Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εμβόλιο covid και πιθανή εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Καλησπέρα σας σήμερα ανακάλυψα το φόρουμ. Επισκέφτηκα τη γιατρό μου για να κάνω εξέταση θρομβοφιλια γιατί είχα μια παλινδρομη κύηση στις 9 εβδομάδες και να σε πω ήταν η πρώτη μου κύηση. Μου είπε να κάνω το εμβόλιο του covid. Λόγω ηλικίας μου χορήγει το Astra που δεν θέλω να το κάνω γιατί θέλω να μείνω ξανά έγκυος όταν επιστρέψει ο άντρας μου γτ λείπει αυτό διάστημα. Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου θα κάνετε έστω mrna και μετά από πόσο καιρο θα προσπαθούσατε για μωρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Elenaki130 είπε:

Καλησπέρα σας σήμερα ανακάλυψα το φόρουμ. Επισκέφτηκα τη γιατρό μου για να κάνω εξέταση θρομβοφιλια γιατί είχα μια παλινδρομη κύηση στις 9 εβδομάδες και να σε πω ήταν η πρώτη μου κύηση. Μου είπε να κάνω το εμβόλιο του covid. Λόγω ηλικίας μου χορήγει το Astra που δεν θέλω να το κάνω γιατί θέλω να μείνω ξανά έγκυος όταν επιστρέψει ο άντρας μου γτ λείπει αυτό διάστημα. Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου θα κάνετε έστω mrna και μετά από πόσο καιρο θα προσπαθούσατε για μωρο;

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!   ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΜΒΟΛΙΟ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ. ΣΤΟ ΕΓΓΡΑΦΟ  ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΩΣΑΝ ΣΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΜΟΥ, ΕΓΡΑΦΕ ΡΗΤΑ : ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΕΓΚΥΟΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟ ΣΑΣ. 

Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΔΙΚΗ ΣΟΥ!

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΙΣ ΕΠΙΔΙΩΞΕΙΣ ΣΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η glykaki είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!   ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΜΒΟΛΙΟ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ. ΣΤΟ ΕΓΓΡΑΦΟ  ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΩΣΑΝ ΣΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΜΟΥ, ΕΓΡΑΦΕ ΡΗΤΑ : ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΕΓΚΥΟΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟ ΣΑΣ. 

Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΔΙΚΗ ΣΟΥ!

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΙΣ ΕΠΙΔΙΩΞΕΙΣ ΣΟΥ!

Σας ευχαριστώ πολύ που μου απαντήσατε απλά επειδή λίγο με τρομοκράτησε ο γυναικολόγος να το κάνω το εμβόλιο και δεν θα υπάρχει κάποιο θέμα. Τι να σας πω δεν ξέρω. Εύχομαι και εσείς να αποκτήσετε συντομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα σας..Πώς μπορούμε να ξέρουμε αν θα έχει μετά από λίγα χρόνια παρενέργειες στο σώμα μάς?..Γιατί ακόμα είναι φρέσκο..Φοβάμαι γιατι και εγώ θέλω ένα 2ο παιδάκι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...