Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα ☺️ όλα καλά από εμένα.. Εσύ;; έχεις χαλαρώσει γενικά; 

Άλλος άνθρωπος. Αυτή τη βδομάδα..Από Δευτέρα ρώτα με πάλι 🤣 Ευτυχώς σε λιγότερο από 2 βδομάδες έχω την αυχενική. Εσύ για πότε και πού έχεις κλείσει? Σε ιατρείο ή νοσοκομείο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Άλλος άνθρωπος. Αυτή τη βδομάδα..Από Δευτέρα ρώτα με πάλι 🤣 Ευτυχώς σε λιγότερο από 2 βδομάδες έχω την αυχενική. Εσύ για πότε και πού έχεις κλείσει? Σε ιατρείο ή νοσοκομείο?

Εγώ δεν έχω κλείσει ακόμα.. Θα μου έκλεινε την άλλη τρίτη που θα πήγαινα αλλά τελικά θα πάω αύριο γτ θέλει να δει ότι όλα είναι καλά μετά το ροζ. Δεν ξέρω αν θα πάω και την άλλη εβδομάδα.. Δε θα με χαλούσε. Πάντως μου έχει πει ότι θα με στείλει κάπου στο Κολωνάκι σε έναν που τον εμπιστεύεται γιατί στο Ρέα κάθε φορά μπορεί να είναι κάποιος άλλος. Βέβαια μου είπε ότι είναι ξεκάθαρα επιλογή μου. Εμένα όμως με βλέπω μετά τα Χριστούγεννα για να είμαι 12 και κάτι γτ είμαι και 3 μερες πίσω. Θα δούμε. Τι κύκλο είχες εσύ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Πες τα @Smurf88.. Μέχρι να τα αισθανθούμε έχουμε ακόμα.. Όχι ότι μετά χαλαρώνεις... Εγώ θυμάμαι κάθε φορά που πήγαινα για υπέρηχο στον μικρό το 1ο πράγμα που κοιτούσα ήταν να διακρίνω αν χτυπάει η καρδιά.. Μέχρι δλδ να την βάλει η γιατρός να ακουστεί. 

Η ιδέα για χαμομήλι είναι καλή αλλά κ τίποτα να μην βάλεις πάλι θα περάσει. 

Το ίδιο ακριβώς κάνω και εγώ...κοιτάζω αν αναβοσβηνει!! Τελικά συνηλθα με το σπυράκι.. περιμένω τώρα πως και πως να πάω σε δύο εβδομάδες για να δούμε τι γίνεται με τον πλακούντα, γιατί είναι ζόρι με το 2χρονο και την υποτιθέμενη ξεκούραση 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ δεν έχω κλείσει ακόμα.. Θα μου έκλεινε την άλλη τρίτη που θα πήγαινα αλλά τελικά θα πάω αύριο γτ θέλει να δει ότι όλα είναι καλά μετά το ροζ. Δεν ξέρω αν θα πάω και την άλλη εβδομάδα.. Δε θα με χαλούσε. Πάντως μου έχει πει ότι θα με στείλει κάπου στο Κολωνάκι σε έναν που τον εμπιστεύεται γιατί στο Ρέα κάθε φορά μπορεί να είναι κάποιος άλλος. Βέβαια μου είπε ότι είναι ξεκάθαρα επιλογή μου. Εμένα όμως με βλέπω μετά τα Χριστούγεννα για να είμαι 12 και κάτι γτ είμαι και 3 μερες πίσω. Θα δούμε. Τι κύκλο είχες εσύ; 

Των 27-28 ημερών. Εγώ έκλεισα για 11+5, προς το τέλος της 12ης βδομάδας δλδ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Των 27-28 ημερών. Εγώ έκλεισα για 11+5, προς το τέλος της 12ης βδομάδας δλδ.

