Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η IridaP είπε:

Αυτό σκέφτομαι κ εγώ, λεω να ρωτήσω την παιδίατρο για σίγουρα κ θα σας πω. Μέχρι τώρα την έβαζα κ εγώ στο πορτ μπεμπέ κ κοιμοταν αλλά τώρα πιο πολύ θέλει να βλέπει έξω καταλαβαίνω. Οι θηλές πολύ καλά σχεδόν καθόλου πονος, τα εξογκώματα που σας είχα γράψει λέγονται blisters κ είναι πόροι που φραζουν από το γάλα αλλά εφοσον θηλάζει το μωρό φεύγουν σε 1-2 μέρες μόνα τους. Το μόνο θέμα πλέον είναι το ποσό τρέχει το γάλα από το ένα στήθος όταν θηλάζει από το άλλο. Φοράω σε κάθε θηλασμό κοχύλι το οποίο σχεδόν ξεχειλίζει... Μου είπαν ότι αυτό ρυθμίζεται κάπου στο 3μηνο που πέφτουν οι ορμόνες 

Αυτό που σου είχα πει δλδ για τους πόρους.

Υπερπαραγωγή έχεις και εσύ, μου φαίνεται όλες το περνάμε σε κάποια φάση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Αυτό που σου είχα πει δλδ για τους πόρους.

Υπερπαραγωγή έχεις και εσύ, μου φαίνεται όλες το περνάμε σε κάποια φάση

Κ μένα πάντως κορίτσια τρέχει ακόμα το γάλα από το άλλο στήθος που θηλαζω το μωρό . Κ η σύμβουλος μου είπε ότι έχω πολύ γάλα κ είναι λογικό . Ελπίζω μετά τους 3 μήνες να στρώσει. Πλέον μου είπε πως δν χρειάζεται να κανω 10-12 θηλασμούς . Κ να πω την αλήθεια τώρα που προσπαθώ να τον θηλαζω στις 3 ώρες κ πινει πιο αποτελεσματικά αλλά κ κοιμάται ρε κορίτσια! Έχει εδώ κ 2 μερες που μου κοιμάται επιτελους τη μέρα κ είμαι κ γώ πιο άνετη κ μπορώ να κανω κ δουλειές κ να ξεκουράζομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου; Πως είναι ο μικρος ; Καλύτερα; Ακόμη στο νοσοκομείο είστε; Να σου πω τα ουρά του μικρού σου πως μύριζαν κ κατάλαβες για ουρολοίμωξη ; Εγώ κανω συγκοιμηση το βράδυ που τον θηλαζω ξαπλωμένη ,αμα γκρινιάζει όταν τον βάλω στο λίκνο τον κρατάω στο κρεβάτι στη στάση που θηλάζουμε. Νομίζω έχουμε το ένστικτο της μάνας κ δν πιστεύω πως θα τα πλακώσουμε . Εγώ δν κουνιέμαι καν όταν είμαι με τον μικρό γτ έχω το χέρι μου κάτω από το κεφαλάκι του κ μου μουδιάζει να φανταστείς κ εγώ το έχω εκεί ακίνητο . Αν το παιδί άου θέλει αγκαλιά να τον κρατάς κ να μην ακους τι λενε! 

Καλησπέρα ναι ακόμα μέσα...Ευτυχως είναι καλά...Πυρετός,τρωει,τα καλα του είναι καλά...

Εχθές μας είπαν ότι είναι 10ημερο το πρωτόκολλο ωστόσο σήμερα του ξανά έκαναν γενική ούρων και είναι καθαρή...

Έχουν κάνει ξανά καλλιέργεια και θα ξέρουμε αύριο...αν είναι καθαρή θα φύγουμε 😄😁 

Ελπίζω να είναι γιατί έχει ταλαιπωρηθεί το μικρακι μου.

Είχαν κυρίως το πρωί μια πολύ έντονη μυρωδιά αμμωνιας να το πω;έφερνε λιγο σε ψαριλα 🤣 Δεν ξέρω πώς να το περιγράψω...

Κι εγώ δεν κουνιέμαι όταν είναι επάνω μου,όπως κοιμάμαι έτσι ξυπνάω...Κι εγώ πιστεύω οτι ειναι ένστικτο...😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Καλησπέρα ναι ακόμα μέσα...Ευτυχως είναι καλά...Πυρετός,τρωει,τα καλα του είναι καλά...

Εχθές μας είπαν ότι είναι 10ημερο το πρωτόκολλο ωστόσο σήμερα του ξανά έκαναν γενική ούρων και είναι καθαρή...

