Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υψηλή προλακτίνη


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!! Είμαι καινούρια στην παρέα σας! Είμαι στα 28 και έχουμε θέμα με τον σύζυγό λόγω αζωοσπερμιας και στίγματος και των δύο καθώς και υψηλή προλακτίνη.. Έκανα δύο εμβρυομεταφορες με κανένα αποτέλεσμα... Έχει καμία αντίστοιχη περίπτωση; μου είπαν ότι δεν χρειάζεται να πάρω χάπια για την προλακτινη και η PGD για το στίγμα δεν βγήκε. 

Είμαι σε αναζήτηση νέου κέντρου 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ioannagiannis16@gmail.com είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Είμαι καινούρια στην παρέα σας! Είμαι στα 28 και έχουμε θέμα με τον σύζυγό λόγω αζωοσπερμιας και στίγματος και των δύο καθώς και υψηλή προλακτίνη.. Έκανα δύο εμβρυομεταφορες με κανένα αποτέλεσμα... Έχει καμία αντίστοιχη περίπτωση; μου είπαν ότι δεν χρειάζεται να πάρω χάπια για την προλακτινη και η PGD για το στίγμα δεν βγήκε. 

Είμαι σε αναζήτηση νέου κέντρου 

 

Ποσο υψηλη προλακτινη κ γιατι οχι χαπι τοτε; Οποτε πατε με προεμφυτευτικο λογω  στιγματος;εγω στο γενεσις αθηνων πετυχα αν σε ενδιαφερει ,σε καθοδηγούνε σωστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεί να φτάσει και 86, όταν πέρασα επιτροπή τον Ιούλιο είχα 44 στα όρια και από τότε δε με συμβούλεψαν να πάρω χάπια να πέσει και όταν ρώταγα για ενδοκρινολογο μου έλεγαν δεν πειράζει για την εξωσωματική.. Έχω ακούσει καλά λόγια για το γενεσις. Είμαι σε διλλημα.. Έχουμε στίγμα και ο άντρας μου αζωοσπερμια.. Έχει κάνει χειρουργείο και έχουνε μείνει 4 φιαλιδια

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η ioannagiannis16@gmail.com είπε:

Μπορεί να φτάσει και 86, όταν πέρασα επιτροπή τον Ιούλιο είχα 44 στα όρια και από τότε δε με συμβούλεψαν να πάρω χάπια να πέσει και όταν ρώταγα για ενδοκρινολογο μου έλεγαν δεν πειράζει για την εξωσωματική.. Έχω ακούσει καλά λόγια για το γενεσις. Είμαι σε διλλημα.. Έχουμε στίγμα και ο άντρας μου αζωοσπερμια.. Έχει κάνει χειρουργείο και έχουνε μείνει 4 φιαλιδια

 

Και εγω 48 ειχα αλλα εμεινα εγκυος σε διδυμα αν και μου ειχανε πει να παρω ντοστινεξ δεν πηρα γιατι η προλακτινη ανεβαινει πολυ απο αγχος της εξετασης κλπ και θεωρησα θα ειναι ψευδώς υψηλη..θελει σωστη επιλογη του κεντρου,κανε ενα ραντεβου πραγματικα στο λεω.το μονο μειον ειναι οτι εχει πολυ κοσμο αν και τωρα με ιο  εχει μειωθει παρα πολυ, ειναι πολυ πιο χαλαρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς έχω πρόβλημα με την προλακτινη χρόνια και δεν μπορούν να δουν που οφείλεται... Γενικα είδα πολλά κενά στο κέντρο, βασιζοντουσαν στην ηλικία μου και η θεραπεία που μου έδιναν θεωρώ ότι ήταν μηδαμινή, μόνο utrogestan  3 την ημέρα τίποτα άλλο. Επίσης δεν κατάλαβα αν έκαναν έλεγχο στο σπέρμα πριν τα γονιμοποιησουν με αποτέλεσμα όλα τα έμβρυα να έβγαιναν μη ποιοτικά και παρόλα αυτά με έβαζαν στην διαδικασία να κάνω εμβρυομεταφορά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...