα
  μια ηλιοθεραπεια μας σωζει μονο!!!!
 

Το θέμα με την 𝗗 είναι γονιδιακό, παρόλο που εκτιθέμεθα σαν λαός πολύ στον ήλιο…. οι περισσότεροι Έλληνες αλλά και οι μεσογειακοί λαοί έχω ακούσει ότι έχουν έλλειψη. Εμένα όσοι γνωστοί, φίλοι και οικογένεια  έχουν ελέγξει την 𝗗 έχουν όλοι ανεξαιρέτως χαμηλή. Κι εγώ που την είχα ελέγξει τυχαία γιατί είχα πάθει γυροειδή αλωπεκία από το άγχος μου είχα 20 στο οριο δηλ. Ανέβηκε στο 37 μετά από 2 μήνες αγωγή και 2 χρόνια τώρα που δεν έπαιρνα συμπλήρωμα είχε πέσει πάλι στο 27. Οπότε μάλλον θα πρέπει να παίρνουμε όλοι! Εμένα και ο μπαμπάς μου, ο αδερφός μου και η γιαγια μου έχουν έλλειψη και παίρνουν . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Μόλις έρθει θα κάνω πάρτι!! Πέρα από το αισθητικό κομμάτι που είμαι πρησμένη κτλ, έχω όλη μέρα πονοκεφάλους κ ενοχλήσεις στην κοιλιά, στη μέση κτλ. Έχω όλα τα συμπτώματα δλδ εκτός από ροή!! Κ ήθελα να κάνω λίγο διατροφή να χάσω κανένα κιλό πριν μπω στη εμβρυομεταφορα γιατί από το χειμώνα που ξεκίνησα διαδικασίες έχω πάρει 2 κιλά κ 2 της υπερδιέγερσης (που ευτυχώς έφυγαν αμέσως) κ τζίφος η κατάσταση. Μόλις ξεπρηστηκα λίγο τσουπ ξανά πρηστηκα λόγω καθυστέρησης!! Πανηγύρι σου λέω θα κάνω!! Κ ελπίζω να κάνω να τη δω 9 μήνες μετά από αυτό 🤣🤣🤣!! 

Κ εγω πρωτη φορα περιμενω με τοση προσμονη να αδιαθετισω μπας κ ξεπριστω οχι τιποτα αλλο τελος του μηνα παντρευεται η κολλητη μου κ αφου εγκυος δεν ειμαι ας ειμαι τουλαχιστον κορμαρα😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι γεια σας εγώ είμαι πάλι, 😂😂

Η αγχωμένη της παρέας, το παιδί της απορίας, το ένα παιδί μετράει τ'αστρα. 

Υπάρχουν περιπτώσεις που σε κόβουν από την επιτροπή; η είναι δύσκολο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Ναι γεια σας εγώ είμαι πάλι, 😂😂

Η αγχωμένη της παρέας, το παιδί της απορίας, το ένα παιδί μετράει τ'αστρα. 

Υπάρχουν περιπτώσεις που σε κόβουν από την επιτροπή; η είναι δύσκολο; 

Χαχχαχαχ αν έχεις τα χαρτιά όπως πρέπει δεν σε κόβουν......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Ναι γεια σας εγώ είμαι πάλι, 😂😂

Η αγχωμένη της παρέας, το παιδί της απορίας, το ένα παιδί μετράει τ'αστρα. 

Υπάρχουν περιπτώσεις που σε κόβουν από την επιτροπή; η είναι δύσκολο;

Αγχωμενο μου παιδί γιατί να σε κόψουν?????? Αφού έχεις όλες τις εξετάσεις κ όλα τα χαρτιά....όσα ζητάνε τελοσπαντων μια χαρά θα σε περάσουν!!!!! Άσε που νομίζω ότι βοηθάνε κιόλας!!!! ❤️❤️❤️ Κ επιπλέον σκέψου πως αυτή η καλή κυριουλα θα σε ενημερώσει αν λείπει κάτι!!!!!!! ❣️❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Λογικά έχω ακόμα καιρό για υπέρηχο!αυριο έχω την δεύτερη χοριακη!

