Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Frid είπε:

Και μέσα από τη φιλια μου και για εσενα και για όλες όσες θέλουν να γίνουν μανούλες αλλά και σε εμάς που έχουμε τραβήξει αυτό το δρόμο που θέλει γερά νεύρα ένα παραπάνω ευχομαι μόνο θετικές χοριακες και τελειομηνες εγκυμοσύνες !!!

Χαχα και μέσα από τη δικιά μου όχι φιλια μου αλλά αφού το έγραψα έτσι ε τότε τα φιλια μου σε όλες 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Αχ Σαντυ μου τις ιδιες αγωνιες εχουμε...Εγω λεω θα ειμαι το ιδιο τυχερη την επομενη φορα να μεινω εγκυος? οταν μας δινουν κατι λιγοτερο απο 50%..Το νιωθω οτι αυτη τη φορα το αγχος θα ειναι ακομα μεγαλυτερο...

Είναι να μην τις έχουμε? Σήμερα ήμουν στο κέντρο και η πλάκα είναι ότι με έχουν για σίγουρη επιτυχία δεν θα ξανά συμβεί λέει το ιδιο..που το βλέπουν το καλό αυτοί δεν μπορώ να καταλάβω..και εγώ προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη γιατί αλλιώς δεν θα προχωρούσα τόσο γρήγορα σε επόμενη προσπάθεια αλλά σίγουρα δεν θα πάω με την ίδια άνεση αυτή τη φορά δυστυχώς..και εκνευρίζω και τον άντρα μου με τους φόβους μου (άλλος αισιόδοξος από κει) αλλά τι να κάνω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Avocando είπε:

Δε σου κρύβω ότι αυτός είναι ο μεγαλύτερος μου φόβος.. Εξου κ προσπαθώ να είμαι συγκρατημένη, έχω ακούσει πολλά. Ο άντρας μου βέβαια λέει πως ό,τι γίνεται για κάποιο λόγο γίνεται και τουλάχιστον είδαμε ότι έχω καταφέρει να μείνω έγκυος που είναι θετικό (ο,τι δλδ είπαν κ σε σένα). Να σκέφτεσαι ότι η φύση ξέρει τι κάνει, ένα έμβρυο που δε μένει δε θα αναπτυσσόταν σωστά. Την επόμενη φορά θα είσαι τυχερή και το εμβρυακι σας θα είναι γερό. Απλώς η ψυχική απώλεια είναι μεγάλη, αλλα πρέπει να βρίσκουμε δύναμη να σηκωνομαστε. 

Η αλήθεια είναι ότι ούτε εγώ η ίδια δεν πίστευα ότι θα ζητούσα από μόνη μου να προχωρήσω ξανά τόσο γρήγορα αλλά ήταν το μόνο που με έκανε να βγω από τη στενοχώρια..ίσως να είμαστε όντως πιο δυνατές από όσο νομίζουμε..με φόβο μεν αλλά τουλάχιστον προχωράω κάτι είναι και αυτό..εσύ να μην σκέφτεσαι έτσι να είσαι αισιόδοξη γιατί πας πολύ καλα..δεν γίνεται να είμαστε όλες ατυχες προς θεού..προχωρα ετσι ακάθεκτη να ανοίγεις το δρόμο και για μας που ακολουθούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Είναι να μην τις έχουμε? Σήμερα ήμουν στο κέντρο και η πλάκα είναι ότι με έχουν για σίγουρη επιτυχία δεν θα ξανά συμβεί λέει το ιδιο..που το βλέπουν το καλό αυτοί δεν μπορώ να καταλάβω..και εγώ προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη γιατί αλλιώς δεν θα προχωρούσα τόσο γρήγορα σε επόμενη προσπάθεια αλλά σίγουρα δεν θα πάω με την ίδια άνεση αυτή τη φορά δυστυχώς..και εκνευρίζω και τον άντρα μου με τους φόβους μου (άλλος αισιόδοξος από κει) αλλά τι να κάνω?

