Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Σαλοσπιρ γιατί; 🤔

Λογω προηγούμενης παλινδρομης και ενος θεματος που εχω με την υγεια μου γενικά ,προληπτικα μου το εδωσε απ οτι καταλαβα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofoula28 είπε:

Εχω ηδη ξεκινησει δαμασκηνα ακτινιδια κλπ αλλα μου προκαλουν (Συγνωμη κιολας) κοψιμο ! Μεση λυση δεν εχω δλδ ,δεν παω 3-5 μερες και μετα για μια μερα με πιανει κακο μεγαλο !!! Πίκρα!!!!

Πφφφ! Ελπίζω να σε βοηθήσει το duphalac!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαριλου1 είπε:

Πφφφ! Ελπίζω να σε βοηθήσει το duphalac!

Εγω να δεις !!! Εχω σχεδον 1 μηνα να νιωσω "αδεια" και σε καλη κατασταση το στομαχι κλπ!!! Θα μιλαω με αλλο αερα ρε παιδακι μου απο δω και περα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η PanB είπε:

@anna90 πως είσαι; έχουμε κανένα νέο; 

Καλημέρα σας!!!! Το φασολακι μας είναι τέλεια!!! Μεγαλώνει εκπληκτικά γρήγορα!! Η καρδιά χτυπάει δυνατά και όλα είναι καλα. Θα βλέπω αίμα που και που είπε η γιατρός, ευθύνεται ο πλακούντας που δημιουργείται και μου τραυματίζει λιγάκι τη μήτρα...να μην ανησυχω είπε!! Τώρα έχω αυχενικη διαφανεια σε 2.5 με 3 εβδομάδες είπε η γιατρός!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα σας!!!! Ο φασολακι μας είναι τέλεια!!! Μεγαλώνει εκπληκτικά γρήγορα!! Η καρδιά χτυπάει δυνατά και όλα είναι καλα. Θα βλέπω αίμα που και που είπε η γιατρός, ευθύνεται ο πλακούντας που δημιουργείται και μου τραυματίζει λιγάκι τη μήτρα...να μην ανησυχω είπε!! Τώρα έχω αυχενικη διαφανεια σε 2.5 με 3 εβδομάδες είπε η γιατρός!!

Αντε βρε κοριτσι ! Τελεια! Δεν ειχες εμφανιστει και ανησυχησαμε! Μπραβο μπραβο! 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα σας!!!! Το φασολακι μας είναι τέλεια!!! Μεγαλώνει εκπληκτικά γρήγορα!! Η καρδιά χτυπάει δυνατά και όλα είναι καλα. Θα βλέπω αίμα που και που είπε η γιατρός, ευθύνεται ο πλακούντας που δημιουργείται και μου τραυματίζει λιγάκι τη μήτρα...να μην ανησυχω είπε!! Τώρα έχω αυχενικη διαφανεια σε 2.5 με 3 εβδομάδες είπε η γιατρός!!

Μπράβο κορίτσι μου!! Πολύ χάρηκα με τα νέα σου! 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Έβαλα σκούπα κ με έπιασε η μέση μου 😭😭 έχει καμία πόνους στη μέση; 

Εγω οχι! (Ακομα😂) . 
Αλλα οταν βαζω κανω εκατο διαλειμματα και πολυ αργες κινησεις πλεον ! Ολα σε slow motion τι να κανουμε! 
Εσυ εχεις κ το αλλο παιδακι το σηκωνεις; 
Δεν θυμαμαι την ηλικια του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raphaela είπε:

Εγω οχι! (Ακομα😂) . 
Αλλα οταν βαζω κανω εκατο διαλειμματα και πολυ αργες κινησεις πλεον ! Ολα σε slow motion τι να κανουμε! 
Εσυ εχεις κ το αλλο παιδακι το σηκωνεις; 
Δεν θυμαμαι την ηλικια του.

Κ εγώ το ίδιο! Ότι κάνω το κάνω σιγά σιγά κ με διαλείμματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Raphaela είπε:

Εγω οχι! (Ακομα😂) . 
Αλλα οταν βαζω κανω εκατο διαλειμματα και πολυ αργες κινησεις πλεον ! Ολα σε slow motion τι να κανουμε! 
Εσυ εχεις κ το αλλο παιδακι το σηκωνεις; 
Δεν θυμαμαι την ηλικια του.

