Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

Κορίτσια μου είμαι να σκάσω, μόλις βγήκε θετικός ο άντρας μου από ένα  rapid test  που έκανε, εχω τρελαθεί, τρέμω μην κολλήσει η μικρή 😭😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Εμάς ηταν τελικά στο δεξί ανώριμο στο 58 ήταν! Α εμείς της το βάζουμε ακόμη το δεύτερο είχαν συμφωνήσει να της φοράμε δύο και ο ακτινολόγος και η παιδίατρος! Συνταγογραφειται η εξέταση; εμεις πήγαμε ιδιωτικά! 

Καλά κάνατε!! Ότι σας είπαν!! Ναι καλέ.. λιγότερο από 1,5€ πλήρωσα σήμερα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια μου είμαι να σκάσω, μόλις βγήκε θετικός ο άντρας μου από ένα  rapid test  που έκανε, εχω τρελαθεί, τρέμω μην κολλήσει η μικρή 😭😭

Ωχ... Περαστικά του καταρχήν.. μπορεί ήδη να σας το έχει μεταδώσει... Μάσκες κ από μακρυά αν δεν υπάρχει άλλο σπίτι να πάει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η touloumpitsa είπε:

Καλά κάνατε!! Ότι σας είπαν!! Ναι καλέ.. λιγότερο από 1,5€ πλήρωσα σήμερα.. 

Εμάς εδώ δεν υπάρχει συμβεβλημενο ιατρείο οπότε πληρώνουμε 50 ευρώ! Δεν πειράζει αφού είναι για τα παιδάκια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια μου είμαι να σκάσω, μόλις βγήκε θετικός ο άντρας μου από ένα  rapid test  που έκανε, εχω τρελαθεί, τρέμω μην κολλήσει η μικρή 😭😭

Κοπέλα μου ψυχραιμία! Υπάρχει δυνατότητα να μείνει αλλού ο σύζυγος; η τουλάχιστον να απομονωθει για να προστατευτεί η μικρή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Κοπέλα μου ψυχραιμία! Υπάρχει δυνατότητα να μείνει αλλού ο σύζυγος; η τουλάχιστον να απομονωθει για να προστατευτεί η μικρή! 

Δυστυχώς άλλο σπίτι δεν υπάρχει να μείνει, μένει σε ένα δωμάτιο αλλά θα βγεί να χρησιμοποίησει τ μπάνιο φοβάμαι μηπως ήδη μας το έχει μεταδώσει το πρωι θα πάρω τον παιδίατρο τηλέφωνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Δυστυχώς άλλο σπίτι δεν υπάρχει να μείνει, μένει σε ένα δωμάτιο αλλά θα βγεί να χρησιμοποίησει τ μπάνιο φοβάμαι μηπως ήδη μας το έχει μεταδώσει το πρωι θα πάρω τον παιδίατρο τηλέφωνο

Ναι να τον πάρεις να σε καθοδηγήσει!Ας ελπίσουμε ότι δεν σας έχει κολλήσει. Περαστικά στον άντρα σου και ελπίζω να πάνε όλα καλά! Αν μου επιτρέπεις εμβολιασμενος είναι; εγώ έκανα  τη δεύτερη δόση πριν λίγες μέρες και πάλι φοβάμαι! Πριν λίγο έκανα ένα self γιατί με ποναει ο λαιμός μου και ανησύχησα! Έδειξε αρνητικό αλλά το άγχος μεγάλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Ναι να τον πάρεις να σε καθοδηγήσει!Ας ελπίσουμε ότι δεν σας έχει κολλήσει. Περαστικά στον άντρα σου και ελπίζω να πάνε όλα καλά! Αν μου επιτρέπεις εμβολιασμενος είναι; εγώ έκανα  τη δεύτερη δόση πριν λίγες μέρες και πάλι φοβάμαι! Πριν λίγο έκανα ένα self γιατί με ποναει ο λαιμός μου και ανησύχησα! Έδειξε αρνητικό αλλά το άγχος μεγάλο! 

