Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια και καλό σκ να έχουμε!! Μια βοήθεια αν έχει τύχει σε καμία. Εμένα η περίοδος μου έρχεται κάθε μήνα με ακρίβεια έως κ ωρας. Κ αυτό το μηνα που περιμένω πως κ τι για να ξεκινήσουμε προετοιμασία εμβρυομεταφορας έχω καθυστέρηση 3 μέρες. Στον προηγούμενο κύκλο όπου έγινε η ωοληψια μου ήρθε πολύ γρήγορα λόγω ήπιας υπερδιέγερσης ωοθηκών από ότι είπε κ ο γιατρός. Τώρα όμως γιατί δε λέει να έρθει; πρέπει να ανησυχήσω; είμαι κ επιρρεπής στις κύστες!! Λέω να πάρω τηλ κ το γιατρό, να πω την αλήθεια αλλά όλο το αναβάλλω μήπως κ έρθει η άτιμη!! Ευχαριστώ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό σκ να έχουμε!! Μια βοήθεια αν έχει τύχει σε καμία. Εμένα η περίοδος μου έρχεται κάθε μήνα με ακρίβεια έως κ ωρας. Κ αυτό το μηνα που περιμένω πως κ τι για να ξεκινήσουμε προετοιμασία εμβρυομεταφορας έχω καθυστέρηση 3 μέρες. Στον προηγούμενο κύκλο όπου έγινε η ωοληψια μου ήρθε πολύ γρήγορα λόγω ήπιας υπερδιέγερσης ωοθηκών από ότι είπε κ ο γιατρός. Τώρα όμως γιατί δε λέει να έρθει; πρέπει να ανησυχήσω; είμαι κ επιρρεπής στις κύστες!! Λέω να πάρω τηλ κ το γιατρό, να πω την αλήθεια αλλά όλο το αναβάλλω μήπως κ έρθει η άτιμη!! Ευχαριστώ!! 

Κορίτσι μου καλημέρα......και εμένα είχε αργήσει.....σκέψου ότι ο οργανισμός σου έχει υποστεί ένα μικρό σοκ.....επίσης έχεις άγχος και ανυπομονησία που σίγουρα επηρεάζουν.....κάνε υπομονή και ελπίζω να έρθει μέσα στο σκ.....να σου πω επίσης πως εγώ όταν είχα βγάλει κύστη δεν είχε καθυστερήσει καθόλου η περίοδος αλλά μπορεί εγω να αποτελώ εξαίρεση......καλό θα ήταν να τον πάρεις τηλέφωνο για να ηρεμήσεις κιόλας..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η carpe είπε:

Σπάνιο, αλλά όχι απίθανο! Κάθε φορά θα πιστεύεις ότι είναι αυτή η φορά, γιατί ξέρουμε πόσο πολύ βοηθά η καλή ψυχολογία. Πίστεψέ το λοιπόν και άσε πίσω την στατιστική. Σου το εύχομαι ολόψυχα, μια και μπαμ να είναι. 

Όσον αφορά το τι έχει ο καθένας και η καθεμία, τα βρίσκει στην πορεία. Όλες με λίγα προβλήματα ξεκινήσαμε, ψάχνοντας βρέθηκαν διάφορα. Αν εσύ όμως προτού προχωρήσεις σε εξωσωματική έχεις ψαχτεί παντόκορφα και πας με τη σιγουριά ότι έχετε μόνο χαμηλή κινητικότητα στο σπέρμα, ε στην εξωσωματική αυτό το ξεπερνάς. 

Πότε ξεκινάτε;

Έχω κάνει τα πάντα εγώ από εξετάσεις πριν από ένα μήνα! τόσοι γιατροί και εξετάσεις μαζεμένες δεν είχα κάνει ποτέ στην ζωή μου..

