Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

Όσο για τα ρούχα που αναφερθήκατε πιο πάνω όντως υπάρχει θέμα...εγώ παρήγγειλα 2 φορεματάκια και δυο παντελόνες από celestino ...με λίγη προσοχή στο τι ύφασμα είναι...

Το θέμα είναι ότι όπου αλλού κοιτάζω ή τα υφάσματα είναι αυτά τα τύπου σατεν 100% πολυεστέρας που ειδικά τώρα για το καλοκαίρι τα σιχαίνομαι ή είναι πανακρίβου και δεν ακουμπάς...

Πραγματικά αν κάποια έχει ανακαλύψει κάποιο κατάστημα που την έχει βολέψει ας μας πει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και εγώ το celestino είχα στο μυαλό μου γιατι είναι και οικονομικά αλλά σκέφτομαι να πάω απο κοντά να τα δοκιμασω. Προς το παρόν τα φορεματα που έχω μου κάνουνε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η mpounio είπε:

Και εγώ το celestino είχα στο μυαλό μου γιατι είναι και οικονομικά αλλά σκέφτομαι να πάω απο κοντά να τα δοκιμασω. Προς το παρόν τα φορεματα που έχω μου κάνουνε. 

Καλημέρα και από εμένα!celestino φορεματακια πήρα και εγώ είναι πολύ ανάλαφρα και οικονομικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τα ρούχα: τα φορέματά μου μου κάνουν προς το παρόν, τουλάχιστον τα πιο ριχτά. Με τα παντελόνια είχα θέμα εδώ και καιρό και αγόρασα εγκυμοσύνης από το prenatal. Γύρισα πολλά μαγαζιά με ρούχα εγκυμοσύνης και στο prenatal βρήκα την καλύτερη ποιότητα και τη μεγαλύτερη ποικιλία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η troia είπε:

Για τα ρούχα: τα φορέματά μου μου κάνουν προς το παρόν, τουλάχιστον τα πιο ριχτά. Με τα παντελόνια είχα θέμα εδώ και καιρό και αγόρασα εγκυμοσύνης από το prenatal. Γύρισα πολλά μαγαζιά με ρούχα εγκυμοσύνης και στο prenatal βρήκα την καλύτερη ποιότητα και τη μεγαλύτερη ποικιλία.

A ωραία θα ρίξω κι εκει μια ματιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ! Κ μένα πάντως η κοιλιά μου το πρωί είναι πιο ξεφούσκωτη κ το βράδυ φουσκώνει περισσότερο. Όσον αφορά τον υπνο εγω κοιμαμαι από τις 10 ή 11 το πολύ κ ξυπνάω τα πρωινά 8 ή 9. Γενικά τ μεσημέρια δν κοιμόμουν ούτε πριν αλλά κ τώρα στην εγκυμοσυνη άντε να με πάρει για κάνα μισάωρο ο ύπνος. Για τα ρούχα που λέτε εγω δν έχω πάρει ακόμα κάτι παρά μόνο σουτιέν για εγκυμοσυνη ,Γτ τα καλοκαιρινά μου φορέματα θα μου κάνουν αν μεγαλώσει κ άλλο η κοιλιά.Μόνο ένα φόρεμα μακρύ αέρινο πήρα απο κανονικό μαγαζί Γτ είναι ένα μέγεθος . Σκέφτομαι να δω στα H&M που έχει ρούχα εγκυμοσυνης για κάνα κολάν καπρι έτσι ώστε να τα φοράω τον θα έχω γιατρό κ για κανα σουτιεν ακόμα! Απλά είπα να περιμένω κ καμία βδομάδα κ κάτι για να έχω που θα έχω μπει στον 5ο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ πήρα από την λαϊκή γιατί δεν θέλω να τα χρυσοπληρωσω..βρήκα παντελόνι εγκυμοσύνης και μια παντελόνα αέρινη και σουτιέν χωρίς μπανελα!έχω ακούσει όμως και για h&m!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η maroutsalo είπε:

Κορίτσια εγώ πήρα από την λαϊκή γιατί δεν θέλω να τα χρυσοπληρωσω..βρήκα παντελόνι εγκυμοσύνης και μια παντελόνα αέρινη και σουτιέν χωρίς μπανελα!έχω ακούσει όμως και για h&m!

Την καλύτερη δουλειά έκανες!εγώ πήρα τζιν εγκυμοσύνης από τα h&m και είμαι πολύ ευχαριστημένη!🙂 Αλλά γενικά είναι πιο ακριβά τα φόρεματα του από τα celestino!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η maroutsalo είπε:

Κορίτσια εγώ πήρα από την λαϊκή γιατί δεν θέλω να τα χρυσοπληρωσω..βρήκα παντελόνι εγκυμοσύνης και μια παντελόνα αέρινη και σουτιέν χωρίς μπανελα!έχω ακούσει όμως και για h&m!