Ναι είναι εμβολιασμένος με δυο δόσεις, εγώ με μια την Παρασκευή έχω την δεύτερη δόση, αυριο θα παει να κάνει και ένα μοριακό, ευχομαι να μην κολλήσει η μικρή μόνο! Ανέβασε πυρετο για αυτό πήγε και ένα ένα rapid πήρε ένα depon και έπεσε τίποτα άλλο δεν έχει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια μου είμαι να σκάσω, μόλις βγήκε θετικός ο άντρας μου από ένα  rapid test  που έκανε, εχω τρελαθεί, τρέμω μην κολλήσει η μικρή 😭😭

Περαστικά κορίτσι. Ελπίζω να μην κολλήσετε. Να φοράς διπλή μάσκα όταν είσαι με το μωρό, καλή υγιεινή χεριών και όλα θα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Ναι είναι εμβολιασμένος με δυο δόσεις, εγώ με μια την Παρασκευή έχω την δεύτερη δόση, αυριο θα παει να κάνει και ένα μοριακό, ευχομαι να μην κολλήσει η μικρή μόνο! Ανέβασε πυρετο για αυτό πήγε και ένα ένα rapid πήρε ένα depon και έπεσε τίποτα άλλο δεν έχει! 

Μακαρι κοπέλα μου να το περάσει όσο πιο ελαφριά και εσείς να μήν κολλήσετε καν!κάντε όσο πιο καλή απολύμανση και αποστείρωση γίνεται και φόρα διπλή μάσκα !Υπομονή μέχρι το πρωί για να δεις τι θα σου πει και ο παιδίατρος σου!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μίλησα με τον παιδίατρο, να αεριζεται συχνά ο χώρος μου είπε, μάσκα και οι δυο όχι πολλές αγκαλιές τ μωρό και οπωσδήποτε την βιταμινη D και να τον ενημερώνω για τις εξελίξεις 😥 σκεφτείτε από τον φόβο μου κοιμήθηκα με μάσκα, εχω σηκωθεί από τις 6 και εχω ανοίξει όλο το σπίτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλημέρα κορίτσια μίλησα με τον παιδίατρο, να αεριζεται συχνά ο χώρος μου είπε, μάσκα και οι δυο όχι πολλές αγκαλιές τ μωρό και οπωσδήποτε την βιταμινη D και να τον ενημερώνω για τις εξελίξεις 😥 σκεφτείτε από τον φόβο μου κοιμήθηκα με μάσκα, εχω σηκωθεί από τις 6 και εχω ανοίξει όλο το σπίτι

Καλημερα κοπέλα μου! Η μικρή πως είναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλημερα κοπέλα μου! Η μικρή πως είναι

Μέχρι στιγμής μιαν χαρά ευτυχώς ευδιαθετη, κανένα σύμπτωμα ούτε αυτήν ούτε εγώ!! Περιμένουμε και τα αποτελέσματα από το μοριακό τι βράδυ θα βγουν μας είπαν. Μέχρι τότε την έχω στο δωμάτιο και κάνω απολύμανση τον υπόλοιπο χώρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Άρα δλδ κ σείς δν έχετε κάνει κάποιες άλλες εξετάσεις! Πολύ αγχώθηκα πάντως κ ήμουν έτοιμη να βάλω τα κλάματα . Γτ νευρίασα κ με τον παιδιατρο . Θα μπορούσε να μου γράψει των υπέρηχο ισχίων κ να μου έκανε κ τα αυτιά νωριτερα! 