Εγώ έχω 29 με 30 μέρες. Αν θυμάμαι καλά μου είχε πει ότι θα πάω την εβδομάδα μετά τα Χριστούγεννα.. Δλδ γύρω στις 28.. Ναι είμαι δλδ 12 +3 βάση περίπου. Θα τον ρωτήσω αύριο πάλι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

@Vivi_ πως είσαι;; είχες κάποιο νέο;; 

Καλησπέρα!!

Από την αυχενική και μετά δεν έχω ξαναπάει στον γιατρό...στις 10/12 πάλι..

Ξάπλα είμαι και ευτυχώς δεν έχω ξαναδεί κάτι...

Σας διαβάζω αλλά έχω φουλ ανακατωσουρες μέσα σ' όλα..(υποψιάζομαι ότι με "χαλάει" ο ποσιμος σίδηρος που πρέπει να παίρνω κάθε πρωί)..μου έχει κόψει και το αλάτι ο γιατρός εντελώς...και είναι λίγο περίεργη η ψυχολογία μου!

Ελπίζω εσείς να είστε όλες καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Vivi_ είπε:

Καλησπέρα!!

Από την αυχενική και μετά δεν έχω ξαναπάει στον γιατρό...στις 10/12 πάλι..

Ξάπλα είμαι και ευτυχώς δεν έχω ξαναδεί κάτι...

Σας διαβάζω αλλά έχω φουλ ανακατωσουρες μέσα σ' όλα..(υποψιάζομαι ότι με "χαλάει" ο ποσιμος σίδηρος που πρέπει να παίρνω κάθε πρωί)..μου έχει κόψει και το αλάτι ο γιατρός εντελώς...και είναι λίγο περίεργη η ψυχολογία μου!

Ελπίζω εσείς να είστε όλες καλά!

Όλα καλά θα πάνε ❤️❤️ μια βδομαδουλα ακόμα.. Θα έχει γίνει πιο μικρό σίγουρα.. 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Vivi_ είπε:

Καλησπέρα!!

Από την αυχενική και μετά δεν έχω ξαναπάει στον γιατρό...στις 10/12 πάλι..

Ξάπλα είμαι και ευτυχώς δεν έχω ξαναδεί κάτι...

Σας διαβάζω αλλά έχω φουλ ανακατωσουρες μέσα σ' όλα..(υποψιάζομαι ότι με "χαλάει" ο ποσιμος σίδηρος που πρέπει να παίρνω κάθε πρωί)..μου έχει κόψει και το αλάτι ο γιατρός εντελώς...και είναι λίγο περίεργη η ψυχολογία μου!

Ελπίζω εσείς να είστε όλες καλά!

Κ εγώ πόσιμο έπινα κ λόγω εμετών του είπα και μου έδωσε χάπι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!! Πώς είστε σήμερα;; @Clairy. εγώ προχθές είδα ότι πρωταγωνιστώ σε ταινία δράσης.. χαχαχα!!

Σήμερα δεν είμαι και στα καλύτερά μου.. ζαλίζομαι αρκετά.. ειδικά πριν από καμιά ώρα ήταν πολύ έντονο..ίσως μου έπεσε ο αιματοκρίτης γιατί η πίεση ήταν μια χαρά..εν τω μεταξύ ακόμα έχω αναγουλες.. ελπίζω την επόμενη εβδομάδα να είμαι καλύτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα!!!! Πώς είστε σήμερα;; @Clairy. εγώ προχθές είδα ότι πρωταγωνιστώ σε ταινία δράσης.. χαχαχα!!

Σήμερα δεν είμαι και στα καλύτερά μου.. ζαλίζομαι αρκετά.. ειδικά πριν από καμιά ώρα ήταν πολύ έντονο..ίσως μου έπεσε ο αιματοκρίτης γιατί η πίεση ήταν μια χαρά..εν τω μεταξύ ακόμα έχω αναγουλες.. ελπίζω την επόμενη εβδομάδα να είμαι καλύτερα!!

Εγώ σήμερα είδα ότι μπήκαν στο σπίτι μου 5 άτομα να μας κλέψουν 😂 και σηκώθηκα από τον φόβο μου και κοίταζα το σπίτι.. Έχω δει και χειρότερα.. Απίστευτο πόσα όνειρα βλέπω... 