Τις αγωνιες μας θα τις εχουμε οπως κ να εχει!!  κ εμενα μια απο τα ιδια ο αντρας μου, ειναι πολυ αισιοδοξος, τουλαχιστον να παιρνουμε λιγο απο την αισιοδοξια τους! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Avocando είπε:

Εγω αυτα παίρνω ένα μήνα τωρα, ουσιαστικά φτιάχνουν ενα σκεύασμα κ το γεμίζουν σε καψουλιτσες. Ομολογώ ότι κ εγώ είχα τις αμφιβολίες μου στην αρχη (και με κοροϊδευε ο σύζυγος) αλλά δεδομένου του αποτελέσματος (θετική χοριακή) ε κάνει δουλειά 😅

Κοριτσακι μου, μας δινεις θαρρος, γιατι και εγω δεν ενθουσιαστικα με την ιδεα αυτων των υποκαταστατων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nansi είπε:

Εγώ δεν θέλω να πω κάτι στην δουλειά , όχι γιατί δεν θέλω να ξέρει ο κόσμος ότι κάνω εξωσωματική ας πετύχει και ας το μάθουν όλοι δεν με πειράζει, απλά νιώθω ότι δεν θέλω να το μοιραστώ ακόμα. Χαίρομαι για εσένα και τον τρόπο που το αντιμετωπίζεις....

 

και εγω το ιδιο, δε το λεω, μονο στην πρωτη μου ξαδερφη που με φιλοξενει Αθηνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Τις αγωνιες μας θα τις εχουμε οπως κ να εχει!!  κ εμενα μια απο τα ιδια ο αντρας μου, ειναι πολυ αισιοδοξος, τουλαχιστον να παιρνουμε λιγο απο την αισιοδοξια τους! 

Ναι μωρέ καλά κάνουν οι γλυκουληδες!! Πέρα από την πλάκα που κανω εμένα μου δίνει πολύ δύναμη η αισιοδοξία του και κυρίως το πείσμα του..και φαντάσου πέρυσι τέτοιο καιρό ούτε καν να ακούσει για εξωσωματική και φέτος ανυπομονεί!!τα έχει μάθει όλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Είναι να μην τις έχουμε? Σήμερα ήμουν στο κέντρο και η πλάκα είναι ότι με έχουν για σίγουρη επιτυχία δεν θα ξανά συμβεί λέει το ιδιο..που το βλέπουν το καλό αυτοί δεν μπορώ να καταλάβω..και εγώ προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη γιατί αλλιώς δεν θα προχωρούσα τόσο γρήγορα σε επόμενη προσπάθεια αλλά σίγουρα δεν θα πάω με την ίδια άνεση αυτή τη φορά δυστυχώς..και εκνευρίζω και τον άντρα μου με τους φόβους μου (άλλος αισιόδοξος από κει) αλλά τι να κάνω?

Όταν ο γιατρός είναι αισιοδοξος, να είσαι κ εσύ. Να ξέρεις δε λένε τα ίδια σε όλους, αν σου λένε οτι θα πάνε ολα καλά τοτε θα πάνε. Και σε μενα στην πρωτη αποτυχία μου είπαν "δε σου κρύβω οτι ήμουν σίγουρος οτι θα μείνεις, για κάποιο λογο δεν έγινε αλλά θα γίνει την επόμενη", δεν το πιστευα ούτε ειχα ελπίδες. Μάλιστα σε αυτή τη δεύτερη φορά ήμουν ΤΟΣΟ χαλαρή σαν να μην ειχα κανει εμβρυομεταφορα, γιατί πίστευα οτι δεν ειχα μεινει. Τόσο είχα απογοητευτει. Αλλά είδα τη χοριακη, έτριβα τα μάτια μου και τώρα προχωράμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Avocando είπε:

