Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!!

Εγώ πήγα σήμερα 9η ημέρα για υπέρηχο και μου είπε ο γιατρός όλα είναι μια χαρά... Και οι ορμόνες βγήκαν καλές, ο γιατρός μου είπε να πάω πάλι αύριο για υπέρηχο και τέστ covid ...νιώθω ότι πλησιάζει η ημέρα της ωοληψιας 🤞🤞 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Avocando είπε:

Εγω αυτα παίρνω ένα μήνα τωρα, ουσιαστικά φτιάχνουν ενα σκεύασμα κ το γεμίζουν σε καψουλιτσες. Ομολογώ ότι κ εγώ είχα τις αμφιβολίες μου στην αρχη (και με κοροϊδευε ο σύζυγος) αλλά δεδομένου του αποτελέσματος (θετική χοριακή) ε κάνει δουλειά 😅

Σωστό και αυτό!!γουρλιδικα είναι..ξέρεις τι έχω πάθει βασικά?δεν έπαιρνα σχεδόν καθόλου φάρμακα και μέσα στον τελευταίο χρόνο νιώθω ότι έχω πάρει τα πάντα, όπως όλες μας φυσικά και μου φαίνεται ειλικρινά πολύ περίεργο!!καταλαβαίνω βέβαια ότι και οι γιατροί δεν θα τα σύστηναν αν είχαν αμφιβολίες..τι να πω θα τα παραγγείλω και βλέπουμε..καλά ε?τέλεια η χοριακη σου..δεν είδα έχεις και άλλη να κάνεις ή κατευθείαν υπερηχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Σε καταλαβαινω απολυτα. Κ εγώ το ιδιο θέμα είχα. Στον τελευταία υπέρηχο θα σε ενημερώσει ο γιατρός σου ποτε θα γίνει ωοληψια. τον περασμένο Μάιο που έκανα προσπάθεια πήρα άδεια μόνο τη μέρα της εμβρυομεταφορας. Για την ωοληψια πήγα μετά τη δουλειά νομίζω.  Δε μπορείς να λείψεις έστω μια- δυο μερες; Σιγουρα δεν είναι βλακειες, αλλά η προσπάθεια που κανεις είναι πολύ πιο σημαντική. Αυτό να θυμασαι

Αυτό σκέφτομαι ότι ο σκοπός είναι ιερός αλλά γενικά το άγνωστο με τρομάζει ...θέλω να ξέρω ημέρες και ώρες αλλιώς νομίζω ότι χάνω τον έλεγχο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Γεια σας κορίτσια!!

Εγώ πήγα σήμερα 9η ημέρα για υπέρηχο και μου είπε ο γιατρός όλα είναι μια χαρά... Και οι ορμόνες βγήκαν καλές, ο γιατρός μου είπε να πάω πάλι αύριο για υπέρηχο και τέστ covid ...νιώθω ότι πλησιάζει η ημέρα της ωοληψιας 🤞🤞 

Μπράβο βρε κορίτσι μου καλή επιτυχία!!είναι λίγο δύσκολο να ξέρεις μέρες κλπ..πολλά τα μαθαίνουμε τελευταία στιγμή αναγκαστηκα!!εγώ στην ωοληψια έμαθα αν θα κάνω έμβρυομεταφορά για παράδειγμα..στη δουλειά μου είχα μιλήσει από την αρχή και με στήριξαν πάρα πολύ και ακόμα με στηρίζουν..αλλά είναι πάντα ανάλογα τη δουλειά...εγώ δεν μπορούσα με τίποτα να λέω δικαιολογίες γιατί δεν θα με πιστευαν..έχω και γυναίκα αφεντικό και μου ειπε από την αρχή να λείπω όποτε θέλω είμαι τυχερή πιστεύω γιατί έχω ακούσει διάφορα από φίλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Στην αναμονή για τη χοριακή την 4η σε σειρά και με την ελπίδα ζωντανή να είναι αυτή η τυχερή. Βρίσκεται κάποια σε αναμονή; Την άλλη εβδομάδα ποιες περιμένετε; Κάποια δέκατα εμφάνισα και ήθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Να ανησυχώ και να πάρω τον γιατρό ή έχει τύχει σε κάποια από εσάς; Είναι μπλέξομο με τόσα φάρμακα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

