Μετάβαση σε περιεχόμενο

14 μήνες χωρίς αποτέλεσμα


Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Stavria είπε:

Γειά σου Stacey89, μπήκα σήμερα στο φόρουμ για να γράψω την δική μου ιστορία αλλά τελικά δεν χρειάστηκε γιατί,  την διάβασα στο δικό σου μήνυμα.  Προσπαθούμε και εμείς 16 μήνες τώρα και όσο περνάει ο καιρός απογοητευομαι όλο και περισσότερο μιας και όλοι ρωτάνε ή ακούω συχνά για εγκυμοσύνες και αυτό με πληγώνει πολύ γιατί νοιώθω πως αυτό που ονειρεύομαι εγώ και ο σύντροφος μου ίσως και να μην υλοποιηθεί ποτέ. 

Αρχικά εχω πολυκιστικές, επίσης αργότερα εντόπισαμε κυστες εκτός των πολυκιστικων και στην διερεύνηση του γιατί να εμφανίσω κυστες ανακαλύψαμε υψηλή προλακτινη,  αργότερα hashimoto, χαμηλή βιταμίνη D.

Για το hashimoto, λαμβάνω χαπι και όπως μου εξήγησε η ενδοκρινολογος επηρεάζει την γονιμότητα και έτσι πρέπει να το πίνω και κατά την διάρκεια των προσπαθειών αλλα και όταν με το καλό καταφέρουμε εγκυμοσύνη.

Έκανα και σαλπιγγογραφία όπου ήταν πεντακάθαρη. 

Δυστυχώς ο σύζυγος μου δεν νοιώθει και ιδιαίτερα άνετα στην ιδέα του σπερματοδιαγραμματος οπόταν δεν το κάναμε.

Το μόνο που μπορώ να πω είναι πως το καλύτερο όπλο για αυτήν τη διαδικασία είναι η καλή ψυχολογία και η καλή επικοινωνία με το(υς) γιατρο(υς). Τα λέω για να τα ακούω και γω 

 

 

Καλώς ήρθατε στην παρέα μας κορίτσια!

Η αγάπη θέλει 2 κορίτσι μου! Είναι αναγκαίο να κάνει σπερμοδιαγραμμα.. και καλλιέργεια σπέρματος! Πρέπει να ξέρεις αν υπάρχει πρόβλημα και από ποια μεριά υπάρχει για να μπορείς να το αντιμετωπίσεις! Δεν χωρούν εγωισμοι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι ότι προσπαθώ να τον πείσω, αν και έλπιζα μετά από όλες αυτές τις εξετάσεις που έχω κάνει εγώ (έχοντας περάσει και την αγωνία μου) να έκανε και ίδιος αλλά δυστυχώς ακόμη... μου λέει πως δεν του αρέσει η διαδικασία και νοιώθει άβολα και τον καταλαβαίνω, δέχεται να κάνει μόνο την εξέταση με τα ούρα.  Δεν ξέρω, η αλήθεια δεν θέλω να τσακωθω μαζι του αλλα με πληγώνει αυτή η στάση και παράλληλα με φέρνει σε απόγνωση. Υπομονή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/4/2021 at 5:21 ΜΜ, ο/η Stacey89 είπε:

Θα προσπαθήσουμε να κάνουμε ότι χρειάζεται λοιπόν... Πόσο είναι εσένα τα αντισώματα σου και η TSH? Εμένα περίπου δύο και 300 τα antitg

Η anti-tpo είναι 291.5 και η anti -tg ειναι 384 για την TSH είναι 2.34

Υπομονή κορίτσι μου, η αναμονή πονάει, πιστεύω όμως ότι στο τέλος θα ανταμειφθούμε με τον καλύτερο τρόπο 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...