Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια μια ερώτηση μίλησα με την γυναικολόγο μου και μου πρότεινε να κάνω το εμβόλιο κατά του Covid-19 (δεν θέλω να πέσετε να με φάτε σκέφτομαι να το κάνω) τις γνώμες σας θα ήθελα και αν κάποια από εσας το έχει κάνει δεν γνωριζόμαστε και προσκοπικά δεν εχουμε ιδωθεί για να φοβόμαστε μην μαθευτεί απλός θέλω να δω αν υπάρχουν εδώ εγκυούλες που το έχουν κάνει

Ευχαριστώ πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κορίτσια μια ερώτηση μίλησα με την γυναικολόγο μου και μου πρότεινε να κάνω το εμβόλιο κατά του Covid-19 (δεν θέλω να πέσετε να με φάτε σκέφτομαι να το κάνω) τις γνώμες σας θα ήθελα και αν κάποια από εσας το έχει κάνει δεν γνωριζόμαστε και προσκοπικά δεν εχουμε ιδωθεί για να φοβόμαστε μην μαθευτεί απλός θέλω να δω αν υπάρχουν εδώ εγκυούλες που το έχουν κάνει

Ευχαριστώ πολυ

Κοπέλα μου δεν το έχω κάνει εγώ ! Η γυναικολόγος μ εδώ είπε να περιμένω λίγο ο γιατρός μ κάτω μου είπε έπρεπε να το κάνω πριν μείνω έγκυος !δεν ξέρεις τι να κανείς;;η αληθρια είναι πως εδώ Βερολίνο οι περισσότεροι έχουν εμβολιαστεί και τα μέτρα  τηρούνται αυστηρά παντού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κορίτσια μια ερώτηση μίλησα με την γυναικολόγο μου και μου πρότεινε να κάνω το εμβόλιο κατά του Covid-19 (δεν θέλω να πέσετε να με φάτε σκέφτομαι να το κάνω) τις γνώμες σας θα ήθελα και αν κάποια από εσας το έχει κάνει δεν γνωριζόμαστε και προσκοπικά δεν εχουμε ιδωθεί για να φοβόμαστε μην μαθευτεί απλός θέλω να δω αν υπάρχουν εδώ εγκυούλες που το έχουν κάνει

Ευχαριστώ πολυ

Τι να φοβάσαι βρε μη μαθευτεί; Δεν κατάλαβα.. ότι σκέφτεσαι να κάνεις το εμβόλιο; 

Εγώ έχω κάνει κ τις δύο δόσεις. Την τελευταία πριν 20 μέρες περίπου. Το μπράτσο ένιωθα λίγο βαρύ κ μετά τη δεύτερη δόση σήκωσα για λίγο δέκατα κ ένιωθα κουρασμένη για κάποιες ώρες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Τι να φοβάσαι βρε μη μαθευτεί; Δεν κατάλαβα.. ότι σκέφτεσαι να κάνεις το εμβόλιο; 

Εγώ έχω κάνει κ τις δύο δόσεις. Την τελευταία πριν 20 μέρες περίπου. Το μπράτσο ένιωθα λίγο βαρύ κ μετά τη δεύτερη δόση σήκωσα για λίγο δέκατα κ ένιωθα κουρασμένη για κάποιες ώρες.. 

Αχχχχχ κορίτσι μου δεν ξέρεις πως με ανακουφίζεις να πω την αλήθεια σήμερα έκανα την πρώτη δόση απλός δεν ήθελα να το πω μην πέσετε να με φάτε

Πολυ είναι αρνητές του εμβολίου και φοβόμουν μην υπάρχουν και στην ομάδα μας

Σε πονούσε τοπικά εκει που σου έκαναν το εμβόλιο????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Κοπέλα μου δεν το έχω κάνει εγώ ! Η γυναικολόγος μ εδώ είπε να περιμένω λίγο ο γιατρός μ κάτω μου είπε έπρεπε να το κάνω πριν μείνω έγκυος !δεν ξέρεις τι να κανείς;;η αληθρια είναι πως εδώ Βερολίνο οι περισσότεροι έχουν εμβολιαστεί και τα μέτρα  τηρούνται αυστηρά παντού 