Εύχομαι να βγάλουμε όσα πρέπει κ να είναι καλής ποιότητας. Κάνω bemfola 300 κ ξεκίνησα κ cetrodite χθες. Γενικά δε ξέρω τι κάνει το κάθε φάρμακο εννοώ δε τα χω ψάξει πολύ γτ αγχώνομαι. Κ παρενέργειες δεν έχω προς το παρόν εκτός από το ότι πονάει η κοιλιά μου μετά τη bemfola. Εγώ τη δεύτερη μέρα του κύκλου ξεκίνησα κ την άλλη βδομάδα πάω για οωληψια. Αντε να δούμε τι θα γίνει. Μακάρι να βγάλουμε ποιοτικά ωάρια να λέμε. 

Καλη επιτυχια και σε εσενα λοιπον κοριτσι μου για την αλλη βδομαδα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Avocando είπε:

Μόλις μου την έστειλαν!! 715 η χοριακη, 14 μερα! Βέβαια οι παλμοι μου ειναι κάπου 300 οπότε ίσως πάθω έμφραγμα και τσάμπα η χαρά.. Εύχομαι μόνο ευχάριστα σε όλες!!!! 

Συγχαρητηρια κοπελα μου! Πολυ καλη τιμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι μου καλή επιτυχία!!είναι λίγο δύσκολο να ξέρεις μέρες κλπ..πολλά τα μαθαίνουμε τελευταία στιγμή αναγκαστηκα!!εγώ στην ωοληψια έμαθα αν θα κάνω έμβρυομεταφορά για παράδειγμα..στη δουλειά μου είχα μιλήσει από την αρχή και με στήριξαν πάρα πολύ και ακόμα με στηρίζουν..αλλά είναι πάντα ανάλογα τη δουλειά...εγώ δεν μπορούσα με τίποτα να λέω δικαιολογίες γιατί δεν θα με πιστευαν..έχω και γυναίκα αφεντικό και μου ειπε από την αρχή να λείπω όποτε θέλω είμαι τυχερή πιστεύω γιατί έχω ακούσει διάφορα από φίλες!!

Εγώ δεν θέλω να πω κάτι στην δουλειά , όχι γιατί δεν θέλω να ξέρει ο κόσμος ότι κάνω εξωσωματική ας πετύχει και ας το μάθουν όλοι δεν με πειράζει, απλά νιώθω ότι δεν θέλω να το μοιραστώ ακόμα. Χαίρομαι για εσένα και τον τρόπο που το αντιμετωπίζεις....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Εγώ δεν θέλω να πω κάτι στην δουλειά , όχι γιατί δεν θέλω να ξέρει ο κόσμος ότι κάνω εξωσωματική ας πετύχει και ας το μάθουν όλοι δεν με πειράζει, απλά νιώθω ότι δεν θέλω να το μοιραστώ ακόμα. Χαίρομαι για εσένα και τον τρόπο που το αντιμετωπίζεις....

 

Και εγώ βρε μόνο στην κολλητή μου και στην αφεντικινα μου το είπα..ούτε εγώ το λέω όχι γιατί με πειράζει αλλά με εκνευρίζουν αν με ρωτάνε δεν μπορώ είναι το χειρότερο μου..αλλά ήθελα να έχω ελευθερία κινήσεων για εξετάσεις κλπ. Και επίσης μετά την έμβρυομεταφορά μου είπε από μόνη της να μην πάω καθόλου και ευτυχώς που δεν πηγα γιατί κόλλησαν κορονοιο..όλα τα είχαμε έχουμε και αυτό τώρα να σκεφτόμαστε..αν σε παίρνει να μην το πεις και να πάρεις καμία αναρρωτική για καμιά μέρα που θα χρειαστεί μια χαρά είσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Σωστό και αυτό!!γουρλιδικα είναι..ξέρεις τι έχω πάθει βασικά?δεν έπαιρνα σχεδόν καθόλου φάρμακα και μέσα στον τελευταίο χρόνο νιώθω ότι έχω πάρει τα πάντα, όπως όλες μας φυσικά και μου φαίνεται ειλικρινά πολύ περίεργο!!καταλαβαίνω βέβαια ότι και οι γιατροί δεν θα τα σύστηναν αν είχαν αμφιβολίες..τι να πω θα τα παραγγείλω και βλέπουμε..καλά ε?τέλεια η χοριακη σου..δεν είδα έχεις και άλλη να κάνεις ή κατευθείαν υπερηχο?

