Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Γενάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι! Να γεμίσει τη χρόνια με πολλά πολλά μωρά!


Noname

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Να ρωτησω κατι για τις ορμονολογικες που λεγαμε επειδη θελω να δω αν μου τις καλυπτει η ασφαλεια μου (ιδιωτικη που εχω απο την δουλεια) και πρεπει να κλεισω ραντεβου σε γιατρο της ασφαλειας πρεπει να ζητησω γυναικολογο η ενδροκρινολογο?? και κατι αλλο οι εξετασεις αυτες ειναι καθαρα γυναικολογικες η γινονται και για αλλες αιτιες??

Όλες τις προαναφερθείσες εξετάσεις τις γράφει γυναικολόγος γιατί υπάγονται στις αρμοδιότητες του ελέγχου και από αυτούς. Καλημέρα και καλή Παρασκευουλααααααααααααααα επιτέλους για μας που δουλεύουμε. 🥰😍😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η condios είπε:

Όλες τις προαναφερθείσες εξετάσεις τις γράφει γυναικολόγος γιατί υπάγονται στις αρμοδιότητες του ελέγχου και από αυτούς. Καλημέρα και καλή Παρασκευουλααααααααααααααα επιτέλους για μας που δουλεύουμε. 🥰😍😘

Δεν ανήκουν στις προγεννετικες εξετάσεις όμως;; Γιατί αυτές δεν μου τις καλύπτει η ασφάλεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Δεν ανήκουν στις προγεννετικες εξετάσεις όμως;; Γιατί αυτές δεν μου τις καλύπτει η ασφάλεια

Εγώ τις έκανα με ιδιωτική ασφάλεια, Ίντερ**** πηγα σε ενδοκρινολογε και του ζήτησα έλεγχο μου τις έγραψε κανονικά όλες. Δεν υπήρχε θέμα γιατι μάλλον εκτός από το θέμα της τέκνο ποίησης , χρειάζονται για να δει ο γιατρός την γενικότερη υγεία μας. Με τη λογική παντα το υποθέτω, παντως χοριακες που είναι αποκλειστικά για εγκυμοσυνη δεν καλυπτει η ιδιωτική. Αυτό το ρώτησα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Και μια φίλη μου έκανε κ διατροφή. Εγώ έχω πάρει ένα κιλό. Εκείνη μισό κ είναι κ στον 5ο μήνα εγκυμοσύνης κ με ορμόνες κ ενέσεις τόσους μήνες. 

Αααα για την εγκυμοσύνη λες??χαχαα άστο έχω πάρει 8κιλα κ είμαι στην 25η .. δίδυμα βέβαια αλλά το παλεύω. Βέβαια δε στερούμαι κάτι.. μας κατέστρεψαν οι γιορτές τώρα χαχα.. 

Εγώ πριν αναφερομουν στις ορμόνες της εξωσωματικης που έλεγε η @Lacostaki ότι πρίζουν κ φαίνεται μια γυναίκα όταν παίρνει...μιλούσαμε για τις δημοσιότητες της χώρας μας.. χαχαα!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Δεν ανήκουν στις προγεννετικες εξετάσεις όμως;; Γιατί αυτές δεν μου τις καλύπτει η ασφάλεια

Αν δεν στις καλύπτει πήγαινε όπως λέει και η @Kostef σε ενδοκρινολόγο. Μια χαρά. Τα ίδια θα σου γράψει προφανώς. 

@lactaki σε αγαπώ,,,θεά με μόνο 8 κιλά,,,,να είναι καλά τα διδυμάκια και φάε κορίτσι μου. Χαλάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η condios είπε:

Αν δεν στις καλύπτει πήγαινε όπως λέει και η @Kostef σε ενδοκρινολόγο. Μια χαρά. Τα ίδια θα σου γράψει προφανώς. 

@lactaki σε αγαπώ,,,θεά με μόνο 8 κιλά,,,,να είναι καλά τα διδυμάκια και φάε κορίτσι μου. Χαλάλι!

Εμένα Μ φαίνονται πολλά χαχαα.. ούτε μια lacta δεν έφαγα να ξέρεις... 😇🤣🤣  Φίλη💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Εγώ τις έκανα με ιδιωτική ασφάλεια, Ίντερ**** πηγα σε ενδοκρινολογε και του ζήτησα έλεγχο μου τις έγραψε κανονικά όλες. Δεν υπήρχε θέμα γιατι μάλλον εκτός από το θέμα της τέκνο ποίησης , χρειάζονται για να δει ο γιατρός την γενικότερη υγεία μας. Με τη λογική παντα το υποθέτω, παντως χοριακες που είναι αποκλειστικά για εγκυμοσυνη δεν καλυπτει η ιδιωτική. Αυτό το ρώτησα. 