Την τρίτη παίρνουμε τα αποτελέσματα από το σπερμοδιάγραμμα, και κλεινουμε ραντεβού με τον γιατρό να ξεκινήσουμε ότι μας πει! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!! Εύχομαι σύντομα να να έχεις και συ θετικά αποτελέσματα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Καλημέρα. Και μη φοβάσαι. Δεν έχει φάσκελο 😹 το να έχεις αποριες είναι απολύτως φυσιολογικό. Όλες όταν ξεκινήσαμε δεν είχαμε ιδεα. Ρωτώντας μαθαινεις….Γι αυτό είναι το φόρουμ. Για ανταλλαγή απόψεων κ αλληλοϋποστήριξη. 
ναι υπάρχουν πιθανότητες επιτυχίας με την πρώτη φορα. Πολλά κορίτσια εδω είναι η απόδειξη. Να σου πω πως εγώ πρωτομπηκα εδω (γιατί είχα κ εγώ χιλιάδες αποριες) τον Περσινό Γενάρη. Θα έκανα εξωσωματική τον μαρτιο. Λίγες μερες πριν αδιαθετησω Ηρθε το πρώτο lock down και ξεκίνησα μέσα Μαΐου. Πολλά κορίτσια εδω ήταν στην πρώτη τους εξωσωματική κ τώρα έχουν τα μωράκια τους.η δίκη μου δυστυχώς απέτυχε. Θεωρω πως ο ψυχολογικός παράγοντας έπαιξε τον ρόλο του. Ευχομαι να είσαι κ Εσυ απ τα κορίτσια που πετυχαίνουν με την πρώτη και να μην ταλαιπωρηθεις καθόλου. 🥰🥰

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!! Σύντομα και εσύ να έχεις τα καλά νέα που όλες μας περιμένουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικά να ρωτήσω, σαλπιγγογραφία πεντακάθαρη, ορμονικές τέλειες ( χαρακτηριστικά η γυναικολόγος μου, μου είπε τέτοιες τιμές ούτε οι 20άρες) -είμαι 35- θυροειδής κομπλέ, αιματολογικές όλες επίσης καλές, κυστική ίνωση κομπλέ επίσης. χρειάζομαι κάτι άλλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η flashdance είπε:

Άσχετο αλλά άμα σου πω ότι τώρα κατάλαβα τη φωτογραφία που έχεις βάλει στο προφίλ σου παρ'ολο που σας διαβάζω καιρό!!! Χιχιχιχιχι!!!😅😄😄😀

Κορίτσι μου τι κάνεις;; Έχω καιρό να διαβάσω νέα σου ,εσύ δεν περίμενες αποτελέσματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tvz είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό σκ να έχουμε!! Μια βοήθεια αν έχει τύχει σε καμία. Εμένα η περίοδος μου έρχεται κάθε μήνα με ακρίβεια έως κ ωρας. Κ αυτό το μηνα που περιμένω πως κ τι για να ξεκινήσουμε προετοιμασία εμβρυομεταφορας έχω καθυστέρηση 3 μέρες. Στον προηγούμενο κύκλο όπου έγινε η ωοληψια μου ήρθε πολύ γρήγορα λόγω ήπιας υπερδιέγερσης ωοθηκών από ότι είπε κ ο γιατρός. Τώρα όμως γιατί δε λέει να έρθει; πρέπει να ανησυχήσω; είμαι κ επιρρεπής στις κύστες!! Λέω να πάρω τηλ κ το γιατρό, να πω την αλήθεια αλλά όλο το αναβάλλω μήπως κ έρθει η άτιμη!! Ευχαριστώ!! 

