Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

Σήμερα ο άντρας μου έκανε σπερμοδιάγραμμα στου Λυμπερόπουλου, μας το σύστησαν ως το καλύτερο. Έχει καμία εμπειρία;;;

Την Τρίτη θα πάρουμε τα αποτελέσματα μας είπαν και μετά από αυτό θα πάμε στο γιατρό!

Επιτέλους για μάθω και εγώ όλα αυτά που λέτε γιατί ώρες ώρες (σχεδόν πάντα χαχαχαχα) νιώθω η πιο άσχετη εδώ μέσα..

Πότε ξεκινάμε, τι άλλες εξετάσεις πρέπει να κάνω, αν θα πετύχει με την πρώτη, αν θα μπορώ να κάνω τις ενέσεις μόνη μου... 

Μερικές φορές μου φαίνονται όλα βουνό!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Ο σύζυγος κάνει μια τελευταία εξέταση σήμερα στον Λυμπερόπουλο, που μας είπαν ότι ειναι το καλύτερο κέντρο στο είδος του, μετά θα πάμε στο γιατρό και θα ξεκινήσω αμέσως. Τα χαρτιά μου τα έχω σχεδόν έτοιμα και μάλλον μέσα στον Αύγουστο αν προλάβω θα περάσω επιτροπή.
Το ξέρω μιλάω χωρίς καν να έχω κάνει τίποτα... αλλά έχω τόσες απορίες!!!!!

Που θα περασεις επιτροπη; Εχεις κλεισει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Που θα περασεις επιτροπη; Εχεις κλεισει;

Δεν έχω κλείσει ακόμα, υπάρχει μια ανοιχτή ημερομηνία μέσα στον Αύγουστο, αλλιώς μετά Νοέμβρη, ελπίζω όμως αν όλα πάνε καλά με το γιατρό, να ξεκινήσω το συντομότερο γιατί θα αποτρελαθώ από το άγχος.

Στο Αιγάλεω από ότι είδα περνάω επιτροπή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου το κάνετε τώρα κατάφερα να μπω δεν είχα ίντερνετ από χθες!! Επειδή είδα ότι έγινε λίγο χαμουλης και χάθηκα στις σελίδες ελπίζω να μην ξεχάσω κάποια κοπέλα !! 

@skorpina78 πραγματικά λυπάμαι πάρα πολύ και εγώ πονάω αλλά φαντάζομαι εσύ περισσότερο έχεις περάσει τόσα πολλά!! Αλλά δεν το βάζουμε κάτω ,θα βρούμε τι φταίει και θα το λύσουμε!!! Δόξα το Θεό την υγεία μας την έχουμε και έχουμε και επιστήμη οπότε αυτό που θέλουμε θα γίνει!!! Μην έχεις καμία απαισιόδοξη σκέψη για αυτό!! Σήκω όταν μπορέσεις και πάλεψε , είμαστε μαζί 😉 ❤️

@Zoupaki περαστικά κορίτσι μου , κοίτα να αναρρώσεις και συνεχίζεις δρυμιτερη 😉

@Vasilique άντε με το καλό να προχωρήσεις και εσύ και να ακούσουμε τα δικά σου ευχάριστα 😉 💓

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εδω εγω... τον μικρο αν και με δυσκόλεψε, 1.5 χρονο ηρθε φυσιολογικά.  Τώρα πρέπει να κάνω εξωσωματική.  Σημασία έχει ότι δεν το βάζουμε κάτω.  

