Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 33 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Αν σου πω ότι μικρή είχα θέμα με αιματοκρίτη ενώ τώρα είμαι καλά, θα με πιστέψεις? Το μυστικό είναι στον σωστό συνδυασμό τροφών! Δηλαδή τις φακές και τον αρακά δεν τα τρώω με φέτα αλλά με φρέσκο στυμμένο λεμόνι που βοηθάει στην απορρόφηση του σιδήρου, όπως και το φακορυζο! Επίσης φτιάχνω καταπληκτικά σουτζουκακια από φακές τα οποία όποιος τα δοκιμάζει, παθαίνει πλάκα και δεν πάει ο νους του στις φακές! Μια χούφτα ξηρούς καρπούς ώμους και ανάλατους,  φαγοπυρο που θεωρείται υπέρ τροφή και δυστυχώς δεν το ξέρουν πολλοί. Φρέσκους χυμούς με συνδυασμό λαχανικών (παντζάρι/σπανάκι, πορτοκάλι, μήλο). Γενικά δεν είμαι από τα άτομα που προσέχουν ιδιαίτερα τη διατροφή, τρώω και junk και πλέον υπάρχουν τόσα υποκατάστατα κρέατος που είναι ενισχυμένα με βιταμίνες,που είναι πολύ εύκολο να μην τρώς κρέας.  

Σοβαρά; Απίστευτο και μετά σου λένε να τρως κρέας συνέχεια να ανέβει! Παίζει πολύ σημαντικό ρόλο όπως είπες να μάθουμε τους σωστούς συνδυασμούς ώστε να γίνεται καλύτερη απορρόφηση του. Αυτό με το λεμόνι δε το ήξερα και επισης τα συνδυάζω με φέτα πάντα οπότε δεν κάνει δουλειά. Με τους χυμούς θα δοκιμάσω αυτό το συνδυασμό πατζαρι πορτοκαλι τζιντζερ κάνω αλλά και με το σπανάκι καλή ιδέα ☺ 

Είμαι σίγουρη ότι βγαίνουν νόστιμα και ουτε που τα καταλαβαίνεις ότι είναι φακές και είναι και υγειηνοτατα. 

Το ασβέστιο πως το αναπληρώνεις; 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Σοβαρά; Απίστευτο και μετά σου λένε να τρως κρέας συνέχεια να ανέβει! Παίζει πολύ σημαντικό ρόλο όπως είπες να μάθουμε τους σωστούς συνδυασμούς ώστε να γίνεται καλύτερη απορρόφηση του. Αυτό με το λεμόνι δε το ήξερα και επισης τα συνδυάζω με φέτα πάντα οπότε δεν κάνει δουλειά. Με τους χυμούς θα δοκιμάσω αυτό το συνδυασμό πατζαρι πορτοκαλι τζιντζερ κάνω αλλά και με το σπανάκι καλή ιδέα ☺ 

Είμαι σίγουρη ότι βγαίνουν νόστιμα και ουτε που τα καταλαβαίνεις ότι είναι φακές και είναι και υγειηνοτατα. 

Το ασβέστιο πως το αναπληρώνεις; 🤔

Ασβέστιο περιέχουν όλα τα  παρακάτω:

Kale, ρόκα, σόγια, μπρόκολο, σπανάκι,  μπάμιες, κινέζικο λάχανο, καρότα, τομάτες, λαχανάκια Βρυξελλών, αντίδια, κολοκυθάκια, κρεμμύδια, σπαράγγια, αρακάς, γίγαντες, πορτοκάλια, μανταρίνια, φραγκοστάφυλλα, σταφύλια, blackberries, kiwi, παπάγια, γκρέιπφρουτ, μήλα, αχλάδια, ροδάκινα, βερίκοκα.

Άρα όπως καταλαβαίνεις, δεν προσπαθώ κάτι!😅 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Ασβέστιο περιέχουν όλα τα  παρακάτω:

Kale, ρόκα, σόγια, μπρόκολο, σπανάκι,  μπάμιες, κινέζικο λάχανο, καρότα, τομάτες, λαχανάκια Βρυξελλών, αντίδια, κολοκυθάκια, κρεμμύδια, σπαράγγια, αρακάς, γίγαντες, πορτοκάλια, μανταρίνια, φραγκοστάφυλλα, σταφύλια, blackberries, kiwi, παπάγια, γκρέιπφρουτ, μήλα, αχλάδια, ροδάκινα, βερίκοκα.

