Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεννάμε με το καλό Σεπτέμβρη του 21!


Recommended Posts

στις πριν 17 ώρες, ο/η Sunny97 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;;; 

Σήμερα είχα ραντεβού με τον γιατρό 31 εβδομάδων είμαι και ο μπέμπης μας είπε είναι 1, 955!! Εσάς πόσο είναι τα δικά σας και σε ποια εβδομάδα;;; 

Καλησπέρα κορίτσια!! Είχα σήμερα ραντεβού στο γιατρό 33+5 εβδομάδων και ο μπέμπης είναι 2.155 kg :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια,εγώ που πεινάω όλη την ώρα και έχω πάρει 16 κιλά τι να πω;τυχερές όσες πήρατε λίγα κιλακια γιατί δεν έχετε αυτό το φούσκωμα που με δυσκολεύει να καθίσω και να σηκωθώ! Στον θηλασμό πάντως εγω δεν πεινούσα ιδιαίτερα!ούτε στην αρχή,ούτε στο τέλος δηλαδή 3 χρόνια μετά τη γέννα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/7/2021 at 12:06 ΠΜ, ο/η Anna91! είπε:

Για σας κορίτσια και από εμένα !! Εγώ δεν ξέρω το βάρος ακόμη την Τρίτη θα μου πουν στο Doppler . Εγώ Έχω αρκετές συσπάσεις παρότι παίρνω μαγνήσιο! Έχετε ψωνίσει τα πρώτα ρουχαλάκια για τα μωράκια σας;; Τι σκέφτεστε να τους φορέσετε μακρυμάνικα η κοντομάνικα ρουχαλάκια ;

Στην 1η εγκυμοσύνη είχα συσπάσεις απ' τον 5ο και έπαιρνα μαγνήσιο.μαλιστα λέγαμε μην γεννήσω και πρόωρα με τόσες συσπάσεις...σε αυτή την εγκυμοσύνη έχω πολύ λίγες απ' τον 7ο και μετά και δεν παίρνω μαγνήσιο.γι αυτό πιστεύω πως δεν επηρεάζει καθόλου το μαγνήσιο τελικά.

Τον 1ο μήνα νομίζω θα του φοράω μόνο το κοντομανικο ζιπουνακι μέσα στο σπίτι γιατί θα κάνει ζέστη.απο Οκτώβρη θα ξεκινήσει φορμακια λίγα κοντομανικα και σιγά σιγά μακρυμάνικα λεπτά.παντως έχω αγοράσει μόνο 3 κοντομανικα φορμακια και 5-6 μακρυμάνικα λεπτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Καρολίνα είπε:

Γεια σας κορίτσια,εγώ που πεινάω όλη την ώρα και έχω πάρει 16 κιλά τι να πω;τυχερές όσες πήρατε λίγα κιλακια γιατί δεν έχετε αυτό το φούσκωμα που με δυσκολεύει να καθίσω και να σηκωθώ! Στον θηλασμό πάντως εγω δεν πεινούσα ιδιαίτερα!ούτε στην αρχή,ούτε στο τέλος δηλαδή 3 χρόνια μετά τη γέννα.

Κι εγώ που έχω πάρει πιο λίγα (9) το φούσκωμα και τη δυσκολία τα έχω πάντως 😂😂

Ισχύει κι εγώ το ίδιο με πριν τρώω στο θηλασμό (ακόμα θηλάζω με την κοιλιά στο στόμα 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Κι εγώ που έχω πάρει πιο λίγα (9) το φούσκωμα και τη δυσκολία τα έχω πάντως 😂😂

Ισχύει κι εγώ το ίδιο με πριν τρώω στο θηλασμό (ακόμα θηλάζω με την κοιλιά στο στόμα 😂😂

Κι εγώ θηλάζω ακόμη,σχεδόν 3 χρόνια δηλαδή. αλλά τώρα τρώω πολύ λόγω εγκυμοσύνης.πριν μείνω έγκυος που θήλαζα δεν έτρωγα πολύ,είναι στον οργανισμό.εμενα πχ ο θηλασμός μου φέρνει κατούρημα χαχαχα ενώ γενικά ακούω ότι φέρνει πείνα και δίψα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Καρολίνα είπε:

Κι εγώ θηλάζω ακόμη,σχεδόν 3 χρόνια δηλαδή. αλλά τώρα τρώω πολύ λόγω εγκυμοσύνης.πριν μείνω έγκυος που θήλαζα δεν έτρωγα πολύ,είναι στον οργανισμό.εμενα πχ ο θηλασμός μου φέρνει κατούρημα χαχαχα ενώ γενικά ακούω ότι φέρνει πείνα και δίψα.