Σήμερα που πήγαμε να κάνουμε εμβόλιο ρώτησα και για τον υπέρηχο ισχύων και μου είπε ότι είναι τάση να παραπέμπουν να τον κάνουμε, εκείνη όμως παραπέμπει μόνο όταν βλέπει κάποιο πρόβλημα στην κλινική εξέταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια μου είμαι να σκάσω, μόλις βγήκε θετικός ο άντρας μου από ένα  rapid test  που έκανε, εχω τρελαθεί, τρέμω μην κολλήσει η μικρή 😭😭

Περαστικά στον άντρα σου κορίτσι μου! Κ σείς προσοχή τώρα ! Αν κ μπορεί να σας το έχει μεταδόσει κ να μην έχει εκδηλωθεί ακόμα σε σένα! Μην πανικοβάλλεσαι, όπως φαίνεται τα μωράκια το περνάνε ελαφριά! Υπάρχει κ η περίπτωση βέβαια να μην κολλησεις ούτε εσυ ούτε το μωρό. Καταλαβαίνω την αγωνία σου! Να αερίζεις τον χώρο συχνά κ να πλένεις τα χέρια σου συνέχεια όταν πιάνεις το μωρό ! Ολα θα πάνε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Περαστικά στον άντρα σου κορίτσι μου! Κ σείς προσοχή τώρα ! Αν κ μπορεί να σας το έχει μεταδόσει κ να μην έχει εκδηλωθεί ακόμα σε σένα! Μην πανικοβάλλεσαι, όπως φαίνεται τα μωράκια το περνάνε ελαφριά! Υπάρχει κ η περίπτωση βέβαια να μην κολλησεις ούτε εσυ ούτε το μωρό. Καταλαβαίνω την αγωνία σου! Να αερίζεις τον χώρο συχνά κ να πλένεις τα χέρια σου συνέχεια όταν πιάνεις το μωρό ! Ολα θα πάνε καλά! 

Σήμερα τα έχω όλη μέρα ανοιχτά όλα και την μπέμπα στο δωμάτιο δεν έχουν έρθει καθόλου σε επαφή, απολυμένω τα παντα συνέχεια αλλά φοβάμαι μην ήδη τον έχουμε εγώ βέβαια σε selfie test βγαίνω αρνητική! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Σήμερα τα έχω όλη μέρα ανοιχτά όλα και την μπέμπα στο δωμάτιο δεν έχουν έρθει καθόλου σε επαφή, απολυμένω τα παντα συνέχεια αλλά φοβάμαι μην ήδη τον έχουμε εγώ βέβαια σε selfie test βγαίνω αρνητική! 

Αχ βρε κορίτσι μου υπομονή...όλα καλά θα πάνε...Τουλάχιστον φαίνεται τα μωράκια να το περνάνε πολύ ελαφριά.

Περαστικά στον άντρα σου και μην αγχώνεσαι τόσο πολύ...το ξέρω.. σε καταλαβαίνω...Κι εγώ σε πανικό θα ήμουν αλλά προσπάθησε να το διαχειριστείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσον αφορά τις εξετάσεις ισχιων και ωτοακουστικες εμείς ήταν να τις κάνουμε στο μαιευτήριο...τελικά λόγω του ατυχήματος δεν προλάβαμε και κλείσαμε στο νοσοκομείο. 

Έχουμε κάνει των ίσχιων και ήταν ολα καλα και τώρα έχουμε και για τα αυτάκια του.

Έχουμε κάνει επίσης υπέρηχο στην καρδιά γιατί άκουγαν ένα φυσηματακι αλλά κι εκεί ολα καλα.

Όσες κάνατε κυστεογραφια επειδή η παιδίατρος μας επιμένει ότι δεν γίνεται υπερηχογραφικα 😒😒 και επειδή είμαστε επαρχία και δεν βρίσκω παιδονεφρολογο για πείτε εμπειρίες .

Ιδιωτικά πήγατε επειδή σας το πρότειναν;Ή ακτινοβολία που θα πάρει είναι τόση ώστε να του δημιουργήσει κάποιο θεμα;Δεν ξέρω τι να κάνω ειλικρινά...😪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Όσον αφορά τις εξετάσεις ισχιων και ωτοακουστικες εμείς ήταν να τις κάνουμε στο μαιευτήριο...τελικά λόγω του ατυχήματος δεν προλάβαμε και κλείσαμε στο νοσοκομείο. 

Έχουμε κάνει των ίσχιων και ήταν ολα καλα και τώρα έχουμε και για τα αυτάκια του.

