Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθεια για συλληψη


Recommended Posts

Γεια σε όλες !

προσπαθουμε εδώ κ καιρό για ένα μωρό αλλά δυστυχώς χωρίς αποτέλεσμα. Οι εξετάσεις μας είναι πολύ καλές κ έχουμε κάνει κ τρεις κύκλους σπερματέγχυση.
σε αυτόν τον κύκλο πρώτη φορά συνεβει κάτι διαφορετικό. Κύκλος σταθερός 28-29 μέρες. Τελευταία περίοδος 3/3 και πιθανή ωορρηξία 16-17/3. Την 21 ημέρα κ την 22 του κύκλου το πρωί είχα καφέ εκκρίσεις.Λέτε να ήτανε υγρά εμφύτευσης; 
Αν έχετε  κάποια εμπειρία θα ήθελα την άποψη σας

Σας ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχομαι καλη επιτυχία κ όλα να πάνε καλά!

δυστυχως εγώ δεν γνωρίζω τίποτα πάνω σ αυτό το θέμα αλλά θα ευχηθώ να πραγματοποιηθεί το όνειρο σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι πιθανό κορίτσι μου! Μη ξεσήκωνεσαι όμως και μη ψάχνεις συμπτώματα! Σε λίγες μέρες θα ξέρεις!! Περιμένουμε νέα σου κ εύχομαι ολόψυχα να είναι θετικά!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας... 

Εύχομαι σύντομα να γίνεις μανούλα...... 

Υπομονή και επιμονή,μην απογοητευεσαι, ξέρεις άλλες πόσα χρόνια προσπαθούν; Αφού οι εξετάσεις σας είναι καλές διωξε το άγχος σου όσο μπορείς.... Τα συμπτώματα είναι όλα σχετικά δυστυχώς... 

Εγώ είχα καφε υγρά μετά από σπέρματενχιση κ καθηστεριση 1 μέρα κ τελικά δεν ήμουν. 

Όλα είναι σχετικά, εσύ μπορεί να είσαι... 

Από Τρίτη κ μετά κάνε καμιά χωριακη να δείς....  γτ τα τεστ καμία φορά δεν δείχνουν. 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι κ να μας πεις θετικά νέα σύντομα ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα, 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας... 

Εύχομαι σύντομα να γίνεις μανούλα...... 

Υπομονή και επιμονή,μην απογοητευεσαι, ξέρεις άλλες πόσα χρόνια προσπαθούν; Αφού οι εξετάσεις σας είναι καλές διωξε το άγχος σου όσο μπορείς.... Τα συμπτώματα είναι όλα σχετικά δυστυχώς... 

Εγώ είχα καφε υγρά μετά από σπέρματενχιση κ καθηστεριση 1 μέρα κ τελικά δεν ήμουν. 

Όλα είναι σχετικά, εσύ μπορεί να είσαι... 

Από Τρίτη κ μετά κάνε καμιά χωριακη να δείς....  γτ τα τεστ καμία φορά δεν δείχνουν. 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι κ να μας πεις θετικά νέα σύντομα ... 

Καλησπερα κ σας ευχαριστώ για τη θετική ενέργεια 

Υπομονη υπάρχει αρκετή απλά μετά από τέσσερα χρόνια προσπαθειών έρχεται η κούραση 

Ευχομαι να έρθει κ η σειρά μας 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σε όλες.. Προσπαθούμε για μωράκι με τον άντρα μου εδώ και δύο χρόνια.. Έχω κανει υπέρηχο, ορμονολογικες, (έχω πολυκυστικες) ο άντρας  σπερμοδιαγραμμα. Είναι όλα καλά. Πρέπει να κάνω σαλπιγγογραφια αλλά εδω και ένα χρόνο το αναβάλλω.. Φοβάμαι πολύ.. Σκέφτηκα να την κάνω με μέθη αλλά κ αυτό με τρομάζει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Aimitra είπε:

Καλησπερα κ σας ευχαριστώ για τη θετική ενέργεια 

Υπομονη υπάρχει αρκετή απλά μετά από τέσσερα χρόνια προσπαθειών έρχεται η κούραση 

Ευχομαι να έρθει κ η σειρά μας 🙏🏻

Σε νιώθω απόλυτα κοριτσάκι μου όσο δεν φαντάζεσαι και εμεις πάνω από 4 κοντεύουμε . Φέτος έχω ξεσπιτοθει από την επαρχία ήρθα Αθήνα για να κάνω μια εξωσωματική και ακόμα το παλεύω. Ο θεός είναι μεγάλος τι να πω πίστη ότι είναι να γίνει θα γίνει καλά να μαστε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σοφια31 είπε:

Γειά σε όλες.. Προσπαθούμε για μωράκι με τον άντρα μου εδώ και δύο χρόνια.. Έχω κανει υπέρηχο, ορμονολογικες, (έχω πολυκυστικες) ο άντρας  σπερμοδιαγραμμα. Είναι όλα καλά. Πρέπει να κάνω σαλπιγγογραφια αλλά εδω και ένα χρόνο το αναβάλλω.. Φοβάμαι πολύ.. Σκέφτηκα να την κάνω με μέθη αλλά κ αυτό με τρομάζει.. 