Εγώ σήμερα έκανα την πρώτη δόση εμένα με είπε πως καλύτερα να το κάνω σε περίπτωση που κολλήσω να το περάσω όσο γίνεται ποιο ανώδυνα και για εμένα και για το μωράκι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η 1994Μαρια είπε:

Αχχχχχ κορίτσι μου δεν ξέρεις πως με ανακουφίζεις να πω την αλήθεια σήμερα έκανα την πρώτη δόση απλός δεν ήθελα να το πω μην πέσετε να με φάτε

Πολυ είναι αρνητές του εμβολίου και φοβόμουν μην υπάρχουν και στην ομάδα μας

Σε πονούσε τοπικά εκει που σου έκαναν το εμβόλιο????

Καλέ μη νιώθεις έτσι. Ο καθένας ας πιστεύει ότι θέλει κ ας υποστηρίζει αυτό που πιστεύει.. με το καλό να κάνεις κ τη δεύτερη κ καλή ανοσία σου εύχομαι..

εγώ προσωπικά πιστεύω πως είμαι πολύ πιο προστατευμένη τώρα που το έκανα από αυτούς που δεν το έχουν κάνει κ έχουν μεγαλύτερα ποσοστά να το περάσουν σοβαρά κ να νοσηλευτούν.. 

Το μπράτσο πονούσε λίγο ναι από την επόμενη μέρα κ το ένιωθα λίγο βαρύ. Τίποτα άλλο στην πρώτη δόση. Ο κάθε οργανισμός βέβαια αντιδρά διαφορετικά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η touloumpitsa είπε:

Καλέ μη νιώθεις έτσι. Ο καθένας ας πιστεύει ότι θέλει κ ας υποστηρίζει αυτό που πιστεύει.. με το καλό να κάνεις κ τη δεύτερη κ καλή ανοσία σου εύχομαι..

εγώ προσωπικά πιστεύω πως είμαι πολύ πιο προστατευμένη τώρα που το έκανα από αυτούς που δεν το έχουν κάνει κ έχουν μεγαλύτερα ποσοστά να το περάσουν σοβαρά κ να νοσηλευτούν.. 

Το μπράτσο πονούσε λίγο ναι από την επόμενη μέρα κ το ένιωθα λίγο βαρύ. Τίποτα άλλο στην πρώτη δόση. Ο κάθε οργανισμός βέβαια αντιδρά διαφορετικά.. 

Και εγώ για αυτό το έκανα γιατί αυτό πιστεύω αλλά υπάρχουν άτομα στο περιβάλλων μου που πιστεύουν το αντίθετο και να φανταστείς το έκανα κρυφά μόνο ο άντρας μου και η μάνα μου το ξέρουν 🤪🤪🤪🤪🤪

Αντιδρουν πολύ υπερβολικά και είπα να το κρατήσω κρυφό από αυτά τα ατομα

Να σε ρωτήσω ποιας εταιρείας έκανες εσυ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Και εγώ για αυτό το έκανα γιατί αυτό πιστεύω αλλά υπάρχουν άτομα στο περιβάλλων μου που πιστεύουν το αντίθετο και να φανταστείς το έκανα κρυφά μόνο ο άντρας μου και η μάνα μου το ξέρουν 🤪🤪🤪🤪🤪

Αντιδρουν πολύ υπερβολικά και είπα να το κρατήσω κρυφό από αυτά τα ατομα

Να σε ρωτήσω ποιας εταιρείας έκανες εσυ???