Καλά το τι φάρμακα έχουμε πάρει δε θέλω ούτε να το σκέφτομαι.. Λες μια ζωή προσέχω να μην παίρνω πολλά κ τσουπ 😅. Δεν πειράζει, ας είναι για καλό και χαλάλι. Έχω και Παρασκευή και κάθε δύο μέρες γενικά μέχρι τον υπέρηχο που θα είναι σε κανα 2βδομαδο. Οπότε επειδή έχουμε δρόμο, προσπαθώ να διαχειριστώ το άγχος μου όσο γίνεται για να μην αρρωστήσω. Όλοι μου λένε "μην αγχώνεσαι", πόσο εύκολο να το λες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Εγώ δεν θέλω να πω κάτι στην δουλειά , όχι γιατί δεν θέλω να ξέρει ο κόσμος ότι κάνω εξωσωματική ας πετύχει και ας το μάθουν όλοι δεν με πειράζει, απλά νιώθω ότι δεν θέλω να το μοιραστώ ακόμα. Χαίρομαι για εσένα και τον τρόπο που το αντιμετωπίζεις....

 

Θα το μοιράζεσαι με τους ανθρώπους που νιώθεις εσύ καλά, αν στη δουλειά δε θες τότε δεν το λες. Προσωπικά επειδή απο πέρυσι μας έχουν τηλεργασια, βόλεψε η όλη κατάσταση στο να μην ψάχνω δικαιολογιες.. Το μόνο καλό που προέκυψε τουλάχιστον. Είμαι σίγουρη οτι με ευρηματικότητα κατι θα σκεφτείς να πεις, οι αναρρωτικες υπάρχουν για αυτο το λογο κ τις δικαιουμαστε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Avocando είπε:

Καλά το τι φάρμακα έχουμε πάρει δε θέλω ούτε να το σκέφτομαι.. Λες μια ζωή προσέχω να μην παίρνω πολλά κ τσουπ 😅. Δεν πειράζει, ας είναι για καλό και χαλάλι. Έχω και Παρασκευή και κάθε δύο μέρες γενικά μέχρι τον υπέρηχο που θα είναι σε κανα 2βδομαδο. Οπότε επειδή έχουμε δρόμο, προσπαθώ να διαχειριστώ το άγχος μου όσο γίνεται για να μην αρρωστήσω. Όλοι μου λένε "μην αγχώνεσαι", πόσο εύκολο να το λες. 

Αχ προσπαθούμε όλες να μην αγχωνόμαστε αλλα γίνεται ρε συ?εγώ μερικές φορές το καταφέρνω άλλες πάλι όχι..ΑΑ σε βάζει πολλές χοριακες..εμένα μόνο δύο μου είχαν κάνει και επειδή η δεύτερη ήταν 800 και κάτι μου έκλεισαν κατευθείαν υπερηχο στις 5w 1d και μέχρι τον υπέρηχο είχα κατά αγχωθει..δεν ξέρω τι είναι καλύτερο πραγματικά για να είμαστε πιο ήρεμες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Καλησπερα..έκανα και τα δυο αυτά περυσι..Την αφαίρεση πολύποδα πως σου την έκαναν? Ή θα έχεις κάνει υστεροσκοπηση ή αποξεση..στην υστεροσκοπηση δίνουν ένα dvd..σου έδωσαν?