Εγώ λίγο αναγούλα έχω.. Πόνος στο στήθος άφαντος, παραμενει τουλάχιστον έτσι φουσκωμένο 😂 και πολύ άγχος για σήμερα τι θα δούμε στον υπέρηχο.. 

Γιατι δεν πας να κάνεις μια γενική αίματος να δεις τον αιματοκρίτη σου;; δεν θέλει νηστεία και κοστίζει πολύ λίγο. Πίνεις σίδηρο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Εγώ σήμερα νιώθω κάτι "ενοχλησουλες"...τώρα έντερο είναι ;η μήτρα είναι ;; Δε νιώθω πονο αλλά σα τραβηγματακια....

Πως θα περάσει η εβδομάδα σκέφτομαι μέχρι να το ξαναδώ.....θα σκάσω...😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Vivi_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Εγώ σήμερα νιώθω κάτι "ενοχλησουλες"...τώρα έντερο είναι ;η μήτρα είναι ;; Δε νιώθω πονο αλλά σα τραβηγματακια....

Πως θα περάσει η εβδομάδα σκέφτομαι μέχρι να το ξαναδώ.....θα σκάσω...😅

Αν του έλεγες να πας πιο νωρίς;; πάντως και εγώ κάτι τραβηγματακια που είχα σήμερα με το που πήγα τουαλέτα ηρεμησα. 

Η αληθεια ειναι οτι σήμερα ντρέπομαι να τον αντικρίσω τον γυναικολόγο. Από την 5η εβδομαδα έχω πάει με την σημερινή 4η φορά 😂😂 σχεδόν κάθε εβδομάδα... Δεν φταίω εγώ εκείνος μου είπε" αν θέλεις έλα την Πέμπτη να κάνουμε έναν υπέρηχο" .. Υπάρχει περίπτωση να ελεγα όχι;; 😂🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ δεν έχω παρατηρήσει αλλαγές στον ύπνο, με μοναδική εξαίρεση το ότι ξυπνάω νωρίτερα από ό,τι συνήθως. Όσο για συμπτώματα, πέρα από μία ευαισθησία (όχι πόνο) στο στήθος κ κάτι πονακια χαμηλά από το απόγευμα κ μετά, δεν έχω τίποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ δεν έχω παρατηρήσει αλλαγές στον ύπνο, με μοναδική εξαίρεση το ότι ξυπνάω νωρίτερα από ό,τι συνήθως. Όσο για συμπτώματα, πέρα από μία ευαισθησία (όχι πόνο) στο στήθος κ κάτι πονακια χαμηλά από το απόγευμα κ μετά, δεν έχω τίποτα. 

Μάλλον είσαι τυχερή και πέρασαν όλα πριν κλείσεις το 3μηνο ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ σήμερα είδα ότι μπήκαν στο σπίτι μου 5 άτομα να μας κλέψουν 😂 και σηκώθηκα από τον φόβο μου και κοίταζα το σπίτι.. Έχω δει και χειρότερα.. Απίστευτο πόσα όνειρα βλέπω... 

Εγώ λίγο αναγούλα έχω.. Πόνος στο στήθος άφαντος, παραμενει τουλάχιστον έτσι φουσκωμένο 😂 και πολύ άγχος για σήμερα τι θα δούμε στον υπέρηχο.. 

Γιατι δεν πας να κάνεις μια γενική αίματος να δεις τον αιματοκρίτη σου;; δεν θέλει νηστεία και κοστίζει πολύ λίγο. Πίνεις σίδηρο; 

Δεν πίνω σίδηρο γιατί είχα πολύ καλό αιματοκρίτη, φερριτινη και σίδηρο τον περασμένο μήνα...ίσως όμως τώρα έπεσε..έχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες αλλά αν δω και συνεχίζεται θα του πω να ξεκινήσω πριν την εξέταση και βλέπουμε..ίσως να οφείλεται στο γεγονός ότι αύριο αλλάζω εβδομάδα και θα μπω πλέον στο 4ο!!! Πώς περνάει ο καιρός...