Καλημέρα κορίτσι!!!! Αρχικά παίζει περίπτωση εγκυμοσύνης;;;; εφόσον έχεις σταθερή περίοδο γτ και εγώ έτσι είμαι κάθε μήνα σταθερή, ούτε μια μέρα καθυστέρηση έτσι για να δω πως είναι! Επίσης μπορεί να είναι από το άγχος! Οπότε σίγουρα να μιλήσεις με το γιατρό σου για να δεις τι γίνεται και να σου πει τι να κάνεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tvz είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό σκ να έχουμε!! Μια βοήθεια αν έχει τύχει σε καμία. Εμένα η περίοδος μου έρχεται κάθε μήνα με ακρίβεια έως κ ωρας. Κ αυτό το μηνα που περιμένω πως κ τι για να ξεκινήσουμε προετοιμασία εμβρυομεταφορας έχω καθυστέρηση 3 μέρες. Στον προηγούμενο κύκλο όπου έγινε η ωοληψια μου ήρθε πολύ γρήγορα λόγω ήπιας υπερδιέγερσης ωοθηκών από ότι είπε κ ο γιατρός. Τώρα όμως γιατί δε λέει να έρθει; πρέπει να ανησυχήσω; είμαι κ επιρρεπής στις κύστες!! Λέω να πάρω τηλ κ το γιατρό, να πω την αλήθεια αλλά όλο το αναβάλλω μήπως κ έρθει η άτιμη!! Ευχαριστώ!! 

Κοριτσαρα μου καλημέρα!!! Αρχικά μην ανχωνεσαι ,δεν νομίζω ότι επηρεάζει η κύστη στο να έρθει η περίοδος!! Μπορεί να είναι από το ανχος μπορεί να είσαι και έγκυος 😉 !! Για εμένα περίμενε μέχρι την Δευτέρα και εάν όχι πάρε τηλ το γιατρό σου να σου πει πως να κινηθείς!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα......και εμένα είχε αργήσει.....σκέψου ότι ο οργανισμός σου έχει υποστεί ένα μικρό σοκ.....επίσης έχεις άγχος και ανυπομονησία που σίγουρα επηρεάζουν.....κάνε υπομονή και ελπίζω να έρθει μέσα στο σκ.....να σου πω επίσης πως εγώ όταν είχα βγάλει κύστη δεν είχε καθυστερήσει καθόλου η περίοδος αλλά μπορεί εγω να αποτελώ εξαίρεση......καλό θα ήταν να τον πάρεις τηλέφωνο για να ηρεμήσεις κιόλας.. 

Έχει τύχει κ σε εμένα αυτό, να έχω 3 κυστικα κ να μου έρθει κανονικά!! Σίγουρα είμαι ανυπομονη κ σίγουρα όντας Control-freak φρικάρω επειδή έχω κ 4-5 εβδομάδες να κάνω υπέρηχο κ καταλαβαίνεις τι συνοθυλευμα δημιουργείται!! Τέλος πάντων θα ασχοληθώ με κάτι άλλο για να ξεχαστω κ ας ελπίσουμε να βοηθήσει!! Σ ευχαριστώ πολύ!! Θετικά αποτελέσματα σου εύχομαι!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Καλημέρα κορίτσι!!!! Αρχικά παίζει περίπτωση εγκυμοσύνης;;;; εφόσον έχεις σταθερή περίοδο γτ και εγώ έτσι είμαι κάθε μήνα σταθερή, ούτε μια μέρα καθυστέρηση έτσι για να δω πως είναι! Επίσης μπορεί να είναι από το άγχος! Οπότε σίγουρα να μιλήσεις με το γιατρό σου για να δεις τι γίνεται και να σου πει τι να κάνεις!!!

 

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κοριτσαρα μου καλημέρα!!! Αρχικά μην ανχωνεσαι ,δεν νομίζω ότι επηρεάζει η κύστη στο να έρθει η περίοδος!! Μπορεί να είναι από το ανχος μπορεί να είσαι και έγκυος 😉 !! Για εμένα περίμενε μέχρι την Δευτέρα και εάν όχι πάρε τηλ το γιατρό σου να σου πει πως να κινηθείς!! 