Όχι βεβαια δεν το βάζουμε κάτω γι αυτό και όσο ψάχνουμε μαθαίνουμε και λύνουμε θέματα που μπορεί να υπάρχουν !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα ξέρει να μου πει κάνω κάτι λάθος με τις ενέσεις τις αντιπηκτικές δεν μελανιαζω αλλά κάνω κάτι σαν αιμάτωμα πολύ μικρό στον σημείο που τις κάνω είναι φυσιολογικό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα κάνω μια τελευταία ερώτηση με τον κίνδυνο να φάω και 10 φάσκελα.....( και να τελειώσει και το όριο των αναρτήσεων μου)

Παίζει να γνωρίζετε καθόλου, πιθανότητες που υπάρχουν να πετύχει η εξωσωματική με την πρώτη;;;;

Εγώ δεν έχω κάποιο θέμα από γυναικολογικής πλευράς. (στον εγκέφαλο άπειρα :P )

Το μόνο μας θέμα είναι η κινητικότητα του σπέρματος, από αριθμό είμαστε πολύ καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η geo2222 είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα ξέρει να μου πει κάνω κάτι λάθος με τις ενέσεις τις αντιπηκτικές δεν μελανιαζω αλλά κάνω κάτι σαν αιμάτωμα πολύ μικρό στον σημείο που τις κάνω είναι φυσιολογικό;

Κορίτσι μου και εγώ το ίδιο ακριβώς πάθαινα δεν μελανιαζα αλλά έκανα μικρές κόκκινες σαν αιμάτωμα!! Φυσιολογικό είναι απλά κάθε δέρμα αντιδρά διαφορετικά,στο λέω γιατί εμένα την πρώτη μου την έκανε η μαία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσι μου και εγώ το ίδιο ακριβώς πάθαινα δεν μελανιαζα αλλά έκανα μικρές κόκκινες σαν αιμάτωμα!! Φυσιολογικό είναι απλά κάθε δέρμα αντιδρά διαφορετικά,στο λέω γιατί εμένα την πρώτη μου την έκανε η μαία!!

Ευχαριστώ παρα πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα ξέρει να μου πει κάνω κάτι λάθος με τις ενέσεις τις αντιπηκτικές δεν μελανιαζω αλλά κάνω κάτι σαν αιμάτωμα πολύ μικρό στον σημείο που τις κάνω είναι φυσιολογικό;

Είσαι τυχερή με το μικρό αιμάτωμα ,,,, οι περισσότερες μελανιαζουν ,,,όσες έχουν δε θέμα, περισσότερο. Μη δίνεις σημασία σε αυτά,,,διαδικασίες για καλό είναι και μόνο. Εμένα πάλι με έχει τσακίσει η salospir ,,, όλο με γαστροπροστασια είμαι για να την αντέξω ,,,, αλλά χαλάλι όλα ,,, ο σκοπός αγιάζει τα μέσα για να έρθουν και τα έξω 😉🙏👶❤️👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η condios είπε:

Είσαι τυχερή με το μικρό αιμάτωμα ,,,, οι περισσότερες μελανιαζουν ,,,όσες έχουν δε θέμα, περισσότερο. Μη δίνεις σημασία σε αυτά,,,διαδικασίες για καλό είναι και μόνο. Εμένα πάλι με έχει τσακίσει η salospir ,,, όλο με γαστροπροστασια είμαι για να την αντέξω ,,,, αλλά χαλάλι όλα ,,, ο σκοπός αγιάζει τα μέσα για να έρθουν και τα έξω 😉🙏👶❤️👶❤️

Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα όπως το είπες!!!να υποθέσω ετοιμάζεσαι για εμβρυομεταφορα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα ξέρει να μου πει κάνω κάτι λάθος με τις ενέσεις τις αντιπηκτικές δεν μελανιαζω αλλά κάνω κάτι σαν αιμάτωμα πολύ μικρό στον σημείο που τις κάνω είναι φυσιολογικό;

Εγώ πάλι την προηγούμενη φορά δεν είχα τίποτα! Αυτή τη φορά ανα σημεία εχει κάνει αιμάτωμα! Χωρις να ποναει βεβαια!!! Σίγουρα είναι ανάλογα το σωμα αλλα κ τα τσιμπηματα καθε φορα! Που βρισκουν! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

@Αννια27 κοριτσι μου χαιρομαι που επανηλθες τοσο γρηγορα και απεκτησες τοση δυναμικοτητα για να το παλεψεις!!ηταν λογικη η αντιδραση σου ομως πραγματικα μπραβο σου που ανασυγκροτηθηκες!!!

