Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Κορίτσια την βοήθειά σας παρακαλώ και κυρίως απευθύνομαι στις μαμάδες. Μου έδωσαν ένα καρότσι κάποιοι φίλοι το οποίο λέει από 6 μηνών κ επάνω.. Τι κάνω σε αυτή τη περίπτωση; υπάρχει κάποια λύση ή πρέπει να αγοράσω καινούριο; εν τω μεταξύ αυτό το καρότσι λένε οι οδηγίες πως παίρνει πορτ μπεμπέ αλλά φαντάζομαι θα θέλει το δικό του το οποίο δεν υπάρχει.  Εν τω μεταξύ άλλοι φίλοι μου έδωσαν το αυγό που είχαν για το αμάξι το οποίο κ αυτο λέει ότι μπαίνει σε καρότσι αλλά με μια πρόχειρη ματιά που έριξα, δεν μπαίνει μέσα το ένα στο άλλο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Είναι κ θέμα χαρακτήρα, το δέχομαι, δλδ οι πιο αγχώδεις τύποι είμαστε πιο επιρρεπείς σε τέτοιες σκέψεις. Έχουμε πρόσβαση κ σε πολλή πληροφορία κ μαθαίνουμε άσχημες περιπτώσεις...Αλλά κορίτσια πρέπει να βρω έναν τρόπο να το διαχειριστώ άμεσα...

Εγώ το μόνο που κάνω είναι να λέω ότι συμβαίνει εξαιρετικά σπάνια κάτι.. Από την αρχή σκέφτομαι όλα τα άσχημα. Και λέω όλα σε μένα θα τύχουν και σκέφτομαι έτσι;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ το μόνο που κάνω είναι να λέω ότι συμβαίνει εξαιρετικά σπάνια κάτι.. Από την αρχή σκέφτομαι όλα τα άσχημα. Και λέω όλα σε μένα θα τύχουν και σκέφτομαι έτσι;; 

Ναι κορίτσι μου κι εγώ έτσι προσπαθώ να τα εκλογικευω...❤ Και είναι περίεργο το ότι πριν μείνω έγκυος δεν ειχα ποτέ τέτοιες σκέψεις, σαν να γυρίζει ένας διακόπτης στην εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Είναι κ θέμα χαρακτήρα, το δέχομαι, δλδ οι πιο αγχώδεις τύποι είμαστε πιο επιρρεπείς σε τέτοιες σκέψεις. Έχουμε πρόσβαση κ σε πολλή πληροφορία κ μαθαίνουμε άσχημες περιπτώσεις...Αλλά κορίτσια πρέπει να βρω έναν τρόπο να το διαχειριστώ άμεσα...

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με εσένα κ προσπαθώ να το αντιμετωπίσω με διαλογισμό. Έκανα παλιότερα και ήμουν εμφανώς πιο ήρεμη και χαρούμενη. Τώρα που είμαι σε αυτή την αγχωτικη κατάσταση λόγω του μωρού ξανά ξεκίνησα. Μπορείς να το δοκιμασεις, δεν έχεις να χάσεις κάτι. Έχει κ στο Netflix  το :head space guide to meditation. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Ναι κορίτσι μου κι εγώ έτσι προσπαθώ να τα εκλογικευω...❤ Και είναι περίεργο το ότι πριν μείνω έγκυος δεν ειχα ποτέ τέτοιες σκέψεις, σαν να γυρίζει ένας διακόπτης στην εγκυμοσύνη!

Εγώ το είχα από πριν ομολογώ 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Ναι κορίτσι μου κι εγώ έτσι προσπαθώ να τα εκλογικευω...❤ Και είναι περίεργο το ότι πριν μείνω έγκυος δεν ειχα ποτέ τέτοιες σκέψεις, σαν να γυρίζει ένας διακόπτης στην εγκυμοσύνη!