Καλησπέρα εύχομαι σύντομα να τα καταφέρετε... Είναι κ άλλες εξετάσεις αν θες να ψάξεις για γονιμότητα ένας γιατρός μπορεί να σε κατευθύνει καλύτερα . 

Και εγώ έχω κάνει σαλπιγογραφια ποιο πολύ η διαδικασία μας τρομάζει αλλα γενικα δεν είναι κάτι δύσκολο. Περνεις ένα παυσίπονο κ πριν και είσαι ένταξη σαν πονακια περιόδου έχεις μετά, μπορεί να δεις κ ελχιστο αιμα, αν βγει και καθαρή κ είναι ολα καλά δεν καταλαβαίνεις και τπτ. Βέβαια κάθε κοπέλα νιώθει κ διαφορετικα.. 

Εγώ φαντάσου μετά ταξίδεψα κι ολας.... 

Σου εύχομαι ότι καλύτερο και ότι θες....ρωτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ για  την γρήγορη απάντηση.. Κάθε μήνα λέω να παω να την κάνω και μόλις έρθει η ώρα να κλείσω το ραντεβού με πιάνει πανικός και κάνω πίσω.. Νιώθω ανικανη και γενικά ψυχολογικά με έχει πάρει πολύ από κατω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Σε νιώθω απόλυτα κοριτσάκι μου όσο δεν φαντάζεσαι και εμεις πάνω από 4 κοντεύουμε . Φέτος έχω ξεσπιτοθει από την επαρχία ήρθα Αθήνα για να κάνω μια εξωσωματική και ακόμα το παλεύω. Ο θεός είναι μεγάλος τι να πω πίστη ότι είναι να γίνει θα γίνει καλά να μαστε... 

Εύχομαι με ένα μωρό στην αγκαλιά σας 🙏🏻
Ο θεός είναι μεγάλος 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Σοφια31 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για  την γρήγορη απάντηση.. Κάθε μήνα λέω να παω να την κάνω και μόλις έρθει η ώρα να κλείσω το ραντεβού με πιάνει πανικός και κάνω πίσω.. Νιώθω ανικανη και γενικά ψυχολογικά με έχει πάρει πολύ από κατω

Είμαστε γυναίκες δυνατές! Και αποφασιστικες! Όλες έχουμε αδυναμίες και φόβους για όλα αυτά που μας συμβαίνουν λογικό να πέφτουμε ψυχολογικά.

Αλλά η αγάπη μας για ένα δικό μας μωράκι που θα το χουμε αγκαλίτσα πιστεύω ότι δεν πρέπει να κολλάει σε αναποδιές όσο και να μας ρίχνουν περνουμε βαθειά ανάσα κάνουμε εικόνα το μωρό μας και συνεχίζουμε...

Εγώ κάθε ένεση που κάνω κάθε πόνο που νιώθω κάθε μελάνια σκέφτομαι ότι με φέρνει ένα βήμα πιο κοντά στο πλάσματα κι μου. 

Σου στέλνω την θετική μου ενέργεια και να μας γράψεις ότι κατάφερες να κάνεις την εξέταση. 

Α, παρένθεση η σαλπιγογραφια αφού γίνει δίνει μεγαλύτερες πιθανότητες φυσικής σύλληψης για τουλάχιστον 3 μήνες....σκεψου το.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσο δίκιο έχεις σε όλα αυτά που λες.. Μακάρι να την κάνω επιτέλους να φύγει αυτό το άγχος.. Ευχαριστώ πολύ και εύχομαι τα καλύτερα και σε εσένα.. Σύντομα να δεις ένα τεστακι θετικό... Έχω φανταστεί πολλές φορές την  στιγμή αυτή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Σοφια31 είπε:

Γειά σε όλες.. Προσπαθούμε για μωράκι με τον άντρα μου εδώ και δύο χρόνια.. Έχω κανει υπέρηχο, ορμονολογικες, (έχω πολυκυστικες) ο άντρας  σπερμοδιαγραμμα. Είναι όλα καλά. Πρέπει να κάνω σαλπιγγογραφια αλλά εδω και ένα χρόνο το αναβάλλω.. Φοβάμαι πολύ.. Σκέφτηκα να την κάνω με μέθη αλλά κ αυτό με τρομάζει.. 

