Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θέλω να γίνω μαμά!!


Evaki92

Recommended Posts

Κορίτσια σας χαιρετώ ! Είμαι καινούργια στο φόρουμ . Μετά από πολύ σκέψη είπα να γράψω και εγώ και να ζητήσω τις πολύτιμες συμβουλές σας ! Προσπαθούμε εδώ και καιρό με τον σύζυγο μου μα κάνουμε παιδακι αλλά δυστυχώς δεν τα έχουμε καταφέρει ακόμα . Επισκεφθήκαμε γιατρό και με παρότρυνε να κάνω μία σαλπιγγογραφία. Τελικά η μία μου σάλπιγγα ήταν διαβατή και η ελαφρώς φραγμένη. Ο σύζυγος μου δε είχε ένα μέτριο σπερμοδιάγραμμα ,στο οποίο βρήκαν ένα μικρόβιο ,κωλοβακτηρίδιο το οποίο το αντιμετώπισε με φαρμακευτική αγωγή. Ωστόσο έχουν περάσει αρκετοί μήνες από τότε και τίποτα. Περιμένω σε μία εβδομάδα να διευθετήσω και αν δεν είπαμε να δοκιμάσουμε σε πρώτο στάδιο την σπερματέγχυση. Θέλω την γνώμη σας !!! Έχω αγανακτήσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evaki92 είπε:

Κορίτσια σας χαιρετώ ! Είμαι καινούργια στο φόρουμ . Μετά από πολύ σκέψη είπα να γράψω και εγώ και να ζητήσω τις πολύτιμες συμβουλές σας ! Προσπαθούμε εδώ και καιρό με τον σύζυγο μου μα κάνουμε παιδακι αλλά δυστυχώς δεν τα έχουμε καταφέρει ακόμα . Επισκεφθήκαμε γιατρό και με παρότρυνε να κάνω μία σαλπιγγογραφία. Τελικά η μία μου σάλπιγγα ήταν διαβατή και η ελαφρώς φραγμένη. Ο σύζυγος μου δε είχε ένα μέτριο σπερμοδιάγραμμα ,στο οποίο βρήκαν ένα μικρόβιο ,κωλοβακτηρίδιο το οποίο το αντιμετώπισε με φαρμακευτική αγωγή. Ωστόσο έχουν περάσει αρκετοί μήνες από τότε και τίποτα. Περιμένω σε μία εβδομάδα να διευθετήσω και αν δεν είπαμε να δοκιμάσουμε σε πρώτο στάδιο την σπερματέγχυση. Θέλω την γνώμη σας !!! Έχω αγανακτήσει 

Καλησπέρα κορίτσι μου και καλωσήρθες στην παρέα μας!
Ποσο καιρό προσπαθείτε με τον σύζυγο;
Καλώς έκανες την σαλπιγγογραφια διότι παρά το νεαρό της ηλικίας σου ( αν το 92 είναι το έτος γέννησης σου) είναι από τις βασικές εξετάσεις.Θα ήταν ίσως σωστό να κάνεις και κάποια ορμονικές όπως η ΑΜΗ γιατί ποτέ δεν ξέρεις και γενικά να ψάξεις και τον θυρεοειδή σου.Να συζητήσεις εκτενώς με τον γυναικολόγο σου για τις εξετάσεις που πρέπει να γίνουν και  τις επιλογές που έχεις.Θα μπορούσες να πας με παρακολούθηση της ωορηξιας πριν προχωρήσεις σε παρεμβατικές μεθόδους.
Εγω δυστυχώς με την σπερματεγχυση δεν είδα κανένα αποτέλεσμα αλλά είμαι και 40 χρόνων.Καλά θα κάνεις αφού δε σε πιέζει ο χρόνος να το προσπαθήσεις αλλά παράλληλα μην επαναπαυτείς.

Φυσικά θα σου πω να μην αγχώνεσαι γιατί αυτός είναι ο χειρότερος παράγοντας όλων!
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας !!! Είμαι 28 ετών . Έχω κάνει όλες τις ορμονικές και είναι τέλειες. Έχω επίσης σταθερότατη περίοδο . Έκανα 3 μήνες με serprafar αλλά τίποτα και πάλι . Έχετε αποκτήσει παιδάκι ;; Θα δω και αυτόν τον μήνα και ο θεός βοηθός !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Evaki92 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας !!! Είμαι 28 ετών . Έχω κάνει όλες τις ορμονικές και είναι τέλειες. Έχω επίσης σταθερότατη περίοδο . Έκανα 3 μήνες με serprafar αλλά τίποτα και πάλι . Έχετε αποκτήσει παιδάκι ;; Θα δω και αυτόν τον μήνα και ο θεός βοηθός !!

Καταρχάς σε παρακαλώ να μη μου απευθύνεσαι στον πληθυντικό κορίτσι μου γιατί με κάνεις να νιώθω μεγαλύτερη και από ότι είμαι χα χα χα! 😊
Δυστυχώς δεν τα έχω καταφέρει ακόμη παρά το γεγονός ότι έχω μπει στη διαδικασία εξωσωματικής,δεν απογοητεύομαι όμως γιατί ξέρω ότι θα ερθει κάποια στιγμή!

Πολυ θετικό το γεγονός ότι όλες σου οι εξετάσεις είναι καλές!Αφου πήρες serpafar και πάλι δεν έτυχε  εγκυμοσύνη προχωρά για την σπερματεγχυση αλλά πραγματικά μην αναλωθείς σε πολλές προσπάθειες.Εύχομαι φυσικά να μη χρειαστεί ποτέ αλλά η εξωσωματική κατά τη γνώμη μου είναι μακράν πιο αποτελεσματική διαδικασία από την σπερματεγχυση.

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία σε ότι και αν κανεις!Να μην στεναχωριέσαι και να μην αγχώνεσαι για τίποτα,ίσως σου πάρει λίγο παραπάνω χρόνο αλλά θα τα κατέφερε σίγουρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ παρά πολύ !!!! Εύχομαι να έρθει σύντομα και σε σένα . Είσαι πολύ αισιόδοξη και μου δίνεις δύναμη γιατί τα έχω βάψει μαύρα ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...