Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Τι συμπτώματα θέλουν παραπάνω από αυτά που έχει το μωρό, πρέπει να τα είχε όλα δλδ;

Καλά, απαράδεκτοι που το τρύπησαν τρεις φορές, εμένα μια και πόνεσε η ψυχή μου. Δεν υπάρχει τρόπος να ελέγξουν αν έχει ούρα πριν;

Κουράγιο κορίτσι, τι να πω! Ευτυχώς τώρα είστε μαζί. Περαστικά σας και να εύχομαι γρήγορα να γυρίσετε σπιτάκι σας.

Αχ δεν ξερω ειλικρινά...τρεις φορές χθες και μια σήμερα..στο μεταξύ σήμερα το μωρο τσιριξε κυριολεκτικά...εγώ έκλαιγα απέξω!Ξέρω ειναι για το καλό του αλλα τόση ταλαιπωρία το παιδάκι κριμα...

Γενικά δεν είναι και πολύ καλό το νοσοκομείο που είμαστε...ψιλό υπολειτουργεί αλλά μας διαβεβαιωσε η παιδίατρος ότι το Παιδιατρικό εδώ ειναι αξιόπιστο.

Είναι και το πιο κοντινό μας...το επόμενο ειναι στη μια ώρα δρόμο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Αχ δεν ξερω ειλικρινά...τρεις φορές χθες και μια σήμερα..στο μεταξύ σήμερα το μωρο τσιριξε κυριολεκτικά...εγώ έκλαιγα απέξω!Ξέρω ειναι για το καλό του αλλα τόση ταλαιπωρία το παιδάκι κριμα...

Γενικά δεν είναι και πολύ καλό το νοσοκομείο που είμαστε...ψιλό υπολειτουργεί αλλά μας διαβεβαιωσε η παιδίατρος ότι το Παιδιατρικό εδώ ειναι αξιόπιστο.

Είναι και το πιο κοντινό μας...το επόμενο ειναι στη μια ώρα δρόμο...

Σε καταλαβαίνω, εγώ ήμουν μπροστά όταν του έκανε ο παιδίατρος την παρακέντηση και ούρλιαζε ο καημένος, ευτυχώς όμως είχε ούρα. Υπομονή, σκέψου ότι δεν θα τα θυμάται αυτά μετά, δεν ξέρω τι άλλο να σου πω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Κουραγιο βρε κορίτσι μου!!! Εύχομαι να γίνει το συντομότερο δυνατόν καλά το μικρούλι σου!!! Έχετε ταλαιπωρηθεί πολύ!!! 

Εμείς κάναμε το πρωί τα πρώτα μας εμβόλια κ σήκωσε 37.8 πριν λίγο κ την έχω αγκαλίτσα που θηλάζει κ είναι ζεστή κ ήρεμη κ είμαι έτοιμη να κλάψω.. 😥😥 εσάς σας είχαν κάνει πυρετό;

Εμενα τώρα είναι 3μιση μηνών εχουμε κάνει ήδη 2 εμβόλια. Σε κανένα δεν έκανε πυρετό αλλα ειχε γκρίνια κ έτσι σαν αδιαθετος. Αλλα το 37.8 δεν θεωρείται πυρετός όπως είπε κ η κοπέλα παραπάνω μην αγχώνεσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Του πήραν ξανά σήμερα υπεριβικα και τουλάχιστον καταφεραν να πάρουν με την πρώτη...

Το ειδικό βάρος ήταν 1010 στην μια εξέταση και 1015 στην άλλη...

Επίσης είχαμε  12 πυοσφαιρια στη μια και 15 στην άλλη...🙄 αλλά ήταν από σακουλάκια οπότε λέει είναι λογικά να υπάρχουν και τα νιτρώδη στην μιαβεξεταση βγήκαν θετικά στην άλλη αρνητικά...