Έχουν κάνει ξανά καλλιέργεια και θα ξέρουμε αύριο...αν είναι καθαρή θα φύγουμε 😄😁 

Ελπίζω να είναι γιατί έχει ταλαιπωρηθεί το μικρακι μου.

Είχαν κυρίως το πρωί μια πολύ έντονη μυρωδιά αμμωνιας να το πω;έφερνε λιγο σε ψαριλα 🤣 Δεν ξέρω πώς να το περιγράψω...

Κι εγώ δεν κουνιέμαι όταν είναι επάνω μου,όπως κοιμάμαι έτσι ξυπνάω...Κι εγώ πιστεύω οτι ειναι ένστικτο...😉

Ααα μάλιστα ! Γτ γενικά έχουν μια οσμή τα τσίσα του δικού μου αλλά όχι σαν ψαριλα κ σαν αυτό που περιγράφεις δλδ. Αντε ωραία αφού η γενική ήταν καθαρή λογικά κ η καλλιέργεια μπορεί να είναι κ αυτή καθαρή. Να πάρετε εξιτήριο κ να γυρίσετε σπιτι σας να μη ταλαιπωρείται άλλο το μωράκι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η IridaP είπε:

Καλησπερα! Λοιπόν Έμενα στην αρχή κοιμόταν μόνο επάνω μου.. Στην πορεία δεν βόλευε ούτε εμένα αλλά μάλλον ούτε κ εκείνη κ άρχισα να την βάζω στη φωλιά την οποία δέχτηκε εύκολα. Σειρά είχε το Λίκνο next to me. Εκει κοιμαται εύκολα όταν κοιμαται βαριά, αν δω ότι ψιλό ξυπνάει την βάζω δίπλα μου στο κρεβάτι να νιώθει ότι την έχω αγκαλιά. Νιώθω πολύ όμορφα κ εγώ κ αυτή κ επίσης την έχω στο νου μου όποτε δεν νομίζω ότι κοιμάμαι τόσο βαριά. Εσύ ξέρεις τις ανάγκες σας κ κανένας άλλος. Όταν ειστε κ οι 2 έτοιμοι θα πάει στην κούνια ή στο κρεβάτι μέχρι τότε να χαίρεσαι την κάθε στιγμή δίπλα του κ δεν πέφτει λογαριασμός σε κανέναν! 

Ήθελα επίσης να σας ρωτήσω αν έχετε βάλει τα μωράκια στο καρότσι που κοιτάει μπροστά. Σκέφτομαι να τη βάλω με βολευει πιο πολύ από το άλλο και νομίζω κ εκείνη θέλει πλέον να χαζεύει γύρω. Είναι 3 μηνών σε λίγες μέρες. Ευχαριστώ! 

Έτσι ακριβως...εμένα κοιμόταν ο κακομοίρης από την αρχή στο λίκνο του αλλά όταν χειροτέρεψε η παλινδρόμηση ήταν λύση η αγκαλιά...

Για να δούμε.. Κι εγώ προσπαθώ όταν με παίρνει να μην τον έχω επάνω μου.

Το καρότσι να σου πω εμείς θα Το κρατήσουμε λογικά και για τον 4ο και για να είναι πιο προστατευμένος από το κρύο αλλά και γιατί κοιμάται πιο άνετα...

Αν όμως το παιδάκι σου το βλέπεις έτοιμο γιατί όχι...ρώτησε τον παιδίατρο σας και δοκίμασε το!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Ααα μάλιστα ! Γτ γενικά έχουν μια οσμή τα τσίσα του δικού μου αλλά όχι σαν ψαριλα κ σαν αυτό που περιγράφεις δλδ. Αντε ωραία αφού η γενική ήταν καθαρή λογικά κ η καλλιέργεια μπορεί να είναι κ αυτή καθαρή. Να πάρετε εξιτήριο κ να γυρίσετε σπιτι σας να μη ταλαιπωρείται άλλο το μωράκι σου! 

Μα το έχει η τύχη του με το που γεννήθηκε να ταλαιπωρείται...τι να πω..περαστικά να είναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Μα το έχει η τύχη του με το που γεννήθηκε να ταλαιπωρείται...τι να πω..περαστικά να είναι...