Καλησπέρα κορίτσι και σε ευχαριστω και εσενα για την απάντηση σου,ναι μου έδωσαν dvd και και δεν ήταν με απόξεση σίγουρα αρα υστεροσκοπηση ήταν απλά το είχα στο νου μου ως αφαίρεση πολύποδα και ότι όταν κανείς εξωσωματικη ίσως σου ζητηθεί εκ νέου.Εγω πριν δυο χρονια τα έκανα και τα δυο ,τώρα αλλάζω εξωσωματικό και κοιτάω να δω αν τα έχω ολα που πλέον πιστεύω ότι τα έχω εξετάσει ολα όποτε ελπιζω να βοηθήσει και αυτός και να είμαι πιο τυχερή αυτή φορά !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Frid είπε:

Καλησπέρα κορίτσι και σε ευχαριστω και εσενα για την απάντηση σου,ναι μου έδωσαν dvd και και δεν ήταν με απόξεση σίγουρα αρα υστεροσκοπηση ήταν απλά το είχα στο νου μου ως αφαίρεση πολύποδα και ότι όταν κανείς εξωσωματικη ίσως σου ζητηθεί εκ νέου.Εγω πριν δυο χρονια τα έκανα και τα δυο ,τώρα αλλάζω εξωσωματικό και κοιτάω να δω αν τα έχω ολα που πλέον πιστεύω ότι τα έχω εξετάσει ολα όποτε ελπιζω να βοηθήσει και αυτός και να είμαι πιο τυχερή αυτή φορά !!

Φαντάζομαι ότι αν δεν δουν κάτι στον υπέρηχο κάνουν διαγνωστική υστεροσκοπηση..εγω όταν έκανα το πρώτο ραντεβού με τον εξωσωματικο ήταν 8 μήνες μόνο που είχα κάνει την υστεροσκοπηση για τους πολύποδες και μου είπε ότι είναι καλό που είναι ελεγμένη η μήτρα γιατί συνήθως την κάνουν λέει μετά από αποτυχίες..τι να σου πω δεν έχω δει και πολλούς γιατρούς για να έχω και μια αλλη άποψη οπότε τον πίστεψα..θα είναι η τυχερή φορά κορίτσι μου!! σκεφτόμαστε θετικά!! Ο λόγος που πήγατε σε εξωσωματική ποιος είναι αν επιτρέπεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Αχ προσπαθούμε όλες να μην αγχωνόμαστε αλλα γίνεται ρε συ?εγώ μερικές φορές το καταφέρνω άλλες πάλι όχι..ΑΑ σε βάζει πολλές χοριακες..εμένα μόνο δύο μου είχαν κάνει και επειδή η δεύτερη ήταν 800 και κάτι μου έκλεισαν κατευθείαν υπερηχο στις 5w 1d και μέχρι τον υπέρηχο είχα κατά αγχωθει..δεν ξέρω τι είναι καλύτερο πραγματικά για να είμαστε πιο ήρεμες..

Κοίτα μέχρι τέλος του μηνα θα ειχα σκάσει χωρίς χοριακες, οπότε τουλάχιστον να βλέπω εστω αν ανα δυο μέρες ανεβαίνει.. Βέβαια μέχρι να μου στείλουν κάθε φορά από το εργαστήριο κοντεύω να σκασω, οπότε μπρος γκρεμος κ πίσω ρέμα. Συγνώμη αν γίνομαι αδιάκριτη, αλλα σου είπαν γιατί δεν πήγε καλα η προηγούμενη φορα? Είχατε ακούσει καρδιά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sandyb είπε:

Φαντάζομαι ότι αν δεν δουν κάτι στον υπέρηχο κάνουν διαγνωστική υστεροσκοπηση..εγω όταν έκανα το πρώτο ραντεβού με τον εξωσωματικο ήταν 8 μήνες μόνο που είχα κάνει την υστεροσκοπηση για τους πολύποδες και μου είπε ότι είναι καλό που είναι ελεγμένη η μήτρα γιατί συνήθως την κάνουν λέει μετά από αποτυχίες..τι να σου πω δεν έχω δει και πολλούς γιατρούς για να έχω και μια αλλη άποψη οπότε τον πίστεψα..θα είναι η τυχερή φορά κορίτσι μου!! σκεφτόμαστε θετικά!! Ο λόγος που πήγατε σε εξωσωματική ποιος είναι αν επιτρέπεται?

