Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υστεροσκοπηση


Recommended Posts

Γεια σας!!Ήθελα να ρωτήσω όσες έχετε κάνει υστεροσκοπηση επεμβατική, σας κάναν γενική αναισθησία με μασκα?Ήταν επώδυνο?Δεν έχω πάρει πότε ναρκωση και με αγχώνει λίγο η διαδικασία!🙄😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna91217 είπε:

Γεια σας!!Ήθελα να ρωτήσω όσες έχετε κάνει υστεροσκοπηση επεμβατική, σας κάναν γενική αναισθησία με μασκα?Ήταν επώδυνο?Δεν έχω πάρει πότε ναρκωση και με αγχώνει λίγο η διαδικασία!🙄😏

Μου αφαιρεσει 2 πολυποδες πριν 2 χρονια..δεν ειναι τιποτα με αναισθησια δε καταλαβα τιποτα και μετα ολα μια χαρα! Εδωσε κ για βιοψια τους πολυποδες ολα Οκ μην ανησυχεις καθολου,τιποτα δεν ειναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anna91217 είπε:

Γεια σας!!Ήθελα να ρωτήσω όσες έχετε κάνει υστεροσκοπηση επεμβατική, σας κάναν γενική αναισθησία με μασκα?Ήταν επώδυνο?Δεν έχω πάρει πότε ναρκωση και με αγχώνει λίγο η διαδικασία!🙄😏

Μέθη έκανα όχι ολική νάρκωση για αφαίρεση πολύποδα κ scratching ενδομητρίου. Όχι δεν είναι επώδυνο, άντε να έχεις ελαφριά πονάκια περιόδου εκείνη τη μέρα. Μ ένα Panadol θα είσαι μια χαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Anna91217 είπε:

Γεια σας!!Ήθελα να ρωτήσω όσες έχετε κάνει υστεροσκοπηση επεμβατική, σας κάναν γενική αναισθησία με μασκα?Ήταν επώδυνο?Δεν έχω πάρει πότε ναρκωση και με αγχώνει λίγο η διαδικασία!🙄😏

ΝΑ μην σε αγχώνει καθόλου μη φοβάσαι εγώ προσωπικά έχω κάνει αρκετές φορές ολική λόγω χειρουργείων και όλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η karen είπε:

ΝΑ μην σε αγχώνει καθόλου μη φοβάσαι εγώ προσωπικά έχω κάνει αρκετές φορές ολική λόγω χειρουργείων και 

Ευχαριστώ πολύ,οσο περισσότερο διαβάζω οτι δεν ειναι κατι...ξεαγχωνομαι!!!!😊😊😊Σε ναρκωσαν κ σένα με λαρυγγικη μάσκα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Δεν ειναι τπτ μην αγχώνεσαι εγώ έκανα τον Σεπτέμβριο. Με σηρυγγα μου κάνανε μέθη. Κράτησε 15 λεπτά περίπου ανέβηκα στο δωμάτιο κ μετά από δέκα λεπτά έφυγα. Ζαλιζόμουν ελάχιστα. Είχα σαν πόνους περιόδου ήπια την αντιβίωση που μου είχαν δώσει και μετά κυρία. Σαν να μην το είχε κάνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/1/2021 at 12:13 ΠΜ, ο/η Nefeliap είπε:

Μου αφαιρεσει 2 πολυποδες πριν 2 χρονια..δεν ειναι τιποτα με αναισθησια δε καταλαβα τιποτα και μετα ολα μια χαρα! Εδωσε κ για βιοψια τους πολυποδες ολα Οκ μην ανησυχεις καθολου,τιποτα δεν ειναι!!

 Σου κάναν ολική?με διασωληνωση?Η κάτι πιο απλό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Anna91217 είπε:

 Σου κάναν ολική?με διασωληνωση?Η κάτι πιο απλό?

Αναισθησια ελαφρια.δε καταλαβαινεις τιποτα και μετα εισαι μια χαρα οταν ξυπνησεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Αναισθησια ελαφρια.δε καταλαβαινεις τιποτα και μετα εισαι μια χαρα οταν ξυπνησεις..

Σ ευχαριστώ πολύ...ρωτάω γιατί με αγχώνει περισσότερο η ναρκωση από την επέμβαση 🙄Απλά ενδέχεται να έχω διαφραγματοκηλη κ φοβάμαι μην επηρεάζει τη ναρκωση αλλά φαντάζομαι πριν θα μου πάρουν ιστορικό κ θα γίνουν κ εξετάσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anna91217 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ...ρωτάω γιατί με αγχώνει περισσότερο η ναρκωση από την επέμβαση 🙄Απλά ενδέχεται να έχω διαφραγματοκηλη κ φοβάμαι μην επηρεάζει τη ναρκωση αλλά φαντάζομαι πριν θα μου πάρουν ιστορικό κ θα γίνουν κ εξετάσεις...