Το ξέρω κορίτσι μου κ γι αυτό ας τελειώσουν όλες οι αναποδιές κ να είναι καλά το παιδάκι σου από δω κ στο εξής! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Κ μένα πάντως κορίτσια τρέχει ακόμα το γάλα από το άλλο στήθος που θηλαζω το μωρό . Κ η σύμβουλος μου είπε ότι έχω πολύ γάλα κ είναι λογικό . Ελπίζω μετά τους 3 μήνες να στρώσει. Πλέον μου είπε πως δν χρειάζεται να κανω 10-12 θηλασμούς . Κ να πω την αλήθεια τώρα που προσπαθώ να τον θηλαζω στις 3 ώρες κ πινει πιο αποτελεσματικά αλλά κ κοιμάται ρε κορίτσια! Έχει εδώ κ 2 μερες που μου κοιμάται επιτελους τη μέρα κ είμαι κ γώ πιο άνετη κ μπορώ να κανω κ δουλειές κ να ξεκουράζομαι. 

Εμένα μου ζητάει σχεδόν ανά μία ώρα την ημέρα, αλλά θηλάζει 5-10' λεπτά. Δεν ξέρω αν έκανα εγώ λάθος στην αρχή και τον έμαθα έτσι ή έτσι είναι το παιδί, πάντως σίγουρα ακολούθησα το ένστικτο μου. Εμένα χθες στο πήγαινε και στο έλα μου έκλαιγε ο κύριος, δεν κοιμόταν στο αμάξι, σταματήσαμε, τον κούνησα λίγο στα χέρια και κοιμήθηκε. Οπότε για εμάς βόλτα με αμάξι και ύπνος δεν πάνε μαζί. Μεγαλώνοντας αλλάζουν τα μωράκια μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Εμένα μου ζητάει σχεδόν ανά μία ώρα την ημέρα, αλλά θηλάζει 5-10' λεπτά. Δεν ξέρω αν έκανα εγώ λάθος στην αρχή και τον έμαθα έτσι ή έτσι είναι το παιδί, πάντως σίγουρα ακολούθησα το ένστικτο μου. Εμένα χθες στο πήγαινε και στο έλα μου έκλαιγε ο κύριος, δεν κοιμόταν στο αμάξι, σταματήσαμε, τον κούνησα λίγο στα χέρια και κοιμήθηκε. Οπότε για εμάς βόλτα με αμάξι και ύπνος δεν πάνε μαζί. Μεγαλώνοντας αλλάζουν τα μωράκια μας.

K εμένα έχει μειώσει αισθητά τους θηλασμους.. Έτρωγε ανά 1 ώρα όπως λες κ εσύ, ένα τώρα περνάνε 3-4 ώρες για να πεινάσει.. Μόνη της το πήγε εκεί κ όντως κρατάνε κ πιο λίγο..μάλλον χορταίνει πιο εύκολα κ τρώει πιο αποτελεσματικα, τι να πω.. Πάντα όλα αυτά βέβαια είναι με τις μέρες της 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dioni20 είπε:

Καλησπέρα ναι ακόμα μέσα...Ευτυχως είναι καλά...Πυρετός,τρωει,τα καλα του είναι καλά...

Εχθές μας είπαν ότι είναι 10ημερο το πρωτόκολλο ωστόσο σήμερα του ξανά έκαναν γενική ούρων και είναι καθαρή...

Έχουν κάνει ξανά καλλιέργεια και θα ξέρουμε αύριο...αν είναι καθαρή θα φύγουμε 😄😁 

Ελπίζω να είναι γιατί έχει ταλαιπωρηθεί το μικρακι μου.

Είχαν κυρίως το πρωί μια πολύ έντονη μυρωδιά αμμωνιας να το πω;έφερνε λιγο σε ψαριλα 🤣 Δεν ξέρω πώς να το περιγράψω...

Κι εγώ δεν κουνιέμαι όταν είναι επάνω μου,όπως κοιμάμαι έτσι ξυπνάω...Κι εγώ πιστεύω οτι ειναι ένστικτο...😉

Με το καλό να πάτε σπίτι σας για να ηρεμήσει το παιδάκι σου!🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Λίγο μικρουλι δεν είναι γι' αυτό το καρότσι; Εγώ δεν βγαίνω η αλήθεια είναι, αλλά αν βγω τον βάζω στο αβγό ή στην καλαθουνα.

