Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2021


Recommended Posts

Κορίτσια τι κάνετε? Όσες γεννήσατε περνάτε κολικούς με τα μωρά σας? Εμενα πονάει πολύ το βράδυ. Τον βάζω στο στήθος ηρεμεί αλλά μετά πάλι τα ίδια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Όσες γεννήσατε περνάτε κολικούς με τα μωρά σας? Εμενα πονάει πολύ το βράδυ. Τον βάζω στο στήθος ηρεμεί αλλά μετά πάλι τα ίδια. 

Αχ κοριτσι μου εδώ και μερες έχουν ξεκινήσει και κάθε βράδυ πλανταει στο κλάμα και δεν σταματάει...δεν ξερω πως να τη βοηθήσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Αχ κοριτσι μου εδώ και μερες έχουν ξεκινήσει και κάθε βράδυ πλανταει στο κλάμα και δεν σταματάει...δεν ξερω πως να τη βοηθήσω..

Εγω τον βάζω στο στήθος να θηλάσει κ ηρεμεί. Τουλάχιστον μετά τις 12μιση ηρεμεί λίγο κ τον βάζω στη κούνια. Εσενα  κοιμάται το βράδυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/10/2021 at 5:03 ΜΜ, ο/η Maroulli είπε:

Με το καλο το μωράκι σου!!! Έχεις κανονίσει ημερομηνία;;;;

Λοιπόν...αρχικά για την επισκληριδιο..δεν πονάει...κάποια μικρά τσιμπήματα νιώθεις τίποτα άλλο τραγικό...εγω έχω κάνει και επισκληριδιο και ραχιαια και στις δύο δεν ένιωσα τίποτα. Η επισκληριδιο απλά έχει μεγαλύτερη διαδικασία και παίρνει λίγη ώρα παραπάνω μέχρι να τελειώσει ο αναισθησιολογος. 

Τώρα για το σάκχαρο. Κάνεις ινσουλίνη;;;;Εγώ έκανα ινσουλίνη το μόνο που επηρέασε ήταν ότι το μωρό έκανε υπογλυκαιμία (λόγω ινσουλίνης) μολις γεννήθηκε αλλά ήταν ενημερωμένος ο παιδίατρος μου όποτε ήξερε τι μπορεί να συμβεί και ήταν προετοιμασμενος για παν ενδεχόμενο. 

Όλα θα πάνε καλά...προσπάθησε να μην σκέφτεσαι τίποτα αρνητικό όλα θα πάνε καλά !!!Με το καλο.

Έχουμε κλείσει για 16 Νοεμβρίου. Αλλά θεωρεί ότι δεν θα μου πάει τόσο πολύ ότι θα σπάσουν τα νερά πιο νωρίς και εγώ το ίδιο πιστεύω και νοιωθω.. Μου είπε ότι θα κάνουμε επισκληριδιο. 

Όχι δεν κάνω ινσουλίνη. 

Απλά προσέχω τι τρώω αλλά έχω αρχίσει και πιέζομαι πολύ!! 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση να σου ζήσει και το μωράκι σου!! 

Ενοιωθες μετά ενοχλήσεις όταν γέννησες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Εγω τον βάζω στο στήθος να θηλάσει κ ηρεμεί. Τουλάχιστον μετά τις 12μιση ηρεμεί λίγο κ τον βάζω στη κούνια. Εσενα  κοιμάται το βράδυ?

