Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΣ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ ΛΙΙΙΙΙΓΟ ΑΚΟΜΑ!!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

Οταν η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά,είναι επειδή δε βγάζει άκρη με την περίπτωσή μου...

Για διαβάστε παρακάτω...

Μια ωραία πρωϊα,πέθαινα στον πόνο.Δοκίμασα να πάρω Maalox+,δοκίμασα να πιω χαμομίλι (μπλιαχ....),ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΤΣΙΓΑΡΟ (ούτε να το μυρίσω),δεν ήπια καφέ (κι ήμουν σα ζόμπι όλη μέρα).Επίσης,φοβόμουν να οδηγήσω ως το φαρμακείο γιατί και μόνο που σκεφτόμουν ότι θα μπω σε όχημα που θα κινείται,μ'έπιανε αναγούλα.

Ξεκίνησα από το σπίτι μου στις 08:00 το πρωί,και ήμουν στο Μαραθώνα στις 09:15.Όχι,δεν έφταιγε η κίνηση...Πονούσα τόσο πολύ,που σταματούσα κάθε 5 χιλιόμετρα περίπου και κατέβαινα από το αμάξι να πάρω ανάσα.Έφτασα στο μαγαζί και χύθηκα στην καρέκλα.Μου βρώμαγαν τα πάντα.Ως και το αποσμητικό χώρου.Αν δεν ήξερα τι κάνω,θα έλεγα ότι είμαι γκαστρωμένη(όχι,δεν ήμουν).Προσπάθησα να κρατηθώ όλη μέρα.Το ότι έβγαλα τ'άντερά μου,δεν έλεγε τίποτα.Ούτε ανακουφίστηκα καθόλου.Μετά φοβήθηκα,γιατί δε μπορούσα να προσδιορίσω ΠΟΥ ακριβώς πονούσα.Ως που το μεσημέρι τ'αποφάσισα.Πήγα στο Κέντρο Υγείας.Ευτυχώς απήχε μόλις 50 μέτρα από το μαγαζί που διατηρούσα.Μπήκα μέσα και με πήρε η μυρωδιά του αντισιπτικού.Πετάχτηκα στο προαύλιο και τελικά την πλήρωσε ένα παρτέρι εκεί απ'έξω.

Με πήρε χαμπάρι ένας γιατρουδάκος,μισή μερίδα,και έτρεξε να βοηθήσει.

ΓΙΑΤΡΟΣ:Είσαι καλά;

(απορία.Γιατί ΟΛΟΙ ρωτάνε το ίδιο πράγμα;Αν ήμουν καλά αγάπη μου,αφενός δε θα λίπαζα το παρτέρι σας και αφετέρου δε θα ερχόμουν εδώ)

Του έκανα νεύμα "οχι" με το κεφάλι.Μ'έβαλε να κάτσω στο πεζούλι.

ΓΙΑΤΡΟΣ:Πονάς πουθενά;

ΕΓΩ:Ναι.

ΓΙΑΤΡΟΣ:Που;

ΕΓΩ:Στη δεξιά πατούσα.Για να ξερνάω,μάλλον στο στομάχι...

ΓΙΑΤΡΟΣ:Πονάς,πονάς,αλλά το αστείο,αστείο...Έλα να σε βοηθήσω να πάμε μέσα.

ΕΓΩ:Δεν υπάρχει εδώ κανένας γιατρός-γιατρός να βοηθήσει;

ΓΙΑΤΡΟΣ:Γιατί εγώ τι είμαι;

ΕΓΩ:Δεν αμφισβητώ την ειδικότητά σου φίλτατε.Απλά,ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΣΗΚΩΣΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ.

ΓΙΑΤΡΟΣ:Γιατί;Δεν είσαι και πολύ ευτραφής...

Εκείνη την ώρα μου'ρθε να του σκάσω μπουκέτο και να του φύγουν τα δόντια όλα.

ΕΓΩ:Ναι,εγώ μπορεί να μην είμαι και πολύ ΧΟΝΤΡΗ (το τόνισα αυτό),αλλά εσύ είσαι σαν παϊδάκι.Και γι'αυτό ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ.

ΓΙΑΤΡΟΣ:Μα ασε με να δοκιμάσω.