Πώς είσαι με τις θηλές σου που είχες θέμα;

Λοιπόν ρώτησα παιδίατρο, μετά τους 6 μήνες να κοιτάνε μπροστά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Εμένα μου ζητάει σχεδόν ανά μία ώρα την ημέρα, αλλά θηλάζει 5-10' λεπτά. Δεν ξέρω αν έκανα εγώ λάθος στην αρχή και τον έμαθα έτσι ή έτσι είναι το παιδί, πάντως σίγουρα ακολούθησα το ένστικτο μου. Εμένα χθες στο πήγαινε και στο έλα μου έκλαιγε ο κύριος, δεν κοιμόταν στο αμάξι, σταματήσαμε, τον κούνησα λίγο στα χέρια και κοιμήθηκε. Οπότε για εμάς βόλτα με αμάξι και ύπνος δεν πάνε μαζί. Μεγαλώνοντας αλλάζουν τα μωράκια μας.

Νομίζω ότι μπορεί να έμαθε έτσι. Κοιτά κ γώ τώρα μπορεί να τον θηλάσω στο 3ωρο γτ θα κοιμάται αλλά κ στο δίωρο επειδή ζητάει. Εμένα πλέον δν θηλάζει τόσο πολύ. Κάνει 5-7 λεπτά το πολύ . Μπορεί να θηλάσει κ 10λεπτο αλλά όχι συχνά. Απ ότι φαίνεται πάντως τρώει καλά γτ όταν τον ζύγισε η σύμβουλος είχε πάρει ήδη 500 γρ σε 11 μερες . Εμείς έχουμε καιρό να βγούμε από τότε δλδ που πήγαμε παιδιατρο κ δν ξερω αν έχει αλλάξει κάτι. Στο καρότσι πάντως κ στο αμάξι μου κοιμάται. Τώρα όταν ξαναβγούμε θα δω αν συνεχίζει να κοιμάται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Νομίζω ότι μπορεί να έμαθε έτσι. Κοιτά κ γώ τώρα μπορεί να τον θηλάσω στο 3ωρο γτ θα κοιμάται αλλά κ στο δίωρο επειδή ζητάει. Εμένα πλέον δν θηλάζει τόσο πολύ. Κάνει 5-7 λεπτά το πολύ . Μπορεί να θηλάσει κ 10λεπτο αλλά όχι συχνά. Απ ότι φαίνεται πάντως τρώει καλά γτ όταν τον ζύγισε η σύμβουλος είχε πάρει ήδη 500 γρ σε 11 μερες . Εμείς έχουμε καιρό να βγούμε από τότε δλδ που πήγαμε παιδιατρο κ δν ξερω αν έχει αλλάξει κάτι. Στο καρότσι πάντως κ στο αμάξι μου κοιμάται. Τώρα όταν ξαναβγούμε θα δω αν συνεχίζει να κοιμάται. 

Φτου φτου, πολύ καλά. Εγώ δεν ξέρω πόσο θα πάρει αυτόν τον μήνα. Μάλλον έχουμε αλλεργία στα γαλακτοκομικά, είδα ελάχιστο αίμα στα κακά του και έχω σταματήσει τα πάντα.

Με σύμβουλο μίλησα και εγώ και μου είπε ότι το παιδί το έχει φτιάξει αυτό από μόνο του. Νομίζω βασικά ότι έχει εδώ και λίγες μέρες που αραίωσε τα γεύματα του αλλά να δούμε. Έχει και τις μπουνιές συνέχεια στο στόμα, αλλά η σύμβουλος μου είπε ότι δεν είναι απαραίτητα σημάδι πείνας, μάλλον φαγουριζουν τα ούλα του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Φτου φτου, πολύ καλά. Εγώ δεν ξέρω πόσο θα πάρει αυτόν τον μήνα. Μάλλον έχουμε αλλεργία στα γαλακτοκομικά, είδα ελάχιστο αίμα στα κακά του και έχω σταματήσει τα πάντα.

Με σύμβουλο μίλησα και εγώ και μου είπε ότι το παιδί το έχει φτιάξει αυτό από μόνο του. Νομίζω βασικά ότι έχει εδώ και λίγες μέρες που αραίωσε τα γεύματα του αλλά να δούμε. Έχει και τις μπουνιές συνέχεια στο στόμα, αλλά η σύμβουλος μου είπε ότι δεν είναι απαραίτητα σημάδι πείνας, μάλλον φαγουριζουν τα ούλα του.