Δε νομίζω βρε κορίτσια μου να υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης γιατί ο σύζυγος λόγω της δουλειάς του κ για να είναι Αθήνα τον Ιούλιο λόγω εμβρυομεταφορας ταξίδεψε πολύ αυτό το μηνα οπότε οι επαφές μας δεν ήταν κ πολλές κ δε μετρούσα κ μέρες να πω την αλήθεια!! Οπότε δε θυμάμαι αν ήταν γόνιμες ή όχι!! Τώρα τι να πω έχω κ ένα τεστ στο ντουλάπι αλλά φοβάμαι ότι θα πάει χαμένο οπότε λέω να περιμένω καλύτερα κ αν δε γίνει κάτι στο σκ τη Δευτέρα να ανηφορισω προς το ιασώ να με δει κ γιατρός!! Σας ευχαριστώ πολύ πάντως, η αλήθεια είναι ότι ηρέμησα κάπως!! 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η angel35 είπε:

Βασικά να ρωτήσω, σαλπιγγογραφία πεντακάθαρη, ορμονικές τέλειες ( χαρακτηριστικά η γυναικολόγος μου, μου είπε τέτοιες τιμές ούτε οι 20άρες) -είμαι 35- θυροειδής κομπλέ, αιματολογικές όλες επίσης καλές, κυστική ίνωση κομπλέ επίσης. χρειάζομαι κάτι άλλο;

amh, fsh αφού είναι 20άρας, πας με αέρα!!! Θρομβοφιλίας ίσως, εξέταση από αιματολόγο γενικά, υστεροσκόπηση, καλλιέργειες κόλπου. Αυτά μου ήρθαν πρόχειρα. Οι πολλές πολλές εξετάσεις αγχώνουν καμιά φορά και ίσως να προκαλούν περισσότερα προβλήματα από όσα λύνουν. 

Θετική σκέψη!! Είσαι σε καλή ηλικία. Στέλνω πολλή θετική ενέργεια!!!! Στείλε μας νέα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η carpe είπε:

amh, fsh αφού είναι 20άρας, πας με αέρα!!! Θρομβοφιλίας ίσως, εξέταση από αιματολόγο γενικά, υστεροσκόπηση, καλλιέργειες κόλπου. Αυτά μου ήρθαν πρόχειρα. Οι πολλές πολλές εξετάσεις αγχώνουν καμιά φορά και ίσως να προκαλούν περισσότερα προβλήματα από όσα λύνουν. 

Θετική σκέψη!! Είσαι σε καλή ηλικία. Στέλνω πολλή θετική ενέργεια!!!! Στείλε μας νέα. 

Καλλιέργεια κολπικού υγρού ναι επίσης έχω κάνει κανονική και αυτή. Fsh 8.41, to amh δεν το βρίσκω στις τωρινές εκτός αν είναι με άλλο όνομα και είμαι τόσο άσχετη.

υστεροσκόπηση δεν έχω κάνει...... (τα έκανα λίγο πάνω μου τωρα χαχαχαχ) ειναι απαραίτητη;;;;; θυμάμαι όμως την γυναικολόγο μου να μου λέει ότι το ενδομήτριο μου είναι άψογο. και μάλιστα επειδή τις έκανα όλες συγκεκριμένες μέρες του κύκλου μου είπε ότι είχα έναν τέλειο κύκλο, που θα μπορούσα πολύ άνετα να μείνω έγκυος.

χρειάζεται για την εξωσωματική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα ξέρει να μου πει κάνω κάτι λάθος με τις ενέσεις τις αντιπηκτικές δεν μελανιαζω αλλά κάνω κάτι σαν αιμάτωμα πολύ μικρό στον σημείο που τις κάνω είναι φυσιολογικό;

Ρε πλάκα νου κάνετε... μόλις αυτο θα έλεγα... και το κορυφαίο έχει 1μηνα που δεν εκανα και έβγαλα τα σημάδια την ημερα που γρθε η περίοδος.. τι τούτο πάλι??