Κορίτσια ολες με τις ίδιες ανησυχιες είμαστε.. Προσπαθηστε να σκέφτεστε θετικα! Εφοσον και ο γιατρός σας επιβεβαιωνςι οτι ολα βαίνουν καλως! Χαρείτε το.. Γιατι οι αρνητικες σκεψεις μονο αγχος και στεναωρια θα φερει και δεν θέλουμε να το νιωσουν αυτο τα μωρακια μας!! Εμενα με βοηθαει να το συζηταω με τον αντρα μου, παντα με καθησυχαζει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η chaotic είπε:

Κορίτσια την βοήθειά σας παρακαλώ και κυρίως απευθύνομαι στις μαμάδες. Μου έδωσαν ένα καρότσι κάποιοι φίλοι το οποίο λέει από 6 μηνών κ επάνω.. Τι κάνω σε αυτή τη περίπτωση; υπάρχει κάποια λύση ή πρέπει να αγοράσω καινούριο; εν τω μεταξύ αυτό το καρότσι λένε οι οδηγίες πως παίρνει πορτ μπεμπέ αλλά φαντάζομαι θα θέλει το δικό του το οποίο δεν υπάρχει.  Εν τω μεταξύ άλλοι φίλοι μου έδωσαν το αυγό που είχαν για το αμάξι το οποίο κ αυτο λέει ότι μπαίνει σε καρότσι αλλά με μια πρόχειρη ματιά που έριξα, δεν μπαίνει μέσα το ένα στο άλλο.. 

Καλο θα ειναι καθοσματακι αυτοκινητου να πάρεις καινουργιο. Εχει κ ημερομηνια ληξης... Να το προσέχεις αυτο. Συνηθως τα καροτσια ειναι με βαση κιλων. Οι φιλοι σου πριν τι εβαζαν κατω απον6 μηνων δηλ? Μηπως πρέπει να παρεις της ιδιας εταιριας αυγο που να κουμπωνει κανω? Εγω το αυγο το ειχα μεχρι 10 μηνων νομιζω.... Και καθοσματακι αυτοκινητου και κουμοωνε κ καροτσι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλο θα ειναι καθοσματακι αυτοκινητου να πάρεις καινουργιο. Εχει κ ημερομηνια ληξης... Να το προσέχεις αυτο. Συνηθως τα καροτσια ειναι με βαση κιλων. Οι φιλοι σου πριν τι εβαζαν κατω απον6 μηνων δηλ? Μηπως πρέπει να παρεις της ιδιας εταιριας αυγο που να κουμπωνει κανω? Εγω το αυγο το ειχα μεχρι 10 μηνων νομιζω.... Και καθοσματακι αυτοκινητου και κουμοωνε κ καροτσι. 

Το αυγό αγοράστηκε πριν 2 χρόνια κ αργότερα θα πάρω εννοείται άλλο.. Τώρα το καρότσι είναι πραγματικά σαν καινούριο παρόλο που είναι του 2004. Οι φίλοι μου ούτε που θυμούνται τόσα χρόνια πριν αν και φαντάζομαι ότι θα είχαν το πορτ μπεμπε του το οποίο δεν υπάρχει πια. Είναι ένα chicco και δεν έχω ιδέα αν θα πάρω πορτ μπεμπε της ίδιας εταιρίας αν θα κουμπώνει κιόλας μιας και είναι τόσο παλιό. Μου είπε μια φίλη πως αν ξαπλώνει εντελώς το καρότσι τότε δεν έχει πρόβλημα το μωρό. Αλλά εγώ νομίζω ότι το δικό μου έχει μια ελαφρα κλίση. Και από την άλλη όμως αφού γράφει από 6 μηνών... 

Εσύ γνωρίζεις κάτι για αυτό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια !! Τώρα σχολασα κ κατάφερα να διαβάσω!!! Πολύ κούραση σήμερα δεν σήκωσα κεφάλι από την υπολογιστή!! Πιάστηκε το κορμάκι μου..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης εγώ είμαι η καταστροφή σε σώμα. Κάτι θα έχετε καταλάβει 😋😋😋 πάντα ανχοδης πολύ!! Επίσης βρε κορίτσια να σας ρωτήσω έχετε αντισώματος στο τοξόπλασμα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Επίσης εγώ είμαι η καταστροφή σε σώμα. Κάτι θα έχετε καταλάβει 😋😋😋 πάντα ανχοδης πολύ!! Επίσης βρε κορίτσια να σας ρωτήσω έχετε αντισώματος στο τοξόπλασμα???