Άρα όπως καταλαβαίνεις, δεν προσπαθώ κάτι!😅 

😅😅😅 όντως είναι σε πολλές τροφές που τρώμε καθημερινά! 🍏🍎🥕🥦🍅🍇🧅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε πως είστε; Έκανα χθες το nipt και περιμένω σε 10 μέρες τα αποτελέσματα 🙏 και θα πάω να κάνω και δεύτερη αυχενική διαφάνεια αύριο για να μου φύγει το άγχος.

Σήμερα είμαι 13 ακριβώς 🤭🤪

Εσεις πως ειστεε; Αύριο νομιζω έχετε οι περισσότερες ραντεβού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε πως είστε; Έκανα χθες το nipt και περιμένω σε 10 μέρες τα αποτελέσματα 🙏 και θα πάω να κάνω και δεύτερη αυχενική διαφάνεια αύριο για να μου φύγει το άγχος.

Σήμερα είμαι 13 ακριβώς 🤭🤪

Εσεις πως ειστεε; Αύριο νομιζω έχετε οι περισσότερες ραντεβού. 

Καλά αποτελέσματα να ευχηθώ!!! Δεύτερη αυχενική γιατί να κάνεις; Το ίδιο δεν θα δείξει; 

Εγώ έχω αύριο απόγευμα γιατρό.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε πως είστε; Έκανα χθες το nipt και περιμένω σε 10 μέρες τα αποτελέσματα 🙏 και θα πάω να κάνω και δεύτερη αυχενική διαφάνεια αύριο για να μου φύγει το άγχος.

Σήμερα είμαι 13 ακριβώς 🤭🤪

Εσεις πως ειστεε; Αύριο νομιζω έχετε οι περισσότερες ραντεβού. 

Καλα αποτελέσματα κορίτσι μου...Χαχαχα καλά θα κάνεις...ότι νιώθεις καλύτερο...γιατί στο τέλος από το άγχος θα πάμε...

Ναι κι εγώ αύριο ραντεβού.

11ε ακριβώς αύριο...Για να δούμε...Ελπίζω να είναι όλα καλά...

Αν και δύο μέρες τώρα έχω κοπέλα και κάνω γενικό στο σπίτι...προσπαθω να μην κάνω πολλές δουλειές αλλά και μόνο η αναστάτωση και η ορθοστασία φτάνουν...χθες βράδυ και σήμερα έχω πιο έντονα πονακια και είπα να μην το ζορίσω άλλο και έχω κάτσει τώρα... 🙄

Στο μεταξύ η μέση μου με έχει πεθάνει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Καλά αποτελέσματα να ευχηθώ!!! Δεύτερη αυχενική γιατί να κάνεις; Το ίδιο δεν θα δείξει; 

Εγώ έχω αύριο απόγευμα γιατρό.. 

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Μακάρι! Έτσι πιστεύω το ίδιο θα δείξει αλλα έχω αγχωθεί και εγω πολύ για να περιμένω 10 μέρες και το αμόρε οπότε είπαμε να την κάνουμε σε άλλο γιατρό να μας φύγει η αγωνία.

Μια φίλη μας είχε πάει έκανε σε ένα γιατρό βγηκε καλή η αυχενική και επειδή την σύστησαν αυτόν το γιατρό που θα πάμε τώρα πηγε να πάρει και μια δεύτερη γνώμη. Αυτός την είπε ότι βλέπει πως θα έχει πρόβλημα το παιδί αλλά δεν έδωσαν σημασία γιατί είχε ήδη μια καλή αυχενική και εν τελει βγηκε με πρόβλημα. Για αυτό είπαμε να πάμε να μας φύγει από το κεφάλι.😇

Με το καλό εύχομαι το ραντεβού αύριο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Καλα αποτελέσματα κορίτσι μου...Χαχαχα καλά θα κάνεις...ότι νιώθεις καλύτερο...γιατί στο τέλος από το άγχος θα πάμε...

Ναι κι εγώ αύριο ραντεβού.

11ε ακριβώς αύριο...Για να δούμε...Ελπίζω να είναι όλα καλά...

Αν και δύο μέρες τώρα έχω κοπέλα και κάνω γενικό στο σπίτι...προσπαθω να μην κάνω πολλές δουλειές αλλά και μόνο η αναστάτωση και η ορθοστασία φτάνουν...χθες βράδυ και σήμερα έχω πιο έντονα πονακια και είπα να μην το ζορίσω άλλο και έχω κάτσει τώρα... 🙄

Στο μεταξύ η μέση μου με έχει πεθάνει.. 