Το στήθος είναι τούμπανο πάντως και πονάει λίγο στο πλάι αλλά καμία σχέση με την προηγούμενη φορά που δεν μπορούσα να κοιμηθώ από τον πόνο!! Τώρα ίσα που το αισθάνομαι και αυτό όταν έρχεται και με πασπατευει η μικρή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Smurf88 είπε:

Δεν πίνω σίδηρο γιατί είχα πολύ καλό αιματοκρίτη, φερριτινη και σίδηρο τον περασμένο μήνα...ίσως όμως τώρα έπεσε..έχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες αλλά αν δω και συνεχίζεται θα του πω να ξεκινήσω πριν την εξέταση και βλέπουμε..ίσως να οφείλεται στο γεγονός ότι αύριο αλλάζω εβδομάδα και θα μπω πλέον στο 4ο!!! Πώς περνάει ο καιρός...

Το στήθος είναι τούμπανο πάντως και πονάει λίγο στο πλάι αλλά καμία σχέση με την προηγούμενη φορά που δεν μπορούσα να κοιμηθώ από τον πόνο!! Τώρα ίσα που το αισθάνομαι και αυτό όταν έρχεται και με πασπατευει η μικρή!!

Εγώ εντωμεταξυ ξέρεις τι παθαίνω; πάω στον γιατρό με τόσες ερωτήσεις.. Κάνουμε υπέρηχο βλέπω ότι είναι όλα καλά και μετά τα ξεχνάω όλα και φεύγω και έχω ρωτήσει μόνο το 1/3. Σήμερα πρέπει να μην κάνω το ίδιο 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ εντωμεταξυ ξέρεις τι παθαίνω; πάω στον γιατρό με τόσες ερωτήσεις.. Κάνουμε υπέρηχο βλέπω ότι είναι όλα καλά και μετά τα ξεχνάω όλα και φεύγω και έχω ρωτήσει μόνο το 1/3. Σήμερα πρέπει να μην κάνω το ίδιο 🤣

Γράψε χαρτάκι με σημειώσεις για να μην τα ξεχνάς!!! Παλιό κόλπο 😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.. Πως ειστε; 

Κορίτσια εγώ γυρίζω ταινίες θρίλερ στα όνειρα μου. Κ στο 1ο έτσι. 

@Clairy. Να μην ντρέπεσαι κοπέλα μου να αντικρίσεις τον γιατρό υπάρχουν κ χειρότερα να ξέρεις.. Είμαι μια από αυτές, 😂😂κ να  σου πω πότε δεν ντράπηκα τουλάχιστον ηρεμουσα για λίγο.

@Smurf88 μάλλον ο αιματοκρίτης είναι που πέφτει..

Εγώ θυμάστε σας ειχα πει ότι άλλαξα σίδηρο..ξεκίνησα με χαμηλο αιματοκρίτη. Το θέμα είναι ότι αν ξεχάσω κ δεν το παρω έχω ζαλάδες. Μπας κ δεν με καλύπτει αυτός ο σίδηρος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Πως ειστε; 

Κορίτσια εγώ γυρίζω ταινίες θρίλερ στα όνειρα μου. Κ στο 1ο έτσι. 

@Clairy. Να μην ντρέπεσαι κοπέλα μου να αντικρίσεις τον γιατρό υπάρχουν κ χειρότερα να ξέρεις.. Είμαι μια από αυτές, 😂😂κ να  σου πω πότε δεν ντράπηκα τουλάχιστον ηρεμουσα για λίγο.

@Smurf88 μάλλον ο αιματοκρίτης είναι που πέφτει..

