Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Τι κάνετε??? 

Εύχομαι όλες να είστε καλά!!! 

Χάθηκα λίγο έχω μέρες να διαβάσω νέα σάς!! Την Πέμπτη είχαμε γιατρό όλα πήγαν καλά ευτυχώς έχει πάρει βάρος τ μωρό και είναι 270 γραμμάρια!!!Μας είπε ότι είδε και τ φυλλο οπότε άρχισα να ετοιμάζω τ πάρτυ για αυτό δεν βρήκα χρόνο να μπω να σας πω τ νέα μας, έχει έρθει διακοπές και η ανιψιά μου οπότε περνάω όλη την ώρα μαζί της!!! 

Κάναμε το πάρτυ το Σάββατο με λίγους φίλους στο σπίτι και μάθαμε ότι περιμένουνε ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! Η χαρά μας δεν περιγράφεται θέλαμε και οι δυο πολύ κοριτσάκι!! Την ημέρα του πάρτυ η μπέμπα τρελάθηκε πρώτη φορά την ένιωσα να κουνιέται!!! Είμαστε πολύ χαρούμενη ευχομαι έτσι να κυλήσει όλη η υπόλοιπη εγκυμοσυνης μας!!! 

Θα καθήσω να διαβάσω και όλα σας τ μήνυματα πιο μετά μήπως έχασα κάτι που είπατε!! 😍😍😍

Τέλεια!!!! Κι άλλο κοριτσάκι!!! Με το καλό!!! ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Τι κάνετε??? 

Εύχομαι όλες να είστε καλά!!! 

Χάθηκα λίγο έχω μέρες να διαβάσω νέα σάς!! Την Πέμπτη είχαμε γιατρό όλα πήγαν καλά ευτυχώς έχει πάρει βάρος τ μωρό και είναι 270 γραμμάρια!!!Μας είπε ότι είδε και τ φυλλο οπότε άρχισα να ετοιμάζω τ πάρτυ για αυτό δεν βρήκα χρόνο να μπω να σας πω τ νέα μας, έχει έρθει διακοπές και η ανιψιά μου οπότε περνάω όλη την ώρα μαζί της!!! 

Κάναμε το πάρτυ το Σάββατο με λίγους φίλους στο σπίτι και μάθαμε ότι περιμένουνε ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! Η χαρά μας δεν περιγράφεται θέλαμε και οι δυο πολύ κοριτσάκι!! Την ημέρα του πάρτυ η μπέμπα τρελάθηκε πρώτη φορά την ένιωσα να κουνιέται!!! Είμαστε πολύ χαρούμενη ευχομαι έτσι να κυλήσει όλη η υπόλοιπη εγκυμοσυνης μας!!! 

Θα καθήσω να διαβάσω και όλα σας τ μήνυματα πιο μετά μήπως έχασα κάτι που είπατε!! 😍😍😍

Α τι ωραία νέα, μπράβο! Είσαι τυχερή που έχεις την ανιψιά σου, δεν υπάρχει καλύτερη απασχόληση!

Στο εν το μεταξύ άσχετο, σας έχω πει ότι μένω σε χωριό. Χθες μου είπε ο άντρας μου ότι τοποθετούνται νέες κούνιες στην παιδική χαρά του χωριού και χάρηκα πάρα πολύ ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Τι κάνετε??? 

Εύχομαι όλες να είστε καλά!!! 

Χάθηκα λίγο έχω μέρες να διαβάσω νέα σάς!! Την Πέμπτη είχαμε γιατρό όλα πήγαν καλά ευτυχώς έχει πάρει βάρος τ μωρό και είναι 270 γραμμάρια!!!Μας είπε ότι είδε και τ φυλλο οπότε άρχισα να ετοιμάζω τ πάρτυ για αυτό δεν βρήκα χρόνο να μπω να σας πω τ νέα μας, έχει έρθει διακοπές και η ανιψιά μου οπότε περνάω όλη την ώρα μαζί της!!! 