Σε ευχαριστώ πολυυυ μακαρι να πάει καλά αύριο να μας φύγει η αγωνία γιατί 10 μέρες είναι πολλές! 

Με το καλό εύχομαι και σε εσένα αύριο το ραντεβού να πάει πολύ καλά! 

Πολύ καλά έκανες θελει ξεκούραση οπότε καλά έκανες και πήρες κοπέλα. Εμενα ηρθε κανα 2 φορές η μαμά μου και έκανε το χοντρά γιατί και εγω δε μπορω και φοβάμαι.

Όσο για τη μέση και εμενα με έπιασε χθες και μου έκανε εντύπωση γιατί νόμιζα αργότερα εμφανίζεται. Πονάει πολύ πίσω δεξιά και αριστερά από την ουρίτσα. 

Εντομεταξυ με πήραν πριν λίγο με ειπαν τέλος η αναστολή και ξεκινάμε Δευτέρα 😔😔😔 σήμερα έχω να πάω στη γυναικολόγο θα δω μήπως μπορώ να πάρω αναρρωτική γιατί δε νομίζω ότι θα αντέξω την ορθοστασία 😟😐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Μακάρι! Έτσι πιστεύω το ίδιο θα δείξει αλλα έχω αγχωθεί και εγω πολύ για να περιμένω 10 μέρες και το αμόρε οπότε είπαμε να την κάνουμε σε άλλο γιατρό να μας φύγει η αγωνία.

Μια φίλη μας είχε πάει έκανε σε ένα γιατρό βγηκε καλή η αυχενική και επειδή την σύστησαν αυτόν το γιατρό που θα πάμε τώρα πηγε να πάρει και μια δεύτερη γνώμη. Αυτός την είπε ότι βλέπει πως θα έχει πρόβλημα το παιδί αλλά δεν έδωσαν σημασία γιατί είχε ήδη μια καλή αυχενική και εν τελει βγηκε με πρόβλημα. Για αυτό είπαμε να πάμε να μας φύγει από το κεφάλι.😇

Με το καλό εύχομαι το ραντεβού αύριο! 

Α εντάξει τότε... Νόμιζα θα πήγαινες στον ίδιο γι αυτό απόρησα... Εύχομαι ο πρώτος να έκανε λάθος κ ο αυριανός να το δει σούπερ το μωράκι σας!! 

Εγώ κοριτσια από δουλειές εκτός μαγείρεμα δεν κάνω τίποτα άλλο... Έχει αναλάβει ο άντρας όλα τα άλλα εντός κ εκτός σπιτιού γτ αυτή την εντολή έχω από τον γιατρό... Άντρες εν δράσει!! 😂😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Α εντάξει τότε... Νόμιζα θα πήγαινες στον ίδιο γι αυτό απόρησα... Εύχομαι ο πρώτος να έκανε λάθος κ ο αυριανός να το δει σούπερ το μωράκι σας!! 

Εγώ κοριτσια από δουλειές εκτός μαγείρεμα δεν κάνω τίποτα άλλο... Έχει αναλάβει ο άντρας όλα τα άλλα εντός κ εκτός σπιτιού γτ αυτή την εντολή έχω από τον γιατρό... Άντρες εν δράσει!! 😂😂

 

Ααα οχι σε διαφορετικό ήθελα να πω 😀 Θέλω να ελπίζω ότι θα πάει καλά.

Ααα τι καλά μπραβο καλά κάνει και σε βοηθάει για να ξεκουράζεσαι και εσυ και εγω μόνο μαγειρεμα και πιάτα που δυστυχώς δεν έχουμε πλυντήριο πιάτων 😀😀 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@touloumpitsaΌντως άντρες εν δράση...πλένει τα χαλιά τώρα ο γλυκούλης...

Απλά έπρεπε να ξεστρώσομε κ.λ.π και δεν γινόταν μόνος του..

Εμένα οι γονείς μου είναι στο εξωτερικό με τα δύο μου αδέρφια και η μεγαλυτερη μου αδερφή είναι παντρεμένη σε άλλη πόλη...οποτεεεε...

@Maimoudaki92 μακάρι να καταφέρεις να την πάρεις την αναρρωτικη γιατί είναι ζόρι...με την μέση κι εγώ πίστευα ότι ξεκινάει αργότερα...θα το πω και του γιατρού όμως αύριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Maimoudaki92 καλά αποτελέσματα! Ελπίζω όντως η δεύτερη αυχενική να βγει καλή και το τεστ να το επιβεβαιώσει! Εγώ μετράω μέρες για τα δικά μου αποτελέσματα, σε λιγότερο από εβδομάδα λογικά θα τα έχω! 11+2 σήμερα! Αντε να κλείσει το πρώτο τρίμηνο που είναι και πιο επίφοβο. 