Ναι ναι θα κάνεις λίγη υπομονη ακόμα !!! Καλυτερα μη βιαστείς να πας μια κ καλη να ακουσεις καρδουλες!! Κ μένα βουνό μου φαινόταν πηγα 6+2 ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια αδιαθετησα!! Ποιος να μου το έλεγε ότι θα χαιρομουν τόσο!! Ήρθε η στιγμή επιτέλους να προχωρήσω και πάλι!! Με λίγο φόβο αυτή τη φορά αλλά θα το διαχειριστώ..ας είμαστε αισιόδοξες.. Αύριο θα μιλήσω με το κέντρο να μου πουν τι πρέπει να κάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η geokou είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Το κλίμα είναι πολύ όμορφο εδώ... χαίρομαι πάρα πολύ γιατί διαβάζω όμορφα νέα! Συγχαρητήρια @geo2222 σου εύχομαι από καρδίας μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Σε όλες όσες περιμένετε χοριακή καλά αποτελέσματα να έχετε και @Vasilique καλή επιτυχία το Σάββατο. Ο Θεός και η Παναγία μαζί σου....

Εγώ θα σας χαλάσω λίγο την ατμόσφαιρα. Δυστυχώς παλλινδρόμησε το εμβρυάκι μου... Δεν ακούσαμε καρδούλα. Σταμάτησε στις 6w και 1d. Πάω για απόξεση... @Vasilique μπορείς να με αφαιρέσεις από το πινακάκι....

Έκλαψα χθες η αλήθεια είναι αλλά είμαι καλά...Αυτό ήταν το θέλημα Του για όποιους λόγους που εμείς δεν μπορούμε να καταλάβουμε. Σίγουρα θα ξαναπροσπαθήσω. 'Έχω ακόμα 2 βλαστοκύστες στην κατάψυξη. Μου είπε ο γιατρός 3 μήνες μετά την απόξεση μπορούμε να ξαναπροχωρήσουμε σε ΕΤ.

Θα σας αποχαιρετήσω προς το παρόν...θα διαβάζω βέβαια τα νέα σας! Αλλά πάμε διακοπούλες με το σύζυγο και τον μικρό μου (8 χρονών) λίγες μερούλες να χαλαρώσουμε. Ευτυχώς δεν ξέρει κανένας τίποτα οπότε δεν έχω να εξηγήσω τίποτα σε κανένα....

Εύχομαι σε όλες Καλό Καλοκαίρι και μόνο ευχάριστα από δω και πέρα σε αυτό το group!

 

Λυπάμαι ειλικρινά πάρα πολύ κοπέλα μου... Πάρε τον χρόνο σου να ξεκουραστείς σωματικά και κυρίως ψυχικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

@troia και εμένα μου σύστησαν να πάρω D3fix 2000 μετά από μέτρηση γιατί είχα έλλειψη.

η υπερδοσολογία μπορεί να κάνει κακό? Δηλαδή αν έχουμε επάρκεια και παραπάνω προκαλεί κάτι?

Εγω πέρυσι χωρίς συμπληρώματα από τα πολλά μπανια είχα 73 και η ενδοκρινολογος μου είχε ενθουσιαστεί.  Νομίζω πάνω από 100 είναι τοξική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Ναι ναι θα κάνεις λίγη υπομονη ακόμα !!! Καλυτερα μη βιαστείς να πας μια κ καλη να ακουσεις καρδουλες!! Κ μένα βουνό μου φαινόταν πηγα 6+2 ..

Δηλαδή σε ποσό καιρό από τώρα θα πάω να ακούσω καρδούλες;σε ένα μήνα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Δηλαδή σε ποσό καιρό από τώρα θα πάω να ακούσω καρδούλες;σε ένα μήνα;

Σε κάνα δυο βδομάδες βρε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Δηλαδή σε ποσό καιρό από τώρα θα πάω να ακούσω καρδούλες;σε ένα μήνα;

Κοίτα με την χοριακη που είχες χθες, λογικά και αύριο να πας θα δείτε σάκο. Τωρα για να ακούσεις καρδούλες πρέπει να είσαι τουλάχιστον 6 εβδομάδων,  οπότε λίγη υπομονή ακόμα. Εγω βέβαια δεν θα περίμενα να πάω τότε, θα πήγαινα νωρίτερα να τσεκάρω ότι όντως υπάρχει σάκος και εμβρυικα στοιχεία.  Αλλά η καθεμία μας όπως νιώθει.  Εγω με το που πήγαινε 1000 η χοριακη, πήγαινα κατευθείαν και πήγαινα 2 φορές την εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κοίτα με την χοριακη που είχες χθες, λογικά και αύριο να πας θα δείτε σάκο. Τωρα για να ακούσεις καρδούλες πρέπει να είσαι τουλάχιστον 6 εβδομάδων,  οπότε λίγη υπομονή ακόμα. Εγω βέβαια δεν θα περίμενα να πάω τότε, θα πήγαινα νωρίτερα να τσεκάρω ότι όντως υπάρχει σάκος και εμβρυικα στοιχεία.  Αλλά η καθεμία μας όπως νιώθει.  Εγω με το που πήγαινε 1000 η χοριακη, πήγαινα κατευθείαν και πήγαινα 2 φορές την εβδομάδα.

