Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Δεκέμβρη αρχιμηνιά να φέρει πολλά γερά μωρά,,, πίστη, αγάπη και ελπίδα ,,,μια αγκαλιά μεγάλη ασπίδα!!! 🤞🙏⛪👶❤️


condios

Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η condios είπε:

Και εγώ το περιμένω... μακάρι 🤞🙏👶❤️👶❤️

Φίλη? Έτσι μας είχε πει η καθηγήτρια επειδή έχει το ένα φτερό ο Αρχάγγελος Γαβριήλ σηκωμένο ,,,μπορεί να λέω και χαζομαριτσες,, έχουν περάσει χρόνια!!! Οοοοοταν το τελειώσω θα στο στείλω να το δεις 👍😘

Δεν το ήξερα!

Ναι θα χαρώ πολύ! Πρέπει να είναι πολύ ωραία εικόνα! 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν,με το καλό τα μωράκια σας κ σε όσες προσπαθούν εύχομαι σύντομα μωράκι..

Είμαι να σκάσω κορίτσια,πήγα χθες στο γιατρό κ συζητήσαμε για την αυχενική διαφάνεια κ την papp-A,υπάρχει πιθανότητα προεκλαμψιας κ πρόωρου τοκετού..έχω φοβηθεί τοοοοσο πολύ..

Όχι κορίτσι μου μην φοβάσαι. Το σημαντικότερο είναι ότι είναι καλά το μωράκι σου!

Ναι υπάρχει πιθανότητα αλλά δεν είναι σίγουρο. Δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά έχω ακούσει κοπέλες που είχαν θέμα και δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα με την σωστή καθοδήγηση του γιατρού τους. Αν αντιμετωπίσεις θεματακι αργότερα τότε θα το λύσεις. Μην στεναχωριέσαι για κάτι που μπορεί και να μην συμβεί! Προέχει η ηρεμία σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν @DIAMANTW έδειξε κάτι η αυχενική σου;; Σου ζήτησε και αμνιο;;

Όχι το μωρό είναι μια χαρά,υγιέστατο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Όχι κορίτσι μου μην φοβάσαι. Το σημαντικότερο είναι ότι είναι καλά το μωράκι σου!

Ναι υπάρχει πιθανότητα αλλά δεν είναι σίγουρο. Δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά έχω ακούσει κοπέλες που είχαν θέμα και δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα με την σωστή καθοδήγηση του γιατρού τους. Αν αντιμετωπίσεις θεματακι αργότερα τότε θα το λύσεις. Μην στεναχωριέσαι για κάτι που μπορεί και να μην συμβεί! Προέχει η ηρεμία σου!

Φοβάμαι Μν μου βγει πρόωρακι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ntinaki83 είπε:

χρονια πολλα στα κοριτσια που γιορταζουν  @anna90  @annie! @αννι ελπιζω να μην ξεχασα καποια!!!

Ευχαριστώ πολύ πολύ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η DIAMANTW είπε:

Όχι το μωρό είναι μια χαρά,υγιέστατο..

Τότε με ποια λογική σου είπε για πρόωρο τοκετό και προεκλαμψία;; Σε ρωτάω γιατί είπες ότι συζητήσατε για την αυχενική και την papp-A και σου το είπε... Προφανώς εγώ κάτι δεν καταλαβαίνω αλλά μου φαίνεται λίγο παράλογο όλο αυτό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Τότε με ποια λογική σου είπε για πρόωρο τοκετό και προεκλαμψία;; Σε ρωτάω γιατί είπες ότι συζητήσατε για την αυχενική και την papp-A και σου το είπε... Προφανώς εγώ κάτι δεν καταλαβαίνω αλλά μου φαίνεται λίγο παράλογο όλο αυτό

Αντίσταση στις μητριαιες αρτηρίες..κατι τέτοιο κατάλαβα,όσο μπορούσα,γτ έπαθα ένα σοκ η αλήθεια είναι..είναι πρώτη εγκυμοσύνη κ δν ξέρω κ πολλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Αντίσταση στις μητριαιες αρτηρίες..κατι τέτοιο κατάλαβα,όσο μπορούσα,γτ έπαθα ένα σοκ η αλήθεια είναι..είναι πρώτη εγκυμοσύνη κ δν ξέρω κ πολλά...