@touloumpitsa   να μας ενημερώσεις πως πήγε στον γιατρό αύριο!

Λήγει και στην Κύπρο το lockdown τη Δευτέρα οπότε θα ξεκινήσω κι εγώ κανονικά δουλειά...ξενέρωσα... ήλπιζα να παραταθεί λίγο ακόμα! Εντωμεταξύ έχουμε και τη μετακόμιση και γίνεται ένας χαμός στο σπίτι με κιβώτια και πράγματα! Δεν ξέρω πώς θα καταφέρουμε αυτό το ταξίδι με εμένα έγκυο, ένα 10χρονο, 1 σκύλο 30 κιλά, 2 γάτες, βαλίτσες...🤯🤯🤯

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

@touloumpitsaΌντως άντρες εν δράση...πλένει τα χαλιά τώρα ο γλυκούλης...

Απλά έπρεπε να ξεστρώσομε κ.λ.π και δεν γινόταν μόνος του..

Εμένα οι γονείς μου είναι στο εξωτερικό με τα δύο μου αδέρφια και η μεγαλυτερη μου αδερφή είναι παντρεμένη σε άλλη πόλη...οποτεεεε...

@Maimoudaki92 μακάρι να καταφέρεις να την πάρεις την αναρρωτικη γιατί είναι ζόρι...με την μέση κι εγώ πίστευα ότι ξεκινάει αργότερα...θα το πω και του γιατρού όμως αύριο...

Μου έδωσε 1 μήνα γιατι στη δουλεια σηκώνω βάρη για να είμαστε σίγουρες. Πάλι καλά! Και μετά θα δούμε ελπίζω να δικαιούμαι αν τυχόν χρειαστεί ξανα. 

Μάλλον είμαστε από τις τυχερές και ξεκινησε από τώρα. Πολύς πόνος 😳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

@Maimoudaki92 καλά αποτελέσματα! Ελπίζω όντως η δεύτερη αυχενική να βγει καλή και το τεστ να το επιβεβαιώσει! Εγώ μετράω μέρες για τα δικά μου αποτελέσματα, σε λιγότερο από εβδομάδα λογικά θα τα έχω! 11+2 σήμερα! Αντε να κλείσει το πρώτο τρίμηνο που είναι και πιο επίφοβο. 

@touloumpitsa   να μας ενημερώσεις πως πήγε στον γιατρό αύριο!

Λήγει και στην Κύπρο το lockdown τη Δευτέρα οπότε θα ξεκινήσω κι εγώ κανονικά δουλειά...ξενέρωσα... ήλπιζα να παραταθεί λίγο ακόμα! Εντωμεταξύ έχουμε και τη μετακόμιση και γίνεται ένας χαμός στο σπίτι με κιβώτια και πράγματα! Δεν ξέρω πώς θα καταφέρουμε αυτό το ταξίδι με εμένα έγκυο, ένα 10χρονο, 1 σκύλο 30 κιλά, 2 γάτες, βαλίτσες...🤯🤯🤯

Σε ευχαριστώ πολύ πραγματικά ελπίζω να είναι καλή θα έχω αποτελέσματα της αύριο να ηρεμήσω καπως και να περιμένω το νιπτ μετά. Λίγο έμεινε ακόμα 1 2 βδομαδες κςι μπαινουμε στον 4ο ❤

Ωχ πολύ ταλαιπωρία ποτε θα γίνει η μετακόμιση για πόσο ακόμα θα δουλεύεις; Υπομονήηη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πραγματικά ελπίζω να είναι καλή θα έχω αποτελέσματα της αύριο να ηρεμήσω καπως και να περιμένω το νιπτ μετά. Λίγο έμεινε ακόμα 1 2 βδομαδες κςι μπαινουμε στον 4ο ❤

Ωχ πολύ ταλαιπωρία ποτε θα γίνει η μετακόμιση για πόσο ακόμα θα δουλεύεις; Υπομονήηη!