Τελευταία γεύμα πίνει γύρω στις 12 οπότε κατά τη μία κοιμάται μέχρι της 4 περίπου που ξυπνάει για γάλα  μετά θα κοιμηθεί πάλι αλλά ξυπνάει δεν κοιμάται πολύ ήρεμα μετά ξυπνάει συνεχώς. Εσένα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Τελευταία γεύμα πίνει γύρω στις 12 οπότε κατά τη μία κοιμάται μέχρι της 4 περίπου που ξυπνάει για γάλα  μετά θα κοιμηθεί πάλι αλλά ξυπνάει δεν κοιμάται πολύ ήρεμα μετά ξυπνάει συνεχώς. Εσένα;

Δεν έχουμε πρόγραμμα αλλά μέχρι 12μιση το βράδυ κοιμάται. Συνήθως μετά τις 10 έχει απίστευτη γκρίνια κ του δίνω μπουκάλι γιατί απ τις 7 μέχρι τις 10 δε βγαίνει απ το στήθος όλο κλαίει. Εσυ το θηλάζεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Δεν έχουμε πρόγραμμα αλλά μέχρι 12μιση το βράδυ κοιμάται. Συνήθως μετά τις 10 έχει απίστευτη γκρίνια κ του δίνω μπουκάλι γιατί απ τις 7 μέχρι τις 10 δε βγαίνει απ το στήθος όλο κλαίει. Εσυ το θηλάζεις?

Όχι  δεν θηλαζω ! Τις ίδιες ώρες και εμένα εκεί γύρω στις 7 ξεκινάει και πάει 10 11 να σταματήσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια και σε μας αρχισαν οι κολικοι κι η γκρινια....αφηστε που νομιζω οτι τα κανω όλα λαθος....δε θηλασε απο την πρωτη μερα και θεωρώ χάθηκε εκει το παιχνιδι. Δεν θέλει το στήθος, είναι ανυπομονος και βιαστικος να φαει. Σε μια απελπιδη προσπαθεια αγορασα θηλαστρο αλλα ρε κοριτσια βγαίνει ελάχιστο....τι κνω λάθος;

εγω πάνω εκει στην γκρίνια τον κανω μπανιο και με το πιστολακι στο μετριο ζεσταινω την κοιλιτσα του,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Thaumataki2021 είπε:

Κορίτσια και σε μας αρχισαν οι κολικοι κι η γκρινια....αφηστε που νομιζω οτι τα κανω όλα λαθος....δε θηλασε απο την πρωτη μερα και θεωρώ χάθηκε εκει το παιχνιδι. Δεν θέλει το στήθος, είναι ανυπομονος και βιαστικος να φαει. Σε μια απελπιδη προσπαθεια αγορασα θηλαστρο αλλα ρε κοριτσια βγαίνει ελάχιστο....τι κνω λάθος;

εγω πάνω εκει στην γκρίνια τον κανω μπανιο και με το πιστολακι στο μετριο ζεσταινω την κοιλιτσα του,

Κορίτσι μου καλό είμαι μαμά 2 παιδιών και περιμένω το 3ο μου.. 

Θα σε συμβούλεψω όταν πονάει το μωράκι σου να το περνεις αγκαλιά και να το ακουμπάς την κοιλίτσα του στην κοιλίτσα σου κατά έναν περίεργο τρόπο βοηθά 2ον λογικά το παιδί θα πίνει ξένο αφού δεν περνει στήθος πολύ μιλά με την παιδίατρο να σου αλλάξει το γάλα μηοως έχει δυσανεξία τ πέρασα με την πρώτη μου κόρη έπινε novalac την βοηθούσε απίστευτα.. 

Και 3ον όσο βάζεις θήλαστρο θα κόβετε η παραγωγή προσπάθησε να τον βάζεις στήθος όσο παραπάνω μπορείς για να γίνετε η ζήτηση παραγωγή.. 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/10/2021 at 4:09 ΜΜ, ο/η Thaumataki2021 είπε:

13/10/2021 η μέρα που άλλαξε η ζωή μας για πάντα! Κορίτσια γεννήσαμε έναν άγγελο. Πήγαμε το πρωί της Τετάρτης για την πρόκληση, καθώς ο γιατρός στο 40+3 μου είχε πει ότι τα πράγματα ζορίζουν για το μικρό. Από τις 8 το πρωί ως και τις 5,30 το απόγευμα έμεινα να παλεύω με μια διαστολή που δεν γινόταν ποτέ. Στις 4.30 ως 5.30 που με είδε ο γιατρός είχα πόνους ανά λεπτό με διάρκεια από 45-55 δευτεερόλεπτα. Πολύ βίαιοι πόνοι.  Οι έμπειρες μανούλες ίσως μπορούν να με διαφωτίσουν σε σχέση με το τι στάδιο έπρεπε να είχα αυτούς τους πόνους...Με διαστολή κολλημένη στο 2 και μη ΄΄εχοντας τη δυνατότητα για επισκληριδιο καθώς θα σταματούσε όλη η διαδικασία μπήκαμε στο χειρουργείο 5,30 το απόγευμα. Με κλάματα στα μάτια....για τον αγώνα που είχα κάνει.... τα μάτια μου αντίκρισαν στις 5:42 το πιο όμορφο πλάσμα αυτού του κόσμου!!! Χαλάλι του όλα, χαλάλι οι πόνοι που έφαγα αν και ήξερα ότι δεν υπήρχαν οι προδιαγραφές, μόνο και μόνο για να του δώσω την ευκαιρία να έρθει με έναν πιο φυσιολογικό τρόπο....Πάλεψα πάρα πολύ για φυσιολογικό τοκετό......αλλά τελικά μόνο το αποτέλεσμα έχει σημασία! Ενας παίδαρος 3300 υγιέστατος καιολοφώτεινος! Ευχομαι σε αυτή την ομάδα μόνο υγιή και χαρούμενα μπεμπάκια και οι μανούλες όλες σιδερένιες!!!

Να σου ζήσει το αγοράκι σου !!!

Βρέθηκα στο ποστ τυχαία, και με έκανες να δακρύσω ... Να είναι γερό και καλότυχο στη ζωούλα του !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Thaumataki2021 είπε:

Κορίτσια και σε μας αρχισαν οι κολικοι κι η γκρινια....αφηστε που νομιζω οτι τα κανω όλα λαθος....δε θηλασε απο την πρωτη μερα και θεωρώ χάθηκε εκει το παιχνιδι. Δεν θέλει το στήθος, είναι ανυπομονος και βιαστικος να φαει. Σε μια απελπιδη προσπαθεια αγορασα θηλαστρο αλλα ρε κοριτσια βγαίνει ελάχιστο....τι κνω λάθος;

εγω πάνω εκει στην γκρίνια τον κανω μπανιο και με το πιστολακι στο μετριο ζεσταινω την κοιλιτσα του,

Κ εμένα κοπέλα μου δεν θηλασε καθολου λογω χαμηλού βάρους στην κλινική αποφάσισαν να του δώσουν μπουκάλι οπότε έβγαζα εγω με θήλαστρο και του το έδιναν και τώρα στο σπίτι εχω πάρει δικο μου θήλαστρο και προσπαθω να βγάζω ανα 3 ώρες το περισσότερο που εχω βγάλει σε μια άντληση είναι 100ml βέβαια του δίνω και σκόνη περίπου 2 φορές την ημέρα γιατί δεν του φτανει το δικό μου... Και σε εμάς άρχισαν οι κολικοί αλλά προς το παρόν δεν έχει πολυ γκρίνια εχει είναι περισσότερο ανήσυχος και έχει πολλά αέρια. Μην απογοητεύεσαι ο πρώτος καιρός είναι πολυ δύσκολος κανε υπομονή και εγω αυτο κανω οσο και αν κουτουλαω απο την νύστα 🤣🤣🤣🍼🍼🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maraki 986 είπε:

Κ εμένα κοπέλα μου δεν θηλασε καθολου λογω χαμηλού βάρους στην κλινική αποφάσισαν να του δώσουν μπουκάλι οπότε έβγαζα εγω με θήλαστρο και του το έδιναν και τώρα στο σπίτι εχω πάρει δικο μου θήλαστρο και προσπαθω να βγάζω ανα 3 ώρες το περισσότερο που εχω βγάλει σε μια άντληση είναι 100ml βέβαια του δίνω και σκόνη περίπου 2 φορές την ημέρα γιατί δεν του φτανει το δικό μου... Και σε εμάς άρχισαν οι κολικοί αλλά προς το παρόν δεν έχει πολυ γκρίνια εχει είναι περισσότερο ανήσυχος και έχει πολλά αέρια. Μην απογοητεύεσαι ο πρώτος καιρός είναι πολυ δύσκολος κανε υπομονή και εγω αυτο κανω οσο και αν κουτουλαω απο την νύστα 🤣🤣🤣🍼🍼🍼

Δεν είναι πολύ δύσκολη η άντληση? Δεν πιάνει στήθος καθόλου? Εγώ θηλάζω κ δίνω κ σκόνη κ μου φαίνεται βουνό η αποστείρωση. Πόση ώρα κάνει να αντλήσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Δεν είναι πολύ δύσκολη η άντληση? Δεν πιάνει στήθος καθόλου? Εγώ θηλάζω κ δίνω κ σκόνη κ μου φαίνεται βουνό η αποστείρωση. Πόση ώρα κάνει να αντλήσεις?

Δεν είναι δύσκολη η άντληση βγάζω μεσο ορο 60-70ml ανα  3 ώρες τόσο όσο χρειάζεται για να κάνει ενα γεύμα εκτός απο κάποιες στιγμές που δεν προλαβαίνω λόγω κούρασης βέβαια κάποιες φορές αν περάσουν πανω απο 3 ώρες κ δεν βγάλω οταν θα βγάλω θα εχω 100-110 ml. Του δίνω κ 2 φορές σκόνη η' οταν ειναι ανήσυχος περίπου 20-30ml για να νανουριστει! Δεν εχω δοκιμάσει να του δώσω στήθος γιατί στην κλινική του έδωσαν απευθείας μπουκάλι επειδή γεννήθηκε 2 κιλά και τώρα που εμαθε ετσι δεν θέλω να τον μπερδεψω και να του δωσω στηθος και να συγχηστει γιατι μια φιρα που δοκιμασα να του δωσω πιπιλα για να ηρεμήσει μετα οταν του εδωσα το μπουκάλι πνιγόταν... Όσο για την αποστειρωση ΑΣΤΑ να πάνε ολη μερα πανω απο τον αποστειρωτη ειμαι αλλά τι να κάνω και μονο που βλέπω ότι έχει πολυ ορεξη να φάει κ παίρνει βαρος τα ξεχνάω ολα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Maraki 986 είπε:

Δεν είναι δύσκολη η άντληση βγάζω μεσο ορο 60-70ml ανα  3 ώρες τόσο όσο χρειάζεται για να κάνει ενα γεύμα εκτός απο κάποιες στιγμές που δεν προλαβαίνω λόγω κούρασης βέβαια κάποιες φορές αν περάσουν πανω απο 3 ώρες κ δεν βγάλω οταν θα βγάλω θα εχω 100-110 ml. Του δίνω κ 2 φορές σκόνη η' οταν ειναι ανήσυχος περίπου 20-30ml για να νανουριστει! Δεν εχω δοκιμάσει να του δώσω στήθος γιατί στην κλινική του έδωσαν απευθείας μπουκάλι επειδή γεννήθηκε 2 κιλά και τώρα που εμαθε ετσι δεν θέλω να τον μπερδεψω και να του δωσω στηθος και να συγχηστει γιατι μια φιρα που δοκιμασα να του δωσω πιπιλα για να ηρεμήσει μετα οταν του εδωσα το μπουκάλι πνιγόταν... Όσο για την αποστειρωση ΑΣΤΑ να πάνε ολη μερα πανω απο τον αποστειρωτη ειμαι αλλά τι να κάνω και μονο που βλέπω ότι έχει πολυ ορεξη να φάει κ παίρνει βαρος τα ξεχνάω ολα !!!