Εγώ τα έχω κόψει τα γαλακτοκομικα εδώ κ μερες λόγω των κολικών ,ούτε όσπρια τρωω ούτε μπρόκολα κτλ . Καλά σου είπε η σύμβουλος το παιδί φτιάχνει τα γεύματα του κ την ώρα του θηλασμού . Καλά αυτό με τις μπουνιές ήθελα να σας πω κ γώ αν το κάνουν τα μωράκια σας. Εμένα τα βάζει συνέχεια ακόμη κ μετά που έχει φάει. Κ έχει απίστευτα σάλια ο γλυκός μου κ κάνουν κ μπουρμπουλήθρες 😊 Είναι από τα ούλα δν είναι σημάδι πείνας . Σημάδι πείνας είναι όταν τα βάζει την ώρα που ξυπνάει. Πάντως στον δικό μου έτσι είναι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Εγώ τα έχω κόψει τα γαλακτοκομικα εδώ κ μερες λόγω των κολικών ,ούτε όσπρια τρωω ούτε μπρόκολα κτλ . Καλά σου είπε η σύμβουλος το παιδί φτιάχνει τα γεύματα του κ την ώρα του θηλασμού . Καλά αυτό με τις μπουνιές ήθελα να σας πω κ γώ αν το κάνουν τα μωράκια σας. Εμένα τα βάζει συνέχεια ακόμη κ μετά που έχει φάει. Κ έχει απίστευτα σάλια ο γλυκός μου κ κάνουν κ μπουρμπουλήθρες 😊 Είναι από τα ούλα δν είναι σημάδι πείνας . Σημάδι πείνας είναι όταν τα βάζει την ώρα που ξυπνάει. Πάντως στον δικό μου έτσι είναι .

Κ εμένα τα ίδια. Το θέμα είναι ότι την ημέρα δεν κοιμάται πολύ. Εσένα πόση ώρα σου κοιμάται συνήθως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Κ εμένα τα ίδια. Το θέμα είναι ότι την ημέρα δεν κοιμάται πολύ. Εσένα πόση ώρα σου κοιμάται συνήθως;

Εμένα κοιμάται κάτι μισαωρα κ μετά ξυπνάει. Αυτές τις 3 μερες έχει στρώσει μόνο το μεσημέρι που μου κοιμάται από 1,5 ως 2 ωρες περίπου. Κ πραγματικά απόρησα . Λεω μήπως όντως ισχύει που λενε ότι στο 3μηνο αλλάζουν ! Γενικά είναι κ πιο ήρεμος αυτές τις μερες κ σήμερα που τον έβαλα πρώτη φορά στο γυμναστήριο που πήραμε έκατσε αρκετή ώρα χωρίς να γκρινιάξει κ έπαιζε κ γελούσε μονος του! Νομίζω ηρέμησε με το ινφακολικ  από τους κολικούς κ αυτό το βοήθησε σε όλα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Εμένα κοιμάται κάτι μισαωρα κ μετά ξυπνάει. Αυτές τις 3 μερες έχει στρώσει μόνο το μεσημέρι που μου κοιμάται από 1,5 ως 2 ωρες περίπου. Κ πραγματικά απόρησα . Λεω μήπως όντως ισχύει που λενε ότι στο 3μηνο αλλάζουν ! Γενικά είναι κ πιο ήρεμος αυτές τις μερες κ σήμερα που τον έβαλα πρώτη φορά στο γυμναστήριο που πήραμε έκατσε αρκετή ώρα χωρίς να γκρινιάξει κ έπαιζε κ γελούσε μονος του! Νομίζω ηρέμησε με το ινφακολικ  από τους κολικούς κ αυτό το βοήθησε σε όλα ! 

Και εμένα συνήθως μισάωρο κοιμάται την ημέρα. Ελπίζω αν όντως ισχύει να αλλάζουν προς το καλύτερο γιατί κα τόσοι θηλασμοι μέσα στην ημέρα είναι εξαντλητικοι. Εγώ πάντως μέχρι να ξυπνήσει το πρωί δεν σηκώνομαι ότι δουλειά και να έχω για να ξεκουράζομαι όσο μπορώ. Το ινφακολικ φάρμακο είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Και εμένα συνήθως μισάωρο κοιμάται την ημέρα. Ελπίζω αν όντως ισχύει να αλλάζουν προς το καλύτερο γιατί κα τόσοι θηλασμοι μέσα στην ημέρα είναι εξαντλητικοι. Εγώ πάντως μέχρι να ξυπνήσει το πρωί δεν σηκώνομαι ότι δουλειά και να έχω για να ξεκουράζομαι όσο μπορώ. Το ινφακολικ φάρμακο είναι;