Εγώ δεν έχω αντισώματα στο τοξόπλασμα..  άπλωσε κορμί καναπέ επειγόντως να ξεκουραστείς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Επίσης εγώ είμαι η καταστροφή σε σώμα. Κάτι θα έχετε καταλάβει 😋😋😋 πάντα ανχοδης πολύ!! Επίσης βρε κορίτσια να σας ρωτήσω έχετε αντισώματος στο τοξόπλασμα???

Οχι.. Μόνο cmv και ιλαράς εγώ εχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! 🌸 Σήμερα παρέλαβα επιτέλους μετά από 2 μήνες το καρότσι με την καλαθουνα και το καθισματακι του, όπως και το κάθισμα του αυτοκινήτου με τη βάση! 

Δεν ξέρω αν το έχω ξανά αναφέρει, αλλά εγώ ζω Γερμανία γι'αυτο και πολλές φορές δεν σχολιάζω σε ότι λέτε με νοσοκομεία, γιατρούς, αγορές κλπ, γιατί αφενός δεν έχω άποψη και εμπειρία και αφετέρου μετά από πολύ ψάξιμο και σε ελληνικά site πριν αγοράσω το οτιδήποτε, διαπίστωσα ότι υπάρχουν πολύ διαφορετικές μάρκες σε καρότσια κλπ. Χαίρομαι πολύ να σας διαβάζω όμως παρόλα αυτά και ούτως ή άλλως οι ανησυχίες για τα μωράκια μας είναι ίδιες ανεξαρτήτου κράτους!😅Σας δείχνω στη φώτο παρακάτω το κάθισμα με τη βάση που είναι cybex γιατί από ότι διάβασα από κάποια κορίτσια ότι υπάρχει κανονικά στην Ελλάδα και ίσως βοηθήσει κάποιες.

Το αβγό είναι το Cybex - Cloud Z Plus και η βάση λέγεται Cybex Base Z. Το αβγό είναι από αυτά που ανοίγουν και μπορεί το μωράκι να ξαπλώνει τελείως και η βάση γυρίζει κιόλας όπως δείχνω στη φώτο για να μπαίνει και να βγαίνει πιο εύκολα το αβγό. Επίσης πάνω στη βάση έχει 3 σημεία που σου δείχνουν πράσινο αν ασφαλισαν όλα σωστά. 1ο για το κοντάρι που ακουμπά στο πάτωμα, 2ο για το αν μπήκε καλά στους γάντζους της θέσης και 3ο για το αν το αβγό κούμπωσε καλά πάνω στη βάση. Αυτά και συγγνώμη για το σεντόνι😅 αλλά σκέφτηκα ίσως βοηθηθεί κάποια κοπέλα🥰

 

IMG_20210409_123820.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Εγώ δεν έχω αντισώματα στο τοξόπλασμα..  άπλωσε κορμί καναπέ επειγόντως να ξεκουραστείς

Ναι ξάπλωσε δεν άντεχα άλλο!!! @Clairy. Ούτε κ εγώ έχω !

Θέλω να ξεφύγω στους δρόμους να ψωνίζω!!! Χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες! 

Βρε κορίτσια πόσο είσαστε κ αρχίσατε αγορές;

Εγώ ενώ έλεγα ότι θα αρχίσω σιγά σιγά μετά τη Β επιπέδου, τώρα σκέφτομαι να αρχίσω μετά το Doppler. Δεν ξέρω τι θα κάνω. Επίσης, θα πρέπει να ασχοληθώ κ με τον πολιτικό γάμο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλησπέρα σε όλες! 

Βρε κορίτσια πόσο είσαστε κ αρχίσατε αγορές;

Εγώ ενώ έλεγα ότι θα αρχίσω σιγά σιγά μετά τη Β επιπέδου, τώρα σκέφτομαι να αρχίσω μετά το Doppler. Δεν ξέρω τι θα κάνω. Επίσης, θα πρέπει να ασχοληθώ κ με τον πολιτικό γάμο. 