Καλημέρα σε καταλαβαίνω, κι εγώ την έχω κλείσει βγια την Τρίτη, να σκέφτεσαι ότι είναι μόνο δύο ανάσες και θα πάρεις δύναμη.Αλλωστε η γέννα είναι κάτι δυσκολότερο και καλό είναι να ψήνομαστε σιγά σιγα, σο

υ εύχομαι τα καλύτερα...κλείσε το ραντεβού...μια απόφαση είναι... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/3/2021 at 6:37 ΜΜ, ο/η Aimitra είπε:

Γεια σε όλες !

προσπαθουμε εδώ κ καιρό για ένα μωρό αλλά δυστυχώς χωρίς αποτέλεσμα. Οι εξετάσεις μας είναι πολύ καλές κ έχουμε κάνει κ τρεις κύκλους σπερματέγχυση.
σε αυτόν τον κύκλο πρώτη φορά συνεβει κάτι διαφορετικό. Κύκλος σταθερός 28-29 μέρες. Τελευταία περίοδος 3/3 και πιθανή ωορρηξία 16-17/3. Την 21 ημέρα κ την 22 του κύκλου το πρωί είχα καφέ εκκρίσεις.Λέτε να ήτανε υγρά εμφύτευσης; 
Αν έχετε  κάποια εμπειρία θα ήθελα την άποψη σας

Σας ευχαριστώ 

Θα ήθελα να σου πω ότι κι  εγώ φοβόμουν υπερβολικα, σε σημείο έκανα εμετό από το φόβο αλλά ειλικρινά δε χρειάζοταν, τώρα σκέφτομαι τι υπερβολικη που ήμουν. Δε πόνεσε σε καμία περίπτωση τόσο όσο νόμιζα. Ένα τσίμπημα νιώθεις νοπως όταν σου πάρουν αίμα. Αλήθεια μη φοβάσαι.κι εγώ τα μεγαλοποιουσα πολύ και δε πονεσαυ. είχα πάρει ενάμιση ντεπον μάξιμουμ όπως μου είχαν πει. Καλή επιτυχία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/3/2021 at 9:33 ΠΜ, ο/η Σοφια31 είπε:

Θα περιμένω μυνημα σου την Τρίτη. 

Καλησπέρα, σου έχω απαντήσει από κάτω... Σε λάθος παράθεση. Αν χρειαστείς οτιδήποτε άλλο ρωτά με. Καλή καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/3/2021 at 9:33 ΠΜ, ο/η Σοφια31 είπε:

Θα περιμένω μυνημα σου την Τρίτη. 

Την έκανα σήμερα κοπελιά, πήγα νηστική με ενάμιση Ντεπον μαξιμουμ  μισή ώρα πριν και δεν πόνεσα σχεδόν καθόλου παρά μόνο στο τσίμπημα όπως και όταν σου περνούν αίμα,που και πάλι σε αποσπά η ανάσα που σου λένε να πάρεις. Αλήθεια εκανα εμετό από το φόβο μου και ειλικρινά δεν άξιζε καθόλου, το ΧΑ αναβάλει πολλές φορές από φόβο και τελικά το ΧΑ μεγαλοποιησει πάρα πολύ. Δεν πονάει ειλικρινά. Τι να πω να έπεσα σε τόσο καλό γιατρό; Αλλά ειλικρινά δεν άξιζε καθόλου τέτοια κακή ψυχολογία για ένα τσίμπημα. Καλή επιτυχία σου εύχομαι και ότι χρειαστείς στείλε μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στην ομορφη παρεα! Είμαι καινούρια στην ομάδα! Χθες αδιαθετησα μετά από δύο μέρες καθυστέρησης. Σαν πρωταπριλιά τικο αστείο μου φαινόταν... Εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός μας κορίτσια! Έχω ήδη ένα παιδάκι και εδώ κ τρία χρόνια προσπαθώ για δευτερο.. Έχω μείνει άλλες 3 φορες έγκυος στα 3 χρονια αλλά δυστυχώς δεν εξελίχθηκαν οι εγκυμοσινες μου, είχα επιπλοκές... Παρολαυτα δεν τα παρατάω! Μη τα παρατάτε φίλες μου, όταν πέφτετε θα σηκωνεστε!! Το αξίζετε! Η μέρα πλησιαζει... Να έχετε όμορφη μέρα κ καλό μήνα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα... Προσπαθω και εγώ εδώ και δύο χρόνια για παιδάκι χωρίς να έχω δει θετικό τεστ  ούτε στον ύπνο μου... Πρέπει να κάνω σαλπιγγογραφια την οποία αναβάλλω λόγο φοβίας.. Πολύ άσχημο το συναίσθημα αυτό του να προσπαθείς  και κάθε μήνα να βλέπεις αυτό το αίματακι να ερχετε.. 😥Εγώ έχω απελπιστει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Σοφια31 είπε:

