Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Περιμένω την μέρα της αυχενικής διαφάνειας πως κ πως, πιστεύω θα μου φύγει ένα πολύ μεγάλο βάρος. Μακάρι να πάνε όλα καλά!!!

Καλημέρααα, πότε έχεις την αυχενική; Πλησιάζει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 15 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κορίτσια σήμερα πάω για αυχενική διαφάνεια θα σκάσω από το άγχος  μου ελπίζω να μην είμαι η μονη

Γειά σου και από εδώ 😀

Μην αγχώνεσαι πραγματικά γιατί περναει και στις ορμόνες σου. Εγώ έκανα Μ. Πέμπτη περίμενα να ηρεμήσω μετά την αυχενική και τωρα ειμαι σε αναμενα κάρβουνα καθώς 2 φορές δε βγήκαν καλές οι αιματολογικές. Μου είπαν ότι στις αιματολογικές papp a παίζει ρόλο και η ψυχολογία γιατί μέτρα τις ορμόνες. 

Καλή τύχη! Να μας πεις πως πήγε! 

Που θα την κάνεις; Σε ποια περιοχή είσαι; 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η touloumpitsa είπε:

@1994ΜαριαΚαλη τύχη με καλά αποτελέσματα!!! Να μας ενημερώσεις!!!

@Maimoudaki92αυτή τη βδομάδα θα βγουν τα δικά σου αποτελέσματα;;

Μου είπαν 7 με 10 ημέρες αποτε ή προς το τέλος αυτής της εβδομάδας η αρχές της επόμενης 🙄🙄🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καλημέρααα, πότε έχεις την αυχενική; Πλησιάζει;

Καλημέραα!!! 19 Μάϊου την έχω, έχω ακόμα καιρό μπροστά μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κορίτσια σήμερα πάω για αυχενική διαφάνεια θα σκάσω από το άγχος  μου ελπίζω να μην είμαι η μονη

Καλή τύχη σου εύχομαι!!! Να έχεις καλά αποτελέσματα!!! Θα περιμένουμε νέα σου...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια μου έχω μπερδευτεί τελείως με τις εβδομάδες της εγκυμοσύνης πως υπολογίζουμε κάθε πότε αλλάζουμε εβδομάδα? Καμία διαφώτιση??😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σου πω τι νομίζω... Τις  40 εβδομάδες της εγκυμοσύνης τις μετράς από την πρώτη μέρα της τελευταίας σου περιόδου.. από κει κ πέρα η ηλικία του εμβρύου είναι κατά μια βδομάδα μικρότερη απ' ότι έχω καταλάβει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Ρε κορίτσια μου έχω μπερδευτεί τελείως με τις εβδομάδες της εγκυμοσύνης πως υπολογίζουμε κάθε πότε αλλάζουμε εβδομάδα? Καμία διαφώτιση??😁

Έχεις ακόμα όντως 😀 Λίγη υπομονή ακόμη! 

Έτσι όπως είπε η @touloumpitsa ότι ημέρα ήταν πχ εμένα Πέμπτη 4/2 ηταν η πρωτη ημέρα της τελευταίας περιόδου οποτε κάθε Πεμπτη αλλάζω εβδομάδα. 😀

Εσένα ποτε ήταν η πρώτη ημερα της τελευταίας σου περιόδου; 

Στην αυχενική εμένα μου τις άλλαξε είναι 2 ημέρες μεγαλύτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Έχεις ακόμα όντως 😀 Λίγη υπομονή ακόμη! 

Έτσι όπως είπε η @touloumpitsa ότι ημέρα ήταν πχ εμένα Πέμπτη 4/2 ηταν η πρωτη ημέρα της τελευταίας περιόδου οποτε κάθε Πεμπτη αλλάζω εβδομάδα. 😀

Εσένα ποτε ήταν η πρώτη ημερα της τελευταίας σου περιόδου; 

Στην αυχενική εμένα μου τις άλλαξε είναι 2 ημέρες μεγαλύτερο.