Έτσι μου τον πήραν εμένα την πρώτη φορά...σπαει η καρδιά σου κομμάτια...Τουλάχιστον τώρα είμαστε μαζί ❤

 

Από τα λίγα που ξέρω είναι καλές οι τιμές. Βέβαια παίζουν ρόλο κ τα εργαστήρια. Τα πυοσφαιρια εμάς όταν μας είπαν για εισαγωγή ήταν 25 να φανταστείς. Αρα εσεις είστε καλά. Σου είπαν πόσες μέρες θα πάρει αντιβίωση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Μόλις ηρεμήσουμε λιγάκι θα σου στείλω τα νούμερα...

Κάναμε εισαγωγή πάντως.Εβαλαν φλέβα και του πήραν αίμα.Σημερα θα του βάλουν και καθετήρα για να πάρουν ουρα γιατί χθες τελικά το τρύπησαν τρεις φορές το παιδι οχι δύο..🥺

Οι καλλιέργειες είναι θετικές αλλά θα ξέρουμε ποιό μικρόβιο είναι ακριβώς αύριο...Μάλλον κολοβακτηριδιο.

Πάντως κάνει σε όλους εντύπωση που δεν έχει αλλα συμπτώματα και παρ'όλα αυτά το καταλαβα 🤔🤔🤔

Κλαίει τρομαριτσα μου όμως και θέλει μόνο αγκαλίτσα..πφφφ τι αλλο θα πάθει δεν ξερω...σε δύο μήνες δύο νοσηλείες...😭😭😭

Κοριτσι μου περαστικά να ναι και σύντομα να το αφήσετε όλα πίσω σας!Κρίμα πολύ κρίμα για το μωρουδακι τόση ταλαιπωρία! Μόνο θετική σκέψη και όλα να πάνε καλά από εδώ και πέρα! 🙏💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Κουραγιο βρε κορίτσι μου!!! Εύχομαι να γίνει το συντομότερο δυνατόν καλά το μικρούλι σου!!! Έχετε ταλαιπωρηθεί πολύ!!! 

Εμείς κάναμε το πρωί τα πρώτα μας εμβόλια κ σήκωσε 37.8 πριν λίγο κ την έχω αγκαλίτσα που θηλάζει κ είναι ζεστή κ ήρεμη κ είμαι έτοιμη να κλάψω.. 😥😥 εσάς σας είχαν κάνει πυρετό;

Ψυχούλες μου τι τραβάμε...

Ειμς δεν είχαμε κάνει πυρετό αλλά είχε πολύ γκρίνια το παιδι...ήπιαμε λίγο ντεπονακι και μετά ησύχασε...μια φορά δώσαμε δεν ξαναπήρε κάτι ούτε ξανά είχε κάποιο συμπτωμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Από τα λίγα που ξέρω είναι καλές οι τιμές. Βέβαια παίζουν ρόλο κ τα εργαστήρια. Τα πυοσφαιρια εμάς όταν μας είπαν για εισαγωγή ήταν 25 να φανταστείς. Αρα εσεις είστε καλά. Σου είπαν πόσες μέρες θα πάρει αντιβίωση?

Δεν μας είπαν.Περιμενουμε τις καλλιέργειες...Το πρωτόκολλο είναι 10 μέρες θα δείξει όμως...

Στο μεταξύ ήρθε τώρα μια νοσηλεύτρια και μου λέει επάνω σου κοιμαται;Λέω Ναι...

Ααααα μου λέει να του το κόψεις γιατί κακομαθαινουν...

οκ...τι να πω; Να το αφήσω δλδ το παιδάκι κουρασμένο,πονεμένο σε ξένο περιβάλλον να κλαίει για να μην κακομαθει...😒🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Δεν μας είπαν.Περιμενουμε τις καλλιέργειες...Το πρωτόκολλο είναι 10 μέρες θα δείξει όμως...

Στο μεταξύ ήρθε τώρα μια νοσηλεύτρια και μου λέει επάνω σου κοιμαται;Λέω Ναι...

Ααααα μου λέει να του το κόψεις γιατί κακομαθαινουν...

