Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Γενάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι! Να γεμίσει τη χρόνια με πολλά πολλά μωρά!


Noname

Recommended Posts

Κοριτσια μου να σας ρωτησω εκανα και σημερα τεστ ωορρηξιας ξανα θετικο βγαινουν 2 μερες θετικα ?? Δε το γνώριζα αυτο :) το πρωτο θετικο ηταν χθες στις 4 παρα 20!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dina970 είπε:

Κοριτσια μου να σας ρωτησω εκανα και σημερα τεστ ωορρηξιας ξανα θετικο βγαινουν 2 μερες θετικα ?? Δε το γνώριζα αυτο :) το πρωτο θετικο ηταν χθες στις 4 παρα 20!!

Το έχω ακούσει αυτό πολλές φορές dina μου. Είχα διαβάζει ότι η κορύφωση μπορεί να διαρκέσει από λίγη ώρα έως πολλές. Εξαρτάται από τον κάθε οργανισμό. Έκανες το ηλεκτρονικό ή το απλό στικάκι; Γιατί μου έκανε εντύπωση στην φωτογραφία που έστειλες χθες πως το ένα ήταν θετικό και το άλλο όχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Dina970 είπε:

Κοριτσια μου να σας ρωτησω εκανα και σημερα τεστ ωορρηξιας ξανα θετικο βγαινουν 2 μερες θετικα ?? Δε το γνώριζα αυτο :) το πρωτο θετικο ηταν χθες στις 4 παρα 20!!

Δεν ξανά έκανες κ τώρα απόγευμα να δεις?. Η μήπως αύριο.?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Το έχω ακούσει αυτό πολλές φορές dina μου. Είχα διαβάζει ότι η κορύφωση μπορεί να διαρκέσει από λίγη ώρα έως πολλές. Εξαρτάται από τον κάθε οργανισμό. Έκανες το ηλεκτρονικό ή το απλό στικάκι; Γιατί μου έκανε εντύπωση στην φωτογραφία που έστειλες χθες πως το ένα ήταν θετικό και το άλλο όχι.

Εκανα χθες το πρωι ηλεκτρονικο ηταν αρνητικο !!! Εκανα το μεσημερι και ηλεκτρονικο και απο το αλλο κο ηταν θετικο το ηλεκτρονικο το αλλο δεν ηταν εντονο πολυ !!! Απλα το εβγαλα αμεσως φωτογραφια δεν το αφησα να στεγνωσει !!! Και εκανα κι σημερα και ηταν παλι θετικο το ηλεκτρονικο !! Το χθεσινο ειναι αυτο

CD8569AE-B5D1-4D76-90FD-476CA03CB69B.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δεν ξανά έκανες κ τώρα απόγευμα να δεις?. Η μήπως αύριο.?? 

Εκανα σημερα στις 12 περιπου ηταν θετικο !!! Θα ξανα κανω αν ειναι σε λιγακι !!  Παντως τα ηλεκτρονικα βγαινουν θετικα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Δεν ξανά έκανες κ τώρα απόγευμα να δεις?. Η μήπως αύριο.?? 

Μολις εκανα και ηταν αρνητικο !!! Οποτε ποτε θα ειναι η ωορρηξια ? Παντως επαφες ειχαμε :) Απλα μου εκανε εντυπωση πως χθες το μεσημερι βγηκε θετικο και σημερα το πρωι επισης !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Dina970 είπε:

 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Dina970 είπε:

Μολις εκανα και ηταν αρνητικο !!! Οποτε ποτε θα ειναι η ωορρηξια ? Παντως επαφες ειχαμε :) Απλα μου εκανε εντυπωση πως χθες το μεσημερι βγηκε θετικο και σημερα το πρωι επισης !!! 

Με πρόλαβες! Τώρα σου έγραφα ότι λογικά θα βγει αρνητικό. Μπορεί να διήρκησε περισσότερο η αύξηση. Να έχεις οπωσδήποτε επαφή σήμερα και αύριο! Εύχομαι να ξεκινήσει με τον καλύτερο τρόπο το 2021 και να τρυπώσει το σπορακι σας!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Με πρόλαβες! Τώρα σου έγραφα ότι λογικά θα βγει αρνητικό. Μπορεί να διήρκησε περισσότερο η αύξηση. Να έχεις οπωσδήποτε επαφή σήμερα και αύριο! Εύχομαι να ξεκινήσει με τον καλύτερο τρόπο το 2021 και να τρυπώσει το σπορακι σας!💗

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου ενα καλυτερο 2021 για ολους μας !!! Μακαρι απο το στομα σου και στου Θεου το αφτί 🙏🏼💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή Χρονιά σε όλες με υγεία και πολλά μωράκια!! :) 

Είμαι καινούρια στο φόρουμ :)

ΤΕΡ 26/11 με κύκλο 29-31 ημερών και είχαμε επαφές 14/12,17/12 και 25/12. 