 

στις πριν 14 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Θα κάνω μια τελευταία ερώτηση με τον κίνδυνο να φάω και 10 φάσκελα.....( και να τελειώσει και το όριο των αναρτήσεων μου)

Παίζει να γνωρίζετε καθόλου, πιθανότητες που υπάρχουν να πετύχει η εξωσωματική με την πρώτη;;;;

Εγώ δεν έχω κάποιο θέμα από γυναικολογικής πλευράς. (στον εγκέφαλο άπειρα :P )

Το μόνο μας θέμα είναι η κινητικότητα του σπέρματος, από αριθμό είμαστε πολύ καλά. 

Ναι εγώ ξέρω κοπέλες.  

Οχι μια και δυο αρκετές κάποιες με προβλήματα που τα μάθανε και τα λυσανε και κάποιες χωρίς προβλήματα το θέμα είναι ότι πέτυχε με την πρώτη και έχουν τα μωράκια τους αγκαλίτσα. 

 

Στο θέμα σου με το σπερμα να σου πω ότι εμείς έχουμε ολιγοασθενες και όμως στο πρώτο παιδάκι μου έμεινα φυσιολογικά μόνο με κλομιφερ. είναι και λίγο τύχη αυτό απλά πέφτουν οι πιθανότητες και έτσι με καθυστέρησε να ερθει αλλά δεν στο αποκλείουν αρα με μια μικρογονιμοποιηση το ποσοστό είναι αρκετά με το μέρος μας.  😉 να σας πω ότι πιστεύω ότι θα πετύχω με την πρώτη (το έχω σφινωσει στο κεφάλι μου ) το ότι μετα θα πέσω ετσι και δεν γίνει εσείς θα πληρώσετε την νύφη που θα με ακούτε να κλαψουριζω. Για την ώρα τέλος Αυγούστου εγω θα πετύχω χαχαχχα τέλος τον κωλο του να βαράει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Καλλιέργεια κολπικού υγρού ναι επίσης έχω κάνει κανονική και αυτή. Fsh 8.41, to amh δεν το βρίσκω στις τωρινές εκτός αν είναι με άλλο όνομα και είμαι τόσο άσχετη.

υστεροσκόπηση δεν έχω κάνει...... (τα έκανα λίγο πάνω μου τωρα χαχαχαχ) ειναι απαραίτητη;;;;; θυμάμαι όμως την γυναικολόγο μου να μου λέει ότι το ενδομήτριο μου είναι άψογο. και μάλιστα επειδή τις έκανα όλες συγκεκριμένες μέρες του κύκλου μου είπε ότι είχα έναν τέλειο κύκλο, που θα μπορούσα πολύ άνετα να μείνω έγκυος.

χρειάζεται για την εξωσωματική;

Καλημέρα κορίτσι μου..δεν ξέρω αν κάποιοι γιατροί θεωρούν απαραίτητη την υστεροσκοπηση ΠΡΙΝ την πρώτη προσπάθεια..η άποψη του δικού μου γιατρού ήταν ότι δεν θα μου έκανε, παρόλα αυτά εγώ είχα ήδη κάνει επεμβατική υστεροσκοπηση γιατί είχα αφαιρέσει πολύποδες και είπε είναι καλό που ξέρουμε ήδη από πριν ξεκινησουμε ότι η μήτρα είναι καθαρή. Μου είχε πει την κάνουν μετά από αποτυχίες αλλά φαντάζομαι είναι ανάλογα την άποψη του γιατρού και τα δεδομένα που έχει για κάθε ασθενή του..και να σου πω και κάτι που μου είπε ο γυναικολόγος μου?υπάρχουν κάποια βασικά πράγματα που πρέπει να ελεγχθούν αλλά οι εξετάσεις που μπορούν να γίνουν είναι άπειρες όμως δεν γίνεται να τις κάνουμε όλες (ειδικά από την αρχη) άσε που κοστίζουν όσο τρεις εξωσωματικές γιαυτο ακούμε και τόσο διαφορετικές απόψεις κρίνουν ανάλογα την κάθε κοπελα (θέλω να πιστεύω) αρκεί να διαλέγουμε προσεκτικούς και καλούς γιατρούς..καλή αρχή από εμένα εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Βασικά να ρωτήσω, σαλπιγγογραφία πεντακάθαρη, ορμονικές τέλειες ( χαρακτηριστικά η γυναικολόγος μου, μου είπε τέτοιες τιμές ούτε οι 20άρες) -είμαι 35- θυροειδής κομπλέ, αιματολογικές όλες επίσης καλές, κυστική ίνωση κομπλέ επίσης. χρειάζομαι κάτι άλλο;