Κάναμε το πάρτυ το Σάββατο με λίγους φίλους στο σπίτι και μάθαμε ότι περιμένουνε ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! Η χαρά μας δεν περιγράφεται θέλαμε και οι δυο πολύ κοριτσάκι!! Την ημέρα του πάρτυ η μπέμπα τρελάθηκε πρώτη φορά την ένιωσα να κουνιέται!!! Είμαστε πολύ χαρούμενη ευχομαι έτσι να κυλήσει όλη η υπόλοιπη εγκυμοσυνης μας!!! 

Θα καθήσω να διαβάσω και όλα σας τ μήνυματα πιο μετά μήπως έχασα κάτι που είπατε!! 😍😍😍

Τι ευχάριστα νέα!! Με το καλό λοιπόν το κοριτσάκι σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Με το καλό η ζουζούνα σας κορίτσι μου! Την ένιωσες κιόλας τώρα όποτε όλα είναι μια χαρά! Ετσι να κυλήσει σε ολες μας το υπόλοιπο της εγκυμοσυνης μας, με ηρεμία κ ευτυχια! 

Ευχαριστώ πολύ! Πλέον την νοιώθουμε σχεδόν κάθε μέρα!!! 

Να μας πάνε όλα καλά 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annoula1987 είπε:

Πολύ όμορφα το έθεσες! Κι εγώ μαζί σου! ❤❤❤

Δεν ξέρω αν το βλέπουν όλοι έτσι.

Οι κατασκευαστές βγάζουν συνέχεια πράγματα και περιμένουν εμάς να τα αγοράσουμε αλλά πολλά από αυτά τα πράγματα δεν είναι απαραίτητα για το μωράκι μας είναι (άχρηστα) θα έλεγα αλλά να μην παρεξηγηθούμε χωρίς λόγο ❤️❤️❤️❤️

Το μωράκι θέλει την μαμά του και τον μπαμπα του ❤️❤️❤️  
Εγω είμαι αυτής της άποψης 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Τι κάνετε??? 

Εύχομαι όλες να είστε καλά!!! 

Χάθηκα λίγο έχω μέρες να διαβάσω νέα σάς!! Την Πέμπτη είχαμε γιατρό όλα πήγαν καλά ευτυχώς έχει πάρει βάρος τ μωρό και είναι 270 γραμμάρια!!!Μας είπε ότι είδε και τ φυλλο οπότε άρχισα να ετοιμάζω τ πάρτυ για αυτό δεν βρήκα χρόνο να μπω να σας πω τ νέα μας, έχει έρθει διακοπές και η ανιψιά μου οπότε περνάω όλη την ώρα μαζί της!!! 

Κάναμε το πάρτυ το Σάββατο με λίγους φίλους στο σπίτι και μάθαμε ότι περιμένουνε ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! Η χαρά μας δεν περιγράφεται θέλαμε και οι δυο πολύ κοριτσάκι!! Την ημέρα του πάρτυ η μπέμπα τρελάθηκε πρώτη φορά την ένιωσα να κουνιέται!!! Είμαστε πολύ χαρούμενη ευχομαι έτσι να κυλήσει όλη η υπόλοιπη εγκυμοσυνης μας!!! 

Θα καθήσω να διαβάσω και όλα σας τ μήνυματα πιο μετά μήπως έχασα κάτι που είπατε!! 😍😍😍

Καλησπέρα κοριτσάκι μου πολύ χαίρομαι που μάθατε το φύλλο του μωρού σας και εγώ κοριτσάκι περιμένω.

Ειναι πολύ όμορφη στιγμή η πρώτη φορά που νοηθείς το μωράκι σου να κουνιέται και εγώ την έχω νιώσει την μπεμπουλα μου.

Εμείς είμαστε λίγο ποιο τροφαντούλες μας την έβγαλε 336 γραμμάρια 🤪🤪🤪 και από βδομάδα θα πάω να κάνω και την Β επιπέδου 🥰🥰🥰🥰

Για να δούμε θα έχει πάρει τίποτα παραπάνω ☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Άντε ωραία θα πας να τη δεις σε άλλον γιατρό τουλάχιστον! Μην αγχώνεσαι μια χαρά είναι η μπεμπουλα σου! 

