Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απορία


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!! Θα ήθελα την βοήθεια σας!! Έχω μια χαζή ίσως ερώτηση αλλά λόγο πρώτης εγκυμοσύνης δεν έχω καταλάβει! Όταν πχ  είμαστε 13 εβδομάδες κ 2 ημέρες  σημαίνει ότι έκλεισα 13 εβδομάδες και μπήκα στην 14η ( δλδ θέλω 5 μέρες ακόμα για να κλείσω την 14η) ή απλά είμαι 13η και θέλω 5 μέρες για να κλείσω την 13η και να μπω 14η ???? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Kofineta είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Θα ήθελα την βοήθεια σας!! Έχω μια χαζή ίσως ερώτηση αλλά λόγο πρώτης εγκυμοσύνης δεν έχω καταλάβει! Όταν πχ  είμαστε 13 εβδομάδες κ 2 ημέρες  σημαίνει ότι έκλεισα 13 εβδομάδες και μπήκα στην 14η ( δλδ θέλω 5 μέρες ακόμα για να κλείσω την 14η) ή απλά είμαι 13η και θέλω 5 μέρες για να κλείσω την 13η και να μπω 14η ???? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

13 κλεισμένες και 2 ημέρες από την 14η εβδομάδα. Σκέψου το όπως τα γενέθλια. Πχ είχες γενέθλια χθες έκλεισες τα 30 οπότε σήμερα είσαι 30+1d. Ολοκληρώθηκε η 13η εβδομάδα. Διανύεις την 14η. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό!!!!

Ακριβώς όπως σου τα είπε και το κορίτσι μας πιο πάνω. Όταν λέμε είμαι 13+2 σημαίνει ότι έχει ολοκληρωθεί η 13η εβδομάδα και διανύω την 14η!💗

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η donnat είπε:

13 κλεισμένες και 2 ημέρες από την 14η εβδομάδα. Σκέψου το όπως τα γενέθλια. Πχ είχες γενέθλια χθες έκλεισες τα 30 οπότε σήμερα είσαι 30+1d. Ολοκληρώθηκε η 13η εβδομάδα. Διανύεις την 14η. 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Με το καλό!!!!

Ακριβώς όπως σου τα είπε και το κορίτσι μας πιο πάνω. Όταν λέμε είμαι 13+2 σημαίνει ότι έχει ολοκληρωθεί η 13η εβδομάδα και διανύω την 14η!💗

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...