Να σου πω την αλήθεια δεν το έχω ξανά ακούσει αλλά αυτό που κατάλαβα από μια γρήγορη έρευνα που έκανα στο ίντερνετ από περιέργεια είναι ότι το μόνο που χρειάζεται είναι να προσέχεις και να παρακολουθείς την πίεση σου γι'αυτό ηρέμησε και κοίτα να χαρείς την εγκυμοσύνη σου αλλά και πρόωρα να γεννήσεις δεν είναι τόσο τραγικό στην τελική έχουν γεννηθεί 7μηνητικα παιδιά σε εποχές που η ιατρική ήταν πολύ πίσω στην εποχή μας ευτυχώς για όλες μας αντιμετωπίζονται σχεδόν τα πάντα και από τη στιγμή που το μωράκι σου είναι υγιέστατο να μην φοβάσαι τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η DIAMANTW είπε:

Αντίσταση στις μητριαιες αρτηρίες..κατι τέτοιο κατάλαβα,όσο μπορούσα,γτ έπαθα ένα σοκ η αλήθεια είναι..είναι πρώτη εγκυμοσύνη κ δν ξέρω κ πολλά...

Δε σου έδωσε σαλοσπιρ ή αντιπηκτικές;; Σε παρακολουθεί αιματολογος;; Αν όχι θα σου πρότεινα να απευθυνθείς σε κάποιον αιματολογο κύησης.. ωστόσο αυτά που βγαίνουν είναι ποσοστά.. σίγουρα θα πρέπει να ελέγχεις πίεση..πόσο χαμηλά σου βγήκαν;;μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η DIAMANTW είπε:

Αντίσταση στις μητριαιες αρτηρίες..κατι τέτοιο κατάλαβα,όσο μπορούσα,γτ έπαθα ένα σοκ η αλήθεια είναι..είναι πρώτη εγκυμοσύνη κ δν ξέρω κ πολλά...

Καλημερα ! Ποσο σου γραφει στο χαρτι οτι ειναι το Μεσο PI μητριαιας  αρτηρίας ;;
και ποσο το ποσοστο η πιθανοτητα για προεκλαμψια πριν τις 37 εβδομαδες..; 
γιατι εγω στο πρωτο εχω 1,340 κ στο δευτερο 1 προς 100 :-) για να μη τρομαζεις κ φοβασαι (ισως)χωρις λογο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια έτοιμα τα ροξακια μου! 

Στο σχήμα μου βγήκαν λίγο χάλια🤭😄 αλλά δυστυχώς δεν είχα χρόνο να ασχοληθώ περισσότερο! Πάντως σε γεύση λίγο που τα δοκίμασα ζεστά μου φάνηκαν ωραία!

 

IMG_20201209_131329.jpg

Αχ τι μας κάνεις τις εγκυούλες!!! Πολύ λαχταριστά φαίνονται... μπράβο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Δε σου έδωσε σαλοσπιρ ή αντιπηκτικές;; Σε παρακολουθεί αιματολογος;; Αν όχι θα σου πρότεινα να απευθυνθείς σε κάποιον αιματολογο κύησης.. ωστόσο αυτά που βγαίνουν είναι ποσοστά.. σίγουρα θα πρέπει να ελέγχεις πίεση..πόσο χαμηλά σου βγήκαν;;μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα πάνε!

Ναι παίρνω σαλοσπιρ κ αντιπηκτικες κάνω από την αρχή.. μέσο PI μητριαιες αρτηρίας 2,100..ναι με παρακολουθεί κ αιματολογος..την άλλη βδομάδα θα πάω πάλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Καλημερα ! Ποσο σου γραφει στο χαρτι οτι ειναι το Μεσο PI μητριαιας  αρτηρίας ;;
και ποσο το ποσοστο η πιθανοτητα για προεκλαμψια πριν τις 37 εβδομαδες..; 
γιατι εγω στο πρωτο εχω 1,340 κ στο δευτερο 1 προς 100 :-) για να μη τρομαζεις κ φοβασαι (ισως)χωρις λογο...

Μέσο PI μητριαιες αρτηρίας 2,100 και προεκλαμψια πριν τις 37 εβδομάδες 1 σε 83..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Μέσο PI μητριαιες αρτηρίας 2,100 και προεκλαμψια πριν τις 37 εβδομάδες 1 σε 83..

Τοτε το σαλοσπιρ επιβάλλετε γιατι κ σε μενα εδωσε η αιματολογος μου απο την αρχη ενα καθε βραδυ με το δειπνο..κ μου ειπε οτι αναλογα τα αποτελεσματα του ντοπλερ(30ηβδομαδα) θα δουμε ισως το κοψουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Τοτε το σαλοσπιρ επιβάλλετε γιατι κ σε μενα εδωσε η αιματολογος μου απο την αρχη ενα καθε βραδυ με το δειπνο..κ μου ειπε οτι αναλογα τα αποτελεσματα του ντοπλερ(30ηβδομαδα) θα δουμε ισως το κοψουμε...

Πόσο είσαι εσύ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η DIAMANTW είπε:

Μέσο PI μητριαιες αρτηρίας 2,100 και προεκλαμψια πριν τις 37 εβδομάδες 1 σε 83..