Κι εγώ έχω ακούσει για τα h&m, το κακό είναι όμως ότι τα ρούχα εγκυμοσύνης δεν υπάρχουν σε κάθε κατάστημα. Κι εγώ όταν θα έρθει η ώρα για τζιν από εκει θα πάρω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η troia είπε:

Κι εγώ έχω ακούσει για τα h&m, το κακό είναι όμως ότι τα ρούχα εγκυμοσύνης δεν υπάρχουν σε κάθε κατάστημα. Κι εγώ όταν θα έρθει η ώρα για τζιν από εκει θα πάρω. 

Εγω που πήγα h&m να κοιταξω δεν είχε τίποτα αξιόλογο στο κατάστημα μονο τζιν αλλα καλοκαιρι με την ζεστη δεν νομιζω οτι θα βολεψουν.. Στην ιστοσελίδα ομως έχει πάρα πολύ ωραια για να παραγγείλεις online. Παρολα αυτα εγω πήρα 4 φορεματακια αέρινα οχι εγκυμοσύνης ωστε να μπορώ να τα φοραω και μετα.. Και ετσι εχω βολευτει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα.. Ειμαι πολυ χαρουμεμη απο εχθες.. Η μπεμπα εκανε αρκετα αισθητή την παρουσια της. Κλοτσουσε και εχθες σαν ημουν στην δουλειά.. Και το βραδυ που έπιασε την κοιλιά ο άντρας μου αλλα και σημερα το πρωί!!! Ειναι τοσο υπέροχο συναίσθημα!!! Ευχομαι σε όλες σας σύντομα πολλες δυνατες κινησουλες απο τα μωρακια σας. 👣🥳😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η mairpapa είπε:

Κορίτσια καλημέρα.. Ειμαι πολυ χαρουμεμη απο εχθες.. Η μπεμπα εκανε αρκετα αισθητή την παρουσια της. Κλοτσουσε και εχθες σαν ημουν στην δουλειά.. Και το βραδυ που έπιασε την κοιλιά ο άντρας μου αλλα και σημερα το πρωί!!! Ειναι τοσο υπέροχο συναίσθημα!!! Ευχομαι σε όλες σας σύντομα πολλες δυνατες κινησουλες απο τα μωρακια σας. 👣🥳😘

Τη ωραία κορίτσι μου! Όντως είναι όμορφο συναίσθημα. Ποσό βδομαδων είσαι τώρα κ ένιωσες κινήσεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η mairpapa είπε:

Κορίτσια καλημέρα.. Ειμαι πολυ χαρουμεμη απο εχθες.. Η μπεμπα εκανε αρκετα αισθητή την παρουσια της. Κλοτσουσε και εχθες σαν ημουν στην δουλειά.. Και το βραδυ που έπιασε την κοιλιά ο άντρας μου αλλα και σημερα το πρωί!!! Ειναι τοσο υπέροχο συναίσθημα!!! Ευχομαι σε όλες σας σύντομα πολλες δυνατες κινησουλες απο τα μωρακια σας. 👣🥳😘

Αχχχ μπράβο κορίτσι μου🥰🥰 

Όλες μας πιστεύω περιμένουμε πως και πως αυτήν την στιγμή 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Καλή εβδομάδα να έχουμε!!! 

@mairpapa τι ευχάριστα νέα!!! Θα σου μειωθεί κ το άγχος τώρα που θα το νιώθεις.. 👏👏

Από ρούχα εμένα μου κάνουν προς το παρόν τα δικά μου, αλλά παλαιότερα είχα αγοράσει κολάν κάπρι από prenatal. Πολύ βολικά!! 

Γιατρό έχει καμία αυτή την εβδομάδα;; Εγώ θα πάω μεθαύριο επιτέλους.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η mairpapa είπε:

Κορίτσια καλημέρα.. Ειμαι πολυ χαρουμεμη απο εχθες.. Η μπεμπα εκανε αρκετα αισθητή την παρουσια της. Κλοτσουσε και εχθες σαν ημουν στην δουλειά.. Και το βραδυ που έπιασε την κοιλιά ο άντρας μου αλλα και σημερα το πρωί!!! Ειναι τοσο υπέροχο συναίσθημα!!! Ευχομαι σε όλες σας σύντομα πολλες δυνατες κινησουλες απο τα μωρακια σας. 👣🥳😘

Τέλειαααααα.....κι εγώ νομίζω πλέον ότι αυτό που νιώθω αν και στιγμιαίο είναι το μωρό...απλά πρέπει να είμαι πολύ ήρεμη και το νιώθω άντε μια φορά μέσα στην μέρα....το παρακολουθώ μέρες τώρα και θεωρώ πως τελικά είναι όντως το μωρό...

Εγώ έχω μπει 16ηw...άντε να αρχίσει το κλοτσίδι...!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η mpounio είπε:

Εγώ σήμερα το απόγευμα έχω ραντεβου και ανυπομονώ να περάσει η ώρα! 

Σήμερα μπαίνω και στην 15η εβδομάδα. 

Τι ωραία...εύχομαι να έχεις υπέροχα νέα και να έχει μεγαλώσει το μπεμπάκι σου!!!