Ναι είναι μια χαρά η "μπαμπατσικη" μπέμπα μας! Σήμερα 20w6dΈτσι μας την είπε ο γιατρός 474 gr όλα τα άλλα θα τα δούμε τη Δευτέρα στη β επιπέδου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Τι κάνετε??? 

Εύχομαι όλες να είστε καλά!!! 

Χάθηκα λίγο έχω μέρες να διαβάσω νέα σάς!! Την Πέμπτη είχαμε γιατρό όλα πήγαν καλά ευτυχώς έχει πάρει βάρος τ μωρό και είναι 270 γραμμάρια!!!Μας είπε ότι είδε και τ φυλλο οπότε άρχισα να ετοιμάζω τ πάρτυ για αυτό δεν βρήκα χρόνο να μπω να σας πω τ νέα μας, έχει έρθει διακοπές και η ανιψιά μου οπότε περνάω όλη την ώρα μαζί της!!! 

Κάναμε το πάρτυ το Σάββατο με λίγους φίλους στο σπίτι και μάθαμε ότι περιμένουνε ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! Η χαρά μας δεν περιγράφεται θέλαμε και οι δυο πολύ κοριτσάκι!! Την ημέρα του πάρτυ η μπέμπα τρελάθηκε πρώτη φορά την ένιωσα να κουνιέται!!! Είμαστε πολύ χαρούμενη ευχομαι έτσι να κυλήσει όλη η υπόλοιπη εγκυμοσυνης μας!!! 

Θα καθήσω να διαβάσω και όλα σας τ μήνυματα πιο μετά μήπως έχασα κάτι που είπατε!! 😍😍😍

Με το καλό κορίτσι μου η μπεμπουλα σας! Να πάνε όλα καλά για όλες μας μέχρι τέλους!🍼🍭🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Ναι είναι μια χαρά η "μπαμπατσικη" μπέμπα μας! Σήμερα 20w6dΈτσι μας την είπε ο γιατρός 474 gr όλα τα άλλα θα τα δούμε τη Δευτέρα στη β επιπέδου!

Πω πω τροφαντουλα κ η δική σου! Κ μένα τροφαντουλης είναι ! Άντε εχεις κ τη β επιπέδου την άλλη βδομάδα κ θα ηρεμήσεις. Εμένα που μου την έβαλε μια βδομάδα μετά από σένα ενώ έχουμε 3 μέρες διαφορά! Κ να φανταστείς το άλλαξα από 22/7 για 19/7 δν μου το έβαζε νωρίτερα Γτ ήθελε να είμαι 22w κ πάνω. Τεσπα να είναι γερά κ δν πειράζει εμείς θα κάνουμε υπομονή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Πω πω τροφαντουλα κ η δική σου! Κ μένα τροφαντουλης είναι ! Άντε εχεις κ τη β επιπέδου την άλλη βδομάδα κ θα ηρεμήσεις. Εμένα που μου την έβαλε μια βδομάδα μετά από σένα ενώ έχουμε 3 μέρες διαφορά! Κ να φανταστείς το άλλαξα από 22/7 για 19/7 δν μου το έβαζε νωρίτερα Γτ ήθελε να είμαι 22w κ πάνω. Τεσπα να είναι γερά κ δν πειράζει εμείς θα κάνουμε υπομονή! 

Ναι να κάνουμε τη β επιπέδου να ηρεμήσουμε λίγο μέχρι το doppler!Υπομονή και ότι χρειάζεται για τα μωράκια μας θα κάνουμε!👶😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ποιο φύλλο υπερισχύει???

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ

        Η

ΑΓΟΡΑΚΙΑ 
 

Εννοείτε να είναι γερά τα μωράκια μας απλή περιέργεια 😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια 😊

Αnna Tsak με το καλό η μπέμπα σου! 

Εγώ Δευτέρα έκανα υπέρηχο που ήμουνα 19η εβδομάδα. Μας βρήκε 240 gr και όλα μια χαρά ο μπέμπης μου, στριφογυρίζει διαρκώς. 

Μου έγραψε και τις γνωστές εξετάσεις του μήνα αλλά αύριο θα πάω να τις κάνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η mpounio είπε:

Καλημέρα κορίτσια 😊

Αnna Tsak με το καλό η μπέμπα σου! 