Όταν ο γιατρός είναι αισιοδοξος, να είσαι κ εσύ. Να ξέρεις δε λένε τα ίδια σε όλους, αν σου λένε οτι θα πάνε ολα καλά τοτε θα πάνε. Και σε μενα στην πρωτη αποτυχία μου είπαν "δε σου κρύβω οτι ήμουν σίγουρος οτι θα μείνεις, για κάποιο λογο δεν έγινε αλλά θα γίνει την επόμενη", δεν το πιστευα ούτε ειχα ελπίδες. Μάλιστα σε αυτή τη δεύτερη φορά ήμουν ΤΟΣΟ χαλαρή σαν να μην ειχα κανει εμβρυομεταφορα, γιατί πίστευα οτι δεν ειχα μεινει. Τόσο είχα απογοητευτει. Αλλά είδα τη χοριακη, έτριβα τα μάτια μου και τώρα προχωράμε. 

Σε καταλαβαινω κι εγω κοριτσι μου!!! Κι εγω ετσι ακριβως ξεκινάω αυτη τη φορα, τελειως χαλαρή και απαισιόδοξη!! Ευχομαι ομως να σε ακολουθήσω κι εγω!!! Μας δινεις κουράγιο εδω, σε μενα σιγουρα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Είναι να μην τις έχουμε? Σήμερα ήμουν στο κέντρο και η πλάκα είναι ότι με έχουν για σίγουρη επιτυχία δεν θα ξανά συμβεί λέει το ιδιο..που το βλέπουν το καλό αυτοί δεν μπορώ να καταλάβω..και εγώ προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη γιατί αλλιώς δεν θα προχωρούσα τόσο γρήγορα σε επόμενη προσπάθεια αλλά σίγουρα δεν θα πάω με την ίδια άνεση αυτή τη φορά δυστυχώς..και εκνευρίζω και τον άντρα μου με τους φόβους μου (άλλος αισιόδοξος από κει) αλλά τι να κάνω?

Και εμενα ο εξωσωματικός μου λεει οτι αφου έμεινα έγκυος ειναι πολυ θετικό και το ιδιο λεει και ο αντρας μου!! Και σκεφτομαι μονο εγω ειμαι η ανάποδη που δε τα βλεπω θετικά;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Avocando είπε:

Όταν ο γιατρός είναι αισιοδοξος, να είσαι κ εσύ. Να ξέρεις δε λένε τα ίδια σε όλους, αν σου λένε οτι θα πάνε ολα καλά τοτε θα πάνε. Και σε μενα στην πρωτη αποτυχία μου είπαν "δε σου κρύβω οτι ήμουν σίγουρος οτι θα μείνεις, για κάποιο λογο δεν έγινε αλλά θα γίνει την επόμενη", δεν το πιστευα ούτε ειχα ελπίδες. Μάλιστα σε αυτή τη δεύτερη φορά ήμουν ΤΟΣΟ χαλαρή σαν να μην ειχα κανει εμβρυομεταφορα, γιατί πίστευα οτι δεν ειχα μεινει. Τόσο είχα απογοητευτει. Αλλά είδα τη χοριακη, έτριβα τα μάτια μου και τώρα προχωράμε. 

Μα ναι σε θυμάμαι που τα λέγαμε..εδώ σκεφτόσουν την επόμενη προσπάθεια!! η αλήθεια είναι ότι παρακαλάω να βγει η αισιοδοξία των γιατρών γιατί και την πρώτη φορά σίγουροι ήταν ότι θα πετύχει η εξωσωματική και πετυχε..τώρα το πώς εξελίχθηκε είναι ένα άλλο θέμα γιατι λένε ότι αυτό θα μπορούσε να μου συμβεί και με φυσιολογική σύλληψη..τώρα τι να πω δεν ξέρω..όπως και να χει με φόβο ή χωρίς εγώ ανυπομονώ για την επόμενη φορά μπας και είναι η τυχερή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η N.Angel είπε:

@AvocandoΤελεια η χοριακη σου!! Μπραβο ετσι ευχομαι να συνεχισει και να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!! 