οκ...τι να πω; Να το αφήσω δλδ το παιδάκι κουρασμένο,πονεμένο σε ξένο περιβάλλον να κλαίει για να μην κακομαθει...😒🙄

Να της πεις να κοιτάει την δουλειά της η κυρία. Είναι αποκλειστικά δικό σου θέμα αυτό. Έλεος δλδ, συγχιζομαι όταν ακούω τέτοια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Εμενα τώρα είναι 3μιση μηνών εχουμε κάνει ήδη 2 εμβόλια. Σε κανένα δεν έκανε πυρετό αλλα ειχε γκρίνια κ έτσι σαν αδιαθετος. Αλλα το 37.8 δεν θεωρείται πυρετός όπως είπε κ η κοπέλα παραπάνω μην αγχώνεσαι 

Μου είναι πρωτόγνωρο μωρέ κ στεναχωριέμαι γιατί ο γιος μου που είναι 9 χρονών δεν έκανε ποτέ δέκατα/πυρετό από εμβόλιο. Θα περάσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Δεν μας είπαν.Περιμενουμε τις καλλιέργειες...Το πρωτόκολλο είναι 10 μέρες θα δείξει όμως...

Στο μεταξύ ήρθε τώρα μια νοσηλεύτρια και μου λέει επάνω σου κοιμαται;Λέω Ναι...

Ααααα μου λέει να του το κόψεις γιατί κακομαθαινουν...

οκ...τι να πω; Να το αφήσω δλδ το παιδάκι κουρασμένο,πονεμένο σε ξένο περιβάλλον να κλαίει για να μην κακομαθει...😒🙄

Πω ρε φίλε αλήθεια λες? Έτσι είπε? Πως δεν την εβρισες? Εγώ θέλω να το κακομαθω έπρεπε να της πεις. Ξέρω αλλά ίσως επειδή είναι μεγάλο κ όχι νεογνο να μη κάτσει τόσο πολύ. Στο εύχομαι δλδ. Εμείς 1 μήνα αφού βγήκαμε κάναμε κυστεογραφια  υπερηχογραφικη εννοείται. Κ όχι στο νοσοκομείο έξω σε ιδιώτη. Γιατί στο νοσοκομείο αν την έκανες έπαιρνε ακτινοβολία το κυριότερο κ έπρεπε να κάτσουμε κ ένα βράδυ μέσα. Συζήτησε το όταν με το καλό φύγετε αν σου πούνε κ εσένα για κυστεογραφια. Να είσαι ενημερωμενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Μου είναι πρωτόγνωρο μωρέ κ στεναχωριέμαι γιατί ο γιος μου που είναι 9 χρονών δεν έκανε ποτέ δέκατα/πυρετό από εμβόλιο. Θα περάσει...

Ναι κ εγω τον πυρετό τον τρέμω. Δε νομιζω να ανεβάσει περισσότερο. Όλα καλά σου εύχομαι!! Να έχετε ένα ήσυχο βράδυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Δεν μας είπαν.Περιμενουμε τις καλλιέργειες...Το πρωτόκολλο είναι 10 μέρες θα δείξει όμως...

Στο μεταξύ ήρθε τώρα μια νοσηλεύτρια και μου λέει επάνω σου κοιμαται;Λέω Ναι...

Ααααα μου λέει να του το κόψεις γιατί κακομαθαινουν...

οκ...τι να πω; Να το αφήσω δλδ το παιδάκι κουρασμένο,πονεμένο σε ξένο περιβάλλον να κλαίει για να μην κακομαθει...😒🙄

Μα κι εσύ... Είναι ταλαιπωρημένο το μωρό, είστε στο νοσοκομείο κ το έχεις κ αγκαλιά; Απαράδεκτο... Πες μου που είσαι να στείλω την πρόνοια... 🤦🤦🤦

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Ναι κ εγω τον πυρετό τον τρέμω. Δε νομιζω να ανεβάσει περισσότερο. Όλα καλά σου εύχομαι!! Να έχετε ένα ήσυχο βράδυ!!