Επειδή είμαι λίγο άσχετη για την προεκλαμψία εννοείς 1 στις 83 πιθανότητες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Επειδή είμαι λίγο άσχετη για την προεκλαμψία εννοείς 1 στις 83 πιθανότητες;;;

Ενώ εγώ είμαι σχετική νομίζεις????αυτό γράφει,τώρα τι να σου πω κ εγωωωω😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Ενώ εγώ είμαι σχετική νομίζεις????αυτό γράφει,τώρα τι να σου πω κ εγωωωω😂

Δηλαδή μιλάμε για λιγότερες πιθανότητες από αυτές που έχεις να γλιστρισεις και να πέσεις αν δεν προσέχεις....Απόλαυσε αγάπη μου την εγκυμοσύνη σου και μην ασχολείσαι με τετοια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Δηλαδή μιλάμε για λιγότερες πιθανότητες από αυτές που έχεις να γλιστρισεις και να πέσεις αν δεν προσέχεις....Απόλαυσε αγάπη μου την εγκυμοσύνη σου και μην ασχολείσαι με τετοια

Κορίτσια φοβάμαι πολύ..κάθε μέρα όλη μέρα αυτό σκέφτομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Κορίτσια φοβάμαι πολύ..κάθε μέρα όλη μέρα αυτό σκέφτομαι..

Να μην φοβάσαι και να μην το σκέφτεσαι καθόλου γιατί στο τέλος θα γεννήσεις πρόωρα από το άγχος και όχι από τίποτα άλλο θα παίρνεις τα σαλοσπιρ σου θα κάνεις τις αντιπηκτικής σου θα παρακολουθείς την πίεση σου και όλα θα πάνε ΤΈΛΕΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Έκανα πάλι χοριακη σήμερα, εται επειδή ήθελα. Να σας θυμίσω, πρώτη ημέρα τελευταίας περιόδου 9/11, κύκλος 28αρης. Περίμενα περίοδο 6/12. Πρώτη χοριακη έκανα την Τρίτη 8/12 και βγήκε 229. Έκανα άλλη μια σήμερα το πρωί (ακόμα δεν είχαν συμπληρωθεί 48 ώρες, γιατί πήγα νωρίτερα από ότι την Τρίτη, χαχαχαχχα) και βγήκε 420. Περίμενα για κάποιο λόγο μεγαλύτερο αριθμό. Είμαι τρελή;;; Περιμένω να με καλέσει η γιατρός......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Έκανα πάλι χοριακη σήμερα, εται επειδή ήθελα. Να σας θυμίσω, πρώτη ημέρα τελευταίας περιόδου 9/11, κύκλος 28αρης. Περίμενα περίοδο 6/12. Πρώτη χοριακη έκανα την Τρίτη 8/12 και βγήκε 229. Έκανα άλλη μια σήμερα το πρωί (ακόμα δεν είχαν συμπληρωθεί 48 ώρες, γιατί πήγα νωρίτερα από ότι την Τρίτη, χαχαχαχχα) και βγήκε 420. Περίμενα για κάποιο λόγο μεγαλύτερο αριθμό. Είμαι τρελή;;; Περιμένω να με καλέσει η γιατρός......

Να μην αγχώνεσαι, έπρεπε να είχες παει την ίδια ώρα περιπου,  ποσες ωρες διαφορά πηγες? 3πχ? Να θυμασαι οτι σε αυτήν τη φάση δεν μπορουμε να κάνουμε τίποτα από το να περιμενουμε ! 

Α και το νουμερο της Χ οριακής δεν μας λέει παντα αν θα εξελιχθεί καλά μια εγκυμοσύνη. Εγώ στην τελευταία είχα τριπλασιαστεί και ήταν άδειος σακος η χοριακη πεταγε. Σε άλλη κοπέλα μπορεί να διπλασιάζεται αυστηρά και να πανε ολα καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kostef είπε:

Να μην αγχώνεσαι, έπρεπε να είχες παει την ίδια ώρα περιπου,  ποσες ωρες διαφορά πηγες? 3πχ? Να θυμασαι οτι σε αυτήν τη φάση δεν μπορουμε να κάνουμε τίποτα από το να περιμενουμε ! 

Άστο άστο, τώρα είδα εκεί που λέει λήψη δείγματος, λέει την ώρα δίπλα, ίδια ώρα λέει. Απλά πήγα πιο νωρίς, αλλά περίμενα πιο πολύ ώρα.....! Λεει να διπλασιάζεται κάθε 48 με 72 ώρες.....Θέλω να θεωρώ ότι είναι καλα. Ήμουν ακριβώς στις 48 ώρες...τι να πω!!! Να φάω τέτοια πίκρα τώρα; Δεν σου φάνηκε καλή εσένα ε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...