Ναι είναι σταγόνες . Στα φάρμακα εντάσσεται. Του δινω κ προβιοτικά ταυτόχρονα. Μου είπε η σύμβουλος(είναι κ παιδίατρος) να το συνεχίσω το ινφακολικ μέχρι να τελειώσει. Έτσι κ αλλιώς μετά από 3μηνες ηρεμούν από τους κολικούς. Ναι οι τόσοι θηλασμοί είναι εξαντλητικοί κ γώ δν σηκώνομαι από το κρεβάτι μέχρι να ξυπνήσει για τα καλά. Γτ το πρωί 6:30 η ωρα που ξυπνάει ο άντρας μου ξυπνάει κ το μωρό κ από εκείνη την ωρα τον παιρνω στο κρεβάτι τον θηλαζω κ κοιμάται μαζί μου μέχρι 9:30 περίπου που θα ξυπνησει σίγουρα κ θα τον θηλάσω πάλι κ μετά κατά τις 10 με 10:30 θα σηκωθώ γτ δν κοιμάται εκείνη την ωρα. Κ κατά τις 12 πάλι θα θηλάσω όπου κοιμάται κάνα μισάωρο . Να φανταστείς εγώ πρωινό τρωω 11:30 η ωρα ! Αστέ να πάνε 🤪 Προτιμώ όμως να κοιμηθώ μέχρι 10 η ώρα παρά να κανω όλα τα αλλά χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Ναι είναι σταγόνες . Στα φάρμακα εντάσσεται. Του δινω κ προβιοτικά ταυτόχρονα. Μου είπε η σύμβουλος(είναι κ παιδίατρος) να το συνεχίσω το ινφακολικ μέχρι να τελειώσει. Έτσι κ αλλιώς μετά από 3μηνες ηρεμούν από τους κολικούς. Ναι οι τόσοι θηλασμοί είναι εξαντλητικοί κ γώ δν σηκώνομαι από το κρεβάτι μέχρι να ξυπνήσει για τα καλά. Γτ το πρωί 6:30 η ωρα που ξυπνάει ο άντρας μου ξυπνάει κ το μωρό κ από εκείνη την ωρα τον παιρνω στο κρεβάτι τον θηλαζω κ κοιμάται μαζί μου μέχρι 9:30 περίπου που θα ξυπνησει σίγουρα κ θα τον θηλάσω πάλι κ μετά κατά τις 10 με 10:30 θα σηκωθώ γτ δν κοιμάται εκείνη την ωρα. Κ κατά τις 12 πάλι θα θηλάσω όπου κοιμάται κάνα μισάωρο . Να φανταστείς εγώ πρωινό τρωω 11:30 η ωρα ! Αστέ να πάνε 🤪 Προτιμώ όμως να κοιμηθώ μέχρι 10 η ώρα παρά να κανω όλα τα αλλά χαχαχα

Καλά, για να φάω και να πιω καφέ τάμα πρέπει να κάνω. Στο εν το μεταξύ τελευταίαε ψάχνει σαν τρελό και δεν μπορώ να κουνηθώ ρούπι αν δεν είμαι στο οπτικό του πεδίο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Ναι είναι σταγόνες . Στα φάρμακα εντάσσεται. Του δινω κ προβιοτικά ταυτόχρονα. Μου είπε η σύμβουλος(είναι κ παιδίατρος) να το συνεχίσω το ινφακολικ μέχρι να τελειώσει. Έτσι κ αλλιώς μετά από 3μηνες ηρεμούν από τους κολικούς. Ναι οι τόσοι θηλασμοί είναι εξαντλητικοί κ γώ δν σηκώνομαι από το κρεβάτι μέχρι να ξυπνήσει για τα καλά. Γτ το πρωί 6:30 η ωρα που ξυπνάει ο άντρας μου ξυπνάει κ το μωρό κ από εκείνη την ωρα τον παιρνω στο κρεβάτι τον θηλαζω κ κοιμάται μαζί μου μέχρι 9:30 περίπου που θα ξυπνησει σίγουρα κ θα τον θηλάσω πάλι κ μετά κατά τις 10 με 10:30 θα σηκωθώ γτ δν κοιμάται εκείνη την ωρα. Κ κατά τις 12 πάλι θα θηλάσω όπου κοιμάται κάνα μισάωρο . Να φανταστείς εγώ πρωινό τρωω 11:30 η ωρα ! Αστέ να πάνε 🤪 Προτιμώ όμως να κοιμηθώ μέχρι 10 η ώρα παρά να κανω όλα τα αλλά χαχαχα

Τα ίδια. Σήμερα έφαγα στις 12...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλά, για να φάω και να πιω καφέ τάμα πρέπει να κάνω. Στο εν το μεταξύ τελευταίαε ψάχνει σαν τρελό και δεν μπορώ να κουνηθώ ρούπι αν δεν είμαι στο οπτικό του πεδίο.