Τι θα κάνεις τώρα που θα λείψεις τόσες μέρες; εγώ αυτό σκέφτομαι συνέχεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Καρολίνα είπε:

Στην 1η εγκυμοσύνη είχα συσπάσεις απ' τον 5ο και έπαιρνα μαγνήσιο.μαλιστα λέγαμε μην γεννήσω και πρόωρα με τόσες συσπάσεις...σε αυτή την εγκυμοσύνη έχω πολύ λίγες απ' τον 7ο και μετά και δεν παίρνω μαγνήσιο.γι αυτό πιστεύω πως δεν επηρεάζει καθόλου το μαγνήσιο τελικά.

Τον 1ο μήνα νομίζω θα του φοράω μόνο το κοντομανικο ζιπουνακι μέσα στο σπίτι γιατί θα κάνει ζέστη.απο Οκτώβρη θα ξεκινήσει φορμακια λίγα κοντομανικα και σιγά σιγά μακρυμάνικα λεπτά.παντως έχω αγοράσει μόνο 3 κοντομανικα φορμακια και 5-6 μακρυμάνικα λεπτά.

Πιστεύω οι συσπάσεις σε εμένα είναι πιο πολύ γιατί γέννησα σχετικά κοντά και κυνηγάω συνέχεια την 13 μηνών κόρη μου που όπου βρει σκαρφαλώνει  😛 .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να χαίρεστε τα παιδάκια σας, πόσο χρονών είναι;;; 

Δε μπορώ να φανταστώ πως θα ήταν να έχω ήδη άλλο ένα παιδί ενώ είμαι έγκυος ....!!!! Είμαι πτώμα όλη μέρα μου φαίνεται εξαιρετικά δύσκολο. 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sunny97 είπε:

Να χαίρεστε τα παιδάκια σας, πόσο χρονών είναι;;; 

Δε μπορώ να φανταστώ πως θα ήταν να έχω ήδη άλλο ένα παιδί ενώ είμαι έγκυος ....!!!! Είμαι πτώμα όλη μέρα μου φαίνεται εξαιρετικά δύσκολο. 🤪

Εμενα είναι 2.5🤭 όλα τα μπορούμε 😂 στην εγκυμοσύνη την έβγαλα, να δούμε τώρα με 2😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η PanB είπε:

Εμενα είναι 2.5🤭 όλα τα μπορούμε 😂 στην εγκυμοσύνη την έβγαλα, να δούμε τώρα με 2😅

Οοο μικρούλη και το πρώτο σου.... Μάλλον όταν γίνεσαι μαμά καλλιεργεις την υπομονή κ τις αντοχές σου.... 

Εμένα προς το παρόν μου φαίνονται άγνωστα όλα αυτά. 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/7/2021 at 11:35 ΜΜ, ο/η Anna91! είπε:

Πιστεύω οι συσπάσεις σε εμένα είναι πιο πολύ γιατί γέννησα σχετικά κοντά και κυνηγάω συνέχεια την 13 μηνών κόρη μου που όπου βρει σκαρφαλώνει  😛 .

Πωπω μπράβο σου!πολύ μικρή διαφορά ηλικίας τα παιδιά,με το καλό να έρθει και το 2ο και θα μεγαλώσουν σαν δίδυμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/7/2021 at 7:37 ΠΜ, ο/η Sunny97 είπε:

Να χαίρεστε τα παιδάκια σας, πόσο χρονών είναι;;; 

Δε μπορώ να φανταστώ πως θα ήταν να έχω ήδη άλλο ένα παιδί ενώ είμαι έγκυος ....!!!! Είμαι πτώμα όλη μέρα μου φαίνεται εξαιρετικά δύσκολο. 🤪

Κι εμένα 2.5 ετών είναι.ευτυχως είχα εύκολη εγκυμοσύνη γιατί τόσα συμβαίνουν,ούτε να φανταστω δεν μπορώ πως θα ήταν να υπήρχε κανένα θέμα και να έπρεπε να είμαι στο κρεβάτι με ένα μικρό παιδί!!!πριν μείνω έγκυος το 2ο το σκέφτηκα πολύ καλά γιατί με ανησυχούσε πως θα τα βγάλω πέρα έγκυος με ένα παιδί ακόμη και ειδικά σε περίπτωση που κάτι πήγαινε λίγο στραβά.αλλα ευτυχώς πέρασε καλά η περίοδος αυτή.μολις έρθει το 2ο να δούμε τι θα γίνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Καρολίνα είπε:

Έχει ορίσει καμία ημερομηνία τοκετού;είτε πρόκληση είτε καισαρική;να δούμε ποια θα είναι η πρώτη!!