Και μια ακόμα ερώτηση πρέπει να γίνονται όπωσδηποτε 2 μέρα του κύκλου η μπορώ να τις κάνω οπότε θέλω;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Α ε δεν κάνουμε κ πάντα ωορρηξια. Και ας υπάρχουν συμπτώματα... Νόμιζα ότι είχες δει ωορρηξια με το γυναικολόγο σου. Δώσε λίγο χρόνο. Μήπως κάπως καθυστέρησε. Μην απογοητευτεις τσάμπα.. 

Καλημέρα κορίτσια μου στις 6 το πρωί έκανα χοριακη στείλτε μου θετικές ενέργειές σας παρακαλώ 🙏🙏🙏❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Εμένα Μ φαίνονται πολλά χαχαα.. ούτε μια lacta δεν έφαγα να ξέρεις... 😇🤣🤣  Φίλη💕💕

Σε ποια εβδομάδα είπαμε ότι είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lacostaki είπε:

Και μια ακόμα ερώτηση πρέπει να γίνονται όπωσδηποτε 2 μέρα του κύκλου η μπορώ να τις κάνω οπότε θέλω;;

Κοίτα κάποιες ορμόνες η fsh lh  kai οιστραδιολη πρεπει να γίνουν από 2 ως 5 μέρα για να μπορεί ο γιατρός να δει κάποια πραγματα. Οι υπόλοιπες νομίζω δεν έχουν συγκεκριμένη μέρα. Πάντως εγώ στη θέση σου θα πηγαινα σε ενδοκρινολογο να του πω να ελέγξει θυροειδή ενδελεχώς κ να του πεις ότι πριν σου έρθει κανονικά περιοδος βλέπεις τη μια ροζ την άλλη καφέ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Renoula19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου στις 6 το πρωί έκανα χοριακη στείλτε μου θετικές ενέργειές σας παρακαλώ 🙏🙏🙏❤️❤️

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!! Που βρήκες καλέ ανοιχτό μικροβιολογικό τόσο νωρίς;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Renoula19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου στις 6 το πρωί έκανα χοριακη στείλτε μου θετικές ενέργειές σας παρακαλώ 🙏🙏🙏❤️❤️

πολύ καλή τύχη!!!!!!!!!!!!!!! 🍀 αναμένουμε μαζί με σένα τα καλύτερα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!! Που βρήκες καλέ ανοιχτό μικροβιολογικό τόσο νωρίς;;

Στο ιατροπολις πηγαίνω στην μεταμόρφωση Αττικής 🙏😊😊 τέτοια ώρα ανοίγει και κοστίζει και 7 €και είναι από τα καλύτερα που υπάρχει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η condios είπε:

πολύ καλή τύχη!!!!!!!!!!!!!!! 🍀 αναμένουμε μαζί με σένα τα καλύτερα!!!!!!

Σε ευχαριστω πολύ πολύ Αγάπη μου 🙏🙏❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Κοίτα κάποιες ορμόνες η fsh lh  kai οιστραδιολη πρεπει να γίνουν από 2 ως 5 μέρα για να μπορεί ο γιατρός να δει κάποια πραγματα. Οι υπόλοιπες νομίζω δεν έχουν συγκεκριμένη μέρα. Πάντως εγώ στη θέση σου θα πηγαινα σε ενδοκρινολογο να του πω να ελέγξει θυροειδή ενδελεχώς κ να του πεις ότι πριν σου έρθει κανονικά περιοδος βλέπεις τη μια ροζ την άλλη καφέ. 