Εγώ δεν έχω ψωνίσει,θέλω πολύ αλλά λέω για αργότερα εξξαλου δεν θέλω να πάω ακόμα στα μαγαζιά όπως είναι τα πράγματα! Κάνω ξεσκαρταρισμα σε διαφορα μεροι του σπιτιού με πράγματα κ ρούχα π είχα να χρησιμοποιήσω καιρό αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Εγώ δεν έχω ψωνίσει,θέλω πολύ αλλά λέω για αργότερα εξξαλου δεν θέλω να πάω ακόμα στα μαγαζιά όπως είναι τα πράγματα! Κάνω ξεσκαρταρισμα σε δοκιαφορα μεροι του σπιτιού με πράγματα κ ρούχα π είχα να χρησιμοποιήσω καιρό αυτό.

Αυτόν τον χαμό στα καταστήματα η αλήθεια είναι ότι τον σκέφτομαι κ δεν μπορώ καθόλου κ με τη μάσκα. 

Καλή ιδέα! Θα δω μήπως από βδομάδα αρχίσω να φτιάχνω τα ρουχα τα δικά μας κ ίσως μαζέψω κ τίποτα πιο χειμωνιάτικο πχ καμια κουβέρτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Νίναα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 🌸 Σήμερα παρέλαβα επιτέλους μετά από 2 μήνες το καρότσι με την καλαθουνα και το καθισματακι του, όπως και το κάθισμα του αυτοκινήτου με τη βάση! 

Δεν ξέρω αν το έχω ξανά αναφέρει, αλλά εγώ ζω Γερμανία γι'αυτο και πολλές φορές δεν σχολιάζω σε ότι λέτε με νοσοκομεία, γιατρούς, αγορές κλπ, γιατί αφενός δεν έχω άποψη και εμπειρία και αφετέρου μετά από πολύ ψάξιμο και σε ελληνικά site πριν αγοράσω το οτιδήποτε, διαπίστωσα ότι υπάρχουν πολύ διαφορετικές μάρκες σε καρότσια κλπ. Χαίρομαι πολύ να σας διαβάζω όμως παρόλα αυτά και ούτως ή άλλως οι ανησυχίες για τα μωράκια μας είναι ίδιες ανεξαρτήτου κράτους!😅Σας δείχνω στη φώτο παρακάτω το κάθισμα με τη βάση που είναι cybex γιατί από ότι διάβασα από κάποια κορίτσια ότι υπάρχει κανονικά στην Ελλάδα και ίσως βοηθήσει κάποιες.

Το αβγό είναι το Cybex - Cloud Z Plus και η βάση λέγεται Cybex Base Z. Το αβγό είναι από αυτά που ανοίγουν και μπορεί το μωράκι να ξαπλώνει τελείως και η βάση γυρίζει κιόλας όπως δείχνω στη φώτο για να μπαίνει και να βγαίνει πιο εύκολα το αβγό. Επίσης πάνω στη βάση έχει 3 σημεία που σου δείχνουν πράσινο αν ασφαλισαν όλα σωστά. 1ο για το κοντάρι που ακουμπά στο πάτωμα, 2ο για το αν μπήκε καλά στους γάντζους της θέσης και 3ο για το αν το αβγό κούμπωσε καλά πάνω στη βάση. Αυτά και συγγνώμη για το σεντόνι😅 αλλά σκέφτηκα ίσως βοηθηθεί κάποια κοπέλα🥰

 

IMG_20210409_123820.jpg

Μεγεια σας! Καλές βόλτες! Σούπερ είναι το συγκεκριμένο καθισματακι. Εμείς παραγγείλαμε το cybex aton 5 χωρίς βάση isofix ως πιο οικονομικό. Έχω την εντύπωση πως η βάση isofix που πήρατε θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για τα επόμενα καθίσματα της ίδιας εταιρείας; Η κάνω λάθος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Αυτόν τον χαμό στα καταστήματα η αλήθεια είναι ότι τον σκέφτομαι κ δεν μπορώ καθόλου κ με τη μάσκα. 

Καλή ιδέα! Θα δω μήπως από βδομάδα αρχίσω να φτιάχνω τα ρουχα τα δικά μας κ ίσως μαζέψω κ τίποτα πιο χειμωνιάτικο πχ καμια κουβέρτα. 

Ε ναι κάπως έτσι από συρτάρια ντουλάπες!! Να λέω οτι και κάτι κάνω..! Χαχα. Το Doppler δεν είναι πρώτα ο Θεός στον 8ο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Επίσης εγώ είμαι η καταστροφή σε σώμα. Κάτι θα έχετε καταλάβει 😋😋😋 πάντα ανχοδης πολύ!! Επίσης βρε κορίτσια να σας ρωτήσω έχετε αντισώματος στο τοξόπλασμα???