Δεν ξέρω αν χρειάζεσαι κάτι άλλο το μόνο σίγουρο είναι πτι χρειάζεσαι θετική ενέργεια και πολύ αγάπη από τον σύζυγο!!❤️❤️😁😁 καλή αρχή να έχεις και ευχομαι και πολλά αυγούλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ρε πλάκα νου κάνετε... μόλις αυτο θα έλεγα... και το κορυφαίο έχει 1μηνα που δεν εκανα και έβγαλα τα σημάδια την ημερα που γρθε η περίοδος.. τι τούτο πάλι??

 

Ναι εγώ ξέρω κοπέλες.  

Οχι μια και δυο αρκετές κάποιες με προβλήματα που τα μάθανε και τα λυσανε και κάποιες χωρίς προβλήματα το θέμα είναι ότι πέτυχε με την πρώτη και έχουν τα μωράκια τους αγκαλίτσα. 

 

Στο θέμα σου με το σπερμα να σου πω ότι εμείς έχουμε ολιγοασθενες και όμως στο πρώτο παιδάκι μου έμεινα φυσιολογικά μόνο με κλομιφερ. είναι και λίγο τύχη αυτό απλά πέφτουν οι πιθανότητες και έτσι με καθυστέρησε να ερθει αλλά δεν στο αποκλείουν αρα με μια μικρογονιμοποιηση το ποσοστό είναι αρκετά με το μέρος μας.  😉 να σας πω ότι πιστεύω ότι θα πετύχω με την πρώτη (το έχω σφινωσει στο κεφάλι μου ) το ότι μετα θα πέσω ετσι και δεν γίνει εσείς θα πληρώσετε την νύφη που θα με ακούτε να κλαψουριζω. Για την ώρα τέλος Αυγούστου εγω θα πετύχω χαχαχχα τέλος τον κωλο του να βαράει...

Χαχαχαχαχαχαχαχαχααχα να ‘σαι καλά κορίτσι μου!!!ευχομαι να πετύχεις με την πρώτη και να σου πω κι κάτι κι εγώ το πιστεύω ότι θα πετύχεις μόνο και μόνο έτσι όπως το έγραψες!!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια; χθες έκανα την τελευταία ένεση menopur. Ο γιατρός μ είπε να κάνω μεγαλύτερη δόση όποτε ανοιξα το νέο 600αρι κ χρησιμοποίησα 130-150 μονάδες. Αν καμία έχει αναγκη λίγες μονάδες επιπλέον τις επόμενες μερες, κ είναι Θεσσαλονίκη, θα χαρώ να το δωσω κ να μην το πετάξω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ρε πλάκα νου κάνετε... μόλις αυτο θα έλεγα... και το κορυφαίο έχει 1μηνα που δεν εκανα και έβγαλα τα σημάδια την ημερα που γρθε η περίοδος.. τι τούτο πάλι??

 

Ναι εγώ ξέρω κοπέλες.  

Οχι μια και δυο αρκετές κάποιες με προβλήματα που τα μάθανε και τα λυσανε και κάποιες χωρίς προβλήματα το θέμα είναι ότι πέτυχε με την πρώτη και έχουν τα μωράκια τους αγκαλίτσα. 