Εγώ θυμάστε σας ειχα πει ότι άλλαξα σίδηρο..ξεκίνησα με χαμηλο αιματοκρίτη. Το θέμα είναι ότι αν ξεχάσω κ δεν το παρω έχω ζαλάδες. Μπας κ δεν με καλύπτει αυτός ο σίδηρος; 

Δεν κάνεις και εσύ μια εξέταση αίματος;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Smurf88 είπε:

Δεν κάνεις και εσύ μια εξέταση αίματος;;

Ο γιατρός αυτός που εχω τώρα είναι καινούριος. Του είχα πει όταν με είχε δει πρώτη φορά να μ γράψει εξετάσεις είχα κάνει τις πρώτες κ περνούσε ο ένας μήνας. Κ μου λέει μα δεν κάνουμε εξετάσεις συνέχεια.. Τώρα λέει στην Β επιπέδου.. Κ μ έκανε εντύπωση. Κ του λέω μα στο 1ο έκανα κάθε μηνα γενική αίματος κ ούρων  κ μ λέει ενταξει μόλις κάνεις την αυχενική θα κοιτάξουμε να κάνεις. Αύριο θα μιλήσω μαζί του γιατί το βράδυ θ μου στείλουν τα αποτέλεσματα από την αυχενική. 

Εν τω μεταξύ χθες πήγα από μόνη μου κ έκανα tsh γτ έχω χάσιμοτο κ φοβάμαι μήπως αλλάξει κάτι. Στον μικρό μου είχε ανέβει στο γ τρίμηνο κ έπαιρνα χαπι. Όμως τώρα θα κανονίσω να πάω με κοιταζει ενδοκρινολογος για να μου τα γράφει κιόλας. Ίσως πάω στο Έλενα. Θέλω να παρακολουθώ κ το σάκχαρο. 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο;; φέτος είχα κλείσει ν κάνω τεστ παπ τν Νοέμβρη αλλά δεν πήγα γιατί φόβομουν κ εκτός από αυτό είχα νευριάσει με τον προηγουμενο γιατρό μου.. Το είπα στον καινούριο στο ραντεβού το 1ο αλλά την ώρα πιυ έφευγα το θυμήθηκα. Κ μου είπε να του θυνησω την επόμενη φορά να κάνω. Κάνει ρε κορίτσια;; δεν ξέρω καθόλου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Πως ειστε; 

Κορίτσια εγώ γυρίζω ταινίες θρίλερ στα όνειρα μου. Κ στο 1ο έτσι. 

@Clairy. Να μην ντρέπεσαι κοπέλα μου να αντικρίσεις τον γιατρό υπάρχουν κ χειρότερα να ξέρεις.. Είμαι μια από αυτές, 😂😂κ να  σου πω πότε δεν ντράπηκα τουλάχιστον ηρεμουσα για λίγο.

@Smurf88 μάλλον ο αιματοκρίτης είναι που πέφτει..

Εγώ θυμάστε σας ειχα πει ότι άλλαξα σίδηρο..ξεκίνησα με χαμηλο αιματοκρίτη. Το θέμα είναι ότι αν ξεχάσω κ δεν το παρω έχω ζαλάδες. Μπας κ δεν με καλύπτει αυτός ο σίδηρος; 

Νομίζω ότι ο σίδηρος αντιδρα διαφορετικα σε κάθε άνθρωπο.. Μπορείς να τσεκάρεις αν όντως είσαι εντάξει. Πάντως και εγώ που έχω νιώσει κάνα δυο φορές ζαλάδα ο αιματοκρίτης μου ήταν αρκετά καλός.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ο γιατρός αυτός που εχω τώρα είναι καινούριος. Του είχα πει όταν με είχε δει πρώτη φορά να μ γράψει εξετάσεις είχα κάνει τις πρώτες κ περνούσε ο ένας μήνας. Κ μου λέει μα δεν κάνουμε εξετάσεις συνέχεια.. Τώρα λέει στην Β επιπέδου.. Κ μ έκανε εντύπωση. Κ του λέω μα στο 1ο έκανα κάθε μηνα γενική αίματος κ ούρων  κ μ λέει ενταξει μόλις κάνεις την αυχενική θα κοιτάξουμε να κάνεις. Αύριο θα μιλήσω μαζί του γιατί το βράδυ θ μου στείλουν τα αποτέλεσματα από την αυχενική. 