Εγώ θα μάθω σε δύο εβδομάδες που θα βρίσκομαι στην 36 εβδομάδα. Μπορεί να κάνω καισαρική γιατί το μωρό απο κει που είχε κατέβει τώρα ξανά ανέβηκε... είναι κ μπαμπατσικη 😁την Δευτέρα είχα ραντεβού και την είδαμε 32 κ 1 και ήδη ήταν 2470...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Celine είπε:

Εγώ θα μάθω σε δύο εβδομάδες που θα βρίσκομαι στην 36 εβδομάδα. Μπορεί να κάνω καισαρική γιατί το μωρό απο κει που είχε κατέβει τώρα ξανά ανέβηκε... είναι κ μπαμπατσικη 😁την Δευτέρα είχα ραντεβού και την είδαμε 32 κ 1 και ήδη ήταν 2470...

Είχε κατέβει τόσο νωρίς;νομίζω πως τόσο νωρίς ακόμη παίρνουν θέση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ έχω ραντεβού στις 24 Αυγούστου που μπαίνω στο μήνα μου και θα του πω για καισαρική!!!! Ο μπέμπης μου πάντως έχει πάρει θέση από τον 7ο μήνα, δε ξέρω αν κανω το σωστό ή όχι, αλλά έχω αγχωθεί υπερβολικά με τον φυσιολογικό τοκετό. 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Καρολίνα είπε:

Έχει ορίσει καμία ημερομηνία τοκετού;είτε πρόκληση είτε καισαρική;να δούμε ποια θα είναι η πρώτη!!

Εγώ πάω μάλλον για την εβδομάδα 23/8🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Καρολίνα είπε:

Έχει ορίσει καμία ημερομηνία τοκετού;είτε πρόκληση είτε καισαρική;να δούμε ποια θα είναι η πρώτη!!

Εμείς περιμένουμε μέχρι 25/08 και αν δεν έρθει μέχρι τότε θα πάμε με ραντεβού!! Ανυπομονούμε πάντως είναι η αλήθεια!! Έχει πάρει θέση από τον 7ο και πλέον την νιώθω πολύ χαμηλά. Έχουν αρχίσει και κάτι ψιλό πονακια και αγχώνομαι! Θα δούμε τι θα μας πει την Τετάρτη που έχουμε πάλι ραντεβού! Είμαστε 36 εβδομάδων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Sunny97 είπε:

Κορίτσια εγώ έχω ραντεβού στις 24 Αυγούστου που μπαίνω στο μήνα μου και θα του πω για καισαρική!!!! Ο μπέμπης μου πάντως έχει πάρει θέση από τον 7ο μήνα, δε ξέρω αν κανω το σωστό ή όχι, αλλά έχω αγχωθεί υπερβολικά με τον φυσιολογικό τοκετό. 😔

Να κάνεις αυτό που σε κάνει να νιώθεις καλύτερα αφού πρώτα ενημερωθείς για και για τους δύο τρόπους τοκετού.μερικες φορές η ανάρρωση από μια καισαρικη είναι πιο γρήγορη από του φυσιολογικού τοκετού και άλλες φορές όχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Καρολίνα είπε:

Είχε κατέβει τόσο νωρίς;νομίζω πως τόσο νωρίς ακόμη παίρνουν θέση.

Είχε πάρει θέση αλλά με τόσες σβούρες που κάνει όλη μέρα άλλαξε πάλι θέση... σήμερα πάντως όταν είχε λόξυγκα την ένιωθα πάλι χαμηλά 🥰 για να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sunny97 είπε:

Κορίτσια εγώ έχω ραντεβού στις 24 Αυγούστου που μπαίνω στο μήνα μου και θα του πω για καισαρική!!!! Ο μπέμπης μου πάντως έχει πάρει θέση από τον 7ο μήνα, δε ξέρω αν κανω το σωστό ή όχι, αλλά έχω αγχωθεί υπερβολικά με τον φυσιολογικό τοκετό. 😔

Όπως σου είπε και η Καρολίνα ενημερωσου και για τίς δύο τρόπους και κάνε αυτό που εσένα σε κάνει να νιώθεις πιο ασφαλής... Είναι δικό σου το σώμα και εσύ αποφασίζεις 💪😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweeties είπε:

Εμείς περιμένουμε μέχρι 25/08 και αν δεν έρθει μέχρι τότε θα πάμε με ραντεβού!! Ανυπομονούμε πάντως είναι η αλήθεια!! Έχει πάρει θέση από τον 7ο και πλέον την νιώθω πολύ χαμηλά. Έχουν αρχίσει και κάτι ψιλό πονακια και αγχώνομαι! Θα δούμε τι θα μας πει την Τετάρτη που έχουμε πάλι ραντεβού! Είμαστε 36 εβδομάδων!

Μην αγχώνεσαι αφού μπαίνεις στην 37 εβδομάδα όλα καλά!!!! Μου φαίνεται είμαι η τελευταία στην λίστα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...