Σ ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Καλό βράδυ σε όλες μας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Πω ρε φίλε αλήθεια λες? Έτσι είπε? Πως δεν την εβρισες? Εγώ θέλω να το κακομαθω έπρεπε να της πεις. Ξέρω αλλά ίσως επειδή είναι μεγάλο κ όχι νεογνο να μη κάτσει τόσο πολύ. Στο εύχομαι δλδ. Εμείς 1 μήνα αφού βγήκαμε κάναμε κυστεογραφια  υπερηχογραφικη εννοείται. Κ όχι στο νοσοκομείο έξω σε ιδιώτη. Γιατί στο νοσοκομείο αν την έκανες έπαιρνε ακτινοβολία το κυριότερο κ έπρεπε να κάτσουμε κ ένα βράδυ μέσα. Συζήτησε το όταν με το καλό φύγετε αν σου πούνε κ εσένα για κυστεογραφια. Να είσαι ενημερωμενη

Ναι καλά έκανες και μου το είπες...για να δούμε...μακάρι...όσο πιο γρήγορα τελειώσει όλο αυτό τόσο το καλύτερο...

Μην αγχώνεσαι παίρνουν θάρρος μόνοι τους και καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του...Ε εκμεταλλεύονται κιόλας μου λέει όταν είναι στα νοσοκομεία μην νομίζεις...

Δύο μηνών βρεφος με εκμεταλλεύεται αν είναι δυνατόν πια...🤬🤬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Ναι καλά έκανες και μου το είπες...για να δούμε...μακάρι...όσο πιο γρήγορα τελειώσει όλο αυτό τόσο το καλύτερο...

Μην αγχώνεσαι παίρνουν θάρρος μόνοι τους και καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του...Ε εκμεταλλεύονται κιόλας μου λέει όταν είναι στα νοσοκομεία μην νομίζεις...

Δύο μηνών βρεφος με εκμεταλλεύεται αν είναι δυνατόν πια...🤬🤬

Α κ αν σου πούνε για κυστεογραφια ρώτα υπερηχογραφικη ή επεμβατικη πρέπει να κάνει το μωρό. Με την επεμβατικη παίρνει ακτινοβολία με τη  άλλη όχι. Είναι βεβαια κ καθε περίπτωση διαφορετική. Εσας μπορεί να μη χρειαστεί τπτ. Εμένα ήταν πολύ μωράκι. Με την κυστεογραφια φαίνεται αν έχει παλινδρόμηση στα ούρα κ έπαθε ουρολοιμωξη. Θα σε κατευθύνουν από εκεί. Εμείς την υπερηχογραφικη που κάναμε σε ιδιώτη την πληρώσαμε 200ευρω ενώ η άλλη στο νοσοκομείο είναι δωρεάν 

Δε θέλω να θεωρήσεις ότι κάνω την έξυπνη και στα λέω όλα αυτά. Απλά ότι ξέρω ότι δλδ περάσαμε εμείς θέλω να στο μεταφέρω. Ο κάθε γιατρός διαφορετικός κ πιο πολύ το κάθε παιδάκι διαφορετικό όπως κ η κάθε περίπτωση. Εσεις μπορεί να μη χρειαστεί να κάνετε τπτ από όλα αυτά κ στο εύχομαι δλδ απλά εγώ σου λέω την δικιά μ εμπειρία. Μη παρεξηγήθουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Α κ αν σου πούνε για κυστεογραφια ρώτα υπερηχογραφικη ή επεμβατικη πρέπει να κάνει το μωρό. Με την επεμβατικη παίρνει ακτινοβολία με τη  άλλη όχι. Είναι βεβαια κ καθε περίπτωση διαφορετική. Εσας μπορεί να μη χρειαστεί τπτ. Εμένα ήταν πολύ μωράκι. Με την κυστεογραφια φαίνεται αν έχει παλινδρόμηση στα ούρα κ έπαθε ουρολοιμωξη. Θα σε κατευθύνουν από εκεί. Εμείς την υπερηχογραφικη που κάναμε σε ιδιώτη την πληρώσαμε 200ευρω ενώ η άλλη στο νοσοκομείο είναι δωρεάν 