Εγώ σήμερα μπήκα 28η εβδομάδα.. Ρουχαλάκια δε θα πάρω απλά εγώ θεωρώ καλύτερο τώρα που κλείνεις ραντεβού να πας να πάρεις πράγματα. Εχθες ας πούμε στα 3 από τα 4 μαγαζιά ήμασταν μόνοι.. Επίσης οι μέρες που έχω κοινες με τον άντρα μου να βγούμε για ψώνια είναι μετρημένες. Όταν θα σταματήσω τη δουλειά θα είμαι στον 8ο και θα κατουριεμαι συνεχώς για να είμαι στα μαγαζιά να γυρίζω 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η chaotic είπε:

Το αυγό αγοράστηκε πριν 2 χρόνια κ αργότερα θα πάρω εννοείται άλλο.. Τώρα το καρότσι είναι πραγματικά σαν καινούριο παρόλο που είναι του 2004. Οι φίλοι μου ούτε που θυμούνται τόσα χρόνια πριν αν και φαντάζομαι ότι θα είχαν το πορτ μπεμπε του το οποίο δεν υπάρχει πια. Είναι ένα chicco και δεν έχω ιδέα αν θα πάρω πορτ μπεμπε της ίδιας εταιρίας αν θα κουμπώνει κιόλας μιας και είναι τόσο παλιό. Μου είπε μια φίλη πως αν ξαπλώνει εντελώς το καρότσι τότε δεν έχει πρόβλημα το μωρό. Αλλά εγώ νομίζω ότι το δικό μου έχει μια ελαφρα κλίση. Και από την άλλη όμως αφού γράφει από 6 μηνών... 

Εσύ γνωρίζεις κάτι για αυτό; 

Ίσως επειδή δεν ξαπλώνει τελείως το γράφει αυτό.. Ειναι μεγάλη η κλίση που κρατάει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Επίσης εγώ είμαι η καταστροφή σε σώμα. Κάτι θα έχετε καταλάβει 😋😋😋 πάντα ανχοδης πολύ!! Επίσης βρε κορίτσια να σας ρωτήσω έχετε αντισώματος στο τοξόπλασμα???

Οχι και μπορώ να πω ότι με αγχώνει λιγο αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ίσως επειδή δεν ξαπλώνει τελείως το γράφει αυτό.. Ειναι μεγάλη η κλίση που κρατάει; 

Όχι δεν είναι μεγάλη, είναι ίσα ίσα Θα έλεγα.. Έβγαλα κ τα καλύμματα να πλυθούν και θα το ξαναδώ και με το κάλυμμα μαζί. Απλά σίγουρα δεν είναι εντελώς ίσιο 180 μοίρες. 

Μπορώ να κάνω κάτι για αυτο λες ή πρέπει να μην το χρησιμοποιώ ως 6 μηνών ή να πάρω άλλο; 

Σε ευχαριστώ κ εσένα που μου απάντησες, ένιωθα λίγο αορατη..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eleni5525 είπε:

Μεγεια σας! Καλές βόλτες! Σούπερ είναι το συγκεκριμένο καθισματακι. Εμείς παραγγείλαμε το cybex aton 5 χωρίς βάση isofix ως πιο οικονομικό. Έχω την εντύπωση πως η βάση isofix που πήρατε θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για τα επόμενα καθίσματα της ίδιας εταιρείας; Η κάνω λάθος;

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι! Ακριβώς! Γι' αυτό ήταν και ένας παραπάνω λόγος που επενδύσαμε στη βάση, μιας και ταξιδεύουμε Γερμανία - Ελλάδα με το αμάξι και θα θέλαμε να συνεχίσουμε να το κάνουμε και με το μωρό. (ελπίζω να τα καταφέρουμε😅) Και το Aton 5 επίσης πολύ καλό! Γενικά εδώ στη Γερμανία τα καθισματάκια της cybex έρχονται πρώτα σε κραστεστ, κριτικές κλπ! Καλές βόλτες και σε σένα🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...