με το καλο κοριτσι μου!!! να γαντζωθουν και να μεγαλωσουν μεσα σου για 9 μηνες ευχομαι!!! 💛

 

μπραβο κοριτσι μου!με το καλο!!

 

λυπαμαι παρα πολυ! μην πεφτεις ομως!!!ισως δευτερα να υπαρχει οντως μια αλλαγη!!! οπως και να εχει προσπαθησε να επανελθεις γρηγορα!!οπως ελεω συνεχεια τιποτα δεν τελειωνει μεχρι να φτασουμε στο στοχο μας!!!!



 

Αχχχ κορίτσι μου συγχώρεσε με άλλα δεν θυμάμαι σε τι φάση είσαι εσύ οπότε θα σου ευχηθώ τα καλύτερα όπως και να έχει :-) 💓 ,σε ευχαριστώ για τα λόγια σου !! Νομίζω δεν με οφείλει να στεναχωριέμαι ,νιώθω (προσωπική άποψη πάντα που την απέκτησα μετά την κατάθλιψη ) ότι σε αυτές τις περιπτώσεις σηκώνεις μανίκια και κολυμπάς όσο πιο βαθιά μπορείς 😉 δύναμη σε όλες μας ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η condios είπε:

Είσαι τυχερή με το μικρό αιμάτωμα ,,,, οι περισσότερες μελανιαζουν ,,,όσες έχουν δε θέμα, περισσότερο. Μη δίνεις σημασία σε αυτά,,,διαδικασίες για καλό είναι και μόνο. Εμένα πάλι με έχει τσακίσει η salospir ,,, όλο με γαστροπροστασια είμαι για να την αντέξω ,,,, αλλά χαλάλι όλα ,,, ο σκοπός αγιάζει τα μέσα για να έρθουν και τα έξω 😉🙏👶❤️👶❤️

Πρώτη φορά ακούω κατι τετοιο για το salospir! Αλήθεια σου κάνει τετοια κατασταση; Κριμα μωρε! Αλλα ναι εχεις δικιο…χαλαλι! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η geo2222 είπε:

Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα όπως το είπες!!!να υποθέσω ετοιμάζεσαι για εμβρυομεταφορα;;;

Ούτε καν,,,παλεύω να φτιάξω καταστάσεις (καταστολή με αντισυλληπτικά και αρβεκαπ για ΜΟΚ ψευδοκυκλο) για να κατέβω επιτέλους να γνωριστώ με το νέο κέντρο που επιλέξαμε Αθήνα και το γιατρό,,,μας βρήκε η σκωληκοειδίτιδα στη μέση και χειρουργείο και πήγαν όλα πίσω,,,,ευτυχώς δηλαδή έγινε τώρα για να μην το βρω μπροστα μου. Φθινοπωρινή έναρξη θα κάνω εγώ. Ως τότε θα διαβάζω τα δικά σας νέα με χαρά. Και ευελπιστώ σε διακοπαρες , λίγο κρασί λίγο θάλασσα και το αγόρι μου. 🤣😂🏊🧜🍷💏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η condios είπε:

Είσαι τυχερή με το μικρό αιμάτωμα ,,,, οι περισσότερες μελανιαζουν ,,,όσες έχουν δε θέμα, περισσότερο. Μη δίνεις σημασία σε αυτά,,,διαδικασίες για καλό είναι και μόνο. Εμένα πάλι με έχει τσακίσει η salospir ,,, όλο με γαστροπροστασια είμαι για να την αντέξω ,,,, αλλά χαλάλι όλα ,,, ο σκοπός αγιάζει τα μέσα για να έρθουν και τα έξω 😉🙏👶❤️👶❤️

Πω πω δεν περίμενα το σαλοσπιρ να είναι χειρότερο από τις ενέσεις ,κάνε υπομονή κορίτσι μου και σίγουρα θα ανταμειφθεις :-) :-) ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η condios είπε:

Ούτε καν,,,παλεύω να φτιάξω καταστάσεις (καταστολή με αντισυλληπτικά και αρβεκαπ για ΜΟΚ ψευδοκυκλο) για να κατέβω επιτέλους να γνωριστώ με το νέο κέντρο που επιλέξαμε Αθήνα και το γιατρό,,,μας βρήκε η σκωληκοειδίτιδα στη μέση και χειρουργείο και πήγαν όλα πίσω,,,,ευτυχώς δηλαδή έγινε τώρα για να μην το βρω μπροστα μου. Φθινοπωρινή έναρξη θα κάνω εγώ. Ως τότε θα διαβάζω τα δικά σας νέα με χαρά. Και ευελπιστώ σε διακοπαρες , λίγο κρασί λίγο θάλασσα και το αγόρι μου. 🤣😂🏊🧜🍷💏

Να σου πω κορίτσι μου αξίζεις να χαλαρώσεις λίγο και εσυ τώρα το καλοκαίρι να ηρεμίσει και το σώμα σου!!!ευχομαι με το καινούριο κέντρο και καινούργια ζωή 🤰🤰🤰😉😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η skorpina78 είπε:

Πρώτη φορά ακούω κατι τετοιο για το salospir! Αλήθεια σου κάνει τετοια κατασταση; Κριμα μωρε! Αλλα ναι εχεις δικιο…χαλαλι! 😘

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Αννια27 είπε:

Πω πω δεν περίμενα το σαλοσπιρ να είναι χειρότερο από τις ενέσεις ,κάνε υπομονή κορίτσι μου και σίγουρα θα ανταμειφθεις :-) :-) ❤️

Πείτε εσείς για να πω και εγώ?!?! Βέβαια έχω ευαισθησία και στο στομάχι (αλίμονο αν δεν είχα ΚΑΙ εκεί) ... Μπορεί όμως να είναι και τα αντισυλληπτικά,,,τι να πω πια??? 

Το μόνο που κάνω ευλαβικά είναι ενίσχυση φουλ με Φυλικο (ιδανικά πάνω από 12 λέει η γιατρός)  και D3 και σίδηρο!!!! Πρεζακι κανονικό ολημερίς 😂🤣😂🤣😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα ξέρει να μου πει κάνω κάτι λάθος με τις ενέσεις τις αντιπηκτικές δεν μελανιαζω αλλά κάνω κάτι σαν αιμάτωμα πολύ μικρό στον σημείο που τις κάνω είναι φυσιολογικό;

Το ίδιο κάνει και σε εμένα ακριβώς.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η geo2222 είπε:

Να σου πω κορίτσι μου αξίζεις να χαλαρώσεις λίγο και εσυ τώρα το καλοκαίρι να ηρεμίσει και το σώμα σου!!!ευχομαι με το καινούριο κέντρο και καινούργια ζωή 🤰🤰🤰😉😉😉

Από τότε που έφαγα απανωτές μούτζες χαλάρωσα και το πήρα απ'την αστεία πλευρά ,,, και από τότε που είπα "δε γμται όποτε είναι να γίνει θα γίνει" όλα πάνε καλύτερα,,,πέτυχα και τρελογιατρο πλέον, με την καλή έννοια , και ευελπιστώ μόνο σε καλά αποτελέσματα (για καλό του 🤣😂🤣😂) ,,,,

Πάντως αν μου έλεγε κάποιος πριν 3 χρόνια τι και πως από εξετάσεις και με ποια σειρά και πότε,θα είχα γλυτώσει πολύ ψυχικό πόνο, πολύ σωματικό πόνο και πολύ χρηματικό πόνο,,,,αλλά και πάλι ,,,χαλάλι όλα μπροστά στο αποτέλεσμα και δόξα το Θεό που είμαστε καλά από υγεία ,,, τίποτα άλλο. 