Εγώ Δευτέρα έκανα υπέρηχο που ήμουνα 19η εβδομάδα. Μας βρήκε 240 gr και όλα μια χαρά ο μπέμπης μου, στριφογυρίζει διαρκώς. 

Μου έγραψε και τις γνωστές εξετάσεις του μήνα αλλά αύριο θα πάω να τις κάνω. 

Άντε μεγαλώνει κ σένα ο μπέμπης 🥰 . Τι εξετάσεις σου έγραψε κορίτσι μου; Εμένα πάντως δν μου γράφει κάθε μήνα άμα δν τον πιέσω να μου βάλει πχ καλλιέργεια ούρων που θέλω περισσότερο. Άμα δν τον πω δν μου γράφει εξετάσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια εμένα μήνα παρά μήνα μου γράφει εξετάσεις ούρων γενική αίματος και ένα σορό ακόμα

Αλλα μήνα παρά μήνα μου γράφει όχι κάθε μήνα αλλά και δεν χρειάζεται να την πιέσω εγώ κάθε φορά που παω ξέρω ποτέ θα έχω εξετάσεις να κάνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Γεια σας κορίτσια εμένα μήνα παρά μήνα μου γράφει εξετάσεις ούρων γενική αίματος και ένα σορό ακόμα

Αλλα μήνα παρά μήνα μου γράφει όχι κάθε μήνα αλλά και δεν χρειάζεται να την πιέσω εγώ κάθε φορά που παω ξέρω ποτέ θα έχω εξετάσεις να κάνω

Εμένα αυτή την φορά μόνο την καμπύλη γλυκόζης με έβαλε να κάνω. Αλλά μέχρι τώρα γενική ούρων σίγουρα και κάποιες αιματολογικές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Άντε μεγαλώνει κ σένα ο μπέμπης 🥰 . Τι εξετάσεις σου έγραψε κορίτσι μου; Εμένα πάντως δν μου γράφει κάθε μήνα άμα δν τον πιέσω να μου βάλει πχ καλλιέργεια ούρων που θέλω περισσότερο. Άμα δν τον πω δν μου γράφει εξετάσεις. 

Γενική ούρων να κάνεις αρχικά κ αν βγουν μικρόβια τότε να κανείς καλλιέργεια κ στη συνέχεια αντιβιογραμμα.. αν βγει καθαρή η γενική δε χρειάζεται η καλλιέργεια... 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Γενική ούρων να κάνεις αρχικά κ αν βγουν μικρόβια τότε να κανείς καλλιέργεια κ στη συνέχεια αντιβιογραμμα.. αν βγει καθαρή η γενική δε χρειάζεται η καλλιέργεια... 😉

Έκανα γενική κ καλλιέργεια ουρων το προηγούμενο μήνα κ αυτή τη φορά επειδή ήταν λίγο πιο αυξημένα τα λευκά μου πάλι  έκανα μονο καλλιέργεια που ήταν αρνητική όπως κ η CRP την 0,3  . Απλά κάποιες φορες βγαίνουν τα λευκά πιο αυξημένα , αλλά κ προ εγκυμοσυνης μου έβγαιναν χωρις να έχω κάποια λοίμωξη απλά έτσι είναι ο οργανισμός μου! Γενικά κάνω κάθε 15 μέρες εξετάσεις κ γενική αιματος για άλλο θέμα υγείας που έχω κ ίσως ο γιατρος γι αυτό δν μου δίνει Γτ ξερει ότι τα κάνω. Κ βιοχημικές εξετασεις οπως ζάχαρο, ουρία,κρεατινινη,τρανσαμινασες, χολεριθρινη κτλ , δν μου έχει δώσει Γτ τις κάνω κάθε μήνα κ τα βλέπει από εκεί. Γενικά κάνω πολύ τακτικά εξετάσεις κ πιο εξειδικευμένες κ προ εγκυμοσυνης όποτε τα ξέρω πολύ καλά κ δν με προβληματίζει που δν μου δίνει απλά τις καλλιεργείες ουρων δν μπορει να μου τα γράφει η άλλη γιατρος μου κ πρέπει να μου τα γράφει αυτός! Όπως επίσης δν ξέρω αν χρειάζεται να μετράμε τακτικά στην εγκυμοσυνη βιτ Β12 ,μαγνησιο,ασβέστιο , βιτ D Γτ αυτές εγώ τις κάνω μια φορά το χρόνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Έκανα γενική κ καλλιέργεια ουρων το προηγούμενο μήνα κ αυτή τη φορά επειδή ήταν λίγο πιο αυξημένα τα λευκά μου πάλι  έκανα μονο καλλιέργεια που ήταν αρνητική όπως κ η CRP την 0,3  . Απλά κάποιες φορες βγαίνουν τα λευκά πιο αυξημένα , αλλά κ προ εγκυμοσυνης μου έβγαιναν χωρις να έχω κάποια λοίμωξη απλά έτσι είναι ο οργανισμός μου! Γενικά κάνω κάθε 15 μέρες εξετάσεις κ γενική αιματος για άλλο θέμα υγείας που έχω κ ίσως ο γιατρος γι αυτό δν μου δίνει Γτ ξερει ότι τα κάνω. Κ βιοχημικές πχ δν μου έχει δώσει Γτ τις κάνω κάθε μήνα κ τα βλέπει από εκεί. 