Εν τω μεταξύ χθες πήγα από μόνη μου κ έκανα tsh γτ έχω χάσιμοτο κ φοβάμαι μήπως αλλάξει κάτι. Στον μικρό μου είχε ανέβει στο γ τρίμηνο κ έπαιρνα χαπι. Όμως τώρα θα κανονίσω να πάω με κοιταζει ενδοκρινολογος για να μου τα γράφει κιόλας. Ίσως πάω στο Έλενα. Θέλω να παρακολουθώ κ το σάκχαρο. 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο;; φέτος είχα κλείσει ν κάνω τεστ παπ τν Νοέμβρη αλλά δεν πήγα γιατί φόβομουν κ εκτός από αυτό είχα νευριάσει με τον προηγουμενο γιατρό μου.. Το είπα στον καινούριο στο ραντεβού το 1ο αλλά την ώρα πιυ έφευγα το θυμήθηκα. Κ μου είπε να του θυνησω την επόμενη φορά να κάνω. Κάνει ρε κορίτσια;; δεν ξέρω καθόλου. 

Ρώτησα τον γιατρό μου γιατί εγώ κάνω κάθε Φεβρουάριο. Μου είπε όταν περάσει από το 1ο τρίμηνο θα κάνουμε γτ μπορεί να δεις αιματακι και μπορεί να μας τρομάξει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ο γιατρός αυτός που εχω τώρα είναι καινούριος. Του είχα πει όταν με είχε δει πρώτη φορά να μ γράψει εξετάσεις είχα κάνει τις πρώτες κ περνούσε ο ένας μήνας. Κ μου λέει μα δεν κάνουμε εξετάσεις συνέχεια.. Τώρα λέει στην Β επιπέδου.. Κ μ έκανε εντύπωση. Κ του λέω μα στο 1ο έκανα κάθε μηνα γενική αίματος κ ούρων  κ μ λέει ενταξει μόλις κάνεις την αυχενική θα κοιτάξουμε να κάνεις. Αύριο θα μιλήσω μαζί του γιατί το βράδυ θ μου στείλουν τα αποτέλεσματα από την αυχενική. 

Εν τω μεταξύ χθες πήγα από μόνη μου κ έκανα tsh γτ έχω χάσιμοτο κ φοβάμαι μήπως αλλάξει κάτι. Στον μικρό μου είχε ανέβει στο γ τρίμηνο κ έπαιρνα χαπι. Όμως τώρα θα κανονίσω να πάω με κοιταζει ενδοκρινολογος για να μου τα γράφει κιόλας. Ίσως πάω στο Έλενα. Θέλω να παρακολουθώ κ το σάκχαρο. 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο;; φέτος είχα κλείσει ν κάνω τεστ παπ τν Νοέμβρη αλλά δεν πήγα γιατί φόβομουν κ εκτός από αυτό είχα νευριάσει με τον προηγουμενο γιατρό μου.. Το είπα στον καινούριο στο ραντεβού το 1ο αλλά την ώρα πιυ έφευγα το θυμήθηκα. Κ μου είπε να του θυνησω την επόμενη φορά να κάνω. Κάνει ρε κορίτσια;; δεν ξέρω καθόλου. 

Κορίτσι δε γνωρίζω αν κάνει να κάνεις τεστ Παπ αλλά όσον αφορά τις εξετάσεις θεωρώ πως καλό θα ήταν να κάνεις κάθε μήνα όπως έκανες κ στο πρώτο. Ειδικά εμείς που έχουμε χασιμοτο πρέπει να ελέγχεται.. απορώ δλδ που έχει τέτοια άποψη.. δλδ να μη βλέπεις ζάχαρο, ουρά, τοξόπλασμα κτλ..?.. να τα κάνεις κ να σου τα γράφει ο ενδοκρινολόγος όπως είπες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...