ΕΓΩ:Και μετά να πας εσύ μέσα αντί για μένα με πρόπτωση σπλάχνων.Άσε με και δε μπορώ τις τύψεις.Δεν υπάρχει κανένα γομάρι εδώ να βοηθήσει;

ΓΙΑΤΡΟΣ:Συνάδελφος είσαι;

ΕΓΩ:Το κατά δύναμιν...Άντε τώρα να φωνάξεις κανέναν ΟΛΟΚΛΗΡΟ άνθρωπο να βάλει ένα χεράκι εδώ.

Φώναξε άλλους δύο (νομίζω το παράκανε) και φέραν καρέκλα με ρόδες (αναπηρική ντε) για να με πάνε μέσα.Ένιωθα το στομάχι μου να γυρίζει,όπως επίσης και το κεφάλι μου.Πάντως,δε θα πω ψέμματα.Την απήλαυσα τη βόλτα με το καροτσάκι στους διαδρόμους.Βέέέβαια.Τόσο που μου'ρθε ν'αρχίσω να τραγουδάω.Μα τον Ύψιστο,αν δεν πόναγα,θα τραγουδούσα.

Μπήκα σ'ένα ιατρείο,πάρκαραν το καροτσάκι κάπου εκεί και μ'αφήσαν μόνη με την ακτινογραφία (το γιατρουδάκο ντε).

ΓΙΑΤΡΟΣ:Πώς σε λένε;

ΕΓΩ:Πρεσβεία.

Σκάλωσε.

ΓΙΑΤΡΟΣ:Ωραίο όνομα έχεις.

ΕΓΩ:Και συ κάλο στον εγκέφαλο που το πίστεψες.Μη κυκλοφορείς όταν κάνει ζέστη μάνα μου.Δήμητρα με λένε.

Τον πιάσαν τα γέλια (πάλι καλά δηλαδή).

ΓΙΑΤΡΟΣ:Μάλιστα.Εμένα Τάσο.

ΕΓΩ:Δε με λες Τασούλη μου.Το μέρος,που το'χετε κρυμένο εδώ;

ΓΙΑΤΡΟΣ:Το ποιο;

ΕΓΩ:Τον καμπινέ μάνα μου.Να ξεράσω θέλω.Γρήγορα,δεν αργώ πολύ,ίσα που κρατιέμαι.

Μου'δειξε,πήγα,έκανα τη δουλειά μου,γύρισα.Ξανακάθομαι στο καροτσάκι.Τον κοιτάζω.

ΓΙΑΤΡΟΣ:Τι σε φέρνει εδώ;

ΕΓΩ:Η μαύρη ώρα.

ΓΙΑΤΡΟΣ:Βλέπω έχεις αστείρευτο χιούμορ.

ΕΓΩ:Θα πεθάνω που θα πεθάνω,ας πάω τουλάχιστον χαρούμενη.

ΓΙΑΤΡΟΣ:Δε παθαίνεις τίποτα,μη φοβάσαι.Πες μου τώρα τι σου συμβαίνει.

ΕΓΩ:Να σ'ενημερώσω απλά ότι θα μου ταίριαζε καλύτερα ένας γαστρεντερολόγος.

ΓΙΑΤΡΟΣ:Και γω γαστρεντερολόγος είμαι.

ΕΓΩ:Κι ο υπόλοιπος που πήγε;

ΓΙΑΤΡΟΣ:Δεν παίζεσαι.

ΕΓΩ:Ναι η πουτάνα.

Σοβαρεύτηκα και του εξήγησα τι έγινε.Επίσης τον ενημέρωσα ότι ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΟΛΟΝΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΙ ΓΑΣΤΡΟΣΚΟΠΗΣΗ,και αν θέλει να μου κάνει και αυτός,εγώ να φεύγω.

ΓΙΑΤΡΟΣ:Ξάπλωσε σε παρακαλώ.

ΕΓΩ:Συνήθως αυτήν την κουβέντα την ακούω από το τρίτο ραντεβού και μετά.

ΓΙΑΤΡΟΣ(ξελιγωμένος):Βρε,στο κρεβάτι.

ΕΓΩ:Σώώώπα!Και να'θελες δε μπορώ αλλού.Έχω δισκοπάθεια.

Σηκώθηκα από το καροτσάκι και έκανα αυτό που μου ζήτησε.Εκείνος έβαλε τ'ακουστικά και πλησίασε.