Δε λέω γιατί όχι εγώ,,,λέω η σειρά μας δεν ήρθε ακόμα γιατί κάποιος άλλος τα κανονίζει αυτά όταν είμαστε πραγματικά έτοιμες να το ζήσουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Βρε κορίτσια μου πόσο λυπάμαι που η δική μου αποτυχία δημιούργησε την όλη παρεξήγηση! Πραγματικά λυπάμαι πάρα πολύ! Είμαι εδω μέσα απο το 2011 που άρχισα την πρώτη μου προσπάθεια! Κ μπήκα για να δίνω κουράγιο κ να παίρνω κουράγιο! Γιατί δύσκολα σε καταλαβαίνει κάποιος απ εξω που δεν ζει τον αγωνα κ τις ανησυχιες μας! Αν κ ακομα δεν εχω καταφερει να κανω παιδακι(με τελευταια δευτερη αποτυχια μεσα στο 2021 σήμερα και είχα κ αποχη 7 χρονια απο τις διαδικασίες) χαίρομαι πάντα με την επιτυχία οποιασδήποτε κοπελας όπως και λυπάμαι με την όποια αποτυχία της! Έτσι πρεπει να κανουμε όλες! Σας φιλώ με αγάπη κ κατανόηση!! ❤️❤️❤️

❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η condios είπε:

Από τότε που έφαγα απανωτές μούτζες χαλάρωσα και το πήρα απ'την αστεία πλευρά ,,, και από τότε που είπα "δε γμται όποτε είναι να γίνει θα γίνει" όλα πάνε καλύτερα,,,πέτυχα και τρελογιατρο πλέον, με την καλή έννοια , και ευελπιστώ μόνο σε καλά αποτελέσματα (για καλό του 🤣😂🤣😂) ,,,,

Πάντως αν μου έλεγε κάποιος πριν 3 χρόνια τι και πως από εξετάσεις και με ποια σειρά και πότε,θα είχα γλυτώσει πολύ ψυχικό πόνο, πολύ σωματικό πόνο και πολύ χρηματικό πόνο,,,,αλλά και πάλι ,,,χαλάλι όλα μπροστά στο αποτέλεσμα και δόξα το Θεό που είμαστε καλά από υγεία ,,, τίποτα άλλο. 

Δε λέω γιατί όχι εγώ,,,λέω η σειρά μας δεν ήρθε ακόμα γιατί κάποιος άλλος τα κανονίζει αυτά όταν είμαστε πραγματικά έτοιμες να το ζήσουμε. 

Ότι πιο ωραίο μήνυμα έχω διαβάσει ειδικά από κοπέλα που έχει περάσει τόσα!ετσι λέω και εγώ αλλά είμαι καινούργια στο χώρο!!!οποτε θέλει να έρθει θα έρθει μάλλον θα μείνει!!!στο άντρα μου λέω 13 είναι αυτά που έχουμε στην κατάψυξη άντε βρες τώρα το τυχερό 😂😂😂😂 έτσι για σπάμε λίγο τον πάγο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Ότι πιο ωραίο μήνυμα έχω διαβάσει ειδικά από κοπέλα που έχει περάσει τόσα!ετσι λέω και εγώ αλλά είμαι καινούργια στο χώρο!!!οποτε θέλει να έρθει θα έρθει μάλλον θα μείνει!!!στο άντρα μου λέω 13 είναι αυτά που έχουμε στην κατάψυξη άντε βρες τώρα το τυχερό 😂😂😂😂 έτσι για σπάμε λίγο τον πάγο!!!!

Εγώ το 13 το έχω για σούπερ τυχερό μου νούμερο,,,ελπίζω και σε σένα να βγει το ίδιο. Να σκέφτεσαι μόνο πως κάθε ένα απ'τα 13 είναι το εν δυνάμει σας μωρό,,,το πιο θα είναι το τυχερό αρχικά,ορίζεται από κάτι ανώτερο που είμαστε πολύ "μικροί" για να το καταλάβουμε. Σημασία έχει όμως να αφηνομαστε στις βουλές αυτές με πίστη και προσήλωση στο στόχο!!!! 