Η γνώμη μου είναι να μην κάθεσαι να ακούς τι λένε οι άλλοι κ να σε επηρεάζουν ή να κάθεσαι να σε κρίνουν. Εφόσον έχεις πάρει κάποια απόφαση την υποστηρίζεις. Είτε είναι εμβόλιο είτε οτιδήποτε άλλο.. Φιλικά στο λέω.. ελπίζω να μην παρεξηγηθεις.. 

Το Pfizer έκανα.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η touloumpitsa είπε:

Η γνώμη μου είναι να μην κάθεσαι να ακούς τι λένε οι άλλοι κ να σε επηρεάζουν ή να κάθεσαι να σε κρίνουν. Εφόσον έχεις πάρει κάποια απόφαση την υποστηρίζεις. Είτε είναι εμβόλιο είτε οτιδήποτε άλλο.. Φιλικά στο λέω.. ελπίζω να μην παρεξηγηθεις.. 

Το Pfizer έκανα.. 

 

Όχι καθόλου δίκιο έχεις απλός με όλα αυτά που λένε είμαι στην μέση φοβάμαι περισσότερο μην πάθει κάτι το μωρακι μου με το εμβόλιο με τόσα που λένε αλλά ευτυχώς σήμερα είναι αρκετά ζωηρή η μικρή μου και αυτό με ηρεμει

Και εγώ της Pfizer έκανα

Εδω και ο άντρας μου δεν ήταν σίγουρος στο να το κάνω η όχι φοβάται με όλα αυτά που λενε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Όχι καθόλου δίκιο έχεις απλός με όλα αυτά που λένε είμαι στην μέση φοβάμαι περισσότερο μην πάθει κάτι το μωρακι μου με το εμβόλιο με τόσα που λένε αλλά ευτυχώς σήμερα είναι αρκετά ζωηρή η μικρή μου και αυτό με ηρεμει

Και εγώ της Pfizer έκανα

Εδω και ο άντρας μου δεν ήταν σίγουρος στο να το κάνω η όχι φοβάται με όλα αυτά που λενε

Ίσα ίσα που περνάνε κ στο μωρό τα αντισώματα. Αν διαβάσεις έρευνες θα δεις ότι τα ποσοστά να μπει στην εντατική (ή κ χειρότερα) κάποια μη εμβολιασμενη είναι 20 φορές πάνω από μια εμβολιασμενη έγκυο. 

Σίγουρα κανείς διάφορες αρνητικές σκέψεις.. κι εγώ έκανα.. αλλά έπραξα αυτό που πίστευα ότι είναι το καλύτερο.. 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Ίσα ίσα που περνάνε κ στο μωρό τα αντισώματα. Αν διαβάσεις έρευνες θα δεις ότι τα ποσοστά να μπει στην εντατική (ή κ χειρότερα) κάποια μη εμβολιασμενη είναι 20 φορές πάνω από μια εμβολιασμενη έγκυο. 

Σίγουρα κανείς διάφορες αρνητικές σκέψεις.. κι εγώ έκανα.. αλλά έπραξα αυτό που πίστευα ότι είναι το καλύτερο.. 😊

Κορίτσι μου το ξέρω και εγω για αυτό έκανα το εμβόλιο για να έχει αντισώματα και το μωρακι μου

Σε ευχαριστώ παρά πολύ για όλα με ηρέμησες αρκετά😚😚😚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε?? 

Επιτέλους μετά από αρκετό ψάξιμο βρήκαμε ένα αξιόλογο και με λογικό ενοίκιο σπίτι!! Θα είναι διαθέσιμο από 1/09 όποτε εχω αρχίσει να βλέπω πράγματα για τ σπίτι και για την μπέμπα ταυτόχρονα. 

Έχω κουραστεί αρκετά είναι η αλήθεια γιατί είναι πάρα πολλα που πρεπει να πάρουμε!! 

Για την μπέμπα δεν έχω πάρει ακόμα τίποτα και αγχώνομαι μήπως δεν προλάβω, μόνο ότι μας έχουν παρει για δώρο έχω!! 