Μπράβο σε θαυμάζω για όλο αυτό που κάνεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Πως ειστε;;;Τα μωράκια σας πως πανε;;; Εμάς μας εχουν διαλύσει οι κολικοι..χτες σχεδόν όλη μέρα είχε κοιμηθεί ελάχιστα αλλά από το απόγευμα στις 5 μέχρι τις 12 το βράδυ έκλαιγε συνέχεια δεν μπορούσε να ηρεμήσει το κακόμοιρο πάνω που την έπαιρνε ο ύπνος τις έριχνε σουβλια και ούρλιαζε..Εντωμεταξύ έχω και τον μεγάλο που είναι αγρίμι και κάνει τρελή φασαρία και δεν την αφήνει να ηρεμήσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις κορίτσια τον έχουμε στα νεογνά. Έπαθε ουρολοιμωξη. Το χειρότερο απ όλα είναι ότι ένω θηλαζε  εκεί του δίνουν ξενο κ πιπίλα. Αρα όταν γυρίσει σπίτι θα δυσκολευτουμε πολύ να πιάσει πάλι θηλή. Προσπαθώ να βγάζω με το θήλαστρο να μη πάθω μαστίτιδα. Θέλω να κρατήσω τον θηλασμό για παρηγοριά δικη του όταν γυρίσει που τόσο καιρό ημασταν χώρια. Η ψυχολογία μου στα πατώματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Εμεις κορίτσια τον έχουμε στα νεογνά. Έπαθε ουρολοιμωξη. Το χειρότερο απ όλα είναι ότι ένω θηλαζε  εκεί του δίνουν ξενο κ πιπίλα. Αρα όταν γυρίσει σπίτι θα δυσκολευτουμε πολύ να πιάσει πάλι θηλή. Προσπαθώ να βγάζω με το θήλαστρο να μη πάθω μαστίτιδα. Θέλω να κρατήσω τον θηλασμό για παρηγοριά δικη του όταν γυρίσει που τόσο καιρό ημασταν χώρια. Η ψυχολογία μου στα πατώματα 

Οοο κοριτσάκι μου περαστικά να είναι να γίνει γρήγορα καλά να έρθει σπιτάκι σας. Όλα καλά θα πάνε!!!

Από άλλες κοπέλα που έχω ακούσει παρόμοιες καταστάσεις με λίγη προσπάθεια παραπάνω επανέρχεται ο θηλασμός και συνεχίζει να θηλάζει το μωρακι μετά πάλι κανονικά.. Όλα καλά θα πάνε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Οοο κοριτσάκι μου περαστικά να είναι να γίνει γρήγορα καλά να έρθει σπιτάκι σας. Όλα καλά θα πάνε!!!

Από άλλες κοπέλα που έχω ακούσει παρόμοιες καταστάσεις με λίγη προσπάθεια παραπάνω επανέρχεται ο θηλασμός και συνεχίζει να θηλάζει το μωρακι μετά πάλι κανονικά.. Όλα καλά θα πάνε!!!

Ευχαριστώ να είσαι καλά. Δε ξέρω αν μπορέσει να πιάσει αλλά είναι το λιγότερο αυτό που με απασχολεί τώρα απλά θέλω να γυρίσει σπίτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/10/2021 at 6:20 ΜΜ, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Εμεις κορίτσια τον έχουμε στα νεογνά. Έπαθε ουρολοιμωξη. Το χειρότερο απ όλα είναι ότι ένω θηλαζε  εκεί του δίνουν ξενο κ πιπίλα. Αρα όταν γυρίσει σπίτι θα δυσκολευτουμε πολύ να πιάσει πάλι θηλή. Προσπαθώ να βγάζω με το θήλαστρο να μη πάθω μαστίτιδα. Θέλω να κρατήσω τον θηλασμό για παρηγοριά δικη του όταν γυρίσει που τόσο καιρό ημασταν χώρια. Η ψυχολογία μου στα πατώματα 