 

Στο θέμα σου με το σπερμα να σου πω ότι εμείς έχουμε ολιγοασθενες και όμως στο πρώτο παιδάκι μου έμεινα φυσιολογικά μόνο με κλομιφερ. είναι και λίγο τύχη αυτό απλά πέφτουν οι πιθανότητες και έτσι με καθυστέρησε να ερθει αλλά δεν στο αποκλείουν αρα με μια μικρογονιμοποιηση το ποσοστό είναι αρκετά με το μέρος μας.  😉 να σας πω ότι πιστεύω ότι θα πετύχω με την πρώτη (το έχω σφινωσει στο κεφάλι μου ) το ότι μετα θα πέσω ετσι και δεν γίνει εσείς θα πληρώσετε την νύφη που θα με ακούτε να κλαψουριζω. Για την ώρα τέλος Αυγούστου εγω θα πετύχω χαχαχχα τέλος τον κωλο του να βαράει...

Χαχαχαχα αρεε κορίτσακι μου πραγματικά στο εύχομαι μεσαααα από την καρδιά μου 💓💓💓💓🥰 με την πρώτη να πετύχεις και να φέρεις στο κόσμο το μωράκι σου!! Πάντως κ εγώ έχω καταλήξει ότι είναι και θέμα τύχης!! Γι'αυτό και τώρα που είμαι ψύχραιμη δεν απορώ που δεν πέτυχαν και οι δύο εξωσωματικες ,εάν από 5 άτομα κέρδιζαν τα 4 το τζόκερ σίγουρα εγώ θα ήμουν η πέμπτη χαχαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσι μου τι κάνεις;; Έχω καιρό να διαβάσω νέα σου ,εσύ δεν περίμενες αποτελέσματα;

Αυτό σου έγραψα στις 24/6/2021 αλλά μάλλον δεν το είδες γιατί αργούν να

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσι μου τι κάνεις;; Έχω καιρό να διαβάσω νέα σου ,εσύ δεν περίμενες αποτελέσματα;

Αυτό σου έγραψα στις 24/6/2021 αλλά επειδή αργούν να εγκρίνουν τα post μου δεν το είδες :

Ακριβώς αυτό!!! Κι εγώ έκλαψα πολύ τη μέρα που είδα το αίμα και μετά όταν μου είπαν ότι η χοριακη είναι αρνητική το περίμενα... Πιο πολύ στενοχωρήθηκα τη μέρα αυτή για τον άντρα μου που δεν τον έχω ξαναδεί να κλαίει έτσι και ακόμα το σκέφτομαι και συγκινουμαι. Πιο πολύ έχω θυμώσει με τον γιατρό κι έχω πεισμωσει γιατί δε γίνεται όταν δεν σου βρίσκουν τίποτα ( έχω κάνει και υστεροσκοπηση και σκρατσινγκ) εκτός από χαμηλή ΑΜΗ ούτε σε εσένα ούτε στο σύζυγό σου να μην μένεις έγκυος!!! Για αυτό και θα το προσπαθήσουμε με τους δικούς μας όρους συνονόματη!!! Και δεν είμαστε πια τα ψαρωμενα που δε γνωρίζουμε.... Έχουμε δύο αποτυχημένες προσπάθειες στο ιστορικό μας!!! Για αυτό κι έχω πεισμωσει τόσο πολύ και θα το ξαναπροσπαθήσω!!! Κάνε αυτό που θεωρείς καλύτερο για σένα... Βρες άλλο γιατρό και κάνε σταθερά και μελετημένα βήματα!!! Τέλος έχω θυμώσει πολύ με όλους αυτούς τους γιατρούς που βάζουν πάνω από όλα το χρήμα και όχι τον άνθρωπο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα ξέρει να μου πει κάνω κάτι λάθος με τις ενέσεις τις αντιπηκτικές δεν μελανιαζω αλλά κάνω κάτι σαν αιμάτωμα πολύ μικρό στον σημείο που τις κάνω είναι φυσιολογικό;

Δοκίμασε να μην βάζεις την βελόνα κάθετα στο δέρμα αλλά με ελαφριά κλίση προς τα κάτω και να πατάς το έμβολο πολύ αργά. Μέτρα από μέσα σου μέχρι το 30 και πάτα αργά και σταθερά.