Για πείτε μου το πρωτο διάστημα με τ μωρό στο σπίτι τι θα χρειαστούμε περίπου?? 

Με το Καλό να μπείτε στο νέο σας σπίτι κορίτσι μου...

Εγώ κατέβασα μια λίστα από palibaby.gr για να έχουμε ένα μπούσουλα...σίγουρα είναι και κάποια ακόμα γύρω γυρω αλλά το βρήκα αρκετά βοηθητικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Με το καλό το νέο σας σπίτι!και εγώ νιώθω τα πόδια μου να με καίνε και να ναι πρησμένα!ρώτησα το γιατρό και μου είπε ότι πολύ φυσιολογικό όσο περνάει ο καιρός!μια χαρά μας τα είπε η @annoula1987!ας ξεκινήσουμε με τα βασικά και όλα τ αλλά σιγά σιγά!

 

Επισης να τα ακουμπάς ψηλά όταν είσαι ξαπλωμένη, και να τους βάζεις κρυο νερό!! Βοηθάει μου είπε η γιατρός!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Με το καλό να μετακομίσετε στο σπίτι σας κ να υποδεχτειτε το μωρό σας!! Μην αγχώνεσαι για τα ψώνια.. έχεις καιρό ακόμα.. όσο για το μαιευτήριο εξαρτάται που θα γεννήσεις.. εγω στο Λητώ δεν είχα πάρει τίποτα. Μόνο ρούχα μου κ ρούχα για το μωρο για όταν πάρουμε εξιτήριο. Σε άλλα μαιευτήρια ξέρω ότι πρεπει να έχεις πολλά πράγματα μαζί οπότε καλύτερα να ρωτήσεις τι σου παρέχουν για να πάρεις τα υπόλοιπα.. 

Ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου, νιωθω λες και γερνάω αυριο και δεν έχω τίποτα 😂😂

Υπερβολική όπως πάντα 🥰Θα ρωτήσω οπωσδήποτε απλά ήθελα μια πρώτη ιδέα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Και εγώ εκεί θα γεννήσω. Για το μωρό μου είπαν δεν χρειάζεται να πάρω τίποτα, μόνο αυτά που θα του βάλω κατά την έξοδο. Για' μένα ότι χρειάζομαι,τα προσωπικά μου αντικείμενα.

Αχ ρώτησες, τέλεια γιατί σκεφτόμουν και τ πόσα πρέπει να ετοιμάσω για τ μωρό, και με έπιασε ένα άγχος αύριο μπαίνω στον 7 και δεν έχω ετοιμάσει τίποτα ακόμα 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Doritoula11 είπε:

Καλησπέρα!!!μπραβο στην Μπέμπα σου σε ποια εβδομάδα είσαι;;εμένα τόσο ήταν περίπου 27 + 2 

Πω πω αλήθεια??? Εγώ έχω ραντεβού την Δευτέρα θα είμαι 27+3 θα έχει πάρει τόσο βάρος λες?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Πάντως έχω κάνει μεγάλη κοιλιά, όλοι με ρωτάνε πότε γεννάω. Αν και από την αρχή ήταν έντονη η κοιλίτσα μου. Τώρα έχει αρχίσει να με ενοχλεί κ η μέση μου.

Εμένα προχθές με ρώτησαν αν έχω δίδυμα🤣🤣 φουσκωσα πολυ είναι η αλήθεια 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Κορίτσια έχουν μεγαλώσει πολύ τα μωράκια σας!!! Τι ωραία!! Εγώ έχω να το δω ένα μήνα σε από τη β επιπέδου που ήταν λίγο λιγότερο από μισό κιλό.. Τετάρτη έχω ραντεβού... Άντε να δούμε.. 