Είχα υποψία ότι ίσως να είμαι έγκυος και έκανα το τεστ στις 29/12 και έδωσε μια αχνή γραμμή. Χθες το απόγευμα, 31/12 πήγα σε μικροβιολογικό και έκανα β-χοριακή και μου έστειλαν με μαιλ τα αποτελέσματα μιας και θα έκλειναν για την Παραμονή. Η χοριακή βγήκε 39,02. Είμαι να σκάσω, δεν είπα σε κανένα τίποτα και θα περιμένω τη Δευτέρα να πάω να επαναλάβω τη χοριακή 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η natasa94 είπε:

Καλή Χρονιά σε όλες με υγεία και πολλά μωράκια!! :) 

Είμαι καινούρια στο φόρουμ :)

ΤΕΡ 26/11 με κύκλο 29-31 ημερών και είχαμε επαφές 14/12,17/12 και 25/12. 

Είχα υποψία ότι ίσως να είμαι έγκυος και έκανα το τεστ στις 29/12 και έδωσε μια αχνή γραμμή. Χθες το απόγευμα, 31/12 πήγα σε μικροβιολογικό και έκανα β-χοριακή και μου έστειλαν με μαιλ τα αποτελέσματα μιας και θα έκλειναν για την Παραμονή. Η χοριακή βγήκε 39,02. Είμαι να σκάσω, δεν είπα σε κανένα τίποτα και θα περιμένω τη Δευτέρα να πάω να επαναλάβω τη χοριακή 🙏🙏

Καλώς ήρθες στην παρέα μας κορίτσι μου! Καλή χρονιά με υγεία!

Τι σε προβληματίζει; Σου φαίνεται χαμηλή η χοριακη; Τις προηγούμενες ημέρες δεν είχατε επαφή; Οι ημερομηνίες είναι αρκετά πιο μετά από την ημερομηνία που λογικά κάνεις ωορρηξία με βάση τον κύκλο που έχεις. Πιθανότατα έκανες πιο αργά ωορρηξία. Γενικά έχεις σταθερό κύκλο; Η χοριακη έχει μεγάλο εύρος. Σημασία έχει να διπλασιάζεται μετά από 2-3 ημέρες. Μην αγχώνεσαι πριν την επαναλάβεις!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η natasa94 είπε:

Καλή Χρονιά σε όλες με υγεία και πολλά μωράκια!! :) 

Είμαι καινούρια στο φόρουμ :)

ΤΕΡ 26/11 με κύκλο 29-31 ημερών και είχαμε επαφές 14/12,17/12 και 25/12. 

Είχα υποψία ότι ίσως να είμαι έγκυος και έκανα το τεστ στις 29/12 και έδωσε μια αχνή γραμμή. Χθες το απόγευμα, 31/12 πήγα σε μικροβιολογικό και έκανα β-χοριακή και μου έστειλαν με μαιλ τα αποτελέσματα μιας και θα έκλειναν για την Παραμονή. Η χοριακή βγήκε 39,02. Είμαι να σκάσω, δεν είπα σε κανένα τίποτα και θα περιμένω τη Δευτέρα να πάω να επαναλάβω τη χοριακή 🙏🙏

Καλη χρονια! Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Με το καλο!  Κι εμενα στη δεύτερη κορούλα μου, τόσο ηταν η χοριακη μου! Σημασια εχει να διπλασιαζεται το νουμερο περίπου ανα 2 με 3 ημέρες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dina970 είπε:

Μολις εκανα και ηταν αρνητικο !!! Οποτε ποτε θα ειναι η ωορρηξια ? Παντως επαφες ειχαμε :) Απλα μου εκανε εντυπωση πως χθες το μεσημερι βγηκε θετικο και σημερα το πρωι επισης !!! 

Το Κάνες λίγο αργά βέβαια το τεστακι... Ωορρηξια αν είναι οκ τα τεστακια σου κ έγινε όντως  ωορρηξια. Πρέπει να χεις επαφή σήμερα βράδυ κ αύριο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η natasa94 είπε:

Καλή Χρονιά σε όλες με υγεία και πολλά μωράκια!! :) 

Είμαι καινούρια στο φόρουμ :)

ΤΕΡ 26/11 με κύκλο 29-31 ημερών και είχαμε επαφές 14/12,17/12 και 25/12. 