Καλημέρα! Να μπεις σήμερα να μας πεις!! Μετακομίζουμε το τελευταίο δεκαήμερο του Ιουνίου! Και δυστυχώς θα δουλέψω μέχρι να φύγουμε! Για αυτό χαιρόμουν με το lockdown που καθόμουν σπίτι! Με αυτά κι αυτά δεν έχουν βρει τα άτομα που χρειάζονται για τη σεζόν, δεν ξέρω τι θα κάνουν αν φύγω κι εγώ... 😏 Υπομονή λοιπόν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

@Maimoudaki92 καλά αποτελέσματα! Ελπίζω όντως η δεύτερη αυχενική να βγει καλή και το τεστ να το επιβεβαιώσει! Εγώ μετράω μέρες για τα δικά μου αποτελέσματα, σε λιγότερο από εβδομάδα λογικά θα τα έχω! 11+2 σήμερα! Αντε να κλείσει το πρώτο τρίμηνο που είναι και πιο επίφοβο. 

@touloumpitsa   να μας ενημερώσεις πως πήγε στον γιατρό αύριο!

Λήγει και στην Κύπρο το lockdown τη Δευτέρα οπότε θα ξεκινήσω κι εγώ κανονικά δουλειά...ξενέρωσα... ήλπιζα να παραταθεί λίγο ακόμα! Εντωμεταξύ έχουμε και τη μετακόμιση και γίνεται ένας χαμός στο σπίτι με κιβώτια και πράγματα! Δεν ξέρω πώς θα καταφέρουμε αυτό το ταξίδι με εμένα έγκυο, ένα 10χρονο, 1 σκύλο 30 κιλά, 2 γάτες, βαλίτσες...🤯🤯🤯

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Πώς είστε;

Εννοείται θα σας ενημερώσω!! Δεν ξέρω για εσάς πάντως εγώ όποτε πηγαίνω στο γιατρό κρατάω μικρό καλάθι γιατί δεν ξέρω τι θα ακούσω.. τι κακό κι αυτό ρε παιδί μου να μην έχεις ψυχολογία να σκεφτείς θετικά.. βέβαια μετά από τόσα που έχω περάσει οποιαδήποτε στη θέση μου νομίζω έτσι θα ένιωθε.. αλλά είναι μαρτύριο.. 

Όσο για τη μετακόμιση υπομονή... είναι δύσκολο!! Αν δεν έχεις ανθρώπους δικούς σου να σε βοηθήσουν, ξέρω ότι υπάρχουν εταιρείες που αναλαμβάνουν τα πάντα.. να μην κουραστεις κ έχει αντίκτυπο στο μωράκι.. προσοχή!! Να ενημερώσεις κ τη δουλειά σου ότι ίσως χρειαστεί να σταματήσεις τη δουλειά.. κάνεις δε χάνεται.. Θα τη βρουν την άκρη... Εσύ τη ζωή μέσα σου θα σκέφτεσαι που είναι πάνω απ' όλα!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, @annoula1987 θα σας ενημερώσω μετά! Καλά θα ήταν να επερνε μια παράταση για εσένα γιατί τώρα θα θέλεις 1 μήνα και κάτι. Σήμερα ημέρα ραντεβού για πολλές 😀 Κορίτσια να μας ενημερώσετε και εσείς.

@touloumpitsa από άγχος άλλο τίποτα πόσο μάλλον και εσυ που τράβηξες τόσα. Αυτή η αγωνία θα μας φάει 😇😀

Καλα αποτελέσματα σε όλες για σήμερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η troia είπε:

Καλημέρα,

Μπαίνω κι εγώ στην παρέα σας, καθώς χθες έκανα αυχενική και ήταν όλα καλά. Έχω ΠΗΤ γύρω στις 15/11.

Καλημέρα και από εμένα, καλώς ήλθες στην ομάδα! Με το καλό εύχομαι το μωράκι σου! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου εύχομαι όλες να είστε καλά!!! Έχω πάρα πολλές μέρες να δω την συζήτηση και από τα λίγα μηνύματα που διάβασα είδα τα νέα σας!!! Σήμερα είμαι στην 10w6d 🥰 Χθες είχαμε τον 3 υπέρηχο μας, μέχρι στιγμής όλα πηγαίνουνε καλά, στις 19 Μάϊου έχουμε την αυχενική διαφάνεια. Μέχρι τώρα μου είχε δώσει μόνο φιλικό οξύ, τώρα μου έδωσε D3, Β12 και μαγνήσιο που θα ξεκινήσω μετά την αυχενική διαφάνεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@troia καλωσήρθες και με το καλό το μωράκι σου! Μάθατε φύλο?