Έχουμε κάνει επίσης υπέρηχο στην καρδιά γιατί άκουγαν ένα φυσηματακι αλλά κι εκεί ολα καλα.

Όσες κάνατε κυστεογραφια επειδή η παιδίατρος μας επιμένει ότι δεν γίνεται υπερηχογραφικα 😒😒 και επειδή είμαστε επαρχία και δεν βρίσκω παιδονεφρολογο για πείτε εμπειρίες .

Ιδιωτικά πήγατε επειδή σας το πρότειναν;Ή ακτινοβολία που θα πάρει είναι τόση ώστε να του δημιουργήσει κάποιο θεμα;Δεν ξέρω τι να κάνω ειλικρινά...😪

Εγώ πήγα ιδιωτικά επειδή μου το πρότεινε η παιδονεφρολογος που μας παρακολουθεί. Νομίζω ότι δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι τόσο για την ακτινοβολία, δεν θα πάθει κάτι. Και εμείς πήραμε ακτινοβολία στο σπινθηρογράφημα αλλά οκ, δεν είναι κάτι που γίνεται συνέχεια. Τώρα αν θες να το αποφύγεις δες το για ιδιωτικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Όσον αφορά τις εξετάσεις ισχιων και ωτοακουστικες εμείς ήταν να τις κάνουμε στο μαιευτήριο...τελικά λόγω του ατυχήματος δεν προλάβαμε και κλείσαμε στο νοσοκομείο. 

Έχουμε κάνει των ίσχιων και ήταν ολα καλα και τώρα έχουμε και για τα αυτάκια του.

Έχουμε κάνει επίσης υπέρηχο στην καρδιά γιατί άκουγαν ένα φυσηματακι αλλά κι εκεί ολα καλα.

Όσες κάνατε κυστεογραφια επειδή η παιδίατρος μας επιμένει ότι δεν γίνεται υπερηχογραφικα 😒😒 και επειδή είμαστε επαρχία και δεν βρίσκω παιδονεφρολογο για πείτε εμπειρίες .

Ιδιωτικά πήγατε επειδή σας το πρότειναν;Ή ακτινοβολία που θα πάρει είναι τόση ώστε να του δημιουργήσει κάποιο θεμα;Δεν ξέρω τι να κάνω ειλικρινά...😪

Χθες είχαμε πάει για εμβόλιο και ρώτησα την παιδίατρο για τον υπέρηχο ισχύων και μου είπε ότι ναι μεν είναι τάση, αλλά εκείνη παραπέμπει μόνο αν βλέπει πρόβλημα κατά την κλινική εξέταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου παραμένω ακόμα αρνητική, σήμερα έχω την δευτερη δόση εμβολίου και δεν ξέρω τι να κάνω να την κάνω ή όχι και ο ΕΟΔΥ ούτε καν απαντάει!! Μια παράνοια ζω 🙄🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια μου παραμένω ακόμα αρνητική, σήμερα έχω την δευτερη δόση εμβολίου και δεν ξέρω τι να κάνω να την κάνω ή όχι και ο ΕΟΔΥ ούτε καν απαντάει!! Μια παράνοια ζω 🙄🤔

Κορίτσι μου εγώ στην θέση σου θα περίμενα λίγο γιατί ούτως η άλλως θέλει δύο εβδομάδες για να δράσει και να έχεις αντισώματα, άρα αν εσύ κολλήσεις τώρα είναι σαν να μην το έχεις κάνει.περιμενε να δεις πως θα πάει.αν κολλήσεις θα δημιουργήσεις φυσικά αντισώματα.αν δεν κολλήσεις θα πας να το κάνεις και θα δημιουργήσεις μέσω του εμβολίου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια μου παραμένω ακόμα αρνητική, σήμερα έχω την δευτερη δόση εμβολίου και δεν ξέρω τι να κάνω να την κάνω ή όχι και ο ΕΟΔΥ ούτε καν απαντάει!! Μια παράνοια ζω 🙄🤔

Ίσως έχεις ήδη αποφασίσει, αλλά αν έχεις αρνητικό μοριακό τεστ το κάνεις κανονικά, δεν αλλάζει κάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/2/2022 at 7:12 ΜΜ, ο/η Dioni20 είπε:

Όσον αφορά τις εξετάσεις ισχιων και ωτοακουστικες εμείς ήταν να τις κάνουμε στο μαιευτήριο...τελικά λόγω του ατυχήματος δεν προλάβαμε και κλείσαμε στο νοσοκομείο. 