Καλό μήνα... Προσπαθω και εγώ εδώ και δύο χρόνια για παιδάκι χωρίς να έχω δει θετικό τεστ  ούτε στον ύπνο μου... Πρέπει να κάνω σαλπιγγογραφια την οποία αναβάλλω λόγο φοβίας.. Πολύ άσχημο το συναίσθημα αυτό του να προσπαθείς  και κάθε μήνα να βλέπεις αυτό το αίματακι να ερχετε.. 😥Εγώ έχω απελπιστει

Μη την αναβάλεις καλή μου! Μπορεί να είναι το τυχερό σου! Μη φοβάσαι τίποτα. Σκέψου ότι μπορεί να σε βοηθήσει να μείνεις πιο γρήγορα έγκυος! Σου εύχομαι καλή επιτυχία στη προσπάθεια σου και μην απελπίζεσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/3/2021 at 3:16 ΜΜ, ο/η Matsi είπε:

Την έκανα σήμερα κοπελιά, πήγα νηστική με ενάμιση Ντεπον μαξιμουμ  μισή ώρα πριν και δεν πόνεσα σχεδόν καθόλου παρά μόνο στο τσίμπημα όπως και όταν σου περνούν αίμα,που και πάλι σε αποσπά η ανάσα που σου λένε να πάρεις. Αλήθεια εκανα εμετό από το φόβο μου και ειλικρινά δεν άξιζε καθόλου, το ΧΑ αναβάλει πολλές φορές από φόβο και τελικά το ΧΑ μεγαλοποιησει πάρα πολύ. Δεν πονάει ειλικρινά. Τι να πω να έπεσα σε τόσο καλό γιατρό; Αλλά ειλικρινά δεν άξιζε καθόλου τέτοια κακή ψυχολογία για ένα τσίμπημα. Καλή επιτυχία σου εύχομαι και ότι χρειαστείς στείλε μου.

Πόσο καιρό προσπαθείτε? Είχες καλά αποτελέσματα στην εξέταση? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/3/2021 at 12:54 ΜΜ, ο/η Σοφια31 είπε:

Σεε ευχαριστώ πολύ θα πρέπει να αδιαθετησω πρώτα και μετά να κλείσω το ραντεβού.. Είχες καλά αποτεσματα? 

Ναι, βγήκε καλή ευτυχώς. Άντε να δούμε πότε θα έρθει το μπεμπινο μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. Θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας.. Ο κύκλος μ συνήθως είναι 30-34 μπορεί και παραπάνω.. Την 27 μέρα τ κυκλου το βράδυ (προχθές) είδα λίγο αίμα όχι στο εσώρουχο.. Ήταν αραιό.. Την επόμενη ημέρα δλδ χθες ενώ είχα βάλει σερβιέτα δεν είχα τπτ.. Μόνο στο σκούπισμα και όχι σε κάθε επίσκεψη στην τουαλετα.. Σήμερα το πρωί έκανα ένα τεστ και βγήκε αρνητικό.. Τι λέτε να είναι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Σοφια31 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας.. Ο κύκλος μ συνήθως είναι 30-34 μπορεί και παραπάνω.. Την 27 μέρα τ κυκλου το βράδυ (προχθές) είδα λίγο αίμα όχι στο εσώρουχο.. Ήταν αραιό.. Την επόμενη ημέρα δλδ χθες ενώ είχα βάλει σερβιέτα δεν είχα τπτ.. Μόνο στο σκούπισμα και όχι σε κάθε επίσκεψη στην τουαλετα.. Σήμερα το πρωί έκανα ένα τεστ και βγήκε αρνητικό.. Τι λέτε να είναι? 

Γειά σου Σοφία! Δε μου έχει τύχει.. Αλλα εχω ακούσει ότι κάποιες κοπέλες όταν έχουν ωορυξια εχουν λίγο ροζ  εκκρισεις εκείνη την ημέρα μιας και έχεις μεγάλο κύκλο και το είδες την 27 η μέρα.. Αν θέλεις πάντως τη γνώμη μου, χαλάρωσε και μην δίνεις σημασία σε αυτα και αγχωνεσαι περισσότερο. Για να σου φύγει τελείως η απορία ρώτησε τον γιατρό σου, πάντως είμαι σίγουρη ότι δεν είναι κάτι κακό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...