@Apol Ευχομαι τα αυγουλακια σου να ειναι σουπερ την Παρασκευη οσα κ αν σου παρουν κ να σου δωσουν ποιοτικα εμβρυακια!!

 

Ευχαριστω πολυ!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Και εμενα ο εξωσωματικός μου λεει οτι αφου έμεινα έγκυος ειναι πολυ θετικό και το ιδιο λεει και ο αντρας μου!! Και σκεφτομαι μονο εγω ειμαι η ανάποδη που δε τα βλεπω θετικά;; 

Μα ναι πια όλοι το ίδιο πράγμα..και εγώ σαν ανάποδη νιώθω..νομίζω ότι εκτός από φόβος είναι και άμυνα..εκείνο το δωμάτιο της αποξεσης ακόμα το βλέπω στον ύπνο μου ρε συ..και φαντάσου ότι σωματικά δεν είχα και καμιά χαλια εμπειρία μια χαρά ήμουν αλλά ψυχολογικά αστο..ευτυχώς που ήταν ο γιατρουλης μου συνέχεια εκεί να μου δίνει κουράγιο..τι να πω..η επόμενη μας φορά εύχομαι να πάει καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Μα ναι πια όλοι το ίδιο πράγμα..και εγώ σαν ανάποδη νιώθω..νομίζω ότι εκτός από φόβος είναι και άμυνα..εκείνο το δωμάτιο της αποξεσης ακόμα το βλέπω στον ύπνο μου ρε συ..και φαντάσου ότι σωματικά δεν είχα και καμιά χαλια εμπειρία μια χαρά ήμουν αλλά ψυχολογικά αστο..ευτυχώς που ήταν ο γιατρουλης μου συνέχεια εκεί να μου δίνει κουράγιο..τι να πω..η επόμενη μας φορά εύχομαι να πάει καλά!!

Κι εγω μια απο τα ιδια!!! ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ κι εγω το νοσοκομειο εβλεπα στον υπνο μου!!! Ασε!! Κι εγω ευχομαι να ειμαστε τυχερές την επόμενη φορα!!! Ας ειναι και η τυχη μια φορα με το μέρος μου, αυτο σκεφτομαι συνεχεια!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Κι εγω μια απο τα ιδια!!! ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ κι εγω το νοσοκομειο εβλεπα στον υπνο μου!!! Ασε!! Κι εγω ευχομαι να ειμαστε τυχερές την επόμενη φορα!!! Ας ειναι και η τυχη μια φορα με το μέρος μου, αυτο σκεφτομαι συνεχεια!!!! 

Έχεις ξεκινήσει προετοιμασία εσύ έτσι? Ή λάθος θυμάμαι? Μόνο έμβρυομεταφορά έχεις να κάνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η N.Angel είπε:

Αχ Σαντυ μου τις ιδιες αγωνιες εχουμε...Εγω λεω θα ειμαι το ιδιο τυχερη την επομενη φορα να μεινω εγκυος? οταν μας δινουν κατι λιγοτερο απο 50%..Το νιωθω οτι αυτη τη φορα το αγχος θα ειναι ακομα μεγαλυτερο...

Σας νιώθω κορίτσια, παθούσα και εγώ!!! Μετά από 2 αποβολές δεν ξέρω τι να περιμένω αλλά ο Θεός είναι μεγάλος οπότε σκέφτομαι ότι θα τα καταφέρουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Έχεις ξεκινήσει προετοιμασία εσύ έτσι? Ή λάθος θυμάμαι? Μόνο έμβρυομεταφορά έχεις να κάνεις?