Το σηκώνω, τι να κάνω; 🤣  προσπαθώ αγκαλιές καθιστή όσο μπορώ αλλά δεν γίνεται, αναγκαστικά πρέπει να την αλλάζω κλπ 😜 23 μηνών είναι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Ενημερώθηκα για τιμές τοκετών στις κλινικές Γενεσσις, Διαβαλκανικό και Γενική κλινική, όλες κλινικές Θεσσαλονίκης. Σας ανεβάζω φωτογραφίες.

Screenshot_20210111-170600_Drive.jpg

20210114_094231.jpg

20210114_095701.jpg

20210114_095637.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Ενημερώθηκα για τιμές τοκετών στις κλινικές Γενεσσις, Διαβαλκανικό και Γενική κλινική, όλες κλινικές Θεσσαλονίκης. Σας ανεβάζω φωτογραφίες.

Screenshot_20210111-170600_Drive.jpg

20210114_094231.jpg

20210114_095701.jpg

20210114_095637.jpg

Αν θέλετε μετρο σύγκρισης, εγώ στο ιασω για καισαρική έδωσα 1840ε, μέσω ΕΟΠΥΥ. Μέσα σε αυτά ήταν αναισθησιολογος, παιδιατρος, οι βασικές εξετάσεις του μωρού και όλα τα αναλώσιμα κλπ. Καλημέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.....ξανά ξάπλα λοιπόν!!! Εχθές και ενώ είχα σταματήσει να βλέπω αίμα για κάποιες μέρες, είπα να βγω λιγάκι να περπατήσω!! Και τσουπ.....έτρεξε πάλι καυτό και κατακόκκινο!!!! Φυσικά και μίλησα με τη γιατρό μου, δεν βρήκε ανησυχητική την ποσότητα που περιέγραψα και φυσικά το ότι δεν πονάω είναι στα συν!! Επίσης ότι 2 μέρες πιο πριν ειχα κανει υπέρηχο και όλα ήταν τέλεια....!! Ακόμα έχω λιγάκι αίμα στο σκούπισμα, κόκκινο ακόμα....Αλλά ξαναγυρισα στον καναπέ...Έχουμε γίνει ένα!!! Με ζοριζει το σπορακι....θέλει πολύ φροντίδα...!! (Περιττό να σας πω τι κλαμα έκανα πάλι χθες φυσικα...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα.....ξανά ξάπλα λοιπόν!!! Εχθές και ενώ είχα σταματήσει να βλέπω αίμα για κάποιες μέρες, είπα να βγω λιγάκι να περπατήσω!! Και τσουπ.....έτρεξε πάλι καυτό και κατακόκκινο!!!! Φυσικά και μίλησα με τη γιατρό μου, δεν βρήκε ανησυχητική την ποσότητα που περιέγραψα και φυσικά το ότι δεν πονάω είναι στα συν!! Επίσης ότι 2 μέρες πιο πριν ειχα κανει υπέρηχο και όλα ήταν τέλεια....!! Ακόμα έχω λιγάκι αίμα στο σκούπισμα, κόκκινο ακόμα....Αλλά ξαναγυρισα στον καναπέ...Έχουμε γίνει ένα!!! Με ζοριζει το σπορακι....θέλει πολύ φροντίδα...!! (Περιττό να σας πω τι κλαμα έκανα πάλι χθες φυσικα...)

Καλημέρα! Σε καταλαβαίνω απόλυτα, κ εγώ όταν είχα δει αίμα ήμουν χάλια. Από τη στιγμή που η γιατρός σου λέει ότι δεν χρειάζεται να ανησυχείς προσπάθησε να χαλαρώσεις κ εύχομαι όλα να πάνε καλά! Θύμισε μου προγεστερόνη παίρνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/1/2021 at 9:34 ΠΜ, ο/η Rainbow31 είπε:

Θα στείλω.... Φυσικα!!!!!🙏💜🙏🙏💜🙏 Όλα θα πάνε καλά... Θετική σκέψη να έχουμε...(τα γράφω για να τα διαβαζω και εγώ ω). Καλή συνέχεια ότι και να κάνεις.... Φιλιά με μάσκα πάντα!!!! 😁😁😁😁😁😁😁

Κορίτσια μου καλησπέρα. Ελπίζω να είστε όλες καλααα.... Και φυσικά όπου χιονίζει και μπορείτε απολαύστε το. 