@Doritoula11 καλύτερα που ξαναμπήκες κορίτσι μου αφού νιώθεις πιο ασφαλής εκεί.. αυτό με τη βόλτα κ το αίμα πάντως πρώτα φορά το ακούω...

Εγώ πρήξιμο δεν έχω στα ακρα, απλά πιάνομαι γιατί στον ύπνο γυρίζω από το ένα πλάι στο άλλο... Άντε να γεννήσω να κοιμηθώ μπρούμυτα σαν άνθρωπος.. 😂😂

Και εγώ ένα μήνα έχω να δω την μπέμπα και τώρα θα μου φανεί τεράστια 😍😍

Έχω σκεφτεί πάρα πολλές φορές να πάρω ένα σωσίβιο και να βάλω την κοιλιά μέσα για να ξαπλώσω μπρουμυτα, 🤣🤣🤣αλλά δεν τ έχω κάνει ακόμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Με το Καλό να μπείτε στο νέο σας σπίτι κορίτσι μου...

Εγώ κατέβασα μια λίστα από palibaby.gr για να έχουμε ένα μπούσουλα...σίγουρα είναι και κάποια ακόμα γύρω γυρω αλλά το βρήκα αρκετά βοηθητικό...

Την είδα και εγώ την συγκεκριμένη και ειναι η πιο αναλυτική νομίζω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Και εγώ ένα μήνα έχω να δω την μπέμπα και τώρα θα μου φανεί τεράστια 😍😍

Έχω σκεφτεί πάρα πολλές φορές να πάρω ένα σωσίβιο και να βάλω την κοιλιά μέσα για να ξαπλώσω μπρουμυτα, 🤣🤣🤣αλλά δεν τ έχω κάνει ακόμα 

Ναι ναι... πάνω από κιλό θα είναι τωρα... Εμένα μου έβαλε ο γιος μου τρεις καρέκλες κ άφησε κενό στη μέση κ μου λέει ξάπλωσε μαμά μπρούμυτα κ βάλε την κοιλιά στο κενό... 😂😂

Κ γω σε δύο μέρες μπαίνω στον 7ο.. άντε τελευταίο τρίμηνο επιτέλους!! Οι εξετάσεις σου μια χαρά μου φαίνονται χωρίς να είμαι ειδική.. Θα σου πει κ ο γιατρός σου βέβαια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Πω πω αλήθεια??? Εγώ έχω ραντεβού την Δευτέρα θα είμαι 27+3 θα έχει πάρει τόσο βάρος λες?? 

Εγώ πήγα την προηγούμενη εβδομάδα 27w και ήταν 907gr...μου είπε ότι είναι φυσιολογικός ούτε μεγάλος ούτε μικρός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dioni20 είπε:

Εγώ πήγα την προηγούμενη εβδομάδα 27w και ήταν 907gr...μου είπε ότι είναι φυσιολογικός ούτε μεγάλος ούτε μικρός...

Καλησπέρα ! Ο γιος μου τόσο ήταν ακριβώς στην εβδομάδα σου ! Μια χαρά είναι εμένα γεννήθηκε πρόωρα 35 και 2 2240!αν είχα πάρει όλο τον 9 θα έβγαινε 3 και κάτι που είπε ο γιατρός! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Καλησπέρα ! Ο γιος μου τόσο ήταν ακριβώς στην εβδομάδα σου ! Μια χαρά είναι εμένα γεννήθηκε πρόωρα 35 και 2 2240!αν είχα πάρει όλο τον 9 θα έβγαινε 3 και κάτι που είπε ο γιατρός! 

Τέλειααα....επειδή έχω τον διαβήτη κύησης φοβόμασταν μην βγει μεγάλος αλλά φαίνεται να τα πηγαίνει πολύ καλά...ίσως επειδή ρύθμισα το διαβήτη από νωρίς...

Νομίζω ότι εκεί 3 και κάτι θεωρούν ιδανικό βάρος για ένα νεογέννητο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...