Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κοριτσιααα μόλις γύρισαμε και εμείς όλα καλά!!! Δόξα το Θεό!!! Το μόνο που μου έκανε εντύπωση είναι ότι δεν μετρησε τον τράχηλο κολπικά μόνο από την κοιλίτσα!

Τέλεια!!! Εμένα καμία γνωστή μου δεν έκανε διακολπικο υπέρηχο. Αν μπορεί να στον μετρήσει με τον απλό υπέρηχο δεν χρειάζεται τπτ άλλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κοριτσιααα μόλις γύρισαμε και εμείς όλα καλά!!! Δόξα το Θεό!!! Το μόνο που μου έκανε εντύπωση είναι ότι δεν μετρησε τον τράχηλο κολπικά μόνο από την κοιλίτσα!

Και από πάνω τον μετράνε τον τράχηλο, εκτός κι αν θέλει να δει κάτι πολύ λεπτομερώς. Κάποια στιγμή σταματάνε οι κολπικοι υπέρηχοι ούτως ή άλλως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλά είχα διαβάσει ότι φαίνεται καλύτερα με τον κολπικό ! Παρόλαυτά μ είπε ο γυναικολόγος μου να πάω την Δευτέρα να τον δούμε πάλι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κοριτσιααα μόλις γύρισαμε και εμείς όλα καλά!!! Δόξα το Θεό!!! Το μόνο που μου έκανε εντύπωση είναι ότι δεν μετρησε τον τράχηλο κολπικά μόνο από την κοιλίτσα!

Μην αγχώνεσαι το μετράνε απο πάνω 😊 αν δεν κανω λάθος μια φορά προς το τέλος με ειχε μετρησει κολπικά εμενα😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η PanB είπε:

Μην αγχώνεσαι το μετράνε απο πάνω 😊 αν δεν κανω λάθος μια φορά προς το τέλος με ειχε μετρησει κολπικά εμενα😛

Επειδή έχω κάνει 2 υστεροσκοπησεις ο γιατρός μου τον τσεκαρε με κολπικό στην 19η κ Μ είπε ότι μετά την βεπιπεδου θα αποφασίσουν αν χρειαστεί να κάνω περιδεση. Όσο και να χει ανχονεσαι 😏 και αυτός σήμερα μ είπε δεν χρειάζεται τι να πω ας είναι όλα καλά απλά !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Εσείς κορίτσια π κάνατε την β επιπέδου πόσο ήταν ο τράχηλος? Σας τον μέτρησαν κολπικά?

Εμένα τον τράχηλο τον μέτρησε νομίζω από κοιλιά στην β επιπέδου, τότε ήταν 4-5 εκατοστά κάτι τέτοιο, αλλά κάποια άλλη στιγμή που είχα πολλούς πόνους επειδή είχα μειώσει το μαγνήσιο μου τον μέτρησε κολπικά για να σιγουρευτεί. Ερώτηση: παίζουν ρόλο οι υστεροσκοπησεις στο μήκος του τραχήλου στην εγκυμοσύνη; Υπάρχει συσχέτιση με την υστεροσκοπηση και την περίπτωση να χρειαστεί περίδεση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Εμένα τον τράχηλο τον μέτρησε νομίζω από κοιλιά στην β επιπέδου, τότε ήταν 4-5 εκατοστά κάτι τέτοιο, αλλά κάποια άλλη στιγμή που είχα πολλούς πόνους επειδή είχα μειώσει το μαγνήσιο μου τον μέτρησε κολπικά για να σιγουρευτεί. Ερώτηση: παίζουν ρόλο οι υστεροσκοπησεις στο μήκος του τραχήλου στην εγκυμοσύνη; Υπάρχει συσχέτιση με την υστεροσκοπηση και την περίπτωση να χρειαστεί περίδεση;

Απλά με τις υστεροσκοπησεις, εμβρυομεταφορες,ωολληψιες από τι έχω καταλάβει κ ειδικά με τις υστεροσκοπησεις μαλακώνουν το τράχηλο για να μπορέσουν να 'δουλεψουν' από κει κάτω κ μετά ίσως υπάρχει θέμα αυτό έχω καταλάβει και έχω φοβηθεί. Εμένα σήμερα τον μέτρησε 3,5.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Απλά με τις υστεροσκοπησεις, εμβρυομεταφορες,ωολληψιες από τι έχω καταλάβει κ ειδικά με τις υστεροσκοπησεις μαλακώνουν το τράχηλο για να μπορέσουν να 'δουλεψουν' από κει κάτω κ μετά ίσως υπάρχει θέμα αυτό έχω καταλάβει και έχω φοβηθεί. Εμένα σήμερα τον μέτρησε 3,5.

Εμένα μου τον είχε μετρήσει στην Β επιπέδου από κόλπο και ήταν 3.. Το 3.5 όμως είναι πολύ καλό.. 3.6 ειχα στην αυχενική εγώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Κοριτσιααα μόλις γύρισαμε και εμείς όλα καλά!!! Δόξα το Θεό!!! Το μόνο που μου έκανε εντύπωση είναι ότι δεν μετρησε τον τράχηλο κολπικά μόνο από την κοιλίτσα!