Δε θέλω να θεωρήσεις ότι κάνω την έξυπνη και στα λέω όλα αυτά. Απλά ότι ξέρω ότι δλδ περάσαμε εμείς θέλω να στο μεταφέρω. Ο κάθε γιατρός διαφορετικός κ πιο πολύ το κάθε παιδάκι διαφορετικό όπως κ η κάθε περίπτωση. Εσεις μπορεί να μη χρειαστεί να κάνετε τπτ από όλα αυτά κ στο εύχομαι δλδ απλά εγώ σου λέω την δικιά μ εμπειρία. Μη παρεξηγήθουμε

Καλημέρα. Εσείς σπινθηρογράφημα κάνατε; Βασικά έπαθε το παιδί ουρολοίμωξη και ψαξατε να δείτε γιατί ή είχε κάτι στα νεφρά και το ξέρατε; Γιατί εμείς ξέραμε προγεννητικά ότι έχουμε θεματακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα. Εσείς σπινθηρογράφημα κάνατε; Βασικά έπαθε το παιδί ουρολοίμωξη και ψαξατε να δείτε γιατί ή είχε κάτι στα νεφρά και το ξέρατε; Γιατί εμείς ξέραμε προγεννητικά ότι έχουμε θεματακι.

Καλημέρα!! Όχι δε κάναμε σπινθηρογραφημα. Αυτο γιατι το κάνεις? Όχι προγεννητικα δεν είδε κάτι. 10 ημερών έπαθε ουρολοιμωξη χωρίς να ξέρουμε κάτι από πριν. Κ μετά από 1 μήνα κάναμε τη κυστεογραφια που δείχνει αν κάνει παλινδρόμηση ούρων κ υπέρηχο μαζί να δουν αν έχει πυελικο νεφρό. Υπέρηχο του έκαναν κ κατά τη διάρκεια της νοσηλείας αλλά δεν έδειξε κάτι όπως κ ο 2ος υπέρηχος στον ιδιώτη γιατρο.  Μόνο παλινδρόμηση 2ου βαθμού έχει που δε φαίνεται ούτε στον υπέρηχο του παιδιού ούτε προγεννητικα. Μόνο 4ου κ 5ου βαθμού παλινδρόμηση φαίνεται προγεννητικα. 

Αλλά με το σπινθηρογραφημα τι βλέπεις? Δε μας είπαν κάτι. Ποιος σας το σύστησε εσάς? Εμείς πήγαμε κ σε παιδονεφρολογο μετά το νοσοκομείο κ μας είπε αυτός τι να κάνουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Καλημέρα!! Όχι δε κάναμε σπινθηρογραφημα. Αυτο γιατι το κάνεις? Όχι προγεννητικα δεν είδε κάτι. 10 ημερών έπαθε ουρολοιμωξη χωρίς να ξέρουμε κάτι από πριν. Κ μετά από 1 μήνα κάναμε τη κυστεογραφια που δείχνει αν κάνει παλινδρόμηση ούρων κ υπέρηχο μαζί να δουν αν έχει πυελικο νεφρό. Υπέρηχο του έκαναν κ κατά τη διάρκεια της νοσηλείας αλλά δεν έδειξε κάτι όπως κ ο 2ος υπέρηχος στον ιδιώτη γιατρο.  Μόνο παλινδρόμηση 2ου βαθμού έχει που δε φαίνεται ούτε στον υπέρηχο του παιδιού ούτε προγεννητικα. Μόνο 4ου κ 5ου βαθμού παλινδρόμηση φαίνεται προγεννητικα. 

Αλλά με το σπινθηρογραφημα τι βλέπεις? Δε μας είπαν κάτι. Ποιος σας το σύστησε εσάς? Εμείς πήγαμε κ σε παιδονεφρολογο μετά το νοσοκομείο κ μας είπε αυτός τι να κάνουμε 

Το κάνεις για να δεις την νεφρική λειτουργία. Ότι κάναμε μέχρι τώρα έγινε με καθοδήγηση παιδονεφρολογου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/1/2022 at 1:21 ΜΜ, ο/η troia είπε:

Όλα αυτά που αναφέρεις αρέσουν και στη δικιά μου, αλλά για λίγο δυστυχώς...Δεν μου αφήνει πολύ χρόνο για να κάνω σοβαρές δουλειές στο σπίτι. Όταν όμως είμαι κι εγώ μαζί της και με βλέπει κάθεται περισσότερο στο γυμναστήριο. Γενικά της αρέσει να είναι με κόσμο, να της μιλάμε και να μας ακούει να μιλάμε. Δεν της αρέσει να κάθεται μόνη της και αυτό μου δημιουργεί πρόβλημα, γιατί μπορώ να κάνω ελάχιστα πράγματα στο σπίτι...