Αστα να πάνε έτσι ήμουν όταν ειχε τους κολικούς κ ήταν όλη μέρα πάνω μου κολλημένος . Όχι να φάω δν μπορούσα αλλά ούτε να κατούρησω. Καλά κ μένα με παρακολουθεί όλη την ωρα κ όταν δν είμαι γύρω του κ δν με βλέπει ρίχνει κλάμα για να πάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες...

Είπα να σας ενημερώσω για τις εξελίξεις...

Αρχικά κι εμένα τρώει τα χέρια του χωρίς να πεινάει και έχει πολλά σάλια με μπουρμπουλήθρες 🤣😂

Την μέρα κι εμένα κοιμαται μισάωρο εκτός αν είναι επάνω μου που ξεχνάει να ξυπνήσει χαχαχαχα

Infacolic πήραμε κι εμείς και δείχνει να τον βοηθάει αλλά πίνουμε οπωσδήποτε και προβιοτικα που τον βοηθάνε να τα κάνει γιατί ο σίδηρος τον κάνει δυσκοιλιο.

Στα δικά μας τώρα πήραμε εξιτήριο σήμερα το μεσημέρι...θα πιούμε άλλες πέντε μέρες αντιβίωση πρωί-βραδυ και μετά θα πίνουμε κάθε βράδυ μέχρι να πάμε για τις εξετάσεις...(υπέρηχο και κυστεογραφια)

Μας είπαν ότι και καθαρές να βγουν οι εξετάσεις αν κάνει πυρετό στο μέλλον το πρώτο πραγμα που πρέπει να κάνουμε είναι γενική ούρων και καλλιέργεια... 🤷‍♂️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Καλησπέρα σε όλες...

Είπα να σας ενημερώσω για τις εξελίξεις...

Αρχικά κι εμένα τρώει τα χέρια του χωρίς να πεινάει και έχει πολλά σάλια με μπουρμπουλήθρες 🤣😂

Την μέρα κι εμένα κοιμαται μισάωρο εκτός αν είναι επάνω μου που ξεχνάει να ξυπνήσει χαχαχαχα

Infacolic πήραμε κι εμείς και δείχνει να τον βοηθάει αλλά πίνουμε οπωσδήποτε και προβιοτικα που τον βοηθάνε να τα κάνει γιατί ο σίδηρος τον κάνει δυσκοιλιο.

Στα δικά μας τώρα πήραμε εξιτήριο σήμερα το μεσημέρι...θα πιούμε άλλες πέντε μέρες αντιβίωση πρωί-βραδυ και μετά θα πίνουμε κάθε βράδυ μέχρι να πάμε για τις εξετάσεις...(υπέρηχο και κυστεογραφια)

Μας είπαν ότι και καθαρές να βγουν οι εξετάσεις αν κάνει πυρετό στο μέλλον το πρώτο πραγμα που πρέπει να κάνουμε είναι γενική ούρων και καλλιέργεια... 🤷‍♂️

Καλημέρα κορίτσι μου.

Καταρχάς ευτυχώς βγήκατε γρήγορα. Καλή ανάρρωση και περαστικουλια στο μικρακι σου. Σαν την θαλπωρή του σπιτιού δεν έχει.

Όσον αφορά τις εξετάσεις που σου είπαν ότι πρέπει να γίνουν να είσαι προετοιμασμένη. Δεν πονάνε, αλλά σίγουρα θα φέρουν αναστάτωση στον μικρό. Η κυστεογραφια αν την κάνεις έξω κοστίζει 200-250€. Για την αντιβίωση μην στεναχωριέσαι, εμένα παίρνει από την αρχή για να μην κάνει ουρολοιμώξεις. Μάλιστα τελευταία την τρώει τόσο εύκολα και γρήγορα το γλυκουλι μου. Εύχομαι να μην ξαναεχετε θέμα γιατί ταλαιπωρήθηκες με διάφορα κι εσύ.

Βλέπω με τους τόνους και τις συνήθειες πάνω κάτω όλες τα ίδια έχουμε. Αυτό που κοιμούνται επάνω σας βρε κορίτσια, εμένα μου νευριάζει καμία φορά όταν τον αφήνω πάνω μου. Λέτε να τον βάζω λάθος; Μου έχει κοιμηθεί και δίωρο βέβαια αλλά ξύπνησε και έκλαιγε σε κάποια φάση.