Αύριο έχω την δεύτερη χοριακη και έχω άγχος να δω αν ανεβαίνει σωστα!!οποτε φαντάζομαι τι άγχος θα έχω μετά και με τους υπερήχους νομίζω ότι θα πηγαίνω κι εγώ δυο φορές την εβδομάδα να βλέπω πτι όλα είναι καλά!χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η troia είπε:

Καλό είναι να μετρηθείς, γιατί είναι πολύ σημαντική βιταμίνη για τη γονιμότητα...

Καλημέρα! Ναι τώρα που μου το είπατε θα τη μετρήσω κι αυτή... Δεν το ήξερα καθόλου... Πάλι καλά που το είπατε εσείς... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Μόλις έρθει θα κάνω πάρτι!! Πέρα από το αισθητικό κομμάτι που είμαι πρησμένη κτλ, έχω όλη μέρα πονοκεφάλους κ ενοχλήσεις στην κοιλιά, στη μέση κτλ. Έχω όλα τα συμπτώματα δλδ εκτός από ροή!! Κ ήθελα να κάνω λίγο διατροφή να χάσω κανένα κιλό πριν μπω στη εμβρυομεταφορα γιατί από το χειμώνα που ξεκίνησα διαδικασίες έχω πάρει 2 κιλά κ 2 της υπερδιέγερσης (που ευτυχώς έφυγαν αμέσως) κ τζίφος η κατάσταση. Μόλις ξεπρηστηκα λίγο τσουπ ξανά πρηστηκα λόγω καθυστέρησης!! Πανηγύρι σου λέω θα κάνω!! Κ ελπίζω να κάνω να τη δω 9 μήνες μετά από αυτό 🤣🤣🤣!! 

Καλημέρα! Σε καταλαβαίνω απόλυτα... Πρηστηκα έτσι πριν λιγες μερες με τα αντισυλληπτικά και επίσης τα είχα παίξει από νεύρα και ένταση για 14 μέρες!!! Τα ρημάδια να μην τύχει να τα ξαναπάρω μου έκαναν τα νεύρα κρόσσια!! 

Αααχ τώρα ας σου έρθει και δεν πειράζει.. κάνεις διατροφουλα μετά από 9 μήνες όταν θα σου ξαναέρθει η περίοδος!! 😂😂😂 2 κιλάκια δεν είναι τίποτα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Σ´ευχαριστώ κοριτσάκι μου! Ο καιρός περνάει τόσο γρήγορα τελικά… Για να δούμε τι θα γίνει! Έτσι λέει ο γιατρούλης μου, τεσσάρων ημερών θα βάλουμε αυτή τη φορά κ εγώ σαν καλό κοριτσάκι ακολουθώ! Να σου είμαι ειλικρινής δεν με χαλάει να μην τα βάλει βλαστοκύστες… 

Λογικό να έχεις φουσκώματα μικρή μου! Μετά να δεις! Φρόντιζε να τρως ακτινίδια κ να παίρνεις κ προβιοτικά…

Καλέ όχι! Γιατί για να μην σπάσουν τα αβγά;  Συμπεριφέρεσαι φυσιολογικά…

Καλημέρα!! Το απόγευμα μετά την ένεση έχω κάτι σαν φούσκωμα.. Το πρωί επανέρχομαι.για να δούμε σήμερα που θα κάνω και την πρωινή πρώτα ο Θεός ...θα πάω για υπέρηχο και θα τα δω.. Γι αυτό έχω ξυπνήσει και τόσο νωρίς 😂 ανυπομονώ!! 

Ότι σου είπε ο γιατρός κορίτσι μου!!! Αυτός σίγουρα ξέρει!! Καλά  κάνεις που τον εμπιστεύεσαι!!! Σου είπε το λόγο; από άποψη γνώσεων ρωτάω για να το έχω στο μυαλό μου!!! 