Εμένα ήτανε Παρασκευή 19 Φεβρουαρίου. Άρα κάθε Παρασκευή αλλάζω εβδομάδα? Τουλάχιστον ξέρω πότε αλλάζω μήνα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Εμένα ήτανε Παρασκευή 19 Φεβρουαρίου. Άρα κάθε Παρασκευή αλλάζω εβδομάδα? Τουλάχιστον ξέρω πότε αλλάζω μήνα 😂

Οπότε αν το υπολόγισα σωστά είσαι 11 εβδομάδες και 3 ημέρες. Ναι ναι κάθε Παρασκευή αλλάζεις 😀

Αντε φτάνουν οι 13 εβδομάδες να αλλάξουμε τρίμηνο 😀 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Εμένα ήτανε Παρασκευή 19 Φεβρουαρίου. Άρα κάθε Παρασκευή αλλάζω εβδομάδα? Τουλάχιστον ξέρω πότε αλλάζω μήνα 😂

Σωστά... Μπήκες στη 12η την Παρασκευή.. εγώ μπήκα σήμερα.. 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Οπότε αν το υπολόγισα σωστά είσαι 11 εβδομάδες και 3 ημέρες. Ναι ναι κάθε Παρασκευή αλλάζεις 😀

Αντε φτάνουν οι 13 εβδομάδες να αλλάξουμε τρίμηνο 😀 

Εγώ πήγα στην γιατρό στις 6/05 ημέρα Πέμπτη και ο υπέρηχος μου έγραφε ότι είμαι 10w5d για αυτό έχω μπερδευτεί τόσο πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Σωστά... Μπήκες στη 12η την Παρασκευή.. εγώ μπήκα σήμερα.. 😉

Την Παρασκευή που μας έρχεται θα μπω στην 12 εβδομάδα!!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Anna Tsak είπε:

Εγώ πήγα στην γιατρό στις 6/05 ημέρα Πέμπτη και ο υπέρηχος μου έγραφε ότι είμαι 10w5d για αυτό έχω μπερδευτεί τόσο πολύ!

Με το δίκιο σου... Ο υπέρηχος μετράει την ηλικία του εμβρύου... Κι εμένα έγραφε μια βδομάδα λιγότερη απ' ότι της κύησης...

Και στον τελευταίο υπέρηχο  αντί για 29.11 ΠΗΤ έγραφε 26.11. Δε ρώτησα το γιατρό αλλά υποθέτω επειδή είχε μεγαλώσει παραπάνω το έμβρυο.. μέτρα εσύ από την τελευταία σου περίοδο να είσαι σίγουρη.. 😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Την Παρασκευή που μας έρχεται θα μπω στην 12 εβδομάδα!!😊

Από τις 19.2 η 12η βδομάδα άρχισε στις 7.5 και η 40η τελειώνει στις 26.11 αν δεν κάνω λάθος. Έτσι δεν είναι; Τρεις μέρες διάφορα έχουμε εμείς...  Από την αρχή της 12ης σου μετράω... Δλδ είσαι 11w 4d σήμερα.. Διανύεις τη 12η εβδομάδα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλή τύχη σου εύχομαι!!! Να έχεις καλά αποτελέσματα!!! Θα περιμένουμε νέα σου...

 

Σε ευχαριστώ πολύ 3 ηωρα έχω ραντεβου μόλις μάθω θα σας πω μακάρι να πάνε σε όλες μας όλα καλά κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Από τις 19.2 η 12η βδομάδα άρχισε στις 7.5 και η 40η τελειώνει στις 26.11 αν δεν κάνω λάθος. Έτσι δεν είναι; Τρεις μέρες διάφορα έχουμε εμείς...  Από την αρχή της 12ης σου μετράω... Δλδ είσαι 11w 4d σήμερα.. Διανύεις τη 12η εβδομάδα... 

ΑΑΑΑΑ έχεις δίκιο, τώρα λίγο προσπαθώ να αντιληφθώ πως μετράμε τις εβδομάδες..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna Tsak είπε:

ΑΑΑΑΑ έχεις δίκιο, τώρα λίγο προσπαθώ να αντιληφθώ πως μετράμε τις εβδομάδες..