Επίσης όταν την αδειάσεις μην την αφαιρέσεις αμέσως ή απότομα αλλά μετά από δυο δευτερόλεπτα.

Όσες φορές την έκανα έτσι δεν είχα ούτε μελανιά ούτε αιμάτωμα.

Όσες βιάστηκα..άστα βραστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η mia2020 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες! Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τη χαρά μου! Ίσως κάποιες παλιότερες κοπέλες με θυμούνται, καθώς δε μπαίνω συχνά λόγω περιορισμένου χρόνου. 

Μετά από δύο αποτυχημένες εμβρυομεταφορές κατά τη διάρκεια του τελευταίου έτους πήρα σήμερα θετική χοριακή! Ήταν 380!

Δυσκολεύομαι ακόμη να το πιστέψω... Είναι βέβαια πολύ νωρίς, αλλά ελπίζω ότι θα πάνε όλα τα επόμενα βήματα όπως πρέπει! 

Αισιοδοξία και δύναμη εύχομαι σε όλες!!! 🥰

Συγχαρήτηρια, να έχεις μια υγιή τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι.❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Σήμερα ο άντρας μου έκανε σπερμοδιάγραμμα στου Λυμπερόπουλου, μας το σύστησαν ως το καλύτερο. Έχει καμία εμπειρία;;;

Την Τρίτη θα πάρουμε τα αποτελέσματα μας είπαν και μετά από αυτό θα πάμε στο γιατρό!

Επιτέλους για μάθω και εγώ όλα αυτά που λέτε γιατί ώρες ώρες (σχεδόν πάντα χαχαχαχα) νιώθω η πιο άσχετη εδώ μέσα..

Πότε ξεκινάμε, τι άλλες εξετάσεις πρέπει να κάνω, αν θα πετύχει με την πρώτη, αν θα μπορώ να κάνω τις ενέσεις μόνη μου... 

Μερικές φορές μου φαίνονται όλα βουνό!!!! 

Το μόνο που έχω να σου προτείνω είναι τα αποτελέσματα από το σπερμοδιάγραμμα-  αν δείξουν κάτι - να τα αξιολογήσει εξειδικευμένος ουρολόγος και όχι μόνο ο εξωσωματιστής. 

Ο καθένας στον τομέα του.

Μαζί με θετική διάθεση και συνεργασία θα πάνε όλα τέλεια.

Καλή σου επιτυχία και ναι υπάρχουν πολλές κοπέλες που πετυχαίνουν με την πρώτη.

Φορέστε το καλύτερό σας χαμόγελο ,εμπιστευτείτε τους γιατρούς σας και με το καλό ένα γερό μωρό ή και περισσότερα με την μια φορά.❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Δοκίμασε να μην βάζεις την βελόνα κάθετα στο δέρμα αλλά με ελαφριά κλίση προς τα κάτω και να πατάς το έμβολο πολύ αργά. Μέτρα από μέσα σου μέχρι το 30 και πάτα αργά και σταθερά.

Επίσης όταν την αδειάσεις μην την αφαιρέσεις αμέσως ή απότομα αλλά μετά από δυο δευτερόλεπτα.

Όσες φορές την έκανα έτσι δεν είχα ούτε μελανιά ούτε αιμάτωμα.

Όσες βιάστηκα..άστα βραστα.

παιζει ρολο και η μαρκα της βελονας καμια φορα την προηγουμενη ετ μου εκανα προλουτεξ και αλλαξα μαρκα της γκρι βελονας g27 και σωθηκα με τις αλλες μελανιαζα οποτε να ζητατε πιο ψιλες!!!Κατα τ αλλα οπως εκανες εσυ ετσι κι εγω σωστα τα λες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Zoupaki είπε:

Κοριτσια σημερα μιλησα με τον γιατρο,ξεκιναω τον επομενο κυκλο οχι αυτον.😪

Κάθε εμπόδιο για καλό. Σου εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...