Οπότε θα πρέπει να περιμένω τον επόμενο κυκλο....θα κλείσω ένα ραντεβού με ενδοκρινολόγο να μου τις γράψει και θα πάω στον επόμενο κύκλο να τις κάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Διανύω την 25η κορίτσι .. 😇👶👶🌸

ε μια χαρα εισαι...ποσα να παρεις απο δω και περα? για να σου δωσω κουραγιο να σου πω οτι η αδελφη μου στην πρωτη της εγκυμοσυνη πηρε 32 κιλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

ε μια χαρα εισαι...ποσα να παρεις απο δω και περα? για να σου δωσω κουραγιο να σου πω οτι η αδελφη μου στην πρωτη της εγκυμοσυνη πηρε 32 κιλα 

Πωωωωω σοβαρά??? Θα εκραγω καλέ αμα φθάσω τόσα χαχαχα.. .είμαι κ τάπα.. θα με κουτσουβαλανε.. εμ μη νομίζεις τώρα είναι το καλό 7ο κ 8ο παίρνεις φορά κ δε σταματάς χαχαα.. θα φανεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Πωωωωω σοβαρά??? Θα εκραγω καλέ αμα φθάσω τόσα χαχαχα.. .είμαι κ τάπα.. θα με κουτσουβαλανε.. εμ μη νομίζεις τώρα είναι το καλό 7ο κ 8ο παίρνεις φορά κ δε σταματάς χαχαα.. θα φανεί...

Και είχε ένα παιδί όχι δίδυμα που έχεις εσύ!!! Γι'αυτό σου λέω 8 κιλά με δίδυμα τέλεια εισαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η annie! είπε:

Στην Ελλάδα βάσει νόμου επιτρέπεται μέχρι τα 50. Τώρα με την οικονομική άνεση που έχει άνετα μπορεί να βγήκε εξωτερικό χωρίς κανένα θέμα 

Μη το λες αυτό. Κ γω στη φάση της διέγερσης πήρα 1.5 κιλό το οποίο έφυγε με το που μου ήρθε περίοδος. 

Εγώ κοριτσάκι μου το έκοψα μαχαίρι ένα μήνα πριν ξεκινήσω διέγερση. Για μένα το σιγά σιγά δε δούλεψε ποτέ.. Καλό θα ήταν λίγες μέρες πριν την ετ στη χειρότερη την ίδια να το κόψεις.

Και με δίδυμα δύσκολο να ξανά αρχίσει.. Είναι υψηλού κινδύνου κύηση κορίτσια μου. Αφήστε την κούραση. Εγώ το λέω αυτά τα μικρά μ έχουν κάνει άχρηστη... Περίοδος χάριτος σε όλη την εγκυμοσύνη ήταν 4-5.5 μηνών.. Πριν κ μετά όλο κ κάτι ψιλό είχα. Δόξα τω Θεω όμως προχώρησαν όλα καλά κ αύριο θα γεννήσω!!😍💕🥰👶🏻👶🏻👼🏻👼🏻

Με το καλό να έρθουν τα παιδάκια σου αύριο!!!ευχομαι με δυο πόνους (γιατί είναι δυο μωρά)χαχαχαχαχ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως κοριτσια πρωτη φορα χαρηκα τοσο που ηρθε η ακατανομαστη....ισως επειδη συνειδητοποιησα οτι ουσιαστικα ηταν ο πρωτος μηνας σωστων επαφων οχι οτι δεν ηξερα τις γονιμες απλα νομιζα οτι ειμαι καλυμενη μεχρι την μερα που μου εβγαζε το ημερολογιο ως μερα ωορρηξιας που οπως αποδειχτηκε απο τα τεστακια ηταν η μερα του θετικου που προφανως η ωορρηξια γινοταν την επομενη...εγω επειδη πιστευα οτι ημουν καλυμενη μεχρι εκεινη τη μερα  τις περισσοτερες φορες δεν ειχα επαφες τις επομενες 2 μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Renoula19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου στις 6 το πρωί έκανα χοριακη στείλτε μου θετικές ενέργειές σας παρακαλώ 🙏🙏🙏❤️❤️

Καλη τυχηηη κοριτσακι!!!! Να εχεις την μεγαλυτερη εκπληξη της ζωης σου!!!! 💞🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια πηγα στο φαρμακειο για τεστ ωορρηξιας αλλα ειναι σε ελλειψη μου ειπε η κοπελα οτι το απογευμα θα τα εχει γιατι αν περιμενω απο τα κουριερ θα εχουν φυγει οι γονιμες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Renoula19 είπε:

Δυστυχώς κορίτσια μου αρνητική <2.3

Κριμα βρε κοριτσι....μπορει βεβαια να ηταν καμια βιοχημικη και το θετικο ειναι οτι γινετε η συλληψη οποτε την επομενη φορα μπορει να εισαι πιο τυχερη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...