Καλως την!! Μπράβο παντα καλα νεα να ακουμε! Εγω δεν ξερω τι να σου πω δεν εχω κανει β επιπέδου ακόμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εμένα μου τον είχε μετρήσει στην Β επιπέδου από κόλπο και ήταν 3.. Το 3.5 όμως είναι πολύ καλό.. 3.6 ειχα στην αυχενική εγώ 

Κι εγω αυχενική 3.5 ειχα

Το 4-5 μου φαίνεται πολύ ρε συ, δεν το εχω ακουσει ξανα 🤣 εκεί γύρω στο 3 με 3.5 ακουω😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Απλά με τις υστεροσκοπησεις, εμβρυομεταφορες,ωολληψιες από τι έχω καταλάβει κ ειδικά με τις υστεροσκοπησεις μαλακώνουν το τράχηλο για να μπορέσουν να 'δουλεψουν' από κει κάτω κ μετά ίσως υπάρχει θέμα αυτό έχω καταλάβει και έχω φοβηθεί. Εμένα σήμερα τον μέτρησε 3,5.

Τι με λες τώρα; Πάντως να σου πω την αλήθεια καλός μου φαίνεται ο τράχηλος από όσα έχω ακούσει ως τώρα. Αλλά κάτι θα ξέρουν οι γιατροί περισσότερο.. εγώ ευτυχώς με τον τράχηλο όπως φαίνεται δεν έχω θέμα πάρα τις πολλές εξωσωματικές. Αν μάθεις κάτι περισσότερο πάνω σε αυτό το θέμα θα το εκτιμούσα παρά πολύ να μου γράψεις εδώ γιατί με ενδιαφέρει πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εμένα μου τον είχε μετρήσει στην Β επιπέδου από κόλπο και ήταν 3.. Το 3.5 όμως είναι πολύ καλό.. 3.6 ειχα στην αυχενική εγώ 

3,5 από την κοιλίτσα μήπως κολπικά αλλάζει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Κι εγω αυχενική 3.5 ειχα

Το 4-5 μου φαίνεται πολύ ρε συ, δεν το εχω ακουσει ξανα 🤣 εκεί γύρω στο 3 με 3.5 ακουω😅

Κορίτσια το ξανακοίταξα κι εγώ στα χαρτιά της β επιπέδου γιατί δεν ήμουν σίγουρη, όντως 5 εκ ήταν ο τράχηλος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Τι με λες τώρα; Πάντως να σου πω την αλήθεια καλός μου φαίνεται ο τράχηλος από όσα έχω ακούσει ως τώρα. Αλλά κάτι θα ξέρουν οι γιατροί περισσότερο.. εγώ ευτυχώς με τον τράχηλο όπως φαίνεται δεν έχω θέμα πάρα τις πολλές εξωσωματικές. Αν μάθεις κάτι περισσότερο πάνω σε αυτό το θέμα θα το εκτιμούσα παρά πολύ να μου γράψεις εδώ γιατί με ενδιαφέρει πολύ

Θα μιλήσω την Δευτέρα με τον γιατρό μου και θα σας γράψω τι μου είπε εννοείταιιι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια... Μόλις είδα ότι λέει στα αποτελέσματα της Β επιπέδου από χθες ότι εμένα είναι 3,2. Δε μου είπε κάτι ούτε η εμβρυολόγος ουτε ο γυναικολόγος μου που μίλησα σήμερα μαζί του. Λογικά είναι μέσα στα φυσιολογικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Κορίτσια... Μόλις είδα ότι λέει στα αποτελέσματα της Β επιπέδου από χθες ότι εμένα είναι 3,2. Δε μου είπε κάτι ούτε η εμβρυολόγος ουτε ο γυναικολόγος μου που μίλησα σήμερα μαζί του. Λογικά είναι μέσα στα φυσιολογικά. 

Στο μέτρησε κολπικά κορίτσι μ?η από κοιλίτσα.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

Στο μέτρησε κολπικά κορίτσι μ?η από κοιλίτσα.?

Κ κολπικά κ κοιλίτσα. Όπως κ στην αυχενικη. Γενικά ξέρω ότι όταν έχεις κάποιο θέμα δε μετράνε κολπικά από κάποια εβδομάδα κ μετά, την οποία δε θυμάμαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εσείς κορίτσια π κάνατε την β επιπέδου πόσο ήταν ο τράχηλος? Σας τον μέτρησαν κολπικά?

Εμένα μου τον μέτρησε κολπικά και είναι 32 χιλιοστά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Πάντως μην αγχώνεσαι αφού δε σου είπε κάτι, αν ήταν θα στο έλεγε. Κ σίγουρα κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή! 😉😃

Ναι καλε, ισα ισα αν είχε δει κάτι περίεργο θα σε κοιτούσε κ κολπικά σιγουρα! 😛 Ολα μια χαρά θα ειναι 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ναι καλε, ισα ισα αν είχε δει κάτι περίεργο θα σε κοιτούσε κ κολπικά σιγουρα! 😛 Ολα μια χαρά θα ειναι 😁

Ναι καλά λένε τα κορίτσια μην αγχώνεσαι θα στο έλεγε ο γιατρός αν έβλεπε κάποιο πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Κι εγω αυχενική 3.5 ειχα

Το 4-5 μου φαίνεται πολύ ρε συ, δεν το εχω ακουσει ξανα 🤣 εκεί γύρω στο 3 με 3.5 ακουω😅

Εγώ δεν είπα κάτι για 4 - 5 😂

Πάντως ξέρω κοπέλα β επιπέδου με τράχηλο 4.5.. Δεν έχει σταματήσει όμως τα ουτροτζεσταν καθολου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ δεν είπα κάτι για 4 - 5 😂

Πάντως ξέρω κοπέλα β επιπέδου με τράχηλο 4.5.. Δεν έχει σταματήσει όμως τα ουτροτζεσταν καθολου.. 

Ναι απάντησα σε σένα για τον τράχηλο και μετα βαριόμουν να κάνω παράθεση και το αλλο μνμ πάρα πάνω και τα ειπα ολα μαζι 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...