 

@annatsak μαζί είμαστε...έχουμε μπει στην 12η εβδομάδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Μου είπαν 7 με 10 ημέρες αποτε ή προς το τέλος αυτής της εβδομάδας η αρχές της επόμενης 🙄🙄🙄

Κσλημερα κορίτσια εμένα πήγαν όλα καλά και με τον υπέρηχο τα είδε όλα ο γιατρός και με το Papp-a μετά 

Και μου είπε πως κατά 80% έχω κοριτσάκι

Εσεις την κάνατε την αυχενική διαφάνεια τι σας είπαν ότι περιμένετε???
Και αυτό το αποτέλεσμα είναι σίγουρο η ξέρετε καποια γνωστή που να της είπαν αλλά μετά????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κσλημερα κορίτσια εμένα πήγαν όλα καλά και με τον υπέρηχο τα είδε όλα ο γιατρός και με το Papp-a μετά 

Και μου είπε πως κατά 80% έχω κοριτσάκι

Εσεις την κάνατε την αυχενική διαφάνεια τι σας είπαν ότι περιμένετε???
Και αυτό το αποτέλεσμα είναι σίγουρο η ξέρετε καποια γνωστή που να της είπαν αλλά μετά????

Καλημέρα! Μπράβο όλα πήγαν μια χαρά! 

Ναι έχει τύχει σε γνωστές μου να τους είπαν είτε αγοράκι είτε κοριτσάκι και στον Β επιπέδου να φάνηκε το αντίθετο. Νομίζω εκει στο επιβεβαιώνουν 100% εκτός και αν κάνεις το νιπτ τεστ που το μαθαινεις 12 13 εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κσλημερα κορίτσια εμένα πήγαν όλα καλά και με τον υπέρηχο τα είδε όλα ο γιατρός και με το Papp-a μετά 

Και μου είπε πως κατά 80% έχω κοριτσάκι

Εσεις την κάνατε την αυχενική διαφάνεια τι σας είπαν ότι περιμένετε???
Και αυτό το αποτέλεσμα είναι σίγουρο η ξέρετε καποια γνωστή που να της είπαν αλλά μετά????

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!

Εύχομαι έτσι καλά αποτελέσματα να έχεις σε όλες σου τις εξετάσεις....

Εγώ την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού για την αυχενική διαφάνεια, αλλά έχω πολύ άγχος είναι η αλήθεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!

Εύχομαι έτσι καλά αποτελέσματα να έχεις σε όλες σου τις εξετάσεις....

Εγώ την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού για την αυχενική διαφάνεια, αλλά έχω πολύ άγχος είναι η αλήθεια..

Σε καταλαβαίνω και εγώ έτσι ήμουν αλλά μόλις ακούς τον γιατρο να σου λέει όλα καλά σου φεύγει το άγχος μετά στην αίματος που πήγα ήμουν τόσο χαλαρή που έμαθα τα καλά τα νέα που δεν το σκεφτόμουν και εκείνη την εξεταση

Με το καλο σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και σε εσένα όπως σε εμένα με ένα υγείες μωρακι ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καλημέρα! Μπράβο όλα πήγαν μια χαρά! 

Ναι έχει τύχει σε γνωστές μου να τους είπαν είτε αγοράκι είτε κοριτσάκι και στον Β επιπέδου να φάνηκε το αντίθετο. Νομίζω εκει στο επιβεβαιώνουν 100% εκτός και αν κάνεις το νιπτ τεστ που το μαθαινεις 12 13 εβδομάδα.

Ααααα κατάλαβα δεν πειράζει ας είναι γερό και εχουμε καιρό μπροστά μας

Η β επιπέδου ποτέ γίνεται γιατί δεν ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Ααααα κατάλαβα δεν πειράζει ας είναι γερό και εχουμε καιρό μπροστά μας

Η β επιπέδου ποτέ γίνεται γιατί δεν ξερω

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Πολύ ευχάριστα νέα!!! Γερό να είναι το μωράκι σου!!! Η Β επιπέδου γίνεται στα μέσα της εγκυμοσύνης περίπου... Μεταξύ 20ης-24ης εβδομάδας... Έχουμε ακόμα...😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...