ΓΙΑΤΡΟΣ:Άνοιξε το πουκάμισό σου.

ΕΓΩ:Να κατεβάσω το παντελόνι καλύτερα;

ΓΙΑΤΡΟΣ:Γιατί;

ΕΓΩ:Καλά,χέστηκα,εσύ χάνεις.

Βασικά,τα ακουστικά δεν τα χρησιμοποίησε.Πασπάτευε με τα χέρια το στομάχι μου.Εγώ κρατιόμουν να μην ξεράσω.Πάλι.Με είδε που δυσανασχετούσα και χαμογέλασε.Μου ζήτησε να ηρεμήσω.Καλά λίτλ ντόκτορ.Εγώ να ηρεμήσω.Αν όμως συνεχίσεις να με πασπατεύεις,θα δεις τι όμορφα που θα περάσουμε.Ευτυχώς,σταμάτησε λίγο μετά.

ΓΙΑΤΡΟΣ:Ξεκούμπωσε το παντελόνι σου.

ΕΓΩ:Σαν πολύ χαλβάς μου φαίνεσαι γιατρούλη.Ένιγουέι.Να το ξεκουμπώσω.

Άρχισε να πασπατεύει ΚΑΙ την κοιλιά μου.Τα χέρια του ήταν μαλακά και ζεστά (σταματάω την περιγραφή.Δεν αργώ να το γυρίσω σε τσόντα).Όσο πασπάτευε την αριστερή πλευρά,όλα ΟΚ.Μόνο που δε σφύριζα από ανεμελιά.Όταν έπιασε να πιέζει από δεξιά,ένας κόμπος μου στάθηκε στο λαιμό,μια αναγούλα ανέβηκε προς τα πάνω και μια ζαλάδα μ'έκανε να πάρω άλλο χρώμα.Το εκρού του νεκρού.Στο μεταξύ,άσχετο αυτό,όταν πονάω για ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ λόγο,δε φωνάζω,ούτε θα κλάψω.

ΓΙΑΤΡΟΣ:Εδώ πονάς;

ΕΓΩ:Ναι,ναι,ναι,ναι,ναι,ναι!!!!!Ναιαιαιαιαιαιαι!!!!!!!

Εδώ ήθελα να καταλήξω.Ακούστηκα μέχρι το Γραμματικό.Ούτε σε άλλη φάση (you know ;) ) δεν ακούγομαι τόσο.Πήρε τα χέρια του από κει και άρχισε να πασπατεύει πιο κάτω.Τον άφησα να δω που θα το πάει.Εκεί αυτός το χαβά του.

ΕΓΩ:Δε μου λες μάνα μου.Θα τραβήξει για πολύ αυτό;

ΓΙΑΤΡΟΣ:Τώρα,τελειώνω.Γιατί;

ΕΓΩ:Γιατί κοντεύω να τελειώσω κι εγώ.

Σκίστηκε στα γέλια ο άνθρωπος.Με παράτησε όπως ήμουν,με ξεκούμπωτο πουκάμισο και ανοιχτό παντελόνι.Με πιάσαν και μένα τα γέλια.Αλλά γαμώτο δε μπορούσα να γελάσω πολύ.Πονούσα.Ύστερα από λίγο ηρέμησε και καθίσαμε να τα πούμε σαν άνθρωποι.Εκείνος δηλαδή κάθισε,στο γραφείο του.Εγώ την είχα καταβρεί στο κρεβάτι.Ο γιατρός πήρε ένα χαρτομάντηλο και σκούπισε τα δάκρυά του.

ΓΙΑΤΡΟΣ:Μπα σε καλό σου.Μ'έκανες και γέλασα...Λοιπόν,Δημητρούλα.Δε χρειάζεται να φοβάσαι τίποτα.Θα ζήσεις.Η σκωληκοειδής υπόφυσή σου είναι ερεθισμένη και θα σου πρότεινα να δεις ένα γιατρό για να κανονίσεις για την επέμβαση.Δεν είναι απαραίτητο βέβαια,αντέχεις ακόμη,αλλά καλό θα ήταν να την αφαιρέσεις,τσάμπα πονάς τόσο.Εμένα άλλο με ανησυχεί...

ΕΓΩ:Σε προλαβαίνω.Έχω δυσανεξία στη λακτόζη και τη γλουτένη.Εγώ νόμιζα ότι πρήστηκα επειδή είμαι λίγο αγχωμένη αυτές τις μέρες.