@skorpina78 εμείς συγνώμη που σε βάλαμε σε διαδικασία να σκέφτεσαι έτσι ενώ όλα όπως βλέπεις τελικά ξεπερνιουνται. Μα όλα. Και εσύ έχεις δύναμη 10πλασια απ'όλες μας γιατί κρατάς το στόχο ζωντανό και επιμένεις. Για ένα πράγμα συμφωνώ με τους εξωσωματικους γιατρούς ,,, που μας λένε να μην τα παρατάμε ποτέ. Και εσύ είσαι η ηρωίδα εδώ μέσα μαζί με κάποιες άλλες κοπέλες,,,να σε έχει ο Θεός καλά κορίτσι μου και να σε αξιώσει να γίνεις μανούλα σύντομα παρόλη την πορεία σου. 🙏👶❤️👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Θα κάνω μια τελευταία ερώτηση με τον κίνδυνο να φάω και 10 φάσκελα.....( και να τελειώσει και το όριο των αναρτήσεων μου)

Παίζει να γνωρίζετε καθόλου, πιθανότητες που υπάρχουν να πετύχει η εξωσωματική με την πρώτη;;;;

Εγώ δεν έχω κάποιο θέμα από γυναικολογικής πλευράς. (στον εγκέφαλο άπειρα :P )

Το μόνο μας θέμα είναι η κινητικότητα του σπέρματος, από αριθμό είμαστε πολύ καλά. 

Σπάνιο, αλλά όχι απίθανο! Κάθε φορά θα πιστεύεις ότι είναι αυτή η φορά, γιατί ξέρουμε πόσο πολύ βοηθά η καλή ψυχολογία. Πίστεψέ το λοιπόν και άσε πίσω την στατιστική. Σου το εύχομαι ολόψυχα, μια και μπαμ να είναι. 

Όσον αφορά το τι έχει ο καθένας και η καθεμία, τα βρίσκει στην πορεία. Όλες με λίγα προβλήματα ξεκινήσαμε, ψάχνοντας βρέθηκαν διάφορα. Αν εσύ όμως προτού προχωρήσεις σε εξωσωματική έχεις ψαχτεί παντόκορφα και πας με τη σιγουριά ότι έχετε μόνο χαμηλή κινητικότητα στο σπέρμα, ε στην εξωσωματική αυτό το ξεπερνάς. 

Πότε ξεκινάτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Θα κάνω μια τελευταία ερώτηση με τον κίνδυνο να φάω και 10 φάσκελα.....( και να τελειώσει και το όριο των αναρτήσεων μου)

Παίζει να γνωρίζετε καθόλου, πιθανότητες που υπάρχουν να πετύχει η εξωσωματική με την πρώτη;;;;

Εγώ δεν έχω κάποιο θέμα από γυναικολογικής πλευράς. (στον εγκέφαλο άπειρα :P )

Το μόνο μας θέμα είναι η κινητικότητα του σπέρματος, από αριθμό είμαστε πολύ καλά. 

Καλημέρα. Και μη φοβάσαι. Δεν έχει φάσκελο 😹 το να έχεις αποριες είναι απολύτως φυσιολογικό. Όλες όταν ξεκινήσαμε δεν είχαμε ιδεα. Ρωτώντας μαθαινεις….Γι αυτό είναι το φόρουμ. Για ανταλλαγή απόψεων κ αλληλοϋποστήριξη. 
ναι υπάρχουν πιθανότητες επιτυχίας με την πρώτη φορα. Πολλά κορίτσια εδω είναι η απόδειξη. Να σου πω πως εγώ πρωτομπηκα εδω (γιατί είχα κ εγώ χιλιάδες αποριες) τον Περσινό Γενάρη. Θα έκανα εξωσωματική τον μαρτιο. Λίγες μερες πριν αδιαθετησω Ηρθε το πρώτο lock down και ξεκίνησα μέσα Μαΐου. Πολλά κορίτσια εδω ήταν στην πρώτη τους εξωσωματική κ τώρα έχουν τα μωράκια τους.η δίκη μου δυστυχώς απέτυχε. Θεωρω πως ο ψυχολογικός παράγοντας έπαιξε τον ρόλο του. Ευχομαι να είσαι κ Εσυ απ τα κορίτσια που πετυχαίνουν με την πρώτη και να μην ταλαιπωρηθεις καθόλου. 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...