Όχι βρε! Μην αγχωνεσαι καθόλου!! Ειναι πάνευκολο Τελειως ρουτινα φαση !!ναι σωστα τα λες ! Ετσι θα γινει.,μου κανανε εξετασεις γεμικες αιματος κ εμενα κ μετα πηραν τους πολυποδες κ τους στειλανε για βιοψια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Όχι βρε! Μην αγχωνεσαι καθόλου!! Ειναι πάνευκολο Τελειως ρουτινα φαση !!ναι σωστα τα λες ! Ετσι θα γινει.,μου κανανε εξετασεις γεμικες αιματος κ εμενα κ μετα πηραν τους πολυποδες κ τους στειλανε για βιοψια..

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!εύχομαι κ σε σένα ότι καλύτερο!!!✌✌✌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On 9/1/2021 at 12:13 ΠΜ, ο/η Nefeliap είπε:

Μου αφαιρεσει 2 πολυποδες πριν 2 χρονια..δεν ειναι τιποτα με αναισθησια δε καταλαβα τιποτα και μετα ολα μια χαρα! Εδωσε κ για βιοψια τους πολυποδες ολα Οκ μην ανησυχεις καθολου,τιποτα δεν ειναι!!

Όλα καλά μετά με την περίοδο σου? Ή είχες καθυστέρηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Marikakii είπε:

Όλα καλά μετά με την περίοδο σου? Ή είχες καθυστέρηση?

Μετα την υστερο ειχα λιγο καθυστερηση (δε θυμαμαι ποσο) & λιγο αιμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Anna91217 είπε:

Εγώ μπαίνω αύριο για υστεροσκοπηση...οπότε θα δούμε πότε θα μου έρθει πάλι περίοδος!!🤔🙄

Καλη επιτυχια ολα να πανε Καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Anna91217 είπε:

Εγώ μπαίνω αύριο για υστεροσκοπηση...οπότε θα δούμε πότε θα μου έρθει πάλι περίοδος!!🤔🙄

Καλή επιτυχια κοριτσι! Να πανε ολα καλα και να εισαι « καθαρη» :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/2/2021 at 8:24 ΜΜ, ο/η Anna91217 είπε:

Εγώ μπαίνω αύριο για υστεροσκοπηση...οπότε θα δούμε πότε θα μου έρθει πάλι περίοδος!!🤔🙄

Καλή επιτυχία... ❤️🍀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/2/2021 at 9:00 ΜΜ, ο/η Nefeliap είπε:

Καλή επιτυχια κοριτσι! Να πανε ολα καλα και να εισαι « καθαρη» :-) 

 

στις On 12/2/2021 at 8:36 ΜΜ, ο/η Νικολίνι είπε:

Καλη επιτυχια ολα να πανε Καλά!!!!

Ευχαριστώ πολύ!!!!

Ευτυχώς όλα πήγαν πολύ καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Anna91217 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!!

Ευτυχώς όλα πήγαν πολύ καλά!!!

Μπραβο κοριτσαρα μου να εισαι καλα παντα και ολα α σου πανε οπως τα θες!💗🚼🚼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna91217 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!!

Ευτυχώς όλα πήγαν πολύ καλά!!!

Μπραβοοοο τελειαα !  Κ παντα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ την έκανα πριν 2 εβδομάδες ακριβώς στην αρχή είχα λίγο αίμα, αλλά μέχρι και τώρα έχω ροζ υγρα μου είπε ο γιατρός μου ότι είναι φυσιολογικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/1/2021 at 11:00 ΜΜ, ο/η Anna91217 είπε:

Γεια σας!!Ήθελα να ρωτήσω όσες έχετε κάνει υστεροσκοπηση επεμβατική, σας κάναν γενική αναισθησία με μασκα?Ήταν επώδυνο?Δεν έχω πάρει πότε ναρκωση και με αγχώνει λίγο η διαδικασία!🙄😏

Την έκανα πριν ένα μήνα.. πρώτη μου επαφή και εμένα με χειρουργείο.. όλα μια χαρά πήγαν! Ολική νάρκωση, δεν κατάλαβα τπτ.. έμεινα για λίγο στο νοσοκομείο μέχρι να μου περάσει η λίγη ζαλάδα από την νάρκωση και έφυγα μετά από κανένα 2ωρο. Λίγο αίμα μετά για μερικές μέρες και λίγα ποναλακια σαν περιόδου. Όλα καλά... ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Anna91217 είπε:

Όσες κάνατε επεμβατική υστεροσκοπηση ποσες μερες μετα είχατε αιμα?????

Κι εγώ είχα λιγάκι σαν ακαθαρσία για μερικές μέρες.. είναι φυσιολογικό! Και μερικά ποναλακια σαν περιόδου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...