Εχω ξεκινήσει!!! Καλα θυμασαι! Κανω και μίνι διέγερση για να παρουμε και αλλα και να διαλέξουμε τα καλυτερα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Αυτό σκέφτομαι ότι ο σκοπός είναι ιερός αλλά γενικά το άγνωστο με τρομάζει ...θέλω να ξέρω ημέρες και ώρες αλλιώς νομίζω ότι χάνω τον έλεγχο

Χαχαχαχα εχω ακριβώς το ιδιο θέμα. Θέλω να έχω τον απόλυτο έλεγχο. Δυστυχώς   στην εξωσωματική δεν μπορείς να το έχεις αυτό. Θα σου το πουν κ τα αλλα κορίτσια εδω. Είχα άγχος για τις άδειες, για τη διαδικασια... λόγω της περσινής καραντίνας πήγε πίσω η εξωσωματική κ την έκανα το Μάιο. Ένα μηνα πριν την εξωσωματική ομως προέκυψε ένα σοβαρό θέμα υγείας στην οικογένεια μου. Όποτε σταμάτησαν να με αγχώνουν ολα αυτά. Προσπάθησε λοιπόν να το απολαύσεις. Να το δεις σαν μια ομορφη περιπέτεια που θα σε οδηγήσει στο όνειρο σου. Γιατί πιστεύω πως η κακη ψυχολογία παίζει πολύ αρνητικό ρόλο. Θεωρω πως ήταν και ο βασικός λόγος αποτυχίας μου.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Σας νιώθω κορίτσια, παθούσα και εγώ!!! Μετά από 2 αποβολές δεν ξέρω τι να περιμένω αλλά ο Θεός είναι μεγάλος οπότε σκέφτομαι ότι θα τα καταφέρουμε!!!

Θα τα καταφέρουμε κοριτσακι μου!!! Που θα παει θα ερθει και η σειρά μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Εχω ξεκινήσει!!! Καλα θυμασαι! Κανω και μίνι διέγερση για να παρουμε και αλλα και να διαλέξουμε τα καλυτερα... 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι..ωραία να προχωράμε μια μια μπας και αλλάξει η τύχη μας..🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα θέλω βοήθεια από τα κορίτσια που γνωρίζουν από επιτροπή, το αποδεικτικό κατοικίας μέσω taxis net πως θα το πάρω, και ασφαλιστική ικανότητα μέσω Άτλας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα θέλω βοήθεια από τα κορίτσια που γνωρίζουν από επιτροπή, το αποδεικτικό κατοικίας μέσω taxis net πως θα το πάρω, και ασφαλιστική ικανότητα μέσω Άτλας;

Αχ και εγω θελω να τα μαθω αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα θέλω βοήθεια από τα κορίτσια που γνωρίζουν από επιτροπή, το αποδεικτικό κατοικίας μέσω taxis net πως θα το πάρω, και ασφαλιστική ικανότητα μέσω Άτλας;

@N.Angel@N.Angel από υπολογιστή θα πατήσετε εκτύπωση θα το αποθηκεύσετε στην επιφάνεια εργασίας κ θα το εκτυπώσετε, δεν μπορούμε να κάνουμε λήψη σε αυτά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα θέλω βοήθεια από τα κορίτσια που γνωρίζουν από επιτροπή, το αποδεικτικό κατοικίας μέσω taxis net πως θα το πάρω, και ασφαλιστική ικανότητα μέσω Άτλας;

https://www.atlas.gov.gr/ATLAS/Atlas/SocSecEligibility.aspx

Μπες εδώ βαλε τους κωδικούς του taxis, μετα ΑΜΚΑ (σε οδηγεί βασικά) και απλως εκτυπωσε την σελιδα με τα στοιχεία σου που ψηλα γραφει "Ασφαλιστική Ικανότητα" 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Καλή επιτυχία σου εύχομαι..ωραία να προχωράμε μια μια μπας και αλλάξει η τύχη μας..🙏

Μακαρι κοριτσι μου!!! Σιγα σιγα να παίρνουμε σειρά ολες!!! Και σε σενα ευχομαι ο,τι καλυτερο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...