Εμένα πάλι ενώ και η γενική και η καλλιέργεια μια χαρά η crp μου ήταν 5,8 δεν τον ανησύχησε το γιατρό που με είδε χθες γιατί και τα λευκά μου μια χαρά ήταν!!🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Έκανα γενική κ καλλιέργεια ουρων το προηγούμενο μήνα κ αυτή τη φορά επειδή ήταν λίγο πιο αυξημένα τα λευκά μου πάλι  έκανα μονο καλλιέργεια που ήταν αρνητική όπως κ η CRP την 0,3  . Απλά κάποιες φορες βγαίνουν τα λευκά πιο αυξημένα , αλλά κ προ εγκυμοσυνης μου έβγαιναν χωρις να έχω κάποια λοίμωξη απλά έτσι είναι ο οργανισμός μου! Γενικά κάνω κάθε 15 μέρες εξετάσεις κ γενική αιματος για άλλο θέμα υγείας που έχω κ ίσως ο γιατρος γι αυτό δν μου δίνει Γτ ξερει ότι τα κάνω. Κ βιοχημικές εξετασεις οπως ζάχαρο, ουρία,κρεατινινη,τρανσαμινασες, χολεριθρινη κτλ , δν μου έχει δώσει Γτ τις κάνω κάθε μήνα κ τα βλέπει από εκεί. Γενικά κάνω πολύ τακτικά εξετάσεις κ πιο εξειδικευμένες κ προ εγκυμοσυνης όποτε τα ξέρω πολύ καλά κ δν με προβληματίζει που δν μου δίνει απλά τις καλλιεργείες ουρων δν μπορει να μου τα γράφει η άλλη γιατρος μου κ πρέπει να μου τα γράφει αυτός! Όπως επίσης δν ξέρω αν χρειάζεται να μετράμε τακτικά στην εγκυμοσυνη βιτ Β12 ,μαγνησιο,ασβέστιο , βιτ D Γτ αυτές εγώ τις κάνω μια φορά το χρόνο. 

Εμένα που με παρακολουθεί και ενδοκρινολόγος τη vitD3 μου τη γράφει κάθε φορά τις άλλες όχι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Εμένα πάλι ενώ και η γενική και η καλλιέργεια μια χαρά η crp μου ήταν 5,8 δεν τον ανησύχησε το γιατρό που με είδε χθες γιατί και τα λευκά μου μια χαρά ήταν!!🤔

Άμα ήταν όλα καλά μην αγχώνεσαι. Γενικά στην εγκυμοσυνη η CRP είναι εντάξει μέχρι κ 15. Απλά εμένα υπάρχουν φορες που τα λευκά μου είναι πιο αυξημένα από το φυσιολογικό χωρίς όμως να υπάρχει λοίμωξη . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Εμένα που με παρακολουθεί και ενδοκρινολόγος τη vitD3 μου τη γράφει κάθε φορά τις άλλες όχι!