Εγώ αργώ ακόμα...έχω ραντεβού στις 18 😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια εγώ 16w 3d αλλά εγώ ακόμα δεν μπορώ να το καταλάβω το μωρό

Ποτε αρχίζουν να κλωτσάνε καλά για να το καταλάβουμε ξέρετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια εγώ 16w 3d αλλά εγώ ακόμα δεν μπορώ να το καταλάβω το μωρό

Ποτε αρχίζουν να κλωτσάνε καλά για να το καταλάβουμε ξέρετε??

Καλά μπορεί να κλοτσήσουν περίπου στις 20w που είναι αρκετό μεγάλο νομίζω...ωστόσο από την 6η εβδομάδα ήδη τα εμβρυάκια κουνιούνται...εγώ δεν έχω νιώσει "κλοτσιά" ή τουλάχιστον δεν θα το περιέγραφα έτσι...είναι περισσότερο σαν στιγμιαίο "σκίρτημα" κάτω από τον αφαλό λίγο πιο δεξιά ή λίγο πιο αριστερά...ανάλογα...

Δεν μπορούσα κι εγώ να πω με σιγουριά ότι ήταν αυτό μέχρι που ξεκίνησα να δίνω περισσότερη βάση και κατάλαβα ότι δεν είναι το έντερο μου πχ...και σε ηρεμία...ξαπλωμένη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 15+6 σήμερα και έχει 2 μέρες που όταν ξαπλώνω και πιέσω τη κοιλιά μου, αισθάνομαι το νινακι! Μάλιστα χθες το ένιωσε και ο Γιάννης! Πολύ όμορφο συναίσθημα! Μετά την 20η εβδομάδα το νιώθουμε πιο σίγουρα και έντονα κορίτσια! 

@mpounio να μας πεις τα νέα σας αργότερα! Εγώ έχω ακόμα...16 του μήνα.. έχω αρχίσει την αντίστροφη μέτρηση!!

Από ρούχα έχω πάρει πολύ ψιλομεσα κολλάν που με βολεύουν, αγόρασα σουτιέν εγκυμοσύνης σχεδόν απο την αρχή από mothecare και μου έχει δώσει μισ φίλη που γέννησε πρόσφατα,κάποια κολλάν,τζιν και φορεματάκια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείται οτι θα σας ενημερώσω! 

Καλά και εμένα εαν θυμάστε μου ειχε πει να οτι θα με δει έναν μήνα μετά απο την αυχενικη, εγώ από μονη μου εκλεισα το ραντεβού στις 2,5 εβδομάδες! 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η mpounio είπε:

Εγώ σήμερα το απόγευμα έχω ραντεβου και ανυπομονώ να περάσει η ώρα! 

Σήμερα μπαίνω και στην 15η εβδομάδα. 

Άντε ωραία... Όλα καλά να πάνε... Να μας ενημερώσεις... Στη 16η μπαίνουμε σήμερα,όχι στη 15η.. 15+1 αύριο..😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ααα τότε λαθος θυμάμαι θέλει να κλεισεις και την 37 εβδομάδα τότε 
    • Πρόωρο ονομάζεται κάθε μωρό που γεννιέται πριν τις 37 εβδομάδες κύησης. Μεγάλο (ή όψιμο) πρόωρο είναι το 34-36 εβδομάδων, πολύ πρόωρο είναι το 28-32 εβδομάδων και εξαιρετικά πρόωρο το <28 εβδομάδων κύησης. Συνήθως τα πρόωρα μωρά έχουν και χαμηλό βάρος γέννησης, δηλαδή ζυγίζουν λιγότερο από 2,5 κιλά. Εν έτη 2023 ένα μωρό μπορεί να γεννηθεί στις αρχές του 6ου μήνα της εγκυμοσύνης (ή την 22η εβδομάδα κύησης) με εξαιρετικά χαμηλό βάρος γέννησης 500 γραμμάρια ή και λιγότερο και να επιβιώσει. 
    • Αν γεννήσεις πριν την 36 εβδομάδα θεωρείτε πρόωρο  Αν γεννησεις μετα την 36 είναι τελειομηνη έτσι κατάλαβα γιατί μετά την 36 εβδομάδα μπορούν να σου σπάσουν τα νερά οποιαδήποτε στιγμή 
    • Ναι λαθος μου από την βιασύνη μου δεν το έγραψα σωστά μπερδεύτηκα 😅 Όταν μπήκα στην 31 εβδομάδες  (8ο μήνα )  πηγαινα 1 επίσκεψη κάθε 2 βδομαδες δηλαδή μέσα σε ένα μήνα πήγαινα 2 φορές  μετα όταν μπήκα στον μήνα μου στις 36 εβδομάδες πήγαινα μια φορά την εβδομάδα 
    • Να μη χαλιέσαι καθόλου κοριτσάκι μου! ΣΠΩ και εγώ και προσπάθειες ενάμιση χρόνο! Έκανα δυο σπερματεγχυνσεις και έμεινα έγκυος και τις δυο φορές απλά εμένα δεν πήγαν καλά και είχε μια βιοχημικη και μια παλινδρομη στην 9η εβδομάδα! Τώρα περιμενω να αδιαθετησω μετά την απόξεση και να κάνω και Τρίτη σπερματεγχυνση! Καη επιτυχια σου ευχομαιιιιι🙏❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...