Έχουμε κάνει των ίσχιων και ήταν ολα καλα και τώρα έχουμε και για τα αυτάκια του.

Έχουμε κάνει επίσης υπέρηχο στην καρδιά γιατί άκουγαν ένα φυσηματακι αλλά κι εκεί ολα καλα.

Όσες κάνατε κυστεογραφια επειδή η παιδίατρος μας επιμένει ότι δεν γίνεται υπερηχογραφικα 😒😒 και επειδή είμαστε επαρχία και δεν βρίσκω παιδονεφρολογο για πείτε εμπειρίες .

Ιδιωτικά πήγατε επειδή σας το πρότειναν;Ή ακτινοβολία που θα πάρει είναι τόση ώστε να του δημιουργήσει κάποιο θεμα;Δεν ξέρω τι να κάνω ειλικρινά...😪

Εμας μας το προτείνε ο παιδίατρος κ μετά κ ο παιδονεφρολογος κ έτσι κάναμε ιδιωτικα. Αλλα εσυ θ κάνεις αυτό που θα σου πούνε οι γιατροί που σας παρακολουθούν. 

Θεωρώ για να ενδείκνυται για μωρά δε θα είναι επιβλαβές. Μην αγχώνεσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/2/2022 at 11:00 ΜΜ, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια μου είμαι να σκάσω, μόλις βγήκε θετικός ο άντρας μου από ένα  rapid test  που έκανε, εχω τρελαθεί, τρέμω μην κολλήσει η μικρή 😭😭

Μην αγχώνεσαι!! Σου το λέει παθουσα!!! Ξεκινάει ο άντρας μου την προηγούμενη Δευτέρα με πόνο στη μέση κ απομονώθηκε σε δικό του δωμάτιο κ wc.κανει ραπιντ αρνητικός. Τρίτη πάω εγώ με τη μικρη που μ εκανε δεκατα (5χρονων)αρνητικές .τετάρτη ξαναπαει γιατί έκανε δέκατα κ αυτός βγήκε θετικός. Πέμπτη πάμε εμείς θετικές. Όλες αυτές τις μέρες καμία επαφή με τον άντρα μ κ εγω με 2πλη μάσκα ειδικά όταν έπαιρνα τον μπέμπη αγκαλιά (4 μηνών την άλλη εβδομάδα). Το Σάββατο λοιπόν ξεκινάει κ αυτός γκρίνια. Την Δευτέρα δέκατα μέχρι 38.2 έφτασε το ανωτέρω κ δε του έπεφτε ούτε με ντεπον κάτω από 37.3 μεχρι κ τη Τρίτη. Για 1 24ωρο σχεδόν. Τώρα είναι καλύτερα αλλά όχι τελείως καλα. Μη σε αγχώνει τπτ. Ειδικά τα παιδιά το περνάνε ελαφριά. Σκέψου η κόρη μ ένα 24ωρο έφτασε μέχρι 38 κ πονοκέφαλο μ είπε. Τπτ άλλο. Όλα καλά σου εύχομαι... 

Αρα τπτ δεν είναι σίγουρο. Δλδ μπορεί κ να μη σας μεταφέρει ποτέ κάτι. Εγω 2πλα εμβολιασμενη με τη 2η τέλος Δεκεμβρίου ο άντρας μ ανεμβολιαστος. Κ το περάσαμε κ οι 2 σχεδόν με τα ίδια συμπτώματα μόνο που αυτός έκανε λίγο περισσότερο βήχα κ χρειάστηκε αντιβίωση. Αλλα δε ξέρω για τον δικό σ άντρα αλλά ο δικός μ στο 37.5 είναι λες κ έχει 40!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...