Περαστικά του κοπέλα μου γρήγορα να γυρίσει σπίτι σας . Πως το καταλάβατε? Ρωτάω γιατί δεν εχω ιδέα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/10/2021 at 6:20 ΜΜ, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Εμεις κορίτσια τον έχουμε στα νεογνά. Έπαθε ουρολοιμωξη. Το χειρότερο απ όλα είναι ότι ένω θηλαζε  εκεί του δίνουν ξενο κ πιπίλα. Αρα όταν γυρίσει σπίτι θα δυσκολευτουμε πολύ να πιάσει πάλι θηλή. Προσπαθώ να βγάζω με το θήλαστρο να μη πάθω μαστίτιδα. Θέλω να κρατήσω τον θηλασμό για παρηγοριά δικη του όταν γυρίσει που τόσο καιρό ημασταν χώρια. Η ψυχολογία μου στα πατώματα 

Πως είναι το μωράκι σου;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Maraki 986 είπε:

Περαστικά του κοπέλα μου γρήγορα να γυρίσει σπίτι σας . Πως το καταλάβατε? Ρωτάω γιατί δεν εχω ιδέα... 

Είδα μια μικρή σταγόνα αίμα στα τσισα του. Πολύ Πολύ μικρή όμως κ πήρα τον παιδίατρο μ είπε να κάνω εξετάσεις ούρων κ φάνηκε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Πως είναι το μωράκι σου;;;;

Πάει καλύτερα. Αντιβίωση παίρνει κ λογικά αύριο θα βγει. Αυτό ελπίζω δλδ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Πάει καλύτερα. Αντιβίωση παίρνει κ λογικά αύριο θα βγει. Αυτό ελπίζω δλδ 

Μπράβο Δόξα το Θεό!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα, το προηγούμενο Σάββατο μετά από πρόκληση κατέληξα με συνοπτικές διαδικασίες στο χειρουργείο γτ έπεσαν απότομα οι παλμοί του παιδιού οπότε κ κάνανε ολική για να το προλάβουν. Ευτυχώς όλα καλά. Όμως σήμερα μια βδομάδα μετά στη περιοχή κάτω από τον αφαλό και πάνω από την τομή το νιώθω στο άγγιγμα σαν μουδιασμενο...είναι φυσιολογικό; Να αγχωθω; Όταν δε το αγγίζω το νιώθω σαν βαρύ; Περίεργη αίσθηση....ήταν ο πρώτος τοκετός Μ κ κατ' επέκταση πρώτη καισαρική....

Από Δευτέρα θα πάρω κ το γιατρό μου αν συνεχίσει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η pangipot είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, το προηγούμενο Σάββατο μετά από πρόκληση κατέληξα με συνοπτικές διαδικασίες στο χειρουργείο γτ έπεσαν απότομα οι παλμοί του παιδιού οπότε κ κάνανε ολική για να το προλάβουν. Ευτυχώς όλα καλά. Όμως σήμερα μια βδομάδα μετά στη περιοχή κάτω από τον αφαλό και πάνω από την τομή το νιώθω στο άγγιγμα σαν μουδιασμενο...είναι φυσιολογικό; Να αγχωθω; Όταν δε το αγγίζω το νιώθω σαν βαρύ; Περίεργη αίσθηση....ήταν ο πρώτος τοκετός Μ κ κατ' επέκταση πρώτη καισαρική....

Από Δευτέρα θα πάρω κ το γιατρό μου αν συνεχίσει....

Να σου ζήσει κοριτσάκι μου γερό και δυνατό να είναι!!!! Το μούδιασμα είναι φυσιολογικό στην πρώτη μου γέννα μετά από 6 μήνες περίπου αν θυμάμαι καλά άρχισα σιγά σιγά να νιώθω το σημείο εκεί...Και τώρα πάλι έτσι είναι μουδιασμένο Και η αίσθηση δεν είναι καθόλου ωραία εγώ ανατριχιαζω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...