@Anna Tsakχαίρομαι που όλα πηγαίνουν καλά! Αντε και καλά αποτελέσματα στην αυχενική, μετά από αυτό νομίζω οι περισσότερες ηρεμούν αρκετά. Από βιταμίνες παίρνω το pregnacare από την στιγμή που έμαθα για την εγκυμοσύνη,  πριν έπαιρνα φολικο οξύ και σίδηρο γιατί ήμασταν σε φάση ελεύθερης επαφής και να είναι έτοιμος ο οργανισμός μου να υποδεχτεί το μωράκι!

Περιμένω νέα από τα κορίτσια που θα πάνε σήμερα γιατρό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@troiaΚαλώς ήρθες ,με το καλό το μωράκι σας!!!

@touloumpitsa πω πω πως σε καταλαβαίνω...δεν περνάει η ώρα...Νομίζω ότι μικρό καλάθι κρατάμε όλες!!!

Ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλες μας!

@annatsakΤέλεια νέα...τελικη ευθεία....μετά την Αυχενική κάπως θα μπορούμε να ηρεμήσουμε...

@annoula1987Καλή δύναμη και Καλό κουράγιο...υπομονή!!!

Εγώ έχω ραντεβού 19:30 οπότε θα μπω το βραδάκι...Ελπίζω με θετικά νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@troia Καλώς ήρθες στην παρέα!! Πολύ ευχάριστα νέα!!! Συγχαρητήρια!!

@annatsak Τέλεια κ τα δικά σου νέα!! Με το καλό κ η αυχενική!!

@Dioni20 Μαζι εμείς σήμερα... σε μια ωρίτσα έχω κ γω.. Όλα καλά να πάνε Παναγία μου για όλες μας!!! 

Αλήθεια οι γυναικολόγοι σας τι σας έχουν πει για το έμβολο covid? Δεν θυμάμαι αν το έχουμε θίξει ξανά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

@troia Καλώς ήρθες στην παρέα!! Πολύ ευχάριστα νέα!!! Συγχαρητήρια!!

@annatsak Τέλεια κ τα δικά σου νέα!! Με το καλό κ η αυχενική!!

@Dioni20 Μαζι εμείς σήμερα... σε μια ωρίτσα έχω κ γω.. Όλα καλά να πάνε Παναγία μου για όλες μας!!! 

Αλήθεια οι γυναικολόγοι σας τι σας έχουν πει για το έμβολο covid? Δεν θυμάμαι αν το έχουμε θίξει ξανά... 

Καλησπέρα κορίτσια, Μόλις επέστρεψα. Πάνω κάτω τα ίδια μου είπε ο 2ος γιατρός με ένα κλικ καλύτερα αποτελέσματα αν και δεν ειναι συγκρίσιμα μου είπε λογω του οτι έγινε διαφορετική ημέρα. 1/500 με έβγαλε για τρισωμια 21 😐

Με βάση τα αποτελέσματα κάτι το οποίο δε μου είπε ο 1ος, είπε να ξεκινήσω κάθε μέρα έως 37 εβδομάδων μια ασπιρίνη για να αποφύγω την προεκλαμψια και την υπόλοιπομενη ανάπτυξη του εμβρύου. Και επίσης βρήκε ένα αιμάτωση το οποίο δεν το γνώριζα και είπε θα απορροφηθεί. Αυτός δεν ειναι υπέρ του νιπτ και θεωρεί πως μετρίου κινδύνου όπως είμαι εγώ πρέπει να κάνουν αμνιοπαρακέντηση. 

Πολύ άγχος τουλάχιστον να βγει το νιπτ καπως να ηρεμήσω! 

Περιμένουμε νέα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήγα στο γιατρό κ τα νέα είναι πολύ ευχάριστα.. το μικρούλι όλο κουνιόταν.. μέχρι κ τα αφτάκια του μου έδειξε..  είναι 4μιση εκατοστά με 170 παλμούς.. η αποκόλληση μου πάει να κλείσει κ σε δύο βδομάδες πάω για αυχενική.. πολύ χάρηκα!! Μακάρι να πάνε όλα καλά!!! 

@Maimoudaki κανονικά το ποσοστό πόσο θα έπρεπε να είναι; θα ψάξω κι εγώ να δω τις προηγούμενες αυχενικες που είχα κάνει.. Κάθε γιατρός σίγουρα έχει μια γραμμή που ακολουθεί.. δε λένε όλοι τα ίδια..  για αυτό διαλέγεις αυτόν που πιστεύεις ότι σου κάνει κ ακολουθείς τις συμβουλές του..  άντε να βγουν τα αποτελέσματα σου να ηρεμήσεις λίγο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...