Θα μου λείψει αυτή η παρέα αν κάποια στιγμή κλείσει το ποστ...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Καλησπέρα σε όλες...

Είπα να σας ενημερώσω για τις εξελίξεις...

Αρχικά κι εμένα τρώει τα χέρια του χωρίς να πεινάει και έχει πολλά σάλια με μπουρμπουλήθρες 🤣😂

Την μέρα κι εμένα κοιμαται μισάωρο εκτός αν είναι επάνω μου που ξεχνάει να ξυπνήσει χαχαχαχα

Infacolic πήραμε κι εμείς και δείχνει να τον βοηθάει αλλά πίνουμε οπωσδήποτε και προβιοτικα που τον βοηθάνε να τα κάνει γιατί ο σίδηρος τον κάνει δυσκοιλιο.

Στα δικά μας τώρα πήραμε εξιτήριο σήμερα το μεσημέρι...θα πιούμε άλλες πέντε μέρες αντιβίωση πρωί-βραδυ και μετά θα πίνουμε κάθε βράδυ μέχρι να πάμε για τις εξετάσεις...(υπέρηχο και κυστεογραφια)

Μας είπαν ότι και καθαρές να βγουν οι εξετάσεις αν κάνει πυρετό στο μέλλον το πρώτο πραγμα που πρέπει να κάνουμε είναι γενική ούρων και καλλιέργεια... 🤷‍♂️

Καλή ανάρρωση στο παιδάκι σου και να είναι η τελευταία περιπέτεια αυτή σας εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου, την Τρίτη πήγαμε παιδίατρο όλα μια χαρά με την μπέμπα ευτυχώς είναι 5460 γραμμάρια και 59,5 υψος, κάναμε και το πρώτο εμβόλιο δεν έχει ανεβάσει πυρετό αλλά έχει απίστευτη γκρίνια κάτι κάτι απότομα σπαρακτικά κλάμματα και θέλει μόνο αγκαλιά και βόλτα με το που βάλω τον κώλο μου κάτω ξανά κλαίει, είμαι και μόνη μου σχεδόν όλη μέρα και σήμερα έχω πελαγωσει ουτε να κατουρίσω δεν έχω καταφέρει! 

Όσο αφορά ω τις μπουνιτσες και εμένα τις βάζει στο στόμα δεν είναι ένδειξη πείνας μου είπε ο παιδίατρος ω απλά να μην βάζει μόνο τον αντίχειρα γιατί δεν κόβεται ευκολα μετά! 

Επίσης εγώ την έχω στο next to me δίπλα μου καιγόταν ξυπνήσει το πρωί γυρω στο 7-8 θα την πάρω στο κρεβάτι να την θηλασω και θα κοιμηθουμε μαζί εκεί, προσπαθώ να κοιμάμαι και εγώ όσο κοιμάται για να είμαι ξεκουραστη οι δουλειές γίνονται και μετά!! Ας τα απολαύσουμε όσο περισσότερο μπορούμε ήδη μου φαίνεται ότι μεγάλωσε 😥😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️και σε εσενα εύχομαι πολύ συντομα μα έρθει το μωρακι σου🙏❤️ η αλήθεια είναι πως  είναι πολύ θετικο που κάνω συλληψη έστω και με σπερματεγχυνση 🙏 μέσα στο καλοκαιρι θα κάνω πάλι σπερματεγχυνση καθώς μου έδωσε το οκ ο γιατρός ! Θα του πω αν είναι να την κάνω τον Ιούνιο πρώτα ο θεος🙏
    • Εντάξει μπορείς να φας λίγο πιστεύω εμένα με αφηνε η Ενδοκρινολογος να φάω μου είχε πει ποσότητα αλλά δεν θυμάμαι ποσο μου είχε πει 🤔  αλλά εγω να πω την αλήθεια το παγωτο λαχταρουσα πιο πολύ το καλοκαίρι  😂
    • Ναι θυμάμαι κορίτσι μου την περίπτωση σου ... πραγματικά λυπάμαι πολύ 😥είμαι σίγουρη όμως ότι θα καταφέρεις σύντομα να πιάσεις στα χέρια σου ένα γερό και δυνατό μωρό όπως εσύ!! 🙏🙏 Στο εύχομαι από την καρδιά μου 🫶🏼🫶🏼 μέσα σε όλο αυτό υπάρχει κ ένα καλό ότι τουλάχιστον με την σπερματεγχυση είχες αποτέλεσμα! Άντε να περάσει ο καιρός να πας να δούμε πως θα κινηθείτε!! ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...