Κ μένα με παρακολουθεί Ενδοκρινολογος απλά επειδή είχα κάνει στην 8η βδομάδα βιτ D3 κ ήταν πολύ καλή δν ξαναέκανα Γτ παίρνω καθημερινά βιτ D3 .Τώρα που θα του στείλω τα αποτελέσματα του θυρεοειδή ίσως τον πω να μου γράψει ξανά μα δούμε ποσό είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; Το στήθος σας πονάει όπως πριν ή όχι! Εμένα μέχρι να μπω κ στον 5ο μήνα με πονούσε κ πιο πολυ το βράδυ. Όταν μπήκα στον 5ο είχα μια ευαισθησία στις ρώγες περισσότερο κ όχι τόσο στο στήθος κ το βράδυ πονούσε ελάχιστα. Τώρα έχει εδώ κ μιάμιση βδομάδα που δν με πονάει ούτε κ αισθάνομαι ευαισθησία στις ρώγες παρά μόνο όταν βγάζω το σουτιέν . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; Το στήθος σας πονάει όπως πριν ή όχι! Εμένα μέχρι να μπω κ στον 5ο μήνα με πονούσε κ πιο πολυ το βράδυ. Όταν μπήκα στον 5ο είχα μια ευαισθησία στις ρώγες περισσότερο κ όχι τόσο στο στήθος κ το βράδυ πονούσε ελάχιστα. Τώρα έχει εδώ κ μιάμιση βδομάδα που δν με πονάει ούτε κ αισθάνομαι ευαισθησία στις ρώγες παρά μόνο όταν βγάζω το σουτιέν . 

Εμένα δε με πονούσε καθόλου από την αρχή είναι πολύ πρησμένο και εδώ και μια βδομάδα όχι τόσο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Πήγα στον γιατρό μου σήμερα,  συμπαθητικός είναι αλλά έχει τεράάάστια πελατεία! Αναρωτιέμαι πώς τις προλαβαίνει όλες!!! Μια χαρά το μωράκι μας 325g και με βάση τις μετρήσεις, με βγάζει 20w 3d ενώ με βάση την αυχενική, ήμουν 20w 1d. Έκλεισα και Β επιπέδου 15 του μηνός και κάποιες άλλες αιματολογικές συμπληρωματικές που ήθελε.  Καταφέραμε να κλείσουμε και νυφικό και κοστούμι, σήμερα έψαξα και βρήκα και παπούτσια...μόνο οι άδειες έμειναν να βγουν , ελπίζω να προλάβουμε!!! 

@sweetheart12, κι εμένα πλέον δεν με ενοχλεί το στήθος, μόνο αν με σφίξει κάποιος πολύ αγκαλιά. 

Αντε να περάσουν οι μέρες, να συζητάμε για τις Β επιπέδου μας! 

@1994Μαριανομίζω τα κορίτσια είναι περισσότερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Εμένα δε με πονούσε καθόλου από την αρχή είναι πολύ πρησμένο και εδώ και μια βδομάδα όχι τόσο!

Κ μένα το ίδιο! Είχε πρηστεί κ πονούσε κ εδώ  κ μια βδομάδα σαν να μην είναι τόσο πρησμένο όπως πριν . Όποτε μάλλον είναι φυσιολογικό! Ξέρω πως από τη στιγμή που νιώθουμε τα μωράκια μας δν χρειάζεται να ανησυχούμε αλλά όσο να ναι μια ανησυχία στο πίσω μέρος του μυαλού μας υπάρχει . Στο τρίτο τρίμηνο θα αρχίσει πάλι να πρηζεται . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια  Πώς είστε εσείς; Εμένα ξεκίνησε η δυσκοιλιότητα όπως στο πρώτο τρίμηνο... Ότι χειρότερο αυτή την περίοδο, που έχουν φουσκώσει και όλα, χέρια, πόδια. Χαλάλι βέβαια, καλά να είναι τα παιδάκια μας και θα τα αντέξουμε και αυτά. Λίγο έμεινε.  
    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...