Είχα υποψία ότι ίσως να είμαι έγκυος και έκανα το τεστ στις 29/12 και έδωσε μια αχνή γραμμή. Χθες το απόγευμα, 31/12 πήγα σε μικροβιολογικό και έκανα β-χοριακή και μου έστειλαν με μαιλ τα αποτελέσματα μιας και θα έκλειναν για την Παραμονή. Η χοριακή βγήκε 39,02. Είμαι να σκάσω, δεν είπα σε κανένα τίποτα και θα περιμένω τη Δευτέρα να πάω να επαναλάβω τη χοριακή 🙏🙏

Σου έκατσε λαχείο. Γράψε κ κάνα Τζόκερ.... Συγχαρητήρια!!! Μπράβο με το καλό κ στην επόμενη χοριακη... ❤️🎅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Το Κάνες λίγο αργά βέβαια το τεστακι... Ωορρηξια αν είναι οκ τα τεστακια σου κ έγινε όντως  ωορρηξια. Πρέπει να χεις επαφή σήμερα βράδυ κ αύριο.. 

Σε ευχαριστω πολυ :) !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας κορίτσι μου! Καλή χρονιά με υγεία!

Τι σε προβληματίζει; Σου φαίνεται χαμηλή η χοριακη; Τις προηγούμενες ημέρες δεν είχατε επαφή; Οι ημερομηνίες είναι αρκετά πιο μετά από την ημερομηνία που λογικά κάνεις ωορρηξία με βάση τον κύκλο που έχεις. Πιθανότατα έκανες πιο αργά ωορρηξία. Γενικά έχεις σταθερό κύκλο; Η χοριακη έχει μεγάλο εύρος. Σημασία έχει να διπλασιάζεται μετά από 2-3 ημέρες. Μην αγχώνεσαι πριν την επαναλάβεις!💗

Δεν είχαμε επαφές πριν.. Αρα για καθυστερημένη σύλληψη φαίνεται εντάξει η τιμή; Ο κύκλος μου είναι ασταθής γενικά, αλλά λόγω διατροφής και γυμναστικής τους δυο προηγούμενους μήνες είχε σταθεροποιηθεί στις 29 μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Μια ερώτηση-απορία έχω! Στον επόμενο μου υπέρηχο θα είμαι 9 εβδομάδων. Είμαι λίγο χοντρούλα! Η ερώτηση είναι η εξης: Ο υπέρηχος θα γίνει πάλι ενδοκολπικα ή από την κοιλια;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Μια ερώτηση-απορία έχω! Στον επόμενο μου υπέρηχο θα είμαι 9 εβδομάδων. Είμαι λίγο χοντρούλα! Η ερώτηση είναι η εξης: Ο υπέρηχος θα γίνει πάλι ενδοκολπικα ή από την κοιλια;; 

Εμένα στην 10η εβδομάδα μου ξεκίνησε κοιλιακα... Ίσως σε δει ενδο κολπικά κ ύστερα από την κοιλιά στο επόμενο ραντεβού. Ισα ίσα ενδο κολπικά φαίνονται καλύτερα.!!!. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Μια ερώτηση-απορία έχω! Στον επόμενο μου υπέρηχο θα είμαι 9 εβδομάδων. Είμαι λίγο χοντρούλα! Η ερώτηση είναι η εξης: Ο υπέρηχος θα γίνει πάλι ενδοκολπικα ή από την κοιλια;; 

Καλημέρα Άννα μου! Εμένα μόνο την πρώτη φορά με είδε από κάτω! Στην εβδομάδα που είσαι με είδε κανονικά από πάνω παρόλο που είχα 5-6 κιλακια παραπάνω και έχω και οπίσθια κάμψη μήτρας. Την αυχενική όμως την έκανα ενδοκολπικα!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η natasa94 είπε:

Δεν είχαμε επαφές πριν.. Αρα για καθυστερημένη σύλληψη φαίνεται εντάξει η τιμή; Ο κύκλος μου είναι ασταθής γενικά, αλλά λόγω διατροφής και γυμναστικής τους δυο προηγούμενους μήνες είχε σταθεροποιηθεί στις 29 μέρες. 

Τότε σίγουρα είναι καθυστερημένη σύλληψη! Αφού δεν έχεις και τόσο σταθερό κύκλο μπορεί να τρυπώσει το θαυματακι σου ακόμα και μετά τις 17 του μηνός. Άρα λογικό να μην έχεις πολύ μεγάλο νούμερο. Σημασία όμως έχει ότι είσαι εγκυουλα και μόνο αυτό να σκέφτεσαι! Όλα θα πάνε καλά! Να έχεις θετική σκέψη! Θα περιμένουμε νέα σου!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...