Αχ και η δικιά μου όσο είναι με κόσμο δεν την πειράζει καθόλου κάθεται και στο ριλαξ και στο γυμναστήριο, αλλά θέλει να μας ακούει και να μας βλέπει αν την βάλω στο δωμάτιο κλαίει!! Εγώ συνήθως όταν είμαι μόνη μου μετακινω παντου το ριλαξ για  να κάνω και καμια δουλειά!! Έστω όσο κάθεται κάτι θα προλάβω να κάνω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Α κ αν σου πούνε για κυστεογραφια ρώτα υπερηχογραφικη ή επεμβατικη πρέπει να κάνει το μωρό. Με την επεμβατικη παίρνει ακτινοβολία με τη  άλλη όχι. Είναι βεβαια κ καθε περίπτωση διαφορετική. Εσας μπορεί να μη χρειαστεί τπτ. Εμένα ήταν πολύ μωράκι. Με την κυστεογραφια φαίνεται αν έχει παλινδρόμηση στα ούρα κ έπαθε ουρολοιμωξη. Θα σε κατευθύνουν από εκεί. Εμείς την υπερηχογραφικη που κάναμε σε ιδιώτη την πληρώσαμε 200ευρω ενώ η άλλη στο νοσοκομείο είναι δωρεάν 

Δε θέλω να θεωρήσεις ότι κάνω την έξυπνη και στα λέω όλα αυτά. Απλά ότι ξέρω ότι δλδ περάσαμε εμείς θέλω να στο μεταφέρω. Ο κάθε γιατρός διαφορετικός κ πιο πολύ το κάθε παιδάκι διαφορετικό όπως κ η κάθε περίπτωση. Εσεις μπορεί να μη χρειαστεί να κάνετε τπτ από όλα αυτά κ στο εύχομαι δλδ απλά εγώ σου λέω την δικιά μ εμπειρία. Μη παρεξηγήθουμε

Όχι όχι καλά κάνεις και μου λες να έχω μια εικόνα...

Μην αγχώνεσαι δεν παρεξηγώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/1/2022 at 3:43 ΜΜ, ο/η sweetheart12 είπε:

Τα μωράκια μας μοιάζουν . Ούτε μένα κάθεται μόνος του . Σου λέω σε όλα αυτά κάθεται από λίγο κ μετά γκρινιάζει για να τον πάρω. Σήμερα κάλεσα κ σύμβουλο θηλασμού μήπως δν κανω κάτι σωστά κ μου κοιμάται μισάωρα κ μου είπε να μην τον αφήνω να γλαρωνει στο στήθος κ να τον ξυπνάω εκείνη τη στιγμή έτσι ώστε να τρώει καλά . Γτ προφανώς τρώει συνέχεια κ από λίγο ο δικός μου. Κ μετά το βράδυ ξυπνάει συνέχεια για να φάει. Κ επίσης όταν τον βάζω στο γυμναστήριο η στο ρηλαξ κτλ να τον αφήνω μόνο κ ας γκρινιάζει γτ αλλιώς θα με θέλει συνέχεια κοντά του κ δν θα μπορώ στο μέλλον να κανω τπτ. Κ γώ δν μπορώ να κανω τπτ από δουλειές στο σπιτι. Ούτε κ για τον εαυτό μου δν μπορώ να κανω πράγματα . Με τα χίλια  ζόρια πλένομαι  κ βουρτσίζω τα δόντια μου το πρωί κ μπάνιο μόνο όταν έρθει ο άντρας μου μπορώ να κανω. Τα δε μποτε ομορφιάς τα έχω ξεχάσει 🤪😂 Θελω να πάω μια ολόκληρη μέρα σε ένα σπα κ να με περιποιηθούν κ να απολαμβάνω το καφεδάκι μου εκεί κ ολα τα σχετικά , αλλά μου φαντάζει τόσο μακρινό όλο αυτό που δν ξέρω ποτέ θα μπορέσω να το κανω … χαχαχα . Ας είναι ομως καλά  κ γερά τα μωρακια μας κ όλα κάποια στιγμή θα τα απολαύσουμε κ πάλι ,απλά μας είναι πρωτόγνωρα ολα τώρα γι αυτό κ ζοριζόμαστε !