Θα ήθελα μια μικρή βοήθεια.... Είμαι έγκυος λοιπόν χαρούμενη, όλα τέλεια μέχρι χθες που πήγα στον γιατρό να δούμε το μικρό μας πλάσματα κι... Ακούσαμε καρδούλα όλα σούπερ και ενώ την προηγούμενη βδομάδα ήταν μόλις 2.7mm (6η βδομάδα) τώρα είναι 5.1 (7η βδομάδα).... Μπορείτε να ανατρέψετε λίγο στις μετρήσεις σας να μου πείτε αν είμαι μέσα στα όρια? Γιατί ο γιατρός τώρα με βγάζει μια βδομάδα λιγότερη... Δηλαδή αντί να είμαι 7η μου λέει ότι είμαι πάλι 6η.......

Ευχαριστώ πολύ!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα! Σε καταλαβαίνω απόλυτα, κ εγώ όταν είχα δει αίμα ήμουν χάλια. Από τη στιγμή που η γιατρός σου λέει ότι δεν χρειάζεται να ανησυχείς προσπάθησε να χαλαρώσεις κ εύχομαι όλα να πάνε καλά! Θύμισε μου προγεστερόνη παίρνεις;

Ναι φυσικα παίρνω προγεστερονη και μαγνήσιο ήδη από την πρώτη φορά που είχα αίμα. Προσπαθώ να μην ανησυχω πολύ, αλλά είναι επώδυνο να πηγαίνω τουαλέττα και να βλέπω αίμα όταν σκουπιζομαι......! Προσευχή και ελπίδα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rainbow31 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Ελπίζω να είστε όλες καλααα.... Και φυσικά όπου χιονίζει και μπορείτε απολαύστε το. 

Θα ήθελα μια μικρή βοήθεια.... Είμαι έγκυος λοιπόν χαρούμενη, όλα τέλεια μέχρι χθες που πήγα στον γιατρό να δούμε το μικρό μας πλάσματα κι... Ακούσαμε καρδούλα όλα σούπερ και ενώ την προηγούμενη βδομάδα ήταν μόλις 2.7mm (6η βδομάδα) τώρα είναι 5.1 (7η βδομάδα).... Μπορείτε να ανατρέψετε λίγο στις μετρήσεις σας να μου πείτε αν είμαι μέσα στα όρια? Γιατί ο γιατρός τώρα με βγάζει μια βδομάδα λιγότερη... Δηλαδή αντί να είμαι 7η μου λέει ότι είμαι πάλι 6η.......

Ευχαριστώ πολύ!!!!! 

Καλησπέρα!!! Εγώ την 6η εβδομάδα και κατι ψιλά, ήμουν 0.68cm, δλδ 6.8mm! Την 8η (στην αρχή της) ήμουν 1.80cm, δλδ 18mm και στην 9η (Στην αρχή της) ήμουν 2.30cm, δλδ 23mm. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Καλησπέρα!!! Εγώ την 6η εβδομάδα και κατι ψιλά, ήμουν 0.68cm, δλδ 6.8mm! Την 8η (στην αρχή της) ήμουν 1.80cm, δλδ 18mm και στην 9η (Στην αρχή της) ήμουν 2.30cm, δλδ 23mm. 

Κορίτσια δυστυχώς το έχασα πήγαμε σημερα κ σταματησε να μεγαλώνει κ η καρδιά του σταμάτησε τη Δευτέρα πάω για απόθεση νιώθω χάλια τι να κάνω πρέπει να το ξεπεράσω αν κ δεν είναι εύκολο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Despoin είπε:

Κορίτσια δυστυχώς το έχασα πήγαμε σημερα κ σταματησε να μεγαλώνει κ η καρδιά του σταμάτησε τη Δευτέρα πάω για απόθεση νιώθω χάλια τι να κάνω πρέπει να το ξεπεράσω αν κ δεν είναι εύκολο 