Σε ευχαριστω Sandy   μου δεν ξέρω σε τι φάση βρίσκεσαι αλλά σου ευχομαι ότι καλύτερο ,εμείς θεωρητικά πέρα από μια εικόνα πολυκυστικών ολα τα αλλά είναι καλά και η αμη μου 63 και το σπερμα καλο και ολα τα υπόλοιπα αλλά προσπαθούμε 3 χρονια και Σεπτέμβρη κάναμε την πρώτη εξωσωματικη μας ,έμεινα έγκυος αλλά δεν διπλασιάστηκε η χοριακη και στην επόμενη εμβρυομεταφορα ολα πήγαν λάθος και τώρα αλλάζουμε γιατρό!να πω βέβαια ότι είμαι 37 όποτε καταλαβαίνω πως μετά τα 35 πέφτουν τα ποσοστά επιτυχίας φυσικής σύλληψης όποτε κουραστικάμε και είπαμε να προσπαθήσουμε αλλιώς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@AvocandoΤελεια η χοριακη σου!! Μπραβο ετσι ευχομαι να συνεχισει και να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!! 

@Apol Ευχομαι τα αυγουλακια σου να ειναι σουπερ την Παρασκευη οσα κ αν σου παρουν κ να σου δωσουν ποιοτικα εμβρυακια!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Avocando είπε:

Κοίτα μέχρι τέλος του μηνα θα ειχα σκάσει χωρίς χοριακες, οπότε τουλάχιστον να βλέπω εστω αν ανα δυο μέρες ανεβαίνει.. Βέβαια μέχρι να μου στείλουν κάθε φορά από το εργαστήριο κοντεύω να σκασω, οπότε μπρος γκρεμος κ πίσω ρέμα. Συγνώμη αν γίνομαι αδιάκριτη, αλλα σου είπαν γιατί δεν πήγε καλα η προηγούμενη φορα? Είχατε ακούσει καρδιά? 

Δεν γίνεσαι αδιάκριτη βρε..θα σου πω..ακούσαμε ναι και μετά από μια εβδομάδα είχε σταματήσει..το γιατί δεν πήγε καλά το ψάχνουμε λίγο τώρα αλλά πιστεύουν ότι είχε θέμα το έμβρυο σε καμιά βδομάδα θα βγει ο καρυότυπος του αλλά θα κάνω και εγώ εξετάσεις θρομβοφιλιας..πάντως αν ήταν θέμα του εμβρύου και οι δύο γιατροί μου λένε ότι ήμουν απλά άτυχη..και ότι την επόμενη φορά θα είμαι πιο τυχερή..κρατάνε το θετικό ότι η μήτρα είναι δεκτικη και μπορώ να μείνω εγκυος αλλά εμένα η ψυχούλα μου το ξέρει αν μπορώ να κρατήσω αυτό ως θετικό..απλά ελπίζω και εγώ να ήταν μια ατυχία και να μην ξανά συμβεί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nansi είπε:

Γεια σας κορίτσια!!

Εγώ πήγα σήμερα 9η ημέρα για υπέρηχο και μου είπε ο γιατρός όλα είναι μια χαρά... Και οι ορμόνες βγήκαν καλές, ο γιατρός μου είπε να πάω πάλι αύριο για υπέρηχο και τέστ covid ...νιώθω ότι πλησιάζει η ημέρα της ωοληψιας 🤞🤞 

