Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ Κ' ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ


Stacey

Recommended Posts

γεια σας κοριτσια. με λενε Γεωργια(28 χρονων). ειμαι νεα σε αυτιν τιν σελιδα.ειμαι παντρεμενη 2,5 χρονια. εδω και 1,5 χρονο προσπαθουμε να κανουμε μωρακι αλλα χωρις αποτελεσμα :unsure: πηγα 6 φορες στον γυναικολογο μου(10-12 ημερες του κυκλου μου).παρατηρησε,οτι εχω πολυκυστικες ωοθηκες, ομως περιπου καθε 2 μηνες εχω το ωαριο :S .μου ελεγε ο γιατροσς μου, ποτε εχω τιν ωορρηξια.αλλα χωρις αποτελεσμα.εκανα τις ορμονικες εξατασεις.ολα καλα.ο συζυγος μου επησεις ειναι καλα.δοκιμασα και τα τεστ ωορρηξιας, τιποτα... τωρα αγορασα ενα τεστερ το οποιο δειχνει γονιμες μερες (ημερες της ωορρηξιας) απο το σαλιο. και αυτο το τεστ επαναχρησιμοποιειται για δυο χρονια.για να δω αν με βοηθησει.τι να βοηθησει αν ωαριο εχς καθε δυο μηνες. ελπιζω οτι εσεις κοριτσια γρηγορα θα πιασετε τον πελαργο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργια μου καλωσηρθες στην παρεα μας!!!εφοσον ολες οι εξετασεις ειναι καλες και η ωορηξια υπαρχει εστω και καθε δυο μηνες....μηπως εχεις ή εχετε αγχος...δεν εξηγειτε αλλιως...τι να πω...οπως σου ειπα δεν ηξερα καν οτι υπαρχουν αυτα τα τεστ!και επαναχρησιμοπ για 2 χρονια αυτο ειναι φοβερο!εγω σιγουρα εμπιστευομαι τον γιατρο και τα συμπτωματα μου για ωορηξια..Σ ευχαριστουμε!!!Κι εσυ ευχομαι να τα καταφερεις γρηγορα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSIA MOU EGW PISTEUW PANTWS PWS EF OSWN PROSPATHOUME NA KANOUME NINAKI THA PREPEI NA EPISKEFTEI TON GIATRO KAI O ANTROULIS MAS NA KANEI MIA EKSETASH SPERMATOS... AYTO GIA NA MPORESEI NA SE SUMVOULEUSEI ANALOGA O GUNAIKOLOGOS OSWN AFORA TIS EPAFES...

GIA PARADEIGMA EAN TO SPERMA EINAI FUSIOLOGIKO TOTE O GIATROS THA PROTEINEI KATHIMERINES EPAFES GIATI MESA SE ENA 24WRO MPOREI NA ANANEWTHEI TO SPERMA... AN OMWS EINAI LIGO PIO ADUNAMO APO TO FUSIOLOGIKO(DEN APOKLEIETAI H PERIPTWSH SULLIPSIS) TOTE O GIATROS PROTEINEI EPAFES MERA PARA MERA WSTE NA PROLAVEI O ORGANISMOS NA PARAGEI TO SPERMA... FANTASTEITE NA EINAI PSILOADUNAMO TO SPERMA KAI NA EXEIS EPAFES KATHEMERA...:unsure: :unsure: TOTE MONO H PROTH EPAFH EINAI SIGOURI KAI OI EPOMENES PSILOPSOFIES......POSO MALLON NA SOU PEI GIA KATHE MERA PRWI KAI BRADU TO VRISKW UPERVOLIKO

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι alexasam, το κσερω, καναμε τεστ γονιμοτητας και για το συζυγο μου. οι εξετασεις ητανε πολυ καλλες ευτυχως για αυτον(και οι δικες μου ορομονικες ητανε πολθ καλλες). ε και πηγαινα στο γυναικολογο για να μου πει ποτε εχω τιν ωορρηξια.ενταξει, εχω και ενα προβλημα,οτι το ωαριο εχω μονο καθε μηνα περιπου.χανω και 50% ευκαιριες. ομως, αν και ο γιατρος μου μου ελεγε ποτε θα εχω τιν ωορρηξια και ποτε να εχουμε τις επαφες, κοριτσια τιποτα!!!! η κατι δεν κανουμε καλα η εχω και αλλο προβλημα. μηπως καποιοα απο εσας κανατε την σαλπιγγογραφια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο εμενα κοριτσια!

Jurgita είχα ακριβώς το ίδιο θέμα με εσένα! μία περίοδο ανα 2 μήνες, με καθυστέρηση κιόλας μερικές φορές...Τον Αύγουστο λοιπόν του 2007 σε διακοπές στην Κρήτη, ΧΩΡΙΣ ΑΓΧΟΣ, και χωρίς υπολογισμούς και τεστ έμεινα έγκυος...Τώρα έχω ένα μπέμπαρο 9 μηνών! Φαντασου οτι κατάλαβα την εγκυμοσύνη μου στην 11η-12η εβδομάδα και αυτό γιατί έκανα δίαιτα και δεν έχανα γραμμάριο επι 1 μήνα!

καλή επιτυχία σε όλες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Georgiaher αχ αυτη η Κρητη και εγω εκει εμεινα εγκυοσ,εχω μια μπεμπα 9 μηνων!

Υπαρχει αρκετο ποσοστο εγκυμοσυνησ στισ διακοπεσ οποτε οποια κοριτσια εχουν προβλημα μονο αγχουσ και δεν μενουν εγκυεσ φουρ για ταξιδακι:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια, καλη ιδεα, χρειαζομαστε διακοπες... οποτε και εσυ Georgiaher δεν ειχες ωορρηξια καθε μηνα... και εγω σκεφτηκα, οτι εγω εχω ευκαιρια μια φορα στα 5 χρονια να μεινω εγκυος. αχ, μου δωσατε μια ελπιδα κοριτισια! :silly: μαλλον ειμαστε πολυ ανχομενοι με τον συζυγο μου.ετσι λει και ο γυναικολογος μου. για να δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...