Σαν να με βλέπω! Μπάνιο κάθε βράδυ μόλις κοιμηθεί, δόντια το μεσημέρι όταν γυρίσει ο άντρας μου!! Εγώ το μόνο μποτέ που έκανα ήταν να πάω να βάψω τα μαλλιά μετά από 1,5 χρόνο βρήκα ευκαιρία γιατί ήταν εδώ η μαμά μου και την κράτησε αλλιώς δεν ξέρω ποτε θα τα ξανά έκανα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/1/2022 at 5:11 ΜΜ, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλά, εγώ αν μαγειρέψω ικανοποιημένη είμαι. Πλυντήρια τα βάζω πρωί πρωί και τα απλώνω όταν τον έχω στο ριλαξ. Και μπάνιο όπως είπες όταν είναι εδώ ο άντρας μου. Και τώρα που δεν δουλεύει πάλι καλά, όταν είναι εδώ με βοηθάει. Σε λίγο που θα ανοίξει ο καιρός και θα λείπει όλη μέρα να δω τι θα κάνω.

Εγώ με το μαγείρεμα κάνω μεγαλύτερη ποσότητα και ή θα φαμε δυο μερες ή θα αποθηκεύσω στην κατάψυξη! Πληντυριο στεγνωτήρια τα βάζω νυχτα συνήθως με καθυστέρηση έναρξης οπότε το πρωί τα βγάζω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Σαν να με βλέπω! Μπάνιο κάθε βράδυ μόλις κοιμηθεί, δόντια το μεσημέρι όταν γυρίσει ο άντρας μου!! Εγώ το μόνο μποτέ που έκανα ήταν να πάω να βάψω τα μαλλιά μετά από 1,5 χρόνο βρήκα ευκαιρία γιατί ήταν εδώ η μαμά μου και την κράτησε αλλιώς δεν ξέρω ποτε θα τα ξανά έκανα!! 

Μαλλιά δεν βάφω (κάηκα αν έβαφα), αλλά έναν καθαρισμό προσώπου και μία αποτρίχωση ευχαρίστως θα έκανα, αλλά δεν...Εδώ όταν κάνω μπάνιο μόνο τα βασικά κάνω, δηλ. απλώς πλένομαι, δεν προλαβαίνω για ξύρισμα κτλ. Μγείρεμα έχω κάνει λίγες φορές, ευτυχώς μας δίνουν φαγητά οι μαμάδες μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Το κάνεις για να δεις την νεφρική λειτουργία. Ότι κάναμε μέχρι τώρα έγινε με καθοδήγηση παιδονεφρολογου.

Καλά εννοείται με καθοδήγηση απ τη σωστή ειδικότητα. Αλλα ίσως σας έβαλαν για σπινθήρογραφημα εσάς γιατί είχαν δει κατι προγεννητικα. Εμάς με τον υπέρηχο κ τη κυστεογραφια ήταν καλυμμένοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Μου είναι πρωτόγνωρο μωρέ κ στεναχωριέμαι γιατί ο γιος μου που είναι 9 χρονών δεν έκανε ποτέ δέκατα/πυρετό από εμβόλιο. Θα περάσει...

Καλησπέρα κορίτσι μου ο δικός μου έκανε πυρετό τη νύχτα που κοιμόταν όταν κάναμε το εμβόλιο  38,2 κ του έδωσα ντεπόν κ έπεσε κ δν έκανε ξανά το πρωί που ξύπνησε, απλά είχε υπνηλία όλη τη μερα. Όποτε μην αγχώνεσαι θα περάσει μέσα σε μια μέρα. Την επόμενη θα είναι μια χαρά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...