Τελεια νεα!! Πολυ σωστα νιωθεις, πλησιαζει κ θα πανε ολα πολυ καλα!!! Μεα απο αυτο περναει το δυσκολο κομματι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Δεν γίνεσαι αδιάκριτη βρε..θα σου πω..ακούσαμε ναι και μετά από μια εβδομάδα είχε σταματήσει..το γιατί δεν πήγε καλά το ψάχνουμε λίγο τώρα αλλά πιστεύουν ότι είχε θέμα το έμβρυο σε καμιά βδομάδα θα βγει ο καρυότυπος του αλλά θα κάνω και εγώ εξετάσεις θρομβοφιλιας..πάντως αν ήταν θέμα του εμβρύου και οι δύο γιατροί μου λένε ότι ήμουν απλά άτυχη..και ότι την επόμενη φορά θα είμαι πιο τυχερή..κρατάνε το θετικό ότι η μήτρα είναι δεκτικη και μπορώ να μείνω εγκυος αλλά εμένα η ψυχούλα μου το ξέρει αν μπορώ να κρατήσω αυτό ως θετικό..απλά ελπίζω και εγώ να ήταν μια ατυχία και να μην ξανά συμβεί..

Αχ Σαντυ μου τις ιδιες αγωνιες εχουμε...Εγω λεω θα ειμαι το ιδιο τυχερη την επομενη φορα να μεινω εγκυος? οταν μας δινουν κατι λιγοτερο απο 50%..Το νιωθω οτι αυτη τη φορα το αγχος θα ειναι ακομα μεγαλυτερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Frid είπε:

Σε ευχαριστω Sandy   μου δεν ξέρω σε τι φάση βρίσκεσαι αλλά σου ευχομαι ότι καλύτερο ,εμείς θεωρητικά πέρα από μια εικόνα πολυκυστικών ολα τα αλλά είναι καλά και η αμη μου 63 και το σπερμα καλο και ολα τα υπόλοιπα αλλά προσπαθούμε 3 χρονια και Σεπτέμβρη κάναμε την πρώτη εξωσωματικη μας ,έμεινα έγκυος αλλά δεν διπλασιάστηκε η χοριακη και στην επόμενη εμβρυομεταφορα ολα πήγαν λάθος και τώρα αλλάζουμε γιατρό!να πω βέβαια ότι είμαι 37 όποτε καταλαβαίνω πως μετά τα 35 πέφτουν τα ποσοστά επιτυχίας φυσικής σύλληψης όποτε κουραστικάμε και είπαμε να προσπαθήσουμε αλλιώς..

Ε και γω πάω δεύτερη προσπάθεια και εύχομαι και τυχερή..καλά έκανες αν έχεις αμφιβολίες να αλλάξεις γιατρό..νέα αρχή και καλύτερη!!!μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι όλα να πάνε κατ' ευχήν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Δεν γίνεσαι αδιάκριτη βρε..θα σου πω..ακούσαμε ναι και μετά από μια εβδομάδα είχε σταματήσει..το γιατί δεν πήγε καλά το ψάχνουμε λίγο τώρα αλλά πιστεύουν ότι είχε θέμα το έμβρυο σε καμιά βδομάδα θα βγει ο καρυότυπος του αλλά θα κάνω και εγώ εξετάσεις θρομβοφιλιας..πάντως αν ήταν θέμα του εμβρύου και οι δύο γιατροί μου λένε ότι ήμουν απλά άτυχη..και ότι την επόμενη φορά θα είμαι πιο τυχερή..κρατάνε το θετικό ότι η μήτρα είναι δεκτικη και μπορώ να μείνω εγκυος αλλά εμένα η ψυχούλα μου το ξέρει αν μπορώ να κρατήσω αυτό ως θετικό..απλά ελπίζω και εγώ να ήταν μια ατυχία και να μην ξανά συμβεί..