ΓΙΑΤΡΟΣ:Μπορεί να φταίει κι αυτό.Πάντως,πέρα από τη σκωληκοειδή υπόφυση,νομίζω ότι και η χολή σου δεν είναι και πολύ στις δόξες της...Πρέπει να κάνεις έναν υπέρηχο για να σιγουρευτείς.Αυτό που μπορώ εγώ να σου κάνω τώρα,είναι μια ενεσούλα για να ηρεμήσεις λίγο από τον πόνο.Μετά,πρέπει να δεις γιατρό.

ΕΓΩ:Πωπω ρατσισμόόόός.Δηλαδή,αν βλέπω ηλεκτρολόγο;

ΓΙΑΤΡΟΣ:Προς το παρόν δες ένα γαστρεντερολόγο.Να σου κάνει επέμβαση θέλουμε,όχι να σου αλλάξει τα φώτα.Είναι ερεθισμένη η σκωλικοειδής

σου υπόφυση.

ΕΓΩ:...και γω επίσης.Έτσι που με πασπάτευες...

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπα παναθεμα σε βρε Δήμητρα σκάσαμε στα γέλια πάλι!Αλλά έχει δίκιο η apis που ρωτάει.Την έβγαλες τη σκωληκοειδίτιδα;

Υ.Σ.Μισή μερίδα και παϊδάκι ο γιατρουδάκος αλλά ερεθιστήκαμε βλέπω!Χμ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγα σε γαστρεντερολόγο,αλλά μου είπε ότι δε χρειαζόμουν επέμβαση.Απλά,την επόμενη φορά που θα με ενοχλήσει έστω και λίγο,μπαίνω για επέμβαση (ευτυχώς δεν έχω πρόβλημα).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα....εισαι φοβερή!

Ευχομαι συντομα να φουσκωσει η κοιλιτσα σου και να μας περιγραφεις την εγκυμοσυνη και τον τοκετο σου με τον τροπο που μονο εσυ ξερεις!

Να σαι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πραγματικά δεν παίζεσαι στις περιγραφές!συνέχισε να μας διασκεδάζεις γιατί το έχουμε ανάγκη!

τις τελευταίες μέρες είχα παρόμοια συμπτώματα και νόμιζα ότι χρειάζομαι γυναικολόγο(εκγυμοσύνη νόμιζε η αχαλίνωτη φαντσία μου), μέχρι που κι ο αντρούλης μου είχε τα ίδια συμπτώματα!γαστρεντερίτιδα λοιπόν το πόρισμα!

(πάντως περίοδος δεν μου ήρθε ακόμη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου ρε Δημητρα μας εφτιαξες παλι!!!

Μιλαμε δεν εχεις ορια!!!Ειπα θα μας ξεκανεις!!Αυτος ο εμετος δε, τα σωθηκα σου εβγαλες καημενη!!!

Σεναριο ταινιας τωρα!!!Και οι διαλογοι φοβεροι!!

Εμμμμ και αν ψαξεις για ηθοποιο εδω...θα ηθελα να το ζησω απο κοντα....βεβαια απ τα γελια η ταινια δεν θα τελειωνε ποτε χχα χα χαχαχ χαχαχαχαχα.....

Εισαι φοβερη!φιλακιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΝΤΩΣ ΦΟΒΕΡΗ Η ΠΕΡΗΓΡΑΦΗ ΣΟΥ...ΠΕΡΙΓΡΑΦΙΚΟΤΑΤΗ!!

ΟΜΩΣ ΒΡΕ ΚΟΠΕΛΙΑ ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ

ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΙΛΗΣΕΣ ΕΤΣΙ ΣΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ?? ΜΕ ΤΟΣΟ ΠΩΣ

ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΑΠΛΟΤΗΤΑ??? Κ ΑΥΤΟΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΞΕΚΑΡΔΙΣΤΗΚΑΝ ΣΤΑ

ΓΕΛΙΑ??

Η ΑΠΛΑ ΤΑ ΦΟΥΣΚΩΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ??:huh:

ΠΟΥ ΠΑΡΕΠΙΜΠΤΟΝΤΩΣ ΟΝΤΩΣ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ Κ ΓΕΛΑΜΕ.:woohoo:

ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΡΩΤΑΩ ΑΛΛΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ

ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΕ ΡΩΤΑΩ...

ΦΙΛΙΚΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

yiotaki λόγω επαγγέλματος (είμαι Ιατρικός Επισκέπτης) έχω μάθει να επικοινωνώ με τους γιατρούς σε άλλο επίπεδο.Εκτός και αν τον δω ξενέρωτο,που γίνομαι και γω σοβαρή.

Ο συγκεκριμένος ήταν πιτσιρικάς και μου το'βγαζε αυτό το στιλ.Έχει τύχει βέβαια να μιλάω με τον ίδιο τρόπο και μ'έναν πανεπιστημιακό λίγο πριν τη σύνταξη (καλή του ώρα ο άνθρωπος).

Είναι πως θα τον "κόψω" τον άλλον.Αυτό το'χω και στην προσωπική μου ζωή.Θέλω λίγα λεπτά να καταλάβω ποιός είσαι και να κρίνω πως θα σου μιλήσω.Αυτό το είχα από παιδί.Γι'αυτό και επέλεξα τις πωλήσεις ως επαγγελματικό προσανατολισμό.

Άσχετα αν όνειρό μου ήταν να γίνω γυναικολόγος,πράγμα που δυστυχώς δεν κατάφερα.Γι'αυτό και ανακατεύτηκα με το φάρμακο.

Άλλωστε,όλες έχετε καταλάβει ότι λατρεύω την επικοινωνία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stellisia έγραψε:

Καλα....εισαι φοβερή!

Ευχομαι συντομα να φουσκωσει η κοιλιτσα σου και να μας περιγραφεις την εγκυμοσυνη και τον τοκετο σου με τον τροπο που μονο εσυ ξερεις!

Να σαι καλα!

Stellisia περιμενω να ζησουμε αυτη τη στιγμη!!!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α καλά όταν θα μας περιγράγει η Δημητρούλα τον τοκετό της θα είναι νομίζω το best of!:P Πάντως πράγματι το χιούμορ είναι ένα σπάνιο χάρισμα!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Συνονοματη Δημητρουλα, ΔΕ ΠΑΙΖΕΣΑΙ κοριτσι μου!!!!!!!!!:woohoo:

πεθανα στα γελια!!!!!!!!!!!

ειλικρινα, νομιζω οτι διαβαζα κατι σε mail, σε σκηνη απο σηριαλ!!!

εχεις απιστευτο γελιο!!!!

ευχομαι ολοψυχα, στη κοιλιτσα σου ενα μωρακι αντι για τη σκωληκοειδιτη και περιμενω εναγωνιως τις εκτενεις κι απαιχτες περιγραφες σου!!!!:silly:

θα συμφωνησω με τα κοριτσια... ζω για τη στιγμη που θα μας περιγραψεις τον τοκετο σου!!!!:P

ξερεις τι λενε... το χιουμορ ειναι δειγμα ευφυϊας!!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρουλα εισαι απιστευτη ....μου αρεσε που μας περιετραψες κ το διαλογο που ειχατε,παλι καλα μετα απο τοσο πονο που τα θυμασαι ολα..:P αν θες τη γνωμη μου κανε την επεμβαση για να μη σε ταλαιπωρει αλλο.....φιλακια:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα κοπελα μου εισαι απαιχτηηηηηη λεμεεεε!!:silly: κοιτα μπορει να σε ακουσα και εγω στα βριλησσιααα αν φωναζεσ οπωσ λες!!!ειμαστε τυχερεσ που σε εχουμε εδω πιστευω να μασ φτιαχνεισ και το κεφι,τυχερεσ βεβαια ειναι και οι φιλεσ σου που σε εχουν στην πραγματικη ζωη!!α και ακομη πιο τυχεροι ειναι τα εργοστασια με τα χαρτομαντηλα που κανουν τρελη καταναλωση με τα δακρυα που πεφτουν με τα αστεια σου:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Prwti fora gelaw me ton pono

sunanthrwpou mou...!!!!!!!!!!!!!!!

Perastika alla .......... poly to xarika!

Xixixixuxixixixixixixixi......................

Egw pantws anypomonw na mas perigeapseis

((prin ton toketo)),

THN SYLLIPSI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Me ligi fantasia

dialogos wariou-spermatozwariou.....................

THA PETHANOUME STO GELIO......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...