Άλλη μια μερουλα έμεινε!! Το πιστεύεις;;; 😍😍

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ναι είναι απ τον ήλιο, εγω επειδή είχα γεννήσει χειμώνα και μένω Γερμανία ο παιδίατρος μας είχε δώσει συμπλήρωμα. 

Βασικα ειπα για την D επειδή γράψατε λιώνετε απ την ζέστη.  Τουλάχιστον μάθαμε και κάτι μέσα στην πλάκα. Δεν το ήξερα αν είναι παραπάνω ότι γίνεται τοξική;-)

Καλημέρα!!! Γερμανία μένεις;;;  τι καλά που κρατάς επαφές μαζί μας μέσα από το φόρουμ! Εξωσωματική Ελλάδα θα κάνεις;συγχώρησε με εάν τα έχεις ξαναπεί απλά έχω χαθεί λίγο... Θυμάμαι που κάποιες κοπέλες είχαν πει ότι είσαι παλιό μέλος! 

Πραγματικά κι εγώ λέω κοίτα τι φωτιές μας άναψε η D 😂😂 αλλά χωρίς πλάκα μάθαμε και κάτι σημαντικό!!! Δεν ήξερα ότι είναι τόσο σημαντική για την γονιμότητα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Το θέμα με την 𝗗 είναι γονιδιακό, παρόλο που εκτιθέμεθα σαν λαός πολύ στον ήλιο…. οι περισσότεροι Έλληνες αλλά και οι μεσογειακοί λαοί έχω ακούσει ότι έχουν έλλειψη. Εμένα όσοι γνωστοί, φίλοι και οικογένεια  έχουν ελέγξει την 𝗗 έχουν όλοι ανεξαιρέτως χαμηλή. Κι εγώ που την είχα ελέγξει τυχαία γιατί είχα πάθει γυροειδή αλωπεκία από το άγχος μου είχα 20 στο οριο δηλ. Ανέβηκε στο 37 μετά από 2 μήνες αγωγή και 2 χρόνια τώρα που δεν έπαιρνα συμπλήρωμα είχε πέσει πάλι στο 27. Οπότε μάλλον θα πρέπει να παίρνουμε όλοι! Εμένα και ο μπαμπάς μου, ο αδερφός μου και η γιαγια μου έχουν έλλειψη και παίρνουν . 

Μα δεν εξηγείται αλλιώς;; έχεις δίκιο γονιδιακό θα είναι... Πουθενά αλλού δεν υπάρχει τέτοιος ήλιος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Αχ κορίτσια αδιαθετησα!! Ποιος να μου το έλεγε ότι θα χαιρομουν τόσο!! Ήρθε η στιγμή επιτέλους να προχωρήσω και πάλι!! Με λίγο φόβο αυτή τη φορά αλλά θα το διαχειριστώ..ας είμαστε αισιόδοξες.. Αύριο θα μιλήσω με το κέντρο να μου πουν τι πρέπει να κάνω...

Καλημέρα!!! Μπράβο σαντυ μου!!! Καλή αρχή!! Περιμένουμε νέα!!! 😉😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααα

Να μια σοβαρή ερώτηση που πρέπει να κάνω! 

Στα χαρτιά που πρέπει να μαζέψουμε λέει έναν υπέρηχο εδώ οργανων

Αυτό είναι υπέρηχος από τον γυναικολόγο;;; 

Η υπέρηχος κάτω κοιλιας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Κ εγω πρωτη φορα περιμενω με τοση προσμονη να αδιαθετισω μπας κ ξεπριστω οχι τιποτα αλλο τελος του μηνα παντρευεται η κολλητη μου κ αφου εγκυος δεν ειμαι ας ειμαι τουλαχιστον κορμαρα😂😂😂

Σωστηηηηη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Σαν κάτι σιγά σιγά να ξεκινάει να έρχεται από την καταραμένη. Βέβαια ο γιατρός μου είπε αν δεν έχω κανονική ροή να μην κόψω τα duphaston οπότε απλά περιμένω σιγά σιγά να εμφανιστεί!! Τώρα όμως έρχεται το άλλο ζητημα:πρέπει να βρω τα αντίστοιχα cyclacur γιατί το σκ θα είμαι εκτός Αθηνών κ θα πρέπει να τα έχω μαζί μου αν χρειαστεί να τα ξεκινήσω. Μου είπε ο γιατρός 2 3 επωνυμίες ή τα φτιαχτα, γνωρίζει καμία σας πόσο περίπου κοστίζουν τα φτιαχτα γιατί από τα άλλα πολύ δύσκολο να βρω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...