Τώρα το διάβασα αυτό ,εννοειται η ψυχούλα σου το ξέρει και εμενα τα ίδια πάνω κάτω μου είπαν αλλά όντως είναι θετικό ότι εμεινεσ  έγκυος και θα δεις οτι την επόμενη φορά θα πάνε ολα καλά!!ετσι να σκέφτεσαι μόνο ,έχουμε τόσο άγχος κάθε φορά και στην τελική ότι είναι να γίνει θα γίνει όποτε καλύτερα να ειμαστε αισιόδοξες.Τα λέω και σε εμενα μη νομίζεις 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Δεν γίνεσαι αδιάκριτη βρε..θα σου πω..ακούσαμε ναι και μετά από μια εβδομάδα είχε σταματήσει..το γιατί δεν πήγε καλά το ψάχνουμε λίγο τώρα αλλά πιστεύουν ότι είχε θέμα το έμβρυο σε καμιά βδομάδα θα βγει ο καρυότυπος του αλλά θα κάνω και εγώ εξετάσεις θρομβοφιλιας..πάντως αν ήταν θέμα του εμβρύου και οι δύο γιατροί μου λένε ότι ήμουν απλά άτυχη..και ότι την επόμενη φορά θα είμαι πιο τυχερή..κρατάνε το θετικό ότι η μήτρα είναι δεκτικη και μπορώ να μείνω εγκυος αλλά εμένα η ψυχούλα μου το ξέρει αν μπορώ να κρατήσω αυτό ως θετικό..απλά ελπίζω και εγώ να ήταν μια ατυχία και να μην ξανά συμβεί..

Δε σου κρύβω ότι αυτός είναι ο μεγαλύτερος μου φόβος.. Εξου κ προσπαθώ να είμαι συγκρατημένη, έχω ακούσει πολλά. Ο άντρας μου βέβαια λέει πως ό,τι γίνεται για κάποιο λόγο γίνεται και τουλάχιστον είδαμε ότι έχω καταφέρει να μείνω έγκυος που είναι θετικό (ο,τι δλδ είπαν κ σε σένα). Να σκέφτεσαι ότι η φύση ξέρει τι κάνει, ένα έμβρυο που δε μένει δε θα αναπτυσσόταν σωστά. Την επόμενη φορά θα είσαι τυχερή και το εμβρυακι σας θα είναι γερό. Απλώς η ψυχική απώλεια είναι μεγάλη, αλλα πρέπει να βρίσκουμε δύναμη να σηκωνομαστε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sandyb είπε:

Ε και γω πάω δεύτερη προσπάθεια και εύχομαι και τυχερή..καλά έκανες αν έχεις αμφιβολίες να αλλάξεις γιατρό..νέα αρχή και καλύτερη!!!μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι όλα να πάνε κατ' ευχήν!!!!

Και μέσα από τη φιλια μου και για εσενα και για όλες όσες θέλουν να γίνουν μανούλες αλλά και σε εμάς που έχουμε τραβήξει αυτό το δρόμο που θέλει γερά νεύρα ένα παραπάνω ευχομαι μόνο θετικές χοριακες και τελειομηνες εγκυμοσύνες !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Avocando είπε:

Δε σου κρύβω ότι αυτός είναι ο μεγαλύτερος μου φόβος.. Εξου κ προσπαθώ να είμαι συγκρατημένη, έχω ακούσει πολλά. Ο άντρας μου βέβαια λέει πως ό,τι γίνεται για κάποιο λόγο γίνεται και τουλάχιστον είδαμε ότι έχω καταφέρει να μείνω έγκυος που είναι θετικό (ο,τι δλδ είπαν κ σε σένα). Να σκέφτεσαι ότι η φύση ξέρει τι κάνει, ένα έμβρυο που δε μένει δε θα αναπτυσσόταν σωστά. Την επόμενη φορά θα είσαι τυχερή και το εμβρυακι σας θα είναι γερό. Απλώς η ψυχική απώλεια είναι μεγάλη, αλλα πρέπει να βρίσκουμε δύναμη να σηκωνομαστε. 

Κορίτσι σκέψου ποσό ταλαιπωρήθηκες να φτάσεις εδώ και άρχισε να το απολαμβάνεις γιατί οι στιγμές αυτές είναι μοναδικές !να σκέφτεσαι ότι ότι είναι να γίνει θα γίνει όποτε ευχαριστήσουμε το ,κάνε βολτούλα να διώξεις το άγχος σου και μόνο θετικές σκέψεις και άρχισε να κανείς ονειρα πως θα είναι το μωράκι σου και τέτοια όχι αρνητικές σκέψεις διώξε τα ολα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...