Κορίτσι μου, λυπάμαι πολύ! Ο, τι και να σου πούμε είναι λίγο.. Εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου να μην το βάλεις κάτω και πολύ σύντομα να έχεις ένα υγιές μωράκι! Είχες κάποιο σύμπτωμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Κορίτσι μου, λυπάμαι πολύ! Ο, τι και να σου πούμε είναι λίγο.. Εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου να μην το βάλεις κάτω και πολύ σύντομα να έχεις ένα υγιές μωράκι! Είχες κάποιο σύμπτωμα; 

Δεν είχα τυχαία πήγα να με δει κ δεν προχώρησε πριν 8 μέρες ήταν όλα καλά άκουσα καρδούλα ξαφνικά τι έγινε δεν ξέρω τώρα θα περιμένω να περάσουν δύο μήνες να ξανακάνω εξωσωματική τα έμβρυα είχαν θέμα ήταν δύο εύχομαι να περάσει κ να πάνε όλα καλά τώρα καταλαβαίνω τον πόνο των γυναικών που τους συμβαίνει αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Despoin είπε:

Δεν είχα τυχαία πήγα να με δει κ δεν προχώρησε πριν 8 μέρες ήταν όλα καλά άκουσα καρδούλα ξαφνικά τι έγινε δεν ξέρω τώρα θα περιμένω να περάσουν δύο μήνες να ξανακάνω εξωσωματική τα έμβρυα είχαν θέμα ήταν δύο εύχομαι να περάσει κ να πάνε όλα καλά τώρα καταλαβαίνω τον πόνο των γυναικών που τους συμβαίνει αυτό 

Λυπάμαι πολύ 😔 να έχεις ανθρώπους δίπλα σου να σε στηρίξουν και εύχομαι την επόμενη φορά να πάνε όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Λυπάμαι πολύ 😔 να έχεις ανθρώπους δίπλα σου να σε στηρίξουν και εύχομαι την επόμενη φορά να πάνε όλα καλά! 

Ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά καλή λευτεριά να έχεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Despoin είπε:

Κορίτσια δυστυχώς το έχασα πήγαμε σημερα κ σταματησε να μεγαλώνει κ η καρδιά του σταμάτησε τη Δευτέρα πάω για απόθεση νιώθω χάλια τι να κάνω πρέπει να το ξεπεράσω αν κ δεν είναι εύκολο 

Δεν ξέρω τι να πω, αληθεια!!! Λυπάμαι πάρα πολύ από τα βάθη της καρδιάς μου! Πάρε τον χρόνο σου, έχε αγκαλιά τον αντρουλη σου, πάρε δύναμη και πάμε για την επόμενη προσπάθεια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Despoin είπε:

Κορίτσια δυστυχώς το έχασα πήγαμε σημερα κ σταματησε να μεγαλώνει κ η καρδιά του σταμάτησε τη Δευτέρα πάω για απόθεση νιώθω χάλια τι να κάνω πρέπει να το ξεπεράσω αν κ δεν είναι εύκολο 

Κοριτσι μου πολυ λυπαμαι ! Κανε κουραγιο και παρε τον χρονο σου ! Οταν εισαι ετοιμη και αν θες ξεκινας παλι! Τιποτα δεν τελειωνει! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα.....ξανά ξάπλα λοιπόν!!! Εχθές και ενώ είχα σταματήσει να βλέπω αίμα για κάποιες μέρες, είπα να βγω λιγάκι να περπατήσω!! Και τσουπ.....έτρεξε πάλι καυτό και κατακόκκινο!!!! Φυσικά και μίλησα με τη γιατρό μου, δεν βρήκε ανησυχητική την ποσότητα που περιέγραψα και φυσικά το ότι δεν πονάω είναι στα συν!! Επίσης ότι 2 μέρες πιο πριν ειχα κανει υπέρηχο και όλα ήταν τέλεια....!! Ακόμα έχω λιγάκι αίμα στο σκούπισμα, κόκκινο ακόμα....Αλλά ξαναγυρισα στον καναπέ...Έχουμε γίνει ένα!!! Με ζοριζει το σπορακι....θέλει πολύ φροντίδα...!! (Περιττό να σας πω τι κλαμα έκανα πάλι χθες φυσικα...)

Αχ βρε κοριτσι ! Σπορακι δυναμικο ε; Τι να κανεις ξεκουρασου! Ελπιζω συντομα να απαλλαχτεις απο αυτο το θεματακι και να χαλαρωσεις λιγο. 
Πως εισαι τωρα ; Εχεις ακομα αιμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...